Jak navinout strunu vyžínače na cívku vyžínače trávy

Jak navinout vlasec na strunovou sekačku na trávu

Tloušťka šňůry musí odpovídat zvolenému nástroji. Pokud je vyžínací šňůra příliš silná, zamotává se do závitu na cívce, přehřívá motor a příliš rychle opotřebovává pouzdra.

Podle tloušťky se vlasec na trimery obvykle dělí na několik typů:

 • Do 1,2 až 1,6 milimetru. Vhodné pro modely s výkonem do 0,5 kW. Často se jedná o motorové zastřihovače;
 • 2 mm až 2,4 mm. Tato velikost je nejoblíbenější, protože si poradí s mladou a tvrdohlavou trávou. Montáž na nářadí s výkonem přibližně 1 kW;
 • Od 3 mm do 3,2 mm. Vhodné pro benzinové stroje, které sekají silné stonky plevele;
 • 4 mm šňůra. Umožňuje řešit zarostlé plochy.

Chcete-li zjistit, jaký druh vlasce pro vyžínač je vhodný pro kosu, můžete použít jeden ze způsobů:

 • Tloušťka kabelu by měla být uvedena v uživatelské příručce;
 • Na cívce výrobci často uvádějí důležité údaje, včetně přípustného průměru;
 • Prostrčte strunovou šňůru vývodem. Musí projít bez problémů.

Důležitý je také tvar řezu, protože linka stéblo trávy neseká, ale spíše přerušuje. Typy šňůr podle tvaru průřezu:

 • Kulaté. Univerzální volba, která řeže čerstvou i suchou řezanou vegetaci;
 • Vícestranné se 3 až 6 hranami. Můžete sekat tuhé a silné stonky. Spotřebuje však hodně materiálu, takže je vhodný pouze pro specifické účely;
 • Tvarované. Hvězdicovitý nebo vroubkovaný čtverec. první se používá k řezání čerstvě posekané vegetace.

Řada strunových sekaček pro vyžínače trávy je vyrobena z různých materiálů:

 • Nylonové šňůry pro vyžínače z polyamidu nebo polypropylenu jsou nejvhodnější pro křovinořezy. Levné varianty s polyethylenem ve složení. Nejsou odolné vůči stresu a nesnášejí časté změny teplot. Polypropylenový vlasec pro zastřihovač vydrží déle, pokud jej předtím namočíte na půl hodiny do vody;
 • Nejpevnější jsou struny s hliníkovými částicemi o průměru asi 4 milimetry.

Nepoužívejte kovové dráty nebo lana, které mohou nástroj poškodit.

Na základě popsaných parametrů si můžete vybrat optimální řadu pro váš vyžínač pro péči o zahradu.

Jak navinout šňůru křovinořezu na cívku křovinořezu: První metoda

Před navíjením otevřete hlavu zastřihovače.

Nejprve určete množství vlasce, které má být navinuto na cívku. Šňůra nesmí přesahovat cívky, jinak se cívka nevejde do pouzdra.

Po určení délky vlasce lze vlasec navléknout do cívky:

Střihací šňůra se přeloží na polovinu a jeden konec zůstane o 10-15 cm delší. Cívka je rozdělena středovým žebrem na dvě části. Má drážku pro kurt, který by měl být ohnutý na polovinu

Pro závitování je nutné utahování; důležitý je směr navíjení. Na cívce musí být šipka nebo nápis označující stranu navíjení

Pokud není indikátor, musí být na hlavě sekačky šipka. Vlákno by mělo být navinuto na opačné straně; Navíjejte vlasec co nejjemněji, aby byl co nejvíce napnutý; Po dokončení se krátký konec vlákna upevní a vloží do drážky odpovídajícího průměru na boku cívky. Dlouhý okraj musí být umístěn na opačné straně; Když je vlasec zajištěn, musí být okraje vlasce zastřiženy s mezerou asi 10 cm; Navlečená cívka musí být vložena do žací hlavy. Konce nití se vytáhnou z upevňovacích drážek, kryt se nasadí a zajistí západkami. Musí být plně zapojen.

