Řetězová pila STIHL 180 se za studena nerozběhne hladce

Všechny nástroje, jak Zabugornye (Husqvarna, Makita, STIHL, Partner 350), a čínské řetězové pily, a ruské (Druzhba, Ural), jsou navrženy identicky. Zjistit příčinu, proč se zařízení nespustí a zastaví, je proto velmi jednoduché.

Existují čtyři oblasti, kde může být čištění obtížné:

 • Palivo, za které je zodpovědný karburátor;
 • Mazání;
 • Vzduch, který prochází vzduchovým filtrem;
 • Jiskra, kvalita zapalování závisí na zapalovací jednotce.

Všechny jsou na sobě závislé a vzájemně se ovlivňují. Pokud jedna součástka nefunguje správně, pila přestane pracovat.

První otázkou, která našemu zákazníkovi zbývá, je, zda se nástroje navíjejí jinak. za tepla nebo za studena. Pro tento proces se často používají dva mechanismy.

Vždy zkontrolujte, co je uvedeno v uživatelské příručce. Píše se v něm, že při zapnutí je třeba zkontrolovat, zda je zatažená nouzová brzda. Spouštění pily s brzdou je však mnohem obtížnější, takže by bylo lepší čas od času brzdu nezapínat.

jak je vysvětleno v uživatelské příručce, uvnitř karoserie je palivová nádrž a motor, venku lišta a řetěz, rukojeť a startér.

Nejprve je třeba zjistit, proč se stroj nespustí. Spotřebič se například spustí, ale okamžitě se vypne nebo ztratí výkon, čímž se sníží kvalita.

Může se jednat o závady na motoru. Ale nedoporučoval bych ho hned rozebírat. Nejlepší je hledat problém nejčastějším způsobem.

Důležité je zohlednit kvalitu paliva. Pokud je směs připravena nesprávně nebo se časem zhoršila, pak nebude fungovat ani takové spolehlivé nářadí, jako je Ural nebo Husqvarna 145. V návodu k obsluze by měl být vždy uveden správný poměr oleje pro vaši řetězovou pilu.

Dalším nejčastějším problémem je plná zapalovací svíčka při startu. Je třeba se na něj podívat, pokud je zcela suchý, znamená to, že do válce neproudí palivo.

Konstrukce řetězové pily STIHL 180

MS 180 je jedním z nejznámějších modelů značky STIHL. vyznačuje se vyváženou a precizně zpracovanou konstrukcí. Všechny vnitřní části a ovládací mechanismy elektrického nářadí jsou co nejtěsněji a nejpevněji uzavřeny, aby do nářadí nemohly pronikat piliny a drobné nečistoty. Tato oblíbená řetězová pila pro domácnost si nehraje, a proto se nejen snadno používá, ale také velmi příjemně ovládá.

Stejně jako ostatní modely v nabídce výrobce je i řetězová pila STIHL MS 180 vybavena kvalitním motorem. Motor pro řetězovou pilu STIHL STIHL byl vyvinut ve vlastní režii, a proto je úspornější a účinnější než motor používaný jinými známými výrobci.

Motor řetězové pily STIHL se skládá z robustního klikového hřídele s nízkou hmotností a odolností proti tření. Pístní skupina motoru je kovaná technologií kování za tepla, která téměř zdvojnásobuje životnost motoru. Válec s krychlovým objemem 31,8 cm3. Předem potažené plnou vrstvou chromu na ochranu proti korozi.

Řetězová pila STIHL MS 180 je vybavena přesným palivovým systémem. Odolný japonský karburátor je z výroby vybaven pružinovými šrouby pro samočinné nastavení. Karburátor je vybaven standardním kompenzátorem STIHL, který udržuje výkon motoru za všech okolností a stabilizuje spotřebu paliva za všech podmínek vzduchového filtru. Tato konstrukce zlepšuje čisticí cykly filtrů a udržuje emise výfukových plynů v zákonných mezích.

Řetězová pila STIHL MS 180 má ruční startovací mechanismus s technologií Elasto Start pro snadné startování. Je vybaven tlumičem nárazů pod rukojetí startéru, který účinně tlumí vibrace a snižuje tlak na ruce obsluhy. Všechny součásti startéru jsou vyrobeny z odolného a lehkého kovaného kovu. Díly jsou navrženy tak, aby odolávaly značnému teplu a korozi.

Řetězová pila STIHL 180 je předem vybavena patentovaným napínacím prvkem na pravé spodní straně standardního krytu. Snadný přístup bez klíče k seřízení řetězu nebo rychlé demontáži žací hlavy za účelem montáže speciálních nástavců.

