Jak správně řadit na stroji na odklízení sněhu Zubr

Odolné, spolehlivé a dobře navržené motorové bloky Zubr si oblíbili majitelé domů i zemědělci, kteří vlastní několik hektarů půdy.

Zemědělci s jednonápravovým traktorem Zubr Z-16 (135B) nejčastěji volí traktor s jedním hektarem půdy. Stroj dokonale zvládá různé úkoly při zpracování půdy a připojené vybavení výrazně rozšiřuje funkčnost motorového kypřiče. Když si zvyknete na mechanizovanou práci, je porucha kypřiče nejen frustrující, ale má za následek i prostoje.

Typy poruch převodovky a způsob jejich odstranění

Pokud mechanismus automatické převodovky přestane normálně fungovat, může dojít k následujícím typům závad:

  • Kinematické spojení v převodovce přerušeno.
  • Samovolné zařazení rychlostních stupňů nebo nedostatečné blokování.
  • Únik oleje na hřídeli řazení.
  • Porucha odpojovacího mechanismu hřídele nápravy.
  • Žádné řazení.
  • Zaseknutí převodovky.

Pokud je kinematické spojení uvnitř převodovky porušeno nebo je řetězové kolo v bloku zlomené, rozeberte převodovku a vyměňte problematické řetězové kolo. Netěsnost hřídele řazení může být způsobena přebytkem oleje v převodovce, proto zkontrolujte hladinu oleje. Pokud dojde k poruše sváru pastorku, rozeberte převodovku a vyměňte blok hřídele. Po vypuštění přebytečného oleje zkontrolujte opotřebení těsnicí hrany olejového těsnění na hřídeli řazení, rozeberte převodovku a díl vyměňte.

Řadicí páka není zařazena nebo je zařazena nesprávně v důsledku nesprávně seřízeného mechanismu řazení. Při opravě povolte šrouby upevňující desku řadicího mechanismu.

Poté zapněte první rychlostní stupeň a utáhněte šrouby upevňující desku. Pokud si například vyrobíte traktor vlastníma rukama, nezapomeňte sledovat správné nastavení pohonu změnou napětí lanka pro kontrolu odpojení poloosy. Chcete-li opravit poškozený hnací prvek poloosy uvnitř převodovky, rozeberte převodovku a vyměňte poškozené díly.

Pokud zjistíte zlomenou pružinu nebo opotřebované držáky řadicí páky, je třeba poškozené díly vyměnit seřízením řadicí páky. Pokud chybí, může se jednat o zničenou hlavici řadicí páky nebo odříznutou část hlavice se závitem. Po demontáži převodovky je třeba vyměnit vadné díly. Pokud řadicí páka neřadí, je třeba rozebrat převodovku a vyměnit opotřebovanou řadicí vidlici. Pokud je příčinou zadření převodovky přetržení řetězu, rozeberte stroj a řetěz vyměňte.

Návod k obsluze elektrického nářadí

Už jste si koupili jednonápravový traktor a přivezli ho domů. Kde začít?

Začněte tím, že si vyjmete a přečtete návod k obsluze, abyste věděli, o co jde. Pokud obdržíte jednonápravový traktor v krabici, sestavte jej.

Nejprve namontujte kola na jednonápravový traktor (usnadní to jeho montáž), poté upevněte volant a všechna lanka a ovládací páky.

Sněhové radlice

I. Příprava a spuštění traktoru 1. Zkontrolujte, zda množství maziva, nafty, chladicí kapaliny a mazacího oleje v převodovce odpovídá množství uvedenému v návodu k obsluze. 2. Zkontrolujte, zda je tlak v pneumatikách správný. 3. Zkontrolujte, zda jsou řádně dotaženy upevňovací šrouby hlavních dílů a součástí (zejména spojovací šrouby rámu, rámu trakční jednotky, klikové skříně převodovky, hnacího kola atd.).). 4. Přesuňte páku brzdy/spojky do polohy vypnuto, řadicí páku do neutrální polohy, rukojeť plynu do polohy start a spínač plynu do polohy otevřeno. 5. Spusťte jednonápravový traktor podle pokynů uvedených v tomto návodu k obsluze.

II. Spuštění motorového kultivátoru 1. Přesuňte řadicí páku do požadované polohy. 2. Zkontrolujte, zda jsou pravý a levý převod řízení pevně sepnuty (zkušební metoda: bez použití páky řízení otáčejte levým a pravým knoflíkem, dokud se traktor nebude moci pohnout, což znamená, že je spojka převodu řízení sepnutá). 3. Přidejte plyn (nízké otáčky bez zatížení), pomalu a plynule uvolněte brzdovou/spojkovou páku a poté nastartujte jednonápravový traktor.

