Jak namontovat pružinu na startovací motor řetězové pily

Jak navinout pružinu na startovací motor motorové pily

Řetězová pila je nepostradatelným nástrojem pro stavbu a sběr palivového dřeva. Pokud se používá správně a s mírou, může vydržet dlouho, aniž by se poškodil. Problémy však mohou nastat zcela nečekaně a vadná řetězová pila ztratí svůj výkon, přičemž závada může být zcela banální.

Oprava startéru řetězové pily po přetržení startovací šňůry je uvedena. Bez startovací šňůry je řetězová pila nefunkční a nelze ji spustit jinak. Oprava považována za příklad Partner P350S řetězová pila, složité spolehlivé spuštění této pily vyžaduje minimálně 4-5 krát vytáhnout startovací šňůru na pilu pracoval, takže myslím, že první chyba byla v rozbité šňůry. Šňůra se nepřeruší hned, ale nejprve se přetrhne ochranné lanko a zabrání spuštění pily. Je lepší nečekat, až se všechny šňůry rozpojí, a šňůru opravit předem. Není třeba se omezovat, oprava by neměla být obtížná, ale je nutné dodržovat pokyny pro montáž. Níže je uveden návod krok za krokem s fotografií a videem.

Vyšroubujte tři šrouby, které upevňují kryt startéru. Dodaný klíč na zapalovací svíčky a přímý šroubovák jsou pro tento proces dostačující, ale pro urychlení práce je lepší použít normální nářadí.

Odstranění startéru. Řetězová pila je vybavena měkkým startérem, který je umístěn nad navijákem struny.

namontovat, pružinu, startovací, motor

Vyšroubujte šroub, který zajišťuje mechanismus softstartéru a startovací cívku. Dávejte pozor, abyste neztratili podložku!

Řetězová pila je nepostradatelným nástrojem nejen pro chalupáře, ale i pro stavební práce. Pokud si potřebujete udělat zásoby dřeva na zimu, nemá smysl chodit do lesa bez motorové pily. Pokud je nástroj používán správně, může vydržet dlouho, ale v každém případě se dříve nebo později objeví různé typy poruch. Jednou z těchto závad je poškozený startér, který ztěžuje startování motoru. V takové situaci je vhodné opravit startér řetězové pily vlastníma rukama. Jak na to, se dozvíte v tomto článku.

Startovací systém řetězové pily

Téměř všichni přední výrobci řetězových pil vybavují své výrobky startéry, které fungují na podobném principu. Není náhodou, že ve specializovaných obchodech jsou k dispozici univerzální varianty startérů, které jsou stejně vhodné pro řetězové pily STIHL, Husqvarna, Makita i pro čínské polooficiální napodobeniny výše uvedených značek. Pouze startéry řetězových pil domácí výroby (Lesnik, Ural a některé další) mají některé speciální vlastnosti.

Startovací motor řetězové pily funguje následovně. V drážce krytu je umístěn knoflík, kterým prochází lano. Při náhlém zvednutí knoflíku se lanko vytáhne a zachytí se bubnu západkového mechanismu, který přenáší pohyb na buben pomocí drážek na hřídeli. Klikový hřídel přitom dokončí několik otáček a směs v prostoru mezi pístem a hlavou válce se stlačí. Při spuštění rukojeti se proto ztratí kontakt mezi západkou a drážkami a hřídel se zastaví.

S rostoucím zdvihovým objemem motoru se zvyšuje množství směsi paliva a vzduchu potřebné k následnému zapálení, takže se zvyšuje i počet tahů startovacího lana u velkých motorových pil. Proto se k urychlení návratu cívky používají vratné pružiny z pružných ocelí.

To usnadňuje spuštění řetězové pily v následujících situacích:

 • Provozní obohacování směsi, pro které je v konstrukci karburátoru speciální šoupátko.
 • Instalace automatického dekompresního ventilu, který snižuje pracovní tlak ve válci řetězové pily.
 • Instalace přídavné pružiny, která usnadňuje odvíjení klikového hřídele při pohybu lanka.
 • Tuto funkci mají některé řetězové pily (např. Partner S-series, Maxcut atd.).) primer. čerpadlo, které přednačerpává palivo.

