Jak vyrobit sekačku pro minitraktor

Rotační sekačka pro minitraktor vlastníma rukama

Připojené vybavení může výrazně rozšířit funkčnost traktoru. Jedním z jeho typů se zdá být podomácku vyrobená sekačka pro minitraktor, která je z hlediska účinnosti naprosto identická se svými továrními protějšky, ale její cena bude mnohem nižší.

Pokud se zemědělec zajímá o to, jak může být sekačka pro traktor vyrobena vlastníma rukama, je nejprve nutné se naučit její účel a princip práce. Takové zařízení je určeno k sekání nežádoucí vegetace na loukách, polích a dalších plochách, a pomáhá tak udržovat je v optimálním stavu. Rotační sekačky jsou funkční zařízení, které lze použít k sekání plevele a odstraňování keřů a jiných rostlin podél vozovky.

Protože účinnost těchto strojů je mnohem vyšší než u vyžínačů a jiných zařízení, jsou hojně využívány v zemědělství a komunálních službách. Rotační žací stroje jsou nepostradatelné při sklizni sena, a proto jsou velmi žádaným vybavením.

Odrůdy

Při plánování stavby tohoto zařízení vlastníma rukama je třeba mít na paměti, že existují dva základní typy traktorových sekaček na trávu. Do první skupiny patří segmentové výrobky s kovovými noži a čepelí. Zdá se, že hlavním rysem této kategorie výrobků je dostupná cena, díky níž jsou u zákazníků velmi oblíbené.

Segmentové výrobky však nejsou příliš účinné při prořezávání trsů trávy, plevele, keřů a některých plodin. Z tohoto důvodu se pro tyto aplikace používají podstatně častěji rotační zařízení. Zařízení druhého typu mají univerzální použití, lze je použít pro práci s různými druhy rostlin, přípravu sena pro hospodářská zvířata.

Připojení k traktoru

Při rozhodování o tom, jak vytvořit rotační sekačku pro traktor vlastníma rukama, je třeba určit, jak ji připojit k traktoru. To ovlivňuje funkčnost zařízení i jejich výkon.

 • Polonesené nářadí. Pneumatická kola pro rovnoměrné rozložení zátěže. Montuje se jako zadní přídavné zařízení pomocí konzoly a ke zvedání a spouštění se používají hydraulické mechanismy;
 • namontované nářadí. Zařízení je namontováno ve standardním provedení, umístěném na přední části traktoru, vhodném pro použití v obtížném terénu;
 • tažená zařízení. namontovaný na hydraulickém systému traktoru, vybavený nejméně 3 rotory, které jsou instalovány v zadní části stroje.

Ve fázi studia výkresů je vhodné, aby se mistr seznámil se způsoby montáže sekačky a v případě potřeby provedl změny v konstrukci vybraného modelu zařízení. Je třeba poznamenat, že nejsnadněji se vyrábějí vlečené modely.

Výhody a nevýhody

Hlavní výhodou těchto zařízení je výroba zařízení s potřebnými vlastnostmi nebo funkcemi při minimálních nákladech.

Mezi nevýhody patří skutečnost, že k výrobě dobré sekačky bude zapotřebí:

 • vysokou úroveň dovedností jako zámečník, soustružník a svářeč;
 • speciální vybavení, minimálně svářecí invertor, vrtačku, úhlovou brusku a soustruh;
 • levné a nejlépe i bezplatné komponenty, pro které budete muset jít do obchodů se šrotem, na skládky a do depozitářů zastaralých zařízení.

Evropské, americké nebo japonské stroje jsou odolné, ale drahé. Náhradní díly nejsou levné, ale stroj je robustní a odolný. Čínské modely jsou cenově dostupnější, ale nemusí vydržet tak dlouho, jak uvádějí. Domácí sekačky jsou cenově a kvalitativně uprostřed mezi západními a asijskými značkami. Lze je zakoupit za nízkou cenu bez dlouhého hledání.

SCOUT FRM-80

Díky svým kompaktním rozměrům (810 x 930 x 780 mm), hmotnosti 42 kg a čelnímu uchycení je nesená rotační sekačka. Seká hustou trávu, obiloviny, metr vysoké mrtvé dřevo. FRM-80 může sekat dřevnaté keře, pokud jejich základna není silnější než 1 cm v průměru. 4 nože jsou umístěny na dvou kotoučích a za jednu hodinu posekají až 1,7 ha. Šířka sečení. 90 cm, výška. 7 cm. Lepší je vzít klínový řemen A-1800. původní řemen B-1850 neumožňuje práci v jakékoli výšce zdvihu.

