Jak přeložit elektrický šroubovák na lithiové baterie

Změna šroubováku šroubováku na Li-ionu

Většina lithiových zařízení je uzavřena v prizmatickém případě, ale některé modely mají válcový tvar. Používají se elektrody, které nejsou odděleny. Pouzdro je vyrobeno z hliníku nebo oceli. Pozitivní pól jde na kryt trupu.

V prizmatických konfiguracích vypadají elektrody jako obdélníková plotle pro předělání jaderného reaktoru na levném elektrickém šroubováku 18 voltů s mrtvými. Pro zajištění zabezpečení v baterii je zajištěno zařízení, které je regulátorem všech procesů. Zvýšené těsnění pouzdra nedovoluje, aby elektrolyt vytékal ven, aby nepronikl kyslík, nikoliv vlhkost.

Jaký je rozdíl mezi nikl-kadmiovými bateriemi z lithia

Od poloviny minulého století přišla éra galvanických prvků Nickel-Cadmium. Dnes je tento typ solných baterií stále žádán a v některých ukazatelích přesahuje lithium. Kvůli praktičnosti a bezpečnosti se používají v manuálním nástroji, v šroubovácích a cvičeních. Silné stránky baterií niklu-kadmia:

 • Nízké riziko přehřátí, protože dovnitř jde endotermická reakce s absorpcí tepla:
 • Utěsněný kovový pouzdro je odolné, zařízení udržuje výkon i s.40 0 C;
 • Životnost služeb je až 8 let, podléhá správnému provozu;
 • Dostupné náklady.

Významné nevýhody tohoto typu zdrojů energie jsou považovány za účinek paměti a dlouhé nabíjecí cyklus, 12-14 hodin. Baterii můžete nabít až po vysazení napětí na nulu a pod kravatou. Jinak se kontejner sníží.

Lithium-iontové baterie patří do nové třídy galvanických prvků na alkalickém základě s velkou hustotou náboje. Nemají paměťový efekt, nabíjení na žádnou zbytkovou kapacitu, ale náročné na provoz.

elektrický, šroubovák, lithiové, baterie

Pracovní podmínky lithium-iontových baterií:

 • Při opětovném načtení a v prostředí při 60 0 ° C a vyšší existuje velké riziko přehřátí a zkratů. Pouze lithium-žluté-fosfátové prvky fungují při mínus teplotách.
 • Případ je odolný, má další ochranu před přehřátím, zkratem a nebezpečným napětím.
 • Kapacita lithiové baterie je 2krát více než kadmium, můžete se kdykoli dobít.
 • Produkt netoleruje redlady a přistává pod 2,5 V.
 • Kapacita klesá během provozu a skladování asi 3 % ročně.
 • .

Lithiové baterie lze rychle nabíjet asi za hodinu. Celý cyklus dvoustupňových nabíjení je asi 3 hodiny. Rozměry jsou více než kadmium, ale potřebují je ve 2.2,5krát méně, nástroj je snadný, výkon je dlouhý, můžete se dobít s jakýmkoli jednoduchým.

Obecná třída lithiových baterií zahrnuje lithium-ion a lithium-polymer. Podle typu použité účinné látky jsou rozděleny:

 • Lithium-cobalt;
 • Lithium-margan;
 • Litevský-martan-cobalt-oxid;
 • Lithium-zelezo-fosfát;
 • Lithium-cobalt hliník-oxid;
 • Lithium-titan.

Každý typ lithiových baterií pracuje ve svých parametrech, má charakteristickou kapacitu, nabíjení, odpor. V trakčních bateriích pro nakladače, zásobníky a další baterie pracující v teple je důležitá kapacita baterie, mobility a účinnosti Používání baterií lithium-foxfate se používají. Nejedná se o nebezpečí požáru, pracují s velkým mínusem a nebojí se hlubokého propuštění, ale ne nižší než 2 palce.

