Výměna řemene na kultivátoru Neva MB 2

Nabídka vybavení pro motocykly je poměrně široká. Řemen, který je třeba vybrat pro motorový kypřič NeVa, by proto měl odpovídat modelu použitého zemědělského stroje.

Modely MB-1 a MB-2 mají často převodovku s klínovým řemenem. Díky klínovým převodům se stroj může pohybovat dopředu i dozadu. Pokud dojde k poruše mechanismu klínového řemene stroje, jednonápravový traktor nebude správně fungovat.

Secí stroj MB-1 je vybaven převodovkou pro jízdu vpřed a vzad. Modely MB-2 se pohybují pouze dopředu. Vzhledem k tomuto rozdílu není možné použít stejné pásy.

Výběr rozvodového řemene není obtížný, pokud věnujete pozornost následujícím bodům:

 • Namontovaný typ musí být vhodný pro daný model;
 • rozměry pásu;
 • ve fázi napínání dílu;
 • typ převodu klínovým řemenem.

Na základě výše uvedených údajů můžete vybrat správný řemen pro svůj model motorového kultivátoru.

Typy řemenů, kterými má být stroj vybaven:

Pro zjednodušení procesu výběru je vhodné použít tabulku. Uvádí shodu mezi pásy a modely vozidel.

Jak prodloužit životnost řemenů?

Existuje několik pravidel, jejichž dodržování přispěje k prodloužení životnosti prvků pohonu. Jejich seznam zahrnuje:

 • používání zemědělských strojů značky Neva výhradně k určenému účelu. žádné středně výkonné stroje by neměly být používány k orbě velkých ploch úhoru;
 • Vyvarujte se jakýchkoli nárazů stroje o cizí tvrdé předměty. jinak hrozí, že obsluha poškodí řemenice a řemeny, které jsou na nich namontovány;
 • správný postup startování motorových kypřičů Neva. jejich motory musí mít dostatek času na zahřátí. V opačném případě jsou studené řemeny vystaveny vyššímu zatížení, které výrazně urychluje jejich opotřebení;
 • včasné čištění hnacích prvků a prostoru pod nimi. jinak vlhkost a nečistoty postupně zničí pružný plášť řemenů;
 • Pro výměnu používejte pouze řemeny, které byly vybrány v souladu s tabulkou velikostí řemenů. nevhodné hnací prvky zhoršují provoz řemenice a motoru;
 • kontrola stavu a úrovně mazání řemenic. řemenice bez dostatečného množství oleje běží „na sucho“, což několikanásobně zvyšuje opotřebení řemene;
 • Důsledné řazení rychlostních stupňů. pokud budete při práci s kultivátorem Neva „přeskakovat“ mezi rychlostními stupni, dojde k přetržení nebo deformaci řemene.

Během práce na staveništi doporučuje výrobce motorových kypřičů Neva MB-1 a MB-2 dělat malé přestávky, které umožní, aby se zahřátý motor a řemeny instalované v konstrukci technologie trochu ochladily.

Jednonápravový traktor Neva jak napnout řemen video

Alexander (Ailbeart) Sundal jsem vůli a řemen stále klouzal, musel jsem vše přenastavit.

Начинаем резать сеялку Kwerneland Optima HD.

Alexander (Ailbeart) Kupodivu, na mé Nevě, totéž. Také jsem se chtěl zeptat na tuto otázku.

(Edgard) Vyměnili jsme řemen.a jezdí samo bez stlačení páky8oi počkat, až se rozjede?

Eugene (Jett) seřizuje motor!

Alexander (Ailbeart) Jezdíš s ním trochu na nízký plyn, bude to kulhat a bude to v pořádku. Pás může být příliš hrubý. Mohl bys ho na chvíli nechat běžet na neutrál a povolit napínák.