Oprava startéru motorové řetězové pily. Vlastníma rukama.

na vaší motorové pile ? Jak ohnout pružinu startéru řetězové pily ?Jak navinout pružinu.

Vlastníma rukama. výměna pružiny ruční brzdy.

 • Sada šroubováků nebo speciální nářadí dodané výrobcem;
 • Provaz, který lze v případě potřeby použít jako náhradu za přetrženou šňůru.

Velké množství černého kalu na zapalovací svíčce znamená poruchu motoru.

Než přistoupíte přímo k opravě startéru a zjistíte příčinu závady, je nutné jej vyjmout z těla nástroje. K tomu je třeba vyšroubovat několik šroubů, které drží boční kryt, k němuž je startér připevněn. to lze provést šroubovákem nebo specializovaným nástrojem.

Po odšroubování krytu jej otočte a zkontrolujte. Poté vyšroubujte šroub, který zajišťuje startér. Poté se svorka a pružina odstraní, aby se zajistil pozvolný start. Kladka, na kterou je lano navinuto, je nyní přístupná pro demontáž. Po rozvázání uzlu lze lano z kladky odstranit a nahradit novým. Pokud je ztráta funkce startéru způsobena poruchou, může to k odstranění závady stačit. Ostatní části, které tvoří tento prvek řetězové pily, by však měly být pečlivě zkontrolovány.

ČTĚTE, jaký řetěz pro elektrickou řetězovou pilu Makita?

Kontrola součástí startéru může odhalit následující závady:

Pružina softstartéru bývá nejčastěji poškozena na konci, kde je při demontáži pouzdra vidět.

 • Kladka může být poškozena. Na zadní straně mohou být praskliny nebo trhliny a poškození. Jak správně vložit startovací pružinu vyžínače trávy. Jak navinout startovací pružinu řetězové pily. jak namontovat pružinu v jak navíjet startovací pružinu opravy řetězové pily. V důsledku těchto problémů nemůže nástroj provádět.
 • Poškození pružiny softstartéru. Samotná pružina může být mechanicky vadná nebo může být vadný upevňovací bod pružiny. Nejslabším místem tohoto prvku je právě místo upevnění a špička pružiny, která je do něj vložena.

Pokud jsou zjištěny vadné nebo částečně vadné součásti startéru, je třeba je vyměnit. jak navinout startovací lano jak správně opravit startér řetězové pily. Nové prvky přitom musí odpovídat modelu opravované pily.

Po dokončení opravy je nutné startér správně sestavit.

Kladka je namontována na horní části pružiny. zkontrolujte, jak dobře se vzájemně drží. V rámci pokračování opravy je třeba řemenici omotat. jak navinout pružinu a jak navinout startovací lano řetězové pily.vše je jako obvykle. Jak vyrobit startovací motor na řetězové pile? Jak ohnout startovací motor řetězové pily? Jak navinout pružinu a jak navinout startovací lano řetězové pily.vše je jednoduché a snadné jako obvykle a nejdůležitější je. To by mělo být provedeno tak, aby při otáčení vtahovalo šňůru do startéru. Stačí provést 3-4 závity, aby bylo dosaženo požadovaného napětí. Lano musí být nejprve provlečeno otvorem v krytu řetězové pily.

Praktické návrhy

Možná budete muset provést několik dalších otáček, abyste sladili otvory pro upevnění šňůr v řemenici a krytu. Nové lano se prostrčí technologickým otvorem a smyčkou nebo uzlem: tím se umožní jeho vyklouznutí z kladky. Odstraňte lano tak, aby nepřekáželo při následných montážních pracích. Poté zajistěte řemenici.

Nejprve je třeba nainstalovat pružinu softstartéru. Pokud není poškozená, lze ji používat v nezměněném stavu. nebo nový, pokud je třeba jej vyměnit. Nasaďte startovací svorku na pružinu a upevněte ji speciálním šroubem. Dlouhodobě bezpečně drží spojku na místě a zabraňuje jejímu převrácení nebo rozkývání. Poté je třeba udělat několik smyček z lana a spustit je dovnitř. Nasaďte kryt s namontovaným startérem. Zajistěte ji šrouby.

