Kolik oleje použít na litr benzínu pro sekačku na trávu

Jak zředit benzín pro vyžínač trávy

V závislosti na modelu lze vyžínače plnit palivovou směsí nebo benzinem a olejem zvlášť. V současné době existuje obrovské množství motorových olejů, které jsou vhodné pro různá zařízení, včetně zahradních. Abyste mohli vybrat správné palivo pro konkrétní model křovinořezu, musíte znát jeho technické vlastnosti a znát značky benzínu a kapalných maziv. Další podrobnosti o míchání benzínu s olejem pro strunové sekačky naleznete v níže uvedeném materiálu.

Pro přípravu palivové směsi použijte čistý, čerstvý bezolovnatý benzín s oktanovým číslem 92 nebo vyšším. Důsledně dodržujte pokyny pro míchání benzínu a oleje. Ke smíchání benzinu a oleje použijte speciální nádobu. Nemíchejte benzín a olej přímo v palivové nádrži.

Když začínáte pracovat s elektrickým nářadím, vždy se ptáte, kolik oleje přidat do benzínu pro motorovou pilu nebo vyžínač trávy. Je důležité si uvědomit, že poměr pro dvoutaktní motory je 1:50, tj. е. na 5 litrů paliva připadá 100 ml oleje.

Dvoutaktní oleje určené k plnění motorů motorových vozidel a pozemních vozidel mají vlastní označení: JASO FC. bezdýmné oleje pro pohonné jednotky automobilů a jiných zařízení; JASO FB a JASO FA. motorové oleje pro motorová a jiná vozidla.

Odpoledne! Přidejte 400 ml oleje do 10 litrů benzínu na dobu záběhu lodi. Po zkušebním záběhu přívěsného vozíku přidejte 200 ml. Olej na 10 litrů benzínu.

Jak vybrat správný olej pro křovinořezy, určit správné poměry oleje

Mnozí z vás mají v domácnosti benzinové nářadí. například motorová pila je v soukromé domácnosti nepostradatelná. Hodí se na výrobu palivového dřeva na zimu na stavbách a při rekonstrukcích a obecně je to velmi užitečný nástroj. Pokud má váš venkovský dům také slušně velký pozemek, pak k regulaci plevele stačí vyžínač nebo sekačka na trávu, které také fungují na benzín.

Samozřejmě si můžete koupit i elektrické, ale ne každý rád tahá 30metrový prodlužovací kabel, aby posekal trávu hlubokou po kolena. Proto většina lidí raději pracuje s benzinovým nářadím. Jak víte, do benzinu se musí přidávat speciální olej pro dvoutaktní motory. Zde o tom budeme hovořit, protože se jedná o velmi důležitý aspekt, pokud nedoplníte olej a přidáte špatný poměr, pak váš motor velmi rychle selže a vaše cesta bude ležet v servisním středisku. Abyste se vyhnuli všem těmto problémům, používejte pouze správný olej ve správném poměru.

Řetězové pily, křovinořezy a vyžínače STIHL patří k nejoblíbenějším benzinovým aditivům. Dodává se ve dvou baleních o objemu 1 litr a 100 ml. Pokud jste nároční, můžete použít litrovou láhev, ale na jedno použití vám postačí malá láhev. Litrová láhev stojí 250, desetilitrová láhev stojí 60. Při použití většího množství je úspora zřejmá.

Olej se přidává do benzinu v poměru 1:50, tj. na 5 litrů benzinu se přidá 100 ml. Jak vidíte, malá láhev je ideální pro získání 5 litrů benzinové směsi pro vaši řetězovou pilu nebo vyžínač trávy. Velká láhev má na boku značku, abyste viděli, kolik oleje jste odebrali. Pokud si koupíte velkou litrovou láhev, kupte si v lékárně 20ml injekční stříkačku. Velmi praktické s 1 stříkačkou oleje na 1 litr benzínu.

Doporučujeme používat olej, který je vhodný pro váš stroj, protože byl vyvinut a testován speciálně pro elektrické nářadí STIHL. Všimněte si, že Stihl má své vlastní značky, jako je VIKING (oblíbené modely benzínových vyžínačů). I pro ně používejte olej Stihl a nebudou žádné problémy.

Pokud máte více benzinové směsi, než můžete použít, je nejlepší skladovat zbytek v kovovém kanystru nebo skleněné nádobě. Nikdy neskladujte směs v plastové lahvi. Samozřejmě, pokud zbytky spotřebujete během několika dní, můžete zbytek směsi nalít do plastové nádoby, ale pokud chcete směs uchovávat delší dobu, pak buď kanystr, nebo skleněnou nádobu. Důvodem je to, že benzinová směs rozežírá plastovou láhev a ve směsi se objevují mikroskopické usazeniny plastu, což motoru velmi škodí. Pokud chcete, aby váš nástroj fungoval dlouho a bez problémů, mějte toto na paměti.

