Řetězová pila Husqvarna nestříká olej na řetěz

Oprava úniku oleje na čínské motorové pile (Fotoreport)

V některých případech musí majitelé řetězových pil řešit složitější úkoly, aby obnovili plnou funkčnost svého řezného nástroje.

Vaše řetězová pila nevyvíjí plný výkon

Kromě předchozího problému s nedostatkem paliva nebo přívodu vzduchu může být příčinou i ucpaný tlumič výfuku.

Netěsný karburátor a ucpaný vstřikovač

Časem se mohou uvolnit šrouby upevňující víčko karburátoru nebo může dojít k poruše těsnění. Ucpaný karburátor nebo nesprávně vyměněný filtr mohou vést k zablokování vstřikovačů. To také zhoršuje funkci řetězové pily a snižuje její životnost.

Vaše řetězová pila nedrží volnoběžné otáčky

Není neobvyklé, že řetězová pila po delší době přepravy a neustálého používání odmítá běžet na volnoběh. Tento problém lze obvykle odstranit seřízením karburátoru.

V tomto článku se dozvíte, jak správně vyladit karburátor

Pokud je karburátor seřízen jako hodinky, je třeba jej zkontrolovat:

  • Palivový systém. Palivové čerpadlo je dobrým začátkem.
  • Tlumič hluku. Je pravděpodobné, že motor nefunguje správně kvůli nahromadění sazí.

Vaše řetězová pila při zatížení ztrácí výkon

Pokud jste při práci přišli o napájení, můžete hledat na následujících místech:

Hodnocení majitelů

Za 9 let věrné služby jsem musel jednou vyměnit startér a spojkovou pružinu. Vůz je na své možnosti velmi slušný. Mezi nevýhody patří vysoká cena značkových olejů. U mé pily se olej na řetěz spotřebuje dvakrát více než benzín. Pokud vím, tento jev je společný mnoha levným vozům. Zkušební montáž nového olejového čerpadla neměla žádný vliv. Nalezen vhodný ekvivalent, převodovka TAD-17, situace se stabilizovala. Další nedostatky: chybí zarážka s drápy, která by pilu při řezání kmenů bezpečně udržela na místě, chybí vizuální kontrola hladiny paliva a oleje v řetězu, napínání řetězu není příliš užitečné. Alexander

Pila se mi líbí, je lehká, snadno se s ní pracuje, je dostatečně výkonná a snadno se udržuje. Používám ho asi 7 let, měsíční provozní doba je 50-60 metrů krychlových palivového dřeva. Vodicí lišta je dostatečně dlouhá pro kácení starých stromů. Na řezání dubu jsem si koupil drahý karbidový řetěz a teď mám velké problémy s ostřením. Motor je citlivý na kvalitu paliva, náhlé změny teploty. V některých případech je nutné provést kompenzaci dalším seřízením karburátoru. Kdysi jsem si koupil nářadí za pouhých 8000. Teď lituji, že jsem si nekoupil dvě najednou. Služba uvedla, že výroba levných řetězových pil byla přesunuta do Číny. Pokud ano, lze očekávat, že přemístění bude mít nevyhnutelný dopad na kvalitu sortimentu. Dimon

Jedním z hlavních systémů řetězové pily, bez něhož není možné pracovat, je systém nuceného mazání řetězu řetězové pily. Každý ví, že řetěz řetězové pily se při pohybu tře o vodicí lištu, což způsobuje jeho zahřívání a předčasné opotřebení. Aby se tření zmírnilo, je třeba řetězový mechanismus denně mazat.

K dodávce oleje pro mazání řetězu řetězové pily se používá speciální čerpadlo, které na základě počtu otáček motoru dávkuje mazivo do lišty pily.

V systému je použit olej na řetěz s vysokou přilnavostí, aby bylo zajištěno rovnoměrné rozložení oleje kolem lišty a jeho udržení i při vysokých otáčkách řetězu. Podívejme se blíže na systém oleje v moderních řetězových pilách.

V závislosti na značce řetězové pily se části mazacího komplexu samozřejmě konstrukčně liší jen málo, bohužel jejich celkový počet a schéma připojení zůstává konstantní.

Hlavní součásti balíku účetního softwaru (software) jsou mazání:

Hlavní součástí balíčku účetního softwaru je čerpadlo. Její princip fungování je následující. Při zvyšování otáček motoru pohání pastorek připevněný na hlavní hřídeli hřídel čerpadla přes šnekový převod. Otáčení hřídele obvykle způsobuje určitý tlak v olejové šachtě, který nutí olej proudit olejovým potrubím směrem k vodicí tyči.

Preventivní opatření

Aby se snížila pravděpodobnost úniku oleje během používání řetězové pily, je třeba provádět pravidelnou údržbu. Během tohoto procesu je třeba sledovat těsnost všech hadic a těsnění. Pokud zjistíte některý z těchto problémů, je třeba spoje znovu nalisovat.

