Jakým způsobem nasadit píst na řetězovou pilu?

Porucha motoru řetězové pily

Varovné příznaky poruchy motoru řetězové pily:

V některých situacích je lepší zavolat odborníka a odvézt řetězovou pilu do autorizovaného servisu. Některé závady však můžete vyřešit sami.

Obecně platí, že k odstranění samotné příčiny je třeba ji nejprve správně identifikovat, jinak se celá oprava bude rovnat střílení do vrabců z děla, a to případně i do „vymyšlených“ vrabců, protože samotná porucha nemusí být žádná.

Pokud se pokoušíte motorovou pilu nastartovat a ona nenastartuje a nevydává žádné pro ni neobvyklé zvuky (klepání, chrastění), znamená to, že jste ji jen špatně nastartovali (pokud dlouho taháte pilu na sání, motor se naplní palivem a pak se špatně startuje).

Jak správně nastartovat studený motor? 1. Dejte páčku nebo spínač do polohy „klapka zavřená“. 2. Pokud je model vybaven plnicím čerpadlem, napumpujte palivovou směs do karburátoru. 3. Táhněte za startovací rukojeť, dokud se neobjeví odpor, a pak prudce trhněte do strany (2-3krát). Nepokoušejte se vytáhnout startovací šňůru z řetězové pily! Pila by se měla spustit a poté zastavit. 4. Pokud se motor nepodaří nastartovat, dejte páku do polohy polovičního plynu nebo do pracovní polohy a zkuste řetězovou pilu nastartovat v této poloze. Poznámka: Některé modely mají spínač zapalování. zkontrolujte, zda je zapnutý.

jakým, způsobem, nasadit, píst, řetězovou

Co dělat, když motor stále nenastartuje?? Nejprve odšroubujte zapalovací svíčku a prohlédněte ji. Stává se, že při spuštění motorové pily za chladného počasí omylem zaplavíte spalovací komoru palivovou směsí. V tomto případě byste měli také vyšroubovat zapalovací svíčku, vysušit spalovací komoru suchým chodem, vyčistit zapalovací svíčku a poté se pokusit pilu znovu nastartovat.

Jak zkontrolovat zapalování zapalovací svíčky? Vezměte odšroubovanou zástrčku připojenou ke kabelu zapalování, nasaďte ji na válec a zatáhněte za startér. Buďte opatrní! Během tohoto postupu se nedotýkejte zapalovací svíčky rukama! Pokud vidíte modrou jiskru, je zapalovací svíčka v pořádku. Zašroubujte zapalovací svíčku zpět a zkuste pilu znovu nastartovat. Pokud se to opět nepodaří, zkontrolujte připojení zapalovací svíčky, cívku a zapalovací systém.

Broušení řetězu motorové pily

Stav zapalovací svíčky ukazuje, co je s řetězovou pilou v nepořádku:

  • Suchá zapalovací svíčka. Palivová směs se zřejmě nedostává do válce. Problém není v zapalovací svíčce, takže ji našroubujte zpět. A zkontrolujte palivový systém.
  • Zástrčka je vlhká a silně znečištěná. Příčinou nadměrné hladiny paliva je buď chybné spuštění, nebo chybné seřízení karburátoru.
  • Na svíčce je černý povlak. Může to znamenat použití nekvalitního oleje (používejte proto pouze originální olej pro vaši pilu), nesprávně seřízený karburátor nebo nesprávně připravenou palivovou směs. Zapalovací svíčka by měla být omyta a dobře očištěna od karbonových usazenin šídlem nebo jehlou, elektrody otřeny smirkovým hadříkem a zašroubovány.

Při kontrole zapalovací svíčky věnujte pozornost mezeře mezi elektrodami (musí být mezi 0,5 a 0,65 mm). Opotřebované těsnění je třeba vyměnit.

Výběr dílů pro opravy

K opravě motoru potřebujeme následující náhradní díly pro benzínovou řetězovou pilu:

Píst slouží k přenosu točivého momentu po spálení směsi vzduchu a paliva na klikový hřídel motoru.

Kompresní kroužky zajišťují kompresní tlak v dutině válce spalovacího motoru.

Pístní čep upevňuje píst k ojnici.

Pojistné kroužky pevně drží píst na pístním čepu a jsou zpravidla namontovány štěrbinou směrem dolů.

Na tomto obrázku vidíme, jak vypadají potřebné díly. Tyto díly můžete zakoupit jako sadu nebo jednotlivě v našem internetovém obchodě „Myself Service“.

Jednotlivé společnosti nyní vyrábějí písty s jedním kroužkem. Tím se snižují energetické ztráty způsobené otěrem ve válci a zvyšuje se počet otáček.

Většina značek vyrábí písty se dvěma kroužky. To zajišťuje rovnoměrný pohyb pístu, snižuje opotřebení součástí, zvyšuje samochlazení pístu a zlepšuje kompresi ve spalovacím prostoru.

Pístní kroužky, které jsou v současné době k dispozici, mají různá provedení:

ocel kroužky jsou velmi tvárné a kujné.

Pro litinový kroužky se vyznačují zvýšenou odolností proti oděru.

