Jak vložit křovinořez STIHL do strunové sekačky STIHL

Benzínová strunová sekačka STIHL Jak naplnit vedení. Výměna struny strunové sekačky (sekačky na trávu)

Tloušťka polyethylenového vlákna závisí na modelu a pohybuje se od 1,2 do 4 mm. Může být:

  • Kulatý průřez. je to nejpevnější materiál pro sekání trávy;
  • se zahnutou částí. používá se k sečení měkkých rostlin;
  • zakřivená část. používá se pro tenčí trávu
  • Profesionální typ. není vhodný pro všechny modely.

Chcete-li vyměnit žací strunu na sekačce, musíte si koupit žací strunu, která je ideální pro typ sekačky, kterou používáte.

Pro zvýšení pružnosti a pevnosti můžete vlákno na několik minut namočit do misky s vodou.

Co je třeba udělat:

Před demontáží strunové hlavy musíte vypnout motor benzinové strunové sekačky nebo ji odpojit od sítě, pokud je strunová sekačka elektrická. Otočte strunovou sekačku vzhůru nohama tak, aby hlava strunové sekačky směřovala nahoru, aby se dala snadno demontovat. Stiskněte západky po stranách hlavy zastřihovače a sejměte kryt.

Vyjměte buben (cívku) z hlavy vyžínače a odstraňte zbytky vlasce (kousek vlasce tam může zůstat) a očistěte kryt, tělo a cívku od nečistot a trávy.

Zakupte si u prodejce, v obchodě nebo na trhu šňůru pro strunovou hlavu. Průměr vlákna, tvar průřezu a doporučená značka cm. v návodu k obsluze zastřihovače a za cenu.

Odměřte a odřízněte potřebnou délku vlasce ze zakoupeného navijáku (viz strana 49). Uživatelská příručka k zastřihovači (obvykle 15 m). Najděte střed přímky tak, že ji rozpůlíte.

Když je smyčka vytvořena, zahákněte trimovací šňůru do zářezu na vnitřní straně bubnu a naviňte nejprve jednu polovinu šňůry na jednu stranu bubnu a poté druhou polovinu šňůry na druhou stranu bubnu. Abyste zabránili odvíjení vlasce, zajistěte konce vlasců jejich zasunutím do drážek na okrajích bubnu strunové hlavy.

Vložte cívku do předem sejmutého krytu strunové hlavy a konce vlasce protáhněte otvory v krytu (tyto otvory mají obvykle kovové lemování, protože jsou při práci vystaveny silným nárazům a oděru od sekání trávy a neustále se pohybujícího vlasce). Nasaďte kryt s navinutým bubnem na základnu střihací hlavy a zajistěte jej.

Oběma rukama zatáhněte za konce šňůry tak daleko, jak to jen jde. Pokud jsou pracovní konce struny delší než obvykle, budou při prvních otáčkách odříznuty žacím nožem, který je obvykle umístěn na plastovém krytu nože strunové sekačky.

Jaký vlasec zvolit pro svůj zastřihovač?

Než si pořídíte tento materiál do své strunové sekačky, musíte se rozhodnout, které. Běžná kulatá linka pro zastřihovače není jediná, která existuje. Jak vybrat nejvhodnější strunovou sekačku?? Nejprve je třeba určit pracovní podmínky.

Výběr podle typu. Nejčastěji se používá vlasec s kulatým průřezem. Hodí se na všechny cívky až na několik málo výjimek. Tento typ materiálu je vhodný pro sekání čerstvé, svěží trávy. Možná však již nebude schopna kácet tzv. „mrtvé dřevo“. Pokusy o sekání keřů s tímto vláknem nemá smysl zmiňovat.

Kromě obvyklých typů existují i jiné s ostrými hranami. Obvykle jsou typu „hvězda“ nebo „čtverec“. Hlavním znakem a klíčovým rozdílem těchto šňůr je přítomnost ostrých hran.

Díky této vlastnosti jsou tyto typy vláken schopny sekat suchý plevel. Ostrá vlákna však nejsou bez nevýhod, z nichž hlavní je rychlé opotřebení a pevnost, která je výrazně nižší než u kulatého typu.

Kromě výše uvedených typů čar existují i další zajímavé a často se vyskytující druhy. Za zmínku stojí zejména rybářské vlasce, uvnitř kterých je natažen kovový drát. Tento druh vedení se často používá v benzinovém nářadí s motory o výkonu vyšším než jeden a půl koně.

