Kolik oleje do převodovky kultivátoru Cascade?

Konstrukce a princip fungování

Traktor „Cascade“ se od podobných strojů liší možností měnit mezikolečka. Můžete také měnit výšku řídítek, což usnadňuje používání stroje s různými nástavci. „Cascade váží 107 kg a má robustní rám, na kterém jsou namontovány všechny komponenty. Kola jsou pneumatická, což usnadňuje manévrování.

Jednonápravový traktor Cascade má pneumatická kola

Průvodce řešením problémů

Obrázky

 • stroje
 • Vertikální mlýny
 • Vertikální mlýny
 • Řada VF
 • Univerzální stroje
 • Série VR
 • VMC pro výměnu palet
 • Mini mlýnky
 • Formy
 • Řada vrtáků / závitníků / fréz
 • Motorové kypřiče
 • Kompaktní mlýny

Výběr stránek

Měli byste používat mazivo doporučené v příručce výrobce zařízení. Pokud máte vznětový motor, potřebujete také vznětový olej. V závislosti na ročním období je k dispozici také jako letní nebo zimní mazivo; pokud je váš železný kamarád poháněn benzínem, lze použít oleje různých viskozitních tříd (SAE a API). Polosyntetické plastické mazivo SAE 30 5w30 lze používat za teplého počasí. Jednonápravový traktor, který má být provozován v zimě, je nejlepší mazat syntetickým olejem 0w40. Náklady na tento produkt jsou vysoké. Při čtení recenzí však člověk dojde k závěru, že je lepší zaplatit více za mazání než později měnit motor;

Měli byste si proto uvědomit, že v tomto případě by úspory měly katastrofální následky. Víte, že čím lepší mazivo do stroje dáte, tím lépe bude motor pracovat. Nekvalitní výrobky mohou způsobit poruchu celého stroje;

Jaký olej je tedy nejlepší používat pro motor vašeho kultivátoru?? Informace o tom, jaký druh maziva použít pro stroje jako Neva, Kaskad, Ugra, Subaru, Lifna, najdete v příručkách dodávaných se strojem. majitelé strojů podle svých zkušeností ve zpětné vazbě uvádějí, že mazivo do jednonápravového traktoru se lije v závislosti na ročním období. V létě je tedy lepší používat polosyntetické mazivo.10W-40 a v chladném období syntetický olej 5W-40;

Chcete-li naplnit motor mazivem, musíte otevřít víčko otvoru. Staré mazivo je třeba vypustit. Mazivo (cca 600 g).) se v motoru doplní na správnou úroveň pomocí speciálního nářadí. poslední otočení v hrdle. Olejová vana je obvykle nakloněná, takže zabraňuje přetečení oleje. Nakonec víčko pevně zašroubujte, jak je znázorněno na fotografii.

Může být jednonápravový traktor naplněn motorovým olejem z automobilu??

Toto téma je velmi aktuální, zejména pro začínající zemědělce. Mnozí z nich používají motorový olej pro automobily v domnění, že mezi ním a olejem, který dávají do motoru traktoru, není žádný rozdíl.

Ve skutečnosti je velkou chybou používat motorový olej. Jde o to, že nemá vlastnosti potřebné pro bezchybnou práci jednonápravového traktoru. To vede ke zrychlenému opotřebení válců a pístní skupiny motoru, což vede k poruše motoru a nutnosti jeho výměny.

Abyste tomu předešli, měli byste používat motorový olej speciálně určený pro váš kultivátor, jehož složení plně odpovídá požadavkům zemědělského stroje. K plnění motoru můžete použít buď dvoutaktní, nebo čtyřtaktní olej. záleží na typu motoru použitého v motorovém kultivátoru.

Důležitý je také výrobce maziva. v praxi jsou nejlepšími vzorky oblíbených značek Shell, Mobile, Castrol a Liqui Moly. fungují stejně dobře s motory BriggsStratton, Subaru a dalších známých firem. Třetím důležitým faktorem je sezónnost motorového oleje. je to teplota, při které začíná ztrácet své nejdůležitější vlastnosti. Celoroční typ motocyklového oleje lze zvolit tak, aby vyhovoval vašim požadavkům: neztrácí své vlastnosti při teplotách mezi 1 a 2 °C.25 až 40 °C.

