Sada pro přestavbu motorového kypřiče Neva na minitraktor

Jak sestavit minitraktor vlastníma rukama na základě kypřiče Neva. výkresy a schémata

Mnoho majitelů motorových kypřičů a traktorů často uvažuje o modernizaci své zemědělské techniky. Vylepšit svůj stroj a udělat z něj minitraktor není nijak složité. Budete však muset prostudovat doporučení a dodržovat postup. to vám dá příležitost získat efektivní domácí minitraktor, který bude schopen vyřešit naprosto všechny úkoly, které mu byly přiděleny.

Sada pro přeměnu vašeho Moto-Blocku na minitraktor (základna, Premium-2)

Sada pro přestavbu Moto-Blocku na minitraktor (Premium-2) je určena k přestavbě těžkého motorového kypřiče (Centaur, Zirka, Forte, Zubr atd.) na traktor.) do čtyřkolového traktoru. Přestavba kráčejícího traktoru pomocí této sady umožňuje obsluze provádět veškeré zemědělské práce vsedě za volantem na čtyřech kolech, což je mnohem pohodlnější než chůze pěšky za traktorem.

Tato stavebnice (KIT-set) se vyrábí ve společnosti „Bulat“ v Moskvě. Charkov z roku 2017 a liší se od stavebnice KIT-set Premium-1 provedením pro snížení poloměru otáčení získaného minitraktoru. To je možné díky přemístění předního nosníku pod montážní střed motoru. Nosník je kyvný na ložiskách. Sada se dodává bez koleček, ale.к. Univerzální náboje; hodí se na ně jakékoli kolo, např. z vozu VAZ, Moskvič nebo motorového rumpálu.

Výsledný minitraktor může provádět různé zemědělské práce v terénu s přídavným vybavením. Upozorňujeme, že přestavěný jednonápravový traktor lze snadno uvést do původního stavu pomocí sady KIT.

sada, přestavbu, motorového, kypřiče, neva, minitraktor
 • rám s předním nosníkem;
 • nastavitelné sedadlo řidiče;
 • řízení;
 • páky diferenciálního řízení;
 • hnací řemeny;
 • ochrana;
 • Brzdový třmen s opěrným kotoučem;
 • nádržku na brzdovou kapalinu;
 • brzdový válec;
 • univerzální náboje předních kol;
 • sada kování pro montáž.

Kupte si sadu KIT pro motorový kypřič k přestavbě vašeho motorového kypřiče na traktor za nejlepší možnou cenu v našem internetovém obchodě. Dodávky KIT-kitů pro Moto-Block provádí po celé Ukrajině dopravce „In-Time“ nebo „Nova Poshta“.

Sada pro přestavbu kultivátoru Neva na minitraktor

Tento úryvek z básně Viktora Bokova pěkně popisuje člověka, který se s těžkým motorovým kypřičem namáhá, protože se ještě nerozhodl přestavět ho na traktor.

Pokusíme se těmto dříčům ulehčit jejich těžký úděl. pomůžeme vám vybrat sadu pro úpravu rumpálu na minitraktor.

„Kit-set“. co to je?? „Kit“ v angličtině znamená „sada něčeho“. „Kit-set“ je doslovný překlad tohoto termínu.

Existují dva typy traktorů: se vzduchem a vodou chlazeným motorem. V souladu s tím existují dva typy souprav. Pro zjednodušení přidejme výrobky „Motor Sich“ do skupiny lehkých traktorů, protože jejich konstrukce je podobná.

Vezměme si první skupinu. tažené adaptéry pro lehké a těžké kypřiče

Nejjednodušší a nejdostupnější způsob, jak postavit jednonápravový traktor na čtyři kola. Adaptér je připevněn k zadní části rumpálu pomocí vlečné jednotky. Otáčení se provádí pomocí ramen traktoru na otočném kloubu, který je umístěn v oblasti závěsu. Hlavní nevýhodou adaptéru je, že není možné používat žádné nástavce, které vyžadují vývodový hřídel.

Druhá skupina. adaptéry pro lehké motorové kypřiče s volantem

Zadní adaptéry bez vývodového hřídele vhodné pro lehké kultivátory. Klíčové vlastnosti:

 • Robustní rám.
 • Pevně připevněné k motoru a převodovce motorového rumpálu.
 • K dispozici je volant a rám řízení.
 • Pohodlné pracoviště obsluhy.

Velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to však jednu nevýhodu. vedle tažené jednotky není kloubový hřídel.

Pro traktory Motor Sich jsou k dispozici adaptéry vývodového hřídele. Velmi dobré řešení, vyzkoušené v praxi.

