Která řetězová pila je lepší pro Husqvarnu nebo STIHL?

Nová ergonomie pily. Srovnání řetězových pil Husqvarna a STIHL

Řetězové pily STIHL a Husqvarna patří již mnoho let právem k nejprodávanějším řetězovým pilám. Výběr mezi těmito značkami může být těžké rozhodnutí i pro zkušeného uživatele řetězové pily. Pojďme se podívat, která motorová pila je lepší: STIHL nebo Husqvarna.

Vlastnosti řetězové pily STIHL

Řetězové pily STIHL německé značky STIHL se vyrábějí již téměř sto let a za tu dobu se staly jedněmi z nejprodávanějších řetězových pil na světě. Není to žádné tajemství:

 • Řetězové pily STIHL se startují pomocí systému ElastoStart, který usnadňuje startování a zabraňuje škubání. Silný tlumič pohlcuje nadměrnou sílu. To vše snižuje námahu potřebnou ke spuštění přibližně o polovinu;
 • Dvoutaktní motory se směsným motorem mají o 20 % nižší spotřebu paliva a zároveň o polovinu nižší emise;
 • Polymerové pouzdro řetězových pil STIHL váží méně než srovnatelné modely, což znamená snadnější používání, ovšem za cenu snížené robustnosti;
 • Řetězové pily STIHL mají účinný antivibrační systém. Problém vibrací je u rekreačních modelů řešen gumovými držáky a u profesionálních modelů ocelovými pružinami;
 • Bezklíčový zamykací systém umožňuje velmi snadnou výměnu řetězu;
 • Řetězové pily STIHL jsou vybaveny víčky palivové nádrže s držáky;
 • vzduchové filtry těchto řetězových pil jsou ve srovnání s konkurenčními pilami vysoce účinné;
 • Značkový brzdový systém Quick Stop Super řetězu okamžitě zastaví pilu, pokud vám hrozí nebezpečí;
 • Elektronický systém řízení motoru M-Tronic reguluje všechny systémy řetězových pil STIHL a zajišťuje, že řetězové pily STIHL pracují dlouhodobě s nejvyšší účinností.

Vlastnosti řetězových pil Husqvarna

Řetězové pily Husqvarna se z hlediska prodeje dobře vyrovnají řetězovým pilám STIHL. Pily této značky vyráběné ve Švédsku se vyznačují také svými přednostmi:

 • Pily Husqvarna jsou přizpůsobeny severským klimatickým podmínkám, včetně Ruska, což znamená, že jsou spolehlivější a mají delší životnost než jejich konkurenti;
 • Rychlého startu je dosaženo díky technologii Smart Start;
 • Funkce automatického nastavení pro různé druhy paliva;
 • Řetězové pily Husqvarna mají účinné dvoustupňové vzduchové filtry, které nevyžadují častou výměnu, což výrazně snižuje provozní náklady řetězových pil;
 • Patentovaný systém tlumení vibrací účinně bojuje proti chrastění a pohodlná rukojeť dobře padne do dlaně;
 • Výfukové plyny z dvoutaktních spalovacích motorů jsou u řetězových pil Husqvarna spalovány dodatečně, což snižuje emise a pomáhá udržet celkovou šetrnost výrobku k životnímu prostředí mnohem lépe než u většiny konkurentů;
 • výkonné a kompaktní vysokootáčkové motory poskytují vysoký výkon a dlouhou životnost;
 • kovové pouzdro je poměrně těžké, ale není náchylné k nárazům nebo hrubému zacházení;
 • několik řad řetězových pil Husqvarna umožňuje každému. amatérskému i profesionálnímu uživateli. najít to správné nářadí pro své individuální potřeby.

S teorií jsme skončili. Podívejme se blíže na řetězové pily STIHL a Husqvarna.

STIHL MS 180-14

Lehká, kompaktní a snadno ovladatelná řetězová pila s cenovkou necelých 12 000 Kč. Výkon 2 koňské síly (1500 wattů) je dostatečný pro všechny domácí práce: od stříhání keřů po řezání stromů.

