Jak vyříznout víko z plastového sudu

Jak otevřít sud s motorovým olejem?

Zahrada je plná větví a dalšího odpadu a vy chcete spálit všechen přebytečný odpad. Plánuji si na to koupit levný sud na použitý olej. Většinou jsou ale ucpané. Otevřené jsou dražší a jejich nalezení trvá déle.

Nejdřív jsem si myslel, že bych mohl řezat olej bulharem, ale bojím se, že by se od jiskry mohly oddělit olejové páry. Kdo ji otevřel??

A mezitím se možná najde sud, který nepotřebuji? Pomozte mi se jich levně zbavit.)

Je to ve vlákně o strojním oleji, takže to není mimo ))))

Pneumatickým dlátem nebo sekáčem se otevírá dobře, ale trvá to trochu déle a je to. olej se tolik nezapařuje

Nejdříve jsem chtěl odříznout víko zevnitř, ale teď je tam i víko, které chrání sud před deštěm a sněhem. Ještě jednou díky ))

Jeden blbec tady na fóru už před rokem radil, aby se úhlovou bruskou rozřezal sud s olejem. tak toho idiota zabil. Pokud se nemýlím, žil jsem v Boru.

Chcete-li vyříznout sud na jakýkoli druh paliva a maziva, naplňte jej nejprve vodou. Použil jsem sekeru, elektrickou skládačku s dlouhou pilou. Můžete udělat spoustu věcí. kov je poměrně tenký a měkký.

To se stává. Možná budete mít štěstí a bezpečně rozřežete i 1000 sudů (k výbuchu je potřeba určitý poměr hořlavých par a kyslíku v sudu). Ale 1001. sud může být váš poslední sud v tomto životě. Nepotřebujete ji?

OK. Děkuji za tip, ale v tomto případě nedošlo ke kontaktu řezného nástroje s vnitřní stranou hlavně, takže pokud existovalo nějaké riziko, bylo to opravdu s pravděpodobností 1/1000.

Sekeru nakloněte na okraj víka a poklepejte na ni silným kladivem. Otevře se jako konzerva. Neřežte příliš těsně u okraje, ponechte 1-2 cm. Druhá akce. klepněte kladivem na okraj co nejvíce dolů. Poté položte ostří sekery na vnější stranu, naproti zastrčenému okraji, a klepněte na okraj zevnitř kladivem. Přiléhá těsně, bez ostrých hran, dobře přiléhá. Celá operace trvá 5-7 minut na jeden sud. Odřízněte hlaveň a poklepejte na okraj ve svislé poloze, není třeba jej pokládat. Dláto je dlouhé, stačí jakákoli sekera, ani ne příliš ostrá. Budete ji potřebovat také pro lisování rámečku. Použití úhlové brusky je příliš bolestivé a není tak dobré. Zanechá velké ostré rohy. není zač, použijte píšťalku

úhlovou bruskou můžete řezat olejový buben?

Karoserii jsem řezal, ale podhled je stále na autě. Byl tam kouř. Nepomohl ani 5kg hasicí přístroj na oxid uhličitý.

P.s. Mimochodem, benzín v nádrži se nevznítil, kbelík jsme později vypustili.

Když jsem byl malý, viděl jsem náklaďák se sudy s alkoholem, zapaloval jsem ty sudy zapalovači v temné noci, nevím, jestli jsem měl štěstí, že jsem byl naživu, nebo ne.

když jsem byl mladý, viděl jsem náklaďák naložený prázdnými sudy od alkoholu. hádejte, proč stěhovákům trvalo dvě hodiny navíc, než sudy naložili? )))

Viděl jsem obyčejný dvousetlitrový sud, takže uvnitř byla nějaká chemikálie. V žádném případě, žádná fólie. Tenké, ale robustní železo.

V práci jsem si bral barely s ředidlem (R-646 atd.) a pak jsem si je musel kupovat.п.), namočte ji na 24 hodin do vody. dva a pak je rozřízněte úhlovou bruskou. Jiný muž z práce však neměl to štěstí (pravděpodobně nenamočil, ani nenalil/nevypustil vodu), ale výpary rozpouštědla se mu vznítily a popálily mu obličej, ležel v nemocnici.