Jak správně namontovat píst na skútru

Nový píst je vybaven čepem, dvěma pojistnými kroužky a pomocnými kroužky. Pokud se jedná o dvoutaktní skútr, je počet přídavných kroužků 2. Čtyřtaktní motory mají téměř vždy 3 kroužky, z nichž jeden je olejový. na příkladu dvoutaktního skútru, abyste viděli, jak píst a kroužky zapadají. Nejprve nasaďte oba kompresní kroužky na píst do speciálních drážek. Poté spojte píst a klikový hřídel pomocí tzv. „čepu“, přičemž upevnění je považováno za dokončené po instalaci 2 pojistných kroužků na obou stranách čepu. Kroužky musí pevně „sedět“ v určených otvorech. Nezapomeňte: šipka na pístu musí směřovat dolů k podlaze. Výše uvedené „procesy“ nejsou složité, jakmile si je osvojíte. Nejlépe uděláte, když se podíváte na instruktážní video nebo si přečtete návod k obsluze skútru. Pak určitě nebudete mít otázky typu „Jak nasadit kroužky na píst skútru“.

Jak správně nainstalovat píst na zastřihovač

Tato úroveň oprav musí být vždy vyvážená. U těchto malých motorů, pracujících při vysokých otáčkách, výměna 1. pístu, který shořel nebo se zasekl, nepřináší dlouhý výsledek a v případě potřeby je nutné vyměnit celou skupinu pístů. Jak správně nasadit řetězovou pilu nebo vyžínač. Píst je na. Píst se opět zmenšuje, takže je třeba zvážit, zda jej používat dál, nebo si koupit novou řetězovou pilu.

Pokud se jedná o profesionální model, taková oprava se vyplatí, ale pokud se jedná o starý domácí model, jako je Husqvarna 40, a funguje déle než 10 nebo 12 let, je jeho oprava nerentabilní. Kolik bude oprava stát? Měli byste si koupit novou řetězovou pilu, ne Husqvarna, ale PARTNER P350XT CHROME, cena 165. Společnost navíc prodává tyto pily Husqvarna, protože PARTNER je její pobočkou.

Pokud jste se však rozhodli opravit motorovou pilu nebo vyžínač na trávu, potřebujete jedinečné díly, které nejsou levné. Pokud je motor používán správně, první oprava nemůže přijít brzy a bude muset pouze vyměnit pístní kroužek nebo kroužky, v závislosti na modelu. Pokud se však pila zasekne, musíte vyměnit celou pístní skupinu. válec, píst a kroužky.

Je třeba vidět, že řetězové pily Husqvarna 136/141 mají přibližně 500-600 hodin, Husqvarna 340/350. 1000-1200 hodin, profesionální řetězové pily více než 2000-2500 hodin, při důsledném dodržování poznámek o provozu. Ve skutečnosti se na tato čísla nelze spoléhat, protože skutečná životnost řetězové pily se může výrazně lišit, a to jak směrem nahoru, tak dolů. Ale přibližně můžeme říci, že poloprofesionální pila pracuje 3-4 krát déle amatérské, a prof na 10 krát a více.

Samozřejmě, nic není nekonečné, ale jedna věc je, když po letech používání vyměníte pístní skupinu, která odpracovala své motohodiny a vyplatila se, a úplně jiná věc je, že pila byla naplněna například benzínem bez oleje a zasekla se. Taková pila se musí opravit, protože všechny ostatní části jsou běžné.

Mnoho společností záměrně navyšuje ceny náhradních dílů, aby bylo možné zakoupit nové modely. Pro řetězové pily a křovinořezy STIHL je k dispozici více náhradních dílů než například pro Husqvarnu. Proto si při výběru konkrétního modelu zjistěte, jak je to s náhradními díly.RVT

Jak namontovat kroužky na píst dvoutaktního skútru

Při instalaci kroužků na píst dvoutaktního skútru obecně, stejně jako u čtyřtaktního, není nic složitého a mnohým je to jasné. Ale většina skútrů, které teprve nedávno dostaly podobnou techniku, nemá ponětí, jak vyměnit píst na skútru, jak nainstalovat kroužky na píst, kde hledat šipku na pístu a téměř vše ostatní. V této lekci vám řeknu, jak nasadit kroužky na píst a sestavit píst na místo. Protože jsme již dříve hovořili o čtyřdobých motorech, budeme zde hovořit pouze o dvoutaktních motorech.Náš píst je tedy opotřebovaný a je třeba ho vyměnit. Pridonok ukazuje a říká, jak správně nainstalovat píst do válce na skútru a motocyklu. V této lekci vám ukážu, jak nasadit kroužky na píst a nasadit píst zpět.kroužky se opotřebovávají jako první. Kroužky a píst se opotřebovávají jako první a obvykle jsou jedinými položkami, které je třeba vyměnit. Pokud je píst silně opotřebovaný, je nutné válec znovu navrtat. K promáčknutí dochází také v případě, že se píst zasekne ve válci a způsobí hluboké škrábance na stěně válce. Na tom není nic špatného, a pokud byl váš nový válec správně vyvrtán (za což musíte zaplatit jen asi 10), potřebuje již sadu regeneračních kroužků s novým pístem. Tyto kroužky jsou označeny přívlastkem 0,25. Druhý otvor je 0,5 a t.д. až do jedné.Po zakoupení pístu je třeba jej sestavit. V sadě obvykle najdete samotný píst, dva kompresní kroužky, třetí tenký lisovací kroužek (o něm později), pístní čep a dva pojistné kroužky pístního čepu

Jak vyměnit píst na vyžínači.