III. Volba a řazení rychlostních stupňů 1. Pro polní kultivaci doporučujeme zvolit 1. nebo 2. rychlostní stupeň, protože provoz na vyšší rychlostní stupně může traktor přetěžovat, což může výrazně snížit jeho životnost. 2. Převody III a IV jsou nejvhodnější pro přepravu těžších a těžších nákladů na silnici nebo v terénu. Převody V a VI jsou nejvhodnější pro přepravu v běžných podmínkách. 3. Při řazení na vyšší rychlostní stupeň nejprve vypněte spojku, poté přesuňte řadicí páku do požadované polohy a zařaďte rychlostní stupeň. 4. Při přeřazování z nižšího na vyšší rychlostní stupeň nejprve přidejte plyn, abyste zvýšili otáčky motoru, a teprve potom přeřaďte. Při řazení na nižší rychlostní stupeň musíte nejprve snížit otáčky a rychlost, abyste zajistili bezpečnou jízdu a zabránili poškození převodovky.

IV. Ovládání řízení 1. Resetování škrticí klapky. 2. Při jízdě po rovině nebo mírném svahu zatáhněte za levou rukojeť, abyste zatočili doleva, a za pravou rukojeť, abyste zatočili doprava. 3. Při jízdě z prudkého kopce zatáhněte za levou rukojeť, abyste zatočili doprava, a za pravou rukojeť, abyste zatočili doleva.

V. Zpátečka: S páčkou brzdy/spojky ve vypnuté poloze a s řadicí pákou v poloze zpátečky přesuňte páčku spojky jemně a jistě do zapnuté polohy a při nízkém plynu zařaďte zpátečku.

VI. Parkování a brzdění 1 Parkování: Přesuňte brzdovou/spojkovou páku do polohy vypnuto a řadicí páku do neutrálu; postupně snižujte rychlost až na doraz. Když je stroj zcela odstaven a stojí, nastavte páku brzdy/spojky do zapnuté polohy. Pokud má být elektrické nářadí v zimě dlouhodobě odstaveno, je třeba zcela vypustit chladicí kapalinu. 2. Brzdění: Rychle přesuňte páku brzdy/spojky do polohy brzda a uvolněte plyn; pokud je jednonápravový traktor provozován s přívěsem, sešlápněte současně brzdový pedál. Obecně se doporučuje neparkovat elektrické nářadí na svahu. Pokud je to i přesto nutné, vypněte motor a zařaďte převodovku, poté podložte pneumatiky klíny a proveďte další postupy, které jsou v takových případech obvykle nutné.

VII. Poznámka: 1. Nepoužívejte současně brzdovou páku a rukojeť řízení a nerozjíždějte stroj při vysoké rychlosti. 2. Při jízdě z kopce nejezděte vysokou rychlostí ani nevyřazujte. 3. Je přísně zakázáno ostře zatáčet vysokou rychlostí nebo jezdit vysokou rychlostí po špatných silnicích. 4. Při přepravě přívěsu svévolně nezvyšujte rychlost a hmotnost nákladu; tím zajistíte spolehlivé zabrzdění elektrického nářadí a přívěsu. 5. Po nastartování motoru nechte motor běžet 3 minuty na volnoběh

5 Nezačínejte pracovat pod zatížením, dokud se nepřesvědčíte, že je vznětový motor v dobrém technickém stavu. 6. Pokud se během provozu ozývají neobvyklé zvuky, okamžitě zastavte traktor a zkontrolujte, zda není v pořádku. Dieselový motor znovu nenastartujte, dokud se nepřesvědčíte, že je v dobrém technickém stavu. 7. Při řazení nejprve vypněte spojku. Při ovládání spojky nezapomeňte ji vypínat rychlým a plynulým pohybem a zapínat. Jezděte pomalu a plynule, bez trhání. 8 Seřizování a opravy rotujících částí se nesmí provádět za chodu elektrického nářadí. Seřizování důležitých součástí a komponentů (tlak zapalování, úhel předstihu zapalování, nastavení regulátoru otáček atd.) by neměla provádět obsluha.) bez dostatečných znalostí a důvěry v to, co dělají. 9. Palivo a olej musí být doplněny do 48 hodin. Nářadí a zařízení pro doplňování oleje a paliva musí být udržovány v čistotě.