Jak zastrčit strunu strunové sekačky do cívky strunové sekačky: Druhý způsob

Některé cívky lze navinout jinak. Navinuty jsou dvě délky nitě, nikoli jedna přeložená napůl.

 • Stejně jako v prvním případě určete délku nového vlákna;
 • Jeden okraj opletu je ohnutý háčkem;
 • Ve spodní části cívky jsou otvory, které drží nit na místě a do kterých se vkládá ohnutý konec nitě;
 • Navíjení nitě za šipku na cívce. Úroveň navíjení cívky by neměla přesahovat průměr cívky;
 • Totéž proveďte s druhým koncem cívky;
 • Okraje nití, které vyčnívají z otvorů, je třeba zastřihnout. Je možné jednoduše zapnout opletení; při otáčení se nožem rozříznou. Pokud je průměr dvorce příliš velký, stříhá se trimovací šňůra ručně nůžkami.

Výběr řádku

Abyste mohli navinout vlasec na cívku vyžínače trávy, je třeba se rozhodnout, které úkoly bude zahradní nářadí snadno vykonávat. Čím silnější je vlákno zastrčené v hlavě, tím obtížnější úkol může plnit. Je třeba poznamenat, že se často používá univerzální vlákno, jehož šířka nepřesahuje 2 mm. Na druhou stranu můžete rozměry určit pomocí následujících metod:

 • Řiďte se pokyny výrobce;
 • Vhodnost vlasce vyzkoušejte sami tím, že jej zkusíte vložit do otvoru cívky;
 • Informace o schváleném průměru najdete na cívce.

Podle typu motoru můžete zvolit vlasec, který chcete do cívky strunové sekačky vložit. Například příliš silná cívka může způsobit zvýšení odporu při spřádání. Tím se motor více zatěžuje, což se v budoucnu nevyhnutelně projeví na jeho kvalitě a životnosti.

Je snadné vyhnout se negativním důsledkům. Měli byste mít na paměti, že strunová sekačka o průměru do 1,2 mm je ideální pro elektromotory s výkonem do 500 W. Pokud nemáte k dispozici kus provázku, můžete použít 1,6mm šňůru. Příze o průměru 2 mm se naopak používá pro motory s výkonem vyšším než 1 kW. Stojí za zmínku, že k navíjení na ohnutou sekačku se často používá 2mm šňůra. Pokud má zařízení poháněné benzinem přímou hřídel, měla by být použita 2,5 nebo 3mm šňůra. Nejsilnější řádky lze namontovat pouze na stroje s výkonem 1,3 kW nebo vyšším.

Výběr struny pro vyžínač trávy

V neposlední řadě je důležitým faktorem průřez vedení. Při výběru je důležité řídit se úkolem zahradnického nářadí. Existuje několik průřezových variant, které jsou velmi žádané:

 • Twisted. má malou bezpečnostní rezervu, a proto je vhodný pouze pro mladou trávu;
 • zubaté. vyznačují se ostrým ostřím vhodným pro práci v zarostlých plevelných oblastech;
 • Kulatý. nejběžnější průřez. Takové linie dobře fungují na čerstvé trávě, ale ne na keřích a mrtvém dřevě;
 • Obdélníkový, čtvercový a hvězdicový průřez. vzhledem k jejich nízké pevnosti se používají pro práci na trávnících.

Nejsilnější a nejuniverzálnější šňůra je dvousložková šňůra pro vyžínače s kulatým průřezem a vnitřním jádrem. Tento druh nitě je vhodný pro většinu prací. Je však třeba mít na paměti, že používání rybářských vlasců, splétaných drátů a jiných cizích materiálů jako vláken je nebezpečné pro životní prostředí.

Jak vyměnit vlasec na vyžínači

Vlasec pro strunovou sekačku je navinut na cívku, která je umístěna v těle strunové hlavy. Nejprve odšroubujte hlavu z lišty křovinořezu a otevřete horní kryt stisknutím bočních západek. U některých modelů se karoserie jednoduše odvíjí.

Vyjměte cívku, odstraňte nečistoty a starý vlasec. Je zde jedna nebo dvě cívky.