Vlákna s kovovým jádrem jsou k dispozici v kulatém i ostrém provedení. Bez ohledu na typ průřezu jsou tyto příze nejvhodnější k překonávání obtížně sešlapatelných plevelů. S tímto typem vlasce lze snadno sekat nejen suchou trávu, ale i malé keře.

Vlákna s drátem uvnitř jsou díky své neuvěřitelné odolnosti proti oděru příznivě srovnatelná s jinými komerčně dostupnými materiály. Tato vlastnost má však bohužel více než znatelný dopad na cenu tohoto typu zařízení. Náklady na jádrové příze jsou mnohem vyšší než u jiných typů přízí.

Volba tloušťky

Zvláštní pozornost je třeba věnovat také tloušťce čáry. Pro sečení mladé trávy je vhodné vlákno o průměru jeden a půl milimetru. Čím větší je průměr vlákna, tím sušší a drsnější plevel zvládne.

Při výběru čáry z hlediska tloušťky existuje „ale“. Důležité je nejen posoudit schopnosti materiálu, ale také zvážit vlastnosti strunové sekačky. Informace o požadavcích na řeznou jednotku naleznete v uživatelské příručce dodané s nářadím.

Použití nesprávného vlákna může způsobit poruchu nástroje. Použití příliš silné šňůry způsobí přetížení motoru. Použití příliš tenkého závitu znásobí opotřebení momentového mechanismu.

Výběr správného vlákna je tedy stejně důležitý jako jeho vložení do vyžínače. Po nalezení a zakoupení vhodného vlasce pro vyžínač můžete začít přemýšlet, jak jej navinout na cívku.

Pokyny pro výměnu. Jak vložit šňůru pro zastřihovač

Je třeba poznamenat, že cívky v sekačkách mohou být různé:

  • pro operace s jedním úponkem;
  • pro operaci dvojité šlachy;
  • vedení pro zastřihovač musí být vedeno otvorem v prvku.
vložit, křovinořez, stihl, strunové, sekačky

A nezaměňujte tento detail s prodlužovací šňůrou pro sekačky na trávu na cívce, protože navzdory podobnému názvu se jedná o dva zcela odlišné prvky.

Mini řetězová pila je určena pro nenáročné práce a pro osoby, které raději drží přístroj jednou rukou.

V tomto článku se dozvíte, kolik váží sklápěč ZIL 130 a co dokáže.

Čtěte zde //machinspec.com/lesozagotovitelnaya/benzopila/standok-dlya-zatochki.html, jak snadno a rychle sestavit stroj na broušení řetězů řetězových pil vlastníma rukama.

V první variantě je navíjení řezného prvku velmi jednoduché:

  • Na vnitřní straně cívky je upevňovací oko.
  • Vloží se jedno vlákno vlasce.
  • Kapronová nit musí být navinuta ve směru opačném, než je směr otáčení cívky.
  • Potřebujete pouze 2 až 4 metry vlasce. Po dokončení navíjení se malý konec řezacího kusu vysune ven a zachytí se v drážce, aby se vlasec nerozvinul při práci sekačky.
  • Pokud není k dispozici speciální drážka, přidržte konec rukou, aby se řezný prvek při další montáži nerozvinul.
  • V posledním kroku musí být vnější konec závitu provlečen otvorem na vnější straně prvku. Poté lze cívku vložit do sekačky.

Změna linky

Pokud válec pracuje se dvěma konci polyethylenového vlákna, je třeba provést následující kroky k zastrčení struny do sekačky:

  • Na vnitřní straně cívky je uvedeno, kolik zářezů pro navíjení je (dva nebo jeden). Pokud je zde jeden odsazení, oba konce nitě budou probíhat podél tohoto odsazení. Pokud jsou úponky dva, vkládají se každý zvlášť. každý do své štěrbiny.
  • smotejte 2 až 4 m plastové nitě a oba konce prostrčte otvorem.
  • Navíjejte oba závity ve stejném směru, proti směru otáčení bubnu.
  • Po navinutí celého střihacího vlasce by měly být jeho konce zajištěny v drážkách nebo přidrženy rukou.
  • Oba konce jsou provlečeny okem na vnější straně tělesa řemenice.
  • Naviják se poté smontuje a vloží do sekačky.

Chcete-li vložit vlasec pro strunovou sekačku do sekačky, jejíž cívka obsahuje dvě drážky, musíte použít předchozí variantu navlékání této polyethylenové nitě. V tomto případě bude každý konec vedení navinut ve vlastní drážce. Všechny ostatní kroky jsou podobné předchozímu postupu.