Jako chladicí kapalinu lze použít měkkou vodu nebo artézskou pramenitou vodu, včetně vody z vodovodu a/nebo říční vody, bez řas, bahna, trávy apod. 11. Sytič musí být používán správně a plyn musí být přidáván postupně bez náhlého zvýšení otáček motoru. Při krátkém zaparkování stroje zařaďte řadicí páku do neutrálu, vypněte spojku a motor uveďte do volnoběžných otáček. Pokud má být traktor delší dobu odstaven, je třeba vypnout motor. 12. Po 8 hodinách provozu jednonápravového traktoru zastavte traktor, zkontrolujte a zkontrolujte hladinu oleje, včetně případného doplnění oleje na požadovanou úroveň. 13. Při stacionární práci nebo při práci s traktorem jako motykou věnujte náležitou pozornost protipožárním opatřením a ujistěte se, že v blízkosti výfukového potrubí traktoru nejsou žádné hořlavé materiály a že v pracovním prostoru nejsou hasicí přístroje.

Letní akce od Tonino Lamborghini Vážení zákazníci! Od 16.06.2016 г

Jak seřídit spojku na motorovém kultivátoru

Spojka je jedním z nejdůležitějších prvků hnacího ústrojí. Odděluje motor a převodovku při řazení. To umožňuje jednonápravovému traktoru plynulý rozjezd z místa a zajišťuje také zastavení bez úplného vypnutí motoru. Jak správně seřídit spojku motorového kultivátoru. viz níže. Pokud je pro vás jednodušší interpretovat informace vizuálně, můžete navštívit kanál AgroMotoCentra na YouTube, kde jsou zveřejněny videorecenze produktů a tipy na jejich správné použití. Kliknutím na odkaz se podívejte na video.

správně, řadit, stroji, odklízení, sněhu

Jak přeřadit na motorovém kultivátoru Forte

Alexej (Yashodhan) Někteří říkají, že když se dosáhne 3000 otáček za minutu, musíte přeřadit, jiní říkají, že čím více otáček za minutu dáte, tím snadněji se auto zrychlí na další rychlost.Doporučují zvýšit otáčky na 4000-4500 ot/min.co si o tom myslíte?

Alexey (Yashodhan) Jsem v rozmezí 2, 5-3. otáček v závislosti na průtoku.

Maxim (Collene) V autoškole jsem byl zvyklý řadit při rychlostech 20-30-50-80 a od té doby to dělám.

Alexander (Adileh) Nikdy jsem tyto poměry nekontroloval. Jak se říká: „Řidič od narození“ :). Motor vám řekne. P.S. Benzínové motory mají rády střední otáčky, 2, 5 až 3 t.

Alexej (Yashodhan) stopa pro zájem, je velmi zajímavé, kdo klikou jeho motor.

Oleg (Azriel) „ZR“ provedl expertízu a zjistil, že opotřebení motoru je minimální v rozmezí 2000-3000 otáček za minutu. Přesně tak jezdím já.

Maxim (Collene) řazení podle rychlostních stupňů (20-30-50-80) není správné.Každé auto má své vlastní převodové poměry a své vlastní zatížení motoru a převodovky.Při běžné jízdě držím ručičku maximálně pod 2 až 3 tisíci otáčkami za minutu, a pokud potřebuji prudce zrychlit při předjíždění na dálnici. až 4.3c Nezvyšuju otáčky

Alexej (Yashodhan) A nyní ke sporu mezi řidiči ohledně rychlosti: Někteří se domnívají, že nelze točit více než 3000 otáček za minutu kvůli vyššímu opotřebení motoru a spotřebě benzínu. Jiní tvrdí, že při přeřazení na vyšší rychlostní stupeň při 3000 otáčkách za minutu vůz nevyvíjí potřebnou rychlost a z tohoto důvodu dochází k velkému zatížení samotného motoru a k méně efektivní dynamice zrychlení.Všiml jsem si, že u mnoha vozů s automatickou převodovkou se řadí po 3 700-4 200 otáčkách.je pravda, že výkon motoru v těch vozech, které jsem sledoval, byl 120 koní nebo více.

Roman (Honor) Jak se to dělá na továrním běžeckém pásu: 1. rychlostní stupeň. od 0 km/h do 15 km/h 2. rychlostní stupeň. od 15 km/h do 50 km/h 3. rychlostní stupeň.50km/h až 80km/h 4. rychlostní stupeň. 80km/h až 90km/h 5. rychlostní stupeň do vypnutí. Takto jezdím i se svým autem. motor běží dostatečně hladce a šetří palivo.

