Jak vybrat kladivo pro domácí použití

Úderná síla: 12 nejlepších nárazníků pro domácnost

Na čem závisí kvalita opravy? Na základě zkušeností a vybraných materiálů a nástrojů. To platí i pro rotační kladiva. Tento nástroj je nepostradatelný, ať už instalujete elektrické rozvody, připevňujete podhledové konstrukce nebo instalujete vodovodní armatury. Začátečníci jsou při hledání vhodného nástroje často v rozpacích, pokud jde o kvalitu a cenu. Přečtěte si náš přehled nástrojů, které jsou pro vaši práci nejvhodnější, a 12 peorátorů, které považujeme za nejlepší.

První věc, kterou je třeba při výběru nástroje zvážit, je. nejen peorator. je vhodné si odpovědět na dvě otázky: jak často budete nástroj používat a k čemu ho potřebujete.

Pokud chcete provádět opravy v domácnosti a neplánujete v budoucnu často dělat díry do zdí, nemá smysl utrácet peníze za drahé profesionální vybavení. V opačném případě mohou mistři-profesionálové bezpečně projít kolem regálů s „domácími“ zařízeními, protože nejsou určeny pro každodenní a složitou práci.

Stejně jako ostatní renovační nářadí můžete šroubováky rozdělit do tří typů:

vybrat, kladivo, domácí, použití
 • Domácí. Čím se liší. nízká hmotnost do pěti kilogramů. Používají se pro údržbu domů a jednoduché práce. Výrobci často odmítají poskytovat další funkce a složitá nastavení z důvodu úspory.
 • Poloprofesionální. Hraniční možnost, která vyhovuje jak amatérům s omezeným rozpočtem, tak profesionálům. Tyto svítilny jsou výkonnější, a proto těžší než jejich protějšky pro domácnost.
 • Profesionální. Nejzávažnější stroje. výkonný a těžký. Hmotnost profesionálního peorátoru může přesáhnout 9 kg. Často s vyšší nárazovou silou. Vydrží vysokou intenzitu práce a nevyžadují časté přestávky ve vrtání.

nejlepších profesionálních ošetřovatelů

Profesionální převodovky jsou nejen výkonné a efektivní, ale také stojí pěkný peníz. Proto kupující berou svůj výběr vážně, pečlivě studují recenze a rozhodují se, který z nich je pro jejich konkrétní úkoly vhodnější.

Naše redakce zařadila do TOP nejlepších modelů 10 modelů v různých třídách:

Výběr vám pomůže najít ten správný kompas, který bude vyhovovat vašim potřebám, od renovace bytu až po demontáž a vysekání dveřních nebo okenních otvorů do betonu.

Hodnocení vychází nejen z doporučení odborníků, ale také ze zpětné vazby od zákazníků, kteří ji již vyzkoušeli v terénu.

Skříňka na nářadí Bosch GBH 2-28 F

Oblíbené rotační nářadí Bosch je klasickým horizontálním nářadím pro práci s nástroji SDS. Díky svému střednímu výkonu a hmotnosti zvládne všechny každodenní opravárenské práce a je vynikající volbou pro ty, kteří potřebují všestrannost. Standardní třírychlostní převodovka je doplněna jádrovým vrtákem a držákem vrtáků. Stačí jej nasadit na hřídel místo základního nástroje a z jádrové vrtačky se stane plnohodnotný elektrický šroubovák nebo vrtačka. Mnoho vyzkoušených uživatelů bylo překvapeno nezvykle měkkým dopadem dláta. Díky tomu je svítilna méně výkonná, než uvádí výrobce. Skutečnou předností je však účinný systém tlumení vibrací.

 • produktivní;
 • dobře navržený systém tlumení vibrací;
 • robustní hořčíkové pouzdro;
 • kvalitní pouzdro;
 • plynulé nastavení rychlosti;
 • dlouhý kabel (4 m);
 • rychlá výměna sklíčidla.