Kritérium Vést Lia
Kapacita TT/kg 25 110
Vypouštěcí proud 0,1S 3s
C-C-in cykly nabíjí/počet 700 5000
Účinnost. % 80 97
Životnost služeb, roky 3.5 25

V automobilovém vybavení kyselá baterie pevně zabírá výklenek jako startovací baterii.

Proces změny

Nejprve musíte baterii rozebrat a získat z ní staré nádoby. Budou také muset oddělit záznamy, se kterými jsou pájeny, protože budou pájet nové baterie.

.

Dále musíte tyto terminály odpojit a připravit dva silné napájecí dráty.

Musíte si koupit speciální poplatek a tři baterie s vysokou kontrolou 18650 V nákladech vycházejí do 1k. Je lepší neukládat na baterie a brát dobře.

Podle tohoto principu již více než jeden elektrický šroubovák předělává a všechno funguje skvěle.

Také jsem pálil dva napájecí dráty a hnízdo pro dobití. Hnízdo vzalo modem ze systému. Nabíjení je vhodné z mého druhého 12V elektrického šroubováku, který je již na lithiových bateriích, ale pokud tomu tak není, pak tam, kde si objednáte poplatek, se také účtuje. Je nemožné účtovat po změně pravidelným nabíjením. Nejprve zkontroluji vše před balením v případě.

Nyní musíte vytáhnout všechny vnitřky z těla baterie.

Jak vidíte, všechny baterie a deska jednoduše zapadají do bydlení.

Nabíjecí hnízdo vyrobené v horní části baterie. Bude vhodné jej účtovat bez odstranění.

Terminální část a náboj z nabíjení zaznamenaného na termoclay. Všechno to drží dobře.

Po shromáždění všechno funguje dobře. Vše, co je vyžadováno od elektrického šroubováku, všechno funguje dobře. Ve videu níže můžete vidět jasněji.

Poplatek za nabíjení se dobře vyrovnává. Jak je vidět z fotografie níže, při nabíjení se popálí červená indikátor.

Hlavní body nahrazení

Znalost nejkritičtějších bodů pomůže vyhnout se chybám při předělávání výživových prvků:

 • Použití výhradně vysoce kvalitní a originální komponenty.
 • Výpočet počtu baterií se provádí nahrazením náhradníky lithia.
 • Číslo je založeno na 3,7 v jednom prvku.
 • Rozměry plechovek ve srovnání s NI-CD se liší, což vyžaduje další instalaci plechovek řadiče nabíjení a výboje.
 • Nespěchejte, abyste zlikvidovali nativní baterii, prostřednictvím diagnostiky je stanovena možnost oprava.
elektrický, šroubovák, lithiové, baterie

NI-CD nahrazovací technologie v li-ionu v elektrickém šroubováku

Lithiové prvky jsou odolné, tolik majitelů šroubováků si myslí, že produkty nikl-cadmium je nahrazují.

Náhradní technologie zahrnuje několik fází, které je třeba následovat.

Stanovení počtu li-iontových baterií

V zásadě jsou na něj aplikovány parametry baterie nebo na elektrickém šroubováku. K určení počtu nezbytných prvků je nutné rozdělit napětí uvedené na nástroji 1,2 V (jedná se o jmenovité napětí jedné nádoby niklu)).

Chcete.li zjistit, kolik podrobností o lithiu bude vyžadováno nahrazení, je divize prováděna 3,7 V. toto je normální indikátor pro tento typ plechovek.

Výsledek se doporučuje kolem většího směru, neovlivní to nástroj negativně, ale jednoduše trochu zvýší jeho sílu.

Výběr li-iontové baterie

Výrobci nabízejí lithium-ion a lithium-polymerní prvky. Posledně jmenovaný se liší v menší velikosti a větší bezpečnosti, ale stojí více. Nejsou však schopni dát velké proudy do práce. Odborníci proto doporučují přijímat běžné lithium-iontové banky.

Je lepší, pokud prvek svařoval flexibilní ohyby, protože takové detaily nemají rádi zvýšené teploty a přebytečné pájení. Doporučujeme vidět několik možností v obchodech a vybrat si nejvhodnější model.