FRM-80 se hodí na malé traktory s objemem 15 l. с. a vyšší (trakční třídy 0,2-0,6), otáčky vývodového hřídele 540 ot/min. Lze jej také připojit k motorovému kypřiči. Stroj je dodáván s hydraulickými hadicemi, hydraulickým válcem a upevňovacími prvky. Rám a napínák jsou vyrobeny z měkkého kovu. každý náraz může způsobit promáčknutí a je třeba pracovat pomalu.

 • Vysoký výkon jako u malé sekačky.
 • Jednoduchá robustní konstrukce.
 • Kompaktní rozměry.
 • Jeden z nejlehčích modelů mezi rotačními stroji.

Talex Z083 „Mini“

Polský model, který zvládne posekat až 2 hektary za jednu hodinu. Stroj je určen pro přírodní a vyseté trávy, vysoce výnosné a polehlé porosty. Dva disky s dvojicí nožů ukládají řízky do pokosu. S pracovní šířkou 1,35 m a výškou 4 až 7 cm je ideální pro zahradu nebo zeleninovou zahrádku.

Lze použít v jakémkoli terénu kromě hor a kamenitých luk. Přesto jsou rotory chráněny trakčním bezpečnostním zařízením, které pomáhá při nárazu do tvrdé překážky. Model je vyroben z odolného kovu, ale díky svým malým rozměrům je stále lehký.

 • Vysoký výkon pro třídu mini.
 • Robustní konstrukce, ochrana rotoru.
 • Kompaktní rozměry (l/ha. 2,66/1,92/1,06 m).
 • Lehká váha (270 kg).

DM 135

Čínská minitraktorová sekačka je určena pro trávu s vysokou výnosností (travní semeno, přírodní tráva). Funguje pouze na rovném terénu bez kamenů a kopců, lze jej však použít i v zalesněných oblastech nebo na holých travnatých plochách. Porost se sbírá, důkladně suší a připravuje se z něj krmivo pro dobytek. Vhodné také k čištění okrajů silnic od plevele.

Žádné odolné keře ani mladé stromky. Dva disky (každý se třemi noži) s kapacitou až 1,35 ha za hodinu. Model řeže na šířku 1,35 m s částečným mulčováním stébel. Výška řezu 4-7 cm. DM 135 váží 340 kg. Vyžaduje traktor o objemu 20-30 litrů. с. (kloubový hřídel se musí otáčet rychlostí 450 ot/min).

KRR-1,9

Nástavec na sečení sena z domácí sekačky. Pracovní šířka. 1,9 m, kapacita. až 2,5 ha za hodinu. Model seká delší trávy, vzpřímené trávy s vyšším výnosem a polehlé trávy. Pokud je terén nerovný, lze úhel sečení nastavit v rozsahu 50° až /- 15°.25 stupňů). KRR-1,9 prokazuje schopnost pracovat na souši v oblastech zanesených kameny.

K dispozici jsou 4 rotační kotouče (3 nože v každém) a výška sečení je 4 až 7 cm. Spíše kalené čepele u modelů RHR, čepele se pomalu tupí, nelámou se na tvrdých překážkách a lze je znovu nabrousit. Řemenový pohon, bez potřeby oleje a se sníženou hmotností (hmotnost jednotky 320 kg). K jeho správnému provozu je zapotřebí minitraktor o objemu 35 l. с. a s otáčkami kloubového hřídele 540 ot/min.

 • Vysoký plošný výkon.
 • nenáročný na typ vegetace, odolný vůči kamenům.
 • Přizpůsobí se nerovnostem na staveništi.
 • Dlouhá životnost, spolehlivost.
 • Lehké.

Z-178 LISICKI

Nesená rotační sekačka pro minitraktory z Polska. Sečení plodin a plevele a sečení trávy. Pokud je terén nerovný, lze měnit úhel sklonu až do 12 stupňů. Trakční bezpečnostní zařízení. Při nárazu na něco tvrdého (kámen, mraveniště, kov) se odrazí zpět. Lze samostatně zakoupit kapotu a teleskopickou hřídel, která mění pracovní polohu stroje.

