Jak míchat benzín s olejem pro řetězové pily STIHL

Když se podíváte na motorovou pilu v akci, můžete si všimnout její hlavní pohyblivé části. řetězu, který se při řezání posouvá po vodicí liště. Protože stále platí zákon tření, obě části se pomalu opotřebovávají. Pro zpomalení tohoto procesu je obvyklé používat olej na řetězy speciálně určený pro mazání řetězů pil.

řetězové pily mohou být vybaveny čtyřtaktním nebo dvoutaktním motorem. U čtyřdobých strojů je kliková skříň mazána olejem v klikové skříni motoru. Dvoutaktní motor má poněkud odlišnou konstrukci a funkci. Benzín u tohoto typu pohonu proudí přímo do prostoru pod pístem, kde je umístěn klikový mechanismus s několika ložisky a pouzdry, které je třeba mazat. Proto se do benzinu přidává olej pro dvoutaktní řetězové pily. aby se dostal na třecí části bloku a promazal je.

Jak používat a udržovat řetězovou pilu STIHL MS 180

STIHL MS 180. Jedna z nejoblíbenějších a nejúspornějších řetězových pil německé výroby od společnosti STIHL. Stejně jako všechny benzinové motory vyžaduje čas od času servis a údržbu. Doporučujeme vám, abyste si nechali provést servisní prohlídku u svého prodejce nebo v autorizovaném servisu. Pokud s řetězovou pilou začínáte, je užitečné zjistit, jak se míchá palivo a startuje motor. A samozřejmě se musíte naučit rozlišovat mezi pravou a padělanou pilou STIHL MS 180.

míchat, benzín, olejem, řetězové, pily, stihl

Jak nastartovat STIHL MS 180

  • Stiskněte tlačítko plynu a nastavte páčku sytiče do nejnižší polohy
  • Několikrát zatáhněte za rukojeť startéru, dokud se neobjeví první jiskra (která se rozběhne a pak okamžitě zhasne), a posuňte ovladač sytiče o jednu polohu nahoru.
  • Znovu zatáhněte za startovací rukojeť, dokud se pila nerozběhne.
  • Jednou stiskněte a uvolněte spoušť plynu.

Příprava palivové směsi pro STIHL MS 180

Kvalita palivové směsi, která se skládá z motorového oleje a benzínu, určuje životnost a výkon motoru každého elektrického nářadí nebo řetězové pily. Po zakoupení modelu MS 180 se mnoho lidí ptá, jaký druh benzínu je pro tento model vhodný. Výrobce doporučuje benzín s vyšším oktanovým číslem než 90. Stroj lze proto plnit benzinem AI-92. Zkušení uživatelé proto nedoporučují používat Ai-95, protože domácí čerpací stanice často obsahují aditiva škodlivá pro motory zahradní benzinové techniky. Doporučený poměr oleje a benzínu 1:50, t.е. pro 1L. 20 ml benzínu. malé. Doporučuje se pouze olej pro dvoutaktní motory.

Jaký řetěz nasadit na STIHL MS 180

Abyste zajistili efektivní sekání a zabránili přetížení motoru, potřebujete správnou řetězovou sadu. MS 180 je kompatibilní s řetězy s roztečí ⅜“ a tloušťkou hnacího článku 1,3 mm nebo 1,1 mm, pokud je použita lišta s odpovídající drážkou. Pozornost byste měli věnovat také délce tyče. pokud je délka 35 cm, doporučuje se řetěz s 50 články, pokud je délka 40 cm. s 55 odkazy.

Dále se rozhodněte pro značku řezacích nástavců. Vzhledem k tomu, že MS 180. Řetězy STIHL jsou nejoblíbenějším modelem na trhu, ale ne všechny jsou kvalitní. Proto je nejlepší kupovat originální řetězy STIHL, např:

Vysoce kvalitní náhlavní soupravy s pilou, které jsou rovněž kompatibilní s MS 180, jsou k dispozici také od amerického výrobce Oregon. Například řetěz Oregon 91vxl050ER je vhodný pro použití na dlouhé vzdálenosti.

