Alternátor z vývodového hřídele motorového rumpálu

Jak namontovat generátor na jednonápravový traktor Neva

Pro začínajícího zemědělce může být obtížné vybrat správný alternátor pro svůj kultivátor. Není to však tak složité, jak by se mohlo na první pohled zdát. Nejdůležitějším faktorem, který je třeba vzít v úvahu, je výkon stroje. Ať už si vyberete jakýkoli generátor pro zemědělský stroj, jeho výkon musí nutně převyšovat celkovou kapacitu zatížení, pod kterým pracuje jednonápravový traktor. Pro začínajícího zemědělce je velmi důležitá volba generátoru s přípojkou 220 V. funguje správně, bez rizika přepětí a zásobuje všechny spotřebiče na MotoGP.

Nezkušení majitelé motorových kypřičů a traktorů často kupují a vybavují své stroje generátorem určeným pro montáž na auto. To je ideální, pokud se pravidelně používá těžký a výkonný jednonápravový traktor. V ostatních případech není vhodné takové generátory kupovat kvůli jejich vysoké ceně.

Jak namontovat alternátor na jednonápravový traktor. podrobný algoritmus

Před instalací generátoru na zemědělský stroj je nutné podrobně prozkoumat strukturu dostupného prvku. Alternátor pro motorový kultivátor se skládá z následujících částí:

 • pouzdro. ve většině případů v podobě kovové krabice, vybavené předním a zadním krytem;
 • řemenice. tato část je určena k přenosu mechanické energie z motoru na hřídel alternátoru prostřednictvím řemene;
 • Stator. roli této části hraje konvenční převíječka ocelových plechů sestavená do jednoho kompaktního balíčku. Stator má tvar trubice, v níž se generuje energie generátoru;
 • rotor. tato část má podobu ocelové hřídele vybavené dvěma kovovými pouzdry. V prostoru mezi pouzdry je budicí vinutí, jehož vodiče jsou připojeny ke kluznému kroužku;
 • Kartáčová jednotka je plastový díl, který je zodpovědný za správnou funkci alternátoru;
 • Regulátor napětí. tato část je zodpovědná za stabilizaci napětí při změně zatížení alternátoru.

Instalace alternátoru na jednonápravovém traktoru vlastníma rukama je časově náročná, ale po jejím provedení zajistíte nepřetržitý provoz svého zemědělského stroje. Alternátor musí být ke stroji připojen podle schématu připojení, kde jsou uvedeny všechny přípojky potřebné pro instalaci.

Výběr správného generátoru

Při výběru generátoru elektrické energie je, jak bylo uvedeno výše, nejdůležitější jeho výkon. Potřebný výkon si snadno spočítáte sami. K tomu stačí sečíst výkony všech spotřebičů na vašem kultivátoru a koupit alternátor, který má vyšší hodnotu, než je toto číslo. Zde si můžete být jisti, že jednonápravový traktor bude dodávat energii všem spotřebičům bez přerušení. Standardní hodnota proudu pro generátory je stejná 220 voltů.

Nákup generátoru do auta stojí za zvážení pouze v případě, že je vaše elektrické nářadí používáno pravidelně, téměř denně.

V některých případech se doporučuje zakoupit takový elektrický generátor pro těžké modely motorových kypřičů. Je však lepší takové modely nekupovat kvůli přemrštěné ceně některých kopií, abyste se vyhnuli stejně drahé následné opravě výrobku.

Jak namontovat alternátor na jednonápravový traktor. postup montáže pro začátečníky

Instalace alternátoru na jednonápravový traktor vlastníma rukama je poměrně jednoduchý postup, protože stačí zakoupený díl nainstalovat a upevnit do speciálního vybrání, které je v konstrukci stroje. Připojení alternátoru je mnohem složitější. V této fázi musíte být velmi opatrní, protože i sebemenší chyba způsobí zkrat ve vinutí použitého alternátoru. Abyste se vyhnuli této a dalším možným poruchám, měli byste si podrobně prostudovat schéma zapojení použité elektrické části.