V tomto videu vám ukážu, jak samostatně a rychle vyměnit píst na vyžínači. Budu ho měnit na zastřihovači.

Jak správně namontovat píst

Pridonok ukazuje a říká, jak nainstalovat píst do válce na skútru a motocyklu Nyní třetí kroužek v sadě. Jeho účelem je odpružení spodního kompresního kroužku. Je umístěn zespodu a v provozu je zpravidla k ničemu. Tento prsten můžete buď vyhodit, nebo vložit, není v tom žádný rozdíl. Jak namontovat píst na řetězové pile. Mnoho výrobců pístů ji nemá zabudovanou.

Je čas dát vše dohromady. V závislosti na modelu skútru mohou být kompresní kroužky stejné nebo se mohou lišit tloušťkou a průřezem. Většina pístů skútrů Honda má například různé kroužky, kde horní je tenčí než spodní a má jiný průřez.

Horní je tenčí a zkosená pod úhlem.

Všimněte si také nápisu na kroužku (obvykle písmeno T nebo velikost opravy), nápis by měl být vždy nahoře, tj. směrem od kolíku. Nejprve nasaďte spodní a poté horní. Není třeba je natahovat ani ohýbat. Tyto manipulace musí být prováděny pečlivě.

V drážkách pro kroužky jsou zámky, které zabraňují otáčení kroužků během provozu, takže kroužky mezery by měly být v těchto zámcích, jinak píst ve válci nebudete držet.

V neposlední řadě je na spodní straně pístu šipka (1) nebo nápis EX. Šipka i nápis by měly vždy směřovat k výfuku (2). V tomto případě budou kroužkové zámky na straně okvětního lístku ventilu. Jak správně nasadit píst na řetězovou pilu. Jak správně nasadit. Pokud dáte zámky na výfukovou stranu, píst dlouho nevydrží, kroužky se natáhnou do výfukového okénka a postupně se opotřebují.

Do okénka klikové skříně je lepší dát hadr, aby se tam nic nedostalo.

Při montáži pístního čepu věnujte pozornost stavu klece (ložiska). může být nutná její výměna. Před montáží pístního čepu umístěte pojistný kroužek na jednu stranu před montáží pístu (obvykle na stranu, kam nelze vložit čep a druhý kroužek). Pak nasaďte čep s ložiskem a druhým pojistným kroužkem, který po zapadnutí do drážky vydá určité cvaknutí.

To je vše, nyní nasaďte válec, nikoli píst (nezapomeňte zkontrolovat těsnění a namazat píst a stěny válce motorovým olejem), hlavu válce a střídavě v křížovém pořadí utáhněte šrouby.

Tip na renovaci vyžínače trávy MTD-600.

Dnes se chci podělit o užitečné informace o opravách sekaček na trávu, které mi laskavě poskytl náš čtenář Jurij. S jeho souhlasem zveřejňuji tyto podle mého názoru velmi užitečné informace.

Podělím se o to, jak jsem opravil strunovou sekačku na trávu MTD-600 (problémy se zapalováním), možná někdo pomůže.

Zpočátku to není jasné, strunová sekačka prostě nenastartuje, ani nekýchne.

Zkontroloval kompresi (aby vyloučil mechanickou poruchu válce, kroužků, ojnice atd.).). kompresor ukazuje po několika škubnutích 10 barů. to stačí, kroužky válců a pístů jsou v pořádku.

benzín přes karburátor. svíčka je mokrá a horní část pístu je mokrá.

Svíčka je čistá, mezera je 0,6 mm. Při startování je jiskra. odšroubujte svíčku (její závitovou sukni), dočasně ji připojte k válci drátem a vytočte startér. vše je v pořádku.

Komprese je tam, tam je benzín, jiskra je, ale nezačne. pak problém se zapalováním (úhel předstihu zapalování). Ale časování zapalování u vyžínačů/řetězových pil, u podobných dvoutaktů není nastavitelné! Proto rozeberte strunovou sekačku. odpojte motor od hřídele se startérem. Magneto se otevírá. cívka se dvěma olověnými kontakty a dvěma líci jádra, které jsou v určitém okamžiku zkratovány magnetem zabudovaným do setrvačníku, k němuž se startér přichytí při startování. Zjistilo se, že tento zámek (je viditelný. jedná se o kombinaci obou konců jádra magneta s tak dobře rozdělenými oblastmi magnetu v setrvačníku, mezera tam zlomky milimetrů, zatímco v jiných polohách setrvačníku nad magnetem zůstává na několik milimetrů) se zdaleka neshoduje s vmt (horní mrtvý bod) pístu (tento bod se snadno zjistí, když se otočí hřídel, pozoruje se píst v otvoru, ve kterém je vytočená svíčka).

