Jaký tlak by měl být v pneumatikách motorového kypřiče?

Funkce

Na trhu jsou dvě hlavní skupiny motorových kol Neva:

Kola se nejlépe vybírají podle modelu a typu prováděné práce. Zatímco pneumatická kola jsou velmi podobná těm, která jste zvyklí vídat u automobilů, kovovým kolům se v odborných kruzích říká „grousery“.

Pokud je důležitá dobrá trakce se zemí, jsou zapotřebí ozubená kola. Často se dodávají s nástavci, které pomáhají zjistit šířku rozchodu.

Musí být vybaveny náboji, protože to umožňuje vytvořit stroje s vynikající průchodností bez ohledu na typ terénu. nejprve se na poloosu nasadí kovové kolo a poté se na náboj nasadí normální kolo.

Pneumatická kola pro motorové kypřiče „Neva“ mají 4 konstrukční prvky:

Jsou umístěny na hřídeli převodovky, hroty by měly směřovat ve směru jízdy. U nás existují čtyři verze těchto kol.

 • „Kama-421“ vydrží možné zatížení 160 kilogramů, šířka je 15 kg.5 centimetrů. Jedno kolo váží téměř 7 kilogramů.
 • L-360 má nižší hmotnost, i když vypadá téměř stejně. 4.6 kg. Vnější průměr 47 centimetrů.5 cm v průměru a maximální nosnost výrobku je 180 kg.
 • Nosné kolo „L-355“ váží stejně jako předchozí model, maximální zatížení je také stejné, stejně jako vnější průměr.
 • „L-365“ unese 185 kg, přičemž vnější průměr kola je pouze 42 kg.5 cm a hmotnost konstrukce je 3,5 kg.6 kg.

Pokud je potřeba větší trakce, používají se kovová kolečka nebo ozubená kola. K dispozici jsou také v několika verzích:

Při práci s pluhem jsou nejvhodnější široké pluhy. Používají se také v případě, že se stroje musí pohybovat po mokrém povrchu. Doporučuje se přidat 20 kg na každé kolo.

Úzká kolečka jsou nutná, když rostliny dosahují výšky 25 cm nebo méně.

Tažná kola Neva 166, 50-8 jsou nutná, pokud se jako traktor používá jednonápravový traktor. Žádná vnitřní trubka, takže se nemusíte bát, že kolo praskne kvůli vysokému zatížení nebo přečerpání. Vnitřní tlak se blíží dvěma atmosférám.

Pro jedno kolo je stanoven limit zatížení, který činí 280 kilogramů. Celková hmotnost celé sady je 13 kg.

Kola 48 se vyznačují malým průměrem a nízkým tlakem uvnitř, takže je lepší je namontovat na přívěs. Nízká výška, ale větší šířka než u některých jiných kol, což z něj činí vynikající volbu pro přepravu.

Kovový „KUM 680“ se používá při orbě. Mezi zvláštní vlastnosti patří průběžný ráfek a 7 cm dlouhé klíny. Jsou umístěny pod úhlem, takže se při jízdě zvedají a převracejí. S průměrem ráfku 35 cm.

„KUM 540“ se od předchozího modelu výrazně liší souvislým ráfkem. Hroty mají tvar písmene V, takže se nejen zabořují do půdy, ale i okraj je ve tvaru písmene V. Průměr kola u obruče je 460 mm. Jedinou nevýhodou těchto úchytů je absence nástavce, protože se neprodávají standardně.

Pneumatiky „H“ jsou chváleny pro svou působivou výšku a šířku. Jsou nejvhodnější pro orbu zmrzlé půdy. Šířka rozchodu 200 mm, na povrchu jsou hroty, které dokonale zapadají do země a snadno ji zvedají. Výška 80 mm.

Stejná tažná kola, ale určená k orbě pole, jsou vybavena dlouhým nábojem. Šířka koleje zůstává 650 mm.

Existuje železný mini model „H“, který má mnoho podobností s modelem „KUM“. Průměr kola je 320 mm a šířka 160 mm.

K dispozici jsou rozdělovače tratí Mini ‚N‘. Tato kovová kola se liší průměrem, který je 240 mm, s ohledem na obruč. Pouze 40 mm hroty.

Nástavce kol pro kypřiče

Nástavby náprav výrazně rozšiřují rozvor traktoru. S jejich pomocí bude jednonápravový traktor stabilnější ve všech rozchodech a výrazně se zvýší jeho vyváženost. Na obě strany lze přidat přídavná kola, aby se zvýšila schopnost plout nebo aby se vytvořil rozvor tam, kde je to nepraktické.