Po dokončení opravy a montáže se můžete pustit do práce. jak správně namazat řetěz jak zkrátit řetěz na mtb oprava řetězové pily startér. Samotná oprava startéru netrvá dlouho a nevyžaduje náročné dovednosti, ale pokud si jej necháte opravit v servisním středisku, ušetříte čas i peníze.

Jak nastartovat Husqvarnu

Startér řetězové pily. Naučte se sami opravovat motorovou pilu

K uvedení řetězové pily do provozu potřebujete startovací motor. Při rychlém vytočení klikového hřídele nástroje je do motoru přiváděna stlačená směs paliva a vzduchu a následně dochází k jejímu zapálení. Proto je startovací motor řetězové pily klíčový pro správnou funkci stroje.

Jak správně používat startovací motor u řetězové pily

Jak nastartovat motorovou pilu: několik účinných způsobů

Řetězové pily se liší svou konstrukcí, ale ve většině případů se princip montáže řídí dvěma standardními vzory. Mnoho zařízení v návodu k obsluze obsahuje informace o nutnosti aktivovat nouzovou brzdu před zahájením postupu zapnutí/vypnutí.

Nejprve je třeba se seznámit s konstrukcí zařízení a naučit se základní řešení problémů, poté bude mít osoba plnou kontrolu nad zařízením.

Stručný přehled výstavby závodu

Řetězová pila je poháněna. Jedná se o jednoduché zařízení bez zvláštních zvonků a píšťalek. Běžně funguje normálně i v náročných podmínkách.

Seznamte se s továrním uspořádáním Funkčnost zajišťují konstrukční prvky:

 • Motor karburátoru (viz strana 31) a spínač karburátoru (viz strana 32). Seřízení karburátoru).
 • Odstředivá spojka.
 • Zapalovací systém, prakticky bezkontaktní ve všech aplikacích.
 • Karburátor, který do palivové směsi přidává vzduch.
 • Palivový systém. Standardně se skládá z hadice, filtru a plynové lahve, ale někdy má i další části.
 • Startér.
 • Střelnice.
 • Řetěz (viz „Řetěz“). Řetězový olej).
 • Napínací mechanismus a brzda řetězu (viz „Startér“ na straně 54)., Jak naostřit řetěz).

Pokyny krok za krokem

Montáž je při použití brzdy mnohem pomalejší, takže je také bezpečnější a snazší otáčet pastorkem bez použití brzdového zařízení.

Pokud si člověk není jistý svými znalostmi a přesností, měl by naopak aktivovat brzdu. Pokud je postup správný, stroj se nespustí.

1 schéma standardního mechanismu

 • Před spuštěním benzínu je třeba posunout klapku, která slouží jako ovládací páka, dolů oproti optimální poloze. Nejprve stiskněte tlačítko spouště plynu. Pouze pokud je tato podmínka splněna, lze klapku správně posunout na spodní doraz. Je třeba pohybovat klapkou a současně držet plynovou páku. Škrticí klapka se nastaví do standardní polohy a klapka uzavře karburátor, čímž se přístroj připraví na normální provoz. Startovací knoflík
 • Startovací rukojeť musí být vytažena, a to trhavým, nikoliv měkkým pohybem. Při tomto úkonu je třeba použít mírnou sílu. Pokračujte v těchto škubnutích, dokud nebude zřetelně slyšet zapalování řetězové pily, které velmi rychle skončí (zastaví se). Po provedení tohoto cviku by se měla poloha klapky posunout o jeden stupeň nahoru.
 • Pak se znovu trhne rukojetí startéru, dokud se systém nerozběhne. Když stroj pracuje rychle, okamžitě si všimnete vysokých otáček, protože plynová páka je na vysoké úrovni. Mějte na paměti, že řetězové pily jsou někdy dodávány bez startovacího motoru, v takovém případě musíte veškerou práci s tímto prvkem provést sami.
 • Jednou stiskněte tlačítko plynu a poté jej uvolněte; poloha sytiče se okamžitě optimalizuje. Rychlost se snižuje, t. Е. Intenzita rychlosti řetězu.
 • Již. Když je páčka v poloze „1“, provede se akce pro spuštění zařízení.
 • Pro vypnutí motoru zařízení musí být tlumič nastaven do nejvyšší polohy.