Nejjednodušším, a tedy i cenově nejdostupnějším řešením pro lehké výkonné rumpály jsou přední adaptéry. Motor a převodovka umístěné vzadu umožňují použití poháněných přídavných zařízení.

Další sekce se týká těžkých motorových kultivátorů

Přestavbové sady pro těžké výkonové bloky se dělí do dvou skupin:

Sada s převodovkou v přirozené poloze

Převodovka se při přestavbě sroluje do rámu. Výhody této konstrukce:

 • Plochý povrch pod sedadlem umožňuje snadný nástup.
 • Převodovka je provozována v poloze předpokládané výrobcem.
 • Rumpál je připojen k upevňovacímu prvku dodanému z výroby.
 • Přestavitelný na jednonápravový traktor.

Nevýhodou této konstrukce je nízká nosnost závěsu.

Soupravy s obrácenou převodovkou

Jako příklad lze uvést naši stavebnici. Převodovku lze při přestavbě otáčet. Výhody této konstrukce:

Nevýhodou této konstrukce je poměrně složitý mechanismus pohonu rumpálu.

I když jsou k dispozici různé možnosti, výběr ovlivňuje ještě jeden důležitý faktor. Kvalita zpracování a promyšlený design. tyto vlastnosti se stanou rozhodujícími.

Šlapací traktor FALK. přestavba

Sady pro přestavbu motorového kypřiče na minitraktor

Vyrobené soupravy “Háčky” jsou označeny 1 až 5. Číslo označuje typ sady. Sada například neobsahuje zadní závěs, sada obsahuje přední závěs pro kypřič, sada obsahuje přední závěs pro sekačku a sada obsahuje také závěs pro sekačku. Pochopení této skutečnosti vám usnadní výběr a nákup sady pro přestavbu vašeho motorového kypřiče na traktor.

Od roku 2000 oceňují traktor s motorem zemědělci i uživatelé na venkově. To souvisí s přijatelnou cenou dvoukolového traktoru na jedné straně a na straně druhé s cenou. s širokou nabídkou nástavců. Kráčející traktor má však velkou nevýhodu. má pouze dvě kola a při práci vyžaduje značnou fyzickou námahu, zejména při manévrování. Pro usnadnění řízení a snížení zátěže obsluhy přišlo mnoho uživatelů současně s nápadem instalovat na stroj další pár kol a sedadlo.

Vlastnoruční proměna motorového kypřiče v minitraktor

První videa o přeměně motorového kypřiče na minitraktor předvedli na svých kanálech vynálezci z řad bloggerů. Nejstarší materiál o přestavbě kentauřího motobloku na minitraktor, který se nám podařilo najít, je uveden na kanálu sergkr64. Video z 9. listopadu 2011. Musí být jistě zmínit video přepracování motobloku Zubr na minitraktor od Sergeje Tkachenko, tento materiál nahraný na YouTube 10. ledna 2014. V této době byly úpravy prováděny bez jakýchkoli plánů. Důležitá charakteristika etapy v prodejnách nelze koupit sadu pro přestavbu motobloku na minitraktor.

Výhody mototraktoru z motorového kypřiče

Tento jednonápravový traktor získává po úpravě novou podobu a neztrácí své přednosti, ale naopak získává další schopnosti. Umožňuje mnohem pohodlnější práci se secími stroji na zeleninu, vibračními a transportními sklízeči brambor, ale i se sekačkami a lopatami. A co je nejdůležitější, zjednodušuje proces řízení a výrazně snižuje fyzické nároky řidiče traktoru.

Nový výrobek ve výrobě sady pro přestavbu motorového kypřiče na minitraktor

Příležitost koupit si stavebnici na přestavbu motorového bloku na minitraktor na Ukrajině nabídl vesničanům poltavský podnikatel Alexandr Kryuchkov. Jeho produkty Kryuchkov začal volat sadu pro konverzi své síly tiller. Tyto sady jsou určeny k přestavbě těžkých kultivátorů s vodou chlazenými motory:

vodou chlazený vznětový motor,

Kloubový hřídel na pravé straně traktoru.

Sada Hookman MotoBlock Conversion Kit se dodává v několika variantách. Základní verze obsahuje vše, co potřebujete k postavení jednonápravového traktoru na čtyři kola; sada pro přestavbu traktoru na minitraktor obsahuje všechny komponenty potřebné k připojení nářadí na přední a zadní část traktoru. Mototraktor. Takto definuje společnost Poltava svůj výtvor.

sada, přestavbu, motorového, kypřiče, neva, minitraktor

V současné době si můžete zakoupit sadu pro přestavbu kypřiče na traktor od několika výrobců. Podle mých informací vyrábí tyto výrobky kromě Poltavy také charkovský podnik Bulatochka.

