Hacksow dřevo s malým zubem

Jak naostřit nůž na dřevě doma.Step.pomocí pokynů

Wood Hacksaw je nástroj, který má každý majitel. Postupem času však pila ztrácí ostrost, která ovlivňuje její výkon a kvalitu řezu. Vzdání se hackerské kresby na dřevě doma je poměrně jednoduché, bez velkého úsilí.

Před provedením procesu je nutné vědět, že hackerské pily na dřevě ze slabé oceli nelze naostřit. Materiál můžete rozlišit černě pomocí charakteristického modrého odstínu.

Je důležité si uvědomit, že před zaostřením musí být zuby zředěny.

Chcete.li naostřit hackerskou kloubu na dřevě vlastními rukama, musíte se rozhodnout o nezbytném nástroji. Soubory se nejčastěji používají jako ostřelovací zařízení, méně často. rohová mréka.

Proces obnovení ostrosti špičky závisí na typu hackerské kresby. Zpracování příčné pily se provádí následovně:

 • Plátno se sevřelo pod úhlem 45 ° ve vztahu ke stolu.
 • Levý okraj sudých řezáků je naostřen.
 • Čepel se otočí.
 • Levý okraj sudých zubů je tažen.
 • Vytváří se ostré řezací plochy a ostré vrcholy řezáků.

Pro zpracování se používá trojúhelníkový soubor s jemným zářezem.

zapojení; 2. sekáč; 3. Saw Canvas; 4. bary; 5. klín; 6. podpora; 7. trihedrální soubor; 8. čtverec

Aby se naostřilo univerzální nebo podélnou pilu, musí být plátno opraveno ve zločinu pod úhlem 90 °. Pro zpracování byste měli použít kosočtverečný soubor. Nástroj je držen v jejich rukou rovnoběžně se stolním počítačem. Zbytek procesu zpracování špičky je podobný ostření hackerské kresby pro příčnou pilu.

Po zpracování všech zubů na tvářích mohou otřepy zůstat, jejichž velikost závisí na tloušťce plátna pily. Jsou eliminovány malým souborem (s „sametovým“ zářezem) nebo abrazivním barem malé granularity.

dřevo, malým

Kvalitu ostření lze stanovit 2 způsoby. Při kontrole dotykem, závažnosti zubů by měla být pociťována nepřítomnost otřepů. Buď zkontrolujte řezací hrany v barvě: Při osvětlení by nemělo být oslnění.

Probíhá další test: Během zpracování by měla hackerská pila hladce, bez odchodu na stranu; Řezací povrch by měl být hladký, bez roztržených dřevěných vláken.

Můžete naostřit pilu pomocí úhlového mlýnku. Za tímto účelem je energetický nástroj připojen k plochu. Pila se pohybuje ručně, takže každá řezačka je přiváděna na písečný disk ve stejné rovině. V tomto případě je nutné nastavit omezovač hloubky ostření, který vám umožní udržovat stejnou výšku řezáků. Nejprve se zpracovávají tváře liché řady zubů. dokonce. dokonce i. Po zpracování je také nutné odstranit otřepy souborem nebo oslí.

Hlavní nastavení

Účinnost používání hackerské kresby na dřevě do značné míry závisí na jeho technických vlastnostech. Hlavní jsou:

Při výběru nástroje musíte věnovat pozornost každému prvku charakteristiky. Pouze v tomto případě nebudete muset litovat nákupu.

Materiál plátna

Plátno moderních dřevořenek pro dřevo z vysoce kvalitní instrumentální (slitiny) oceli se zvýšeným uhlíkem a křemíkem (65 GF, U7 U10) je vyrobena. Tvrdost by měla být alespoň HRC 45. Existují také modely, které používají kombinované, více opotřebovací plátno s řezací částí (zuby) se zvýšenou tvrdostí (HRC55 60).

Délka a tvar plátna

Na domácím trhu najdete pily na dřevo s délkou 250 až 650 mm s krokem, násobek 25 mm. Tento parametr je stanoven GOST 2615-84 a závisí na vzdálenosti mezi zuby.