Alexej (Edgard) tak na DO to ještě. dokud nezmáčknete páku.Ale na zadní straně je vytahaná. Říkám vám, že potřebuje vyměnit.ale kdo poslouchá?!?

(Edgard) nastavení pouze na tahu.Nemyslím si, že je v desce nějaká vůle! 8oi

Alexander (Ailbeart) Možná má opasek špatnou velikost?

Alexej (Edgard) Podle pasu! 8oi, ale u žádného motorového kypřiče není uvedena rychlost otáček8oi

Eugene (Jett) Na malé řemenici by měla být drážka pro nastavení řemene a sponka.

Eugene (Jett) Zpět a vytáhl jde na první

Alexey (Edgard) Pulley není zapojen.a už se chystá8oi

(Edgard) Ne! plné napětí! je.Pokud je natažená, je to všechno pivo! pouze změna.

Eugene (Jett) nechápu, co kladka? Motor má blok řemenic se dvěma metličkami, které slouží k nastavení uložení řemene.

Tagy: Jednonápravový traktor Neva jak napnout řemen video

Rozměry řemene pro motorové kypřiče Neva. na co se zaměřit?

Při výběru pohonné jednotky hraje důležitou roli číslo dílu jednonápravového traktoru Neva používaného na farmě.

Abyste při nákupu neudělali chybu, je nutné:

 • Vadný hnací řemen odstraňte pomocí speciálního zařízení a přesně podle postupu uvedeného v návodu;
 • Zkontrolujte, zda na povrchu prvku není tovární značení. obvykle je bílé, modré nebo šedé;
 • V některých případech může označení na prvku chybět. to je způsobeno silným opotřebením dílu. Pokud ano, bude nutné změřit délku řemene pomocí dvou otočných napínáků;
 • Zjistěte velikost vhodného pásu;
 • Nákup nového dílu a jeho instalace do konstrukce elektrického rumpálu Neva.

Nejčastějším problémem uživatelů je zjištění rozměrů nových řemenů. Níže uvedená tabulka vám pomůže vyloučit případné chyby:

Řekne vám, které hnací řemeny jsou vhodné pro montáž na vačkový a klikový hřídel bloků motorů Neva MB-1 a MB-2.

Vlastnosti motorových kypřičů „Neva

Existuje mnoho variant tohoto motorového kypřiče (MB-2, MB-23 atd.).д.). Každé zařízení má svůj typ pásu. Převážně používané motorové kypřiče MB-1. motorové kypřiče starých modifikací. Je třeba poznamenat, že fungování jednotek MB-1 a MB-2 je založeno na mechanismu převodu klínovým řemenem. Tento systém umožňuje pohyb stroje vpřed a vzad; bez něj by stroj nefungoval. Model MB-1 má převod klínovým řemenem u obou zdvihů. U modelu MB-2 se používá pouze jeden přední převodový stupeň. Pro výběr řemene pro motorový kultivátor Neva je proto třeba mít následující informace

 • Musíte znát typ pásu, který odpovídá vašemu modelu;
 • délka pásu;
 • stupeň napnutí dílu;
 • typ převodovky s klínovým řemenem (pro určité modifikace).

Délka klínového řemene;. Nabídka motocyklů je dostatečně široká, aby vyhovovala potřebám jezdce. Proto musí být řemen, který má být vybrán pro motorový kypřič NeVa, shodný s modelem použitého zemědělského stroje.

Modely MB-1 a MB-2 mají často převodovku s klínovým řemenem. Právě klínový převod umožňuje pohyb stroje dopředu a dozadu. Pokud se mechanismus klínového řemene na stroji porouchá, jednonápravový traktor nebude správně fungovat.

Motorové kypřiče MB-1 mají přední a zadní převodovku. Modely MB-2 se pohybují pouze dopředu. Vzhledem k tomuto rozdílu nelze použít identické pásy.

