Jaký je poměr oleje a benzínu pro vyžínač trávy?

Poměr benzínu a oleje pro vyžínač trávy v tabulce. První spuštění a uvedení sekačky do provozu

Dobrý den,! Mám strunovou sekačku Prorab 8406 1. Jak správně ředit benzín olejem a v jakém poměru? nemohl najít originální olej Prorab, tak jsem si koupil Hungsvarna HP. V příručce k mému vyžínači se píše, že jako oleje třetí strany mohu používat oleje SAE MIF\4, API TC-TB. Pokud použijete jiný olej, poměr palivové směsi se nezmění. Standardní směšovací poměr je 1:25. Ale ve specializovaném obchodě mi „odborník“, který mi olej Hungsvarna HP prodával, důrazně doporučil ředit ho v poměru 1:50 (jak je napsáno na oleji). Vlastně otázka: pokud je v návodu k použití napsáno, že se má olej ředit na 1:25, a na oleji je doporučeno 1:50, pak v jakém poměru ředit? Koupil jsem olej Hungsvarna HP. 1:25 je kolik? 40 ml? Nedusil by se motor, kdybych se natočil na 1:50? 2. Jaký je správný způsob chodu motoru?? V příručce není uvedeno nic jiného než „spuštění“ a „vypnutí“. Nemusí být nutné, abyste se zaběhli? Dočetl jsem se, že existují vyžínače trávy, které můžete používat přímo z krabice.

Je nutné převodovku před použitím namazat, nebo je v ní již mazivo z výroby?? Doufám, že se mi ozvete, děkuji!

1) Benzín se VŽDY ředí olejem v poměru uvedeném na kanystru s olejem! Dvoutaktní výrobky STIHL (řetězové pily, motorové pily atd.) jsou nejvhodnější pro použití s.) Můžete použít jakýkoli olej pro dvoutaktní motory s výjimkou přívěsných dvoutaktních motorů. Doporučuje se používat olej z běžných obchodů, kde je minimální pravděpodobnost nákupu padělaného oleje. Lepší je používat olej Husqvarna nebo STIHL. Olej STIHL by měl mít utěsněné hrdlo. Pozor na padělky. Hrozí okamžité poškození pístu. 2) Dvoutaktní modely neběží v! NEZAPOMEŇTE PROSÍM NA TOTO! Všechny dvoutaktní produkty jsou vysokootáčkové a mají rády výhradně plný plyn! Žádný poloviční plyn není přípustný! To vede k neúplnému výfuku a usazování oleje na stěně pístu. Důsledkem je odření pístu. Takže plný plyn a každých 25-30 sekund 1-2 vteřiny vypustit plyn, aby si výrobek odpočinul a vrátil se na normální teplotu. 3) Převodovka křovinořezů s přímou hřídelí se musí každých 20 hodin promazat. Olej přirozeně vytéká během provozu. Ta je určena k tomu, aby se do pístu spolu s mazivem nedostaly nečistoty, prach apod. д. Pokud se nechcete pouštět do výměny převodovky, doplňujte každých 20 hodin speciální mazivo do převodovky. Je to jednoduché a nezabere to více než 3 minuty. Tuby s mazivem koupíte v každém obchodě se zahradní technikou a jejich cena se pohybuje od 100 do 300 EUR. 1 tuba vydrží 3 roky- Termín „záběh“ znamená provoz nářadí při částečném zatížení, zatímco jsou spotřebovány první dvě nebo tři nádrže paliva. Například při sekání řídké, nízké trávy nebo sekání suchého dřeva. Je zakázáno provozovat nářadí s několika nádržemi paliva na volnoběh. V této záběhové fázi se na válci, pístu a tlumiči vytvářejí karbonové usazeniny, které mají negativní vliv na životnost motoru.

Sekačka na trávu je nářadí, bez kterého se v domácnosti neobejdete. Spolehlivost, účinnost a životnost motoru závisí na mnoha faktorech.

např. kvalita paliva. Důležitá je správná volba oleje pro strunové sekačky, správné poměry při přidávání benzínu a správné metody plnění.

Jak zředit benzín olejem pro vyžínače trávy. návod krok za krokem

Smíchejte palivo ve správném poměru.

Pokud je palivová směs smíchána s příliš malým množstvím maziva, sekačka se brzy opotřebuje

Optimální poměr oleje a benzínu najdete v návodu k obsluze strunové sekačky. Obvykle je to 1:50, 1:40 nebo 1:25.