Jak rozeznat padělek STIHL MS 180 od pravého?

Díky svému výkonu je tato řetězová pila velmi oblíbená u mnoha ruských uživatelů, čehož někteří bezohlední prodejci využívají. Aby byla zajištěna pravost řetězové pily, měla by být zakoupena pouze u originálního prodejce. Pokud to však není možné, nebo pokud chcete ušetřit peníze, mnoho lidí jde na trh nebo si koupí nástroj “ruční”. Takový nákup se však může rychle stát zklamáním kvůli jeho nespolehlivosti. Pro rozlišení padělku MS 180 od pravého jsou důležité následující údaje:

  • Sériové číslo tlumiče výfuku. Padělané modely nemají na tlumiči vyryté sériové číslo.
  • Víčko nádrže. Víčko palivové nádrže je na falešné jednotce uvolněné.
  • Zapalovací svíčka a víčko zapalovací svíčky. V originálních modelech se používají zapalovací svíčky NGK (Japonsko) a Bosch (Německo), které mají matné krytky. Naproti tomu padělky jsou vybaveny zátkami jiných výrobců a lesklými krytkami.

Údržba

Kontrola upevnění tlumiče výfuku.

Ovládání zapalovací svíčky.

Zkontrolujte ovládací prvky.

Kontrola řezacích nástavců a ostření řetězu.

Spusťte pilu a regulujte otáčky motoru.

DVAKRÁT ROČNĚ PROBÍHÁ BEZPLATNÁ ÚDRŽBA: V DUBNU A V ŘÍJNU.

Značka Imperial Tooling je patentována od roku 2003. V témže roce byl otevřen první maloobchodní obchod.

Jak spustit pilu

Pro plnění motorové pily je nejlepší plastová láhev. Objem nádoby by měl být dva litry, pokud nářadí používáte často. Menší kapacitu používejte v případě, že stroj používáte zřídka.

Palivo a mazivo zřeďte v samostatné láhvi. Je nezbytné dodržet přesné poměry uvedené v návodu. Doporučuje se ponechat prázdný prostor, aby se tekutina dobře promíchala.

Neměl by se skladovat déle než několik týdnů. Před použitím lahvičku vždy protřepejte. Nedoporučuje se ředit velké množství směsi najednou a neskladovat ji po dobu několika let. Skladovací teplota nesmí překročit dvacet pět stupňů Celsia. Při delším skladování je doba skladování kratší.

Příliš dlouhé skladování směsi výrazně zhoršuje trakci. Tím se snižuje tvorba sazí a tendence k rychlému pohybu pístů.

Jak vybrat řetězový nebo motorový olej

Dobrá směs maziv prodlužuje životnost řetězové pily a zajišťuje vysoký výkon. Pro novou řetězovou pilu se doporučuje používat originální olej STIHL. V opačném případě může být řetězová pila vyřazena ze záruky. za nedodržení podmínek použití. Po skončení záruční doby můžete používat olej jakékoli jiné značky. Nezapomeňte však, že je třeba ji měnit dvakrát ročně.

Společnost STIHL vyvinula kompletní řadu mazacích olejů pro dvoutaktní motory. Vysoký čisticí výkon tohoto čističe zvyšuje ekologickou šetrnost vašeho stroje.

Všechny syntetické oleje jsou založeny na prvotřídních rafinovaných produktech, které pomáhají snižovat emise a zabraňují poškození pohyblivých částí řetězové pily během nepřetržitého používání.

Olej STIHL HP je na minerální bázi a má vynikající spalovací a mazací vlastnosti. Dodává se v různých objemech, od 20 ml do 55 l.

Olej HP Ultra. vhodný pro nepřetržité použití. Zajišťuje úplné spalování a důkladné mazání palivové směsi. Vysoce biologicky odbouratelný, více než 80 % za 21 dní.