Mazací systém řetězové pily STIHL je z výroby vybaven olejovým čerpadlem, které lze nastavit podle potřeb obsluhy. Čerpadlo rychle čerpá olej ze samostatné poloprůhledné nádrže a přenáší jej do drážek na tyči. Olejové čerpadlo je umístěno pod ochranným krytem, který může obsluha při údržbě sejmout.

Předmontovaná, odolná spojka s celokovovým hnacím řetězovým kolem ve standardní výbavě. Je namontován na kovaném bubnu, který je snadno přístupný a rychle demontovatelný pro údržbu.

Za včasné zapálení palivové směsi je u modelu STIHL MS 180 zodpovědný zapalovací systém. Jejími základními součástmi jsou cívka s primárním a sekundárním vinutím a zapalovací svíčka. který přivádí jiskru do válce.

S řetězovou pilou je dodáván nárazník s hroty pro rovnoměrný řez. Umožňuje obsluze řezat i nejtvrdší dřevo a zanechává čistou linii řezu.

Proč se řetězová pila nespustí nebo zastaví. základní příčiny

Mezi příčinami spuštění a zaseknutí řetězové pily nebo odmítnutí jejího spuštění mohou být zcela odlišné příčiny. V tomto případě by snaha pochopit, co a proč nechce začít, měla být střízlivou reflexí vzhledu této nuance. Výsledkem je soubor korelací:

 • Řetězová pila špatně startuje, protože startovací systém je opotřebovaný.
 • řetězová pila se přehřála a čínská řetězová pila má nízký výkon
 • Není možné nastartovat, protože zapalovací svíčka je suchá nebo poškozená;
 • Nářadí nebylo delší dobu provozováno, například pokud jej nemůžete po zimě spustit, aniž byste jej používali podle určení.

Může se také stát, že se řetězová pila prostě bez zjevného důvodu nespustí. bez ohledu na to, co uživatel dělal. V takovém případě je pro určení příčiny lepší kontaktovat specialistu společnosti KosiKosa, který provede potřebné testy a v případě potřeby provede opravy a navrhne prvky pro zlepšení výkonu. Může to být dobrý a levný řetěz nebo náhradní díly na výměnu prasklého řetězového kolečka.

Jaké jsou hlavní příčiny poruch řetězových pil STIHL a co s nimi dělat?

Německé pily STIHL se vždy osvědčily jako kvalitní a spolehlivé řezné nástroje. Společnost nabízí širokou škálu modelů pro různé potřeby:

 • Malé řetězové pily pro zahradu nebo hobby zahradu k prořezávání a kácení stromů malého průměru, k výrobě palivového dřeva: MS 170 (1,3 kW), MS 211 (1,7 kW), MS 230 (2 kW) a další.
 • Střední řetězové pily. ideální pro zemědělce, zahrádkáře a kutily: MS 271 (2,6 kW) a MS 310 (3,2 kW).
 • Vysoce výkonné benzínové řetězové pily s vysokým výkonem vhodné pro všechny komerční a kutilské aplikace v různých kategoriích tvrdého dřeva: MS 361 (3,4 kW), MS 361 (5,2 kW) a další.
 • Elektrické a akumulátorové řetězové pily, které se nedoplňují, ale jsou vhodné pro drobné práce se dřevem: např. MSE 250 C-Q nebo MSA 220 C-B (s AP 300 S a AL 500).

Lehký a kompaktní model se používá pro domácí práce. ale navzdory optimalizovanému výkonu se řetězová pila STIHL občas nespustí. Problémy se projevují spouštěním a zadrháváním motoru, nekonzistentním provozem, nevyvinutím správného výkonu nebo náhlými vysokými otáčkami motoru.

Řetězová pila Husqvarna se v chladných podmínkách nespustí

Proč řetězová pila STIHL STIHL MS 180 za studena špatně startuje?

Jedná se o velmi dobrou a kvalitní řetězovou pilu. Řetězová pila se za studena špatně rozbíhá, STIHL 180 se zastaví na. je zde STIHL 210. Nestartuje nebo startuje špatně, ale má pocit, že na zapalovací svíčce není jiskra. Musí splňovat tři úkoly. Proč se řetězová pila nespustí za horka nebo chladu. V tuto chvíli to není dobré. Dobrý večer, mám problém s motorovou pilou STIHL 180. Především všechny benzinové stroje špatně startují za studena. Za druhé, filtr v sacím potrubí by měl být vždy čistý, tj. rozeberte kryt, vyjměte filtr a vyčistěte jej. 2.2 nenastartuje v chladných podmínkách. Řetězová pila STIHL se nespustí. Co je špatného na řetězové pile STIHL, když nejde nastartovat? A za třetí musíte použít sytič, který je umístěn ve spodní části těla v podobě tlačítka. Co dělat, když řetězová pila STIHL STIHL nenastartuje v horkém prostředí nebo jiskří. Chápeme, proč řetězová pila špatně startuje nebo proč se špatně startuje v chladných podmínkách. Pokud ho nemáte, nenašetřili jste si peníze nebo prostě nevíte, že primer skutečně existuje.