Benzín a olej vždy předem smíchejte ve vhodné nádobě. neprovádějte to ihned v palivové nádrži. Pokud toto pravidlo ignorujete, může to mít za následek nestálý výkon motoru a nástroj se rychle porouchá. Pro palivovou směs nepoužívejte plastové kanystry nebo láhve, protože benzín může tento syntetický materiál rozpustit. Pořadí, v jakém se palivo mísí:

 • Naplňte nádobu (nejlépe kovový kanystr) litrem benzínu.
 • Přidejte polovinu potřebného oleje.
 • Kapaliny důkladně promíchejte, chraňte před otevřeným ohněm.
 • Do nádoby nalijte zbytek maziva a směs znovu promíchejte.
 • Nalijte palivo do palivové nádrže vyžínače trávy.

Práce s respirátorem a gumovými rukavicemi. Pro snadné zalévání můžete použít konvičku. Palivová směs připravená k použití by neměla být skladována déle než 3 měsíce a je nejlepší ji naředit tak, jak potřebujete pro práci, kterou plánujete v blízké budoucnosti provést. Pro míchání s benzínem vždy vybírejte kvalitní olej, který kupujte na uznávaných čerpacích stanicích.

Poměry oleje a paliva

Poměr složek pro přípravu paliva pro strunovou sekačku by měl být vypočítán na základě doporučení na obalu oleje. Standardní poměr je 1:50. Pro dvoutaktní motory můžete použít jakýkoli kvalitní olej.

Kolik typů motorů existuje

Při výběru vyžínače trávy podle typu motoru je třeba zvážit některé vlastnosti. Jednotky s elektrickým pohonem mají značná omezení, pokud jde o výkon potřebný k pohonu motoru. Pro vyžínače nejsou k dispozici nízkootáčkové vznětové motory, jako je tomu u motorových kypřičů.

Všimněte si zvláštních vlastností použitého benzinového motoru:

 • Dvoutaktní cyklus. Design je jednodušší. náročné na směs, takže jakákoli odchylka vede ke zkrácení životnosti motoru.
 • Čtyřdobý cyklus. Poměr benzínu a oleje pro sekačky nemusí být přesný. směs se míchá automaticky a pracovní kapalina je ve dvou různých nádržích. Je dražší, ale pracuje tišeji a produkuje čistší výfukové plyny.

Bez ohledu na zvolený benzínový motor se výběr oleje a benzínu řídí doporučeními jednotlivých výrobců motorů.

Pro zahradní techniku se doporučuje kupovat bezolovnatý benzín. V opačném případě hrozí poškození motoru. Výrobci doporučují palivo s oktanovým číslem ne nižším než AI-90, nejlépe však AI-92 nebo AI-95. Individuální doporučení pro váš nástroj naleznete v příručce. Na čerpací stanici naplňte kanystr požadovaným množstvím paliva. Je žádoucí použít kov: taková nádrž nevytváří statickou elektřinu z tření, což zvyšuje bezpečnost používání.

Kupte si značkový dvoutaktní olej, nejlépe API-TB nebo API-TC. Výrobce by měl v návodu k použití nářadí uvést doporučené značky. Je třeba vzít v úvahu také jejich složení. Minerální oleje jsou vhodné pro použití v teplém počasí. Syntetické oleje jsou lepší, jsou méně viskózní a lze je používat i za chladného počasí. Polosyntetické oleje jsou minerální oleje se zlepšenými vlastnostmi. univerzální pro všechna roční období. Rozsah provozních teplot naleznete na obalu. Pozornost věnujte také hlasitosti. Není důležitý poměr benzínu a oleje pro řetězovou pilu, ale to, kolik palivové směsi potřebujete na jedno naplnění a jak často budete s nářadím pracovat. Pokud vlastníte vyžínač trávy nebo řetězovou pilu a používáte jednu nebo druhou několikrát týdně, má smysl koupit velký 3 až 5litrový kanystr oleje. Pro několik sečí během zahradnické sezóny postačí láhev o objemu 1 litr.

