Jaký olej dávat do motoru vozidla Lifan

Použití automobilového motorového oleje k udržení bloku motoru v provozuschopném stavu se tedy kategoricky nedoporučuje. Používání automobilového oleje totiž vede ke zrychlenému opotřebení válců a pístní skupiny motoru jako celku, což v konečném důsledku způsobuje poškození motoru.

с., Pokud nahrazujete motor MTZ09H), vyplatí se použít motorovou naftu. Zde se musíte podívat na roční období, protože existují zimní i letní. Co když máte benzínový jednonápravový traktor (např. MTZ Belarus 09-H) a není k němu návod k obsluze?? Vhodný je olej SAE 30, případně si můžete koupit olej 5w30 nebo 10w30.

Klasifikace motorových olejů

Nejdůležitějšími parametry motorového oleje jsou viskozita a teplotní rozsah, ve kterém může být použit. Číslo, kterému předchází písmeno W, označuje teplotu, při které kapalina zhoustne. Číslo za písmenem označuje maximální teplotu, při které může kapalina zajistit bezproblémový provoz motoru. Tyto údaje musí odpovídat údajům uvedeným v příručce pro uživatele zahradního kultivátoru. také berte v úvahu, že v zimě a v létě musíte používat jiná maziva s vysokou viskozitou. Typy SAE 30 a SAE 40 jsou určeny pro letní použití a typy s nízkou viskozitou, jako je 5W30, pro zimní použití. Výrobek s nízkou viskozitou se při vysokých teplotách rychle odpařuje a nemůže zajistit správné mazání strojů. Pokud je kapalina příliš hustá, brání motoru v nastartování při nízkých teplotách.

Důležité je také chemické složení základu maziva, které ovlivňuje vlastnosti výrobku a určuje jeho účinky.

Minerální motorový olej:

 • zajišťuje snížení třecí síly;
 • snižuje tvorbu usazenin a karbonových úsad;
 • snižuje opotřebení pracovních dílů;
 • neprodukuje škodlivé výfukové plyny a neznečišťuje ovzduší.

Syntetika obsahuje aditiva, která zabraňují zanášení a chrání hnací ústrojí před opotřebením. Polosyntetika se vyrábějí smícháním minerálních a syntetických bází se speciálními přísadami.

Výhody syntetických a polosyntetických motorových olejů

Olej s označením SAE-30, s vysokou viskozitou a určený pro letní použití, je dokonale vhodný pro čtyřtaktní motory motorových bloků, kultivátorů a další zahradní techniky. Mohou být na minerální nebo syntetické bázi a obsahovat různé přísady. Takto označené kapaliny spolehlivě chrání povrchy reagující na motor před korozí a rychlým opotřebením. Tento olej se vyznačuje také schopností prodloužit životnost motoru.

Letní olej SAE-30 může být ekvivalentem jakéhokoli vícestupňového oleje s druhou číslicí 30. Například kapalina s označením 5W-30 má podobné vlastnosti při použití v létě, ale může být použita i v zimě, pokud je okolní teplota alespoň 80 °F.35 oC. Olej 10W-30 má podobné vlastnosti jako olej SAE-30 i při použití v teplých ročních obdobích. Jeho provozní rozsah je však omezen teplotou.25o C.

jaký, olej, dávat, motoru, vozidla, lifan

Níže jsou popsány nejoblíbenější letní oleje s označením SAE-30? určeno pro vícestupňové použití.

CARVER SAE30

Minerální letní tuk (vyrobený v Rusku), obsahující různé přísady s disperzními, antioxidačními a antikorozními vlastnostmi. Vytváří pevný olejový film, který zůstává na povrchu dílů po dlouhou dobu. Poskytuje spolehlivou ochranu proti opotřebení a zvyšuje odolnost motoru proti vysokému mechanickému zatížení.

Motul Garden 4T SAE30

Minerální mazivo Motul s protioděrovými, detergentními a disperzními vlastnostmi. má dobré teplotní vlastnosti, nepění. Používá se ve čtyřtaktních benzinových motorech a dieselech. Kompatibilní s bezolovnatým a olovnatým benzínem, motorovou naftou.

Husqvarna SAE30

Tento ropný produkt švédské společnosti obsahuje aditiva, která mají protioděrové, protiopotřební a protikorozní vlastnosti. Zajišťuje stabilní mazání dílů, čímž přispívá k prodloužení životnosti motoru. Účinně pracuje při teplotách v rozmezí plus 5-30oC.

Patriot Supreme HD SAE30

Vysoce kvalitní minerální motorový olej americké výroby. Vhodné pro letní použití. Obsahuje aditiva proti opotřebení a korozi a poskytuje maximální ochranu motoru v náročných provozních podmínkách. Používá se k mazání motorových kypřičů, traktorů, křovinořezů a dalších zemědělských strojů.

Zubr 10W-30 Premium

Vícestupňová polosyntetická kapalina ruské značky, určená k mazání čtyřdobých benzinových a naftových motorů. Zvýšená oxidační stabilita při vysokých teplotách, viskozita SAE 10W-30. Lze efektivně používat v teplotním rozsahu.25 oC 50 oC.

Premium Inforce 11-04-03

Vícestupňový olej (vyrobený v Rusku) na polosyntetické bázi s multifunkčními aditivy, který poskytuje ochranu proti korozi, odolnost proti EP a opotřebení. Zabraňuje tvorbě sazí, snižuje hlučnost motoru, účinně chrání pohyblivé části před opotřebením. Vhodné pro použití při teplotách od.20 °C do 45 °C.20o C až 30o C.