Takže tady je. řetězová pila špatně startuje v chladných podmínkách. má vadnou startovací sekvenci. Nenechte se frustrovat. Proč řetězová pila STIHL ms 180 špatně startuje v chladných podmínkách. Příště si vezměte motorovou pilu se sytičem, protože je navržen tak, aby usnadňoval startování motorové pily.

Pouze 100 % problému je způsobeno špatnou kompresí.

Klíčová slova ve vaší otázce jsou špatný a špatně začít.

Pokud by vůbec nenastartoval, bylo by možné hovořit o karburátoru (jeho nastavení. seřízení) a vzpomenout si na zalévací svíčku a její čištění a palivový systém, kvalitu směsi a tak dále.

Co dělat, když se řetězová pila nespustí

Dobrý den, milí čtenáři a odběratelé mého blogu! V jednom nevhodném okamžiku se může stát, že řetězová pila nenastartuje. Bohužel nespěchejte, abyste nástroj okamžitě odevzdali k opravě, můžete tuto poruchu odstranit sami. Řeknu vám, co dělat v případech, kdy není spuštění benzínu, a jak najít správné řešení tohoto problému.

Hlavním důvodem, proč se řetězová pila STIHL MS 180 nespustí, je možný problém se zapalovací svíčkou. Tato závada se projeví vyšroubováním zapalovací svíčky a její kontrolou. Po zjištění při kontrole, že je svíčka mokrá, je třeba přejít k hledání příčiny nedostatku jiskry na zapalovací svíčce.

Vadná zapalovací svíčka

Nejprve zkontrolujte, zda zapalovací svíčka správně funguje.

Je to poměrně snadné. Zapalovací svíčka se nasune na kryt kabelu a přitlačí se na válec motoru, poté několikrát zafunguje startér, pokud není mezi elektrodami detekována jiskra, je vadná zapalovací svíčka nebo je vadný zapalovací modul.

Kontrola zapalování zapalovací svíčky při zapnutém zapalování.

řetězová, pila, stihl, studena

Abyste si byli jisti, že problém je v zapalovací svíčce, zkontrolujte stejným způsobem zapalovací svíčku v dobrém stavu. Pokud test ukáže jiskru, problém byl nalezen a k odstranění závady je třeba vyměnit zapalovací svíčku pily za novou.

Problémy se zapalovací cívkou

Zapalovací cívka, známá také jako modul, není rozebíratelná, takže bez speciálního nástroje je velmi obtížné zjistit, zda funguje správně. Pokud na funkční zapalovací svíčce stále není jiskra, je podezření na cívku. Ale nesundávejte hned starou cívku a nespěchejte do servisu, problémy mohou být trochu jiného charakteru.

Žádná mezera mezi setrvačníkem a modulem zapalování

V některých případech je příčinou nedostatečného zapalování zapalovací svíčky nesprávná mezera mezi svorkami zapalovacího modulu nebo setrvačníku. Může, ale nemusí být větší, v takovém případě jsou na povrchu setrvačníku škrábance způsobené kontaktem s kontakty cívky.

Kontrola a nastavení vůle bez speciálního nářadí. Za tímto účelem vyjměte startér, povolte dva upevňovací šrouby cívek a mezi čepy ručního kola a zapalovací modul vložte destičku vyříznutou z plastové láhve a utáhněte upevňovací šrouby modulu.

Pokud po takovém seřízení vůle můžete sekačku STIHL 180 dále používat, je třeba znovu zkontrolovat, zda se ruční kolo dotýká čepů cívky. Předpokládejme, že se při kontrole zjistí, že po úpravě mezery opět chybí. Pak je příčinou pravděpodobně ložisko klikového hřídele.

Vadná ložiska klikového hřídele

Pokud jsou ložiska klikového hřídele vadná, mají malou vůli. Otáčením setrvačníku řetězové pily STIHL 180 ze strany na stranu zkontrolujte vůli. Pokud je vůle, znamená to, že setrvačník je svými magnety přitahován ke kontaktům zapalovací cívky, tj. к. vůle v ložiskách to umožňuje a způsobuje ztrátu jiskry.

Další příčinou je tendence sekačky STIHL MS 180 vynechávat nebo jednoduše nedosáhnout plných otáček.

Výměna ložiska klikového hřídele

Výměna ložisek klikového hřídele je nejvhodnější v servisu. к. Jeho výměna vyžaduje kompletní demontáž řetězové pily STIHL 180 a vyjmutí všech hlavních součástí.