Míchání oleje s benzínem

když začnete pracovat s nářadím, je otázkou, kolik oleje přidat do benzínu pro motorovou pilu nebo vyžínač trávy. Je důležité si uvědomit, že u dvoutaktních motorů je směšovací poměr 1:50, tj.е. 100 ml oleje na 5 litrů paliva. Proč je poměr důležitý? Příliš mnoho oleje zanáší písty a zapalovací svíčky a příliš málo oleje zhoršuje mazací schopnost palivové směsi, což způsobuje poškození pístní skupiny a zvyšuje riziko poškození motoru.

Nejjednodušší způsob, jak určit poměr benzínu a oleje pro motorovou pilu, je použít odměrky. Mají stupnici se značkami, které se snadno sledují. Před doplněním benzinu a oleje zkontrolujte, zda je nádoba čistá. Do nádoby se nesmí dostat voda nebo nečistoty, protože by to ovlivnilo kvalitu palivové směsi. Nejprve doplňte benzín na správnou úroveň a poté olej na správnou úroveň. Chcete-li je smíchat, několikrát nádobu nakloňte. Kapaliny se rychle promíchají a směs získá jednotnou barvu, např. zelenou nebo červenou (v závislosti na složení oleje).

Důležité informace! Nikdy nepoužívejte plastové láhve na nápoje pro skladování a míchání palivové směsi. Benzín způsobuje korozi plastů. I když je láhev zvenku nepoškrábaná, škodlivé složky se stále dostávají do palivové směsi a do motoru. Je to velmi škodlivé pro karburátor.

Doporučujeme nosit rukavice, abyste si chránili ruce před benzínem a olejem. Nezapomeňte také na základní pravidla požární bezpečnosti. Míchejte kapaliny venku, aby se benzinové výpary nehromadily v interiéru. Při práci nekuřte a vyvarujte se dalších faktorů, které mohou způsobit vznícení paliva a maziv.

Nalijte připravenou palivovou směs do palivové nádrže a pevně uzavřete víčko. Pokud jste namíchali více směsi, než můžete použít najednou, vyprázdněte ji do samostatné nádoby pro skladování nebo ji nechte v mixovací nádobě. Sečteno a podtrženo. uzávěr pevně uzavřete. Směs připravenou k použití lze skladovat až dva týdny a lze ji použít k doplnění paliva bez jakéhokoli rizika pro motor. Jedinou podmínkou je, že nesmí zůstat v palivové nádrži. Pokud nástroj nebudete delší dobu používat, spotřebujte celý zbytek nebo jej vypusťte.

Nyní už víte, jak ředit benzín v řetězové pile, abyste nepoškodili motor. Vyzkoušejte si to sami. Jakmile palivo několikrát smícháte, budete vědět, kolik komponentů je potřeba, aby vám nedošlo palivo. Vše potřebné si můžete zakoupit v našem online obchodě. Značkové oleje zajistí vašemu stroji dlouhou životnost.

Jak míchat (ředit) benzín a olej pro 2t motory.

Shrnutí výše uvedeného. Používejte olej uvedený nebo doporučený výrobcem zařízení pro vaše značkové zařízení. Například křovinořez STIHL FS 55, olej STIHL HP (ref. Obrázek 1a) nebo STIHL HP SUPER, pro křovinořez Husqvarna 128R použijte olej Husqvarna HP (obrázek 1b) nebo olej Husqvarna LS. Nepoužívejte správný směšovací poměr na 2.Nepoužívejte olej pro čtyřtaktní motory. např. 10W30, SAE 30 atd.д.

Obrázek 1 a. olej Husqvarna (vlevo), olej STIHL (vpravo)

Užitečný tip

Nikdy nepoužívejte dvoutaktní oleje určené pro vodou chlazené motory, protože tyto oleje jsou určeny pro provoz při nižších teplotách.

Užitečná nápověda

Nedoporučuji používat improvizované plastové láhve a kanystry, protože benzín může rozpouštět plasty a celá tato „kaše“ se dostane do palivové nádrže a způsobí poruchu karburátoru.

Plastové kanystry určené na benzín jsou vždy označeny značkou „plamen“. Velmi snadno můžete použít kanystr s palivovým systémem bez rozlití (viz Další informace na straně 15). obrázek 3). Systém bez plnění má ventil, který zabraňuje přelití paliva, když je nádrž plná.

Obrázek 3. Plnicí systém bez rozlití

Olej pro křovinořez. jak ho vybrat a v jakém poměru ho ředit

Mnozí z vás mají v domácnosti nářadí poháněné benzinem. například motorové pily. a podobně v rodinném domě. Chápete, že výroba palivového dřeva na zimu se hodí při stavbách a opravách, a kromě toho je to velmi užitečný nástroj. Pokud má váš pozemek velkou zahradu, budete k úpravě trávy potřebovat strunovou sekačku nebo sekačku na trávu, které jsou rovněž poháněny benzinem.

