Lze napínací strop připevnit k sádrokartonu?

Upevnění napínaných podhledů na sádrokartonové stěny bez zapuštění

Nejprve je třeba zkontrolovat, zda je sádrokartonová deska bezpečně a správně připevněna k pevné stěně, zejména v horní části stěny po celém obvodu místnosti. Pozornost je třeba věnovat nejen upevnění sádrokartonových desek, ale také kvalitě montáže nosného rámu. Při kontrole povrchu nesmí být zjištěny žádné průhyby, chrastění, vady, praskliny nebo odlupování sádrokartonu.

Napínání látky vyžaduje podstatně větší napětí, takže všechny metody uvedené v této části se doporučují pouze pro instalaci vinylových napínaných stropů. Rád bych vás také upozornil na to, že tloušťka sádrokartonových desek na všech stěnách musí být minimálně 12,5 mm, aby byl nosný profil řádně upevněn. Samozřejmě je velmi důležité najít ve stěně nosný profil, který je k němu připevněn.

Pro zjištění přesné polohy svislých svorníků za sádrokartonem můžete použít přenosný detektor kovů nebo silný neodymový magnet.

Přišroubujte je do sádrokartonu pod různými úhly

Jednoduchá varianta připevnění napínané stropní bagety k sádrokartonu pod úhlem. Předvrtání otvoru pro šrouby.

Pokud je bageta PVC běžná 41 šroubů do dřeva, protáčejte je počáteční bagetou pod úhlem 45 % křížem na krok 5 cm. 1. 45 vlevo 5 cm 1. 45 vpravo Udrží i 25% smrštění bez hmoždinek, vrtání, otvorů a přímo do sádrokartonu.

Esho připevnit buď rybí kost, nebo vrták na 5 mm pak chop formát na 6 mm, a šroub 32-35, mezi nimi pod úhlem 45-55mm, nikdy se vylomil. A pokud voda pronikne skrz, omítka se promočí a nepomůže nic kromě kotev oken ve zdi.

Šrouby do dřeva přišroubujte „křížem“. Т.е. Jeden šroub do dřeva zašroubujte pod úhlem 45 stupňů a druhý šroub hned vedle, také pod úhlem 45 stupňů, ale v opačném směru. A zašroubujte je do bagety, která není navrtaná. Pevně drží. Přední stěnu provrtáte vrtákem. Tímto otvorem křížem přišroubujte dva samořezné šrouby.

Malý samořezný šroub přišroubovaný přímo do omítky nevydrží. Nejednou jsem viděl a předělával stropy, kde se zpočátku vše zdálo být v pořádku, ale po chvíli se mezi stěnou a maskovací páskou objevily mezery, kterými se můžete dostat mezi dva stropy a použít druhý, jako houpací síť. Ideální je trám, to je mrtvý bod, ale v 98 % případů neexistuje. Pak přichází na řadu motýlková hmoždinka, která je také odolná, ale drahá. A nikdo za to nechce platit. Pak jen vyvrtám díru do hlíny a zatluču normální hmoždinku, ale ne celou cestu a 35. šroub do dřeva, rozteč 4-5 cm. Ukazuje se, že i velmi silné.

Šrouby „rybí kost“ každých 5-7 cm. pod úhlem. Nevidím žádné problémy, jsou tam problematická místa, ale stejně jako u cihel.Nasadil jsem distanční podložku a jsem spokojený.

Trik spočívá v tom, že se šroubuje pod úhlem a nesmí se příliš utahovat!

Použití hmoždinek

Existují různé typy upevňovacích prvků pro sádrokartonové desky, podívejme se na ty nejoblíbenější. Jediná věc, která náklady kousne při velkém objemu, ale pokud je majitel připraven zaplatit další peníze, není problém.

Pokud je upevňovací lišta instalována na sádrokartonové desce a kovové profily nelze najít, abyste je mohli přišroubovat. použijte nástěnné nebo stropní sádrokartonové krtky.

Zapínání typu motýlek

Nevýhodou je použití „motýlkových“ upevňovacích prvků pro sádrokarton. Takový spojovací prvek nezajistí těsné uchycení montážního prkna a způsobí pozdější vznik mezer. Profil můžeme také připevnit k sádrokartonu pomocí hmoždinky jako na fotografii. Pokud jsou profily každých 40 cm, pak mezi ně vložíme dvě tyto hmoždinky (jedna podle mého názoru nebude stačit). Zdá se, že je to jednodušší než hmoždinky do betonu, ale také dlouhé.

Nejprve použijeme profil a označíme místo pro vrtání otvorů. Vrtání pomocí vrtáku o průměru 4 mm. Pak vložíme profil, na 2-3 místech přišroubujeme k profilu, vrtákem 4 mm projdeme všechny otvory, kde budou hmoždinky. Vyjměte profil, vyvrtejte do sádrokartonu otvory o průměru 10 mm, vložte hmoždinky a nakonec profil opět přišroubujte.