G-MOTION 4T 10W-30

Mazivo pro celoroční použití, vyrobené v Německu, vhodné pro čtyřtaktní motory kultivátorů, kultivátorů, sněhových fréz, minitraktorů a dalších malých zařízení. Má tepelně-oxidační stabilitu, dobře maže kluzné části, snižuje technické opotřebení, zabraňuje tvorbě koroze a škodlivých usazenin. Zajišťuje efektivní provoz hnacího ústrojí za všech provozních podmínek.

Motorový olej SCOUT 10W40

Polosyntetický olej SCOUT 10W40 je jedním z nejoblíbenějších maziv používaných pro traktory, malé traktory a další malé nářadí. Na bázi minerálních a syntetických olejů, detergentů a disperzních přísad. Plně v souladu se specifikacemi. Tento typ maziva je celoroční výrobek, který lze používat při teplotách od.20 °C do 45 °C.25 o C až 40 o C bez ztráty vlastností.

Motory pro motorové bloky a kultivátory. technické specifikace, uživatelské příručky

Motory Lifan 168 f-2 o maximálním objemu 6,5 litru.с. Jedno z nejoblíbenějších maziv pro instalaci na kypřiče. Používá se na motocyklech ruské výroby i motocyklech jiných výrobců.

Benzínový motor Lifan 168 F-2 určený pro instalaci do malých motorových zařízení pro domácnost. Je nejvhodnější pro instalaci na kultivátory a kypřiče, stroje na zpracování půdy, motorová čerpadla, generátory, sněhové frézy a další stroje. Tento model kombinuje odolnost, hospodárnost s mírnou cenou a snadnou obsluhou. Výrobce v zemi. Čína.

Podle statistik vyhledávače Yandex jsou motory pro motorové kultivátory Lifan v čele popularity a relevance. Zatímco se Honda, Subaru a BS přetahují o to, kdo je lepší, Lifan dobývá trh. Pokud se rozhodnete koupit konkrétní model prostřednictvím internetového obchodu, zjistíte, že čínské motory se kupují a vybírají snadněji, protože s nimi obchoduje mnohem více firem.

Pro ty, kteří mají stroje se zastaralým motorem, je motor Lifan 168F-2 s prodlouženou životností ideální pro modernizaci. Pro kompletní přestavbu stačí zakoupit řemenici pro dvoutaktní motory, podložku, řemeny, lanko plynu a upevňovací sadu.

Tyto motory jsou ideální pro kultivátory na ruském trhu Tselina, Něva, Salut, Favorit, Agat, Kaskad, Ugra, Oka, Volga, Luch, Farmer a Patriot. Téměř všichni tito výrobci vybavují své motorové bloky benzinovými motory Lifan.

Na všechna vozidla Lifan poskytujeme dvouletou záruku. tato skutečnost vypovídá o vysoké kvalitě.

Lifan. oficiální stránky prodejce v Rusku: http://lifan-rf.ru

Oficiální zástupce závodu LIFAN v Rusku. http://www.lifan-moto.ru

Oficiální zástupce LIFAN v Rusku http://lifan-official.ru/4

Technické vlastnosti motoru lifan 168f-2

Model 168F 168F-2
Rozměry, DxŠ, mm 305x365x335 313x376x335
Suchá hmotnost, kg 15 16
Typ motoru čtyřtaktní, jednoválec s rozvodem OHV, sklon 25º
Objem válce (cm 3) 163 196
Průměr válce, zdvih, mm 68х45 68х54
Maximální teoretický výkon, kW/ot/min 4.1(5.5 л.с.)/3600 4.8(6.5 л.с.)/3600
Doporučený výkon, kW/ot/min 3.4(4.6 л.с.)/3600 4(5.5 л.с.)/3600
Max. točivý moment, N m/ot/min 9.0/3000 11.0/3000
Spotřeba paliva, g/kWh 394 394
Chladicí systém Nucené chlazení vzduchem
Systém zapalování Bez tranzistoru (TC1)
Typ zapalovací svíčky BRR6ES (NGK), NHSP LD 6RTCU173F
Směr klikového hřídele Proti směru hodinových ručiček
Nastavitelné parametry:Mezera mezi zapalovacími svíčkamiVstupní otáčkyVolnost ventilů (studený motor) 0,7-0,8 mm1700±150o6./min Vstup: 0,15 ± 0,02 mm Výstup: 0,20 ± 0,02 mm
Začínáme na adrese ruční
Kapacita palivové nádrže: 3,6 л
Objem motorového oleje: 0,6 л
Doporučený olej SAE. 30letý, SAE. 10W. 30 vícestupňový olej (stejný olej se používá pro verze převodovky)
Palivo Bezolovnatý benzin s oktanovým číslem nejméně 92
Nejbližší analogy Honda GX-200, Champion CH200K/G200F

Všechny motory v modelu Lifan 6.5 l c (série zahrnují Lifan 168F-2, 168F-2R, 168FD-2R) s automatickým dekompresorem a ukazatelem hladiny oleje. Dekompresor se používá ke snížení startovací síly motoru a v systému blokování motoru se používá snímač, když hladina oleje klesne pod předepsanou úroveň.

