Jak si vlastnoručně vyrobit sekačku pro motorový kultivátor

Žací vůz vlastníma rukama

vlastnoručně, vyrobit, sekačku, motorový, kultivátor

To je nejzajímavější možnost, t.к. V teplém počasí ho lze používat jako sekačku a v zimě jako sněhový pluh. Montáž řetězových kol pro zimní verzi a nožů pro letní verzi. Takový model by se dal definovat jako rotační sekačka, ale je složitější. Žací stroj se skládá ze dvou bubnů, které jsou připevněny k rámu a dopravnímu pásu. Vozík je vyroben svařením trubek nebo jakéhokoli kovu, který se povaluje v garáži.Překližka a kola jsou umístěny na rámu. Překližka by měla být silná, v ideálním případě by se místo ní měl použít silnější plech.

Přibližná velikost sekačky je 80 x 40 cm. Hlavní tělo se skládá z bubnů, rámu, držáků, dopravního pásu a hákových úhelníků.Sudy mohou mít velký průměr. V plechovkách musí být vyříznuta dna a víka. Na jejich místo položte dva dřevěné kruhy. Spojte je do dvojic. Umístěte nože na kotouče, 4 na jeden kotouč. Lopatky se musí volně otáčet, přičemž musí zůstat mezera 1 mm. Poté namontujte cívky na rám. Bubny budou spojeny dopravníkovým pásem. Nejlepší je vyrobit řemen z pryžového pásu.

Zde se můžete seznámit se sadbou trávníku.

A zde se dozvíte, kde koupit ruční sázecí stroj na mrkev.

Na tomto odkazu uvidíte rotační pluhy v akci.

Jak vyrobit sekačku pro vlastní ruce

Blíží se léto, což znamená, že mnoho našich odběratelů má plné ruce práce se sklizní píce a senosečí.

A myslíme si, že vás budou zajímat hlavní body z výběru zajímavých videí v TOP 5 tipech o sekačkách na seno pro motorové kypřiče.

Tentokrát vás upozorníme na podomácku vyrobené modely a hotové, takříkajíc sériově vyráběné modely.

Tip: vyrobte si rotační sekačku

Nejběžnějším způsobem výroby domácí sekačky je. Samozřejmě proto, že je mnohem jednodušší než segmentová sekačka. A pokud ano, pak věnujte pozornost kanálu, který se nazývá „Roman Slavyansk. Autor se velmi podrobně věnuje procesu výroby rotační sekačky. V prvním videu si můžete prohlédnout náčrty.

Další videa vysvětlují postup stavby krok za krokem. Design je zcela běžný. Hnací ústrojí je poháněno řemenem a řemeny jsou zkroucené. Nejsou příliš dobré, ale jejich konstrukce je jednoduchá.

Tip Zbavte se křížících se popruhů

Měli byste se snažit, aby byl výrobek dokonalý, a způsob, jakým to Alexej Kalina na svém kanálu udělal, zřejmě zjednodušuje i celkový výrobní úkol. Alexejova sekačka je zjevně jednodušší než Romanova. Autor použil pro pohon úhlovou převodovku z motocyklu „Ural“.

Tip Při sečení používejte adaptér

V této sekci jsme zveřejnili dvě videa zaměřená na optimalizaci výkonu rotační sekačky vyrobené ve výrobě. Použití hotové sekačky není špatná volba, ale musíte ji upravit podle svých potřeb. Toto video je zveřejněno na kanálu „yulaym“ a má název „Driving a semi-trailer to a power tiller with a haymaker“. Design je vtipný, ale svou práci odvede. A zde je autor videa „Sekání trávy s elektrickým kultivátorem s adaptérem“ Sergey Vasilyev používá spolehlivější konstrukci. A práci zvládne, protože má správně nastavené rotory sekačky a rychlost.

Tip Pokud je jednonápravový traktor velmi ostrý. použijte chodítko

Dále přejděme na kanál Artura Kazieva. Chceme věnovat pozornost videu „Senoseč s motorovým kypřičem“. Začíná velmi aktivně, autor ukazuje jednonápravový traktor, který se pohybuje velmi rychle a utíká před ním. Tento energický začátek doplňují užitečné návrhy na přestavbu sekačky a montáž omezovače pojezdu na jednonápravový traktor. Autor připevnil k přední části sekačky oblouk pro sekání vysoké trávy. Aby mu jednonápravový traktor neujel, vybavil jej řetězovým zvedákem.

