Jak vyrobit minitraktor z motorového kypřiče vlastníma rukama

Výhody minitraktoru

Hlavními výhodami podomácku vyrobeného technického zařízení jsou především nižší náklady ve srovnání s jeho hotovými protějšky. Tento stroj nevyžaduje mnoho místa pro skladování. Nyní je jasné, proč většina majitelů pozemků na usedlostech chce vědět, jak vyrobit traktor vlastníma rukama.

Nezapomínejte na účinnost podomácku vyrobeného zařízení, protože nevyžaduje mnoho paliva

Náhradní díly jsou také cenově poměrně atraktivní a není obtížné je získat. Pokud na podomácku vyrobený traktor nainstalujete pneumatiky s hlubokým dezénem z motorového kypřiče, bude mít dobrou průchodnost terénem. Neméně důležitou vlastností zařízení jsou jeho malé rozměry.

Chcete-li postavit minitraktor vlastníma rukama z motorového rumpálu, musíte mít určité znalosti a být obeznámeni s nástroji.

Před zahájením práce na tomto technickém zařízení je vhodné prostudovat několik výkresů a přečíst si příslušnou literaturu. Stroje různých výrobců mají jedinečné technické vlastnosti, které ovlivňují seznam nezbytných upgradů.

Dnes jsou na trhu k dispozici modely vybavené adaptéry se sedadlem. Proces výroby domácího minitraktoru z motorového kypřiče tak bude ještě snazší. Pokud však adaptér neexistuje, není příliš obtížné si ho vyrobit sám. Mnoho majitelů pozemků usedlostí dává přednost jednotkám „Salyut“, „Neva“ a některým čínským modelům. Chcete-li si vyrobit traktor z motorového kultivátoru vlastníma rukama, budete kromě základního zařízení potřebovat i

 • 2 kola;
 • Plech z nerezové oceli a kovové rohy a trubky;
 • Svářečka;
 • vrták;
 • křeslo;
 • implementuje.

Potřebné materiály a nástroje

K sestavení traktoru z motorového kypřiče vlastníma rukama budete potřebovat

 • Válcovaná ocel pro výrobu svařovaného rámu (čtverec, kanál, úhelník atd.);
 • sada kol (jednodílná náprava nebo 2 poloosy);
 • ložiska kol
 • sedadlo má správnou velikost;
 • montážní kování (matice, šrouby, svorníky);
 • Spotřební materiál pro svařování plyn, kyslík, drát, elektrody;
 • maziva;
 • Základní nátěr, barva pro lakování smontovaného výrobku.

Potřebné díly pro výrobu minitraktoru

K provedení práce je také zapotřebí určitý nástroj:

 • Kovové kladivo, sekáč, klíče;
 • svařovací stroj pro montáž rámů;
 • v případě potřeby plynovou řezací soupravu;
 • úhlová bruska k řezání a broušení kovových součástí;
 • Elektrická vrtačka se sadou vrtáků;
 • závitníky a zápustky;
 • příslušenství pro nátěry a antikorozní ochranu.

K opracování dvojkolí může být nutné použít soustružnické zařízení.

Jak vyrobit minitraktor z motorového kypřiče MTZ?

Chcete-li převést tuto značku motorového kultivátoru, musíte také zvážit jeho konstrukci a schopnosti. Stroje MTZ mají dostatečně vysoký výkon, který umožňuje jejich přeměnu na plnohodnotný pásový minitraktor. Bude se vyznačovat vysokou průchodností terénem a vynikající trakcí s půdou, takže kvalita orby takového stroje bude mnohonásobně vyšší než u kolových minitraktorů.

Před zahájením prací si nezapomeňte prostudovat výkresy, kde najdete všechny informace potřebné k úpravě. Postup sestavení minitraktoru je následující

 • Nejdříve přepněte jednonápravový traktor do provozního režimu sekačky;
 • Poté zcela demontujte přední plošinu stroje;
 • Nainstalujte pásový pohon na přední část vyráběného minitraktoru;
 • Nasaďte táhlo řízení do vybrání určeného pro montáž táhla řízení. Tento prvek zvýší tuhost celé konstrukce;
 • Přivařte sedadlo řidiče k horní části rámu;
 • Zkuste namontovat baterii a cívkový ventil na plošinu vedle motoru.

Výhody a nevýhody minitraktoru od rumpálu

Jak vidíte, přestavba jednonápravového traktoru na minitraktor je velmi snadná. Není to časově náročné a nestojí to mnoho peněz. Tyto stroje mají mnoho výhod, ale nejsou bez úskalí.

Začněme pozitivy. Jednonápravový traktor je dnes dostupný téměř každému zemědělci, ale minitraktor je mnohem dražší. Pokud tedy chcete přeměnit jednonápravový traktor vlastníma rukama na minitraktor, umožní vám to ušetřit spoustu peněz za nákup.

Během konverze se také naučíte své vybavení zevnitř. Díky tomu můžete v budoucnu snadno najít a opravit závady, pokud se vyskytnou. To znamená, že pokud se obrátíte na specializovanou firmu, ušetříte za servis, který dnes stojí hodně peněz.

A taková práce samozřejmě není pro každého. A pokud se vám podaří vyrobit minitraktor, můžete být na sebe právem hrdí.