Poznámka! Je nutné si vybrat pilu, vedená pravidlem: „Délka plátna by měla být 2krát vyšší než tloušťka (průměr) obrobků“.

Jinak bude nepříjemné pracovat s hackerskou pivou, protože krátké plátno zabaví lesy uvnitř.

dřevo, malým

Hacksands s úzkým plátnem zpravidla mají délku nejvýše 350 mm a jsou vybaveny velkým počtem malých zubů. Univerzální nástroje jsou vybaveny plátny asi 500 mm dlouhými se středně velkými zuby. Khosuvka s širokým plátem se vyrábí s velkými zuby umístěnými ve velké vzdálenosti od sebe (velký krok), jejich délka může dosáhnout 650 mm.

Tradičně má pila na dřevo vzhled trojúhelníku zúženého na jedné straně. Takový nástroj může pracovat s jakýmkoli druhem dřeva. Kromě toho existují hackerské pily přizpůsobené pro práci, například s větvemi stromů nebo jinými předměty umístěnými od pily v určité vzdálenosti. Mají zaoblený tvar a mají malé váhy.

Velikost a tvar zubu

Velikosti zubů (krok) plátna k pivě přímo ovlivňují výkon a přesnost nástroje. Čím větší jsou zuby, tím vyšší je rychlost práce, ale přesnost a kvalita řezu se zhoršuje. Naopak použití pily s malými zuby zaručuje čistý a dokonce i řez, ale rychlost klesá.

Přesnost řezu je určena počtem zubů na 1 palce délky plátna (koeficient TPI), tj. Jejich hustota polohy. Jeho hodnota je označena na bočním povrchu plátna (například 7×1 ″ nebo 7TPI). Čím více TPI, tím menší krok. Takže, 2tpi = 12 mm a 12tpi = 2 mm.

Při výběru pily na dřevě je třeba mít na paměti, že minimální tloušťka by měla být větší než krok tří zubů.

Při práci s pivou na dřevě je významný vzhled naostřených zubů. Zuby naostřené na obou stranách a mít formu akutního nebo isoscelesového trojúhelníku jsou považovány za standardní.

Důležité! Poslední generace pila je vybavena. Mají podobu lichoběžníků a liší se v přítomnosti tří naostřených tváří a zvýšenou odolnost proti opotřebení. Plápeny s takovými zuby opakovaného ostření nejsou přístupné.

Typ rukojeti

Typ rukojeti a materiál, ze kterého je vyroben z velké části určuje pohodlí práce s hackerskou pilou na dřevě. Nejlepší je pracovat s pilou vybavenou celou plastovou rukojetí s pogumovanými prsty. Rukojeť ze dvou částí je méně pohodlná, protože nemá dostatečnou rigiditu.

Existují také hacksanky s úchyty. Oni zpravidla vybavují univerzální a paprskové pily, ve kterých lze během práce změnit plátna během práce.

Základní pravidla

Při oostřování pily na dřevě vlastními rukama je vyžadována koncentrace pozornosti, dobré oko a pracovní dovednosti se souborem. Přes veškerou zjevnou složitost procesu lze při provádění doporučení tuto manipulaci provést docela jednoduše, i když ne rychle. Chcete.li naostřit hackerskou kloubu doma, musíte strávit hodinu nebo dvakrát, můžete se vyrovnat a rychleji, pokud naplníte ruku.

Rohová mlýnka také zaostává hacksa. Za prvé, je to nebezpečné a za druhé, můžete zničit více řezáků než k zaostření.

Výcvik

Plátno musí být bezpečně stanoveno ve svěráku. Můžete si ji také zaostřit na kolenou nebo stolici, ale udržování hackerské kresby je tak nepohodlné. Místo, kde je ostření prováděno, musí být dobře osvětleno, rukavice jsou dány pro bezpečnostní účely. Nic zvláštního, jako je televize, by nemělo být rozptýleno od práce.