DeWALT D25143K

Rotační nářadí DeWALT patří k nejsilnějším v oboru. Nejsou náchylné k problémům, jako je slabá převodovka, selhání řídicí elektroniky a snížená intenzita nárazu v důsledku tepla. Tento jednoduchý, ale vysoce kvalitní model používá mnoho montážních nebo stavebních profesionálů. Zatímco většina přístrojů podobné hmotnosti a účelu nemá výkon motoru vyšší než 800 W, DeWALT je díky přídavné stovce dobrým děrovačem pro pily a dláta. Dodatečný výkon umožnil zvýšit počet úderů za minutu na 5350, což vedlo k výraznému zvýšení produktivity. Nejdůležitější však je, že se výrobci podařilo vše vměstnat do kompaktního těla, aniž by se svítilna stala neskladným a neohrabaným nástrojem.

 • rychlost vrtání a síla příklepu;
 • vysoký výkon;
 • nízká hmotnost;
 • Vysoce kvalitní provedení
 • jednoduchá výměna nástroje;
 • kompaktní pouzdro;
 • vysoce kvalitní ochrana proti prachu;
 • použitelnost.

Bosch GBH 240 F

 • rychloupínací sklíčidlo pro válcové vrtáky;
 • nižší hmotnost;
 • tři režimy;
 • Přesnost bezpečnostní spojky;
 • praktické a spolehlivé;
 • vysoce kvalitní montáž.

Metabo KHE 2860 Quick

Podle spotřebitelských recenzí je KHE 2860 nejen dobrým nástrojem pro domácnost, ale také pro profesionální použití. Téměř 900 wattů umožňuje vrtání podřezů, vrtání průchozích otvorů, vrtání děr a další náročné úkoly. Kryt z hliníkové slitiny zvyšuje hmotnost motoru, ale odvádí teplo od převodovky mnohem účinněji než plast. Pro každodenní použití je to první volba, protože vyšší provozní teploty mají negativní vliv na elektronickou regulaci otáček a mazání převodovky. Prachotěsný motor Marathon pro ještě delší životnost.

 • ochrana proti prachu;
 • výkon 880 W;
 • Výborně se hodí pro nepřetržitý provoz;
 • Kovová skříň převodovky;
 • připojení otočného kabelu.

AEG KH 28 Super XE

Jedná se bez nadsázky o jednu z nejlepších profesionálních svítilen nejen v produktové řadě značky, ale i mezi konkurencí. Hned na první pohled zaujme neobvyklé umístění přepínače režimů. Zatímco mnoho profesionálních rukojetí pil má nožní pedál ve spodní části, což je nepohodlné, ale těžko se poškodí, společnost AEG našla jiný způsob. Díky zapuštění klíče do těla a jeho naklonění je plně chráněn proti nárazu při pádu nástroje. Pro rozšíření všestrannosti nástroje byla přidána funkce soft kick, která po aktivaci umožňuje opracovávat dlaždice a jiné křehké materiály. Díky mimořádně výkonnému motoru vytvořil výrobce univerzální nářadí s bezkonkurenčním výkonem.

 • více než 1 kW;
 • Režim mírného úderu;
 • snadné použití;
 • Ovládací prvky jsou chráněny před poškozením;
 • nejvyšší produktivita.

Typy rotačních nástrojů podle počtu pracovních režimů

Počet režimů je jednou z rozhodujících charakteristik, které určují výkon a účinnost. V závislosti na počtu pracovních režimů jsou všechny rotační nástroje rozděleny do tří skupin:

Nejjednodušší typ tohoto nástroje a nejméně produktivní. Vhodné pouze pro vrtání do relativně měkkých materiálů, jako je dřevo, sádrokarton nebo tenký plech.

Zahrnuje nejen režim vrtání, ale také vrtání s příklepem. Pro tvrdší materiály, včetně betonu a cihel. Ideální pro domácí použití.