Tato motorová pila má dostatečný výkon na řezání palivového dřeva do sauny a dokonce i na stavbu sauny, ale pravděpodobně ne dostatečný pro profesionální účely.

která, řetězová, pila, lepší, husqvarnu, nebo

Aby byl řetěz udržován v naostřeném stavu a jeho majitel byl spokojen s efektivní a bezproblémovou prací, je nutné udržovat řetěz v naostřeném stavu a používat olej od výrobce.

Husqvarna 135

Tato ruční řetězová pila je dražší než výše uvedená konkurence, stojí téměř 14 000 EUR. Nový nástroj Husqvarna 1500 W má zároveň několik velkých výhod.

Díky své délce 40 cm a výkonnému spalovacímu motoru o průměru 50,9 cm řadí výrobce tuto řetězovou pilu mezi profesionální nářadí.

Neberte však tato tvrzení příliš vážně: jedná se jednoznačně o spotřební motorovou pilu. Přesto nabízí více než dostatečný výkon pro jakoukoli domácí práci.

Váží relativně málo (na motorovou pilu) a je schopna pracovat nepřetržitě po dlouhou dobu s vysokým výkonem. Kromě relativně vysoké ceny se připravte na to, že slabým místem tohoto modelu je startovací cívka. Jinak se jedná o velmi schopné elektrické nářadí, které vydrží dlouho a bez problémů sloužit.

Oblíbené otázky

Které řetězové pily různých výrobců mají nejdelší životnost?? Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď: STIHL i Husqvarna vyrábějí velmi spolehlivé řetězové pily, které při správné péči budou svému pečlivému majiteli sloužit mnoho let.

Která značka řetězové pily je méně náročná na údržbu a opravy?? Řetězová pila je řetězová pila a každá řetězová pila. ať už STIHL nebo Husqvarna. by měla být ošetřována: v tomto ohledu jsou téměř identické. Je však třeba mít na paměti, že řetězové pily STIHL mají obecně polymerový rám, který je lehčí než kovový rám pil Husqvarna, ale vyžaduje šetrnější zacházení.

Jak vidíte, výběr mezi řetězovými pilami Husqvarna a STIHL je otázkou vkusu, protože obě mají vynikající modely. Řekli jsme vám o výhodách a nevýhodách obou značek a volba je na vás.

Výhody a nevýhody: STIHL

Řetězové pily této německé společnosti se vyznačují ergonomickým designem a vysoce kvalitními komponenty. Zdůrazňujeme výhody:

 • vysoká úroveň výkonu;. vysoké technické standardy;. vysoká kvalita stroje;
 • bezporuchový provoz;
 • nízká úroveň vibrací;
 • funkce pozvolného rozběhu;
 • malá hmotnost klikového hřídele a ojnice;
 • rychlé nastavení pracovního zdvihu;
 • robustní a odolné součásti a díly;
 • funkční chladicí systém.

Tyto výhody platí pro všechny výrobky německé společnosti, ale jsou zde i nevýhody:

 • Řetězové pily STIHL jsou ve srovnání s jinými značkami drahé (to platí jak pro samotný stroj, tak pro náhradní díly pro opravy);
 • Náklady zase ovlivňuje dostupnost padělaných a nekvalitních dílů z Číny (opravy s takovými díly zkracují životnost strojů STIHL a negativně ovlivňují postoj spotřebitelů ke společnosti);
 • hlučnost při práci je vyšší ve srovnání s pilami Husqvarna.

Jak se liší řetězové pily Makita od řetězových pil STIHL?

Řada motorových pil Makita nabízí vysoce kvalitní výrobky s mnoha výhodami. Pojďme se s nimi lépe seznámit. Proč jsou elektrické řetězové pily Makita oblíbené u začátečníků, hobbyistů i profesionálních stavitelů?