Připojení k vlastnímu rumpálu

Závěs motorového kypřiče je důležitou součástí, která bezpečně spojuje stroj s přídavným zařízením. Má tvar písmene U a často se používá ve strojích k propojení. Vyrábějí se v továrnách, někteří zemědělci si je vyrábějí sami.

Za tímto účelem vezměte kanál vhodné velikosti a vyvrtejte otvory. Připevněte jej k rámu rumpálu otvory na jedné straně; na druhé straně připevněte stojan ke skříni rumpálu.

Systém mechanismu se skládá z pouzder a os, které jsou spojeny speciálním těsněním a šrouby. Části konstrukce jsou vybaveny úhelníky, ozubenými koly a pružinou, které tvoří základ jednotky. Součásti převodů jsou:

 • obálky;
 • kladky;
 • vidlice a řadicí náprava;
 • ložiska;
 • ovládací rameno;
 • pouzdra vstupního hřídele;
 • hřídelové jednotky;
 • ozubená kola s mezikusem;
 • podložky;
 • olejová těsnění převodovky;
 • řetězu;
 • řetězová kola;
 • bloky ozubených kol;
 • vstupní hřídel;
 • spojka;
 • vidlice spojky;
 • závorky;
 • prameny;
 • levá a pravá hřídel nápravy.

V tomto videu se budeme zabývat opravou převodovky Cascade motobloku:

Vzhledem k tomu, že konstrukce zařízení je poměrně jednoduchá, není montáž převodovky Cascade motoblock obvykle obtížná.

Výměna olejového těsnění u motorového kultivátoru

Pokud dojde k závadě oleje v převodovce vašeho stroje Cascade, doporučujeme jej vyměnit co nejdříve, než dojde k úniku veškerého oleje z převodovky.

Pokud vás zajímá, jak vlastnoručně vyměnit olejové těsnění převodovky na motorovém kultivátoru Cascade, postupujte podle tohoto návodu:

 • Nejprve sejměte žací lištu z hřídele a otřete z ní nečistoty a nahromaděný prach;
 • musíte odšroubovat montážní šrouby na horní straně krytu a sejmout jej z jednotky;
 • Nasaďte nové olejové těsnění a v případě potřeby naneste na konektor speciální těsnicí prostředek.

Tímto způsobem můžete vyměnit olejové těsnění vlastníma rukama.

Jak správně vyměnit olej

Správnou funkci stroje ovlivňuje včasná výměna oleje. Je schopen zajistit vysoký výkon, prodloužit životnost vašeho motorového kypřiče.

Příliš častým používáním stroje, zejména při vysokém nastavení, se blížíte jeho opotřebení. Odborníci nedoporučují instalovat další frézy ručně.

Nadměrným používáním nejvíce trpí řetězy, které prokluzují kvůli poškozeným pouzdrům. Nadměrné boční zatížení vede k rychlému opotřebení axiálních podložek a způsobuje poruchy řetězů. Nedoporučuje se provozovat stroj na nakloněném povrchu nebo s ním prudce otáčet.

Jednonápravový traktor Cascade vyžaduje doplnění oleje každých 50 hodin. Před výběrem motorového oleje a paliva je vhodné si podrobně přečíst návod k obsluze. V části „Opravy“ jsou uvedeny látky doporučené výrobcem, které jsou kompatibilní zejména s vaším modelem.

V létě byste měli používat oleje 15W-40, v zimě 10W-40, vhodné jsou i domácí výrobky. Pro hnací ústrojí použijte TAP-15B, TAD-17I nebo 75W-90, 80W-90.

Pokud jezdíte s elektrickým nářadím, je důležité kontrolovat hladinu oleje a pravidelně ji měnit. Jedině tak prodloužíte životnost svého pomocníka na pozemku.

Pro správnou výměnu oleje je třeba dodržovat následující pravidla

 • umístěte stroj tak, aby křídla byla rovnoběžná s povrchem a převodovka byla nakloněná;
 • je nejlepší postavit jednonápravový traktor na vyvýšené místo, což usnadní vypuštění starého oleje;
 • odšroubujte plnicí a vypouštěcí zátky a nezapomeňte pod ně umístit nádobu nebo odkapávací misku;
 • po vypuštění starého oleje zašroubujte vypouštěcí zátku a plnicí zátkou nalijte čerstvý olej.