Výměna ložiska klikového hřídele je bez zkušeností nebo zkušeností s opravami řetězových pil velmi obtížná.

Problém s jiskrou jsme tedy vyřešili, ale co se stane, když jiskra je, ale otázka, proč řetězová pila STIHL 180 nechce nastartovat, stále není zodpovězena. Příčina může být v palivovém systému.

Model 180 je zdaleka nejoblíbenější, ale k dispozici jsou i další zajímavé řetězové pily STIHL, například MS 170, MS 210, MS 230, MS 250, MS 270 a MS 280.

Mimochodem, mnoho kupujících přemýšlí, zda si koupit model 170, je velmi podobný modelu 180, pro více informací si přečtěte srovnávací článek zde.

Poruchy palivového systému STIHL STIHL 180

v některých případech zpravidla, pokud je na svíčce jiskra, si při prohlídce můžete všimnout, že má mokrou patinu, což znamená nadměrný přísun paliva do spalovacího prostoru a následnou neschopnost zapálit palivovou směs.

Zapojení

Jev, při kterém jiskra nemůže zapálit velké množství paliva, se běžně označuje jako zážeh zapalovací svíčky. Příčina závady je v karburátoru nebo při nesprávném startování studeného motoru. Pokud zjistíte závadu, musíte nejprve motor pročistit.

Postup proplachování motoru

Brzdový pedál a brzdový pedál musí být ve správné poloze.

 • Vyjměte zapalovací svíčku;
 • Otočte řetězovou pilu STIHL 180 vzhůru nohama a vypusťte přebytečné palivo;
 • Při obrácené motorové pile několikrát zatáhněte za startér (tím se z válce odstraní přebytečné palivo způsobené kompresí);
 • Vyměňte zapalovací svíčku a víčko zapalovací svíčky;
 • Přesuňte páku motoru do polohy pro teplý start;
 • Několikrát zatáhněte za startér a znovu nastartujte motor.

Pokud je řetězová pila STIHL v pořádku a sekvence studeného startu je chybná, měla by se řetězová pila STIHL po pročištění spustit. Pokud ne, je problém v karburátoru.

Žádná dodávka paliva

Tato porucha má stejně jako všechny ostatní poruchy charakteristický rys. Z toho vyplývá, že pracovní svíčka, na které se objeví jiskra, bude zcela suchá. Zkontrolujte podezření na nedostatek paliva podle následujícího algoritmu.

Algoritmus kontroly nedostatku paliva

 • Odšroubujte zapalovací svíčku;
 • Pomocí injekční stříkačky nalijte 1-2 cm3 palivové směsi do otvoru pro zapalovací svíčku;
 • Nasaďte zapalovací svíčku a nasaďte krytku vysokonapěťového vedení;
 • Nastavte páku motoru do polohy pro horký start;
 • Několikrát vytáhněte startér.

Pokud řetězová pila STIHL 180 nastartuje a po několika zataženích za startér se okamžitě zastaví, je zřejmé, že podezření na nedostatek paliva je správné a můžeme pokračovat v diagnostice palivového potrubí.

Diagnostika palivového potrubí

Diagnostika palivového potrubí obvykle začíná kontrolou palivového filtru. Za tímto účelem je nutné odšroubovat víko nádrže a pomocí ohnutého hliníkového drátu vyjmout palivovou hadici z nádrže s filtrem na konci.

Po vyjmutí a demontáži filtru do něj můžete zkusit fouknout, pokud žádný vzduch neproudí, problém je nalezen. Pokud je v pořádku, zkontrolujte, zda není systém ucpaný.

Chcete-li zkontrolovat palivovou hadici, odpojte ji v místě připojení ke karburátoru a foukněte do ní. Ucpanou hadici lze mechanicky vyčistit nebo vyměnit za novou, pokud to není možné.

Pokud jsou přívodní hadice a palivový filtr v pořádku, ale palivo není dodáváno, může být příčinou vadný vzduchový impulz do palivového čerpadla.

Kontrola pulsu z klikové skříně motoru

Palivové čerpadlo motorové pily STIHL MS 180 je namontováno přímo na karburátoru a pracuje na základě impulsu motorového oleje řetězové pily STIHL. Impuls je přenášen pulzním kanálem v pryžové hadici mezi válcem a karburátorem.

Pokud je potrubí ucpané, může to způsobit problémy s dodávkou paliva nebo jeho úplný nedostatek. Pro kontrolu potrubí je nutné vyjmout těleso vzduchového filtru a karburátoru a poté zkontrolovat, zda není kanál ucpaný tenkým kovovým drátkem.

не потрібно ремонтувати бензопилу якщо бензопила так заводиться на холодну

Všechny pryžové díly řetězové pily STIHL 180 by se měly pravidelně kontrolovat, zda nejsou prasklé. Pokud se to zjistí, musí se vadné díly vyměnit za nové.