Zde je rozpis! Magneto by se mělo zavřít někde poblíž vmt a zavře se, když píst někam klesne! Odšroubujte matici, která drží ruční kolo na kuželové hřídeli. Čep, který se zasouvá do drážek na vnějším kuželu hřídele a na vnitřním kuželu ručního kola a který je pevně spojuje v jedné poloze, je vyříznut. Jak změnit způsob správného připojení vlasce k vyžínači plevele. Poté namontujte cívku. Ruční kolečko je vychýlené. S největší pravděpodobností někdo s příliš velkou blbostí roztrhl startér, takže roztrhl setrvačník, klepání zapalování (vyžínač pro trávu americký, by měl snadno začít a dítě, síla není potřeba, ale existují řidiči traktorů se zkušenostmi se startováním startéru nafty, pro ně je tato technika měkká).

Pokud není k dispozici standardní čep, musíte si vyrobit: malou destičku, ohnutou do písmene U, takže se rohy vejdou do dvou drážek v setrvačníku, a zakřivenou část do široké drážky na kuželové hřídeli. Jak správně nasadit cívku na strunovou sekačku na trávu. Jak správně. Je empiricky dimenzován tak, aby setrvačník zapadl do hřídele a bezpečně se zajistil.

Zkontrolujte spínač zapalování a výchozí polohu, utáhněte matici setrvačníku, sestavte vyžínač a startér.

Zákazník očima služby

Podle www.master-forum.ru. Oficiální webové stránky časopisů „Nástroje“, „GardenTools“ a „Vše pro výstavbu a opravy“ řady „Spotřebitel“ Absolutně spolehlivé nástroje, bohužel, neexistují. Všechno se pokazí. něco dříve, něco později. A v průběhu opravy, ale mnohem častěji ještě před jejím zahájením, se setkáváme s věčnou otázkou ruské inteligence: „Kdo za to může??“ Často záleží na správné odpovědi, čí peněženka je v sázce. majitele nebo záruční společnosti budou trpět účty. A ve skutečnosti jsou částky za opravu i konstrukčně jednoduchého nářadí nebo zahradní techniky někdy docela působivé, takže schopnost vést rozumnou konverzaci se servisem může být velmi, velmi užitečná.

Myšlenka napsat tento článek mě napadla obecně po náhodné návštěvě firmy „Moderní zahradník“ v Krasnoarmejsku v Moskevské oblasti. Proběhla ukázka nového zařízení někde jsme museli nechat batoh a dostali jsme školení (společnost poskytuje školení pro servisní techniky). A byl tam stojan (jeho část je vidět na fotografii). výběr rozbitých dílů s důvody rozbití a popisem charakteristických znaků takového rozbití. Napadlo mě, že tato informace by byla velmi užitečná pro každého běžného uživatele, přinejmenším jako „hororový příběh“. Protože na internetových fórech se často objevují dotazy typu: „Mohu použít výfuk k mazání řetězové pily“? „Můžete použít levný automobilový olej místo doporučeného oleje pro motor sekačky?“? Lidé se tedy velmi zajímají o způsoby, jak obejít požadavky výrobce, někdy kvůli úspoře peněz, jindy bezdůvodně. A i když se vám podaří přesvědčit tvrdohlavého člověka na fóru, že by neměl šetřit na zápasech, nepomůže to. A zde je mnohem lepší argument. Jedna věc je, když se v příručce píše: „Plňte pouze takový a takový olej a pouze v takovém poměru“ a druhá věc je, když je toto doporučení podloženo fotografiemi, které ukazují, co přesně se děje s motorem v důsledku nedostatku oleje v palivové směsi.

Tento článek vám pravděpodobně nepomůže odepsat jakoukoli závadu jako výrobní vadu. To však není cíl, který jsem si stanovil. Záměrem bylo ukázat situaci očima servisního střediska, ukázat, jaké argumenty používají mistři, jak a na základě čeho vyvozují své závěry, když určují, zda je oprava záruční či nikoli. Chtěl bych si hned udělat výhradu. tento článek se věnuje hlavně mimozáručním opravám. Téměř všechna popsaná selhání vznikla vinou majitelů. Závady byly typické a všechny měly stejný původ. nedodržení pokynů.

Pokud se této otázce budeme věnovat podrobněji, jednou z nejčastějších chyb je neopatrné zacházení se stroji, včetně pohonných hmot a maziv. Je příčinou velké části poruch.

Roli „průvodce při neúspěších“ zastával Jurij Zajcev, předák výše zmíněné společnosti. Mimochodem, během rozhovoru vzpomínal na některé případy ze své praxe, které mi přišly velmi zajímavé. Troufám si doufat, že se vám dostane stejného názoru.

Redakce děkuje společnosti „Moderní zahradník“ za pomoc při přípravě tohoto článku.