Nejproduktivnější a nejpoužívanější typ. Zahrnuje režim vrtání, vrtání s příklepem a režim vrtání s příklepem bez otáčení, což umožňuje použití jako sbíjecí kladivo.

Existují čtyři hlavní typy pohonů, z nichž každý má své výhody. Volba pohonu by měla vycházet z prováděné práce.

 • Benzínové pohony jsou nepostradatelné, pokud opravujete vozovku nebo pracujete v otevřeném prostoru bez přístupu k elektřině. Tyto peorátory jsou vybaveny spalovacím motorem, mají velmi vysokou rázovou sílu a jejich nízká spotřeba paliva jim umožňuje pracovat až dvě hodiny po naplnění nádrže. Kromě výhod mají i řadu nevýhod: potřebujete další palivo, nelze regulovat sílu nárazu, což může způsobit nežádoucí poškození, jsou velmi lehké, velké a velmi drahé.
 • Při opravách silnic a stavebních pracích se nejčastěji používají elektrické pohony. Díky stálé dostupnosti zdroje napájení je doba provozu neomezená, mají dobrý výkon a dostatečný příkon, jsou navíc vybaveny antivibračním systémem, který usnadňuje jejich používání, zpravidla obsahují tři provozní režimy, mají regulátor otáček a jsou za rozumnou cenu. Nevýhody jsou bohužel tohoto typu: rozsah vašich pohybů bude omezen délkou napájecího kabelu, samozřejmě existuje prodlužovací kabel, ale pokud je napětí nestabilní, výkon nástroje bude nekonzistentní, sklíčidlo se opotřebuje při dlouhodobém používání a dodatečné náklady na nákup nového.
 • Akumulátorové svítilny jsou velmi užitečné v místech, kde nemáte přístup k elektřině, nebo při renovaci fasády na budově, na kterou pravděpodobně nepoužijete elektrické nářadí. Jsou lehké a kompaktní, takže se velmi pohodlně používají. Navzdory baterii mají konstantní otáčky, které lze regulovat, a dostatečný výkon pro vrtání do betonu. nevýhodou je omezená doba provozu, která závisí na kapacitě baterie, nutnost nabíjení, které trvá dlouho, což znamená, že nástroj nelze používat ihned po vybití a dochází ke stagnaci provozu. Koupě nové baterie může být někdy obtížná, a pokud ji upustíte, baterie se poškodí.
 • Pneumatická dmychadla se používají hlavně v prostředí s nebezpečím výbuchu, protože jejich princip činnosti je založen na přeměně stlačeného vzduchu na výbušný. Mají nízkou hmotnost a dostatečně vysoké otáčky a nárazovou rychlost. Nevýhody jsou značné: potřebujete kompresor, který vám zajistí vzduch pro nepřetržitý provoz. Pohybová plocha bude omezena délkou hadice, která spojuje kompresor a peor, a především vysokou cenou takového nástroje.

Tvar a integrované funkce

Elektrické rotátory jsou k dispozici v jednoduchých tvarech a ve tvaru písmene „L“. Mají jiné umístění motoru. Modely ve tvaru písmene L mají vertikálně uspořádané hadice. Díky tomu vypadají kompaktněji. Tyto modely se rovněž vyznačují účinným chlazením. Tím se zabrání jejich přehřátí při nepřetržitém provozu.

Rovné jednotky mají úzké a dlouhé pouzdro. Při vodorovné poloze motoru. Váží méně než modely ve tvaru L. Tyto vlastnosti umožňují jejich použití ve stísněných prostorech.

Síla nárazu

Známá také jako energie nárazu, měřená v joulech. Při výběru se neorientujte na vysoká čísla: vše záleží na typu práce a materiálech, na které hodláte hořák používat. Větší modely snadno prorazí velké otvory v betonu, ale mohou poškodit choulostivé materiály.