Pro obnovení pracovních charakteristik tesařských a psích nástrojů je třeba použít pouze vysoce kvalitní soubor. Obvykle si vezměte trihedral a pro malé zuby zahradní hacksan.

Hrany řezáků musí být vyčištěny souborem nebo souborem, který má malý sametový zářez. Pokud musíte použít použitý soubor, pak se dříve čistí ocelovým kartáčem.

Malá vrstva povlaku je zmizena z řezáků. V procesu zpracování by se soubor neměl proklouznout, ale dobře se k nim držet. Pokud k tomu nedochází, pak soubor není vhodný pro zpracování nebo jsou řezačky plátna válcovány. Pro ostření byste měli vzít další nástroj. V případě neúspěšného opakovaného pokusu se doporučuje změnit hackerskou pilu.

Ostření

Aby se správně naostřila hackerská kresba na stromě, je její držadlo sevřenou pravou rukou a doleva je držena až do konce. Nástroj je nasměrován na zuby plátna pod úhlem (jak přijde zkosení). Tlak by měl být jednotný, hladký a pouze určitým směrem (obvykle od sebe).

Pokud je to možné, je žádoucí zajistit, aby odstraněná vrstva kovu byla stejná tloušťka. Za tímto účelem se tento nástroj doporučuje pohybovat se rovným počtukrát a se stejným tlakem. Po zpracování tedy bude možné udržovat výšku, kroky a velikost úhlů zubů.

Odstraňte otvory, které se objevují na tvářích zubu zubu vlhkou oslí nebo pomocí souboru se sametovým zářezem. Pokud je opustíte, sníží závažnost zubů a při řezání dřevěných materiálů, což zhoršuje kvalitu probíhajících manipulací.

Když ostření skončí, zkontrolujte závažnost zubů a ředějte kus dřeva. Pokud při zkoumání plátna pily řezači nesvítí, byly provedeny všechny akce efektivně a hackerská kresba je připravena k provozu.

Zápas zubů

Rozvod zubů je nezbytný, aby se manuální pila v procesu řezání nesezala tak, aby probíhala hladce a snadno. Po dlouhodobém použití hackerské kresby může být nutné před jejím zaostřením, provést kabeláž. Podstatou procesu je provádět jednotné ohýbání zubů v různých směrech. Po tomto postupu by se na obou stranách plátna měly vytvořit bezplatné mezery. Pohyb klíčícího nástroje v kontextu dojde mnohem efektivněji.

Čím větší je ohyb řezáků, tím menší je riziko pily pily během operace. Ale tady byste to neměli přehánět, jinak bude nesmírně problematické řezání řezání.

Poznámka! Podle standardu se zapojení provádí ne více než 2 mm. Pokud je hackerská pila určena pro řezání suchého dřeva, pak se ohyb hřebíčku provádí 0,3-0,5 mm. Pro řezání syrových dřevěných materiálů, zředěných o 0,5-1 mm.

Pro snadné provedení ohýbání se doporučuje používat zapojení. speciální zařízení. Hacksaw je dobře sevřená ve svěráku, zařízení je namontováno na pracovní ploše. Hlavní věc, zuby by neměly plně fungovat, jinak se zlomí.

Co by se mělo stát

Při ostření je nutné zajistit, aby zuby hackerské kresby byly ostré a ve tvaru se podobaly žraločímu zubu. Pouze takový zub dobře pilo. hackerská kloubka nebude sklouznout po stromu, ale „kousne“ do něj. A pak bude jasné, proč se „pravé“ pily pily.

Jak rychle a jen naostřit hackerskou kloubu se souborem

Jak naostřit pilu s dřevem: Jednoduché krok.s.krok pokyny | (Foto video)

Zpětná vazba s našimi čtenáři je pro nás velmi důležitá. Nechte své hodnocení v komentářích s argumentem podle vašeho výběru. Váš názor bude užitečný pro ostatní uživatele.