Navíjení vlasců na jednu cívku

Vezměte 2 m vlasce, provlékněte jej do poloviny otvoru v cívce. Na obou stranách otvoru vyčnívají konce vlasce ve stejné délce. Navíjejte je obě kolem drážky cívky ve směru označeném šipkou na tělese (opačně, než se otáčí cívka na hřídeli strunové sekačky). Šňůru nenavíjíme na konec vyžínače. 10-15 cm dlouhé kousky šňůry jsou upevněny v drážkách na boku cívky. Upevnění je nutné, aby se šňůra pro strunovou sekačku po zasunutí do hlavy strunové sekačky neodvíjela.

Vložte cívku do těla strunové hlavy, prostrčte volné konce vlasce otvory v těle strunové hlavy a vyklopte je ven. Sestavte hlavu navijáku a nasaďte ji na vyžínač trávy. To je vše, šňůra je v trimru vyměněna.

Jak navinout vlasec na strunovou sekačku s dvojitou cívkou

Pokud má cívka dvě sekce, přeloží se vlasec pro ořezávač na polovinu a ohyb se vloží do speciální drážky na okraji mezi sekcemi. Začněte navíjet konce, každý do své vlastní drážky. zbytek je stejný jako u cívky s jednou sekcí.

Kolik vlasce navinout na vyžínač trávy? V závislosti na modelu můžete natáčet 2-4 metry. V každém případě nesmí být nit navinuta příliš pevně a musí být volně průtažitelná během práce.

Vyjmutí cívky z vyžínače trávy

Malé elektrické vyžínače s nízkou montáží (když je motor na zemi) mají obvykle dvě tlačítka po stranách cívky. Zatlačte na ně a oddělte jednu polovinu těla cívky od druhé poloviny, která zůstane na zastřihovači. Spolu s první polovinou se odstraní i vnitřní část, na kterou se přímo navíjí vlasec pro trimr. Při demontáži buďte opatrní: uvnitř je pružina, která by se mohla uvolnit a ztratit.

U elektrických a benzínových vyžínačů s přímou hřídelí a převodovkou na jejím konci (takové vyžínače trávy mohou být vybaveny nožem i vlascem) hledáme otvor pod cívkou, vložíme do něj šroubovák a klidně otáčíme cívkou, dokud šroubovák nezaleze ještě hlouběji a cívka se neupevní. Nyní otočte celou cívkou ve směru hodinových ručiček (protože nit je levá) a vyjměte ji ze strunové sekačky. Poté cívku demontujte. Lze jej sestavit pomocí svorek nebo stočit pomocí křídlové matice. Pokud je cívka zajištěna západkami, zatlačte na spodní část západek tak, aby uvolnily jednu polovinu pouzdra cívky od druhé poloviny. Křídlovou matici jednoduše vyšroubujeme. Mezi oběma polovinami takové cívky může být i třetí způsob spojení: jednou rukou uchopte spodní část a druhou horní část a začněte s nimi otáčet v opačných směrech. Při rozebírání tohoto druhu cívky je třeba dávat pozor, abyste neztratili pružinu uvnitř.

Více než 200 vyžínačů za nejnižší ceny na jednom místě. Klikněte a podívejte se

Nyní je cívka rozebrána a rozebrána a začíná vlastní navíjení.

Blok: 2/3 | Počet znaků: 1967

Výběr řádku

Pro zajištění úspěšného podávání vlasce do stříhací hlavy je důležité, aby nedošlo k nesprávnému výběru spotřebního materiálu. Čím silnější šňůru vložíte, tím silnější a tvrdší trávu dokáže posekat. Často se používá víceúčelový vlasec pro vyžínače o průměru 2 mm. Správný průměr pro vaši sekačku zjistíte následujícím způsobem:

 • Informace o tloušťce vlasce naleznete v příručce k vyžínači.
 • Věnujte pozornost samotné cívce. Někdy jsou na něm vytištěny informace o průměru vedení.
 • Další možností je zkusit vložit vlákno do výstupního otvoru. Pokud jím snadno projde, je zvolený průměr vedení vhodný.