Samozřejmě si je můžete koupit i elektrické, ale ne každý rád tahá 30metrový prodlužovací kabel, aby posekal plochu zarostlou trávou až po kolena. Proto většina lidí dává přednost práci s benzinovým nářadím. Jak víte, do benzinu je třeba přidávat speciální olej pro dvoutaktní motory. Zde o tom budeme hovořit, protože je to velmi důležitý aspekt, pokud olej nedoplníte a doplníte ve špatném poměru, váš motor bude velmi rychle kulhat a vaše cesta povede do servisu. Abyste se vyhnuli všem těmto potížím, stačí přidat kvalitní olej ve správném poměru.

Mezi nejznámější výrobky patří řetězové pily, křovinořezy a vyžínače STIHL. Dodává se ve 2 baleních, 1 litr a 100 ml. Litrová láhev je vhodná pro náročnou práci, ale malá láhev je vhodná pro práci „na jedno použití“. Litrová nádobka stojí 250 a 10ml nádobka 60. Pokud si vezmete ten velký, úspory jsou zřejmé.

Olej se přidává do benzinu v poměru 1:50, což znamená, že například na 5 litrů benzinu potřebujete 100 ml. Jak vidíte, malá láhev je ideální pro přidání 5 litrů benzinové směsi do benzínové řetězové pily nebo vyžínače trávy. Velká láhev má na boku speciální značky, podle kterých poznáte, kolik oleje jste z láhve vypustili. Pokud jste si koupili velkou litrovou láhev, kupte si v lékárně také 20ml injekční stříkačku. Velmi dobré. 1 stříkačka oleje na 1 litr benzínu.

Je lepší používat originální olej STIHL. je specifický pro elektrické nářadí STIHL a je pro toto nářadí dokonale vhodný. Rád bych upozornil, že Stihl má své vlastní značky, jako je VIKING (oblíbené modely benzínových vyžínačů). Používejte pro ně také olej Stihl a nebudete mít žádné problémy.

Pokud jste namíchali více benzinu, než můžete použít, je nejlepší skladovat zbytek v kovovém kanystru nebo skleněné nádobě. Nikdy neskladujte směs v plastové lahvi. Samozřejmě, pokud zbytky spotřebujete během několika dní, můžete zbytek směsi nalít do plastové polokanysty, ale pokud bude směs skladována delší dobu, pak buď kanystr, nebo skleněná nádoba. Jde o to, že benzinová směs způsobuje korozi plastové láhve, ve směsi se objevují mikroskopické usazeniny plastu a to je pro motor velmi špatné. Pokud chcete, aby vaše nářadí fungovalo dlouho a bez problémů, mějte to na paměti.

Druhou nejoblíbenější značkou oleje je proslulá Husqvarna. Samozřejmě, když to řeknete takto, tak motorové pily STIHL používá více lidí, alespoň všichni moji přátelé a jejich přátelé je používají při své práci.

Někteří lidé zbožňují nářadí Husqvarna a já je chápu, protože osobně nevidím mezi Husqvarnou a Stihlem velký rozdíl a obě nářadí jsou velmi kvalitní. Ale viděl jsem spokojené majitele řetězových pil Husqvarna. říkají, že jsou skvělé. Vlastní pily jsem neřezal, ale vždycky poslouchám, co říkají ostatní. Pokud tedy máte elektrické nářadí Husqvarna, je nejlepší používat speciální značkový olej. Ačkoli se nic nestane, pokud benzín naředíte benzínem Stihl. Protože však výrobce doporučuje používat pouze své výrobky, budeme tak činit.

Na trhu najdete litrové nádoby. Černá, stylová láhev, stejné označení na boku, stejné jako u Stihlu (abyste věděli, kolik oleje bylo z láhve vylito). Zdá se mi, že kvalita je naprosto stejná. Cena této láhve je 270, tedy o něco více.

Oba oleje jsou kvalitní, stojí přibližně stejně, každý se ředí v poměru 1:50. Můžete si tedy koupit jakýkoli olej, ale je lepší používat olej značky, ve které máte nástroj, protože bude dokonalý, přesně tak, jak uvádí výrobce. Hodně štěstí při řezání, sekání trávy a ať vaše elektrické nářadí pracuje dlouho bez poruchy.