Tvar zubů hackerské kresby

Podle GOST 26215, přijaté v SSSR zpět v roce 1984, mají zuby hacksavy konfiguraci v závislosti na typu plátna:

Pro příčné řezání. ve formě trojúhelníku IsosCeles nebo s jednou špičkou; pro podélné. jako šikmý trojúhelník; pro univerzální. ve formě nakloněného nebo obdélníkového trojúhelníku.

Každý typ aplikuje svá tajemství a pravidla, jak naostřit špičku.

Proces otáčení krok za krokem

S manuálním ořezáváním souborem je snazší ovládat materiál materiálu a nastavit správné úhly okrajů. Plátno by mělo být stisknuto v stupnici nebo svěráku, poskytující skok zubů nad rty asi 30–35 mm. Kabeláž se provádí před ostřeňováním ze tří důvodů:

 • Aby řezací hrany nebyly následně poškozeny;
 • Zajistit předem mírně silnější rozvod, který je kompenzován odstraněním určité zlomky kovu ze zubů;
 • Takže zaměření řezných okrajů a rozvod zubů jsou homogenní.

Nejdůležitější pravidlo ostření hacksanek na dřevě říká: zub by měl mít plochou stranu ze strany, ve které byl její rozvod prováděn. Řezací hrany sousedních zředěných zubů jsou tedy směrovány k sobě, tj. Uvnitř kanálu vytvořeného rozvodem.

Po ukončení plátna je nutné objasnit úhel ostření řezných okrajů. V ideálním případě by to mělo být určeno tvrdostí zpracovaného dřeva, ale protože hackerská kvala se používá pro řezání různých plemen, pro všechny typy profilů je z roviny zubu stanovena univerzální hodnota 60–75 °. Při určování úhlu ostření vzhledem k rovině plátna je určité potíže s jistotou, aby se s jistotou sledovalo polohu nástroje. To lze provést pomocí ploché kovové desky, které jako standard vybírá nejméně opotřebovaný zub, obvykle se to lze nalézt blíže k rukojeti.

Při ostření musíte zpracovat ty zuby, které jsou umístěny pro sebe. Držení správného úhlu mezi tvářemi souboru a plátna a také mírně naklonění souboru směrem k okrajům, je nutné produkovat 2-3 natáčení materiálu z řezacích ploch a poskytující se při přesunu od sebe. Po každé pasáži musíte zajistit, aby byl kov odstraněn na celém povrchu obličeje, v případě potřeby, a upravit polohu souboru. Aby byla ostření uniformy, měl by být počet pohybů souboru na každém zubu stejný. Dobrým výsledkem ostření je jednotné objasnění sestupu čepele v celé oblasti.

Ostření čepele na brusném kruhu je obtížnější provést kvůli skutečnosti, že plátno nemá důraz důraz. Se správnou obratností však můžete dosáhnout přesného odstranění kovů na obou stranách každého zubu. Stejně jako u manuálního ostření by měl být pohyb řezného nástroje nasměrován na plochou část zubu, takže celé plátno je vytaženo dvakrát převratem.

dřevo, malým

Strakce drsných lowů pila

Plátno hackerské kresby pro ostření zubů je nainstalováno ve speciálním upínacím zařízení, které je poté opraveno na ploše. Podívejme se na schéma upínacího zařízení, které se používá k zaostření zubů hackerské kresby na stromě a umožňuje je nainstalovat v úhlu asi 45-90 stupňů ve vztahu k vaší ploše.

Takové zařízení se skládá ze základny vyrobené z překližky ve velikosti 550 až 200 milimetrů a tloušťky přibližně 20 milimetrů. Na základě na základě jsou instalovány dva vodicí obdélníkové trojúhelníky (se stejnými nohama), které jsou vyrobeny z ocelového proužku s průřezem 20×30 milimetrů. Pro instalaci na základě zařízení vodicích trojúhelníků jsou poskytnuty 4 cvočky, které jsou zašroubovány na lepidle PVA.