Naviják strunové sekačky na trávu

Vlákno lze přizpůsobit typu motoru. Pokud je vyžínací struna příliš silná, zvýší se odpor při otáčení. motor se pak přehřívá a brzy selže. Užitečné tipy:

 • Pro elektrické zařízení s motorem pod 500 V je vhodné vlákno o tloušťce 1,3 mm. Pokud ho nemáte, můžete použít 1,6 mm střihací šňůru. Pro výkony vyšší než 1 kW zvolte šňůru o průměru 2 mm.
 • U benzinových sekaček na trávu záleží na hřídeli sekačky. Pro zakřivenou verzi se často používá 2 mm šňůra. Pokud je hřídel rovná, použijte vlákno o průměru 2,4 až 2,5 nebo 3 mm. Nejsilnější střihací šňůra se používá u výkonných zařízení. od 1,3 kW.

Pozornost věnujte také typu průřezu šňůry. Některé oblíbené možnosti:

 • Nejběžnější vlákno s kulatým průřezem. Dobře sekají čerstvou trávu, ale ne tak dobře keře, odumřelé dřevo.
 • Navinutá šňůra není příliš silná, ale je vhodná pro tenkou mladou trávu.
 • Ostré zubaté vlákno je ideální pro velké plevele v zanedbaných oblastech.
 • Obdélníková, hvězdicová nebo čtvercová strunová sekačka je hladší způsob sečení trávníku, ale není příliš pevná.
 • Nejpevnější šňůra je dvoudílná s vnitřním jádrem a kruhovou částí.

Jaký druh vlasce je pro váš křovinořez nejlepší?

Vezměte prosím na vědomí, že místo nich se nesmí používat dráty, kovové šňůry a lana ani obyčejné rybářské vlasce. Zařízení je nebezpečné pro uživatele i pro ostatní. Šňůra nebo podobné výrobky se tak postupně opotřebovávají, což způsobuje, že se konce rozmotávají a malé kousky odlétávají vysokou rychlostí.

Blok: 3/6 | Počet znaků: 2323

Jak funguje hlava vlasce na křovinořezu

V závislosti na výrobci se hlavy liší nejen fyzicky, ale i vnitřně. Většina navijáků má uvnitř přítlačnou pružinu (poloautomatické a automatické). Výše jsou uvedeny pokyny k demontáži hlavy strunové sekačky bez pružiny, tj.е. na ruční střihací hlavě. Princip demontáže poloautomatické hlavy s pružinou uvnitř je téměř totožný s výše uvedeným návodem.

Princip fungování poloautomatického vyžínače trávy je následující:

 • Uvnitř hlavy se nachází cívka, která je uložena na drážkách, které jí brání ve volném pohybu
 • Cívka je poháněna pružinou, která ji přitlačuje k drážkám v konstrukci krytu
 • Na cívce je navinutý vyžínací vlasec, jehož délka závisí na samotném nástroji. Tato délka je obvykle 1 až 4 metry
 • Pokud je třeba během práce prodloužit délku vlasce, stiskne se vyčnívající část cívky, čímž se oddělí od drážek. Současně se z cívky odvíjí šňůra pro trimr, která se prodlužuje
 • Po vložení potřebného množství vlasce uvolněte upínací sílu a pokračujte v sečení

Výhodou nástroje s vlascem je, že tento spotřební materiál není třeba brousit ve srovnání s kovovými kotouči. Pokud se navíc do cesty připlete kámen nebo dřevo, strunu vyžínače jednoduše odpojíte, aniž by to mělo negativní vliv na převodovku a motor nářadí, jako je tomu u kovových řezacích nožů.

Při znalosti konstrukce a designu typů žacích nebo strunových hlav je nutné se dále zabývat procesem navlékání vlasce do cívky strunové sekačky. V tomto bodě má většina majitelů elektrického nářadí potíže.

Blok: 4/8 | Počet znaků: 1782

Vlastnosti zastřihovačů

Akumulátorovou strunovou sekačku lze použít v blízkosti: budov a jiných staveb, plotů a živých plotů, stromů a keřů, květinových záhonů, trávníků, řádků na zahradě.