Kus cívky nebo válec cívky může mít zcela jinou konstrukci než předchozí dvě varianty. Vlákno pro zastřihovač lze provléknout očkem, které je průběžné a nachází se uvnitř cívky. V tomto případě není nutné demontovat váleček a ručně navíjet polyethylenovou nit.

Otvorem se provlékne polyethylenové vlákno, které se otáčí stisknutím speciálního tlačítka. Toto tlačítko je na těle stroje a slouží k ovládání stroje, aby bylo možné uvolnit strunu vyžínače, když se opotřebuje.

Pravidla a doporučení

Nebojte se, že byste plastovou nit navinuli obráceně, protože nit se při této konstrukci může otáčet pouze jedním směrem.

Výběr linie

Abyste měli jistotu, že se vám podaří úspěšně navléknout vlasec do hlavy zastřihovače, je důležité, abyste se při výběru materiálu nespletli. Čím silnější šňůru vložíte, tím silnější a tvrdší trávu dokáže posekat. Často se používá víceúčelový vlasec o průměru 2 mm. Správný průměr pro vaši sekačku zjistíte pomocí následujících metod:

  • Informace o tloušťce vlasce naleznete v návodu k obsluze dodaném se zastřihovačem.
  • Všimněte si samotné cívky. Někdy jsou na něm vytištěny informace o možných průměrech vedení.
  • Další možností je zkusit zasunout šňůru do výstupního otvoru. Pokud jím snadno projde, je zvolený průměr vlasce vhodný.

Vlákno lze přizpůsobit typu motoru. Pokud je vlákno trimru příliš silné, zvyšuje se odpor při otáčení. motor se pak příliš přehřívá a brzy se porouchá. Užitečné tipy:

  • Pro elektrická zařízení s motorem pod 500 V je vhodná šňůra o průměru 1,3 mm. Pokud není k dispozici, lze použít 1,6 mm ořezávací šňůru. Pokud je výkon vyšší než 1 kW, měli byste zvolit kabel o průměru 2 mm.
  • U benzinových sekaček je důležitá žací hřídel. Pro zakřivenou verzi se často používá 2 mm šňůra. Pokud je hřídel rovná, nainstalujte 2,4 až 2,5 nebo 3mm vlákno. Nejsilnější řada pro vyžínače je instalována na výkonných zařízeních. od 1,3 kW.

Věnujte pozornost také průřezu vlákna. Některé oblíbené možnosti:

  • Nejběžnější je kulatá čára. Dobře sekají čerstvou trávu, ale jsou méně účinné při sekání křovin a mrtvého dřeva.
  • Kroucená (spirálovitá) vlákna nejsou příliš silná, ale jsou ideální pro tenčí mladou trávu.
  • Vroubkovaná šňůra s ostrými hranami je ideální pro prořezávání velkého plevele v zanedbaném prostoru.
  • Obdélníkové, hvězdicové nebo čtvercové strunové sekačky poskytují hladší střih, ale nejsou příliš silné.
  • Nejpevnější je dvoudílná šňůra s vnitřním jádrem a kruhovým průřezem.

Upozorňujeme, že místo rybářského vlasce se nesmí používat drát, kovové šňůry a lana ani obyčejný rybářský vlasec. Stroj je nebezpečný pro uživatele i ostatní. Drát nebo podobné výrobky se postupně oddělují, což způsobuje, že se konce rozplétají a malé kousky se vysokou rychlostí rozlétávají.

Dokončovací úpravy v pokynech

Postup výměny vlasce u konkrétního modelu vyžínače je obvykle populárně popsán v průvodní dokumentaci. Dalším problémem je, že tato dokumentace je často v cizím jazyce, protože notoricky známé sekačky jsou z velké části dovážené výrobky.

Přitom existuje mnohem jednodušší, úspornější a zdravější způsob pro člověka i přírodu. úprava trávníků pomocí obyčejné zahradní sekačky. Čepel strunové sekačky na trávu:

čím silnější je pruh, tím obtížněji se sekačkou seká tráva a tím bohatší je zelený porost, nikoliv hromadění mrtvého dřeva, které by jinak sekačka vytvářela.

Trimmerová šňůra. Odrůdy a možnost náhrady jiným materiálem

Strunová šňůra strunové sekačky může mít různý průměr (od 1,2 do 4 mm) a musí být vybrána podle toho, jaký druh porostu chcete sekat. čím silnější je šňůra strunové sekačky, tím hrubší trávu zvládne. Zkušení uživatelé doporučují jako univerzální vlasec 2 mm.

Tvar čáry může být kulatý (pro svěží trávu) nebo s ostrými hranami ve tvaru čtverce či hvězdy (pro sekání suché trávy). Druhý typ je méně odolný a opotřebovává se rychleji než kulatá šňůra.