Existují i nevýhody. Bez ohledu na to, jak odborník jste, stále minitraktor, vyrobený ručně, pro spolehlivost a trvanlivost se nikdy nebude srovnávat s továrním. Musíte být připraveni na to, že se brzy mohou objevit nepřesnosti, poruchy a selhání. Ale zase je můžete snadno opravit.

Při konverzi je třeba zvážit všechny nuance. Například jednonápravový traktor a minitraktor se liší tím, že první musíte řídit a do druhého nasednete a jedete. V důsledku toho se vaše těžiště výrazně zvýší a v zatáčce se můžete převrátit. Na hnací nápravě je třeba zvětšit hmoždinky. Plocha minitraktoru se zvětší, ale bude také stabilnější.

Nezapomeňte na bezpečnostní opatření. Použití plánů je dobrý způsob, jak zajistit, abyste práci odvedli správně a aby vaše zařízení správně plnilo požadované úkoly.

Minitraktor z motorového kypřiče vlastníma rukama!

Mnozí lidé se často ptají, jak mohou svůj motorový kypřič vylepšit a usnadnit jeho obsluhu? Specialisté našeho servisního střediska se vám pokusí vysvětlit všechny nuance přestavby Moto-bloku na traktor, ale nejprve si ujasněme, co je to jednonápravový traktor.

MotoBlock. dvoukolový traktor. je ideálním pomocníkem pro venkovany. Používají se k obdělávání půdy, sázení a sklizni brambor, výrobě sena, přepravě zboží a odklízení sněhu v zimě. Tyto funkční jednotky jsou cenově dostupné a mají mnoho výhod, ale mají vážnou nevýhodu. komplikovanou obsluhu pro začínajícího uživatele a zdlouhavou práci pro odborníka. V reakci na tento problém začali nejprve nadšenci a poté i průmysl vyrábět stavebnice pro přestavbu motorových kypřičů na traktory.

V současné době je na trhu několik typů sad, které se liší konstrukcí a jsou určeny pro různé typy motorových kypřičů. Pro člověka, který se tomu nevěnuje, je to poměrně obtížné pochopit, proto jsme se rozhodli napsat článek, který pomůže při výběru. Pro začátek se stačí podívat na potřeby kupujících a určit základy pro výběr, a pak se budeme zabývat technickými řešeními pro přestavbu motorového kypřiče na traktor. Existují dva typy traktorů, se vzduchem chlazeným motorem a vodou chlazeným motorem, a Kit Kit by měl být vybrán podle typu kráčejícího traktoru.

Minitraktor z motorového kypřiče vlastníma rukama

Pro malé pozemky neexistuje lepší řešení než mini traktor z kultivátoru, vyrobený vlastníma rukama. Ne každý majitel webu si může koupit tovární model, takže musíme hledat jiná řešení. Jednodušší je například koupit jednoduchý jednonápravový traktor a přestavět ho vlastními silami.

Zdokonalení stroje ve výrobní fázi

Pásový traktor rozšiřuje možnosti pásového traktoru z motorového kypřiče. Umožňují práci v náročném terénu, zejména po dešti, ve sněhových závějích. Jeho použití promění podomácku vyrobený minitraktor v plnohodnotné terénní vozidlo. Montáž stroje je velmi jednoduchá: stačí demontovat kola a na jejich místo nasadit pásový podvozek. Není třeba hledat použité možnosti. Pásové nástavby pro konstrukci pásových traktorů jsou nyní k dispozici. Vyrábějí se v několika továrnách.

Většina továrně vyráběných pásových nástavců je vhodná pro různé značky motorových kypřičů. Standardní verze váží přibližně 70 kg, je maximálně 1,5 m dlouhá, 30 cm vysoká a něco málo přes 50 cm široká. Motor kráčejícího traktoru má dostatečný výkon k pohonu jeho pásového nástavce.

Domácí minitraktor z motorového kypřiče udělejte si to sami krok za krokem, návod, video

Mechanizace prací na vaší chalupě nebo pozemku usedlosti vám umožní proměnit rutinní povinnosti v poměrně snadnou a dokonce příjemnou činnost, protože v tomto případě je hlavní zátěž na různých technických prostředcích a majitel je musí pouze řídit. Jednonápravový traktor je právem považován za takového univerzálního pomocníka.

Mnoho lidí se však mylně domnívá, že jeho pořízení vyřeší téměř všechny problémy s obděláváním půdy, ale ne vždy tomu tak je. Z jednonápravového traktoru, jako je Neva, však lze vytvořit složitější a výkonnější jednotku. domácí minitraktor.

Příprava na montáž minitraktoru

Montáž minitraktorů ze všech uvedených motorových traktorů se provádí ve stejném a stejném pořadí. Před montáží jednotky je proto nutné použít stejné nástroje pro přípravu.

Než začnete s přeměnou, je třeba si udělat zásoby:

 • svařovací stroj;
 • se sadou klíčů a šroubováků;
 • elektrickou vrtačku se sadou různých vrtáků;
 • Úhlová bruska a kotouče různých průměrů pro řezání kovů;
 • sady matic a šroubů.

Před sestavením minitraktoru byste si také měli co nejpečlivěji prostudovat schémata zapojení.

МИНИТРАКТОР своими руками. обзор

Na výkresech musí být uvedeny rozměry minitraktoru a způsob upevnění jeho hlavních součástí.