Alexey (Yashodhan) Není interval rychlosti pro 4. rychlostní stupeň příliš malý??

Roman (Honor) 90 km/h na pátý rychlostní stupeň.aby bylo tovární vybavení nakonfigurováno a aby byl zvolen nejúspornější režim.

Oleg (Azriel) Roman, při 70 na 5. rychlostní stupeň auto žere méně než při 90! Pokud však hovoříme o optimálním režimu. ano, 90 je lepší.

Pavel (Kaihohonu) Tovární běžec. Opravdu ji výrobce pro Logan doporučuje?? Jsem na tom takto: 20/40/60/80-90.

Daniil (Tomo) do 2,5-3 tun. otáčky

Alexander (Adileh) #10Roman FIN-12B Vikulin

Jedná se o zkušební, nikoli provozní stůl.Jeho příklad není správný.

Takže například, abyste se dostali na 10 sekund. 100 km/h, musíte motor na 1 a 2 zrychlit téměř na doraz, aby při řazení neklesly otáčky pod 4000 za sekundu.Т.е. že vůz musí vždy zrychlovat.Než se dostanete na pátý rychlostní stupeň, ujedete za tu dobu stovku.

A způsob, jakým je otázka položena, je vlastně zarážející.Vše záleží na tom, jak spěcháte.Spěcháte, vytáčíte motor, díváte se na krásné nohy. můžete ujet 40 km.a na pátý rychlostní stupeň. setiny sekundy.Tip. poslouchejte motor.

Mimochodem, úsporný režim spalovacího motoru. Na pátý rychlostní stupeň do 110 km/h, znatelné zrychlení po 3500 ot/min.

Oleg (Azriel) Alexander, ekonomika motorů a automobilů. různé věci.

Andrey (Cypriana) opět o nohách, z nějakého důvodu se dívám na kořist na stroji, a o rychlostech samozřejmě správně))))))))

Alexander (Adileh) #17 Oleg Michajlov. přeložit do ruštiny.Na určitou vzdálenost potřebuje méně paliva. ))))))))

Oleg (Azriel) Alexander Orlov, jako, 110 je úspornější než 80? Mýlíte se!

Tagy: Jak přeřadit na kultivátoru Forte

Příloha

Stejně jako každý zemědělský stroj má i rodina oráčů své vlastní přídavné mechanismy pro obdělávání půdy:

  • sadu kypřičů;
  • pluh pro orbu;
  • různé sekačky;
  • hrábě;
  • Sázeč a vykopávač brambor;
  • směrovače;
  • Nástavec na odklízení sněhu;
  • lopatové čepele.

A ještě poznámka na okraj! Vybavení pro motorové kypřiče. ne zrovna levné potěšení. Mnoho majitelů těchto nástrojů zvažuje stavbu dalších přídavných zařízení, přičemž se řídí schématy a výkresy, které jsou široce dostupné na internetu.

Proč převodovka nefunguje: příčiny, diagnostika

Převodovka spojuje otáčející se setrvačník motoru s koly a reguluje rychlost a výkon vozidla. Maximální otáčky jsou povoleny pouze při určité rychlosti, proto nelze přeceňovat význam včasného řazení. Způsob fungování převodovky rozhoduje o životnosti a hladkém chodu spalovacího motoru. Další hlavní charakteristikou je převodový poměr, který je nejvyšší v nižším rozsahu otáček.

Pro pochopení možných příčin poruch převodovky je důležité znát principy fungování a konstrukci manuální převodovky.

  • Tři typy reverzních hřídelí, které jsou osazeny ozubenými koly s různým počtem zubů;
  • synchronizátory, které vyrovnávají úhlovou rychlost hřídelů a snižují provozní hluk;
  • Mechanismus řazení se zámky a blokovacími zařízeními, která udržují převody v dané poloze;
  • kliková skříň, ve které jsou uložena ložiska usnadňující otáčení hřídelí převodovky;
  • řadicí páka pro řidiče.

Všechny převodovky se dělí podle počtu převodových stupňů nebo převodů. Mohou být se dvěma hřídeli, které se montují hlavně na stroje s předním pohonem, a se třemi hřídeli, které se skládají z hnacího hřídele, mezilehlého hřídele, sekundárního hřídele.

správně, řadit, stroji, odklízení, sněhu

Traktory Bělorusko MTZ-80, MTZ-82, MTZ-82.1, MTZ-1221, 1523, MTZ-892, YUMZ, T-40. Zemědělské stroje: pluhy, kultivátory, kypřiče, sekačky, secí stroje

Jednonápravový traktor Zubr. moderní zařízení schopné plnit nejrůznější funkce, nepostradatelný pomocník moderního zemědělce a venkovana. Dokonale kypří vrchní vrstvu půdy, hubí obtížný plevel a pomáhá také při aplikaci hnojiv.