Graf závislosti točivého momentu na otáčkách motoru

Z grafu je patrné, že optimální otáčky motoru se pohybují kolem 2500 ot/min

Jaký olej naplnit do motoru Lifan 168F-2

V návodu k obsluze motoru se dozvíte, který olej je pro vás nejvhodnější. Zde je výňatek z pokynů: Olej. je klíčovým faktorem pro udržení motoru v chodu. Nepoužívejte aditivovaný olej nebo dvoutaktní olej, t.к. neobsahují dostatečné množství maziva, což snižuje životnost motoru. Zkontrolujte motor tak, že jej postavíte na vodorovnou plochuDoporučený olej: SAE. 30 let, SAE. 10W. 30 multigrade (viz obrázek). Vzhledem k tomu, že viskozita se mění v závislosti na teplotě a oblasti, je třeba mazivo zvolit podle našich doporučení. Viz. Obrázek.1.Zaparkujte motor na vodorovné ploše.2.Vyjměte měrku a vyčistěte ji.3.Zasuňte měrku zpět do olejové vany bez zašroubování víčka a změřte hladinu oleje.4.Pokud je hladina oleje nízká, doplňte doporučený motorový olej.5.Znovu vložte měrku oleje.

Motor je vybaven systémem kontroly průtoku oleje (snímač oleje) Systém kontroly průtoku oleje má zabránit poškození motoru v důsledku nedostatečného množství oleje v klikové skříni. Systém kontroly hladiny motorového oleje je navržen tak, aby zabránil poškození motoru, pokud se hladina oleje sníží a spínač motoru zůstane v poloze „ON“.“).

Hladinoměr oleje je součástí systému, který zablokuje motor, pokud hladina oleje klesne pod určitou mez. Blokování motoru je nutné:. při převrácení nebo převrácení vozidla.- Motory Lifan se montují nejen jako hnací motory do vozidel, ale také jako alternátory. Generátory jsou obvykle stacionární stroje a není nutné je udržovat v provozu po dlouhou dobu. Proto v případě, že by se během provozu něco stalo s olejem v alternátoru, zabraňuje blokovací systém jeho poškození.

Používejte bezolovnatý benzín s oktanovým číslem nejméně 92. Používání bezolovnatého benzinu snižuje zanášení a prodlužuje životnost motoru. Nikdy nepoužívejte neupravený benzín nebo směs benzínu a oleje. Palivo musí být zbaveno nečistot a vody. Je vybaven japonským karburátorem. Motor je stabilní i při použití nekvalitního benzinu.Pokud se rozhodnete použít benzín s obsahem alkoholu (benzin-alkohol), ujistěte se, že oktanové číslo není nižší než doporučené. Existují dva druhy benzinového alkoholu: jeden. který obsahuje etanol, další. Metanol. obsah ethanolu nesmí překročit 10 % a obsah methanolu nesmí překročit 10 %. 5%. Pokud směs obsahuje více než 5 % metanolu, může snížit účinnost motoru a navíc poškodit kovové, gumové a plastové díly.

Je možné zakoupit certifikovaný plynový modul, který z motoru udělá dvoupalivový plynový motor. benzín. Záruka výrobce tím není dotčena.

Doporučené zapalovací svíčky: BP6ES, BPR6ES (NGK) nebo NHSPLD F7RTCU. Čistota zapalovací svíčky zajišťuje správnou funkci motoru a absenci sazí v okolí svíčky. Změřte mezeru mezi zapalovacími svíčkami pomocí měrky. Mezera by měla být mezi 0,7 a 0,8 mm. Mezeru upravte ohnutím boční elektrody.

Zkontrolujte, zda je podložka zapalovací svíčky v dobrém stavu, případně ji vyměňte. Ručně zašroubujte zapalovací svíčku až na doraz a utáhněte ji speciálním klíčem. Při instalaci nové zapalovací svíčky utáhněte podložku o další 1/2 otáčky. Pokud nasazujete již použitou zapalovací svíčku, utáhněte ji o 1/8-1/4 otáčky.VAROVÁNÍ Zapalovací svíčka musí být pečlivě namontována a dotažena. Nedostatečně zalisovaná zapalovací svíčka se může velmi zahřát a poškodit motor. Používejte pouze doporučené zapalovací svíčky a jejich ekvivalenty. Nesprávný rozsah teplot zapalovacích svíček může poškodit motor. Zapalovací svíčku zašroubujte opatrně, abyste nepoškodili závity v bloku válců.

Důležitou vlastností motoru je, že je unifikován s mnoha podobnými motory a montážní platforma je stejná, což nezpůsobuje potíže při výměně motoru. Často je zmiňována skutečnost, že Lifan. Replika Honda (někdy i licencovaná). ale to není tento případ. Tyto informace uvádějí zástupci společnosti Honda.

zástavbové rozměry motoru pro kultivátor lifan 168f-2:

Typy motorů Lifan 168F-2

Různé možnosti doručení se liší:

 • průměr a typ výstupního hřídele
 • typ a druh převodovky (1/2, 1/6, řetězová, pastorková, s automatickou odstředivou spojkou)
 • přítomnost elektrického startéru a osvětlovací cívky

Lifan 168F-2 Nejlevnější verze s velikostí připojení hřídele 19 nebo 20 mm.

Lifan 168F-2 Pohonná jednotka má kuželový výstup hřídele, od základního modelu se liší pouze kuželovou špičkou klikového hřídele, která zajišťuje přesnější a těsnější uložení řemenic.

Lifan 168F-2L Tento motor má integrovanou redukční převodovku s průměrem uložení výstupní hřídele 22 mm

PROČ POTŘEBUJETE REDUKČNÍ PŘEVODOVKU PRO MOTOR

Lifan168F-2R Motor je rovněž vybaven redukční převodovkou, ale s automatickou odstředivou spojkou, a uložení sekundární hřídele převodovky je 20 mm.