Kontrola kvality oleje. Olej musí být kvalitní a musí být používán přesně v souladu se specifikacemi uvedenými v katalogu výrobku. Nikdy však nepoužívejte odpadní olej, protože má nehomogenní strukturu. Je také nutné pravidelně odvzdušňovat olejové čerpadlo. Tím se zabrání usazování nečistot v pracovních kanálech.

Nízká kvalita oleje snižuje výkon a životnost nástroje.

Špatné mazání může navíc způsobit poškození řetězu, jehož výměna je poměrně nákladná.

Po řezání je nutné piliny z pilového kotouče očistit. Pokud si musím udělat delší přestávku v práci, chci, aby moje motorová pila stála vzpřímeně. To umožňuje rovnoměrný průtok oleje všemi kanály v nástroji. Rovnoměrné rozdělení oleje zabraňuje vzniku podtlakových ucpávek, které mohou způsobit poruchy olejového čerpadla.

Při pohybu řetězu řetězové pily vzniká v drážce lišty v důsledku tření velké množství tepla. Pokud není řetěz namazán, musíte přerušit řezání a učinit veškerá opatření, aby nedošlo k poruše systému mazání řetězu. Kombinace vysokého zatížení a přehřátí vede ke zrychlenému opotřebení a předčasnému selhání tyče.

  • Všechny řetězové pily a jejich elektrické řetězové pily mají stejný princip činnosti a stejný systém mazání lišty, řetězu a systému pohonu řetězu.
  • Tato jednotka je standardně vybavena nádrží, ze které se řetězový olej čerpá do vstupu čerpadla s pevným nebo proměnným výkonem.
  • Pracovní kapalina se pak dávkuje do drážky lišty, kde ji stopky pilového řetězu rovnoměrně rozvádějí po celém řetězovém kolečku a pracovní ploše hnacího ozubeného kola.

Výstupní pneumatiky od délky 400 mm jsou vybaveny napínacím kolečkem. Mazání ložisek se provádí individuálně po 6 až 8 hodinách provozu.

Návrh mazacího systému

Hlavní součásti mazacího systému jsou:

    olejová nádrž obvykle umístěná v klikové skříni motoru.

Hlavní značky olejů pro řetězové pily

STIHL a Husqvarna jsou dva přední světoví dodavatelé kvalitních maziv pro motorové pily a křovinořezy. Jsou k dispozici jako minerální oleje pro dvoutaktní motory a jako syntetické oleje pro náročné aplikace. Další informace o sortimentu.

STIHL HP

Minerální olej STIHL HP byl vyvinut inženýry společnosti STIHL speciálně pro použití v jejich elektrickém nářadí. Proto uživatelům řetězových pil a křovinořezů STIHL doporučujeme používat tento olej.

Má červenou barvu a v uzavřené nádobě ji lze skladovat až čtyři roky. K dispozici je několik kontejnerů, takže si můžete vybrat nejvhodnější velikost kontejneru. V poslední době je k dostání v praktických 20gramových baleních, ředěných jedním litrem benzínu. Ideální pro lidi, kteří používají řetězovou pilu jen zřídka. Lze naředit a ihned aplikovat.

STIHL HP je plně v souladu s vysokými evropskými normami.

HP Ultra

Další olej STIHL. Syntetický olej se zlepšeným chováním při spalování, čistotou a ochranou motoru.

Výrobcem doporučeno pro nepřetržité používání v náročných podmínkách. Ideální pro nízké teploty. HP Ultra je šetrný k životnímu prostředí. к. olej rozlitý na zemi se rozloží z 80 % za pouhých 21 dní.

K dispozici ve dvou typech balení, 100 ml a 1 litrové lahve. Poměr palivové směsi připravené k použití je 1:50, takže 100 milimetrová láhev vystačí na 5 litrů směsi. Barva je zelená. Skladovatelnost 4 roky.

Za zmínku stojí, že motorové oleje STIHL jsou před uvedením do prodeje testovány ve vlastní laboratoři.

Při vývoji olejů se věnuje velká pozornost spalovacím vlastnostem, vlastnostem při studeném startu, biologické odbouratelnosti a viskozitním gradientům při různých teplotách (informace z oficiálních webových stránek společnosti Husqvarna)

Dvoutaktní olej Husqvarna HP

Olej Husqvarna HP, stejně jako jeho obdoba STIHL, je také speciálně vyvinut pro dvoutaktní motory.

Podle vyjádření výrobce má tento typ oleje přísady, které kompenzují nízkou kvalitu paliva, což je v naší zemi důležité. Deklarované oktanové číslo benzinu na čerpacích stanicích jen zřídka odpovídá skutečnému oktanovému číslu.