Víko jsem vyřízl elektrickou skládačkou. Tehdy jsem neměl pilu na kov, tak jsem použil pilu na dřevo. Stačilo to na jedno víčko 😉

omezuje šíření rádiových vln v této vrstvě atmosféry. To je hloupá věta. Vypadá to, že je to hloupý soudce ve fyzice.

naplňte ji na několik dní vodou. pokud neodstřihnete víko. Nalijte trochu vody a odřízněte ji.

Zkuste ho zapálit zápalkou nebo zapalovačem a uvidíte, že se olej od jisker nevznítí. Nemá žádné výpary.

Pokud víko jen vyříznete, použil jsem úhlovou brusku, ale ne až na doraz, a zbytek jsem vyrazil kladivem.

Ve velkých servisech a prodejnách olejů říkají, že je mohou rozdávat

Pokud se používají chemikálie, které nejsou vhodné pro vodu, ale mohou být použity jako zdroj dobrého železa (nebo pro jakékoli nepotravinářské účely), od 100 do 200, v závislosti na množství. Nějaké jsem dostal v zimě, už letos. Kdybyste mě potřebovali, ozvěte se mi, prosím. Odevzdejte telefony 🙂

PS. A ten bastard, co mi podstrčil kladivo. bastard! Nevím, kdo. proto je to tajemství, proto je to bastard.

vyříznout, víko, plastového, sudu

Odrůdy vhodných nádob

V případě, že rozdíly v objemu domácích sudů. v rozmezí od 180 do 250 litrů. nemají velký vliv na výkon septiku, typ materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, určuje jeden z nejdůležitějších parametrů. životnost. Proto je nesmírně důležité předem zjistit, který výrobek je pro danou aplikaci nejvhodnější, a to s ohledem na vliv takových destruktivních faktorů, jako jsou:

  • Jak je půda mokrá.
  • Klimatické podmínky, včetně teplotních výkyvů.
  • Množství sedimentu.
  • Složení odtékající odpadní vody. zda bude nádrž obsahovat pouze přírodní domovní odpad, nebo také syntetické čisticí prostředky, domácí chemikálie apod. п.

Existují dva hlavní typy domácích sudů. plastové a kovové. První se vyznačují inertností vůči korozivním procesům, druhé maximální trvanlivostí. Proto je vhodnější zhotovit septik pro toaletu ze železného sudu v místě, kde se očekává velké mechanické zatížení. například pokud je jímka zřízena na místě průjezdu nebo parkoviště pro vozidla. Průměrná životnost takové nádrže je 10-12 let.

Dostupné možnosti

Široká škála spotřebitelů má k dispozici několik možností uspořádání žumpy pro odvod odpadních vod

  • Speciálně navržená nádoba vybavená kontrolním poklopem, otvorem pro instalaci ventilace a prvky pro odvodnění. V případě potřeby je možné instalovat několik nádrží zapojených do série. pokud je objem odpadní vody dostatečně velký. Je navržen tak, aby se dal namontovat a instalovat bez nutnosti úprav, ale stojí více než běžná hlaveň.
  • Ocelová hlaveň. Levnější než výše uvedená možnost, ale může vyžadovat úpravy, jako jsou ohyby, vytahovací otvory, antikorozní úprava atd. Obecně platí, že navzdory nízké ceně a vysoké pevnosti se materiál stěn vlivem korozivních procesů rychle zhoršuje.
  • Plastový barel. Vyrobeno z PVC nebo jiných polymerů s podobnými vlastnostmi. Není korozivní. Proto vydrží mnohem déle než jeho kovový protějšek. Nádoba však není příliš robustní a mohla by se rozpadnout, pokud by v oblasti, kde má být instalována, došlo k silným mechanickým nárazům, například k přejetí autem.

Vezměte prosím na vědomí! Hloubka žumpy u sudu bez dna by měla být o 30-40 cm větší než její výška. Je nutné vytvořit filtrační vrstvu z 20-30 cm jemné drti a 10-20 cm písku. Při průchodu jím se odpadní voda přirozeně čistí, než se vsákne do země.

Výhody a nevýhody plastových a kovových bubnů

Kovová hlaveň se vyznačuje velkou bezpečnostní rezervou. To mu dává výhodu, když se ochladí. Navíc se nezhroutí, pokud je umístěn blízko povrchu a přejede přes něj těžké vozidlo.