Nástavce náprav

Kromě toho tato rozšíření plní také důležité funkce, např

 • obtížné pracovní podmínky a náročný terén;
 • Stroj vybavený nástavci lze používat na nerovném terénu a v jakémkoli typu terénu, včetně kopcovitého, členitého terénu, roklí, jam apod;
 • jednonápravový traktor s těžkým nářadím neuklouzne a nepřevrátí se, jak se to často stává u úzkých kol nebo bez přídavných nástavců;
 • Díky nástavbám se výrazně zlepšila průchodnost a manévrovatelnost;
 • nástavce jsou nezbytné pro vybavení jednonápravového traktoru přídavnými cepy, železnými a pneumatickými koly.

Ruční výroba DIY doma

 • jsou zapotřebí dvě stejně dlouhé trubky o průměru 2 mm nebo více na ose motorového rumpálu;
 • V každé trubce jsou závity pro našroubování na osu motorového rumpálu;
 • zadní strany každé trubky jsou vyvrtány o dva milimetry tenčeji než ráfky; v případě potřeby lze trubky opilovat;
 • kola jsou pak k nástavcům připevněna ocelovými deskami a přišroubována.

Podle běžné klasifikace může být konstrukce přívěsu pro osobní automobil (motorový rumpál, minitraktor):

 • nízká hmotnost. tato třída zahrnuje univerzální modely určené pro přepravu nákladu o hmotnosti do 750 kg;
 • těžké. tato kategorie zahrnuje speciální přívěsy pro motorové kultivátory, minitraktory a automobily, které přepravují náklad o hmotnosti 750 kg a více.

Kromě toho mohou být konstrukce přívěsů univerzální nebo speciální. U univerzálních modelů je možné přepravovat vše. Speciální varianty jsou určeny pro určitý druh nákladu, takže je možné se na ně odvolávat:

 • lodní přívěsy;
 • modely pro přepravu velkých zvířat;
 • sklápěče;
 • mobilní domy;
 • plochá auta, úly, motorky;
 • mobilní prodejci.

Tlak v pneumatikách přívěsu závisí na jeho nosnosti a formátu. je také ovlivněna okolní teplotou, typem odpružení, konkrétní konstrukcí oje.

Pumpování kola

Tlak v pneumatikách je vhodné kontrolovat alespoň jednou za měsíc. A před dlouhou cestou. bezpodmínečně.

Sezónní výkyvy

Tlak vzduchu v uzavřeném okruhu se mění přibližně o 0,1 baru na každých 10 stupňů změny teploty. Díky tomu můžete nasadit letní pneumatiky v dubnu a nestarat se o tlak v pneumatikách až do konce srpna, kdy začnou teploty klesat. Nafouknutím pneumatik na konci léta jste na dobré cestě k dosažení sezónní změny. A tady, po instalaci zimní gumy v říjnu, s prvními mrazy je třeba zkontrolovat tlak ještě několikrát: když teplota klesne na minus deset, patnáct a při přechodu přes minus dvacet. Ale od poloviny zimy do okamžiku výměny kol za letní nastává období útlumu.

Elektronické mozky

Stále častěji za nás přemýšlí elektronika. Některá sériová vozidla jsou nyní vybavena systémy kontroly tlaku v pneumatikách. Některé jednoduše snímají otáčky kola prostřednictvím senzorů ABS: prázdná pneumatika se přece jen otáčí rychleji, protože její poloměr je menší než u napumpované pneumatiky. Existují také senzory, které měří tlak vzduchu a vysílají informace do „mozku“ vozidla prostřednictvím rádia. Lze je také zakoupit jako samostatné jednotky: snímače v kolech a přijímač v prostoru pro cestující.

Mimochodem, hodně záleží na silnici, po které se má jet.

Typy kol pro motorové kypřiče. Tlak v pneumatikách

Dva základní typy kol používaných u motorových kypřičů. Jedná se o:

Oba typy mají své specifické vlastnosti a provozní podmínky.

Kovová kola jsou k dispozici v širokém a úzkém provedení. především pro orbu a jízdu po polních cestách. Zkušení uživatelé uvádějí jako nevýhodu ulpívání zeminy na nich při orbě, což výrazně zhoršuje trakci s povrchem.

Moderní speciální pneumatiky pro zahradní techniku mají na rozdíl od ocelových kol dobrou samočisticí schopnost proti ulpívání zeminy. Co se týče provozu, údržby a skladování, jsou naprosto stejné jako u všech ostatních pneumatik.