Jak ovlivňuje napětí baterie trvání elektrického šroubováku

Otázka, jak je napětí baterie po dobu trvání produktu ovlivněno otázkou mnoha, je pro mnoho zajímavá. Abychom pochopili, jaký výkon v produktu je nutný k vynásobení napětí kapacitou baterie.

Pro referenci! Například v elektrickém šroubováku s baterií s kapacitou 14,4 V a kapacitou 1,5 A/h bude výkon 21,6 W.

Hotové sestavy 18650 baterií

Jako náhrada je lepší zakoupit připravené.vyrobené sestavy z roku 18650 baterií. Můžete to udělat na čínských obchodování online nebo v jiných internetových obchodech.

Výběr desky ochrany BMS

Lithium-iontové baterie vyžadují pozorný přístup a dodržování určitých požadavků. Roli ochrany hrají BMS. Je to tento prvek, který neumožňuje nadměrné napětí více než 4,2 V a snížení méně než 2,55 V na baterii během nabíjení

Hlavními parametry při výběru je počet postupně připojených prvků. Na internetu můžete vidět tabulku, která označuje všechny potřebné parametry a s jeho pomocí vyberte správný poplatek.

Nabíjecí napájení

U lithium-iontových baterií jsou nabíječka vybírána na základě počtu postupně zahrnutých baterií do baterie. Čím více z nich, tím více by mělo být výstupní napětí.

Nabíjení baterií se standardním BAC z elektrického šroubováku

V případě potřeby si můžete zakoupit speciální univerzální poplatek za lithiovou baterii. Je nainstalován v nativní nabíječce. Odborníci však doporučují používat neefinace, ale vhodné poplatky za tento typ baterie.

Indikátor kapacity lithiové baterie

Indikátory jsou nalezeny LED a digitální. Druhý je levnější, ale není vhodné použít. Je lepší vybrat možnosti LED na základě počtu postupně zahrnutých baterií.

Držák 18650 baterií

18650 baterií je také lepší na nákup připravených Pokud je to žádoucí, najdete dobré možnosti za dostupné ceny v internetových obchodech.

Nabíječka Makita DC1414 T a lithium-iontová baterie

Je tu malá nuance, kterou musíte vědět. To je více IT a je určeno k nabíjení širší škály baterií od 7,2 do 14,4 V. Proces nabíjení na něm jde jako obvykle, červená LED hoří:

Ale když má baterie (která v případě prvků NIMH má mít maximální napětí 10,8 V) dosáhne 12 voltů (máme Li-iontové prvky, ve kterých může být maximální celkové napětí 12,6 V), nabíječka vezme střecha. Protože nechápe, jaký druh baterie nabíjí: buď 9,6-V, nebo 14,4-V. A v tu chvíli Makita DC1414 vstoupí do chybového režimu, střídavě blikající červeně a zelená LED.

Toto je v pořádku! Vaše nová baterie se stále nabije. ne až do konce. Napětí bude přibližně 12 voltů.

To znamená, že vám bude chybět část kontejneru s touto nabíječkou, ale zdá se mi, že to lze zažít.

Celková modernizace baterie stojí asi 1000. Nový Makitovsky Makita PA09 je dražší. Navíc jsme nakonec dostali dvakrát tolik kapacity a další opravy (v případě dříve selhání) budou pouze při výměně lithium-iontových prvků.

Pozor: Tento článek a obrázky v něm jsou předměty autorských práv. Je zakázána částečná nebo úplná reprodukce jiných zdrojů bez koordinace.

Výměna baterií v šroubováku lithiem

Co je třeba odhadnout před zahájením práce?

Je nutné rozhodnout o počtu prvků v baterii, což nakonec vyřeší hodnotu napětí. U tří prvků bude strop 12,6 a pro čtyři ─ 16,8 voltů. Mluvíme o předělávání rozšířených baterií s nominální hodnotou 14,4 voltů. Je lepší vybrat 4 prvky, protože při práci napětí rychle přejde na 14,8. Rozdíl v několika voltech neovlivní práci šroubováku.