Ocelová nádrž používaná pro kanalizační stoky má však také řadu významných nevýhod:

  • Nízká odolnost proti korozi. Bez zvláštních ochranných opatření a pod vlivem agresivních médií stěny nádrže prorezaví již 3-5 let po instalaci.
  • Vysoké náklady. Jedna věc je použít starý, dříve v domácnosti používaný nebo vyřazený sud, druhá věc je muset jej speciálně zakoupit ve zcela nové podobě. Jejich cena je poměrně vysoká.
  • obtížná instalace. Velká hmotnost a rozměry často ztěžují instalaci nádrže do speciálně připravené jámy, zejména pokud je výrazně prohloubena, aby se eliminoval vliv negativních teplot v zimě.
  • Optimální tloušťka stěny by měla být alespoň 15 mm. Takové silnostěnné konstrukce jsou obecně mimo oblast použití v domácnosti. Ty je třeba buď speciálně vyhledat, nebo objednat. Kromě toho mají tyto sudy impozantní hmotnost a není možné je instalovat bez speciálního vybavení.

Dvoukomorový septik, první sud má dno a je vybaven odvětráváním, druhý je níže a propouští vodu do země přes průsakové lože Zdroj: stroyfora.Např

Naproti tomu plastový buben pro letní toaletu se septikem nebo bez něj má více výhod než nevýhod. Jeho výhody jsou následující:

  • Dlouhá životnost. Při správné instalaci do země a ochraně před škodlivými vlivy vydrží plastové nádrže v praxi stejně dlouho jako samotný dům.
  • Snadná instalace díky nízké hmotnosti materiálu.
  • Není náchylný ke korozním procesům.
  • Inertní vůči korozivním kapalinám. Stěny plastového septiku mohou dlouhodobě a bez následků přicházet do styku s roztoky čisticích prostředků, pracích prášků, bělidel a dalších chemikálií pro domácnost.
  • Žádný průtok odpadních vod stěnami do půdy. Plastové nádrže na rozdíl od svých kovových protějšků nekorodují a nepropouštějí odpadní vodu do země.
  • Přijatelné náklady.
  • Dostatečná bezpečnostní rezerva pro zachování celistvosti pod tlakem půdy.

Plastové sudy jsou ideální pro domácí septik Zdroj sibenergo38.com

Plastové sudy však nejsou bez nevýhod. Jedním z nejzřetelnějších je nesnášenlivost materiálu vůči teplotám pod bodem mrazu. Proto musí být septik vždy izolován nebo zakopán pod úrovní mrazu. Plast také na rozdíl od kovu nevydrží vysoké mechanické zatížení, takže v případě potřeby vyžaduje oplocení nebo vyztužení.

Materiály a nástroje:

Pro výrobu těsnění vezměte kus silikonové hadice o 5-20 mm delší, než je obvod hrdla nádoby, které má být utěsněno. Délková rezerva závisí na velikosti hrdla, pokud má obvod pouze 200 mm, stačí kus o délce 205 mm. Poté se podélně rozřízne.

Poté se hadice rozřízne přes stěnu nádrže, plechovky nebo jiné nádoby. Po nastavení obvodu zůstane 1-2 cm přebytečný okraj. Utáhněte hadici k hrdlu na straně, kde jste začali, a vytvořte mezeru pro uložení zbytku. Tím se okraje hadice stabilizují a zabrání se jejímu vyskočení.

Toto těsnění je dostatečně pružné, aby zajistilo úplnou těsnost nádoby po uzavření víka, i když je pod tlakem. Snadno se vyjímá při praní a v průběhu času si zachovává svůj tvar, takže je v některých ohledech dokonce lepší než standardní plochá.

Po provedení všech nezbytných příprav je třeba označit místo, kde má být kohoutek instalován. Předpokládá se, že nejvýhodnější poloha je nízko, blízko dna. Díky tomu se vylije téměř všechna tekutina beze zbytku. Ne vždy je však výhodné použít pro instalaci dno nádrže, protože nádrž musí být umístěna zvláštním způsobem, což vyžaduje další úsilí.