Postup připojení zakoupeného generátoru k použitému domácímu jednonápravovému traktoru je následující:

 • Připojte alternátor k traktoru dvěma stejnými kabely. Samotný stroj má 4 vodiče. Dva z dostupných vodičů jsou zbarveny modře. ty je třeba připojit k instalovanému alternátoru;
 • Druhý vodič je třeba připojit k hmotě motoru tříkolky; poté se ponechají volné barevné červené a černé vodiče. Druhý musí být připojen k motorovému podvozku kráčejícího traktoru;
 • Zbývající červený vodič je zodpovědný za výstupní úroveň celkového napětí přeměněného jednotkou. to je nezbytné pro nepřetržité napájení všech elektrických spotřebičů přítomných v konstrukci elektrického rumpálu bez baterie. Pokud je alternátor namontován na stroj s předem instalovanou baterií, transformovaná energie se přivádí do stávajícího elektrického startéru a baterie integrované v traktoru. O správném připojení zakoupeného generátoru k jednonápravovému traktoru se podrobněji dozvíte ve videu.

Když motor traktoru běží, vytváří točivý moment, který se pomocí řemene přenáší na rotor. Alternátor vytváří napětí a přenáší ho do elektrické skříně. Kapacita akumulátoru se po nastartování motoru sníží, takže napájení elektrického systému zajišťuje akumulátor stroje. Tento postup se opakuje, dokud není baterie zcela nabitá. Spotřebič pak získává elektrickou energii z alternátoru.

Jak vybrat správný díl?

12voltový alternátor by měl být zvolen správně. Nejdůležitější je, aby výkon odpovídal zadanému zatížení a nepřekračoval ho. Pokud alternátor vozidla pracuje během provozu všech elektrických zařízení bez kolísání napětí a je stabilní, znamená to, že byl správně zvolen. Generátory energie z traktorů a automobilů jsou vhodné pro traktory a automobily.

Agronomové se často ptají, jak nainstalovat elektrický generátor na jednonápravový traktor nebo jak nainstalovat alternátor na jednonápravový traktor bez střídavého proudu. Jednonápravový traktorový generátor lze snadno namontovat na jednonápravový traktor vlastníma rukama. Nejdůležitější je postupovat podle návodu a znát klíčové části konstrukce, zejména

 • Řemenice. přenáší mechanickou sílu z motoru na hřídel generátoru pomocí řemene;
 • Regulátor napětí. umožňuje udržet napětí na stejné úrovni při změně úrovně zatížení;
 • stator. konvenční převíječka. v němž se vytváří výkon motoru;
 • kartáčový uzel. pro přesný provoz stroje;
 • Rotor, ocelová hřídel se dvěma ocelovými pouzdry, mezi nimiž je umístěno vinutí pole.

Montáž jednotky na jednonápravový traktor

Mnoho lidí si klade stejnou otázku: Jak namontovat alternátor na jednonápravový traktor bez systému AB?? Chcete-li postavit alternátor vlastníma rukama, je vhodné dodržovat některá pravidla a vědět, z čeho se stroj skládá.

 • Kryt je ocelový kontejner.
 • Kladka. je vodičem mechanické energie.
 • Regulátor napětí.
 • Rotor. hřídel a dvě ocelová pouzdra, mezi nimiž je vinutí.
 • Kartáče jsou vyrobeny z plastu a jsou důležitou součástí správné funkce alternátoru.
 • Stator je klasický převíječ, uvnitř generuje energii.

Montáž alternátoru vozidla na jednonápravový traktor nevyžaduje mnoho času a úsilí, ale musí být provedena zodpovědně.

Protože to ovlivní celkový výkon spotřebiče. Alternátor se na motorovém vozidle nastavuje pomocí speciálního schématu, na kterém jsou vyznačena všechna připojení. Při nesprávném zapojení může dojít ke vznícení vinutí. Instalace generátoru na jednonápravový traktor vlastníma rukama se provádí pomocí dvou vodičů. V bloku jsou celkem 4 vodiče, z toho 2 modré. Jedná se o dva modré vodiče, které propojují měnič. Pak červený vodič, který napájí světla a nabíjí baterii. Následující výkres vám pomůže.