Zkontrolujte hladinu oleje v převodovce pomocí měrky nebo drátku (stačí 70 cm). Musí být zasunuta až dolů do plnicího otvoru oleje. Objem, který má být naplněn, je 25 cm.

Provoz, možné závady, seřízení a údržba motorových kypřičů Cascade

Nemohu nastartovat svůj benzínový motor DM-68 na Cascade MB-6. Jak ji odstranit?

Může být ucpaný palivový filtr nebo může být karburátor KMB-5 špatně seřízený.

Může někdo poradit, proč dochází ke ztrátě napájení na Cascade 5?? Jak ji lze opravit?

V palivovém potrubí je pravděpodobně vzduch nebo je znečištěné. Odvzdušnění a propláchnutí přívodu vzduchu.

Přední rozvodový řemen A-1180, zadní rozvodový řemen A-1400.

Jaký je nejlepší motor, který nahradí původní??

Pokud je nutné vyměnit původní motor Lifan, zvolte model 168F-2.

Jednonápravový traktor Cascade, který závěs použít pro tento model?

Jaký adaptér doporučujete koupit pro motorový kultivátor MB-1??

Potřebujete přední adaptér Forza s volantem. Je možné použít adaptér pro připojení k vozíku?

Chcete provádět údržbu. Může mi někdo říct, jakou značku motorového oleje přidat do motoru DM-68 na MB6 Cascade?

Do motoru tohoto stroje dáváme 0,9 l oleje. motorový olej.

Odpovězte, prosím, proč motor Lifan kultivátoru Cascade nenabírá výkon?

Vypadá to na ucpaný vzduchový filtr. Vyčistěte nebo vyměňte filtrační vložku.

V soukromém domě používáme motorový kypřič Cascade MB-1. Dnes jsem při orbě slyšel z převodovky podivný zvuk. Řekněte mi, v čem je chyba?

Pravděpodobně jde jen o opotřebované ložisko. Potřebujete nové ložisko.

Prosím, poraďte, proč motor nemůže nabrat výkon? Co je příčinou??

Kolíky zapalovací svíčky mohou být poškozené. Zkontrolujte, zda je vysokonapěťový kabel správně upevněn. Zkontrolujte také vzduchový filtr, který může být znečištěný.

Rozhodl jsem se vzít MB61 Cascade pro venkovský dům. Řekněte mi, na jakém motoru je?

Tento model je vybaven motorem Honda GX200.

Prodám jednonápravový traktor Cascade pro svůj rodinný dům. Jaký druh benzínu by byl pro MB-1 nejvhodnější??

Benzín AI-92 je preferovaným palivem pro všechny motorové kultivátory s karburátorem.

Poraďte prosím, jaký rozměr pneumatik koupit pro jednonápravový traktor MB-6?

Nějaké tipy, jak používat kultivátor??

Zpočátku není zakoupená jednotka naplněna olejem ani benzínem, takže před převzetím startéru je třeba ji naplnit olejem nebo benzínem. V příručce, která je součástí standardní výbavy, jsou uvedeny základní informace o provozu motoru, které je třeba pečlivě prostudovat, aby se předešlo jeho předčasnému selhání. Po předchozí pečlivé kontrole stroje a ověření, že je vše v pořádku, tj. že je v dobrém provozním stavu, můžete přistoupit ke spuštění stroje. Vezměte na vědomí, že převodovka má tendenci se během provozu velmi zahřívat, takže pokud chcete měnit nástavec, je důležité počkat krátkou dobu po úplném zastavení motoru nebo se během výměny nedotýkat převodovky. Profesionální zemědělci doporučují nekultivovat, když je půda po dešti ještě mokrá, protože hroudy půdy se velmi špatně rozbíjejí. Pokud je příliš suchá a tvrdá, musíte ji někdy kultivovat dvakrát.

Můj motor DM-68 má potíže se startováním. Které zapalovací svíčky by měly být namontovány?

Motoroví poradci doporučují zapalovací svíčku A-11. Jsou vhodné především pro tento model.

Chci napumpovat kola. Můžete mi prosím poradit, jaký by měl být tlak v pneumatikách??

Tlak v pneumatikách tohoto modelu je 1,8 atm.