Peorátory se silou úderu až 3 Jouly jsou vhodné pro domácí použití, včetně sekání dlaždic, propichování stěn pro vedení kabelů nebo instalaci hmoždinek.

Většina stavebních aplikací vyžaduje pouze motor s výkonem 8-15 J. Těžké nože také váží více (5-12 kg a více) a používají se hlavně pro vážné demontáže, vrtání velkých otvorů a práci s kamenem a porcelánovými dlaždicemi.

Další funkce

Pohodlí a účinnost elektrického nářadí pro vrtání otvorů je dána nejen jeho technickými vlastnostmi, ale také dostupností dalších možností. To je důležité zejména pro ty, kteří si hodlají svítilnu nejen vybrat do své domácnosti, ale také ji často a dlouhodobě používat.

Dalším důležitým faktorem, který je třeba zvážit před výběrem značky nebo modelu, je úroveň vybavení. Čím širší je sortiment, tím méně dalšího příslušenství musíte později dokupovat. Kvalita a kompatibilita značkových vrtáků, sklíčidel, kartáčů a dalších součástí obsažených v sadě je obvykle podstatně vyšší než u těch, které lze zakoupit samostatně. Navíc není vždy možné říci, které z nich můžete v danou chvíli potřebovat.

Seznam 10 nejlepších podle KP

Wert ERH 0724HRE (od 3279)

Nejzákladnější model ventilátoru, vhodný pro příležitostné použití v domácnosti. Do panelového domu lze bez problémů vyvrtat otvor pro hmoždinku, ale betonovou stěnu s ní jen tak nerozbijete. 750wattový motor je poháněn elektřinou. Přídavná rukojeť, vodítko hloubky vrtání a přepravní kufřík dodávané výrobcem.

vybrat, kladivo, domácí, použití

Funkce

Praktické a levné, vhodné pro domácí použití. Přestože je výkon motoru omezen na 700 W, energie úderu kladiva je 3 J. Výkon motoru lze ovládat tlačítkem startéru. Nástroj je připojen kabelem a má pouze dva metry. pro někoho to nemusí být dostatečně dlouhá doba a je třeba zakoupit prodlužovací kabel. Pouzdro není součástí dodávky.

Funkce

Kompaktní motor pro uživatele, kteří jej chtějí používat pouze v domácnosti. Nářadí o hmotnosti pouhé 2 kg má motor o výkonu 450 W a sílu úderu 1 W.2 jouly. Ano, pro „nárazový“ režim to nestačí, ale v tomto modelu prostě není. Dodává se s praktickým pouzdrem na přenášení a skladování. Napájení ze sítě. S výkonnějšími konkurenty se nedá srovnávat, ale pro příležitostné kutilské práce v domácnosti je to ideální nástroj.

Funkce

Lehký a spolehlivý nástroj od renomovaného výrobce, který se umístil na čtvrtém místě našeho seznamu nejlepších domácích děrovaček 2022. Německá společnost navrhla tuto páječku tak, aby se pohodlně držela, takže ji můžete používat dlouhou dobu. Nástroj váží pouze 2.2 kg, ale má 550 „poctivých“ wattů. Elektrické nářadí je napájeno ze sítě a oblíbená konstrukce sklíčidla umožňuje použití široké škály příslušenství. Včetně úložného pouzdra.

Funkce

Výkonná podlahová pila, kterou lze bezpečně koupit pro renovační práce ve velkém rodinném domě nebo soukromém domě. Energie nárazu 5 Joulů je více než dostatečná k provrtání kabeláže a vybourání i těch nejtlustších cihlových zdí. Pro pohodlný provoz je model vybaven antivibračním systémem, který jistě využije vysoce výkonný motor o výkonu 950 W. Lze uložit do praktického kufříku na nářadí. Nejlepší model v seznamu nejlepšího rotačního nářadí pro domácí použití s vertikálním motorem.