Na okraj: Ponorné čerpadlo „Aquarius 3“. moje recenze.

Naučte se ředit benzin olejem pro strunové sekačky, pokud olej nenaléváte nebo přeléváte

Pokud jste si koupili strunovou sekačku na trávu, sekačku na trávu, křovinořez, motorovou pilu a další typy zařízení, pravděpodobně víte, že jako pohonné jednotky používají dvoutaktní motory. Tyto motory nejsou poháněny čistým benzínem jako čtyřtaktní motory, ale směsí benzínu a oleje. Kolik benzínu a oleje je třeba naředit do strunové sekačky? Tuto otázku si klade každý uživatel dacha, než si připraví strunovou sekačku k práci. Podívejme se na tuto problematiku podrobněji, protože ředění benzínu olejem pro strunové sekačky ovlivňuje životnost nástroje a nesprávná příprava směsi vede k rychlému opotřebení motoru. Nebezpečí příliš velkého nebo malého množství oleje v benzínu vaší strunové sekačky:

 • Pokud je benzín zředěn příliš velkým množstvím oleje (více než je standardní množství), produkuje více kouře, usazuje se na stěnách válců a snižuje výkon.Tyto saze způsobují opotřebení pístu, které se projeví snížením výkonu
 • Pokud benzin neobsahuje dostatečné množství oleje, aby bylo možné strunovou sekačku naplnit, je to ještě nebezpečnější.Pracovní mechanismy motoru nebudou dostatečně mazány, což povede k rychlému opotřebení (pístní kroužky se rychle rozpadnou a motor se zadře). Pokud je množství oleje v benzínu nalitém do vyžínače nedostatečné, motor se opotřebovává desítkykrát rychleji

Abyste nemuseli platit za generální opravu motoru nebo kupovat nové nářadí, je třeba od prvního dne plnit nádrž palivem správné konzistence. Poměr můžete zjistit v návodu k použití nářadí, protože modely různých výrobců mohou uvádět různá doporučení. Tento poměr je obvykle následující:

 • 1:25 nebo 40 gramů oleje pro dvoutaktní motory na 1 litr benzínu
 • 1 až 40 nebo 25 až 30 gramů tuku na litr benzinu
 • 1:50 je 20 gramů oleje na litr benzinu

Výchozí nastavení je 1:50 (je uvedeno na plechovkách oleje pro dvoutaktní motory), ale je třeba se na něj spolehnout až v krajním případě, protože výrobci uvádějí doporučené nastavení pro dvoutaktní motory, jehož nedodržení zkracuje životnost motoru.

Kromě poměrů je také nutné se naučit, jak směs připravit. Přidávání oleje do benzinové nádrže je ve skutečnosti kategoricky zakázáno, i když někteří lidé to dělají. Pokud si zakoupíte vyžínač plevele nebo sekačku na trávu, budete potřebovat spotřební materiál, který použijete k přípravě směsi. Pokyny pro přípravu palivové směsi pro strunovou sekačku jsou následující

 • Připravte benzín a dvoutaktní olej podle výše uvedených doporučení pro mazivo a palivo
 • Kromě toho si musíte vzít nádobu nebo nádoby na přípravu směsi. Obvykle se k tomuto účelu používá plastová láhev, ale zásadní je správný výběr. Uvnitř musí být čistý. Nedoporučuje se používat nádobu na mléko, pivo nebo jiné nápoje. Nejlepší je nádrž na minerální vodu
 • Důležité je, aby nádoba měla celou hodnotu objemu, tj. 1 nebo 2 litry, abyste nemuseli počítat, kolik oleje dát do láhve o objemu 1,5, 1,3 nebo 1,25 litru, protože byste se mohli snadno splést
 • Potřebujete také injekční stříkačku, která slouží jako průtokoměr oleje. K tomuto účelu je vhodná standardní injekční stříkačka o objemu 10 cm3 nebo větším. Na stříkačce se doporučuje jemná měrka
 • Po přípravě potřebných materiálů můžete přistoupit k přípravě

Pokyny pro přípravu palivové směsi pro sekačku:

Jakmile je palivová směs pro strunovou sekačku připravena, stačí stroj naplnit a pustit se do práce. Zde se dozvíte, jak správně plnit vyžínače trávy, sekačky na trávu, motorové pily a další elektrické nářadí.