Pro venkovský dům jsme zvolili jednonápravový traktor Cascade. Prosím o informaci, jaké frézy se na tomto stroji používají?

Doporučujeme zakoupit motorové kypřiče s husím krkem.

Můžete nám říct, proč se kaskáda MB-1 tak těžko prosazuje?? Co lze udělat, jak to odstranit??

Pravděpodobně je poškozený nebo zaseknutý plovák karburátoru. Potřeba opravy plováku nebo seřízení karburátoru KMB-5.

Chcete si koupit jednonápravový traktor MB6 pro svůj rodinný dům? Sdílejte informace o šířce sedadla uvedené u tohoto modelu?

Pracovní šířka může být až 35/61 cm.

Chtěl bych použít jednonápravový traktor Cascade. Jaký je výkon motoru tohoto modelu?

Potřebuji přívěs pro MB-1. Vaše rada, jaký typ přívěsu koupit??

K tomuto traktoru lze připojit přívěs TC-350.

Zajímá mě následující otázka, který model nesené sekačky lze připojit k tomuto stroji?

Mohlo by vám být doporučeno použít sekačku.

Pro sklizeň brambor potřebujeme koupit jednonápravový traktor MB6 Cascade. Můžete nám sdělit připojovací rozměry rýžáku na brambory, který je třeba zakoupit??

Doporučujeme používat vyorávač brambor TYP 2 s následujícími rozměry: Šířka. 585 mm; výška. 425 mm.

Jednonápravový traktor MB6, jaký používá motor??

Může být poháněn motory DM-66, DM-68, Honda a Lifan.

Šířka 0,38 m. Výška. 0,01 м. Délka. 0,38 mm.

Zajímá mě následující otázka: Jaký adaptér je potřeba pro motorový kypřič Cascade??

Poraďte, jakou rychlostí byste měli orat?

Aby byla orba kvalitní, neměla by rychlost strojů překročit 0,5-1 km/h.

Začínáme sekat s přístrojem Cascade. Motor se při práci náhle zastaví. Co je příčinou??

Nastal problém: došlo k proražení zapalovací svíčky nebo ke zkratu v důsledku nahromadění sazí?

Můžete mi říct, proč motor nefunguje správně??

Je pravděpodobné, že válec a píst jsou vadné.

Chtěl bych namontovat sekačku a zadní sekačku. Který závěs je vhodný??

Pomozte mi najít problém, proč uniká olej z převodovky? V čem je problém a jak ho odstranit??

Může být poškozené těsnění nebo problém s olejovým těsněním. Doporučujeme vyměnit tyto díly.

Rád bych si nechal provést údržbu. Řekněte mi prosím, kolik oleje přidat do jednonápravového traktoru Cascade MB-61 (motor Honda)?

Pro tento typ strojů se doporučuje 0,6 l. Olej 10W40.

Náš motor Cascade MB-1 (DM-66) se nedávno přehřál. Jaké jsou možné příčiny??

Příčinou mohou být silné saze na stěnách spalovacího prostoru. Musíte ji vyčistit.

Nechápeme, proč spojka motoru MB61 Cascade (motor Briggs Stratton) občas prokluzuje. Co lze udělat pro překonání tohoto problému?

Nejprve je nutné zkontrolovat napnutí lanka, které vede od ovládací rukojeti ke spojce, v souladu s návodem k obsluze.

Příprava motorového kypřiče na práci na zahradě. Jaký druh benzínu do tohoto stroje dávat??

Doporučujeme používat benzín AI-92.

Podělte se o své poznatky o hloubce orby?

V návodu se uvádí, že hloubka kultivace je 320 mm.

Prosím, řekněte mi, který vozík je pro MB-61 nejlepší?

Můžete si zakoupit vozík TM-360 s pracovními rozměry (mm): 2900x1500x1050.

Odpovězte na otázku, proč kultivátor začíná kouřit modře??

kolik, oleje, převodovky, kultivátoru

Modrý kouř upozorňuje na mírné vyčerpání nebo usazení olejových kroužků.

Chci provést servis, kolik oleje SAE 5W30 je potřeba v jednonápravovém traktoru MB61 Cascade (motor Briggs Stratton)?

kolik, oleje, převodovky, kultivátoru

Výrobce uvádí, že ne méně než 2 litry.

Jaká závada nastane, když motor nastartuje a pak se zastaví?