Typickým příkladem nedostatečné pozornosti věnované palivu je nedostatek oleje v palivové směsi nebo dokonce jeho nedostatek v palivové směsi. Problémy mohou nastat také při použití následujících typů olejů. Je nutné si uvědomit, že služba bude považovat za „nelegální“ jakýkoli olej, který nespadá do kategorie „povolený“ podle pokynů, vypracovaných firmou-výrobcem. Pokud jste si jisti, že máte pravdu, můžete používat, co chcete, ale musíte si uvědomit, že za následky nesete odpovědnost. svou peněženkou. Záruka zaniká (samozřejmě za předpokladu, že servis prokáže, že byl použit nedoporučený olej).

1. a 1a. Oděrky na vývrtu válce
1а.
2. Drobné oděrky po celém pístu
3. Přehřáté ojnice. Pravá strana se přehřívá na jedné straně, levá strana na obou stranách
4. Přehřátý ojniční čep (vlevo). Charakteristickým znakem je změna barvy na povrchu

Dobré a špatné věci zdarma Jednou se stalo, že klient přinesl úplně mrtvou sekačku na trávu. Příčinou poškození bylo použití nevhodného oleje, který zakoupil jako součást sady. v té době byla v obchodě speciální nabídka. Klient nejprve trval na tom, že to není možné, že stroj i olej byly zakoupeny v renomovaném obchodě, a ne na nějakém trhu. Později souhlasil s našimi argumenty, zaplatil za opravu a uplatnil reklamaci u prodejny namísto nás a výrobce.

Klíčovým slovem je v tomto případě „akce“. Ano, olej byl dodáván s opletením, ale byl to nápad obchodu, ne výrobce. Nevím, proč si vybrali právě tento olej a jakými úvahami se řídili, ale skutečnost je zřejmá: olej nebyl vhodný, jak se říká. Takové akce. není vzácností, takže by měly zacházet se spravedlivým podílem opatrnosti. Sekačka na trávu není jednodenní a někdy ani sezónní nákup. Snaha ušetřit pár stovek vás může přijít mnohonásobně dráž.

Samozřejmě se také stává, že z iniciativy výrobce je olej dodáván se strojem (nejčastěji u řetězových pil). V tomto případě se jedná o olej z řady doporučených olejů, tj. výrobce zaručuje, že bude v tomto konkrétním stroji správně fungovat. Ale právě uvnitř krabice byste měli hledat olej a není ho mnoho, 50-100 ml. Pokud navíc dostanete litrový kanystr, měli byste si před použitím alespoň zkontrolovat, co jste obdrželi.

2 TACTORS. LOTS OF OIL Často se setkáte s pokyny typu: „Pokud používáte náš firemní olej, použijte poměr 1:50 (nebo někdy 1:100). Pokud používáte jakýkoli jiný druh oleje pro dvoutaktní motory zahradních strojů, měli byste použít olej 1:33“. Druhý údaj se může lišit, 1:33 je příkladem, kdy se často uvádí nadsazené procento „cizích“ olejů. Je třeba dodat, že v případě pochybností o kvalitě oleje má smysl podíl trochu zvýšit, ale je důležité to nepřehánět. Příliš mnoho oleje může být stejně špatné jako jeho nedostatek, pouze příznaky se liší. Pokud je nedostatečné krmení hlavním „indikátorem“ odírání, překrmování doslova ucpává motor vnitřními produkty spalování oleje.

5. a 5a. Korkové okno pro vyfukování válce (vpravo). Vlevo je pro srovnání norma
5а.
6. Pístní kroužek zaseknutý na jedné straně. Na druhou stranu to stále funguje, je to pružné. Funguje tedy jen v polovině případů
7. A zde jsou důsledky „poloviční práce“ s prstenem. V místech, kde došlo k zadření, píst skřípne válec a způsobí četné hluboké škrábance
8. Na vnitřní straně pístu a ojnice jsou viditelné olejové usazeniny
9. Křupavý tlumič hluku

DVOUTAKTNÍ MOTORY. PŘEHŘÍVÁNÍ

10. a 10a. Silné otvory válce a čelo tlumiče výfuku. Důležitým znakem je, že rýhy nejsou po celé ploše, ale spíše na straně tlumiče. Jedná se o nejteplejší oblast a přehřátí vede k tomu, že se otřepy nacházejí především zde. Dalším ukazatelem je přenos kovu z pístu do otvoru válce
10а.
11. Silné oděrky na pístu a pístním kroužku, také pouze na straně tlumiče
12. и 13. Stopy po roztavení tlumiče výfuku a krytu válce
13.
14. Zbarvení na čepu a ojnici
15. Důsledky nesouososti klikového hřídele. poškození pláště spojky skříně startéru v důsledku posunutí spojkového bubnu

Axiální nesouosost klikového hřídele v důsledku přehřátí. Na obrázku jsou tři hřídele. vlevo normální, vpravo mírně posunutá a uprostřed silně posunutá. Důvod posunu je jednoduchý: skříň a klikový hřídel jsou vyrobeny z různých kovů, a proto se při zahřátí různě rozpínají. Pokud je teplota v mezích návrhu, je vše v pořádku, ale pokud je překročí, hřídel se „prohne“

O příčinách přehřátí Existují tři nejčastější příčiny přehřátí motoru. První příčinou je nedostatečné mazání, druhou jsou ucpané ventilační otvory skříně startéru, třetí jsou nadměrné otáčky. není nutné otáčet šrouby karburátoru, stačí použít tenčí šňůru, než je ta základní. V záručním listu je jasně uvedena tloušťka čáry povolená pro tento konkrétní model a je chybou používat tenčí čáru. Záleží na tloušťce nebo průměru, pokud je kulatý, tvar průřezu nehraje roli.