Před zahájením prací musí být příslušná část bubnu očištěna od nečistot a rzi a odmaštěna. V opačném případě může dojít k narušení těsnosti spoje. Proces čištění musí být prováděn jak uvnitř, tak zvenčí. Práci proveďte následujícím způsobem:

  • Po výběru vhodné pozice je třeba ji označit. Místo, kde bude otvor vyříznut, je třeba obkreslit.
  • Alternativně vytvořte otvor v kruhu pomocí vrtačky. Pak dlátem rozbijte mosty a pilníkem vyhlaďte hrany.
  • Tam, kde je na zástrčce krátký závit, je našroubována matice. Díl se vloží do otvoru vytvořeného zvenčí. Z vnitřní strany je třeba na netěsnící vývodku nainstalovat druhý upevňovací prvek.
  • Poté je třeba spoj utěsnit. Na zbývající volnou část nitě nalepte pásku FumTape. Toto místo je bohatě pokryto silikonovým tmelem. Poté matice co nejpevněji utáhněte.
  • Našroubujte kulový ventil na zátku.

Po dokončení instalace zkontrolujte, zda konstrukce správně funguje. Naplňte nádrž vodou a zapněte vodovodní kohoutek. Pokud se snadno otevírá, netěsní, je instalace uspokojivá a spolehlivá.

Jak vyrobit víko na sud

Pokud má zemědělec kachny, kuřata nebo husy, je problém skladování obilí poměrně důležitý. Obvykle se pšenice nebo ječmen, které vesničané nakupují pro drůbež, nasypou do sudů, přikryjí a skladují po mnoho měsíců. Nemá smysl uchovávat obilí v sudech bez víka. v takovém případě se mohou množit pouze myši. Myši se pod něj snadno dostanou, proto nádrž zakryjte prknem.

V takových případech si vesničané koupí sudy s víkem nebo si je sami vyrobí. V prvním případě se bez peněz neobejdete. dvousetlitrová popelnice stála v roce 2017 asi 2000 za kus. V druhém případě budete potřebovat touhu, několik prken a nářadí, které vám práci usnadní.

V našem příkladu jsme zvolili druhou možnost, protože jsme měli několik sudů bez víka, ve kterých byla voda na zalévání okurek. Rozhodnou se chovat kuřata, koupí několik pytlů obilí a umístí je do stodoly. Myši, se kterými vedeme nekonečný a nemilosrdný boj, se z takového daru jen radovaly a hned první noc se prokousaly pytli. Proto jsme z nich vylili vodu, vysušili je a začali vyrábět víka, protože pro nestandardní sudy je nemůžeme koupit.

Nejprve vezmeme desky o průměru 30 mm. Uřízneme je na průměr hlavně a položíme je na hlaveň tak, aby přesahovaly okraje hlavně asi o 2-3 cm.

Nyní z těchto desek vytvořte stínění a spojte je dohromady. Postupovali jsme následovně: do bočních hran jsme vyvrtali mělký otvor, do jedné desky jsme zatloukli dřevěný kolík, předem jej namazali lepidlem a prostrčili otvorem na druhé desce.

Poté položíme desku na sud, vyrovnáme ji tak, aby jej zcela zakrývala, a tužkou zespodu obkreslíme obvod nádoby. Snažte se obkreslit co nejvíce, aby tužka sledovala všechny nerovnosti kruhu. To je důležité zejména v případě, že je hlaveň zvrásněná.

Otočte desku s nakresleným kruhem vzhůru nohama. na něm nakreslená čára trimru udává průměr hlavně. Nyní musíme nakreslit další kruh o poloměru o 2 cm větším. Vyrobíme si kompas z improvizovaných materiálů: vezmeme tužku, připevníme na ni závit a na druhý konec připevníme samovrtný šroub. Určíme střed kružnice, vložíme do ní samovrtný šroub, vyrobíme závit požadované délky a nakreslíme další, větší kružnici.

Vezmeme si skládačku a nařežeme desku po vnějším obvodu. Víko sudu bude vypadat takto.

Nyní ji těsně obepneme kolem hlavně. Za tímto účelem vezmeme ruční frézku, nasadíme na ni 1,5 cm širokou drážkovací frézu a v místě, kde je nakreslena ořezová čára menšího obvodu, vyřízneme drážku. Nastavte hloubku řezu na polovinu tloušťky desky. Abychom mohli řezat přesně podél linie, připevníme k fréze vodicí dorazy a samotný kryt upevníme na stůl pomocí svorek.

Vyčistěte drážku od hoblin a nasaďte ji na hlaveň. Pokud je značení provedeno přesně a drážka je přesně v jedné linii, víko hlaveň pevně utěsní. Pokud vám při montáži něco překáží, označte si místo tužkou a ořízněte ho frézou.