Rozšíření sortimentu motorových kypřičů pro přestavbu na minitraktor

Nejběžnější jsou bezpochyby bloky motorů se vzduchem chlazenými motory. Pro jejich majitele je otázka přestavby na minitraktor relevantní. O tom svědčí statistiky, velmi vysoký počet vyhledávacích dotazů tohoto typu:

Tyto vyhledávací dotazy ukazují zájem uživatelů o přestavbu. Na YouTube existuje řada videí, ve kterých nadšenci ukazují proces úpravy vlastníma rukama. V těchto případech je rozložení minitraktoru jiné. Pokud sada pro přestavbu Kryuchkov předpokládá, že motor je instalován vpředu, pak instalace lehkého traktoru na minitraktor vyžaduje zadní polohu motoru. Jako příklad lze uvést video z kanálu deltaangar zveřejněné 15. června 2016. Takové sady pro přestavbu motorového kypřiče na minitraktor se na internetu běžně označují jako přední adaptér na motorový kypřič.

Mnoho zákazníků se často obrací na náš internetový obchod s žádostí o zakoupení sady pro přestavbu motobloku se vzduchem chlazeným motorem, ale takové produkty neprodáváme. Je třeba také poznamenat, že v mnoha případech je objem 8 litrů.с. vznětové motory pro minitraktor nestačí, co říci o lehkých výkonných kultivátorech. Proto doporučujeme zakoupit sady pro přestavbu těžkého motorového kypřiče na minitraktor.

Sady pro přestavbu traktorů

Mnoho lidí se často ptá: jak učinit chodící traktor funkčnějším a snadno ovladatelným strojem??

V současné době je na trhu několik typů sad, které se liší konstrukcí a jsou určeny pro různé typy motorových kypřičů. Pro laika je to těžko pochopitelné, proto jsme se rozhodli napsat článek, který vám s výběrem pomůže. Začněte tím, že se podíváte na potřeby kupujících a určíte základy pro výběr, a pak zvažte technická řešení pro přeměnu motorového kypřiče na traktor. Existují dva typy traktorů, se vzduchem chlazeným motorem a vodou chlazeným motorem, a Kit Kit je třeba vybrat podle typu traktoru.

Jak vyrobit minitraktor z chodícího traktoru vlastníma rukama?

Nejjednodušší je zakoupit adaptér s návlekem. Je vhodný pro lehké i těžké kultivátory a představuje cenově nejdostupnější způsob, jak váš jednonápravový traktor vybavit čtyřmi koly. Takový adaptér se připevňuje k zadní části traktoru pomocí přívěsné jednotky; otáčení se provádí pomocí rukojetí traktoru díky kloubu, který je v místě, kde se adaptér připevňuje k traktoru.

Hlavní nevýhodou takového adaptéru je nemožnost použití přídavných zařízení, která vyžadují pohon, takže je obtížné takový stroj nazývat plnohodnotným traktorem.

Sada pro těžké traktory, ve které je převodovka v přirozené poloze; při přestavbě na traktor se převodovka jednoduše zasune do rámu. Naši specialisté vyzdvihují výhody této konstrukce, rovnou plochu pod sedadlem, pohodlný chod převodovky, připojení frézy k předepsanému uchycení z výroby a možnost přestavby zpět na jednonápravový traktor. Podle našeho názoru je nevýhodou této konstrukce nízká nosnost zdvihacího mechanismu, která je pro traktor velmi důležitá.

Sada a s rozloženou převodovkou, jako příklad si prohlédněte sadu z výroby Cp Hook, při přestavbě se skříň otáčí. Výhodou této konstrukce je univerzální zadní zvedací mechanismus s vysokou nosností a ergonomické umístění řadicí páky. Jednou z nevýhod této konstrukce je pohonný mechanismus rotačního kráječe a drtiče.

Pracovní postupy

Proces přeměny kultivátoru „Neva“ na minitraktor vlastníma rukama zahrnuje několik kroků. Podle této posloupnosti můžete snadno dokončit práci v co nejkratším čase.

 • Tvorba výkresů. Na začátku je třeba vytvořit kinematický diagram, který znázorňuje body spojení mezi hřídelí elektrického rumpálu a koly. Nejlepší je namontovat pohon na zadní nápravu, aby byl lépe ovladatelný a lépe se řídil. Všechny součásti vašeho minitraktoru musí být kvalitní a dobře zapadat do celého systému. Přitom můžete vylepšovat a zdokonalovat vše najednou. Nezapomeňte, že kvalita materiálů a prováděných prací určuje možnosti vašeho stroje. Při výběru schématu prostudujte mechanismus otáčení, který může být těchto typů:
 • montáž tyčí řízení. Práce bude trvat o něco déle, ale musíte si koupit díly vyrobené v továrně. Díky tomu budete mít možnost namontovat motorový rumpál na přední nebo zadní nápravu a větší úhel otáčení;
 • zlomenina těla. Tato konstrukce je robustnější, ale má jednu podmínku: sloupek řízení musí být přímo nad jednotkou. Váš stroj bude v zatáčkách hůře ovladatelný.