Takový šikovný a hlavně účinný přístroj, jako je strunová sekačka na trávu, je k dispozici v několika variantách:

Jak již názvy napovídají, typy vyžínačů trávy se od sebe výrazně liší. Bez ohledu na to, jaký nástroj máte, může být řezným prvkem tohoto nástroje střihací šňůra. Šňůra v cívce vyžínače trávy samozřejmě není nekonečná. A dříve nebo později bude nutné jej nahradit novým.

Množství spotřebované linky závisí na tom, jak často stroj používáte a jaký je rozsah vaší práce. Čím více trávy sekáte a čím častěji strunová sekačka seká, tím více vlasce se spotřebuje. A tím rychleji se vyčerpá. To vyvolává otázku: Jak zastrčit vlasec do cívky vyžínače trávy??

Jednotka: 2/4 | Počet znaků: 1000

Typy strunových hlav

Hlava je pouzdro, ve kterém je umístěn naviják. Mnoho lidí ji nazývá bobbin. Pro přípravu nářadí k práci je do cívky předem naplněn vlasec pro vyžínač. Ne všechny hlavy fungují stejně. Vyrábějí se ve třech variantách podle způsobu podávání nitě (vlákna):

 • Automatické. Praktické pro stříhání velkých ploch. Šňůra je do vyžínače přiváděna při snížených otáčkách motoru. Hlavní nevýhoda: Spotřebuje se hodně vláken.
 • Poloautomatické. Podává spotřební materiál při vysokých otáčkách motoru. Pro odemknutí je třeba lehce poklepat na zem. šňůra se vysune z cívky. Přebytečný vlasec odřízněte nožem na ochranném krytu.
 • Manuální. Název definuje metodu podávání řádků. Musí se vytáhnout ručně, přičemž stroj musí být předem vypnut.

Automatický model umožňuje pracovat bez přerušení, stroj se zastaví pouze na odpočinek.

Rady a tipy, jak navinout vlasec pro váš vyžínač a co je třeba vědět

Existuje několik užitečných rad a doporučení nejen pro začátečníky, ale i pro zkušené křovinořezy. Tyto tipy pomohou předejít negativním následkům v podobě zranění a poruchy mechanismu. Tato doporučení uvádějí následující:

 • Nezacvakávejte kryt, dokud nezacvakne. V závislosti na počtu blokovacích zařízení se jedná o 2 nebo více kliknutí. Pokud jedna západka nezapadne na místo, může cívka při spuštění nástroje vyskočit a zranit osobu
 • Nenamotávejte strunu vyžínače příliš pevně nebo v množství větším, než je možné zatlačit na místo. Je lepší nenavinout více nástrojů než je nenavinout, protože to bude mít negativní dopad na nemožnost jejich odvinutí v případě potřeby
 • Pokud vlastníte nástroj s jedním vlascovým vedením namísto dvou (obvykle stroje s nízkým výkonem), pak navíjení probíhá v podobném pořadí, jak je popsáno výše, pouze s tím rozdílem, že mezi krajními základnami cívky není středový okraj
 • Po výměně materiálu je třeba nejprve zkontrolovat, zda nářadí správně funguje, a poté začít sekat trávu. Pokud není lešení předem zkontrolováno, může se rozpojit a zranit

To je zajímavé!Při práci s řetězovými pilami, vyžínači a křovinořezy vybírejte správně kvalitní materiál, abyste předešli zranění. Při sekání mohou drobné kamínky a jiné materiály spadnout pod rotující části a odletět na velkou vzdálenost. I když strunová sekačka není nůž, měli byste ji používat ve speciálním ochranném oděvu. Výsledky této práce jsou následující: po výměně nového materiálu pokrývá běžný materiál až 600 metrů čtverečních, ale s přihlédnutím k výztužné vrstvě na linii. Běžný nylonový materiál vydrží kratší dobu, což je při práci s nylonem důležité. Nepokoušejte se sekat hustě stébelnatou trávu rybářským vlascem, k tomuto účelu jsou k dispozici speciální kovové kotouče nebo nože.