Druhou nejoblíbenější značkou oleje je známá Hooksvarna. Samozřejmě, když to řeknete takto, tak motorové pily STIHL používá více lidí, alespoň všichni moji přátelé a jejich přátelé je používají k práci.

Jsou však tací, kteří si nářadí Husqvarna váží, a já je chápu, protože osobně nevidím mezi Husqvarnou a Stihlem velký rozdíl, obě nářadí jsou velmi kvalitní. Ale viděl jsem spokojené majitele řetězových pil Husqvarna, kteří říkají, že pily jsou úžasné. Sám jsem ji neřezal, ale vždycky poslouchám, co říkají lidé. Pokud tedy máte elektrické nářadí Husqvarna, je nejlepší používat speciální značkový olej. Ale nic špatného se nestane, když benzín Stihl naředíte. Pokud však výrobce doporučuje používat pouze jeho výrobky, pak to děláme.

V prodeji jsou také litrové nádoby. Stylová černá láhev se stejným označením na boku jako Stihl (abyste věděli, kolik oleje bylo z láhve vylito). Podle mě je kvalita naprosto stejná. Je 270, o něco dražší.

Obě jsou kvalitní, stojí přibližně stejně, každá se ředí v poměru 1:50. Měli byste si koupit jakýkoli olej: Je lepší koupit si olej, který používáte pro svůj stroj, protože pak bude vše přesně tak, jak doporučuje výrobce. Hodně štěstí při sekání a kosení a ať vám elektrické nářadí dlouho funguje bez prostojů.

Standardní poměry

Často se setkáváte s problémy s poměrem oleje a paliva, který je nutný pro spolehlivou práci křovinořezu. Důvodem jsou zcela odlišné informace ve zdrojích. V údajích o poměru může být rozdíl desítek jednotek a někdy i poloviční. můžete se ptát, zda opravdu potřebujete 20 ml nebo 40 ml na každý litr benzinu. Měli byste si koupit jakýkoli olej podle svého výběru, nejlépe své značky, pak budete pracovat dokonale, přesně tak, jak doporučuje výrobce. Je zde popis zařízení, jak jej používat a jak připravit palivovou směs.

Nejprve je třeba vzít v úvahu doporučení výrobce, protože v případě poruchy křovinořezu můžete uplatnit reklamaci u výrobce, nikoli u třetí strany. Pokud v návodu k obsluze nejsou žádné pokyny, a tím spíše, pokud návod chybí, doporučujeme poohlédnout se po jiném modelu sekačky na trávu od spolehlivějšího prodejce.

Pro všechny ostatní případy, kdy máte v rukou model sekačky na trávu a nemůžete znát její technické vlastnosti, existují standardní poměry nejpravděpodobnějších složek palivové směsi pro dvoutaktní motor. Tyto motory většinou používají benzin AI-92 a speciální syntetický olej, který obsahuje rozpouštědlo pro lepší promíchání paliva. Tento olej se pomalu odpařuje a je schopen zcela shořet ve válci, aniž by zanechal zbytky.

Standardní poměr syntetického oleje a benzínu je 1:50. To znamená, že na 5 litrů benzinu je potřeba 100 ml oleje, což znamená spotřebu 20 ml oleje na litr benzinu. Při znalosti množství oleje potřebného k naředění 1 litru paliva můžete snadno vypočítat všechny normy pro přípravu paliva pro vyžínače trávy. Pokud se používají minerální oleje, je standardní poměr obvykle 1 : 40. Na 1 litr paliva tedy potřebujete 25 ml a na 5litrový kanystr 125 ml.

Při provozu sekačky na trávu může člověk s malými zkušenostmi s těmito stroji snadno určit a opravit správný poměr oleje pro konkrétní model. Stačí věnovat pozornost výfukovým plynům (barva, toxický zápach), cyklické stabilitě, teplotě motoru a výkonu. Další informace o účincích smíchání nesprávného poměru benzínu a oleje najdete na jiném místě tohoto článku. V nabídce jsou modely křovinořezů, které jsou poháněny benzinem AI-95. I to je třeba vzít v úvahu.

Pokud výrobce doporučuje palivo s tímto oktanovým číslem, je nutné dodržet jeho požadavky, aby nedošlo ke zkrácení životnosti zařízení.

Jaký benzín natankovat

Benzín pro strunovou sekačku by měl být bezolovnatý (jmenovitá hodnota 92 nebo 95). Zkušenosti ukázaly, že benzín AI-80 může způsobit poruchu jednotky, což je sporná úspora.