Umožňuje také péči o různé plodiny a jejich přepravu. Nyní tato práce, která nám zabere spoustu času a úsilí, může snadno provést motokultivator během několika minut.

Jednonápravový dieselový traktor Zubr JR Q78 je multifunkční stroj určený k práci na pozemních a jiných operacích. Výkon traktoru je 8 kW.0 л.с. a prodloužená převodovka, 6 vpřed, 2 vzad.

Jednonápravový traktor díky své vysoké hmotnosti usnadňuje obsluze práci při obdělávání půdy a jeho robustní konstrukce umožňuje obdělávat pozemky o rozloze až 1 až 3 hektary.

Hlavní technické vlastnosti pásového traktoru Zubr

Model stroje. s dvojí funkcí trakce a převodovky.

Celkové rozměry (délka x šířka x výška). 2180 x 890 x 1250.

Minimální světlá výška. (5.0-12)204 (6.0-12)234.

Vypouštěná hmotnost. 186 kg (včetně podvozku, paliva a pluhu).

Základní charakteristiky motoru Zubr:

Spojka. Jednokotoučové, s kontinuálním kontaktem, třecí typ.

Převodovka. (31)x2 smíšený typ, ovládaný pohonem válce.

Brzdy. Kroužky s vnitřními expanzními podložkami.

Hnací řemen. dva klínové řemeny B1651 nebo dva klínové řemeny B1702.

Objem oleje ve vaně vznětového motoru. 1,8 l (doporučený olej 15W40).

Objem oleje v převodovce. 2,8 l (doporučený olej TAP 15).

Objem chladicí kapaliny v chladicím systému. 1,5 л.

Použití a aplikace bloku motoru Zubr

Aby byla zachována optimální životnost, mělo by se nové nebo repasované elektrické nářadí před použitím zaběhnout.

Před uvedením do provozu zajistěte všechny napínací části, například šrouby, které drží hlavní části pohromadě. Jednonápravový traktor musí být naplněn palivem, mazacím olejem a chladicí vodou. Napnutí hnacího řemene a tlak v pneumatikách musí být v souladu s normami.

Během zkušební jízdy několikrát zkontrolujte brzdový systém a řízení. Zkontrolujte, zda je volant v dobrém stavu.

Po době záběhu proveďte údržbu a kontrolu elektrického nářadí a vyměňte mazací olej.

Nastavení nůžek na živý plot Zubr

Napínání hnacího řemene:

Kontrola napnutí hnacího řemene: řemen je správně nastaven, pokud jej lze čtyřmi prsty ohnout uprostřed o 20-30 mm.

Nastavení vypínací spojky na kultivátoru Zubr:

Uvolňovací oko, 2. Seřizovací matice, 3. Pojistná matice, 4. Uvolňovací ložisko

Nastavení brzdy na motorovém kypřiči Zubr:

1-Odpínací páčka spojky, 2-Spojková tyč, 3-Šroub, 4-Kloubový náboj, 5-Palcové oko, 6-Brzdová tyč, 7-Pružina, 8-Svorka.

Nastavení rozchodu kol na Zubr Moto-Block:

Vodicí šroub, 2. Obruč, 3. Šroub, 4. Náboj kola, 5. Pneumatika, 6. Upínací šroub

Obsluha motorového kypřiče Zubr

Příprava, spouštění a startování vznětového motoru

Omezení a zastavení motorového kultivátoru Zubr

Bezpečnost při práci s kypřičem Zubr

Diferenciál: co to je a proč je potřeba

Diferenciál je mechanismus, který zastavuje otáčení jednoho z kol: pravého nebo levého. Buď je úplně zablokovaný a neotáčí se, nebo je velmi zpomalený.

V obou případech jedno z kol stojí a druhé jede, čímž vzniká dokonalá kruhová otáčka. Vůz o hmotnosti 100-200 kg se tak otočí za zlomek sekundy. A nemusíte dělat nic fyzicky náročného.

Zablokování nebo odblokování je skvělý způsob, jak zlepšit manévrování a zajistit plynulé a nekomplikované zatáčení.