Husqvarna HP. polosyntetický, zelený. K dispozici v jedno- nebo desetilitrových nádobách. Poměr směsi 1: 50, t. е. 20 gramů na litr. Během záběhového období nebo za chladného počasí je přípustné zvýšit směšovací poměr na 1:40, čímž se zvýší ochrana motoru a prodlouží jeho životnost.

V současné době je na trhu široká nabídka maziv pro dvoutaktní motory od různých výrobců. Z tohoto důvodu je obtížné odpovědět na otázku, který olej pro motorové pily je nejlepší. Podle našeho názoru byste měli důvěřovat spolehlivým společnostem, jako jsou STIHL, Husqvarna, Oregon, Champion. Tyto oleje poskytují maximální ochranu a dlouhou životnost motoru vašeho stroje.

Nepoctiví výrobci často maskují své výrobky pod známými značkami (Husqvarna, STIHL atd.). д.). Tyto oleje jsou nekvalitní a mohou způsobit poškození motoru. Abyste se vyhnuli riziku, že budete podvedeni, měli byste maziva nakupovat u autorizovaných prodejců, kteří mají pro své výrobky potřebné certifikáty. Jak rozeznat padělek od originálu se dozvíte v článku

Základy údržby řetězové pily. Dělejte to správně! Nahá pravda!

Účelem tohoto příspěvku je poskytnout praktické rady všem, kteří vlastní řetězové pily. To se týká řetězové pily. Příprava řetězové pily na práci, jednoduchá pravidla, která vás ochrání před zbytečnými náklady. Tento příspěvek bude užitečný i pro ty, kteří se v řetězových pilách vůbec nevyznají. Pila je tvořena řetězem, vodicí lištou a hnacím řetězovým kolem.

Koupili jste si nový řetěz. S nasazováním na lištu nespěchejte. namočte řetěz na 12 hodin do oleje, aby se vsákly všechny spojovací části řetězu. Možná se divíte, proč? A řetězy často přicházejí od výrobce již namazané, nestačí to?? To postačuje pouze pro účely přepravy a skladování. Pro správnou funkci. ne! Namáčení řetězu by mělo trvat nejméně 12 hodin. Teprve po tomto postupu lze řetěz bezpečně nasadit na náhlavní soupravu. Napínání řetězu je důležité. Existuje několik požadavků:

Řetěz by měl těsně přiléhat k řetězovému kolečku. Ve spodní části nesmí být žádná vůle.

Řetěz by se měl po liště pohybovat rukou.

Existuje ještě jeden faktor, kterého si uživatelé obvykle nevšímají, ale který je často popsán v návodu k použití. Pro napnutí řetězu je nutné zvednout tyč za „nos“, napnout řetěz a upevnit tyč.

řetězová, pila, husqvarna, olej, řetěz

Spuštění řetězu

Spusťte stroj, vypněte jej na střední otáčky a nechte jej 2 minuty běžet na volnoběh (to bylo provedeno proto, aby se řetěz zahřál a promazal řetěz a řetězové kolo). Po 2 minutách vypněte motor a zkontrolujte napnutí řetězu. V případě potřeby jej dotáhněte.

Nikdy netahejte za řetěz, když je horký, musíte ho nechat vychladnout. Jinak se řetěz nevyhnutelně natáhne a vydrží jen zlomek své původní životnosti.

Pamatujte si ! Řetěz musí být při napínání chladný! Je nevyhnutelné, že se zahřátý řetěz při napínání vytáhne.

Mazání pilové jednotky

Mnoho lidí si myslí, že olej na řetězy a lišty lze použít s jakýmkoli olejem. např. s olejem pro automobily nebo s jinými typy olejů.

Na příkladu automobilového oleje řeknu, že tomu tak není. Olej v motoru automobilu je velmi tekutý, a pokud je mazána horní část, spodní část hlavového složení a podvozku se přehřívá a dochází k jeho opotřebení. Používejte speciální mazivo pro řetězové pily. adhezivní olej. Lepicí olej má určitou viskozitu a je výrobcem speciálně vyvinut pro určité úkoly. Olej z něj neodkapává. ulpívá na něm. Výrobci pil, kteří vám dodávají oleje pro své výrobky, obvykle zaručují optimální výkon vašeho pilového systému. Doporučuji používat speciální oleje. nešetřete. nezapomeňte, že „platíte dvakrát méně, než ve skutečnosti platíte“!“

Prvních 30 minut provozu sledujte napnutí řetězu. Pokud je volno, zastavte proces. Počkejte, až řetěz vychladne, pak jej znovu utáhněte a pokračujte v práci.

Důležitá je ostrost řetězu. Pamatujte si to hlavní. ostrý řetěz se sám zatlačí do dřeva!