Palivo musí být čerstvé, tj. ne starší než 60 dní od nákupu.

Kvalitu paliva ovlivňují i další faktory, např. použití speciálního maziva pro sekačky a jeho ředění v samostatné nádobě. Doporučuje se také používat speciální kanystry na palivo určené pro skladování benzinu.

Palivo pro dvoutaktní motory: pozadí

Provoz dvoutaktní elektrárny se od čtyřtaktních motorů liší tím, že mazání třecích ploch ve válci a pístní skupině, klikové hřídeli a ložiskových podpěrách neprobíhá z klikové skříně, ale díky oleji předem rozpuštěnému v benzinu. obecná pravidla pro přípravu palivové směsi pro dvoutaktní strunové motory jsou stejná: benzín musí být zředěn určitým množstvím oleje určeného pro tento účel.

Olej pro sekačky se svými vlastnostmi zásadně neliší od maziv určených pro použití v jiných zahradních zařízeních s dvoutaktním benzínovým motorem.

Podle klasifikace API (American Petroleum Institute) je přijímáno několik typů těchto olejů:

 • Třída TA se používá ve vzduchem chlazených dvoutaktních spalovacích motorech mopedů, sekaček na trávu a dalších podobných zařízení do 50 cm3; do 200 cm3;
 • Třída TB. pro mopedy, benzínové pily, skútry a malé motocykly se zdvihovým objemem od 50 do 200 cm3 ;
 • Třída TC se používá při řízení motocyklů, sněžných skútrů a jiných pozemních vozidel;
 • Třída TD. pro lodní motory, hydraulické skútry, dvoutaktní spalovací motory pro jachty a čluny.

Nezapomeňte, že třídy TA a TB nejsou svým složením a vlastnostmi totožné, a proto je nelze zaměňovat.

Benzínová sekačka AL-KO 475 VS Highline

Kromě API existuje také systém JASO, podle kterého se v Japonsku klasifikují oleje pro dvoutaktní motory. V tomto systému jsou přijata následující rozdělení úrovní kvality:

 • Třída FA je určena pro použití v zemích, kde jsou zákonné požadavky na emise kouře z motorů minimální;
 • třída FB. pro dvoutaktní motory jednotek provozovaných v zemích s vysokými zákonnými požadavky na úroveň tvorby kouře;
 • Třídu FC představují bezdýmné motorové oleje určené pro dvoutaktní motory;
 • Třída FD. bezdýmné oleje pro dvoutaktní motory se zlepšenými vlastnostmi; určené především pro přívěsné motory a stacionární spalovací motory lodí a jachet.

Při výběru oleje pro sekačky je třeba vzít v úvahu, že maziva ruských výrobců určená pro použití ve dvoutaktních motorech jsou často označena indexem 2T. Vyskytují se také označení „Self mix“ a „Pre mix“. První z nich znamená, že olej je do paliva přimíchán sám bez dalšího míchání. Druhý by měl být zředěn nuceným mícháním. buď protřepáváním, nebo jiným způsobem.

Otázkou je, kolik oleje dát, jaký druh benzínu dát: 92. nebo 95., co když příručka říká jinak. И.

Kolik oleje do benzínu? foto. Mastergrad Forum

ledna 2019. Stále nechápu, kolik oleje se má dávat do benzínu. Sekačka na trávu Champion, v technickém průkazu je uvedeno 1:25, t.е. Na 1 litr benzinu dostanu 40 ml oleje.

Jaký benzín můžete použít do strunové sekačky na trávu? K výrobě směsi potřebujete benzin specifické třídy AI-95 nebo AI-92. Stupeň benzinu závisí na jeho zápalnosti. oktanovém čísle. Čím nižší číslo, tím rychlejší je spalování benzinu a jeho vyšší spotřeba.

Poměr je obvykle následující:

 • 1:25 nebo 40 gramů dvoutaktního oleje na 1 litr benzínu
 • 1 ku 40 nebo 25-30 gramů tuku na 1 litr benzinu
 • Na jeden litr benzinu přidejte 20 gramů oleje

Speciální funkce pro plnění křovinořezu

Pro získání správné směsi v palivovém systému vašeho stroje postupujte podle jednoduchých pokynů. Jak správně naplnit benzínovou strunovou sekačku:

 • Zkontrolujte správné množství paliva a postavte křovinořez na vodorovnou plochu plnicím hrdlem nahoru;
 • Nenaplňujte vyžínač trávy nadměrným množstvím paliva. kontrolujte hladinu paliva na horní rysku;
 • Nerozlijte palivo na zem nebo na tělo nářadí;
 • Před nastartováním motoru se ujistěte, že jste v bezpečné vzdálenosti od palivových nádrží;
 • Pokud je v nádrži staré palivo, před doplněním nového paliva nádrž zcela vyprázdněte.