Šroubové hmoždinky se závitem

Hmoždinky, jak se jim říká, se skládají z rozpěrné zátky a přímo z hřebíku se šroubovým závitem. Ty se často používají pro duté stropy.

Šrouby do sádrokartonu by měly být schopné šroubovat dovnitř, ale ne ven. Měli byste vzít v úvahu rozměry a složitost práce, při šroubování napínacího stropu do sádrokartonu může někdy dojít k nehodám.

Šroubové upevnění pro sádrokarton Pohled na strop se šroubovým upevněním

Kovové kotvy MOLA

Mohu vám například nabídnout rozpěrné kovové kotvy MOLA 5×13 se šrouby M5 pro upevnění profilů nebo rozpěrné plastové kotvy OLA 8×13 pro upevnění profilů se samořeznými šrouby 3,5×60 mm. Tyto upevňovací prvky jsou určeny pro jednovrstvé sádrokartonové desky o tloušťce 12,5 mm;

Kovové kotvy MOLA

Při montáži nosného profilu doporučuji instalovat do sádrokartonových desek dilatační kotvy co nejčastěji, nejméně 100 mm od sebe. Pro zvýšení spolehlivosti upevnění je třeba se snažit, aby kotvy byly zaháknuty do každého svislého sloupkového profilu nosného rámu.

Jak připevnit napínací strop na sádrokartonovou stěnu

6589 0

Napínané stropy jsou oblíbené, protože díky nim lze rychle vytvořit rovný povrch stropu. Obvyklé způsoby instalace zahrnují upevnění na pevné, nejlépe masivní stěny. Sádrokartonové desky jsou křehké a nevydrží namáhání způsobené sádrou. Existují však technologie, které umožňují bezpečné upevnění napnutého plátna na sádrokartonové desky. Podrobně prozkoumejte jednotlivé metody.

Proces instalace

Základní kroky instalace napínacích stropních desek jsou jednoduché. Nejprve se namontuje speciální montážní profil. Samotná stropní tkanina se pak na několika místech upevní a zahřeje. Teplo ji změkčí a začne se roztahovat. Poté následuje závěrečná fixace po celém obvodu a ochlazení přirozeným způsobem. Po vychladnutí nátěru je instalace dokončena.

Pokud instalujete přímo na stěny, je vše velmi jednoduché. montují se speciální profily a do nich se montuje samotný strop. Ale se sádrovými deskami je poněkud obtížnější. nevydrží zatížení vytvořené tahem listu. Před zahájením montáže je proto třeba zjistit, jak napínací strop připevnit k sádrokartonu. To je důležité zejména při vytváření víceúrovňových struktur.

JAK PŘIPRAVIT SÁDROKARTONOVOU KRABICI PRO VLOŽENÍ NAPÍNANÉHO PODHLEDU.

Přestože většinu stropních řešení lze dnes realizovat pomocí napínaného podhledu, někdy vyvstává otázka, jak napínaný podhled připevnit k sádrokartonu, jak připravit skříň pro napínaný podhled. Nyní se sádrokartonové krabice před podhledem vytvářejí v místech vytápění: kolem krbu, v místech instalace výkonných větracích kanálů. Už žádná voda.

Když už jsou stěny zabedněné

Často se stává, že touha zdobit místnosti s napínacími stropy přichází k majitelům domu po uspořádání sádrokartonových stěn. Upevnění napínacího stropu ke stěně by v takovém případě vyžadovalo zvláštní přístup.

Popis způsobu upevnění napínaných podhledů na sádrokarton:

  • Vše začíná ověřením pevnosti upevnění sádrokartonových desek k podkladu. To se týká především horní části stěny po celé délce místnosti. Postupujte opatrně a berte v úvahu křehkost panelů.
  • Při kontrole stropu věnujte pozornost nejen upevnění sádrokartonových desek, ale také správnosti nosné konstrukce. Při prohlídce konstrukce si všímejte všech ohybů, uvolněného uložení, chrastění, prasklin, mechanických poškození a odlupování sádrokartonových desek. Zjištěné závady jsou odstraněny.
  • Jak ukazuje praxe, odolnost standardních samořezných šroubů zabudovaných do sádrokartonu proti dynamickému zatížení je poměrně nízká. Proto se doporučuje připevnit nosný profil pouze pomocí rozpěrných kotev z oceli nebo plastu. V tomto ohledu se velmi dobře osvědčily rozpěrné kotvy MOLA 5×13 v kombinaci s profilovými šrouby M5. Další dobrou volbou jsou rozpěrné plastové kotvy OLA 8×13 s profilovými šrouby 3,5×60. Tento typ kotvení se obvykle používá v případě, že je skelet obložen jednovrstvou sádrokartonovou deskou o tloušťce 12,5 mm nebo větší.
  • Při instalaci napínacího stropního pásu je nejlepší použít rozpěrné kotvy s doporučenou vzdáleností 10 cm.
  • Aby bylo upevnění co nejbezpečnější, měli byste se při osazování kotev snažit zasáhnout každý svislý kolík v nosné konstrukci.
  • K určení přesné polohy svislého profilu za sádrokartonovým obkladem se často používá ruční detektor kovů nebo speciální funkce chytrého telefonu. Silný permanentní magnet je dobrým způsobem, jak lokalizovat sloupek.
  • Dalším způsobem instalace napínaných podhledů na sádrokarton je nahrazení stěnového profilu stropním nosným profilem. Obvykle jsou vybaveny stejným upínacím mechanismem. Tato metoda není připevněna ke stěnovým panelům, ale přímo k podlaze.
  • Stropy spodní stavby mají někdy velké rozdíly a zakřivení. V takovém případě se profilová lišta upevní pomocí distančního kusu dřeva. Na lištu se používá silná neokleštěná deska nebo dřevo. Stejná metoda je vhodná i v případě příliš vysokých stropů, které chcete co nejvíce snížit, aby byla místnost útulnější.