Tupý řetěz zatěžuje řetěz i celou pilovou jednotku. Použití větší síly automaticky snižuje produktivitu a zvyšuje zatížení pilového agregátu.

Pila je určena pouze k řezání dřeva!

Jedna střední nádrž v pilové jednotce odpovídá jednomu pracovnímu cyklu.

Hnací řetězové kolo

Existují 2 druhy řetězových kol. s výměnným řetězovým kolem a s pevným řetězovým kolem.

Má přímý vliv na výkonnost pily jako celku!

Pokud je hloubka opotřebení 0, je třeba ozubené kolo vyměnit.5-0.6 mm.

Zabraňte zbytečnému opotřebení řetězového kola! To nebude mít dobré následky.

Co se stane s pilovou jednotkou, pokud je řetězové kolo nadměrně opotřebované??

Rozteč řetězu neodpovídá a řetěz se automaticky vytáhne. Pokud je řetězové kolo velmi opotřebované, může se po vytažení řetězu přetrhnout. Otáčky jsou extrémně vysoké a hrozí ztráta nového řetězu.

Sestava tyče nebo vodicí tyče

Tyč musí být vyčištěna! V drážce vodicí lišty se hromadí piliny a olej. Mazací otvor na vodicí liště musí být vyčištěn! Mazací otvor je ucpaný. chybí mazivo! To vše způsobuje přehřívání a opotřebení pilové jednotky.

Chcete-li zkontrolovat, zda je maziva dostatek, postupujte následovně. Přibližte se k světlému povrchu, spusťte pilu, dejte plný plyn, přiveďte „nos“ lišty ke stejnému povrchu 2-3 cm na povrchu by měla zůstat mastná stopa, která vám řekne, že je tam dostatek tuku.

Na tyči se mohou objevit otřepy způsobené přirozeným opotřebením.

Vodicí lištu odjehlíte pilníkem, pokud tak neučiníte, lišta se snáze opotřebuje.

Pro rovnoměrné opotřebení vodicí lišty ji otočte vzhůru nohama! první den na jedné straně, druhý den na druhé straně.

Nezrychlujte ani rychle, ani pomalu, jinak dojde ke vznícení krytu spojky a hnacího kola.

Řezání by mělo probíhat při ustálených maximálních otáčkách za minutu!

Závěr:

Řetěz musí být před prací namočen.

Dávejte pozor na opotřebení řetězového kola nebo náhradního řetězového kola a včas je vyměňte!

Také.

Nezapomeňte provést následující kroky!

Vnější čištění řetězové pily. Nástroj musí být vždy čistý!

Čištění vzduchového filtru. Klíč ke zdravému motoru!

Broušení řetězu. Pokud je řetěz vždy ostrý!50 % všech problémů s řezáním!

Děkujeme vám za pozornost! Pokud byla recenze zajímavá, dejte nám palec nahoru!

Zvláštní poděkování Semenu Kiselevovi za opravu textu.

Jak ředit benzín do řetězové pily Husqvarna

Pro produktivní práci a dlouhou životnost při vysokém výkonu musí být poměr oleje a benzínu v řetězové pile správný, přičemž poměr složek palivové směsi se měří odměrkou. Při přípravě i malého množství ovlivní kvalitu paliva i malá nepřesnost.

Používá se pouze vysoce kvalitní benzín s minimálním oktanovým číslem RON 90. Pokud je nižší než doporučená hodnota, motor začne klepat, čímž se přehřívá a zvyšuje se zatížení ložisek. Pokud vždy pracujete při vysokých otáčkách motoru, zvolte benzín s vyšším jmenovitým výkonem.

Doporučuje se používat dvoutaktní olej.

Pro správné naředění benzinu pro motorovou pilu se používá následující schéma míchání:

  • pro motory se zdvihovým objemem do 80 cm3. 1:50 (2 %), tj.е. 5 litrů benzínu na 0,10 litru oleje;
  • pro motory se zdvihovým objemem větším než 80 cm³. 1:33 (3 %), t.е. 5 l benzínu. 0,15 l oleje.

Kolik oleje naplnit do řetězové pily STIHL 180

Při práci s řetězovou pilou vždy dbejte na svou osobní bezpečnost.

Nezapomeňte, že výkon řetězové pily je ovlivněn kvalitou oleje, který do ní nalijete. Výhody řetězové pily Husqvarna 240, Proč uniká benzín z řetězové pily Husqvarna 240? Nekvalitní olej může být příčinou neefektivního provozu a může mít negativní vliv na součásti nářadí.

Pravidelně kontrolujte a čistěte olejové čerpadlo STIHL MS 1820, abyste zajistili jeho bezproblémový chod. TYPY ÚNIKŮ OLEJE v řetězové pile. Zde je přehled důvodů, proč se řetězová pila STIHL maže. Tím se udržuje optimální zásoba oleje.