Jednou z oblíbených otázek ohledně provozu vyžínačů je, zda lze speciální žací strunu nahradit jinými materiály, jako jsou kovová nebo ocelová lanka a struny, drát apod.д. Vezměte prosím na vědomí, že instalace takového materiálu se nedoporučuje, protože by se z vyžínače plevele stal nebezpečný stroj. Při sekání se kousky drátu nebo kovu neustále odlamují a létají různými směry, čímž hrozí zranění pracující osoby. Pokud o ně při práci zakopnete, můžete se vážně zranit.

Pro majitele vyžínačů, kteří se ptají, zda lze rybářský vlasec používat s vyžínačem, odpověď zní, že ano, ale mnohem rychleji se trhá a opotřebovává a vyžaduje častou výměnu.

Tip! Rybářský vlasec pro vyžínač je vhodný pro čištění trávy v blízkosti plotu nebo kovového pletiva. místo plýtvání drahou strunou vyžínače můžete použít rybářský vlasec o velkém průměru (2-3 mm), který stojí mnohem méně.

Jak vyměnit cívku u vyžínače trávy STIHL

vyžínače trávy, ať už benzínové nebo elektronické, jsou jediným správným řešením pro sekání trávy v nepřístupných místech, se kterými si kolová sekačka neporadí. Vyžínače trávy STIHL používají kovové nože nebo žací nástavec a žací nástavec se zavádí do bubnu vyžínače trávy STIHL. Bohužel se však hlavy zastřihovačů časem opotřebovávají. Některé závady lze opravit doma.

Žací hlavy pro vyžínače se vyrábějí v různých provedeních. standardních i složitých. Na obrázku níže je zobrazena rozebraná automatická strunová hlava z křovinořezu Husqvarna (Husqvarna).

Tento typ hlavy je součástí většiny benzínových sekaček a elektrických vyžínačů, například STIHL (STIHL), Patriot (Patriot), Champion (Favorit), Bosch (Bosch), Huter (Huter) a dalších. Konstrukce žací hlavy je poměrně jednoduchá. Součástí jsou tyto díly

  • základnu žací hlavy;
  • Tlačítko pro automatické podávání vlákna;
  • cívka, do které se zavádí vlasec pro trimmer;
  • jaro;
  • očka. vyčnívají z nich šňůry trimru;
  • Kryt strunové hlavy;
  • šňůra pro vyžínač (šňůra).

Tyto žací hlavy neumožňují automatickou změnu délky řádku (po stisknutí tlačítka). Pokud se vlákno přetrhne, musíte sekačku zastavit a vyměnit ho ručně.

Uživatelé elektrických vyžínačů a sekaček na trávu se často setkávají s problémy s automatickou žací hlavou. Poruchy žací hlavy mohou být následující:

Zapalovací systém pro nářadí poháněné benzinem

  • Vezměte si kus překližky, jinak textolitu, a nakreslete obvod asi 14 cm.
  • Kotouč vyřízněte přímočarou pilou nebo pilkou na kov.
  • Do středu kotouče vyvrtejte otvor odpovídající průřezu hřídele převodovky. Před montáží disku na hřídel je třeba na tuto adresu nasadit podložku.
  • Na každé straně disku můžete našroubovat malé držáky, jak se také říká, abyste na každé straně udělali 1-2 otvory. Slouží k zastrčení rybářského vlasce.
  • Do překližky přišroubujte několik samořezných šroubů, abyste upevnili vedení pro trimr.

Tato provizorní žací hlava je k hřídeli připevněna maticí. Bez upevnění hřídele nelze matici utáhnout ani vyšroubovat. Chcete-li vyměnit šňůru, musíte uvolnit samořezné šrouby, vložit kousek šňůry požadované délky a znovu ji stisknout.

Je také možné vyrobit žací hlavu z ocelového plechu, aby bylo možné připevnit rybářský vlasec k povrchu. Jak to udělat, se můžete podívat v následujícím videu.

Druhá metoda

Některé cívky mají druhý způsob upevnění šňůry: místo jedné šňůry přeložené na polovinu můžete navléknout 2 délky. Chcete-li změnit řádek, postupujte takto.