ČTENÍ Home Garden Ph 426 Zip motorová pila

V našem žebříčku kvality řetězových pil jsou uvedeny všechny řetězové pily s vynikajícím poměrem ceny a výkonu.

Je to také náš příspěvek k vašemu výběru značky řetězové pily.

Řetězová pila se ovládá. Nízká cena s poměrně vysokou kvalitou.

2 grafy standardní mechanismus

 • Zapnuté zapalování. Za tímto účelem otočte přepínač do požadované polohy nebo přepněte přepínač do polohy.
 • Pro čerpání je obvykle nutné stisknout tlačítko více než dvakrát. Nalije se do něj benzín a poté se musí zařízení více než třikrát stisknout. Někdy není řetězová pila vybavena základním nátěrem, v takovém případě můžete tento krok vynechat. Nastavovací páka
 • Nastavovací páčka, která určuje polohu klapky, musí být vytažena až na doraz. Mnoho řetězových pil má možnost zablokování prvku. Pohybovat s ním pak lze pouze současným stisknutím a podržením spouště plynu. Některé řetězové pily takový zámek nemají, což usnadňuje jejich používání. U těchto modelů nelze škrticí klapku uzamknout nebo udržet na místě pomocí automatické technologie.
 • Musíte vzít startovací rukojeť a prudkým pohybem ji utáhnout, dokud se neozve proces zapalování. Vyznačuje se zavedením a téměř okamžitým vypnutím motoru. Poté klapku stáhněte zpět do původní polohy a zkontrolujte, zda dosáhne dorazu. Startovací rukojeť se opět přitáhne na místo, kde se nachází jednotka. Před provedením tohoto úkonu zkontrolujte, zda je to způsob, jak řetězovou pilu dostat. Některá zařízení mají nový systém zapalování. Aby v nich motor fungoval, musí se klapka pohybovat pouze z 50 %, ale pouze při rozběhu motoru, aby mohla být zcela zasunuta.
 • Pokud jste si zakoupili model s pevnou škrtící klapkou, musíte se předem připravit na maximální otáčky motoru, jakmile zařízení aktivujete. Pokud není zámek, je startovací výkon velmi nízký, takže ve většině případů je třeba jej zvýšit. Pokud neprovedete žádný úkon, řetězová pila bude krátce pracovat a poté se automaticky zastaví. Pokud taková situace nastane, je třeba řetězovou pilu znovu spustit.

PŘEČÍST Nástavec pro motorovou pilu vlastníma rukama

Oprava startéru motorové řetězové pily. Vlastníma rukama.

Nabenzo viděl ? Jak ohnout startovací pružinu řetězové pily ? Jak navinout pružinu

Systém zapalování řetězové pily a jeho fungování

Zážehový motor potřebuje k zapálení směsi paliva a vzduchu jiskru. Jiskru vytváří zapalovací svíčka, která je pod napětím. Za napájení napětím je zodpovědný zapalovací modul, který je u moderních řetězových pil reprezentován bezkontaktním elektronickým systémem.

Kontaktní zapalovací systémy se dříve používaly u starších řetězových pil, ale dnešní výrobci eliminují nutnost seřizování vůlí kontaktů a pravidelného čištění. Následující součásti zapalovacího systému řetězové pily jsou zodpovědné za spalování paliva v daném okamžiku:

 • Setrvačník nebo setrvačníkový alternátor, který je vybaven magnety. Magnety ovlivňují vznik elektrického náboje na zapalovací svíčce. Setrvačník slouží také k chlazení spalovacího motoru prostřednictvím systému chlazení vzduchem a je vybaven žebrovaným okrajem
 • zapalovací modul nebo komutátor, který se skládá z elektronické desky
 • Vysokonapěťový vodič. speciální kabel, který přenáší vysoké napětí z modulu ke kontaktu zapalovací svíčky
 • Zapalovací svíčka je spotřební díl, který vytváří jiskru