Funkce

Výrobce je známý po celém světě mezi stavebními dělníky a montážními firmami. Model se od konkurence odlišuje svou mobilitou. akumulátorovou svítilnu lze používat i v místech bez elektřiny. Konstruktéři zaplatili cenu v podobě hmotnosti a výkonu. Dodává se pouze s jednou baterií, ale pokud chcete, můžete si jich dokoupit více.

Funkce

Jeden z nejlepších poměrů cena/výkon mezi domácími elektrickými svítilnami z roku 2022. Má vše, co potřebujete pro seriózní opravy v domácnosti. tři provozní režimy, výkonný motor (880 W a 3.2 J) a antivibrační systém. Chválena je také dlouhá, měkká čtyřmetrová šňůra, která se nezlomí ani při častém ohýbání. Dodává se s volitelným sklíčidlem SDS-plus a přepravním kufříkem.

Funkce

Pokročilý model peorátoru pro domácí nebo profesionální použití. Pohodlná práce s tímto nářadím díky inteligentnímu antivibračnímu systému. 800W motor produkuje maximální energii úderu 2.9 Joulů. Výkon je určen četností stisknutí startovacího tlačítka. Tento peorátor je ovládán kabelem, ale kabel je dostatečně dlouhý.

Funkce

Drahý, ale vysoce kvalitní peorátor z prémiového segmentu nářadí od německého výrobce. Osvědčil se jako nejlépe tlumící a téměř nereaktivní grip peorator. Přesto motor o výkonu 900 W stále produkuje maximální sílu úderu 4 W.2 J, výkon, kterým se nemůže pochlubit každý. Součástí nástroje je speciální pouzdro, vodítko hloubky vrtání a mazivo.

Funkce

Zajímavý design výkonné akumulátorové svítilny. Přestože je tento výkonný nástroj nezávislý na elektrické síti, produkuje až 2.Maximální energie nárazu 1 J. Díky antivibračnímu systému a ergonomické rukojeti uživatel nepocítí žádný náraz. Dvě baterie a nabíječka jsou součástí balení kompaktního peorátoru 2022 Best at Home. Pozoruhodné je, že baterie jsou také vyměnitelné a hodí se k mnoha různým výrobkům.

vybrat, kladivo, domácí, použití

Výhody a nevýhody

Pokud jde o to, která svítilna je nejlepší pro osobní použití, nemá smysl přemýšlet o dražších modelech. Sotva je třeba neustále bourat cihlové zdi nebo do nich vrtat díry. To znamená, že nemusíte kupovat profesionální modely, protože nedostanete ani polovinu výkonu, který potřebujete. Naopak spolehlivost úsporných řešení je pro průměrného spotřebitele na odpovídající úrovni a můžete plně očekávat 5-6 let bezproblémového provozu za přijatelnou cenu.

Interskol P-22/620ER

Naším nejprodávanějším produktem je oblíbený hořák Interskol pro domácí použití. P-22/620ER obsahuje vše, co může běžný uživatel potřebovat, včetně sklíčidla SDS. Při volnoběhu může agregát Interskol dosahovat až 1 100 otáček za minutu. Síla nárazu 2.2 jouly při 5060 úderech. P-22/620ER má maximální průměr betonu 22 mm a spotřebuje 620 W energie.

Zubr ZP-28-800 KM

Levný, ale dobrý peorátor Zubr ZP-28-800 KM je nejdražším modelem v TOP-3 zařízeních pro domácí použití. Za cenu 5000 však nabízí opravdu skvělé funkce. Při příkonu 800 W generuje zařízení 4800 úderů za minutu s výkonem 3 %.2 Jouly a rychlost otáčení 1200 otáček za minutu. Kovová převodovka zabraňuje přehřátí nástroje. Maximální možné průměry vrtání do dřeva, kovu a betonu jsou 30, 13 a 28 milimetrů. Podle uživatelských recenzí peorátor plně ospravedlňuje svou cenu a dokonce překonává kolegy, kteří jsou dražší 1,5-2 krát.