Jak naplnit křovinořez s dvoutaktním motorem

U tohoto typu benzinového vyžínače postupujte podle předem popsaného postupu. Je třeba přísně dodržovat poměr oleje a chránit tělo nářadí před jeho rozlitím. Dbejte na to, abyste palivovou nádrž nepřeplnili, protože by to způsobilo nestabilitu motoru.

Plnění křovinořezu čtyřtaktním motorem

Hlavní rozdíl spočívá v tom, že vyžínače trávy s tímto typem motoru nejsou plněny olejem. Je nutné plnit zvlášť olej AI-92 a motorový olej. Obecná pravidla pro plnění nádrže jsou stejná, jak je popsáno výše.

kolik, oleje, použít, litr
Množství benzínu (litry) 1/25 1/50
1 litr benzínu AI-92 40 gramů oleje 20 gramů oleje
2 litry benzínu AI-92 80 gramů oleje 40 gramů oleje
3 litry benzínu AI-92 120 gramů oleje 60 gramů oleje
4 litry benzínu Ai-92 160 gramů oleje 80 gramů oleje

Abyste věděli, kolik oleje do sekačky přidat, musíte se seznámit s výkonnostními vlastnostmi výrobku. Proporcionální poměry lze znázornit takto: 1:25, 1:40 a 1:50, což znamená 1 díl oleje na 25, 40 nebo 50 dílů benzínu.

Pravidla mísení

A nyní o tom, jak smíchat složky. Logicky však začneme analýzou rozšířené, ale naprosto nepřijatelné chyby, kterou „hřeší“ spousta majitelů této sekací jednotky. Za chyby při míchání palivové směsi se považují tyto chyby.

 • Přidejte olej do paliva, které je již v nádrži motoru. Tím se nevytvoří konzistentní směs benzinu. To je možné, pokud se strunovou sekačkou dlouho jen třepete. Vzhledem k závažnosti jednotky je však nepravděpodobné, že by to někdo udělal.
 • Nejprve nalijte do nádrže olej k promíchání a poté do něj přidejte benzín. Benzín je méně těkavý než olej, takže pokud ho nalijete před olejem, zůstane v horní kouli, tj. nedojde k přirozenému promíchání. Směs můžete samozřejmě promíchat i později, ale bude to vyžadovat mnohem více energie, než kdybyste to udělali stejným způsobem. nalijte olej na vrchní část benzínu.
 • Ignorování přesných měřicích přístrojů k odběru požadovaného množství použitých složek. Jinými slovy, zřeďte množství oleje nebo benzínu „na oko“. Důležitým faktorem při provozu vozidel mohou být následující faktory.
 • Vyjměte prázdné palivové nádrže od pitné vody pro přípravu palivové směsi. Nádoby jsou vyrobeny z velmi tenkého polystyrenu, který může být kontaminován benzínem.

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem doporučujeme následující pravidla pro míchání palivové směsi pro dvoutaktní motory sekaček na trávu.

 • Pro skladování benzínu, oleje, hotových palivových směsí a pro jejich přípravu používejte pouze čisté kovové nebo speciální plastové nádoby.
 • K nalévání benzinu do ředicí nádrže s vložkou, aby se zabránilo úniku, a k doplňování oleje do nádrže. Ve standardních nádobách s objemovým rizikem nebo v 5 a 10 ml lékařských stříkačkách.
 • Nejprve naplňte kanystr pro přípravu palivové směsi benzínem a poté olejem.
 • Pro zředění směsi se do nádrže nejprve nalije pouze polovina plánovaného objemu benzinu.
 • Do benzínu přidejte celé množství oleje potřebné k přípravě směsi.
 • Spolehlivá změna objemu ředění. Nejlepší způsob, jak tomu zabránit, je provádět tuto činnost v těsně uzavřené nádobě a krouživým pohybem. Nepoužívejte žádný vnější předmět k míchání oleje v okolí kanystru, protože není jasné, z jakého materiálu je tento předmět vyroben, jakou reakcí může reagovat se složkami směsi a jak je čistý.
 • Do smíchané směsi přidejte benzinovou náplň a znovu důkladně promíchejte.
 • Palivovou nádrž elektrického nářadí lze naplnit připravenou směsí.

Je nutné vzít v úvahu, že palivová směs připravená k použití nesmí být skladována déle než 14 dní, protože ztrácí své vlastnosti a dochází k jejímu zředění a odpařování, což vede ke změnám poměrů, a tím k poruchám vyžínače trávy.