Výběr rozvodového řemene je snadný, je třeba věnovat pozornost následujícím bodům

 • zvolený typ musí být vhodný pro daný model vozidla;
 • rozměry pásu;
 • fáze napínání dílu;
 • typ pohonu klínovým řemenem.

Výše uvedené informace vám pomohou vybrat správný řemen pro váš model motorového kultivátoru.

Typy řemenů namontovaných na stroji:

Pro zjednodušení výběru je vhodné použít níže uvedenou tabulku. V této části je uvedeno, které řemeny odpovídají modelu stroje.

Napínání řemenů u motorových kypřičů „Neva“: provádí se doma

Po nasazení řemenů na řemenice následuje poslední krok údržby řemenů. napínání, které je podrobně ukázáno v instruktážním videu. V nové šňůře je téměř vždy vůle, kterou můžete nahmatat rukou. Je nepřípustné, aby pás „visel volně“ a visel do strany o 1 cm nebo více.

 • Pás se nesmí používat na určité straně motorového kypřiče;
 • prokluzování, které brání motoru vyvinout potřebnou trakci pro orbu, zpracování půdy a další těžké práce;
 • zadrhávání a silné dýmení při volnoběhu, které může vést k modravému lesku na řemenicích.

Typy řemenů pro motorové kypřiče Neva

K motorovému kultivátoru se montují tři typy řemenů. Patří mezi ně:

Pro přesný výběr hnacího řemene pro model Neva je nejlepší použít tabulku, která ukazuje, které díly odpovídají modelu pohonné jednotky.

Tato tabulka vám pomůže vybrat správný řemen pro váš kultivátor Neva v závislosti na modifikaci vašeho zemědělského zařízení.

Zkušenosti majitelů Neva MB-2. recenze z fór

Zkušenosti každého zemědělce jsou jedinečné. Zvláště cenné jsou rady těch, kteří na svých pozemcích používají jednonápravový traktor, jako je ten váš. Zde je několik tipů od majitelů motorového kultivátoru Neva MB-2 ohledně údržby a řešení problémů.

„Koupil jsem si jednonápravový traktor Neva mb2 a byl jsem s ním velmi spokojen. Stroj nějakou dobu fungoval dobře, ale týden po spuštění začal z výfuku vycházet bílý kouř. Zkoušel jsem snížit otáčky motoru. nepomohlo to. Ukázalo se, že se jedná o vodu v plovákové komoře. Vyprázdnil jsem benzín, dal jsem ho do pohotovostního režimu, vyprázdnil komoru. Jediná náprava poté fungovala dobře. Pokud jste měli podobný problém, doporučuji využít mých zkušeností!“

„Mám tento problém: na první rychlostní stupeň můj jednonápravový traktor normálně kultivoval, ale když jsem zařadil druhý rychlostní stupeň a pracoval s půdou, otáčky motoru neklesaly. Při kopání do země se kladivo zastaví. Znalí lidé naznačují, že by to mohl být tažný řemen. Upravil jsem napínák a zkrátil řetěz na spojkové páčce a problém byl vyřešen! Nyní pracuji s potěšením, Nevu MB2 používám již dva roky.“.

„Nejsem žádný začátečník, používám kultivátor už 4 roky. Poslední dobou, když ho zatížím, motor se začne zadrhávat, jako by netáhl Sotva jsem ho dostal do garáže, a nebylo tam žádné praskání nebo dýmání. Důvod byl jednoduchý: vzduchový filtr byl ucpaný. Musel jsem ho vyměnit a auto teď jezdí jako zvíře.“.

řemene, kultivátoru, neva

Svými názory na tento model pásového traktoru, jeho údržbu a hlavní problémy můžete pomoci i ostatním čtenářům našich stránek.

Pokud jste majitelem tohoto modelu motorového kultivátoru, můžete zanechat zpětnou vazbu o jeho údržbě a provozu nebo položit jakýkoli dotaz týkající se opravy nebo údržby tohoto modelu níže v komentářích.