 • vynikající stavba;
 • kompaktnost a nízká hmotnost;
 • Rychloupínací sklíčidlo;
 • Dobrá rezerva výkonu;
 • Žádné zahřívání při nepřetržitém provozu.

Sturm! RH2592P

Nejlepší poměr kvality a ceny pro váš domov. S RH2592P od značky Sturm! Má tři provozní režimy, zpětný chod a funkci aretace vřetena a je velmi dobře vybaven. Kromě samotného elektrického nářadí a praktického úložného kufříku zákazník získá navíc rukojeť, hloubkový doraz, mazivo a sklíčidlo s klíčem. Je to také nejlepší cenově dostupná vrtačka v našem žebříčku z hlediska výkonu, který zde činí 920 wattů. Maximální počet otáček za minutu je 1100 a maximální frekvence úderů 4400 za minutu. Jedinou hmatatelnou nevýhodou nástroje je značné zahřívání, takže pro zajištění dlouhé životnosti je Sturm! RH2592P by měl být po každých 20-30 minutách náročné práce uveden do klidu.

Jak vybrat dobrý nástroj pro vaši domácnost??

V následujícím textu popíšeme důležité technické vlastnosti, kterým byste měli věnovat pozornost při nákupu sekáče nebo vřetena.

 • Výkon motoru. Obvykle se pohybuje od 400 W do 2000 W. Výkon rotačního nástroje lze rozdělit do 4 skupin. Elektrické nářadí pro domácnost je nářadí s výkonem do 800 wattů. Pro profesionální stavební dělníky jsou k dispozici výkonnější stroje. Pro domácí použití stačí 500 wattů.
 • Energie a frekvence nárazů. Toto jsou některé z klíčových faktorů, které ovlivňují kvalitu vašeho nástroje. Před nákupem zvažte, pro jakou hustotu materiálu rázový utahovák potřebujete. Hodnoty energie nárazu se mohou pohybovat mezi 1 a 15 jouly. Pokud se chystáte pracovat s kamenem nebo železobetonem, je lepší se poohlédnout po vysokoenergetických variantách. Pro křehčí materiály je však vysoká energie nevýhodou. Důležité je také vědět, že síla úderu se s časem nemění bez ohledu na to, jak silně na rukojeť tlačíte. Čím vyšší je výkon, tím rychleji jsou otvory vyraženy.
 • Otáčky vřetena. Pokud budete výrobek používat pravidelně, měli byste zvolit takový, jehož maximální rychlost je 1500 otáček za minutu. Rychlost má také vliv na hmotnost: při vysokých rychlostech je hmotnost vyšší. Mohou se také rychle zahřát, což nepřispívá k vašemu pohodlí.
 • Hmotnost. Snadnost použití přímo souvisí s hmotností. Čím nižší je váha, tím déle můžete pohodlně pracovat bez únavy. Na druhou stranu jsou těžší modely produktivnější. Pro domácí použití však stačí zařízení o hmotnosti 2-4 kg.
 • Počet provozních režimů. Nejjednodušší jsou jednovidové. Jsou ideální pro vrtání do dřeva nebo kovu. Dva režimy vrtání a vrtání s příklepem. Trojitý hořák má příklepovou funkci bez otáčení vřetena, je nejuniverzálnější variantou a lze jej použít k vrtání, sekání nebo vrtání a sekání.
 • Délka šňůry. Pro větší pohodlí je nejlepší mít kabel delší než 3 m.
 • Další funkce. Abyste si mohli vybrat ideální jednotku, je třeba se pozorně podívat na užitečné doplňky. Antivibrační systém například tlumí otřesy během provozu. Užitečným nástrojem může být také fixační tlačítko, které udržuje spotřebič v provozním režimu.
 • Kompletní sada. Čím více položek potřebujete, tím méně jich musíte kupovat zvlášť. Je dobré mít základní sadu vrtáků a náhradních kartáčů pro motor.