Lifan 168FD-2R 7A Nejdražší varianta motoru se vyznačuje nejen zvětšeným průměrem výstupního hřídele převodovky až o 22 mm, ale také dostupností elektrického startéru. Usměrňovač, který je potřebný k nabíjení baterie, není součástí dodávky.

Zde je několik příkladů úprav motoru:

Rozluštění značení motorů Lifan

Za názvem značky následuje řada motoru, která je označena příslušnými číslicemi a písmeny, podle nichž lze určit výkon měřený v koňských silách:

Za číslem série následuje v označení latinské písmeno a jeho význam je následující:

F. standardní motor. Příklad: Lifan 168 F je motor řady 168 s běžným ručním spouštěním ve standardní výbavě.

D. označení elektrického startéru. Příklad: Lifan 168 FD. motor řady 168 s ručním a elektrickým startérem.

R. označení redukčního řetězového převodníku s odstředivou spojkou. Příklad: Lifan 168 F-R je motor řady 680 s ručním startem, řetězovým reduktorem a odstředivou spojkou. Žádné D označuje ruční spuštění. Lifan 168 FD-R. elektrický start, řetězová převodovka a odstředivá spojka. Odstředivá spojka. jedná se o otáčení hřídele při zvýšení otáček. Čím více plynu přidáte, tím vyšší jsou otáčky hřídele.

L. Na motoru je převodovka. Příklad: Lifan 168 F-L je motor řady 168 s namontovanou převodovkou, která snižuje standardní otáčky na polovinu.

S. motor je určen pro provoz při nízkých teplotách, ideální pro zimní období. Například: motor Lifan 188 FD(S). je jednotka řady 188 s elektrickým startováním, v zimním provedení.

H. na motoru je nainstalována řetězová převodovka. Příklad: Lifan 168 FH je motor řady 168 s namontovaným řetězovým reduktorem, který snižuje standardní otáčky motoru na polovinu.

V. motor se svislým klikovým hřídelem. Příklad 1P 54FV. 1P 54. řada motorů, F. standardní ruční spouštění, V. svislá hřídel.

C. motor poháněný vznětovým motorem.

V některých případech je v označení motorů Lifan, zejména řady 168, vidět písmeno B, například Lifan 168F-2B. Přítomnost tohoto písmene v názvu znamená, že došlo ke změně vzhledu (designu) motoru.

Barva motorů Lifan se může změnit na žádost dodavatelské organizace Lifan Industry Group Co. Ltd. (podmínka: za předpokladu, že šarže motorů přesahuje 1100 kusů.).

Návod k záběhu a obsluze čtyřtaktního motoru

Vzduchem chlazené čtyřtaktní benzínové motory se hojně používají v zahradnictví a při údržbě krajiny. motorové foukače, motorové kultivátory, sekačky na trávu, sněhové frézy, motorová čerpadla, minitraktory, stavební a silniční zařízení. benzínové generátory, vibrační desky, vibrační pěchy.

Před uvedením motoru do provozu si přečtěte návod k obsluze. Mnoho kupujících bohužel nemá. Proto se objevují nejzákladnější otázky týkající se používání motorů.

TIP: PŘEČTĚTE SI PŘÍRUČKU K MOTORU.

Za prvé: Jaký benzín by se měl používat?

Doporučujeme používat čistý, čerstvý bezolovnatý benzín s oktanovým číslem A92. Vzduchem chlazené motory nejsou určeny pro AI95 nebo AI98. Benzín 95 a 98 obsahuje aditiva, která jsou obecně škodlivá pro pístový systém motoru a způsobují jeho přehřívání a poškození.

Nemíchejte olej a benzín. To by mohlo způsobit závadu motoru, na kterou se nevztahuje záruka.

jaký, olej, dávat, motoru, vozidla, lifan

POUŽÍVEJTE ČERSTVÝ BENZÍN AI-92 S TRVANLIVOSTÍ MAX. 30 DNÍ.

Za druhé: jakým olejem naplnit klikovou skříň.

Mnozí považují motorový olej známé značky za nejlepší olej pro motory motorových kultivátorů (motorových kultivátorů, sněžných skútrů, elektrických generátorů, čerpadel atd.).д.). To je zásadní nepravda. Tyto oleje jsou určeny pro vodou chlazené motory, nikoliv pro motory chlazené vzduchem. Teplota varu automobilových olejů je nižší než teplota varu olejů obsahujících speciální přísady pro vzduchem chlazené motory.

Používejte olej třídy kvality SF, SG, SH, SJ, CD nebo vyšší. Nepoužívejte aditiva do oleje. Zvolte viskozitu oleje podle okolní teploty.

SAE 30 (5C a vyšší) doporučeno pro teploty nad 5C. Může být obtížné nastartovat, pokud se používá při teplotě nižší než 5C.

10W-30 (-18 až 38C) doporučený pro proměnlivé teploty. Tento olej umožňuje startování studeného motoru, ale při teplotách nad 27 °C může způsobit zvýšenou spotřebu oleje.

V teplejším podnebí kontrolujte hladinu oleje častěji.

Syntetický 5W-30 (-30 až 40C). Syntetický olej, který je vhodný pro všechny teploty, snadný start a nižší spotřebu oleje.

Pro jízdu v zimě se doporučuje 5W-30 (5C a méně).

PLŇTE POUZE OLEJEM UVEDENÝM V PŘÍRUČCE K MOTORU.