Kromě toho větší počet lithiových prvků poskytne velkou kapacitu. Takže více práce šroubováku.

Prvky lithiové baterie 18650

elektrický, šroubovák, lithiové, baterie

Formový faktor bez možností-18650. Hlavní věc, na kterou se musíte podívat, je výbojový proud a kapacita. Podle statistik se standardní prací šroubováku je spotřebovaný proud v rozmezí 5 osob10 ampér. Pokud ostře stisknete tlačítko Start, může proud na několik sekund skočit až 25 ampér. To znamená, že si musíte vybrat lithiové baterie 18650 s maximální hodnotou vypouštěcího proudu 20 AMPERES. Poté, s krátkým zvýšením proudu na tyto hodnoty, nebude baterie poškozena.

Hodnocené napětí lithiových prvků 3.6 A RÁTO a kapacita ve většině případů je 2000 A3000 mAh. Pokud to pouzdro baterie umožňuje, nemůžete si vzít 4, ale 8 prvků. Dva je kombinovat ve 4 paralelních sestavách a poté je propojit postupně. V důsledku toho můžete zvýšit kapacitu baterie. Ale daleko od každého případu bude možné zabalit 8 plechovek 18650.

A poslední přípravná fáze je výběr ovladače. Ve svých vlastnostech musí odpovídat jmenovitému napětí a vypouštění. To znamená, že pokud se rozhodnete sbírat baterii 14,4 voltů, vyberte řadič s tímto napětím. Pracovní proud vypouštění je obvykle vybrán polovinu stejně jako maximální přípustný proud.

Nahoře jsme zjistili, že maximální přípustný krátkodobý výbojový proud pro lithiové prvky je 25~30 amprere Poté bude ochrana fungovat se zvýšením proudu na 25 AMPERES. Nezapomeňte na rozměry ochranné rady. Jeho prvky bude muset být namontováno do krytu baterie šroubováku.

Výměna baterií

No, pak samotný proces montáže jde. Nejprve rozebírat kryt baterie. Pokud se jedná o model pro 14,4 voltů, pak bude 12 nikl ─ kadmiové baterie s nominální hodnotou 1,2 voltů.

Všechny tyto věnce musí být pájeny nebo kousnutí. Měli byste mít pouze konektor s plusem a mínus závěrem. Můžete také odstranit tepelný senzor a místo toho vyberte řadič s termočlánkem, který při přehřátí vypne sklenice.

Poté musíte zakoupené prvky v montáži pájet sekvenčním připojením. Dále je ovladač pájen v souladu s jeho schématem. Současně jsou připojeny body vyrovnávání. Deska má pro ně speciální konektor a často jsou dráty s konektorem dodávány v soupravě.

Po sestavení baterie jsou závěry připájeny na plus a mínus a celá struktura je umístěna do pouzdra. V zásadě je proces dokončen. Problémy mohou nastat pouze s nabíječkou. Ve většině případů však standardní poplatky za šroubováky bez problémů účtují lithiové prvky. Zároveň obvinění z plechovek prochází řadičem, takže se samotnými prvky nestane nic strašného.

V síti najdete doporučení pro uložení na desce řadiče. To znamená, že se koupí levnější model, navržený pro menší proud. A aby neomezoval práci šroubováku, výboj není prováděn přes ovladač, ale přímo z plechovek. A jejich nabíjení, jak se očekávalo, prochází řadičem. Vrátit se

Změna elektrického šroubováku Hitachi 12 V pro lithiové baterie 18640

Funkce předělávání elektrického šroubováku „Hitachi“ 12 V pro lithiové baterie. Velmi kompaktní hnízdo pro prvky baterií je navrženo pro prvky prstu. Proto byste měli připravit místo pro prvky 18650. Je nutné narušit jednu stranu na oddílu, aby se pevně umístil 1 prvek.