Ano, to je jeden z klíčových bodů. Spolu s „STIHL“. „Makita má výrazně více funkcí a výkonu než její předchůdce. Údaje ukazují až o 300 % vyšší produktivitu než u konkurence. Makita je proto v internetových obchodech v nejprodávanější kategorii.

Nulová vůle, žádné skřípání. S pilou Makita je kácení stromů mnohem příjemnější a rychlejší. pila se nezasekává do materiálu a při náročné práci se nerozpadá.

Síla pily Makita se odráží také ve výkonu pily. Potřebujete pokácet malý strom? Elektrická pila o výkonu 1,8 kW je více než dostatečná. V zahradě je široký strom? Žádný problém, pila Makita o výkonu 4,1 kW si s touto prací poradí a „plevel“ přeřeže na výbornou.

Pily Makita se snadno používají a snadno udržují. Komponenty jsou utěsněny proti prachu, kůře a pilinám. Při seřizování lze řetěz pily snadno napnout nebo vyměnit bez použití klíče.

Elektrická řetězová pila se rychle nabíjí z elektrické sítě a při intenzivním používání si dlouho udrží nabitou kapacitu bez ztráty výkonu. Kromě toho si nástroj bez problémů poradí se stromy libovolné tloušťky. Výsledkem jsou hladké a velmi rovnoměrné řezy. Řetězová pila má funkci pozvolného startu a je chráněna proti nechtěnému spuštění. Ke spuštění stroje stačí lehké stisknutí tlačítka.

Minimální koeficient vibrací až 5 jednotek. Poskytuje pile pevný a pevný úchop a zabraňuje jejímu sklouznutí při delším řezání. Žádné emise hluku. méně než 102 dB ve srovnání se 120 dB u podobných strojů STIHL. Proto jej lze používat i bez sluchátek s potlačením hluku. Spotřeba energie je důležitá? Pak si kupte Makita saw in Ukraine.

Ochrana proti zpětnému rázu

Příčinou úrazů způsobených řetězovou pilou je zpětný ráz. To znamená, že při nesprávné obsluze může řezací nástavec náhodně odskočit dozadu a způsobit vážné zranění.

Při výběru modelu, který se vám líbí, se zeptejte prodejce na antivibrační ochranu a způsob jejího zabudování do modelu.

Jednoduchá ochrana. hladké pryžové podložky na těle výrobku a dvě podpůrné rukojeti. Lepší ochrana. palivová nádrž, rukojeti a motor jsou od sebe odděleny. Nezanedbávejte to, pokud musíte denně pracovat s řetězovou pilou.

Spotřebitelský trh nabízí široký sortiment řetězových pil domácí i zahraniční výroby. Je třeba si uvědomit, že při nákupu známé značky je nutné kupovat náhradní díly od stejné společnosti, protože ostatní se prostě nehodí.

která, řetězová, pila, lepší, husqvarnu, nebo

Výhody a nevýhody modelu Husqvarna

Jedním z kladů řetězových pil Husqvarna je jejich cena, obvykle je o něco nižší než u nářadí STIHL, i když rozdíl je v některých případech zanedbatelný. Můžete si také všimnout kvality konstrukce nástroje a materiálů, ze kterých je vyroben.

Řetězové pily Husqvarna se vyrábějí v mnoha zemích, včetně továrny ve městě Chimki nedaleko Moskvy.

Nejoblíbenější modely, jako je Husqvarna 135, stojí o něco více než konkurenční STIHL MC 180. Podrobněji tyto modely porovnáme později.

Technická řešení společnosti Husqvarna představují jasný evropský ekologický standard. To znamená, že společnost dbá především na kvalitu výfuku nářadí, což ji v některých případech nutí obětovat maximální výkon svých řetězových pil. Systém X-Torq je ukázkovým příkladem této politiky společnosti. к. v naší zemi neexistují žádné přísné předpisy týkající se emisí.