Tip Když musíte sekat hodně, dělejte to pohodlně

A zároveň se zněním této rady vás zveme na kanál Vladimíra Kozáka. Muž říká, že má ohradu pro kozy a potřebuje pro ně každý den posekat přívěs čerstvého sena. Za takových okolností se člověk nemůže nestat vynálezcem a přemýšlet o tom, jak celý proces usnadnit. Vladimir má skutečně velmi dobrý design a informativní kanál. Zcela přepracoval uchycení sekačky k motorovému kypřiči, což zdůvodnil řadou testů. Nyní na sekačku nepůsobí nerovnosti a tráva se na ní nehromadí. Speciální táhla pro dálkové ovládání žacího mechanismu. Aby nedocházelo k podbíjení trávy, používá Vladimir jednokolový adaptér se speciálním nástavcem, který umožňuje posunout kolo tak, aby se nepohybovalo po posekané trávě. Zkrátka a dobře, v tomto krátkém videu není možné ukázat vše. přejděte na autorův kanál a podívejte se na všechna videa!

Potřebné nástroje a materiály

Vzhledem k tomu, že schémata výroby sekaček, která budou uvedena v našem článku níže, jsou vytvořena s ohledem na použití improvizovaných materiálů, lze nahradit jakoukoli z uvedených komponent. Pokud nemůžete sehnat žádný z výše uvedených materiálů, ale máte představu, čím je nahradit, můžete náš návrh upravit.

Nabízíme však pouze orientační seznam toho, co by se mohlo hodit:

 • svařování;
 • spojovací materiál;
 • kovové rohy;
 • Spodní část nechtěného železného sudu nebo jiného kusu kovu podobného tvaru;
 • několik řezných desek;
 • náprava kola;
 • kola.

Jak se správně připojit

Sekačka je připojena přes řemenový pohon, tuto možnost je třeba podrobně zvážit. Postup je jednoduchý, ale pokud něco uděláte špatně, zařízení se rozbije nebo nebude fungovat správně. Postupujte podle pokynů:

Chcete-li sestavit minitraktor z motorového kypřiče vlastníma rukama bez chyb, budete potřebovat návod krok za krokem a

 • Zkontrolujte upevňovací prvky a v případě potřeby je utáhněte. Zkontrolujte, zda nejsou nože poškozené.
 • Připojte zařízení, sekačka je pevně připojena k jednonápravovému traktoru. Typ připojení závisí na tom, na které straně žací jednotky se nachází. Šrouby pevně utáhněte. nesmí být žádná vůle.
 • Řemen nasaďte na řemenice. Nastavení napětí pomocí přítlačného válečku.
 • Spuštění jednonápravového traktoru. Spusťte stroj při nízkých otáčkách, abyste se ujistili, že běží hladce.
 • Kontrola výšky sečení. Kdy změnit nastavení.

Když při práci zaznamenáte neobvyklé zvuky nebo se něco dostane pod pohyblivé části, zastavte a najděte problém. V opačném případě může dojít k rozbití stroje. nebezpečí pro obsluhu.

Rotační sekačka pro kypřiče: princip a speciální vlastnosti

Tato verze je mimo jiné navržena pro práci na nerovném terénu. Je k dispozici jako jednodisková sekačka (s jedním rotorem) a jako dvoukotoučová sekačka (se dvěma rotory, nože se obvykle otáčejí proti sobě).

Mezi výhody rotační sekačky patří

 • Zvýšená manévrovatelnost díky kompaktní a nižší hmotnosti pro dokonalé manévrování mezi keři a stromy;
 • Vhodné pro vodou i vzduchem chlazené kultivátory;
 • V závislosti na modelu se šířka záběru může pohybovat mezi 52-80 cm a výška záběru mezi 5-14 cm. To vše je samozřejmě nastavitelné při práci motorového kypřiče se sekačkou;
 • Úhel nožů lze měnit, aby byly účinnější v těžko přístupných místech. Ke stejnému účelu je možné namontovat i další lyže;
 • Speciální bubny určené k protlačování plodin zabraňují ucpávání stroje, a to i u silnějších a odolnějších odrůd.

Použití: senoseč, pletí u silnic, prořezávání drobných křovin. Po pokosení se odpadky ukládají do žlabu v zadní části stroje.н. pokládka, která je vhodná pro její následné odstranění nebo likvidaci. Výstupní drť je dostatečně tvrdá, aby mohla být použita k přímému hnojení, zakrývání plodin a přípravě humusu bez použití další mulčovací sekačky.

Jak si vlastnoručně vyrobit sekačku pro motorový kultivátor?

Často se stává, že z jakéhokoli důvodu není k dispozici sekačka od výrobce speciálně pro tento model nebo že je nevyhovující z hlediska jejího výkonu. V tomto případě není obtížné pracovat na domácí verzi. Plná produkce na vaší farmě bude demonstrována pomocí segmentové varianty.