Důležité! Zvláštní pozornost je věnována udržování optimálního tlaku v pneumatikách vašeho motorového kypřiče. Jak ukazují praktické zkušenosti, nejlepší hodnoty pro orbu jsou 1,8. 2,2 atm., 1,5-1,8 atm při jízdě s přívěsem.

Kolo pro motorový kypřič. komory pro velká opěrná a tažná kola, tlak v pneumatikách Zhigul, charakteristika kol z „VAZ 2121“ a „Moskvič

Ve většině případů lidé před nákupem věnují zvláštní pozornost praktickým vlastnostem motorového kultivátoru, aniž by se zajímali o kvalitu a vlastnosti kol. To je sotva rozumný přístup, protože na těchto komponentech závisí kvalita a délka provozu stroje.

Vzhledem k tomu, že uvedený stroj je multifunkční zařízení, jsou kola jednonápravového traktoru k dispozici v různých typech:

Abychom pochopili specifika jednotlivých typů, je třeba se jejich vlastnostmi zabývat podrobněji.

Pneumatické

Tyto varianty jsou vhodné pro častou orbu a okopávání okopanin. Důležité: Šířka kola nesmí být menší než 20 cm a průměr nesmí být menší než 40 cm. Agresivní vzorek běhounu je velkou výhodou.

Pneumatická kola zajišťují mimořádnou stabilitu stroje, ale v případě poškození je třeba je vyměnit. často se prodávají jako kola pro motorové kypřiče Neva.

Trakce

Díky své univerzálnosti a zajímavým pneumatikám jsou také známé jako „rybí kost“. Větší šířka záběru jim umožňuje plnit úkoly drážkovače i klasického transportního kola.

Trakční verze jsou vhodné také pro tažení vozíků a sněhových pluhů a lze je použít i v terénu. Robustní pryž nejvyšší kvality pro odolnost a dlouhou životnost.

Pevná guma

Pro kamenitý terén, který může způsobit velmi rychlou destrukci mnoha typů pneumatik, jsou ideální pneumatiky z pevné pryže. Přestože váží více než výše uvedená kola, nešpiní se.

Tyto výrobky mají výkonné pneumatiky pro motorový kypřič, takže jsou ideální pro dieselové modely upravené na minitraktory. Pro kypřiče MTZ jsou ideální volbou celoocelové hroty.

Kovové s hřebenovými hroty

Tato kola mají určitou hmotnost, takže se vyznačují zvýšenou silou. Ocelové hroty zabraňují propadání stroje dopředu a zabraňují jeho propadání i v jílovité půdě.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat přednímu opěrnému kolu, které je značně zatíženo. Optimalizuje vaši práci a maximalizuje výdrž vašeho motorového kultivátoru.

Kola přívěsů mají podobnou klasifikaci a vybírají se podle stejných zásad. Nezapomeňte, že při přepravě těžkých nákladů vyvíjíte menší tlak na kola kráčejícího traktoru a větší tlak na kola přívěsu. Proto je v tomto případě nutné zvolit co nejodolnější verze.

Jak si vlastnoručně vyrobit kola pro motorový kultivátor?

Je třeba si uvědomit, že není možné vyrobit kola od nuly vlastníma rukama. Musíte najít základ a teprve poté můžete přistoupit k tvorbě vylepšených a užitečných příloh.

Právě na tomto podkladu by měla být použita kola z motocyklu nebo automobilu. Můžete si vyrobit pouze domácí verzi s nosným hákem, protože pokud se závaží na kola nepoužívají tak často, nemá smysl kupovat nové, drahé výrobky. Na našich webových stránkách najdete specializovaný článek, který podrobně popisuje všechny funkce vytváření rozšíření vlastníma rukama.

Pro prodloužení rozvoru se doporučuje použít nástavce na kola motorového kypřiče, protože je nutné zařízení řádně přizpůsobit individuálním potřebám zemědělce. Navíc, aby to bylo ještě lepší, můžete si postavit železná krycí kola s dutinou uvnitř, aby nesla nějakou zátěž.

Ano, tyto objekty lze jen stěží použít pro přívěs bloku motocyklu, ale budou velmi užitečné pro samotný stroj, protože mohou být vytvořeny v případě, že člověk nemá kola z motocyklu, ale je k dispozici z UAZ nebo Moskvič.

 • Snížení počtu odtahů a tím i zvýšení produktivity;
 • Kola lze z exteriéru demontovat během chvilky;
 • snadno vytvoříte doma;
 • maximální kontakt s povrchem.

Tlak v pneumatikách, je důležitý?

Tandemová kola se postupně stávají stále oblíbenější, protože jejich stavbě můžete věnovat jen málo času.