Před rokem 2015 měly řetězové pily Husqvarna 236 a 240 řadu továrních závad, kvůli kterým musela společnost tyto pily modernizovat. Přesněji řečeno, řetězové pily měly vadné karburátory a pístní kroužky. Po roce 2015 tuto skutečnost společnost oficiálně uznala a poskytla také úplný seznam závad, které se vyskytovaly u modelů 236 a 240.

Kterou strunovou sekačku Husqvarna vybrat?

Než si koupíte strunovou sekačku na trávu, musíte se rozhodnout pro její základní vlastnosti:

Pro výběr nejlepší strunové sekačky od společnosti Husqvarna je důležité znát výhody a nevýhody jednotlivých modelů. Modely s benzinovým motorem jsou nezávislé na elektřině, jsou velmi výkonné a lze je používat za všech podmínek. Jsou však těžší než elektrické sekačky poháněné akumulátorem a náročnější na obsluhu. obsluha musí vědět, jak zacházet se stroji poháněnými benzinem. Je také třeba vzít v úvahu, že ne všechny modely jsou vybaveny nožem a jsou vhodné pro tvrdou trávu.

Elektrické sekačky na trávu a zejména bateriové sekačky jsou méně náročné na údržbu, lehčí, tišší a neprodukují žádné výfukové emise. Doba provozu je však omezena kapacitou baterie a počtem baterií.

Taková zařízení pro kácení silných kmenů stromů, řezání znečištěného dřeva, stavebních trámů a prken. Navrženo pro náročné pracovní podmínky. Navrženo pro celoroční použití. Výkonový rozsah benzínového motoru 2,3-6,4 kW až 122 cm3. cm. Profesionální přístroj se vyznačuje schopným vyvážením, ergonomickým tělem a rukojetí. Technické inovace zabudované do stroje umožňují hospodárnější a produktivnější práci.

STIHL MS 361

Dotyčný stroj dobře vyhovuje požadavkům na výkon. Kombinace výkonného motoru a správné hmotnosti nabízí větší výkon stroje při práci v kácení.

Intenzivní a dlouhotrvající používání díky antivibrační ochraně, vysoce kvalitní konstrukci a automatickému mazání řetězu.

STIHL MS 661 C-M

Dostatečně výkonný stroj pro vhodné kácení, kácení silných prutů. Sestava je navržena pro náročné a extrémní podmínky na pracovišti, kde se těží dřevo.

Stroj má účinný elektrický řídicí systém, který udržuje správný řezný výkon během řezání. Včetně antivibračního systému.

STIHL MS 362 C-M VW

Spolehlivě navržená a robustní jednotka, zejména pro zimní provoz. Ohřev karburátoru teplým vzduchem pro vysoký výkon a snadné uvedení do provozu.

Pohodlná manipulace díky vyhřívaným rukojetím a ergonomickému designu pouzdra. Správnou dodávku benzinu, která se přizpůsobuje prostředí a pracovnímu zatížení, zajišťuje elektrická řídicí jednotka.

STIHL MS 461

Tento stroj se vyznačuje vysokou produktivitou a dokonale vyváženým tělem. Pro kácení stromů různých průměrů.

Sestava vybavená elektrickou řídicí jednotkou, která zlepšuje celkovou hospodárnost motoru a snižuje škodlivé emise výfukových plynů.

STIHL MS 880

Nejlepší řetězová pila STIHL. Prvotřídní profesionální příslušenství. Navrženo pro náročné použití při těžbě dřeva. Dobře vyvážená skříň navzdory výkonnému motoru.

Tento přístroj se ovládá stejně snadno jako domácí spotřebič. Díky dlouhé vodicí liště a řetězu s plným průřezem lze s tímto strojem snadno řezat dřevo všech průměrů.

Často je kladena otázka, kterou pilu STIHL je nejlepší koupit. Abyste si mohli koupit dobrou pilu STIHL, sestavili jsme tento seznam nejlepších řetězových pil STIHL. Seznam zahrnuje nejlepší modely. Vyznačují se efektivitou a kvalitou. [Celkem: 50 Průměr: 5/5]

Výhody a nevýhody řetězových pil Husqvarna

Když mluvíme o řadě řetězových pil, je nemožné se nedotknout jejich výhod a nevýhod, protože, jak víte, každý nástroj je má a pily Husqvarna nejsou výjimkou.

Obecná pozitiva pil Husqvarna:

 • Všechny modely byly vyvinuty s velkým podílem zkušeností a inženýrských prací a každá nová řetězová pila v něčem překonává své předchůdce.
 • Pily Husqvarna jsou vyráběny pouze z kvalitních materiálů a testovány v laboratořích společnosti na pevnost a odolnost.
 • Společnost se zavázala k dlouhodobé spolupráci a podpoře uživatelů svého nářadí, proto neustále rozvíjí síť odborných servisů a dodává na trh potřebné náhradní díly a spotřební materiál.

Co lze o společnosti Husqvarna říci negativního?

 • Ceny výrobků společnosti nejsou pro většinu lidí v naší zemi dostupné. pily jsou drahé, ale bezpochyby kvalitní.
 • Servis řetězových pil Husqvarna je obtížný, protože.к. nástroje mají technická řešení, která zajistí, že se uživatel obrátí na servisní středisko. Například seřizovací šrouby karburátoru se zářezy pro speciální klíč.
 • Vysoké náklady na originální díly.
 • neustálá obměna modelové řady, která někdy vede k nejasnostem ohledně náhradních dílů při opravách řetězových pil Husqvarna.

Tím odpadají pozitiva a negativa a přechází se k dlouhé životnosti.

Vlastnosti používání řetězových pil

Všechny modely benzínových sekaček STIHL jsou poháněny směsí benzínu a motorového oleje v poměru 1:50 (olej:benzín).

Nejprve smíchejte benzin AI s oktanovým číslem minimálně 90 a speciální motorový olej STIHL.

Poté se směs důkladně promíchá a nalije do nádrže.

Palivo lze skladovat maximálně 3 měsíce. Všechny podrobnosti o ředění, složení a údržbě jsou popsány v návodu k použití.

Pro udržení křovinořezu v dobrém provozním stavu se doporučuje pravidelná údržba. Zvláštní pozornost je třeba věnovat zapalovací svíčce, kterou je třeba vyměnit po 100 hodinách.

Výhody a nevýhody řetězových pil

Benzínová sekačka má několik výhod, které ji odlišují od modelů poháněných elektřinou:

 • Provoz sekačky na trávu závisí pouze na palivu;
 • Hmotnost strunové sekačky je zanedbatelná;
 • Snadné používání;
 • Benzínový motor přizpůsobený k sekání i těžké trávy;
 • Větší účinnost, manévrovatelnost a funkčnost než sekačka na trávu.
 • Palivovou směs je třeba připravit s ohledem na doporučené poměry;
 • Použití nekvalitního benzinu může způsobit poruchu motoru;
 • Údržbu je třeba provádět pravidelně;
 • Přestože se výrobce snaží snížit hlučnost motoru, nelze ji zcela eliminovat.

Záběh sekačky na trávu

Zážehové motory vyžadují záběhový cyklus. Jedná se o jednoduché opatření, které bude mít v budoucnu pozitivní vliv na provoz motoru a prodlouží jeho životnost.

 • Nalijte palivovou směs;
 • Promažte převodovku;
 • Nastartujte motor, nechte ho 5 minut běžet a pak přidejte plyn. Operaci provádějte po dobu 15 minut;
 • Vypněte motor a udělejte si 20 minut přestávku;
 • Můžete sekat 5 minut a pak 5 minut odpočívat. Proveďte 4 běhy.
 • Pokud se nevyskytnou žádné problémy, můžete řetězovou pilu použít.

Aby nedošlo k přehřátí motoru, je nutné dodržovat pravidla sečení, kdy je poměr 15×15 minut. Když je venku horko, musíte méně pracovat a více odpočívat.

Důležité! Při práci se žací lištou buďte opatrní.