Je důležité nezapomínat na to, že instalace textilního napínaného stropu vyžaduje podstatně více úsilí. Z toho vyplývá, že všechny výše uvedené způsoby upevnění baget na sádrokarton lze použít pouze ve vztahu k dekorativním PVC fóliím. Aby bylo zajištěno bezpečné připevnění napínané stropní lišty k sádrokartonu, montují se na rám pouze desky o tloušťce 12,5 mm.

Jak připevnit napínací strop k sádrokartonu

Je těžké si představit design moderního bydlení bez sádrokartonových prvků, zejména v kombinaci s konstrukcemi stropů. Je možné připevnit napínací strop k sádrokartonu a jakou technologií to lze provést?? Napjatý strop způsobuje dodatečné namáhání horní části stěn a chyby mohou vést k postupnému poškození povrchového materiálu.

Nejoblíbenější stropy jsou napínané stropy a sádrokartonové podhledy. Velmi oblíbeným trendem se stala také kombinace těchto dvou prvků.

napínací, strop, připevnit, sádrokartonu

KNAUF Ceiling mounting

Upevnění napínacího stropu na stěnu ze sádrokartonu

V současné době je nejoblíbenějším typem dekorace napínací strop, který umožňuje vytvořit jedinečný individuální design. Kromě toho se napínací strop velmi snadno používá, obsluhuje a udržuje. Moderní výrobci se snaží každý den zlepšovat kvalitu látek a nabízejí obrovskou škálu barev a vzorů.

Dostáváme mnoho dotazů na způsob upevnění podhledů na sádrokarton? Tato otázka se objevuje u lidí, kteří uzavírají stěny sádrokartonem (sádrovláknitými deskami) nebo montují vlnitou desku ze sádrokartonu. Koneckonců, sádrokarton je nejúčinnější materiál na trhu, který umožňuje skrýt vady s minimálními náklady, bez ohledu na to, jak nerovný je povrch stěny.

Pokus o vytvoření stropu se sádrokartonem na stěně

Lze kombinovat zavěšené a napínané podhledy??

Odpověď na tuto otázku zní jednoznačně ano. Pro profesionály to není žádný problém. Instalace bude samozřejmě trvat déle, ale nakonec bude vypadat velkolepě.

Přesto však existují nuance, jak strop opravit kombinací těchto dvou prvků:

U napínaných stropů je zapotřebí dodatečná výztuž, aby sádrokartonová deska při napínání zůstala na svém místě.

  • Dvojitá sádrokartonová deska.
  • Překližka a sádrokarton.
  • Dřevěné vložky používané při snižování výšky napínacího stropu.

PVC není možné natahovat na povrch s ostrými rohy nebo strmými křivkami.

Jak by měl proces probíhat?

Celý proces vytvoření napínacího stropu je poměrně jednoduchý. Namontujte instalační profily po celém obvodu a připevněte k nim fólii na několika místech, předem připravených podle velikosti stropu. Zahřívá se horkovzdušnou pistolí a jemně se vtírá pod profil. Fólie se natáhne po celém obvodu a získá požadovaný tvar.

Po vypnutí pistole dojde k přirozenému ochlazení a je důležité v tomto okamžiku zabránit průvanu, jinak bude práce nekvalitní.

Úkol se však stává ještě obtížnějším, pokud je třeba napnutý strop připevnit k sádrokartonovému panelu. Zde je třeba počítat s tím, že nemusí vydržet zatížení.

Co je sádrokarton?

Sádrokartonové desky jsou klasickou povrchovou úpravou stropů. Již desítky let je oblíbený mezi majiteli, kteří plánují opravy. Kvalita a spolehlivost je ověřená časem. Sádrokarton je ekologický materiál, který neobsahuje toxiny a nečistoty, skládá se ze sádry, která je navrchu potažena lepenkou. Je třeba poznamenat, že s jeho pomocí je možné vyrovnat strop v krátkém čase, aniž by se použila tuna omítky.

Nevýhodou sádrokartonu je nízká odolnost proti vodě, což má za následek, že se strop při působení vody deformuje. Nevýhodou je také delikátnost. Ne tak jako u napínacích stropů, ale přesto je lepší být opatrný, protože i úder ruky do materiálu ho může zničit.