Jak si sami vyrobit dvojitá kola?

Mezi zemědělci vzbudila mimořádný zájem jednoduchá a poněkud primitivní, ale účinná metoda:

 • Pak je vhodné na nich vyříznout malé běhouny;
 • Dalším krokem je, že si lidé koupí ocelový pásek 5×50 mm, svaří čtverce o straně 250 mm a vloží je do ráfku;

není obtížné získat taková užitečná zařízení, hlavní věcí je určit, jaké varianty jsou potřebné, a vyzvednout všechny potřebné „přísady“.

Jak vybrat správnou nízkotlakou gumu pro jednonápravový traktor

Zkušení majitelé strojů poskytují své rady a doporučení.

Tipy

Při výběru pneumatik pro motorový kultivátor je nutné postupovat důsledně:

 • prostudovat vlastnosti a rozměry stroje, aby byla zvolená pneumatika vhodná. Výběr správné pneumatiky je klíčem k vynikajícímu výkonu vašeho motorového kypřiče;
 • Rozhodněte se, jaký typ práce budete na stroji provádět, a podle toho vyberte kola a pneumatiky;
 • Určete typ terénu, ve kterém budete pracovat, a podle toho zvolte typ běhounu. V některých případech mohou fungovat pneumatiky určené pro vozy „Zhiguli“ nebo „Oka“. Pro měkčí a tvrdší půdy by byla správnou volbou pneumatika s drsnějším dezénem a vyšší plovoucí schopností, jako jsou německé pneumatiky pro motocykly 140 80 15.

Doporučení

Při výběru pneumatik pro jednonápravový traktor se doporučuje věnovat pozornost především následujícím parametrům:

 • velikost pneumatiky, t. е. je číslo, které následuje za názvem kola. Velikost pneumatik se obvykle udává v palcích. Například velikost pneumatik 6.00-12, kde 6.00 je úhlopříčka pneumatiky a 12 je průměr ráfku pneumatiky;
 • účel. řada pneumatik je určena pouze pro motorové kultivátory, řada pouze pro dopravu a také pro jiné účely. To je třeba zohlednit při výběru pneumatik a přizpůsobit je účelu kultivátoru;
 • Kvalita nebo shoda s normami, kvalita materiálů a zpracování. Doporučujeme kupovat pneumatiky od renomovaných výrobců, kteří zaručují jejich dlouhou životnost, odolnost a odolnost vůči okolním podmínkám.

Zkušenost: jednonápravový traktor Salyut-100 Lifan. Výkon jednonápravového traktoru si pochvalují i sousedé

loni na jaře bylo rozhodnuto o koupi jednonápravového traktoru Saljut-100, ale vzhledem k okolnostem (pozemek byl pronajatý) jsme se tehdy rozhodli nákup odložit a využít na jaře velmi oblíbené služby. orbu, frézování, ošetření pozemků. Za přibližně 5 akrů frézování jsme zaplatili 4500 eur. Časově to trvalo asi 2 hodiny. V tu chvíli jsme byli velmi šťastní, protože rýčem se vůbec nedalo kopat, museli jsme zvedat panenskou půdu. Po kultivaci vše vypadalo dobře, ale když jsme začali půdu obdělávat a připravovat na výsadbu, už to tak veselé nebylo. Vrstva půdy nebyla příliš hluboká, tj. е. i bajonet lopaty je hlubší, hroudy zeminy jsou na některých místech jen převrácené a nerozbité. To vše samozřejmě závisí na kvalitě samotné půdy, množství kořenů atd. д. Nakonec bylo nutné celou zeminu ručně odhrnout a vyčistit od kořenů, ne jen projít hráběmi, ale opravdu rozbít hroudy a vytlouct kořeny ze země. Dá se říci, že to byl časově nejnáročnější proces celé zahradnické sezóny.

března 2017 byl zakoupen jednonápravový traktor Salut s motorem Lifan 6,5 l. с. 2 lahve oleje po 700. První láhev s olejem byla naplněna v prodejně, tento olej je třeba po 5 hodinách provozu vyměnit a poté doplnit čistým olejem (druhá láhev). Výměna oleje byla obecně zábavná, šroub, který bylo třeba povolit, se hodně bránil (tovární montáž, jak nám bylo vysvětleno). Jednonápravový traktor jezdí na benzín 92 a pouze na benzín, varovali nás před ním hned. Rád bych zdůraznil, že jsme měli velké štěstí na prodejní poradce, měli bychom o tom napsat samostatnou recenzi. Konzultanti vše podrobně vysvětlili a ukázali, jak pracovat, t. е. jsme byli plně uvedeni do provozu. hmotnost traktoru je 78 kg. K odvozu jednonápravového traktoru z dílny jsem použil vlastní auto (sedan). Jednonápravový traktor se prodává na přepravních kolech, tlak v pneumatikách by měl být 1,8-2. Stavebnice se dodává s rozebraným řezákem a tento stavitel musí být sestaven samostatně (návod je součástí balení). Pracovní šířka je 60 cm, ale lze ji rozšířit až na 90 cm. Jednonápravový traktor má 2 rychlosti vpřed a 1 vzad, 2 neutrální polohy, nastavitelný volant ve 2 polohách. K motorovému kultivátoru jsme nic navíc nekoupili, a tak jsme se rozhodli vyzkoušet práci s frézou.