Poté víko pečlivě obrousíte bruskou. Desky jsou nyní upevněny hmoždinkami. To nestačí, mohou se zlomit neopatrným pohybem. Aby bylo víko pevnější, připevněte ho zevnitř třemi tenkými lištami a přišroubujte je krátkými samořeznými šrouby kolmo ke každé desce.

Otočte víko dnem vzhůru. Pokud jsou mezery mezi deskami velké, použijte k jejich utěsnění hřebíky s malou hlavičkou.

Korková víčka na sklenice

Vezměte si nádobu, která je mírně nadměrná pro víčko sklenice. Povrch namažte vazelínou a vyplňte silikonem s barvivem nebo bez něj. Vyhlaďte ji prstem potřeným vazelínou.

Víko na letní sud

Rád bych se se zahrádkáři podělil o poměrně jednoduchý, ale velmi užitečný „vynález“. Na každé zahradě jsou sudy s vodou na zalévání. A téměř na každé zahradě je alespoň jeden barel s čistou vodou pro další účely v domácnosti. V našem letním domě jsou dokonce dva takové sudy. Vodu z nich používáme na mytí nádobí a zeleniny i na praní.

Aby voda byla čistá od prachu, spadaného listí a dalších nečistot, už léta pokrýváme horní část sudů čímkoli, co můžete. kousky překližky, tácky od sporáku, dveře od staré skříně. Vzhled těchto sudů byl poněkud nevzhledný. Nakonec to můj manžel při pohledu na všechen ten nepořádek už nevydržel. Doporučuje se pro ně vyrobit speciální víčka.

Moje matka, starší osoba, okamžitě navrhla, že by pro ni bylo jakékoli víko velmi nepohodlné.těžký, s držadlem, které musíte neustále zvedat, když potřebujete nabrat vodu. Ale když jsme viděli výsledek, byli jsme velmi překvapeni. bylo to tak snadné a pohodlné!

Víko sudu se snadno otevírá a chrání vodu před nečistotami, které by mohl rozfoukat vítr.

A otvor je dostatečně velký na to, abyste mohli nabírat vodu kbelíkem, ne jen naběračkou. Víko také drží hadici při plnění sudu vodou. Výroba tohoto velmi užitečného zahradnického doplňku není náročná a netrvá dlouho. Postup je následující.

Z kusu překližky vyřízněte kruh o něco větší, než je průměr kbelíku, aby bylo možné zachytit okraj víka při jeho otevírání.

Kruh se rozřízne zhruba na polovinu na dvě výseče. Jeden z nich bude opraven, druhý se otevře. Zvětšíte-li část otvoru, vejde se do něj nejen kbelík, ale i vědro.

Na spodní straně je třeba ke každé polovině podél štěrbiny připevnit tyče s montážními smyčkami. Délka tyčí by měla být o něco menší než vnitřní průměr sudu, aby se víko neposunulo. Hotový výrobek je třeba řádně ošetřit impregnací na dřevo, protože bude v neustálém kontaktu s vodou, navíc ho budete používat venku, a to nejen po dobu jednoho roku.

Používáme ji už dva roky a nemůžeme se jí nabažit! Je to nejen pohodlné, ale nádrže na vodu mají mnohem přesnější vzhled.

A pokud máte touhu ozdobit takový obraz víka nebo jej ozdobit v módní nyní decoupage technikou, pak tento užitečný produkt pro zahradu bude nejen funkční, ale bude originální dekorací vašeho zahradního pozemku.

Měření a řezání hlavně

Pamatujte, že při této práci je lepší sedmkrát měřit a jednou řezat, nikoli naopak. Nezapomeňte na bezpečnostní opatření, protože se budou používat elektrické a ostré nástroje.Změřte výšku sudu a rozdělte ji na polovinu. Poté kolem středu hlavně ve stejné vzdálenosti od sebe udělejte nejméně šest bodů, což zajistí, že budete moci vést rovnou čáru pro zastřihovač a řezat hlaveň rovně uprostřed. Ideálním nástrojem pro řezání je skládačka, ale pokud ji nemáte, použijte nástroj, který tuto práci zvládne. Pak začněte měřit horní část hlavně, kterou jste vyřízli. Vrchní část hlavně je třeba vyříznout bez nerovností. Pokud používáte sud s víkem, měli byste jednoduše odříznout závit nebo víko upevnit.