Systém zapalování řetězové pily funguje následovně:

 • Když se setrvačník otáčí, magnety na setrvačníku vytvářejí EMP, které je napětím
 • Toto napětí se vytváří v modulu a je zesíleno elektronickými obvody
 • Vysokonapěťový impulz z desky přes vysokonapěťový kabel dosáhne zapalovací svíčky, čímž vznikne jiskra

Elektrické schéma zařízení zapalovacího systému je znázorněno na následující fotografii.

Jedním z důležitých aspektů zapalovacího systému je mezera mezi modulem a setrvačníkem. Hodnota této mezery je 0,25 mm, ale u různých modelů výrobců se může lišit, proto je vhodné se podívat do návodu k obsluze. Pokud je mezera příliš velká, jiskra je slabá, což způsobuje nestabilitu motoru nebo dokonce nemožnost jeho nastartování.

Jak opravit startér řetězové pily

Pokud je problém se startovacím systémem řetězové pily, může to být příčinou:

 • Hnací kladka. Díl je vystaven vysokému axiálnímu a radiálnímu zatížení, proto je vhodné před zahájením prací zkontrolovat, zda není kladka na zadní straně pouzdra poškozena a zda nemá trhliny. V případě potřeby díl opravte nebo vyměňte za nový.
 • Pružinový mechanismus. Pokud prvek ztratil své vlastnosti nebo jsou na něm trhliny či praskliny, musí být vyměněn. Doporučuje se také zkontrolovat upevňovací body, zda nejsou poškozené.
 • Lano spouštěcího systému. Zkontrolujte opotřebení a poškození lana. V případě potřeby díl vyměňte a namontujte na řemenici.

Diagnostika

Diagnostikujte systém spouštění nástroje takto

 • Uvolněte upevňovací šrouby a sejměte kryt.
 • Vyšroubujte šroub, který upevňuje mechanismus k ochrannému krytu.
 • Plynulé spuštění startéru odstraněním pružiny a svorek.
 • Chcete-li zkontrolovat opotřebení a závady, vyjměte kabelový naviják.
 • Zkontrolujte palivový systém na přítomnost vody. Pokud je v systému voda, je třeba vyměnit palivovou kapalinu.
 • Zkontrolujte, zda není pohonná jednotka přeplněná palivovou kapalinou. V takovém případě je třeba vyšroubovat a vysušit zapalovací svíčku, vytáhnout startér vyjmutím sytiče.
 • Zkontrolujte, zda zapalovací svíčka jiskří.

Konstrukce startéru řetězové pily

Většina řetězových pil má stejný startovací motor. Proto některé obchody nabízejí zákazníkům univerzální startéry, které jsou vhodné pro montáž na modely STIHL, Husqvarna, Partner. Nicméně, některé rozdíly od většiny mají startovací motory domácích řetězových pil Ural nebo Lesnik.

Startovací motor řetězové pily je standardně vybaven řadou komponentů.

Na všech součástech startéru je nasazen ochranný kryt. Základní princip většiny startovacích mechanismů je také prakticky stejný. V drážce v tělese řetězové pily je rukojeť, která drží lano. Když je knoflík prudce zvednutý, rozumí se tím, že je. V tomto okamžiku se aktivuje západka, která prostřednictvím bubnu přenáší sílu na další buben s drážkami, umístěný na hřídeli motoru.

Po zatažení za standardní šňůru se hřídel motoru řetězové pily začne otáčet, což způsobí stlačení stávající palivové směsi mezi hlavou válce a standardním pístem.

Zvětšení objemu válce spalovacího motoru současně zvyšuje množství palivové směsi potřebné pro jeho budoucí zapálení. obsluha výkonné pily musí udělat více trhnutí než majitel domácího nářadí s nízkým výkonem. Pro zvýšení rychlosti návratu bubnu do výchozí polohy je řetězová pila vybavena pružnou vratnou pružinou.