  • Před výměnou nebo vložením nové nitě do cívky zjistěte výše uvedeným způsobem, kolik metrů nitě potřebujete.
  • Jeden konec šňůry ohněte do háčku.
  • Najděte na dně cívky otvor pro uložení nitě a vložte do něj konec nitě se smyčkou.
  • Navíjejte vlasec ve směru šipky, dokud nedosáhne požadované délky, ale nepřesáhne průměr cívky.
  • Totéž proveďte na druhém konci cívky.
  • Sestavení hlavy se neliší od způsobu, který je uveden při navlékání cívky s dvojitě složenou délkou nitě.

Pro křovinořez Shtil je k dispozici rychlá a snadná metoda výměny žacího vlákna bez nutnosti demontáže žací hlavy.

Konce šňůr vyčnívající z otvorů v krytu lze při instalaci dílu do vyžínače zkrátit na požadovanou délku. Existují dva způsoby, jak to udělat:

  • zapojením strunové sekačky (při otáčení se konce struny přetínají o nůž, který je za tímto účelem připevněn ke krytu);
  • odstřihnutím přebytečných konců nůžkami tak, aby se nedotýkaly těla šňůry.

Druhý způsob se používá v případech, kdy je třeba použít šňůru o větším průměru, ale nůž ji nemůže zkrátit.

Pokud je vlákno vloženo do žací hlavy, ale vyčnívající konce vlákna jsou příliš krátké, je třeba je před spuštěním stroje prodloužit. to platí pro žací hlavu s ručním nastavením. Při použití poloautomatické žací hlavy se však vyskytují i případy, kdy se kvůli nedostatečné délce vyčnívajících konců struny automaticky neprodlouží. V tomto případě je třeba stroj vypnout (u elektrického stroje je třeba nezapomenout vytáhnout zástrčku ze zásuvky), ručně stisknout tlačítko umístěné ve spodní části obrobku a vytáhnout kousek vlasce. Po tomto postupu se šňůra může díky odstředivé síle opět prodloužit, pokud nastavíte vřeteno na maximální otáčky.

ČTĚTE Výměna palivové hadice u vyžínače

Bez ohledu na tloušťku struny, kterou s vyžínačem používáte, pamatujte: abyste se vyhnuli neustálému přerušování a rychlé výměně struny, musíte se vyhýbat tvrdým místům, kde se nástroj dotýká tvrdých povrchů (kameny, obrubníky, silné suché větve atd.) a kde se země těžko ohýbá.д.).

Možnost

Tato možnost zahrnuje našroubování hlavy na hřídel převodovky. Chcete-li ji vyjmout, musíte hřídel zajistit. Z tohoto důvodu mají zastřihovače Huter a Champion v hřídeli otvor, do kterého lze zasunout tenký šroubovák nebo kovovou tyčku.

Chcete-li vyjmout cívku, postupujte podle 2 jednoduchých kroků.

  • Vložte šroubovák do otvoru a zasuňte hřídel.
  • Uchopte tělo korunky a otočte jím ve směru hodinových ručiček. Otáčejte tímto směrem, protože řezání závitu na hřídeli je levotočivé.

Příprava na výměnu

Aby bylo jasné, že žací hlava (cívka) byla z křovinořezu vyjmuta. Pro výměnu vlasce není nutné cívku vyjmout. Netrvá dlouho.

Vyjměte cívku strunové sekačky, která je zajištěna sponami. Kryt sejměte zatlačením na západky. Pokud to nejde ručně, můžete použít šroubovák.

Cívka se skládá z následujících částí:

Princip je následující. Po stisknutí tlačítka se cívka přitlačí k pružině a uvolní se z přídržných drážek v krytu cívkového pouzdra. v tomto stavu lze cívkou otáčet, a tím upravovat délku vlasce. Po uvolnění tlačítka vrátí pružina pouzdra cívku do původní uzamčené polohy.

Na spodní straně cívky jsou otvory pro různé průměry vlasce. Ty se mohou u jednotlivých výrobců vyžínačů lišit. V některých případech (jako zde) jsou označeny, v jiných ne.

Tyto otvory slouží k zajištění vlákna pro jeho výměnu. Po navinutí vlasce na cívku se konce vlasce vloží do cívky. Je to proto, aby se zabránilo odvíjení lesa, když je cívka vložena do těla vyžínače. Jinými slovy, usnadňuje změnu řádku.

U některých modelů není uveden průměr spotřebního materiálu. Abyste zjistili, jaký je maximální průměr vlasce, který lze použít, změřte průměr vlasce u vodicích otvorů v cívkovém pouzdře vyžínače (viz „Nastavení průměru vlasce“ na straně 31). obrázek níže).

Naviják má dvě části pro vlasec oddělené přepážkou. Nemusí být přítomny. Jsou potřebné pouze k rozlišení a usnadnění navíjení křovinořezu.