Následující den (12. března) byl testován jednonápravový traktor. Půda na kultivaci byla samozřejmě vlhká, lepila se na frézy, kořeny obalily všechny frézy, nápravu a vše pod křídly. Práce na půdě byla velkou zkušeností, jak se říká, bez učení se nic nenaučíš. Zpočátku jsme získali nějaké řidičské dovednosti, naučili jsme se spoustu věcí: spálili jsme svíčku, když jsme zapomněli přepnout ventil přívodu vzduchu, při práci jsme ztratili 2 šrouby na rumpálu, ale snadno jsme to napravili, olej jsme vyměnili vyšroubováním továrního šroubu s velkým úsilím a samozřejmě jsme pracovali na zemi. Ale! Se vším, co bylo řečeno, Salut odvedl velmi dobrou práci. Několikrát pracoval na malém kousku půdy, kvalita práce byla uspokojivá.

Zrodila se myšlenka koupit k Salutu pluh. K tomu jsme museli zakoupit pluh, spojovací zařízení a radlice v celkové hodnotě asi 6 500 eur. Když jsme se rozhodli přijít si ho koupit do obchodu, stejní poradci nám po zjištění našich záměrů vysvětlili, že pluh nemusí zabrat panenskou půdu a prostě to vzdát. Bylo nám doporučeno koupit husí nožičky. Tak jsme to udělali.

, bez slevy. Husí nohy byly tak akorát.

Samozřejmě, že mají na sobě také zeminu a také se omotávají kolem kořenů, ale při primárním obdělávání panenské půdy odvádějí vynikající práci: samy o sobě jsou těžké, lépe se v nich kope, jemně rozbíjejí hroudy zeminy.

S kvalitou pěstování jsme velmi spokojeni. O něco později je v plánu ošetřit stejnou oblast také frézou, i když to nemá smysl, ale už došlo k ošetření

Jednonápravový traktor Salyut. Je to vynikající pracovní kůň, všestranný, multifunkční stroj, který při správném vybavení a přídavném zařízení pomáhá vykonávat těžkou mužskou práci, řeší mnoho problémů při kultivaci a zpracování půdy a nejen to. V plánu je také přidání sněhové frézy k rumpálu v zimě.

Když byla půda obdělána, začali se sousedé hrnout, ocenili kvalitu obdělávání půdy jako vynikající a dokonce nabídli obdělávání půdy na svém pozemku, ale náš je stále, jak se říká, k orání a obdělávání.

Používá se nepřetržitě 2 roky, je to rok 2019

Celkový závěr z operace je pozitivní, bez jakéhokoli zaváhání. Tímto kráčejícím traktorem byl zpracován více než jeden metr čtvereční těžké půdy. virgin. Za celou tu dobu vyměnil zapalovací svíčku, olej, naplnil benzínem a třikrát nechal svařit radlici.

Jo, a víčko kuličkového ložiska na převodovce se během používání uvolnilo a odletělo, nemohli jsme ho najít a ani jsme to nechtěli.

Při intenzivním používání se husí nožka trochu ohnula, několikrát musela být nabroušena.

Řezačky jsou v pořádku.Jednonápravový traktor Salyut-100 je plně funkční a připravený na novou sezónu.

Úvahy o instalaci

Osa kola se přestaví, pokud se na začátku procesu odstraní šrouby. tím se určí směr otáčení kola:

 • rozvor se opotřebuje a vyřadí z provozu;
 • Je třeba zlepšit průchodnost rumpálu;
 • zlepšuje se manévrovatelnost stroje.

Při montáži nových kol postupujte takto. Nejprve je třeba vyšroubovat šrouby a odstranit opotřebované součásti (včetně kotouče). Před montáží nových kol na jednonápravový traktor je však důležité věnovat pozornost šipce na bočnici pneumatiky. Slouží k určení směru otáčení kola.