Dalším důvodem souvisejícím s nedostatkem impulsu v odbočce je odtlakování klikové skříně motoru, které způsobuje únik vzduchu z klikové skříně a snížení nebo úplné zastavení jeho dodávky do palivového čerpadla. Pokud se objeví známky netěsnosti, palivové čerpadlo již nemusí fungovat nebo nemusí fungovat vůbec. Ke kontrole těsnosti olejových těsnění klikového hřídele a klikové skříně řetězové pily STIHL 180 je nutný speciální podtlakoměr, který je vzhledem k tomu, že se jedná o speciální přístroj, obvykle k dostání pouze v servisních střediscích. To vyvolává otázku, co dělat?

Zkontrolujte dodávku pulzů, můžete použít injekční stříkačku na motoru s vyjmutým karburátorem. Může být nutné naplnit injekční stříkačku motorovým mazivem a vmáčknout jej do impulsního otvoru trysky a poté vytáhnout startér. Pokud impuls selže, olej zůstane v kanálu a je třeba se podívat hlouběji, rozebrat motor a zkontrolovat těsnění oleje. Pokud je olej vytlačován z palivového systému, může být problém v palivovém čerpadle.

Palivové čerpadlo

Hlavní součástí palivového čerpadla je speciální membrána, která se pohybuje v tělese čerpadla. Pokud praskne, přeruší se přívod paliva do karburátoru a motoru řetězové pily STIHL 180. Chcete-li membránu zkontrolovat vizuálně, sejměte kryt palivového čerpadla a pokud je prasklý nebo roztržený, vyměňte jej pomocí sady na opravu karburátoru.

Pokud vaše řetězová pila STIHL STIHL 180 nestartuje a máte potíže s pochopením, co dělat, abyste problém vyřešili, nenechávejte všeho jen tak a hledejte řetězovou pilu STIHL 180 nestartuje. V níže uvedeném videu o řešení problémů servisní technik podrobněji vysvětluje, proč se řetězová pila STIHL STIHL 180 nespustí a proč se nespustí, když je horká.

Jedná se o velmi kvalitní pilu. Jde tedy o tři věci. Za prvé, všechny motorové pily se v chladu špatně startují. Za druhé, filtr na sacím potrubí by měl být vždy čistý, což znamená, že musí být demontován, vyjmut a vyčištěn. A za třetí musíte použít sytič, který se nachází ve spodní části těla v podobě tlačítka. Pokud ji nemáte, znamená to, že jste ušetřili spoustu peněz nebo prostě o primeru v zásadě nevíte.

Tak tady to máte. Nerozčilujte se. Příště si vezměte pilu se sytičem, protože je navržena tak, aby usnadnila start benzinové pily.

Je to 100% způsobeno špatnou kompresí.

Klíčová slova ve vaší otázce jsou „špatný“ a „začátek“.

Pokud by nechtěl nastartovat, můžete si promluvit o karburátoru (jeho nastavení. seřízení) a připomenout svíčku a její čištění a palivový systém, kvalitu směsi a tak dále.

Předpokládám, že řetězová pila STIHL startuje po dlouhém a vytrvalém tahání za kolečko zapalování.

Je to všechno jasné, komprese se zvyšuje s každým „trhnutím“ rukojeti, mimochodem a v horkém by měla začít normálně.

Pokud je máte, můžete to udělat sami (kroužky).

Pokud jste to nikdy nedělali, je lepší vzít motorovou pilu do servisu, výměna kroužků profesionálům netrvá dlouho.

V zásadě není problém, aby stejné kroužky vyměnil i schopný mechanik ze servisu (pokud není dílna na opravu řetězových pil).

Důležité je to neprotahovat, problém nezmizí.

Měl jsem stejný důvod, jako to bylo, také se snažil všechny druhy metod léčby viděl, ale ukázalo se, že všechny velmi jednoduché, ucpaný vstupní průchod vzduchového filtru. Je těžké to vysvětlit na prstech, proto je snazší to ukázat na obrázku

Už jsem na tuto otázku odpověděl, jen to znělo, proč se obecně nespustí, takže pokud napíšete, že v chladu nezačne, teď jsem si jistý, že není žádná komprese.

Stane se následující opotřebení kroužků a při startu ve studeném stavu, není dostatečná komprese pro start, samozřejmě znovu a znovu zavřete rukojeť, kroužky se třou o vložku, na ně se dostane benzín s olejem, stoupne komprese a motor se spustí, pak, když je zahřátý, přirozeně se spustí.