Záměrně jsme provedli test: vzali jsme dobrou sekačku s vlascem o průměru 2 mm a změřili otáčky a poté jsme použili tenčí vlasec (1,6 mm) a opět změřili otáčky. Po výměně se tedy zvýšily na 800 otáček za minutu. Rozdíl se může zdát téměř nepostřehnutelný, pouhých 0,4 mm ale má stejný účinek. A těchto „osm set“ navíc je dost na to, aby způsobilo otřepy, tj. obraz bude stejný jako při nedostatečném mazání. A zvýšení podílu oleje nepomůže, výrobce zaručuje normální práci motoru v přísně omezeném rozsahu otáček.

Poznámka Není mýtus, že znečištěné větrací otvory skříně mohou způsobit přehřátí. Schválně jsme udělali pokus. vzali jsme známou vadnou sekačku, zalepili všechny otvory a rozjeli motor na plné otáčky. Za 4-5 minut by vyhořel, a to fatálně. veškerá „žláza“ by se projevila řídkou barvou, píst by se zasekl ve válci

Závit držáku vačkového hřídele je přetržený. Navíc se opotřebovává držák vačkového hřídele. Pro srovnání, pravá strana ukazuje, jak by to mělo normálně vypadat. Důvod. provoz s nedostatečným mazáním

19. „Kolikrát už bylo světu řečeno“. Před dlouhodobým uskladněním je třeba vypustit zbytky paliva z nádrže a poté motor nastartovat, aby se zbytky paliva v karburátoru vypálily. Mnoho lidí toto pravidlo ignoruje a to se může stát. Palivo se ukázalo být vodnaté, což mělo za následek rezavý jehlový ventil karburátoru. Zbytky těsnění na okrajích, lze ignorovat
20. Porucha startéru. rozbitá západka. Podobná závada je způsobena nesprávným spuštěním, kdy je šňůra tažena bez výběru vůle, tj. když zuby ještě nezapadly
21. Zlomení klikové tyče. Možnou příčinou jsou nadměrné otáčky, protože se neobjevuje žádné zbarvení, nezdá se, že by šlo o nedostatek mazání. K tomuto typu poruchy dochází obvykle po delším používání, kdy již uplynula záruční doba. Pokud však ještě není venku, pak je takový případ uznán jako záruční
22. Sklopení ohebné hřídelové spojky a samotné ohebné hřídele, zkroucení vodicího pláště. Poškození je způsobeno nedodržením návodu k obsluze nebo přesněji pokynu, který doporučuje zvýšit pracovní otáčky benzínové nebo elektrické sekačky na maximální rychlost před zahájením sekání trávy. Další možnou příčinou je, že dlouhou trávu nesekáte postupně. Když se lanko nejprve zatlačí do keře a teprve potom se uvolní plynový pedál, tráva brzdí lanko podobně jako brzdové destičky u automobilu. A motor je poměrně silný a začne kroutit ohebnou hřídel. Stačí malé ohnutí, aby došlo ke tření mezi pláštěm a vnitřním povrchem výložníku a plášť se začne tavit. Při běžícím motoru to není zjevný příznak, ale po vypnutí motoru stačí 5-10 minut nečinnosti, aby roztavený materiál ztuhl a pevně se přichytil k povrchu ramene postřikovače. To je ono. klín.
POŠKOZENÍ ČTYŘTAKTNÍCH MOTORŮ ZPŮSOBENÉ PROVOZEM S NEDOSTATEČNÝM MAZÁNÍM
23. Rozbitý blok motoru ojnice se roztříštila, prorazila a vyšla ven. Zkrátka „ruka přátelství“
24. Vrypy na ložiskových plochách ojnice. Nikoliv přenos kovu, ale zadírání. také v důsledku nedostatečného mazání
25. Přenos kovu z ojnice na čep klikového hřídele, zadření ojnice. Možná příčina. buď nedostatečné mazání, nebo předčasná výměna oleje uživatelem
26. Vícenásobné bodování na povrchu válce
27. Vícenásobné bodování na povrchu pístu
28. Přenos kovu na klikovém hřídeli v místě kluzného ložiska krytu startéru. To je opět způsobeno nedostatečným mazáním. Na obou stranách skříně jsou kluzná ložiska, pokud není dostatek maziva nebo je špatné kvality, pak dojde k rychlému zadření
29. Odšroubování šroubu krytu ojnice při běžícím motoru. Ojnice je zlomená, ale nedochází k přenosu kovu. Poškození je důsledkem chybné výroby nebo montáže a vztahuje se na ně záruka

Jaký je minimální počet příznaků, které ukazují na určitý nedostatek mazání?? Pokud nebyl olej měněn dostatečně často, je to patrné ihned po otevření motoru. na dně klikové skříně je výrazný kal z hliníkových částic. Přenos kovu na klikový hřídel v místě kluzného ložiska na víku klikové skříně může mít jedinou příčinu. nedostatečné mazání. Například u sekačky na trávu je klikový hřídel ve svislé poloze a olej by měl být vždy v nejnižším bodě, pokud je olej v klikové skříni. A pokud je tam kovový přenos, buď tam olej vůbec nebyl, nebo byl vyměněn před příliš dlouhou dobou. Pokud se olej mění jen zřídka, kanálky se ucpávají nečistotami, a proto dochází k nedostatečnému mazání.