Musíte získat tok, plochý kovový spojovací páska, tepelnou matku. Nainstalujte lithiové baterie do elektrického šroubováku, když je nutné předělat prostřednictvím ochranného ovladače. Měl by sloužit 3 prvkům 18650 s napětím 3,7 V a navržen pro 20-30 ampér.

Extrahujte starou baterii z hnízda, opatrně odpojte kontakty v sestavě se snímačem teploty a indikátorem zařazení. Čisté a podepsané kontakty. Měly by být odstraněny v jednom směru, kombinované s pájkou se závěry ze silných vodičů a nalijte sestavu termoclay.

Sbírejte zdroj energie s jedním z ovladačů navržených pro 3 prvky. Sbírejte konzistentní schéma 3 li-iontových prvků. Připojte řadič. Změna baterie lithia 12 V lithium končí, když je návrh nainstalován v bloku, pevně a ukazatel nabíjení se rozsvítí. Po úplném nabíjení měření ukazují 12,17 voltů ve vnější síti. Ale to stačí pro bez selhání dlouhodobého provozu zařízení.

Elektrický šroubovák nezačíná. jak problém vyřešit

Při kontrole provozu elektrického šroubováku s napůl nabitý baterií byl motor spuštěn i pod zátěží stabilně. Ale když to bylo plně nabité, byl elektrický šroubovák, dokonce i při nečinnosti, spuštěn teprve po opakovaném stisknutí klíče pro zařazení.

Vylezl jsem na osciloskop s deskou BMS a zjistil jsem, že je spuštěna aktuální ochrana. Faktem je, že v době zahájení motoru elektrického šroubováku je odpor jeho vinutí určen aktivním odporem vodičů a je desítky ohmů. Počáteční proud proto v první chvíli může být sto ampérů.

Pro vyloučení nepravdivých cest ochrany v desce BMS se obvykle drží asi 100 ms, což nestačilo pro tento elektrický šroubovák. Pro stabilní zahájení motoru bylo nutné zvýšit zpoždění ochrany ochrany až do půl sekundy (500 ms). Nebyl tam žádný elektrický obvod, a tak jsem se rozhodl prodloužit čas zpoždění vědeckým poke.

Bylo nutné najít bod ve schématu, na které výstup kondenzátoru vzhledem k mínus nebo plus baterií. Za tímto účelem byl odebrán kondenzátor 0,47 mf a tenké kabeláž byla připálena na jedno z jeho konce. Jeho druhý konec byl připálen k negativnímu závěru baterií.

Poté volný konec kondenzátoru učinil sekvenční dotek ke všem závěrům odporů a kondenzátorů a pokaždé, když byl startovní klíč s motorem stisknut na elektrický šroubovák. Před každým dalším dotykem se závěry kondenzátoru uzavřely, aby jej propustily a vylučovaly poškození systému.

Ale to nebylo možné najít ve vztahu k mínus. Proto byl volný konec drátu připálen k kladnému výstupu baterie a stejná operace byla provedena, která byla korunována úspěchem. Dotyk výstupu kondenzátoru do bodu uvedeného na fotografii motoru elektrického šroubováku začal s jistotou spuštěn i při zatížení.

elektrický, šroubovák, lithiové, baterie

Pro spolehlivost jsem se rozhodl zvýšit kapacitu kondenzátoru na 2,2 MF. Byl jedním koncem přímo k kladnému výstupu baterie a druhý závěr byl připojen k levému výstupu rezistoru 1 Kohm pomocí vodiče.

Možná existuje racionálnější řešení, ale kontrola elektrického šroubováku v práci ukázala účinnost instalace dalšího kondenzátoru. Motor při nečinnosti i pod zatížením byl spuštěn bez selhání.

Zdálo by se, že více než 10 a několik večerů se zdálo být vráceno do systému, zbytečný elektrický šroubovák. Doufám, že moje zkušenost pomůže mnoha rozhodnout se obnovit výkon opuštěných šroubováků a dalších baterií.