Připravte si rám ze svařovaných úhelníků a trubek; zakryjte rám překližkou a připevněte kola. Pás je vyroben z pryže. Snadno se upevňuje pomocí duralových desek. K rámu jsou také přivařeny svorky pro instalaci řezací lišty. U posledně jmenovaného je pás s kovovými noži připevněn k předem připravené trubce s otvory pomocí šroubů M8.

Domácí sekačka pro motorové kypřiče (rotační, segmentová)

Pro usnadnění fyzické práce člověka na statku se nabízí více než sto různých převisů pro motorový kypřič. Ale ne každý si může dovolit koupit takové vybavení, protože náklady nejsou levné. Článek popisuje domácí sekačku pro motorový kypřič, výhody a nevýhody oblíbených konstrukcí.

Muž odešel bydlet do lesa a postavil si bunkr. Až uvidíte, co je uvnitř, budete mu závidět

Při montáži takové sekačky je nejdůležitější pořídit bezpečný a kvalitní model. Pro výrobu sekačky s koňskou silou vlastníma rukama často používají improvizované díly ze zemědělské techniky. Hlavním cílem, který sledují tvůrci domácích sekaček, je úspora peněz a dosažení maximálních výsledků. Některé modely, s nimiž přicházejí běžní zahrádkáři, často překvapí odborníky svou vynalézavostí a jednoduchostí designu.

Rotační sekačka

Tento druh zařízení se používá k sečení trávníků nebo k výrobě sena. Je třeba poznamenat, že tato sekačka dokáže sekat vysokou trávu a rozbíjet nízkou trávu.

Hlavními nástroji jsou nože. K povrchu kovových kruhů jsou připevněny hrotem. Rotační sekačka pro váš motorový kypřič pracuje s vývodovým hřídelem nebo řemenicí. záleží na modelu vašeho motorového kypřiče.

Chcete-li si sami vyrobit rotační sekačku, potřebujete dva disky pro rotory. Musí být vyřezány z ocelového plechu o tloušťce nejméně 2,5 milimetru a průměru 39 centimetrů. K tomuto účelu se výborně hodí dna kovových sudů, které dříve obsahovaly strojní olej nebo kotouče ze zemědělských secích strojů.

Potřebujeme vyrobit osm silných ocelových čepelí. Můžete ji vyrobit z oceli s označením 65G nebo můžete použít nože segmentové sekačky.

Připevněte každou ze 4 lopatek na kotouče. Pro upevnění lopatek vyvrtejte do železných kotoučů otvory ocelovým vrtákem o průměru 6 mm. Připevněte řezné prvky ke kotouči pomocí tyče. Mezera mezi ním a řeznou lištou musí být o 2 mm silnější než tloušťka nože. Musí se volně otáčet kolem své osy. To zabraňuje zlomení čepele, když narazí na něco ostrého.

Přesně ve středu pilových kotoučů upevněte kus kovové trubky, která bude otáčet pracovními kotouči. Svarový šev musí být odolný. Disk sklízecí mlátičky je vhodný jako podpěra zespodu.

Průměr tohoto kotouče nesmí přesáhnout 45 cm. Pokud jsou kotouče příliš velké, zkraťte přebytečnou délku úhlovou bruskou.

Důležité. Nastavte disky na rotační sekačce tak, aby se otáčely dovnitř. Výsledkem je čistý pruh řízků.

K výrobě hřídele nápravy potřebujete kus kovové trubky o průměru 3 cm a dvojici ložisek 180 a 106. Spodní ložisko musí být upevněno na nápravě a horní ložisko. na řemenici. Nasaďte kotouče na nápravu a poté přivařte hřídel k řemenici. Kotouče se otáčejí díky ložiskům.

Pro zajištění bezpečného provozu stroje nezapomeňte nasadit ochranný kryt nože.

Segmentová sekačka

Abyste si vlastními silami vyrobili plně funkční a funkční segmentovou sekačku, musíte si vzít kovovou trubku s obdélníkovým průřezem 1200x50x15 mm nebo kus obyčejné travní sekačky a v pravidelných intervalech vyvrtat dvanáct otvorů o průměru 10 mm pro instalaci upevňovacích šroubů M8. Následně připevníte 890 mm dlouhý pás kovové vodicí lišty se zuby a čepelemi připevněnými na obou plochách obdélníkové trubky.

Čepele mají hřbety se segmenty a obručemi hnacích ramen. Na obou stranách trubky jsou také připevněny svorky a běžce. Nasaďte opěrné kolo na šasi sekačky. Pracovní hrot segmentové sekačky je poháněn kloubovým hřídelem použitého pohonného agregátu.

Použitím segmentové sekačky lze čerstvý porost kvalitně posekat, aniž by došlo k jeho rozdrcení. Na videu se můžete podívat, jak zařízení funguje.