Možné problémy a jejich řešení

Vážná porucha se samozřejmě bez návštěvy servisního střediska nebo profesionálních opravářů nevyřeší. Ale ty současné nejsou příliš složité a může je vyřešit každý. Mezi nejčastější stížnosti uživatelů patří:

Jinak je zřejmé, že instalace alternátoru pro motorový rumpál není nikterak složitá. V tomto případě navíc existuje možnost ušetřit na něm značné množství peněz a mít jistotu, že je skutečně dobře vyroben, v přísném souladu se všemi normami a doporučeními. Pro nováčky bez zkušeností s elektroinstalací bude tento proces nepochybně obtížný, ale je povzbudivé, že získané dovednosti se později budou hodit.

Typy a popisy kloubových hřídelí pro motorové kypřiče

Kloubové hřídele instalované na zemědělských strojích podléhají určité klasifikaci. V závislosti na principu fungování a konstrukci. Kloubové hřídele se dělí na následující typy:

 • Závislé. tyto kloubové hřídele se otáčejí současně se spojkou na kultivátoru. Po vypnutí spojky se kloubový hřídel zastaví a v důsledku toho se zastaví i vývodový hřídel. kloubový hřídel se ovládá pákou v blízkosti sedadla řidiče. Kloubový hřídel se při stahování páky dolů zasune a při stahování páky nahoru se rozpojí;
 • nezávislé. tyto kloubové hřídele nejsou spojeny se spojkou. Tím je traktorová jednotka konstantně zatížena. Tato hřídel umožňuje použití jakéhokoli zařízení na kultivátoru, když je motor vypnutý;
 • synchronní. tento typ zahrnuje kloubové hřídele, které jsou poháněny společně s hnacími koly motorového kypřiče. Tyto kloubové hřídele jsou nejstabilnější, když je rychlost kol konstantní;
 • Nesynchronní. tyto komponenty nejsou spojeny s koly stroje. Kloubové hřídele se používají pouze u nářadí používaného k postřikování, sklizni sena nebo přenosu vody.

Všechny tyto typy kloubových hřídelí se otáčejí rychlostí 540 nebo 1000 otáček za minutu./min. To je dostatečné pro umístění největších přídavných zařízení vašeho motorového kypřiče.

V dnešní době lze snadno najít mnoho různých modelů motorových kypřičů, které jsou z výroby vybaveny vývodovým hřídelem. Všechny se aktivně používají společně s mnoha přídavnými zařízeními, což umožňuje provádět širokou škálu agrotechnických úkonů. Nabízíme přehled motorových kypřičů s univerzálním kloubem pro použití v malých i poměrně velkých zemědělských podnicích. Mezi vybrané jednotky patří:

 • Ugra НМБ-1Н15. výkonné motorové bloky v této konfiguraci jsou velmi žádané díky průchodnosti terénem, stabilnímu provozu v jakýchkoli podmínkách a odolnosti. Díky vývodovému hřídeli vám tyto stroje pomohou efektivně zorat panenskou půdu, brázdit, frézovat, sázet, sklízet a přepravovat plodiny o celkové hmotnosti 500 kg;
 • Motor Sich MB-8. tyto profesionální stroje jsou považovány za univerzální zemědělské stroje. Jsou vybaveny motorem o objemu 8 litrů. с., širokými koly a robustní ocelovou karoserií;
 • Caiman QUATRO MAX 70S TWK je středně těžký motorový kypřič, který umožňuje používat velký pluh, brány, secí stroj, kypřič brambor, přívěsný vozík a další přídavná zařízení pro práci na pozemku za všech povětrnostních podmínek;
 • Salyut 100 L6,5. tyto ruské motorové kypřiče jsou žádané díky mimořádné spolehlivosti, nejvyšší kvalitě provedení a stabilitě. Současně jsou bloky motorů této značky poměrně kompaktní a nespotřebovávají mnoho paliva;
 • Zirka GN 151 E. čínské bloky pro těžké motory se vyznačují obrovským výkonem a maximální životností. Spolehlivý vývodový hřídel v jejich konstrukci umožňuje použití každého z těchto dieselových agregátů pro orbu, hřebenování, bránování, sněhový pluh, secí stroj a další rozšířené nástroje zemědělců.

Všechna tato nářadí jsou vybavena vývodovým hřídelem, který výrazně zvyšuje jejich univerzálnost a činí je ideálními pro univerzální zahradní a zahradnické práce.