Dále, s pomocí šroubů s jehněčími ořechy, podpůrné a upínací proužky, které jsou vzájemně propojeny pomocí smyček (400 x 150 milimetrů), vyrobených z překližky, jehož tloušťka je instalována do vodicích trojúhelníků. Pro ostření je pila položena nahoru mezi proužky.

Před oostřováním pily na stromě samo o sobě je její plátno nainstalováno tak, aby zuby nad upínací tyčí pro asi 15-20 milimetrů vyčnívaly. Takové upínací zařízení umožňuje nainstalovat propojené pily v úhlu 45 stupňů a 90 stupňů. Při ostření zubů smíšených a podélných pilů je instalován v úhlu 90 stupňů a při ostření zubů příčných nástrojů. v úhlu 45 stupňů. Pokud je zařízení nainstalováno v poloze prken v úhlu 90 stupňů, pak se používá k zarovnání výšky zubů a také k jejich rozvodu.

Zvažte také upínací zařízení pro ostření objemných pila. Toto zařízení se skládá ze dvou příčných proužků dlouhých asi 550 milimetrů a sekce o 40 x 30 milimetrů, dvou stojanů po 1100 milimetrů a části 60 x 40 milimetrů, stejně jako dva upínací proužky s rozměry 450 až 150 milimetrů. které jsou vyrobeny z překližky 15 milimetrů silné. Krátě a stojany jsou spojeny šrouby.

Zařízení je sestaveno v následující sekvenci: Z podlahy v nízké nadmořské výšce zašroubují spodní přílohu k stojanům, poté na něj položí pravou nohu a poté je místo připojení druhého příčky tak, aby koleno bylo koleno pravé nohy spočívá na druhém příčky.

Z tohoto důvodu je zajištěna tuhost stojanu, který se opírá o pracovní stůl nebo stůl. Pro zaostření hackerské kresby na stromě jsou zuby nainstalovány mezi upínacími proužky nahoru a poté jsou sevřeny šrouby s jehněčími ořechy. Po dokončení ostření na jedné straně, aniž by vytáhli pily ze svorků, otočili zařízení a na druhé straně také pokračují ostření.

Nyní víte, jak doma naostřit nůž na dřevě. Postupujte podle pokynů pečlivě a dodržujte výše popsaná pravidla a také nezapomeňte sledovat hackerskou kloubu a zjistit, kdy je nudná. Nezapomeňte určit před postupem pro ostření pily pily a také proveďte postup pro kabeláž a zarovnání zubů plátna hacksa.

A rakev se právě otevřela

Když jsem se chystal poprvé naostřit, samozřejmě, poprvé jsem šel hledat informace. jak to udělat podle všech pravidel. Strávil jsem hodně času, ale proces stále nebyl jasný až do konce. Téměř zoufalý jsem vzal pilu a začal pečlivě zkoumat zuby na rukojeti (tam zůstali ve své původní podobě, nebyli deformováni mou tvrdou prací).

Někdy je třeba věnovat zázraky

Pak vzala plochý suprafil a položila ho na řezací hrany. A pak se pro celý obrázek vyvinula nepochopitelná teorie (stupně, úhly sklonu, vnější a vnitřní řádky, okraje atd.). Aniž bych dokonce upínal pilu ve svěráku, okamžitě jsem se pokusil o několik zubů a duše hledala. ukázalo se to!

Proč o této epizodě mluvím v takovém detailu? Koneckonců, každý má různé pily, existuje mnoho typů zubů a není možné říci o nuancích ostření každého v jednom materiálu.

Každý má různé pily, existuje mnoho typů zubů

Ale teď znáte princip, kterým s téměř jakoukoli pilou můžete najít společný jazyk!