Poškozené nože. Na obrázku je vidět nejen vroubkování na břitech, ale také opotřebení protilehlého břitu, který vytváří proudění vzduchu. Opotřebení způsobuje tráva, písek a drobné kamínky, které působí jako abrazivní a odlamující se hrana

32. Porucha drážek mezi klikovým hřídelem a setrvačníkem
33. Zničení adaptéru čepele

Nedávno jsem opravoval sekačku na trávu. Do týdne ho přivezli zpět s příznaky „ztráty výkonu“ atd.д. Ptal jsem se, jestli jste tu byl nedávno? Moje odpověď: „Babička neviděla kladivo ležet na trávníku.“. Poškození nebylo tak velké. lopatka byla zničena a adaptér lopatky byl poškozen, ale samotný klikový hřídel zůstal nepoškozen. „Ztráta výkonu“, jak se ukázalo, byla důsledkem deformace nože, stroj prostě nesekal tak, jak měl.

Co je to píst ve spalovacím motoru?

Píst je prvek pístového spalovacího motoru, který přeměňuje energii změny tlaku stlačeného plynu ve válci na energii translačního pohybu. Píst se pak pomocí klikového hřídele a ojnic přeměňuje na rotační energii.

Při demontáži motoru řetězové pily si zapamatujte nebo označte způsob vyjmutí pístů z válců. Na povrchu hlav pístních kroužků jsou obvykle důležité informace, které lze zjistit odstraněním zbytků sazí.

V elektrickém systému může být také proražená zapalovací cívka. V těchto případech sekačka nestartuje nebo startuje přerušovaně a poté se vypne nebo se za horka vůbec nespustí.

Chcete-li zkontrolovat cívku stejným způsobem jako při detekci jiskry, odšroubujte zapalovací svíčku a přidržte ji u těla vyžínače. Pokud se jiskra neobjeví nebo se objevuje přerušovaně, je třeba vyměnit cívku.

Správná montáž pístních kroužků

Dříve nebo později se motor opotřebuje a bude vyžadovat výměnu pístních kroužků nebo celého pístu.

Zdá se, že výměna pístních kroužků. to je běžný úkol, který je k dispozici každému, kdo je trochu obeznámen s konstrukcí a principy fungování primitivního čtyřtaktního motoru. Lidé se ale bohužel bojí věnovat 15 minut svého neuvěřitelně drahocenného času na přečtení literatury a zásadně vše strkají do motoru (a stálo to za to). pravděpodobně bude fungovat). Vlajku vezměte do rukou a co nejdříve ji odevzdejte do servisu.

No, a pro ty, které zajímá, jak bude jejich motor po přestavbě fungovat, byste si měli přečíst tento článek.

Vezmeme-li tedy píst, uvidíme 3 vybrání pro instalaci pístních kroužků. U čtyřtaktních motorů neexistují žádné omezovače, jako je tomu například u dvoutaktních motorů.

U čtyřtaktních motorů existují dva typy pístních kroužků. První dva, které jsou umístěny v horních dvou otvorech, jsou kompresní kroužky. Již z názvu je zřejmé, že zajišťují kompresi v motoru a zadržují plyny, které se uvolňují v okamžiku zážehu v důsledku spalování paliva ve spalovací komoře.

Další tři kroužky jsou vložky. I zde je jejich účel okamžitě jasný. Jsou zodpovědné za odstraňování oleje, který pokrývá stěny válce, když se píst vrací dolů. Pokud tyto kroužky netěsní, olej zůstává na stěnách válců a motor začne spalovat olej a samozřejmě se objeví kouř.

Jak nainstalovat první dvě? Ano, v zásadě tak, jak byly v továrně, ve stejném pořadí, ale abychom se vyhnuli chybám, ukážeme si znovu.

Nejprve nasaďte hlavní vložkový kroužek: ten se zvlněným vzorem. Nejsnadněji se nasazuje, protože je ze všech nejpružnější.

Poté namontujte horní a dolní měkké mycí kroužky. Ty jsou o něco těžší, ale měly by být také snadno nasaditelné.

Nyní nainstalujte kompresní kroužky pístu: ty, které jsou silnější a „tvrdší“. Nejprve nainstalujte spodní a poté horní. Jejich montáž je o něco obtížnější, protože jsou méně pružné a tvrdší. Je nepravděpodobné, že byste je zlomili, ale pokud máte ruce úplně rozhozené, ohnou je tím nejnevhodnějším způsobem.