ДK sekání a plnění strunové sekačky používejte pouze čerstvý benzín.

Standardní poměry

Časté problémy s poměrem oleje a paliva pro spolehlivý provoz křovinořezu. Důvodem jsou zcela odlišné informace ve zdrojích. Je možné čelit rozdílu v poměru o deset jednotek a někdy i o polovinu. Nezbývá než se ptát, zda na každý litr benzinu opravdu potřebujete 20 ml nebo 40 ml. K tomu je však k dispozici technický list výrobku, který si zakoupíte v obchodě. Měla by obsahovat popis stroje, návod k obsluze a informace o přípravě palivové směsi.

V první řadě je třeba vzít v úvahu doporučení výrobce, protože pokud se křovinořez porouchá, můžete jej reklamovat přímo, nikoliv u třetí strany. Pokud není k dispozici návod k obsluze, a tím spíše, pokud návod chybí, doporučujeme poohlédnout se po jiném modelu sekačky na trávu od důvěryhodnějšího prodejce.

Pro všechny ostatní případy, kdy máte v rukou model sekačky na trávu a nemůžete znát její technické vlastnosti, existují standardní poměry nejpravděpodobnějších složek palivové směsi pro dvoutaktní motor. Tyto jednotky obecně používají benzín AI-92 a speciální syntetický olej, který obsahuje rozpouštědlo pro lepší smíchání s palivem. Tento olej se pomalu odpařuje a je schopen zcela shořet ve válci, aniž by zanechal usazeniny.

Standardní poměr syntetického oleje a benzínu je 1:50. To znamená, že na 5 litrů benzinu je potřeba 100 ml oleje, přičemž spotřeba oleje na 1 litr benzinu je 20 ml. Znalost množství oleje potřebného k naředění 1 litru paliva usnadňuje výpočet případných dávek při přípravě paliva pro strunovou sekačku. V případě minerálních olejů se obvykle používá poměr 1:40. To znamená, že na 1 litr benzinu je potřeba 25 ml a na 5litrový kanystr 125 ml.

Při obsluze sekačky na trávu nebude pro osobu s malými zkušenostmi s obsluhou těchto zařízení obtížné určit a opravit skutečné množství oleje potřebné pro konkrétní model. Stačí věnovat pozornost výfukovým plynům (barva, toxický zápach), cyklické stabilitě, teplotě motoru a výkonu. Další informace o účincích míchání benzínu a oleje v nesprávném poměru jsou uvedeny na jiném místě tohoto článku. K dispozici jsou také varianty křovinořezů s benzinem AI-95. I to je třeba vzít v úvahu.

Pokud výrobce doporučuje palivo s tímto oktanovým číslem, je třeba se tímto doporučením řídit, aby nedošlo ke zkrácení životnosti zařízení.

Doporučení pro skladování palivové směsi připravené k použití pro vyžínač trávy

Po naplnění strunové sekačky mnoho lidí nechává zbytky směsi na láhvi až do příště. Někdy je toto příští období dlouhé a protáhne se až do následujícího roku. Připravená směs se nesmí skladovat tak dlouho, protože olej se rozkládá. Po smíchání je nutné směs spotřebovat do 1-2 týdnů. Rovněž není dovoleno ponechávat nástroj s palivovou směsí v nádrži po dlouhou dobu, protože účinek je stejný. Aby se předešlo nepředvídaným okolnostem, doporučuje se vzít v úvahu následující doporučení pro skladování směsi benzínu a oleje připravené k použití:

 • Připravte si palivovou směs v množství, které bude použito. Pokud nevíte, kolik paliva použijete, je lepší připravit si ho méně
 • Pokud v nádrži vyžínače zůstane palivová směs (po odložení nářadí do další sezóny), musí být zcela spotřebována nebo vypuštěna
 • Před doplněním palivové směsi do palivové nádrže ji důkladně promíchejte
 • Směs připravenou k použití skladujte v těsně uzavřené nádobě na místě, které není vystaveno slunečnímu záření

Při dodržení všech doporučení je životnost strunové sekačky minimálně tak dlouhá, jak je uvedeno v návodu. Používání kvalitního spotřebního materiálu spolu s dodržováním doporučení ohledně směsi pro vyžínače trávy povede k dlouhé a efektivní životnosti vašeho benzínového nářadí.