Takže to bude muset opravit (vyměnit kroužky), pokud jste zmatený a říkáte, ne, je to téměř nové, soused po dobu 10 let takové práce a nic, tak jsem okamžitě odpovědět píst může hořet půl hodiny, a kroužky pripalit obecný případ drobnost, takže motorová pila pro opravy, a jak budete opravovat, ať už v servisu, pak ať si to je vaše věc.

Řetězová pila STIHL 180 se nespustí? Souvislosti a rozhodnutí!

STIHL je nyní jedním z předních světových výrobců zemědělských a stavebních strojů. Výrobky tohoto výrobce jsou známé nejen svou nejvyšší kvalitou, ale také dobrou cenovou politikou a kapacitou svých modelů. Je to jedna z nejznámějších globálních společností.

Asi těžko najdete někoho, kdo nevlastní motorovou pilu STIHL. Ale skutečnost, že z 10 pravděpodobných je má určitě 6 lidí. A to je dobře, protože řetězové pily STIHL jsou stejně výkonné jako krásné. Ale bohužel i tito strojní giganti se čas od času porouchají a potřebují nějakou opravu. Nyní se podíváme na jednu z těchto značek, řetězovou pilu STIHL 180. Přečtěte si o motorové pile STIHL ms 660 zde. Tak jdeme na to.

Opravy řetězové pily STIHL STIHL 180

V určitých situacích je nejlepší přivolat odborníka a odvézt řetězovou pilu STIHL do autorizovaného servisu STIHL. Některé závady však můžete vyřešit sami.

ZJIŠŤOVÁNÍ A ODSTRAŇOVÁNÍ ZJEVNÝCH ZÁVAD NA ŘETĚZOVÉ PILE.

Chcete-li zjistit, proč řetězová pila nestartuje nebo se zastaví, když ji spustíte, musíte provést generální opravu stroje. Podstatou postupu je systematická kontrola stavu a funkce motoru. V tomto okamžiku provedeme kontrolu:

 • Přítomnost jiskry na zapalovací svíčce;
 • zásobování palivem;
 • Stav filtrů;
 • Činnost odvzdušňovací zátky zabudované do víčka palivové nádrže zastavovacího zařízení;
 • Fungování výfukového otvoru.

Zkontrolujte zapalovací svíčku a odstraňte příčinu.

V první fázi zjišťování příčin, proč benzínová řetězová pila nestartuje, je třeba zkontrolovat zapalování zapalovací svíčky. Funkci tohoto prvku ovlivňuje mnoho faktorů. V počáteční fázi diagnostiky závady nástroje jsou však hlavní:

 • Nesprávné seřízení karburátoru;
 • Přítomnost vyššího množství oleje v benzinu, než by mělo být;
 • Ucpaný vzduchový filtr.

Všechny přispívají k zanášení elektrod zapalovací svíčky. V 50 ze 100 případů se studená řetězová pila nespustí kvůli nedostatečnému zapalování zapalovací svíčky způsobenému usazeninami sazí a korozí na elektrodách. Následují některé z důvodů, proč se mezera mezi zapalovacími svíčkami zmenšuje nebo zvětšuje.

Kontrola jisker je poměrně jednoduchá. K tomu potřebujete:

 • Odstraňte koncovku vysokonapěťového kabelu;
 • Odšroubujte zapalovací svíčku;
 • Znovu nasaďte hrot;
 • S obrubou na válci;
 • Motor nastartujte pomocí startéru.

Pokud řetězová pila startuje s dobrou jiskrou mezi elektrodami, není se zapalováním nic v nepořádku. Pokud tomu tak není, je vhodné vyčistit samotný prvek a zkontrolovat mezeru mezi elektrodami. V případě potřeby upravte mezeru mezi elektrodami pomocí stylusu.

Vzdálenost mezi elektrodami se může u jednotlivých výrobců lišit. U některých lidí může být až 0,5 mm. Ostatní mají 0,2 mm. Proto pečlivě zkontrolujte doporučení výrobce.

Na zapalovací svíčce nemusí být jiskra z jiných důvodů. Pokud máte problém s řetězovou pilou a její volnoběžné otáčky jsou nepravidelné a mohou způsobit, že se nářadí dusí, může to být následující:

 • Přeplnění vedení zapalovací svíčky palivem;
 • Nedostatečný kontakt mezi vysokonapěťovou kolébkou a hrotem zapalovací svíčky;
 • Porucha zapalovací jednotky.