Vždy kontrolujte hladinu oleje. Hladina by měla být na posledním závitu plnicího hrdla, když je motor ve vodorovné poloze (jak je znázorněno na obrázku). Plnicí a vypouštěcí otvory oleje se nacházejí na přední a zadní straně motoru.

U sekaček na trávu věnujte pozornost měrce oleje. Značky na měrce motoru se svislou hřídelí jsou následující.

Různé motory mají různý objem klikové skříně. Pokud máte motor 4, 5,5, 6,5 nebo 7 l.Po teplotní přestávce (15-20 minut) přidejte 600 ml. olej. U motorů 7,5 litru.с. Nalije se 900 ml. S motory o objemu 8, 9, 11, 13 a 15 litrů.с. 1,1 l, resp.

Třetí: startování motoru.

Při prvním nebo nejchladnějším startu motoru dochází ke zvýšenému zatížení pístního systému. Vysoké otáčky motoru mohou způsobit jeho poškození. Z tohoto důvodu motor spouštějte v 1/3 polohy škrticí klapky. Rozběhněte se střední rychlostí.

Za čtvrté: Jak motor běží.

Vzduchem chlazené motory „nemají rády“ volnoběh. Spusťte motor a zahřívejte ho 1-2 minuty. a spustit v. Během záběhu se snažte udržovat zatížení motoru v rozmezí 50 až 75 % a udělejte si 20 až 25minutovou přestávku. Po přestávce, když motor vychladne (15-20 minut), přidejte 600 ml.), lze motor znovu nastartovat. V tomto režimu by měl motor běžet prvních 4-5 hodin, poté je nutné vyměnit olej. Doba záběhu je u konce.

Hlavní příčiny poruch motoru

REMEMBER. Poruchy motoru jsou způsobeny především nesprávnou obsluhou.

První příčina závady: otevřený palivový kohout.

Když motor neběží a palivový kohout je otevřený, karburátor přetéká a svíčky se „zasypávají“. Benzín se dostává i do klikové skříně motoru. To způsobuje přetlak při provozu motoru a vymačkávání těsnění. Směs benzinu a oleje se dostává do spalovacího prostoru a přes výfukový ventil do tlumiče výfuku. Výfuk se postupně zanáší zbytky oleje a motor ztrácí trakci.

PO PRÁCI VŽDY ZAVŘETE PALIVOVÝ KOHOUT.

Druhá příčina poškození: motor byl během přepravy nebo skladování převrácen.

Vzhledem k tomu, že motor je čtyřtaktní. palivo v nádrži, olej v klikové skříni. Nesmí se míchat. Po otočení se tyto složky obvykle smíchají v karburátoru. Poté je třeba motor rozebrat a vyčistit.

PŘI DOPLŇOVÁNÍ PALIVA NEOTÁČEJTE MOTOR VZHŮRU NOHAMA.

Jak do auta vybrat ten správný olej. Auto Moto Revue ČT

A třetí důvod: nestartujete motor navíjecím startérem.

Mnoho uživatelů čtyřtaktních motorů si myslí, že čím silněji zatáhnete za rukojeť startéru, tím lépe motor nastartuje. Není. Zatáhněte za rukojeť startéru, aby se vačky zapojily, a pak jemně, ale s velkou amplitudou zatáhněte nahoru. A motor (pokud je samozřejmě v dobrém stavu) určitě nastartuje.

NAUČTE SE SPRÁVNĚ STARTOVAT MOTOR.

Zavolejte na číslo 7(963)723-00-43. Rádi zodpovíme dotazy týkající se vzduchem chlazených motorů Honda, BriggsStratton, Mitsubishi, Subaru-Robin, Lifan, Carver, Loncin, Champion.

Jaký olej dávat do motoru motocyklu Lifan

Čínská společnost Lifan je velkou korporací, která sdružuje mnoho výrob: od maloobjemových motorových vozidel až po autobusy. Současně je také dodavatelem motorů pro velké množství malých firem, které vyrábějí zemědělské stroje a malá vozidla.

V souladu s tradicí čínského průmyslu se úspěšný model, obvykle japonský, kopíruje, místo aby se vyvíjel ve vlastní režii.

Výjimkou je rozšířený motor řady 168F, který se montuje do velkého množství motorových bloků, kultivátorů, přenosných generátorů a motorových čerpadel: v době svého vzniku to byl model Honda GX200.

obecný popis

Motor pro kultivátor Lifan 6,5 litru.с., Cena se pohybuje od 9 do 21 tisíc rublů V závislosti na úpravě mají různé obchody klasické uspořádání: jedná se o jednoválcový karburátorový motor se spodním vačkovým hřídelem a pohonem ramene (OHV).

Jeho válec je vyroben s krytem motoru, což i přes teoretickou možnost výměny litinové vložky výrazně snižuje její opravitelnost při opotřebení.

Motor je chlazený nuceně vzduchem a jeho výkon je v horkém podnebí dostatečný i při vysokém zatížení.

Systém zapalování. polovodičový, nevyžaduje žádné úpravy během provozu. Nízký kompresní poměr (8.5) tohoto motoru umožňuje provoz na jakoukoli kvalitu benzínu AI-92.

Současně je měrný výkon 395 g/kWh, t.е. pro jednu hodinu provozu při jmenovitém výkonu 4 kW (5,4 litru).с.) při 2500 ot/min a správném nastavení karburátoru spotřebuje 1,1 litru paliva za hodinu provozu.

V současné době zahrnuje řada motorů 168F 7 modelů s různými konfiguracemi a velikostmi připojení:

 • Velikost válce (průměr / zdvih): 68 × 54 mm;
 • Provozní objem: 196 cm3;
 • Maximální výkon: 4,8 kW při 3600 ot/min;
 • Jmenovitý výkon: 4 kW při 2500 ot/min;
 • Maximální točivý moment: 1,1 Nm při 2500 ot/min
 • Objem palivové nádrže: 3,6 l;
 • Objem motorového oleje v olejové vaně: 0,6 litru.

Lifan 168F-2

Nejlevnější zařízení s hřídelí o velikosti 19 nebo 20 mm.

Další informace o motoru Lifan 168F-2 naleznete v části.

Lifan 168F-2 7A

Varianta motoru je vybavena světelnou cívkou, která je schopna dodávat spotřebičům výkon až 90 W. Díky tomu je vhodný pro různé aplikace, které vyžadují použití osvětlení: pohon traktorů, osvětlení bažin atd. Д. Průměr hřídele 20 mm.

Lifan 168F-2

Pohonná jednotka má kuželový výstupní hřídel, od základního modelu se liší pouze kuželovou drážkou špičky klikového hřídele, která zajišťuje přesnější a těsnější uložení řemenic.

Lifan 168F-2L

Tento motor má integrovanou převodovku s výstupním hřídelem o průměru 22 mm a 12100 otáček.

Lifan168F-2R

Motor je rovněž vybaven převodovkou, ale s automatickou odstředivou spojkou, a hřídel sekundárního převodu má velikost 20 mm.

Lifan 168F-2R 7A

Jak je patrné z označení, tato verze motoru má kromě automatické spojkové převodovky také poloampérovou lehkou cívku, což zvyšuje její cenu na 16500 Kč.

Lifan 168FD-2R 7A

Nejdražší varianta má nejen výstupní hřídel převodovky o průměru 22 mm, ale také elektrický startér. Současně není součástí dodávky usměrňovač potřebný k nabíjení baterie.

Opravy a seřízení

Motokros se dříve nebo později očekává na každém motorovém kultivátoru, ať už je to Caiman, Patriot, Texas, Foreman, VIKING, Forza nebo jiný. Postup demontáže a závady jsou jednoduché a nevyžadují žádné speciální nástroje.

Je třeba poznamenat, že výrobce neuvádí konkrétní limity opotřebení pro závady jakýchkoli součástí motoru, takže níže uvedené údaje jsou uvedeny analogicky s jinými vzduchem chlazenými čtyřtaktními motory:

 • Vypusťte olej z klikové skříně a převodovky (je-li namontována), vyšroubujte vypouštěcí zátky a odstraňte zbytky paliva z plynového válce.
 • Vyjměte palivovou nádrž, tlumič výfuku a vzduchový filtr.
 • Odpojte karburátor, připevněný k hlavě válců dvěma kolíky.
 • Demontujte ruční startér a kryt ventilátoru.
 • Zajistěte setrvačník improvizovaným nástrojem, abyste nepoškodili lopatky ventilátoru, vyšroubujte matici.
 • Poté pomocí třícestného univerzálního stahováku vytlačte setrvačník z dosedacího kuželu.
 • V případě špatného startování a ztráty výkonu motoru zkontrolujte, zda není poškozena drážka klíče, protože to by způsobilo posunutí ručního kola a změnu úhlu zapalování určeného magnetickou značkou na něm.
 • Vyjměte zapalovací cívku a osvětlovací cívku, pokud jsou na motoru k dispozici.
 • Vyšroubujte šrouby upevňující víčko ventilů, vyšroubujte čtyři šrouby hlavy válců umístěné pod víčkem ventilů a sejměte hlavu válců. Chcete-li zkontrolovat těsnost, otočte spalovací hlavu dnem vzhůru a naplňte ji parafínem.
 • Pokud se parafín neobjeví ani na minutu v sacím nebo výfukovém otvoru hlavy, lze těsnost ventilů považovat za vyhovující, jinak je třeba potřít sedla brusnou pastou nebo je (pokud jsou vypálená) vyměnit.
 • U modelů vybavených převodovkou sejměte kryt a vyjměte sekundární hřídel, poté vylisujte hnací pastorek nebo řetězové kolo z klikového hřídele (v závislosti na typu převodovky). Mechanismy, které mají znatelný vývoj na zubu, jsou nahrazeny.
 • Vyšroubujte šrouby držící zadní obvodový kryt a sejměte jej, poté můžete vyjmout vačkový hřídel z klikové skříně.
 • Po uvolnění prostoru v klikové skříni vyšroubujte šrouby spojující spodní víčko ojnice s karoserií a vyjměte víčko a klikový hřídel.
 • Zatlačte beranidlo spolu s ramenem kliky do klikové skříně.

Motorový olej Lifan170F

Plnění nového motoru Lifan 170F olejem. První uvedení do provozu po sestavení vozíku.

Jednonápravový traktor OKA.Jaký olej používat #Vesnický život s motorovým kypřičem

Jaký olej nalít do jednonápravového traktoru Oka #Rural Life with power tiller Oka Odebírat nová videa

Pokud zjistíte vůli v ložiskách, vyměňte je. Protože navíc neexistují žádné opravné rozměry dílů, jsou nahrazeny novými:

 • Ojnice: s prodlouženým radiálním zdvihem na čepu klikového hřídele;
 • klikový hřídel: s drážkami v ojnici;
 • Vůz: se značným (více než 0,1 mm) opotřebením válcového zrcadla v největší oblasti;
 • Píst: mechanické poškození (vrypy, škrábance způsobené přehřátím);
 • pístový kroužek: při zvětšení mezery v kloubu o více než 0,2 mm, pokud samotné sklo válce nemá provozní sílu dosahující meze výchylky a při znatelném vznícení motorového oleje.

Před montáží namažte všechny třecí části a vyčistěte motorový olej, jakož i opálené plochy spalovací komory a hlavy pístu, abyste snížili tepelné zatížení těchto oblastí. Znovu sestavte motor.

K broušení zrnitosti se používá speciální zařízení. Posypový stroj Kolos, který se vyrábí ve společnosti Rotor. Seznamte se s tímto levným a robustním strojem na drcení obilí zde.

Domácí trh se zemědělskými stroji nabízí různé verze kultivátorů, a to nejen ruské, ale i zahraniční výroby. Kultivátor Mantis. spolehlivá technologie po desetiletí.

Sáně na sněžném skútru. je nutností pro pohodlné cestování na dlouhé vzdálenosti v zimě. Klikněte na odkaz, který vám ukáže, jak vyrobit sáňky vlastníma rukama.

Při montáži vačkového hřídele dbejte na to, aby značka na pastorku odpovídala stejné značce na pastorku klikového hřídele.

Šrouby hlavy válců táhněte rovnoměrně napříč ve dvou průchodech, mělo by to být 24 Nm. Matice setrvačníku se roztáhne na moment 70 Nm, ale šrouby spojovací tyče se roztáhnou na moment 70 Nm. 12 Nm.

Po montáži motoru a v pravidelných intervalech během provozu (každých 300 hodin provozu) je třeba seřídit vůli ventilů. Postup:

 • Nastavte píst do horního mrtvého bodu kompresního zdvihu (protože setrvačník není označen, zkontrolujte jej tenkým předmětem vloženým do otvoru pro zapalovací svíčku). Je důležité nezaměňovat kompresi TDC s výfukovým TMT. ventily musí být zavřené!
 • Povolte pojistnou matici, otočte maticí uprostřed vahadla, abyste nastavili vůli pro příslušný ventil, a poté pojistnou matici zajistěte. Vůle nastavená plochým měřítkem by měla být 0,15 mm na vstupním ventilu a 0,2 mm na výstupním ventilu.
 • Otočte klikovou hřídelí přesně o dvě otáčky a znovu zkontrolujte vůle. jejich odchylka od nastavené hodnoty může znamenat velkou vůli v ložiskách vačkového hřídele.

Salut 100 s motorem 168F

Z mnoha bloků, které se dodávají s motorem Lifan 6,5 l.с., Nejběžnějším jednonápravovým traktorem je Salyut-100.

Výroba této lehké motorizované jednotky začala v Sovětském svazu v době, kdy byl vojensko-průmyslový komplex zatížen další výrobou tzv. spotřebního zboží, a pokračuje dodnes v moskevském Saljutu.

V kombinaci s motorem Lifan 168F stojí taková motorová jednotka přibližně 30 000 eur. Má relativně nízkou hmotnost (76 kg), což jej v kombinaci s průměrným výkonem motoru pro tuto třídu techniky činí nevhodným pro orbu bez dodatečného převážení.

Ale pro kultivaci není špatný, protože dodávané sekční frézy umožňují měnit pracovní šířku od 300 do 800 mm v závislosti na náročnosti půdy.

Velká výhoda jednonápravového traktoru Salyut-100 oproti několika obdobným traktorům. je aplikace převodovky, která je spolehlivější než řetěz. Převodovka se dvěma rychlostmi vpřed a jednou vzad, navíc vybavená řazením dolů.

Jednonápravový traktor Salut nemá diferenciál, ale úzký rozchod kol (360 mm) v kombinaci s nízkou hmotností mu neumožňuje.

 • Sekční nůžky s ochrannými kryty nožů;
 • Rozšiřující rukávy na chňapky;
 • otvírák;
 • zadní kloub držáku;
 • Sada nástrojů;
 • Náhradní řemen.

Lze jej také osadit pluhem, radlicí, sněhovou frézou, kovovými koly s vyvinutými traktory a dalším vybavením, které je široce kompatibilní s většinou domácích motorových kypřičů.

Výběr motorového oleje

Motorový olej pro Salut s motorem Lifan by měl být používán pouze s nízkou viskozitou (index viskozity při vysokých teplotách nepřesahuje 30, v horkých podmínkách. 40).

je to proto, že motor nemá olejové čerpadlo a mazání se provádí rozstřikováním oleje na rotující klikový hřídel.

Viskózní motorový olej vede ke špatnému mazání a zvýšenému opotřebení motoru, zejména v nejvíce zatížené kluzné třecí dvojici na spodní straně ojnice.

V takovém případě lze vzhledem k nízké kvalitě motorového oleje použít nejlevnější motorový olej s viskozitou 0W-30, 5W-30 nebo s prodlouženým stupněm zahřátí. 5W-40.

Oleje této viskozity jsou obvykle syntetické, ale existují i polosyntetické a dokonce minerální oleje.

Polosyntetický olej pro vzduchem chlazené motory je výhodnější než minerální olej za téměř stejnou cenu.

Vytváří nižší teploty usazenin, čímž snižuje odvod tepla ze spalovací komory a pohyblivost pístních kroužků, což může vést k přehřívání motoru a ztrátě výkonu.

Vzhledem k jednoduchosti mazacího systému je také nesmírně důležité kontrolovat hladinu oleje před každým spuštěním a udržovat ji na horní hranici; výměna motorového oleje by se měla provádět jednou ročně nebo každých 100 motohodin ,

První olej v novém nebo přestavěném motoru po 20 hodinách.