Motorový olej SAE 30. vhodný pro veškeré venkovní použití. Pomáhá snižovat spotřebu paliva a vyznačuje se vysoce kvalitními základovými oleji.

10 Motorový olej W-30. určený pro čtyřtaktní motory. Odolnost vůči teplotám až do. 30 °С.

míchat, benzín, olejem, řetězové, pily, stihl

Jak míchat benzín a olej pro řetězové pily?

Směs benzínu a oleje musí být trvale naplněna v čisté nádobě s měrkou na boku nádoby. Majitel řetězové pily tak přesně ví, kolik benzinu a motorového oleje má namíchat. Materiál nádoby musí být odolný vůči benzínu. Kovové kontejnery se k tomuto účelu dobře hodí.

Palivo a mazivo nalévejte přes konvičku, abyste zabránili ztrátám složek. Plnou nádobu několikrát protřepejte, aby se použité mazivo v palivu zcela rozpustilo. Výsledkem by mělo být rovnoměrné zbarvení benzinové směsi. Ujistěte se, že na dně nádoby nejsou žádné zbytky.

Mazání řetězové pily: výběr oleje

Nejčitelnější

Jak vymazat mezipaměť v prohlížeči Internet ExplorerPři surfování na webu ukládá tento software dočasné soubory do mezipaměti

Spotřeba barvy na vodní bázi na 1 m2

Malování stěn, stropů a fasád vodou ředitelnou emulzní barvou19 Června. Opravy bytů. Malování stěn vodou ředitelnou emulzní barvouVodou ředitelná emulzní barva je oblíbená barva, která se používá k malování stěn a stropů

Proč kyslíková láhev exploduje při kontaktu s olejem?Více odpovědíarbeshnik Pislik (8668) před 5 letyPure oxygen is a very strong oxidant, furthermore

Oblíbené stránky

Oprava svařování měničů vlastníma rukama (6)

Potrubí ve stěně (5)

Proč generátor vydává nízké napětí (5)

Jak namíchat správnou směs benzínu a oleje pro JetSurf

Bezplatné stavební zakázky od fyzických osob (4)

Jak pokrýt troubu bez praskání (4)

Nejnovější vydání

Které lustry jsou vhodné pro podhledy Která kritéria pro výběr lustru pro podhled??Odrůda

Který strop je lepší lesklý nebo matný Který napínací strop zvolit?? (matný, lesklý nebo saténový) Rozhodli jste se nainstalovat

Který váleček je nejlepší pro malování stropuJak malovat strop válečkemPokud vás zajímáJak malovat strop válečkem?

Jak opravit díru ve stropěOprava stropu vlastníma rukamaNatahovací stropyŠtukový stropSádrokartonový stropPokud máte náhle

Jak opticky zvýšit strop Jak opticky zvýšit nízký stropVe většině standardních bytů a v soukromých domech

Nejčitelnější

Kotouč na beton pro úhlovou brusku 125

Přehled diamantových kotoučů pro řezání betonuDiamantové řezné kotouče jsou určeny pro práci s betonem

Při jaké teplotě lze brousit beton?

Teploty pro betonáž: podmínky pro tvrdnutí, jak jich dosáhnout, způsoby zazimování

Jak namontovat plastové okno

Montáž plastových oken, montáž okenMontáž plastových oken, montáž oken

“ Nástroje

Pro přípravu palivové směsi použijte speciální olej pro dvoutaktní motory. V dnešní době je jich tolik. Ale sami výrobci, zejména ti seriózní, jako je STIHL nebo Husqvarna, vždy uvádějí, jaký olej se má pro jejich řetězové pily míchat s benzinem. Vyrábějí se pod stejnou značkou, takže například olej STIHL je vhodný pro pily STIHL a Husqvarna pro Husqvarnu.

Zástupci výrobce tvrdí, že nevědí, jak bude řetězová pila fungovat s jinými oleji, ale mohou zajistit, že váš stroj bude fungovat správně, když se palivová směs smíchá s produktem, který používají v návodu k použití. Mimochodem, pokud se pístní skupina během záruční doby porouchá, může vám být odmítnuta bezplatná oprava, pokud se zjistí, že jste do ní přidali něco jiného, než co určuje výrobce.