Pokud jednotka nezvýší rychlost, znamená to nedostatek paliva. Pravděpodobně benzín, z nádrže se vylije. Závada by měla být odstraněna nebo palivová nádrž vyměněna.

Prosím, pomozte mi vyřešit, která kola jsou nejlepší pro MB6 Cascade?

Kola modifikace F-232 dokonale pasují na tento druh zařízení.

Řemenový převod je opotřebovaný. Nápověda. rada, jaký řemen použít na motorový kultivátor s motorem DM-68 5.5 л.с?

Doporučujeme používat řemen značky A-1180.

Rád bych si pořídil Cascade 5 na sázení brambor. Mohu se zeptat, jaký má motor start??

Stroj je vybaven ručním startérem.

Potřebuji koupit kultivátor MB-6. V příručce nemohu najít správnou hloubku pro tento stroj?

Může mi někdo říct, proč začne jednonápravový traktor kouřit bílý kouř??

Pokud z výfuku vychází bílý kouř, je třeba vyměnit pístní kroužky.

Vysvětlete, proč se při chodu motoru občas ozývá klepání nebo praskání? V čem může být problém?

Pravděpodobně je poškozen píst nebo pístní kroužek.

Potřebuji provést údržbu. Můžete mi říct, kolik oleje mám dát do převodovky??

Převodovka vyžaduje 1-1,5 litru oleje TAD 17 nebo 80W-90.

Potřebuji vyměnit prasklý hnací řemen. Může mi někdo říct, jakou velikost řemene na MB61 (motor Honda)?

Pro tento model je zapotřebí klínový řemen A1180 (šířka řemene 380 mm). Výška. 10 mm. Délka. 380 mm).

Chcete orat na zahradě. Pomozte mi zjistit, který pluh je pro mě ten pravý?

Měli byste používat obracecí pluh.

Koupil jsem si jednonápravový traktor Cascade, ale nevím, jakým olejem naplnit DM-66?

Který adaptér lze použít pro MB-6?

Jak provést předjížděcí kontrolu motorového kypřiče?

Výměna oleje převodovky. Dacia Dokker 1.6

Před zahájením prací byste měli vždy pečlivě zkontrolovat všechny šrouby a svorníky, zda nejsou příliš utažené a není třeba je vyměnit (například kvůli korozi). Protože uvolněná matice nebo poškozený kolík, který je zodpovědný za bezpečné spojení s nástavcem, může způsobit poruchu nebo ještě horší situaci. zranění obsluhy při orbě. Pečlivé a odborné používání nejen prodlužuje životnost zahradní techniky, ale také zabraňuje zrušení záruky. Je důležité si uvědomit, že existují typy poruch, na které se nevztahuje záruka, a to především poruchy opotřebitelných dílů. Patří do kategorie spotřebního materiálu, takže se na jejich výměnu samozřejmě nevztahuje záruka. Hnací řemeny a šrouby můžete vyměnit sami, ale v případě poškození motoru nebo převodovky (např. kameny v rumpálu) byste měli vyhledat pouze odbornou pomoc.

Nechápu, proč se motor při zatížení zastavuje?

Nejprve doporučujeme zkontrolovat a vyměnit zapalovací svíčky. Dále je vhodné zkontrolovat systém zapalování.

Mohli byste nám sdělit důvod, proč je obtížné nastartovat jednonápravový traktor, když je motor zahřátý?? Jaký je důvod?

Karburátor KMB-5 je údajně zásobován nadměrným množstvím vzduchu. Po nastartování motoru doporučujeme motor dobře nastartovat.

Při práci na zemi se ozývá hlasitý zvuk převodovky. Co je příčinou?

Hluk z převodovky je způsoben nedostatkem oleje v převodovce. Potřeba doplnit olej do převodovky.

Prosím, poraďte, jaká rychlost je deklarována pro motorový kultivátor Cascade?

Maximální rychlost tohoto stroje je 8,35 km/h.

Může mi někdo říct, proč motor Honda vypouští černý kouř??

Pokud je při běžném zatížení viditelný černý kouř, znamená to, že je třeba opravit palivový systém.

Na naší zeleninové zahradě budeme k pletí brambor používat jednoosý traktor Cascade. Můžete mi poradit, kde se toto zařízení vyrábí??