Řada motorů Lifan 168F je tedy dobrou volbou při výběru nového bloku motoru nebo při potřebě vyměnit stávající pohonnou jednotku: jsou poměrně spolehlivé a díky široké dostupnosti náhradních dílů pro ně snadno dostupné.

Všechny verze motorů se zároveň snadno servisují a udržují a nevyžadují pro tuto práci vysokou kvalifikaci.

Zároveň jsou o něco ekonomičtější než no-name čínští výrobci dovážení pod svými značkami (Don, Senda atd.). д.), ale podstatně méně než původní motor Honda.

Jakým olejem naplnit motor vozu Lifan

Lehká zemědělská technika také vyžaduje pečlivou údržbu a péči, protože složité a výkonné stroje. Jaký olej naplnit do motoru motorového bloku Lifan, dilema, které trápí mnoho uživatelů. Značka je mezi spotřebiteli poměrně oblíbená a žádaná.

Jakým olejem naplnit motor vašeho MotoBlocku?

Výrobci motorových kypřičů a minitraktorů předepisují používání motorových olejů pro benzínové i naftové motory. Motory jsou testovány ve výrobním závodě. V této době se používají maziva doporučená v návodu k použití. Někteří výrobci doporučují oleje svých značek. Jednonápravový traktor Patriot má stejný motor a potřebuje olej Patriot 5W30 SJ/CF, Patriot Supreme HD SAE 30 4T.

Pro benzínové motory

U benzinových motorů se doporučuje nalévat do olejových nádrží následující typy olejů

 • SA. pro práce s nízkou zátěží;
 • SB. pro střední mechanické zatížení;
 • SC. používá se u motorů bez ventilů PCV;
 • SD. funguje v motorech s PCV;
 • SE je mazivo pro použití v motorech vyrobených od roku 1980;
 • SF je kvalitnější obdobou předchozího oleje;
 • SH. používá se v mnoha motorových systémech.

Kategorie SB má dobré antikorozní vlastnosti. Výrobky jsou určeny pro vysoce výkonné mazání stěn válců a ložisek. SF. snižuje zbytky oleje ve čtyřtaktních a dvoutaktních motorech.

Pro vznětové motory

Doporučený motorový olej zvyšuje životnost motoru a snižuje spotřebu nafty u traktorů se vznětovým motorem. V návodu k obsluze skútru se vznětovým motorem jsou uvedeny následující kategorie maziv:

 • SA. pro provoz při nízkém zatížení;
 • CB. pro provoz s palivy s vysokým obsahem síry;
 • CC. pro nepřeplňovaný motor pracující při vysokém zatížení.

SA. snižuje množství sazí ve válcích, ale snižuje kvalitu maziva. Každý objem tuku je třeba naplnit. Motorový olej není ani příliš vysoký, ani příliš nízký, takže by mohlo dojít k zadření motoru.

Výměna oleje

Podle doporučení výrobce jsou doporučení pro výměnu převodového oleje následující

 • během záběhu by měl být olej vyměněn po 25 hodinách provozu stroje;
 • běžný provoz vyžaduje doplnění oleje každých 25 hodin provozu: zkontrolujte hladinu a doplňte až 1,5-2 litry;
 • Motorový olej se musí při běžném provozu měnit každých 50 provozních hodin.

Jak vidíme, plán výměny oleje v motorech kultivátorů a kypřičů je poměrně jednoduchý. Je důležité měnit olej v motobloku podle doporučení výrobce.

Důležité! Doporučení výrobce vašeho MotoBlocku platí pro standardní motor. Aby byl zajištěn bezproblémový provoz stroje, nesmíte používat jen tak ledajaký motorový olej, ale doplňujte jej podle doporučení výrobce příslušného motoru.

Uvažujme, co výrobci doporučují v této otázce nejoblíbenější v Rusku dovážené motory pro motorové bloky. Lifan a Subaru.

Úpravy

Lifan 168F-2

Nejlevnější verze s velikostí připojení hřídele 19 nebo 20 mm.

Další informace o motoru Lifan 168F-2 naleznete v části

Lifan 168F-2 7A

Varianta motoru vybavená lehkou cívkou, která je schopna pohánět spotřebiče s výkonem až 90 W. To umožňuje jeho použití na různých zařízeních, která vyžadují přítomnost osvětlovacích zařízení: sněžné skútry, lehké bahenní skútry atd. Průměr pouzdra hřídele 20 mm.

Schéma zapalování Lifan 168F-2

Pohonná jednotka má kuželové vyústění hřídele, které se od základního modelu liší pouze kuželovým nosem klikového hřídele, který zajišťuje přesnější a těsnější uložení řemenic.

Lifan 168F-2L

Tento motor má integrovanou redukční převodovku s výstupním hřídelem o průměru 22 mm a stojí 12100 EUR.

Motor Lifan168F-2R

Motor je rovněž vybaven redukční převodovkou, ale s automatickou odstředivou spojkou, a velikost uložení sekundárního hřídele převodovky je 20 mm.

Lifan 168F-2R 7A

Jak je zřejmé z označení, tato varianta motoru má kromě redukční převodovky s automatickou spojkou také sedmimampérovou světelnou cívku, což zvyšuje její cenu na 16500 Kč.

Lifan 168FD-2R 7A

Dražší varianta motoru v ceně 21500 má nejen zvětšený průměr výstupní hřídele převodovky na 22 mm, ale také elektrický startér. Usměrňovač, který je nutný k nabíjení baterie, není součástí dodávky.