Chybí pokyny

Nejprve musíte připravit vybavení nezbytné pro práci:

Chcete.li zlepšit ostření, můžete připravit další nástroje:

Elektrické vedení

Před vrácením ostrosti pily musíte nakonfigurovat zuby, tj. Zředit je. Kabeláž je instalace řezání zubů v určitém úhlu vzhledem k plátnu a navzájem. Když se podíváte na zředěnou pilu, je jasné, že se střídají, odchylují se doprava a doleva od samotné desky. Taková konfigurace dává hackerskou pivu svobodu v hlubokém řezu. Nepřijetí se, protože se nevztahuje na stěny s celou rovinou.

Vzdálenost mezi zředěnými zuby by měla být jedna a půl nebo dvakrát vyšší než tloušťka hackerské kresby. Nevyjádřují se o silnější než 1,5-2 milimetry, proto musí být vystaveny řezání výčnělků na 0,25-0,5 mm pro řezání suchého a pevného dřeva; Pro mokré nebo měkké dřevo musíte ohnout 0,5-1 mm.

Chcete.li „okem“ nastavit pravý roh pro všechny zuby, potřebujete solidní zážitek, který ne každý tesař má. Přichází po mnoha desítkách naostřených pily. Pro méně zkušené tesaře existuje nástroj nazývaný zapojení. Jeho nejvíce primitivnější možností je plochá ocelová deska se slotem. V tomto slotu s minimální vůlí je vložena do úseku pila.

Proces zapojení vypadá takto:

 • Opravte hackerskou pilu ve svěráku. Je nutné zajistit, aby zuby 2 cm vyčnívaly přes rty.
 • Zuby jsou sevřeny v drážce, poté jsou ohnuty uprostřed.
 • Nejprve se musíte ohýbat v jednom směru všechny zuby hodin a poté v opačném směru, abyste ohýbali lichý.
 • Nakonec můžete zředit houby šířky vypočítané šířky a pokusit se mezi nimi nakreslit pilu.
 • Nadměrně ohnutý zub se dotkne vice. Ohněte ji kleštěmi trochu silnější.

Toer se hodí na výšku

Všechny řezací výčnělky by měly mít stejné velikosti, aby se výkon řezání nezhoršil. Delší zuby zažívají těžká náklad a jsou vymazány rychleji, zatímco krátké se ani nedotýkají dřeva.

Plátno se stává trhnutím, nerovnoměrné, utrácí více úsilí. Přesnost řezu se zhoršuje, řezaný povrch se stává drsnějším.

Montáž se provádí před začátkem ostření. Ujistěte se, že žádný ze zubů nevyčnívá, může se vám líbit: stiskněte plátno na list papíru položeného na stůl.

Vrcholy zubů jsou vytištěny na listu a mezerami v tomto vzoru bude možné upravit jejich výšku. Chcete.li to provést, v zámečné přilnavosti klikněte na pilu a proudí příliš dlouhé zuby.

Přímo ostření

Pro návrat zubů bývalé závažnosti není vhodný bar, s nímž jsou kuchyňské nože naostřeny. Potřebujeme speciální nástroj: soubor s trojúhelníkovou sekcí nebo souborem. Je velmi dobré, pokud existuje několik souborů s jiným křížovým oddílem a výškou zářezu: to dokonale zpracovává každý zub.

 • Jednou rukou, vezměte soubor u popisování a položte druhý na konec nástroje.
 • Rozhodněte se o úhlu ostření. Obvykle je to 15-30 °. Můžete to určit okem, transportérem nebo použít jednoduchou techniku. Dejte dřevěný tyč tvar trojúhelníku IsosCeles s úhly 90, 60 a 30 stupňů a poté jej použijte jako opatření.
 • Studge levé řezací tváře pronásledování (vzdáleného od vás) zuby. Pro každý je požadováno vzít stejný počet souborů souboru k odstranění stejného množství hoblin. Tlak na nástroj by měl být stejná síla.
 • Otočte hackerskou kloubu na druhou stranu a znovu se zaměřte na levé okraje zubů hodin.
 • Nasměrujte vrcholy zubů.
 • Nezapomeňte ovládat úhel ostření pomocí tyče.

Tento proces se zdá být velmi jednoduchý, byť monotónní, ale existuje řada nuancí: