Jak sejmout rukojeť řetězové pily STIHL 180

Demontáž rukojeti plynu u čínské řetězové pily STIHL 660

Moc si toho nevšímal, protože se s tím dalo snadno pracovat. Ale postupně se problém zhoršoval a zrychloval, plyn byl tak nízký, že jsem mohl řezat bez stisknutí spouště plynu. Vaše řetězová pila už prostě nenastartuje nebo nenastartuje vůbec. Nijak zvlášť mě to nerozhodilo, protože farma měla jinou pilu, vyrobenou jinou firmou.

A čínská Husqvarna seděla tiše někde v koutě, dokud se mi ještě jednou nepřihodila. A znovu jsem si říkal, jestli by to nešlo opravit? Na servisní středisko jsem neměl ani pomyšlení, byl jsem příliš daleko a obecně jsem se rozhodl hledat sám. Hledal jsem na internetu, ptal se na fórech. Odpověď byla všude stejná: těsnění karburátoru nebo klikového hřídele. Koupil jsem karburátor, vyměnil ho. Žádný výsledek.

No, s těmi plombami je to trochu složitější, ale napadlo mě, že se na to podívám.

Začal se postupně rozebírat. Když jsem válec vyjmul, zjistil jsem překvapení. Těsnění mezi klikovou skříní a válcem bylo poškozené.

Nebo spíš už skoro zmizel. V rozích byl jen malý kousek těsnění. Naštěstí jsem neměl po ruce nic, z čeho bych mohl vyrobit nové těsnění.

Vystřihl jsem ho z těžkého kartonu, namazal a připevnil. Znovu jsem pilu sestavil, vytáhl startér. Pila se rozjela. Drobné seřízení karburátoru, konečná montáž. a pila je v provozu téměř rok.

Pak se znovu objevila stejná znamení. řetězové pily jsou vybaveny karburátorovým čističem vzduchu, vodicí lištou s pilovým řetězem, startérem, napínacím mechanismem řetězu, zapalováním, tlumičem výfuku atd. Motor Jak již bylo zmíněno, motor moderních řetězových pil je jednoválcový dvoutaktní motor s karburátorem.

Na obrázku níže je zobrazeno kompletní ruční kolo 1. spojka spojka 2. modul zapalování 3. tlumič výfuku 4 a distanční pouzdro 5 pro montáž karburátoru. To klade velmi vysoké nároky na olej přidávaný do palivové směsi. Řetězové pily jsou vybaveny odstředivou spojkou, která se automaticky zapíná v závislosti na otáčkách motoru. Odstředivá spojka řetězové pily při nízkých otáčkách třecí desky 1. mají stupeň volnosti v radiálním směru, jsou přitahovány pružinami 2 ke středu hřídele a nepřenášejí otáčení na buben 3. připojené k řetězovému hnacímu kolu.

Když otáčky motoru řetězové pily dosáhnou hodnoty, při které odstředivá síla převýší sílu pružiny, třecí segmenty přitlačí na vnitřní povrch bubnu a začnou bubnem otáčet. Hnací řetězové kolo se začne otáčet a pohání pilový řetěz.

Jak vidíte na fotografii, řetězové kolo je za spojkou. U jiných řetězových pil může být řetězové kolo na vnější straně spojky. řetězové kolo na vnější straně spojky Hlavní výhodou tohoto typu spojky je, že pokud se řetěz zasekne, spojka řetězové pily proklouzne, aniž by došlo k zastavení motoru nebo poškození mechanismu poháněného řetězem.

Zapalovací systém Kontaktní zapalování, které se dříve používalo v přístrojích vybavených benzinovými motory, je minulostí. Řetězové pily od předních světových výrobců jsou vybaveny bezkontaktním elektronickým zapalováním, které uživatelům ušetří těžkopádné nastavování mezery mezi kontakty a časté čištění kontaktů. zapalování řetězové pily Elektronické zapalování řetězové pily se skládá ze setrvačníku 1 s integrovanými magnety, zapalovacího modulu 2 s elektronickými obvody, zapalovací svíčky 3 a vysokonapěťového kabelu 4.

Rotující setrvačník s magnety indukuje v e-modulu elektrický proud. Mezi svorkami zajiskří jiskra, která zapálí směs paliva a vzduchu.

Řetězová pila STIHL 180 má tyto hlavní závady

Řetězová pila STIHL STIHL 180, za jejíž identifikaci a opravu závad nesete odpovědnost, musí být provozována v souladu s pokyny výrobce. Spínač startéru by se měl například zapnout až poté, co mistr zkontroluje napnutí řetězu a ujistí se, že jsou příslušné nádrže naplněny směsí oleje a paliva. Než začnete pracovat, je třeba řetězovou pilu pevně uchopit.

Video o montáži pily STIHL 180

STIHL MS 180 je robustní, spolehlivý a nenáročný stroj, který však čas od času potřebuje servis. stejně jako každý jiný stroj. Zde je přehled, jak rozebrat řetězovou pilu STIHL mc 180, což je nezbytné pro kompletní generální opravu motoru.

DŮLEŽITÉ. Tajemství úniku informací od elektrikáře. jak legálně snížit účet za elektřinu o polovinu. Přečtěte si více

Přípravná fáze

Oprava každého stroje musí začít úvodním krokem řetězová pila

STIHL 180 není výjimkou. Před zahájením demontáže řetězové pily STIHL STIHL 180 je třeba nejprve sejmout boční kryt, řetěz a vodicí lištu. Dále, pokud máte kompresor a kartáč, musíte řetězovou pilu očistit od nečistot, pilin, olejových skvrn a zbytku.

sejmout, rukojeť, řetězové, pily

Při čištění řetězové pily je třeba věnovat zvláštní pozornost oblasti, kde je namontováno hlavní řetězové kolo pily, tj. к. toto je nejnepořádnější část.

V případě, že se olej nahromadí ve velkém množství, můžete jej smýt neparfémovaným benzínem.

Sejmutí rukojeti

Motorová pila STIHL 180 se demontuje sejmutím rukojeti, která je připevněna k tělu řetězové pily STIHL 180 pomocí 3 gumových nárazníků. Chcete-li vyjmout tlumič, odstraňte plastové zátky zevnitř a šroubovákem vytlačte horní tlumič a poté ten, který je nejblíže k řídítkům.

Montáž pily STIHL 180 video.

V zadní části rukojeti je plynová páka, která je spojena s karburátorem pomocí drátěného táhla, pokud se pustíte do odpojování táhla od plynové páky, musíte vyšroubovat dva šrouby a rukojeť demontovat.

Pokud na řídítkách zůstal pouze jeden tlumič, je třeba odšroubovat tělo řetězové pily z vnitřní strany řídítek a uchopením do strany vyjmout tělo z poslední gumy.

Vyjměte startér

Poté sejměte horní kryt skříně a vyšroubujte 4 šrouby, které zajišťují startér, a poté sejměte víčka olejové a palivové nádrže. Startér lze snadno vyjmout a neměl by to být problém.

 • Jak zařadit nový jednonápravový traktor do provozu. velmi cenné vybavení v soukromých domácnostech. Je třeba s nimi zacházet a zpracovávat je zodpovědně. Chyby se však mohou vyskytnout hned na začátku. V tomto článku se dozvíte, jak zařadit nový jednonápravový traktor do provozu.Začínat je na trhu absolutně zakázáno.
 • Partner Grass Trimmer Jak začít

Co dělat, když se benzínová sekačka na trávu nespustí?Benzínová strunová sekačka je překvapivě užitečný nástroj, se kterým můžete posekat nejen malou mýtinu před domem, ale i celý trávník ve větším měřítku. Bohužel na světě není nikdo, kdo by.

Stejně jako mnoho jiných elektrických nástrojů může být šroubovák napájen buď ze sítě, nebo z baterií, které jsou součástí přístroje. To je praktické, protože jej můžete použít v terénu. Síťový kabel není blokován ani nepřekáží. v tomto.

Kdy a proč je třeba vyměnit opotřebovanou řetězovou piluHnací řetězové kolo neboli řetězové kolečko je jednou z nejdůležitějších součástí řetězové pily. Hlavní funkcí řetězového kola řetězové pily je přenášet točivý moment motoru na prachový řetěz. Tato re.

Mitropila pro dřevo. nepostradatelná součást každé truhlářské a nábytkářské dílny. Profesionálové v oblasti podlah, okenních rámů a dveřních zárubní oceňují schopnost tohoto nástroje řezat pod úhlem. Běžné pilky na železo jsou nyní minulostí.

Jedním ze základních systémů řetězové pily, který je pro její provoz nezbytný, je systém mazání řetězu. Není žádným tajemstvím, že řetěz se při používání tře o řetězové kolo, čímž se zahřívá a dochází k jeho předčasnému opotřebení. Ц.

sejmout, rukojeť, řetězové, pily

Po vyjmutí startovacího motoru je třeba vyčistit vnitřní prostor řetězové pily. к. na tělese pod startérem je obvykle solidní objem stlačených drobných pilin.

Demontáž ručního kola

Setrvačník řetězové pily STIHL 180 se šroubuje s velkou námahou, k jeho vyjmutí budete potřebovat hlavu se železným šroubovákem. Matice setrvačníku, která drží ruční kolo, se demontuje pomocí hlavy 13.

Chcete-li zablokovat otáčení klikového hřídele, musíte odšroubovat svíčku a otvorem pro zapalovací svíčku vytvořit pístní zarážku, pokud neexistuje, použijte starou startovací šňůru ze startéru, s uzlem uvázaným na tuto adresu a ponořeným do válce otvorem pro zapalovací svíčku.

Při instalaci šroubováku mezi lamely setrvačníku a kryt nikdy nepoužívejte šroubovák nebo jiný nástroj k přidržení setrvačníku; tento způsob zablokování otáčení způsobí zlomení lamel setrvačníku, což může vést k poškození ručního kola.

SHTIL MS 180: montáž

a přehled dílů Řetězová pila STIHL MS180.

Jakmile je píst ve válci zajištěn, lze vyšroubovat matici setrvačníku. Závit matice je standardní, proto ji otočte doleva. Po uvolnění matice není nutné ji zcela odstranit, stačí ji vyšroubovat tak, aby její horní okraj byl v úrovni hrotu hřídele, poté se na matici nasadí měkký kovový úderník a ostře se na ni udeří. Díky tomu lze ruční kolo sundat z hřídele a snadno jej vyjmout bez použití dalších nástrojů.

Demontáž spojky a pohonu olejového čerpadla

Před demontáží spojky je nutné demontovat hnací řetězové kolo. Za tímto účelem opatrně odstraňte pojistnou podložku z drážek na hřídeli a vyjměte řetězové kolo a jehlové ložisko.

Vyšroubujte spojku pomocí 19 dlouhé sekery. Má levý závit, takže se odšroubovává směrem k vodicí liště, a ne směrem k zadní části pily STIHL 180.

Karburátor, tlumič výfuku a zapalovací cívka

K demontáži karburátoru potřebujete hlavu na 8 a prodlužovací kabel, který je užitečný pro uvolnění upevňovací matice karburátoru a vzduchového filtru. Před demontáží karburátoru je třeba odpojit lanko zapalování a táhlo sytiče od ovládací páky motoru a páku vyjmout, teprve poté se demontuje vzduchový filtr a karburátor.

Jak vyjmout spojku?

Na obrázku je zobrazen jednoduchý model řetězové pily s jejími hlavními částmi a komponenty.

Při demontáži spojky je třeba postupovat podle následujícího obrázku:

 • Odstraňte náhlavní soupravu pily;
 • Demontujte řetěz a vodicí lištu;
 • Odšroubujte kryt vzduchového filtru a opatrně vyjměte zapalovací svíčky;
 • Nasaďte zátku pístu;
 • K demontáži spojky použijte vyprošťovací zařízení;
 • Vyšroubujte spojku ve směru hodinových ručiček;
 • Vyjměte cívku a namontujte novou.

Znovu sestavte v opačném pořadí.

Jak sejmout rukojeť z pily STIHL 180

Pro opravu případné praskliny na bubnu nebo hnacím řetězovém kole musí obsluha sejmout spojku z řetězové pily.

Postup by měl být následující:

 • Nejprve je třeba uvolnit řetěz a vyjmout celou pilovou jednotku;
 • Dále musí obsluha odstranit vzduchový filtr a plastový kryt původní spojkové skříně;
 • Klikový hřídel musí být zablokován. proto musí zůstat při demontáži tovární spojky v klidu. K zablokování klikového hřídele lze sejmout kryt skříně startéru a do rotoru v zapalovací jednotce vložit 2 malé kovové šrouby. Druhou možností je vyjmout zapalovací svíčku a následně spustit píst a zajistit jej. Nejčastěji se k tomu používá role tenkého lana;
 • Poté můžete přistoupit k demontáži samotné spojky. K tomu použijte nástroj dodaný v sadě pily nebo klíč z úhlové brusky a opatrně vyšroubujte spojku ve směru šipky na hodinách. Je důležité, aby se mechanismus neodtrhl od závitů;
 • Dalším krokem je demontáž bubnu a hnacího kola;
 • Dalším krokem je nasazení nové spojky a její našroubování na závit proti hodinové ručičce, kam až to půjde. K tomu je třeba znovu zablokovat klikový hřídel. V opačném případě hrozí nebezpečí zlomení startéru, který je umístěn na opačném konci klikového hřídele;
 • Poté je třeba namontovat spojku na řetězovou pilu a nakonec ji utáhnout. K tomu je třeba posunout páku zpětné brzdy směrem od sebe, spustit řetězovou pilu a rychle vrátit brzdovou páku do opačné polohy.

Více: Elektrická prořezávací pila: kritéria výběru, hodnocení modelů

Výměna řetězové spojky je poměrně častá, včetně spojky Champion 242, protože tento díl může prasknout. Důvod je jednoduchý.

Všechny moderní řetězové pily jsou vybaveny řetězovou brzdou, která je u většiny modelů ovládána pásem řetězu kolem pneumatiky a řetězem, který obepíná spojkový buben.

Pokud uživatel včas nedeaktivuje brzdu řetězu, ale pokračuje v mačkání spouště plynu, dojde k roztavení krytu lišty a řetězů, což způsobí prasknutí spojkového bubnu. V takovém případě je oprava řetězové pily nevyhnutelná.Podívejme se na výměnu spojkového bubnu na příkladu motorové pily Champion 242, která je zcela samočinná.Výměna spojkového bubnu se provádí v několika fázích, na každou z nich se podíváme:

 • Sejměte kryt vzduchového filtru.
 • Chcete-li vyšroubovat matice, které drží konstrukci spojky na klikovém hřídeli, je třeba zastavit motor. Za tímto účelem sejměte víčko ze zapalovací svíčky, otočte jím a zasuňte lanko do otvoru zapalovací svíčky. Poté startér opatrně vytáhněte, abyste odstranili zbývající prostor ve spalovací komoře. Použití kovového víčka se nedoporučuje, protože při vyšroubování matice může dojít k otáčení klikového hřídele.

V tomto případě píst uchopí lano a zátka přeruší spodní část lana.

Tipy: Jak vyjmout řetězové kolo z řetězové pily

Mnoho nástrojů vyžaduje neustálou výměnu spotřebního materiálu. To platí i pro řetězové pily. 3 samonastavovací karburátor na řetězové pile Partner 350. Jak odstranit spojku pro odstranění spojky na motorové pile, s mým čínským.

Proto je otázka, jak odstranit řetězové kolo řetězové pily, které se často označuje jako spojkový kotouč nebo odstředivý mechanismus, mezi domácími mistry velmi aktuální.

K tomu je třeba vědět, co se nazývá řetězové kolo a k jakému účelu se používá.

Spojkový buben, nazývaný řetězové kolo, je nedílnou součástí řetězové pily.

Proces opravy spojky se skládá z těchto operací:

 • demontovat řetězový kroužek, klapky vzduchového filtru a samotnou spojku;
 • klikový hřídel lze zablokovat jednoduchým vyšroubováním zapalovací svíčky;
 • vyšroubujte spojku speciálním klíčem a pevně jí otočte ve směru nebo proti směru hodinových ručiček (různé typy pil mají levý i pravý závit). Nástroj na demontáž spojky je obvykle součástí řetězových pil;
 • Přejděte k odpojení cívky a řetězového kola;
 • pokud při prohlídce spojky zjistíte jednu nebo více prasklých pružin (může jich být několik, např. u řetězových pil Husqvarna. 3 ks.). vyměňte vadnou pružinu za novou;
 • sestavte spojku na řetězové pile, nasaďte ji na místo a zašroubujte. Nezapomeňte, že klikový hřídel musí být stále v klidu;
 • Demontované díly na pilu znovu nasaďte v opačném pořadí, než byly demontovány;
 • zajistěte spojku. zatáhněte za páku přídavné brzdy dopředu, rozjeďte stroj a opatrně uvolněte nájezdovou brzdu.

Abyste mohli spojku z řetězové pily vyjmout, musíte být nejprve opatrní, abyste nic zbytečně nepoškodili.

Tato operace by měla být provedena podle následujícího algoritmu:

 • Odstraňte vodicí lištu a řetěz. Za tímto účelem vyšroubujte řetězovou ruční brzdu zatažením za rukojeť směrem k sobě. Poté tyč vyjměte, odstraňte případné nečistoty.
 • Sejměte vzduchový filtr a kryty spojky.
 • Zablokování klikového hřídele. Tento postup je povinný, aby se zabránilo jeho otáčení během provozu. Za tímto účelem vyšroubujte zapalovací svíčku, upevněte píst na spodní mrtvý bod a otvorem pro zapalovací svíčku prostrčte lanko.
 • K vyjmutí spojky použijte speciální klíč. Odšroubujte jej ve směru hodinových ručiček, protože má zpravidla levý závit.
 • Výměna poškozených dílů. Spojku řetězové pily znovu sestavte v opačném pořadí, než jste ji demontovali.

U této řetězové pily Champion jsme odstranili pohon řetězového kola a vyměnili hlavní řetězové kolo. Příčinou poruchy je řetězec.

Jednou z nejdůležitějších součástí každého modelu jednotky je spojka. Správná funkce tohoto mechanismu musí být vždy kontrolována. Měla by být pravidelně odstraňována za účelem kontroly a nezbytných oprav. Níže je vysvětleno, jak správně demontovat spojku u řetězové pily jakékoli značky a jak se montuje.

První krok při výměně řetězového kola řetězové pily

Řetězové kolo řetězové pily lze vyměnit nejen v servisním středisku, ale také vlastnoručně. Celý proces je poměrně jednoduchý a oprava bude provedena:

 • klíč na zapalovací svíčky;
 • klíč pro demontáž spojky (běžný maticový klíč je také vhodný, ale je žádoucí mít silnější klíč);
 • doraz pístu (speciální nástroj, ale můžete jej nahradit kouskem provázku);
 • nastavitelný klíč/klíč (nemusí být nutný).

Výměna hnacího řetězového kola a řetězu začíná upevněním pístu ve válci řetězové pily. Za tímto účelem se sejme horní víko skříně, otevře se vzduchový filtr a odšroubuje se zapalovací svíčka. do tohoto otvoru se instaluje speciální zátka pístu, která však není mezi řemeslníky příliš žádaná: kovová může píst poškrábat a plastová se může zlomit a dostat dovnitř. Nejčastěji se nahrazuje jednoduchou silnou šňůrou nebo drátem o délce asi 10 až 15 cm. Je důležité, abyste neupustili žádné nečistoty nebo kovové vodiče, které by mohly vniknout do válce.

Do otvoru nainstalujte zátku nebo šňůru. Píst může být v cestě a pro jeho spuštění je třeba mírně pootočit řetězovým kolem posunutím řetězu nebo samotného řetězu ve směru hodinových ručiček.

Odstraňte kryt na straně řetězové pily, kde je namontována vodicí lišta. Obvykle je podepřen dvěma šrouby a zajištěn dvěma maticemi. Lze je vyšroubovat ručně nebo pomocí klíče či imbusového klíče. Povolte napínací šroub řetězu, abyste mohli řetěz a vodicí lištu sejmout najednou. V této fázi je také třeba vyčistit vnější část pily od prachu a nahromaděných pilin.

V závislosti na konstrukci řetězové pily může být řetězové kolo umístěno pod spojkovým bubnem (samostatně nebo jako jeho součást) nebo na horní straně. V druhém případě je to jednodušší. díl vyjměte a nahraďte novým.

V opačném případě je nutné sestavu demontovat. Spojka má levý závit, takže ji vyšroubujte ve směru hodinových ručiček speciálním klíčem nebo klíčem na kola, vyjměte buben a pak můžete vyjmout řetězové kolo. Pokud byla řetězová pila používána delší dobu, může být velmi lepkavá. V takové situaci může být nutné použít fyzickou sílu, ale nikdy nepoužívejte kladivo nebo dláto. zničilo by celý díl.

Vyjměte všechny díly:

Proveďte prvotní kontrolu všech součástí z hlediska opotřebení a deformací. Pak můžete řetězovou pilu opravit a vyměnit. Pokud se jedná o část spojkového bubnu. je třeba vyměnit celý díl. Důležité je vybrat nový díl. musí být stejný jako původní díl.

Demontáž a výměna spojky u řetězové pily. Přehled, pokyny

Řetězové pily je třeba z různých důvodů čas od času opravit. Můžete ho samozřejmě odnést do servisu nebo ke zkušenému mechanikovi. Mnoho závad však lze opravit doma s minimálními dovednostmi a nástroji.

sejmout, rukojeť, řetězové, pily

Na otázku, jak vyjmout spojku z řetězové pily, odpovídám, že při přesném dodržení postupu demontáže se nejedná o obtížnou operaci.

Majitelé mohou mít problém s dlouho používanou řetězovou pilou, pokud jsou součásti spojky zaseknuté.

I zde lze demontáž provést ručně.

Závady spojky

Selhání Možná příčina Jak odstranit
Řetěz se otáčí bez zastavení při jakémkoli nastavení karburátoru. Motor neběží plynule. Zlomená pružina v bubnu spojky. Odstraňte pružinu a nahraďte ji novou nebo namontujte novou jednotku.
Řetěz se otáčí téměř nepřetržitě a vydává podivné zvuky. Prasklá vačka. Pružina je uvolněná. Výměna celé jednotky
Při práci řetěz prokluzuje. Opotřebení spojky Výměna jednotky

Důvody, proč je nutné spojku demontovat:

 • Vadná nebo prasklá pružina;
 • V důsledku zatížení řetězovou pilou a opotřebení součástí opustila pružina své místo;
 • Odštípnutí spojkového talíře;
 • Díly jsou opotřebované.

Výměna spojky

Při výměně spojky nedoporučujeme používat jako zarážky kovové nebo plastové předměty. První by mohl válec poškrábat a druhý by ho mohl znečistit.

 • Zapněte brzdu řetězu, sejměte ochranný kryt a sejměte řetěz pily;
 • Odstraňte případné nečistoty, piliny a zaschlé mazivo;
 • Vyjměte vzduchový filtr a zapalovací svíčku;
 • Odšroubujte zapalovací svíčku pomocí klíče na zapalovací svíčky;
 • Otáčejte klikovým hřídelem tak, aby se píst dostal do horního bodu, a poté jej stáhněte o 6-9 mm;
 • K zastavení pístu v horní poloze použijte lano o průměru 7-8 mm;
 • Odšroubujte matici spojky pomocí speciálního klíče.

Většinu pohyblivých částí řetězové pily lze otáčet ve směru hodinových ručiček. Na spojce je proto levý závit v matici. Víčko se sejme otočením ve směru hodinových ručiček. K tomuto úkonu nikdy nepoužívejte kladivo a dláto. mohli byste zlomit hrany!

 • Odstraňte víčko a hnací řetězové kolo. Diagnostikujte závadu a zkontrolujte opotřebení dílů. Zkontrolujte stav jehlového ložiska;
 • V případě potřeby vyměňte díly za nové (nejčastěji je třeba vyměnit hnací řetězové kolo);

Spojku řetězové pily znovu sestavte v opačném pořadí, ale věnujte pozornost několika detailům.

Uvažujte při montáži spojkového systému:

 • U některých modelů řetězových pil může být mezi hnacím řetězovým kolem a spojkou podložka. Dávejte pozor na to, na které straně je otočen k motoru;
 • Některé pohony olejových čerpadel jsou vybaveny speciální pružinou (metličkou), která přenáší rotační pohyb z hnacího řetězového kola na olejové čerpadlo. Je důležité nastavit pružinu tak, aby volný konec (nebo trn) pružiny zapadl do správné drážky na tělese řetězového kola. V opačném případě nebude řetězová pila promazána;

Důležité: Po demontáži a opětovné montáži spojky vždy zkontrolujte, zda automatický přívod oleje funguje správně.

viz

Přehled oprav spojky řetězové pily STIHL

Přehled výměny spálené spojky řetězové pily

Jak správně rozebrat řetězovou pilu STIHL

Před demontáží pily STIHL musíte nejprve provést následující přípravné kroky. Připravte si stůl, suché hadry a kartáče na otírání dílů, čistou vodu, rukavice a suché místo mimo dosah ohně. Je také důležité si uvědomit, že ve stroji nesmí být žádné palivo. Je lepší ji vyčistit, než ji vypustit, a nechat pilu před demontáží několik hodin vychladnout. Postup je jednoduchý a přímočarý:

 • Odstraňte řetěz, vodicí lištu a boční kryt;
 • Použijte kompresor, pokud jej máte, a kartáče a suchou houbu k očištění pily STIHL od oleje, nečistot, prachu, kalu a pilin. Zvláštní pozornost věnujte hnacímu řetězovému kolu. může obsahovat velké množství sazí a nečistot;
 • Pokud je obtížné mechanicky odstranit velké množství nečistot, můžete použít čistý benzin;
 • Vyhledejte tři gumové leštiče a sejměte rukojeť. To lze provést vyjmutím zástrček. Pomocí pevného šroubováku nejprve vytlačte horní tlumič a poté i tlumič u zadní rukojeti;
 • Demontujte zadní část rukojeti a vyšroubujte dva šrouby. Odpojíme táhlo od plynového spouštěče (spojuje karburátor a plynový spouštěč, který je v klice);
 • V okamžiku upevnění rukojeti pouze na tlumiči. je to jako bychom odšroubovali všechny „vnitřnosti“ pily a odlomili ji na stranu. odstraníme ji z posledního upevnění, jako by to byla gumička;
 • startér se vyjme sejmutím horního krytu skříně a vyšroubováním 4 šroubů, které jej upevňují. Dále sejmeme víčka palivové a olejové nádrže. Pod startérem se často usazují nečistoty, piliny, které je také třeba vyčistit;
 • odšroubujte setrvačník pomocí hlavy 13. Vyšroubováním zátky zablokujeme otáčení klikového hřídele, konkrétně jejím otvorem upevníme zámek pístu;
 • blokování pístu. můžete vyšroubovat matici ručního kola;
 • Předem vyjměte spojku. odpojte hnací řetězové kolo. Z drážek je vyjmuta pojistná podložka a jehlové ložisko;
 • Demontáž řetězové pily STIHL 180 zahrnuje demontáž spojky pomocí 19″ nástrčného klíče. Dále demontujte deflektor a pohon olejového čerpadla;
 • Odpojte kabely zapalování a táhlo ovládání sytiče od části zvané páka motoru a páku vyjměte. Dále vyšroubujeme matice karburátoru a vzduchového filtru vhodnou hlavou na 8 s nástavcem (pokud je přítomen);
 • Odšroubujte 2 matice a mírným tahem směrem k sobě sejměte další část, tlumič výfuku;
 • V základně pily jsou 4 šrouby, které drží motor na místě. Při opatrné demontáži nezapomeňte na gumovou trubku na karburátoru, která se může poškodit.

Demontáž motoru stroje je samostatným návodem, ale obecně jsme prozkoumali, jak demontovat řetězovou pilu STIHL. U ostatních oblíbených modelů, jako je 250, je postup podobný. Stejně jako u jiných dílů si můžete u společnosti KosiKosa vždy objednat pilník na broušení řetězu.

Jak vyšroubovat spojku na řetězové pile STIHL

Jak vyšroubovat spojku na motorové pile

Při dlouhodobém skladování motorů je důležité zabránit korozi uvnitř skupiny píst/válec. Aby se zabránilo těmto nežádoucím procesům, je žádoucí kromě dalších operací dosáhnout uzavřeného stavu sacích a výfukových ventilů. В.

Řetězová pila. Jak vyšroubovat spojku.

Často se setkáváte s poruchami způsobenými nesprávnými držáky nástrojů při vyšroubování spojky. Přehled o tom, jak to udělat, naleznete na stránce

Generátory. Typy a druhy

V tomto článku si povíme o typech a druzích generátorů, jejich klasifikaci a dvou speciálních případech. Tento článek bude užitečný pro ty, kteří si vybírají stroje pro své úkoly: mít informace.

Generátory. Porozumění typu zátěže

To nejdůležitější, co jsem se snažil v tomto článku vyjádřit, je. je pochopení toho, že při volbě výkonu generátoru je nutné pracovat především s rozběhovými proudy a ukazateli maximálních napětí. Proč?

Generátory. Doporučení pro použití

V tomto článku jsou uvedeny nejobecnější rady týkající se provozu generátorů, jakož i častých potíží a chyb

Práce s motorovou pilou

Abych napsal tento článek, byl jsem spodvig mých dobrých známých, kteří dokázali zničit nové nové obvody za jeden den práce.

Hlavní stránka

Novinky: 09.10.13 Přidán článek o tom, jak uzavřít sací a výfukové ventily při přípravě čtyřtaktního motoru Lifan-168F na uskladnění. 07.10.13 Přidán článek o kontrole zapalovací cívky (magneto) na nářadí s benzínovým motorem 07.06.13 Pro motorové pily je to rušná sezóna.

Home_3

STIHL opouští internetové obchody Společnost STIHL vydala tiskovou zprávu o prodeji svých výrobků prostřednictvím internetových obchodů. Smyslem tohoto sdělení je, že všechny její výrobky se nyní prodávají výhradně prostřednictvím sítě prodejců.

Výběr benzinových čerpadel

Poskytování jakýchkoli rad ohledně výběru je vždy obtížné, protože v tomto procesu existuje mnoho subjektivních názorů a hodnocení. Materiál článku je proto třeba považovat za malou kompresi.

Falešné motorové pily

Padělané výrobky. je problém, se kterým se potýkají naprosto všichni renomovaní výrobci a samozřejmě i spotřebitelé. Klonování nejen peněz, hodinek a šperků. Kovárna a nástroje. Nedávno několik mých přátel.

Jak vybrat sekačku na trávu. Část 1

Materiál o výběru a nákupu sekaček na trávu byl vynikající. Takže jsem musel udělat několik částí. Zde je první část. některé běžné problémy při výběru a nákupu. Jedná se o první vydání, možná.

Skladování paliva

V tomto článku se zabýváme tím, zda byste měli skladovat benzín a směsi benzínu a oleje. A pokud ano, jak to nejlépe udělat.

Proč byste měli používat benzín AI-92

V tomto článku se pokusím vysvětlit, proč je důležité tankovat do benzinových motorů bezolovnatý benzín AI-92 a žádné jiné možnosti.

Postup demontáže setrvačníku a spojky u modelu STIHL MS 180. Demontáž pilového kotouče část 3

MS 180. Demontáž setrvačníku, zapalovacího modulu a spojky. # oprava řetězové pily.

Přídavná zařízení pro motorové kypřiče a kultivátory

V článku jsou popsány hlavní typy používaných příloh. Popisuje účel jednotlivých typů vzorků, některé konstrukční a provozní vlastnosti. Činnosti uživatelů pochybné povahy jsou uvedeny samostatně

O benzinových čerpadlech

V tomto článku hovoříme o benzinových čerpadlech

O praní

V tomto článku se budeme zabývat pračkou, její konstrukcí a obsluhou

Výběr motorového kultivátoru. Často kladené otázky

V tomto článku se pokusím odpovědět na nejčastější otázky zákazníků. Uvedl jsem body, které je třeba vzít v úvahu při výběru a testování zařízení.

Řetězová pila. Jak vyšroubovat spojku.

Často se vyskytující poruchy způsobené nesprávnými držáky nástrojů při vyšroubování spojky. Obecný přehled o tom, jak to udělat, naleznete na stránce

Tento úkol se objeví vždy, když je třeba demontovat hnací řetězové kolo a/nebo řetěz řetězové pily.