Jde o to, že kroužky musí být na pístu správně umístěny tak, aby se zámky kroužků (umístění v zářezu) vzájemně nenarážely. Zjednodušeně řečeno, ujistěte se, že prořez spodního kroužku není přímo nad prořezem horního kroužku.

Spodní kroužkový zámek je umístěn uprostřed nad ventilovou dutinou, například v sání (je možné i ve výfuku, není v tom rozdíl).

Zámek horního kroužku musí být umístěn přesně naproti spodnímu kroužku. Pokud je zámek spodního kroužku nad dutinou pod sacím ventilem, pak je zámek horního kroužku nad dutinou pod výfukovým ventilem.

Nyní přejděte k obkladovým kroužkům. Tyto kroužky musí být umístěny přesně stejným způsobem, aby se nikdo nezablokoval. Proto umístěte horní kroužek nad otvor pístního čepu na pravé straně.

Druhý kroužek (spodní) je umístěn na opačné straně, rovněž přibližně v polovině otvoru pístního čepu.

umístěte poslední zvlněný kroužek do kterékoli ze čtyř výsledných částí mezi otvor pro čep a dutinu ventilu.

A nyní k vaší otázce: co za nesmysly nám tu autor říká?? A proč tak pečlivě nastavovat polohu všech 5 kroužků??

Vysvětleno na adrese. To vše jsme provedli tak, aby po nasazení jednoho zámku na druhý nezůstaly na stěnách žádné plyny (v případě pístních kroužků) ani olej (v případě kroužků s čepy).

Vezmeme-li v úvahu pístní kroužky, znamená to ztrátu komprese a únik horkých pracovních plynů do kroužků, které nejsou konstruovány na tak náhle se vyskytující vysoké provozní teploty. Výsledkem je, že kroužky mohou po určité době vyhořet.

Pokud se podíváme na opotřebitelné kroužky a odpovídající zámky na nich, pak nedojde k úplnému odstranění oleje: dostane se k pístním kroužkům, což povede ke koksování drážek kroužků, a v důsledku toho se zaseknou a pak vyhoří.

V důsledku toho dochází ke spálení kroužků a opotřebení pístu.

Sečteno a podtrženo: montáž kroužkových čepů před montáží je otázkou pouhých 2 minut a může prodloužit životnost motoru o desítky hodin.

Vložení pístu do válce

Co je třeba dodržet při zasouvání pístu do otvoru válce? Co dělat, když se píst nevejde do válce?? Lze použít kladivo?? A proč je nezbytné kontrolovat trn? Odpovědi naleznete zde.

  • Důkladně očistěte těsnicí plochu bloku válců od úlomků těsnění, pokud nebyla při generální opravě motoru opracována.
  • Pečlivě odstraňte nečistoty, olej a chladicí kapalinu, pokud jsou přítomny, ze závitových otvorů.
  • Před instalací pístů do válců dokončete veškeré čištění.
  • Promažte všechny plochy pístu čerstvým motorovým olejem, včetně pístního čepu a ojničního ložiska.
  • Všimněte si směru montáže pístu (značky nastavení na základně pístu, kapsy ventilů).
  • Vyčistěte otvor válce hadrem a namažte jej motorovým olejem.
  • Zkontrolujte, zda není trn pístního kroužku poškozený a zda není promáčknutý. Pokud je přítomen, vyměňte nástroj.
  • Při montáži pístu se ujistěte, že trn nebo kuželové montážní pouzdro těsně přiléhá k těsnicímu povrchu hlavy válce.
  • Nezasouvejte písty do válců motoru bez použití vhodného montážního nástroje (nebezpečí zranění, nebezpečí poškození kroužků).
  • Při montáži pístu nepoužívejte nadměrnou sílu. Pokud se píst do válce nepohybuje, je třeba vždy zkontrolovat trn. Neumisťujte otvor trnu tak, aby se shodoval s koncovkami kroužků.
  • Pokud je k montáži použita rukojeť kladiva, může být spodní část pístu podepřena pouze vahou kladiva. Nikdy nepoužívejte kladivo k zatlačení pístu do válce. I když nedojde k porušení pístních kroužků přímo při montáži pístu, mohou se zdeformovat, což jim brání ve správné funkci za chodu motoru.
  • Násilné zasunutí pístu do válce může poškodit nejen pístní kroužky, ale i samotný píst. To platí zejména pro písty benzinových motorů, kde jsou ohnivé vložky nebo pásy mezi kroužky obecně velmi tenké a snadno se nárazem zničí. V důsledku toho dochází po krátké době používání ke ztrátě výkonu a nutnosti nákladných oprav.
  • Po montáži pístů se ujistěte, že se do válců nedostal písek nebo nečistoty. V případě potřeby zakryjte otvory válců čistým hadrem nebo je vyplňte čistými hadry, abyste zabránili vniknutí nečistot do otvoru válce. Zejména pokud se práce provádí v prašném prostředí a/nebo venku.

Klíčová slova :

Skupiny výrobků :

STARTING

Registrace do bulletinu

Vyhledávání obchodníků

online katalog