Jak nastartovat studenou řetězovou pilu, pokud je průchod zapalovací svíčky neustále zaplaven benzínem?? Pro odstranění problému při spuštění stroje můžete použít následující algoritmus:

 • Odšroubujte zapalovací svíčku speciálním klíčem;
 • Vyčistěte ji čistým, suchým hadrem;
 • Nechte ji 20 až 30 minut zaschnout;
 • Odstraňte saze pilníkem a upravte mezeru mezi elektrodami;
 • Vypusťte z průchodu zapalovací svíčky zbytky paliva a nechte jej vyschnout;
 • Znovu vše sestavte a zkuste stroj spustit.
 • Vysušte zapalovací svíčku. Zdá se, že se do válce nedostane žádná palivová směs. Problém není v zapalovací svíčce, zašroubujte ji zpět. A zkontrolujte palivový systém.
 • Mokrá, silně znečištěná zapalovací svíčka. Příčinou nadměrné hladiny paliva je buď chybné spuštění, nebo chybné seřízení karburátoru.
 • Zástrčka je pokryta černým uhlíkem. To může znamenat, že používáte nesprávný olej (používejte pouze originální olej pro vaši řetězovou pilu), že karburátor není správně regulován nebo že je palivová směs nesprávně namíchána. Vyčistěte zapalovací svíčku, šídlem nebo jehlou očistěte karbonové usazeniny, zbruste elektrody a zašroubujte zapalovací svíčku zpět.

Zjištění přítomnosti paliva a jeho zásoby.

Nejprve zkontrolujte, zda je v nádrži řetězové pily, která nechce nastartovat, palivová směs a zda správně proudí do karburátoru. Po naplnění nádrže zkontrolujte směs v palivovém potrubí. Odpojte palivové potrubí od karburátoru a zkuste jej naplnit. Pokud je v pořádku, při čerpání se benzín podává trhavě v souladu s normou stanovenou výrobcem. Důsledkem může být slabé nebo chybějící palivo:

Pokud je nádrž příliš plná, může se často stát, že se řetězová pila nespustí. Pokud ano, zkontrolujte netěsnost pod klikovou skříní pily. Pokud je přítomen, zkontrolujte připojení benzinového potrubí ke karburátoru. Nejčastěji se vytlačuje tlakem při šroubování víčka nádrže, zalité až po samotné hrdlo, což brání nastartování motoru.

Jedním z důvodů, proč řetězová pila nestartuje, může být také kvalita palivové směsi. Pokud je benzín ponechán v nádrži delší dobu (déle než dva týdny) bez vyprázdnění, začne uvnitř nádrže docházet k dehtování a polymerizaci. Co může způsobit tvorbu sazí na pístech, kroužcích a vložce válce? Před nastartováním motoru vždy namíchejte pouze potřebné množství benzínu.

Kontrola stavu palivového a vzduchového filtru.

Pokud je kvalita paliva v pořádku, řetězová pila nemusí nastartovat, pokud jsou palivový a vzduchový filtr zanesené. Pro diagnostiku těchto prvků je nutné provést řadu manipulací spojených s jejich demontáží.

Pokud je tlak v zásuvce malý nebo žádný, je třeba filtr odpojit. Předtím vyprázdněte nádrž od směsi a vyjměte filtrační vložku. Demontáž lze provést pomocí drátěného háku. Ucpanou výměnnou kazetu, která způsobuje špatný start motoru řetězové pily, lze vyčistit, ale je lepší ji vyměnit za novou. Při práci s nářadím v prašném prostředí je třeba provádět čištění v pravidelných intervalech.

Ucpaný vzduchový filtr může způsobit nestabilitu řetězové pily a její zastavení nebo obtížné spuštění. Prach a nečistoty na materiálu adsorbéru omezují proudění vzduchu v systému, takže palivová směs je tak bohatá, že je někdy obtížné stroj nastartovat.

Kontrola vzduchového filtru je jedním z prvních kroků při hledání příčiny špatného startu

Při demontáži vzduchového filtru buďte opatrní, protože prach, který se během používání pily nahromadil na povrchu vzduchového filtru, se může dostat do karburátoru. To by mohlo znamenat další nákladné opravy. Po odpojení kazety ji důkladně očistěte od nahromaděných nečistot a propláchněte ji čisticím prostředkem. Nechte prvek vyschnout a stejným šetrným způsobem jej vyměňte.

Zkontrolujte a vyčistěte odvzdušňovací zátku.

Dalším prvkem, který se může porouchat, pokud se řetězová pila nespustí nebo se při řezání zastaví, je odvzdušňovací zátka. Prvek se nachází na víčku palivové nádrže v oblasti otvoru pro přívod vzduchu. Jedná se o ventil, který zabraňuje průtoku paliva a vyrovnává tlak vzduchu potřebný pro volný přívod paliva do karburátoru.

Pokud je ucpaná odvzdušňovací zátka, řetězová pila se za chodu zastaví a odmítá nastartovat. Problém je, že otvorem neproudí žádný vzduch. V důsledku toho vzniká v palivové nádrži podtlak, který brání průtoku benzinu do karburátoru.