Pokud není v návodu uvedena konkrétní značka, můžete smíchat benzín s jakýmkoli dvoutaktním olejem, který najdete v obchodech. Stále bych doporučoval nakupovat u renomovaných výrobců, jako je STIHL nebo Husqvarna, ale také např. Echo, Hitachi, Makita atd. Samozřejmě můžete bez obav nakupovat nejen u výrobců, kteří vyrábějí benzínové spotřebiče, ale také u těch, kteří se specializují na pohonné hmoty a maziva. například u společnosti Ravenol.

Servisní poradci, se kterými jsem mluvil, chválí stejné oleje STIHL a Husqvarna.

Řetězová pila STIHL: jaký benzinový olej používat?

Někteří výrobci zařízení vyrábějí také vlastní maziva přizpůsobená konkrétnímu motoru. Společnost STIHL vyrábí olej také výhradně pro své vlastní stroje. Je vybaven speciálními aditivy, která vyrovnávají kvalitu paliva, zlepšují mazání a čistí palivovou směs. Je třeba poznamenat, že olej Husqvarna HP je univerzální olej, který lze použít s jakoukoli řetězovou pilou. Lze ji používat při teplotách až10 stupňů.

Pro dvoutaktní motory můžete použít také následující značky: Sadko, Kraissmann, Oleo-mac Prosint. Kolik oleje použít na litr benzínu při použití řetězové pily STIHL? Poměr je 25 ml na litr paliva. Je důležité si uvědomit, že existují řetězové a motorové oleje. Jsou určeny k různým účelům a nejsou zaměnitelné. Použití řetězového oleje pro přípravu směsi oleje a benzínu způsobí poškození stroje.

Který olej použít

Zákazník si může v našem obchodě vybrat ze široké nabídky olejů pro motorové pily. Mají různé specifikace, výrobce, cenové rozpětí atd.д. V důsledku toho se jejich vliv na výkon zařízení liší. Kromě otázky, jak naplnit řetězovou pilu, se tak stává naléhavou i otázka, jaký olej použít, aby bylo dosaženo optimálního mazacího účinku všech součástí motoru.

Olejová barva

V závislosti na výrobci a specifikacích lze nalézt následující oleje:

Odstín kapaliny však nemá žádný vliv na vlastnosti a funkčnost oleje. Hlavním úkolem barvy je identifikovat jednoho nebo druhého výrobce z davu. Proto lze v benzinu použít jakýkoli odstín oleje. Je však vhodné zdržet se nákupu výrobků, které vzbuzují obavy kvůli neznámému složení nebo výrobci.

Minerální nebo syntetické

Rozdělením olejů do několika typů je možné rozlišit druhy výrobků:

  • syntetické. Vysoce stabilní za všech povětrnostních podmínek, zachovávají si svou strukturu a konzistenci. mají nižší těkavost a vysoké protitahové vlastnosti.
  • Polosyntetické. Smíšený typ, který se získává z poměru 30 (syntetický) a 70 (minerální). Z hlediska kvality je tedy takové mazivo na střední úrovni.
  • Minerální. Nevýhodou tohoto oleje je, že by se měl používat pouze v teplejším podnebí. V extrémních mrazech směs rychle tuhne a negativně ovlivňuje výkon nástroje.

Odborníci však doporučují, aby se pro dvoutaktní motory používal buď minerální, nebo polosyntetický olej. Jsou stabilní a levné. Před výběrem optimálního oleje je však důležité zvážit další provozní podmínky řetězové pily. Například pro domácí použití je nejlepší zvolit minerální nebo polosyntetický olej. Pro větší průmyslová zařízení a drsné klimatické podmínky je správnou volbou syntetický olej pro řetězové pily.

Dalším faktorem jsou specifikace zařízení a tipy výrobce.