Budete potřebovat:

 • nářadí, jako je svářečka, úhlová bruska a další;
 • trubky, úhelníky a kanály. Ocelový plech musí mít tloušťku nejméně 1,5 milimetru;
 • zakoupené nebo staré systémy odpružení a řízení.

Rám musí být navržen podle kinematického diagramu a s použitím již vybraných materiálů. Jakmile je připraven, vytvořte zkušební minitraktor. To proto, aby bylo možné identifikovat nepřesnosti a nedostatky a okamžitě je opravit.

Poté namontujete náboje a kola. K přední nápravě je připevněn závěs řízení a na konci je instalováno sedadlo a samotný jednonápravový traktor.

Zkontrolujte provoz hotového stroje. Možná bude nutné seřídit volant nebo kola, případně opravit některé nepřesnosti a chyby. Pokud vše funguje správně, můžete nainstalovat přídavné zařízení a vyzkoušet stroj na poli nebo v zeleninové zahradě.

Mnozí zemědělci pak jdou ještě dál. Stroj je možné natřít, nainstalovat sluneční clony a celkově jej zatraktivnit a zkrášlit.

Přestavba motorového kypřiče na minitraktor: návod a rady

Jednonápravový traktor je pro domácí zahradu nepostradatelný. Ale i při práci s tak robustním strojem, jako je Neva, může dojít k únavě. Důvodem je to, že při orbě je třeba ji neustále sledovat s určitým úsilím, a to může trvat velmi dlouho, někdy i celý den.

Ne každý to vydrží, zejména starší lidé. U letní chaty je použití motorového kultivátoru velmi problematické. Proto se mnoha řemeslníkům podařilo z kráčejícího traktoru vyrobit kompaktní minitraktor. Budou zapotřebí výkresy a schémata, nástroje, materiál a minimální dovednosti.

Přeměna Moto-Blocku na minitraktor vlastníma rukama

Problém spojený s přeměnou motorového kypřiče na minitraktor vlastníma rukama je pro většinu lidí, kteří mají vlastní zahradní pozemky, znepokojující. V současné době je jednonápravový traktor známý téměř každému občanovi a majitelé půdy znají všechny výhody a nevýhody tohoto zařízení.

Existují různé modely kráčejících traktorů, které se liší velikostí a výkonem, a některé z nich lze přestavět na minitraktor. Nejlepší volbou je v tomto případě jednonápravový traktor Neva, jak je znázorněno na fotografii.

K přestavbě moto-bloku na minitraktor budete potřebovat následující materiály:

 • Samotný jednonápravový traktor.
 • Kovové rohy.
 • Svařovací zařízení.
 • Železné trubky.
 • Kola (2 ks.).
 • Sedačka vyjmutá ze starého vozu.

Nebo si kupte kompletní přestavbovou sadu a přeměňte svůj motorový kypřič na minitraktor.

Kromě toho je pro tento typ zemědělských strojů nezbytná sada nářadí.

Pokud se rozhodnete používat traktor na veřejných komunikacích, budete potřebovat řidičský průkaz skupiny B. Pokud traktor používáte pouze na svém pozemku, dopravní policie nebude moci zkontrolovat, zda ho máte.

01.01.2016 г. Federální zákon ze dne 29.12.2015г. 92-FZ, kterým se mění článek 24.1 Federální zákon ze dne 24.06.1998г. 9-FZ „O produkci a spotřebě odpadů“, který ukládá povinnost zaplatit recyklační poplatek ve výši 69 000 za traktory s výkonem motoru od 5.5 л. с. až 30 litrů. с., 86 250 pro traktory s výkonem motoru nad 30 l. с., ale ne více než 60 litrů. с., a 120 750 pro traktory s výkonem motoru mezi 60 a 90 litry. с. Dovážející společnost se může rozhodnout, zda recyklační poplatek zaplatí najednou a zahrne jej do ceny strojního zařízení, nebo může dát konečnému zákazníkovi na výběr, zda jej zaplatí. V obou případech hradí tento poplatek konečný uživatel.

Jako maloobchodní prodejce prodáváme stroj přímo kupujícímu a případně se zavazujeme, že zajistíme registraci pasu samojízdného stroje (PSM) za podmínky, že o to kupující požádá a zaplatí recyklační poplatek ve výši stanovené platnými právními předpisy.