Určení problému je poměrně snadné. Odpojte palivovou hadici od karburátoru a sledujte, co se děje s benzínem. Pokud proudí volně v dobrém proudu, je odvzdušňovač v pořádku. Pokud chybí nebo uniká slabě a přerušovaně, je příčina zřejmá. odvzdušňovací potrubí je ucpané blátem. Problém lze vyřešit vyčištěním ventilačního otvoru běžnou jehlou nebo silným proudem stlačeného vzduchu.

Kontrola výfukového otvoru řetězové pily.

Jedním z důvodů, proč se řetězová pila nespustí, může být ucpaný vývod nebo tlumič výfuku řetězové pily. Při řezání polen nebo řeziva můžete zaznamenat pokles výkonu. Příčinou jsou nejčastěji dehtové usazeniny na lapačích jisker nebo v kanálu tlumiče výfuku, které vznikají při spalování nekvalitní směsi benzinu a oleje a brání úniku výfukových plynů.

Ucpaný rezonátor může způsobit špatný start benzinové řetězové pily

Příčinu špatného startu řetězové pily lze odstranit odstraněním nahromaděných spalin. Za tímto účelem proveďte několik manipulací:

 • Vyjměte tlumič hluku vyšroubováním šroubů;
 • Sejměte chladicí panel a těsnění;
 • Vyjměte jiskřiště;
 • Demontujte kryt rezonátoru;
 • Odstraňte usazeniny sazí ze všech prvků pomocí čisticího prostředku;
 • Nechte ji zcela zaschnout;
 • Znovu sestavte v opačném pořadí

CO DĚLAT, KDYŽ SE ŘETĚZOVÁ PILA STÁLE NECHCE SPUSTIT?

Pokud je počáteční testování bezvýsledné nebo pokud se vám podaří závady odstranit, ale řetězová pila přesto nenastartuje, je třeba hledat závažnější příčinu. Tyto závady nechte opravit v zákaznickém servisu. Se zkušenostmi je však možné je najít a opravit i svépomocí. Co diagnostikovat a kontrolovat?

V prvním případě kontrola komprese ve válci objasní stav pístové skupiny válce (CPG) řetězové pily, která nechce nastartovat za studena. Je zapotřebí kompresometr. našroubujte měřidlo na místo zapalovací svíčky a proveďte volnoběžný start. Údaje ukazují stav hlavy válců. Pokud nemáte k dispozici kompresní měrku, můžete kompresi ve válci určit na první pohled takto:

Přiložením prstu na otvor pro zapalovací svíčku a trhnutím startéru můžete zkontrolovat kompresi ve válci.

Pokud cítíte, že je váš prst silně vtažen do otvoru pro zapalovací svíčku, není s kompresí nic v nepořádku. Žádná komprese v kompresní komoře je známkou problému. Skupina pístů válce vyžaduje podrobnější prohlídku, která ukáže stav pístu a válce, pístních kroužků a ložisek.

Studená řetězová pila nemusí nastartovat kvůli chybějící kompresi v klikové skříni. Hlavní příčinou je poškozené těsnění mezi válcem a klikovou skříní. Nedostatečnou kompresi lze snadno rozpoznat:

 • Odpojte horní trubku od karburátoru;
 • Do běžné zátky nalijte benzín;
 • Ponořte vyjmutou trubku do paliva;
 • několikrát trhněte startérem.

Pokud karburátor nefunguje správně nebo je poškozený, může být obtížné jej nastartovat. Často se stává, že se upevňovací šrouby při řezání uvolní a do válce je nasáván vzduch. Zkontrolujte, zda je karburátor dobře upevněn. Zkontrolujte, zda nedochází k úniku paliva. Příčin závad může být celá řada. Přesný problém by měl určit pouze prodejce, který jej odstraní a karburátor doladí.

Pokud budete postupovat podle pokynů pro kontrolu motoru řetězové pily, můžete závadu najít, sami ji odstranit a svůj pracovní nástroj opět zprovoznit. Nedělejte nic, čím si nejste jisti. nechat zjistit příčinu problému a opravit ji v zákaznickém servisu.

Řetězová pila STIHL-180 nenastartuje: příčiny a řešení: proč karburátor jiskří, za studena neteče benzín?

STIHL je nyní jedním z předních světových výrobců zemědělských a stavebních strojů. Výrobky tohoto výrobce jsou známé nejen pro svou vysokou úroveň kvality, ale také pro nejlepší cenu a kapacitu svých modelů. Asi těžko najdete někoho, kdo nevlastní motorovou pilu STIHL.Je to jedna z nejznámějších společností na světě. Ale to je šest z deseti možných. A není divu. řetězové pily STIHL spojují výkon s elegancí designu. Ale bohužel i tito technologičtí giganti se někdy porouchají a potřebují opravu. Důvody, proč se řetězová pila STIHL nechce spustit.