Z-178 se vyrábí ve 3 verzích s různou šířkou sečení: 1,35 m (výkon až 0,65 ha za hodinu), 1,65 m (1 ha/h) a 1,85 m (1,4 ha/h). Řezací rotory. 2, každý se 3 lopatkami (varianta 1,35 m má 2 lopatky). Výška řezu 3,2 až 4,2 cm. Sekačka je vhodná pro minitraktory s otáčkami vývodového hřídele od 540 ot. Verze Junior (330 kg) má objem 0,6 (20 l). с.), střední (400 kg). od 0,9 (30-80 l. с.), druhý (455 kg) z 1,4 (40 l. с.).

 • K dispozici ve 3 verzích v různých pracovních šířkách.
 • Produktivní výkon.
 • Nastavení úhlu pro nerovný terén.
 • Ochrana proti rozbití při tvrdém nárazu.
 • Odolné proti opotřebení, robustní.

Z-169 Wirax

Další polská sekačka pro sekání nízkostébelné trávy s vysokým výnosem a pokosem. Vhodné pro rovinatá nebo zvlněná pole, louky, pastviny (úhel sklonu až 12° u Z-169). Tvrdým úlomkům a kamenům je lepší se vyhnout. Každý ze dvou rotorů má 3 lopatky (menší verze má pouze 2 lopatky). Maximální výška řezu až 4,2 cm.

K dispozici ve 3 verzích s různými pracovními šířkami: 1,35 m pro stroje od 20 l. с., 1,65 m pro minitraktory od 25 l. с., a 1,85 m pro 70 l. с. Požadované otáčky vývodového hřídele. 540 otáček za minutu. Hmotnost Z-169 závisí na modelu: 1,35 m váží 300 kg, 1,65 m. 350 kg, 1,85 m. 420 kg. Mladší verze zvládne až 1,2 ha za hodinu, střední 1,6 ha a starší 2 ha. Kardanovou hřídel a ochranný kryt je třeba zakoupit zvlášť.

Jak vyrobit sekačku

Materiály pro vlastní výrobu:

 • Počet kol, 4 ks. a jejíž průměr by měl být asi 45 cm;
 • speciální nápravy určené pro montáž samotných kol;
 • plechů;
 • Dno starého sudu (kov)
 • nože. 4 ks.;
 • šrouby a matice pro upevnění nožů na místě;
 • svařovací stroj;
 • motorovou pilou;
 • Rukojeť pro speciální řízení, nebo si můžete vzít trubku a vyrobit si ji sami.

Stojí za zmínku, že pokud nemáte speciální kolečka pro sekačku, můžete bez obav použít kolečka ze starého kočárku. Zde je namontována řetězová pila, která následně otáčí rotorem.

Pro minitraktor

Především je třeba poznamenat, že tento druh zařízení se skládá z pouzdra, samotných kotoučů a rámu. Skutečný pohyb je způsoben hrubou silou minitraktoru, který se podílí na práci. Ve vztahu k zemi se stroj pohybuje přímo po discích ve spodní části.

Aby byl rám svařený, je třeba spojit rohy o velikosti čtyřiceti centimetrů. Nemusíte se bát, že si nemůžete dovolit koupit kvalitní a pevný nový kov, protože pro tento proces můžete použít jakýkoli kov, který najdete.

Co se týče nožů, lze je vzít ze staré traktorové sekačky, tzv. „rotoru“.

Musíte na nich ale zapracovat, konkrétně je zkrátit, protože jsou dlouhé 3 cm. více, než potřebujeme. Tím se zajistí, aby sekačka mohla „plně táhnout“; jinak by vozidlo mělo jen malou trakci. Pokud jde o výšku od pracovní tyče, ta je pouhých 35 cm.

Z plechu je třeba vyříznout dva kotouče o průměru 39 cm. Stojí za zmínku, že většina majitelů podomácku vyrobených sekaček tvrdí, že tyto disky lze řezat přesně ze starých železných sudů.

Samotné lopatky k nim pak lze bezpečně přivařit, ale musí být namontovány tak, aby se daly snadno a bez obav otáčet. Sečení probíhá pod vlivem odstředivé síly.

Je třeba mít na paměti, že tento typ upevnění musí mít vysokou pevnost. Pokud jde o spodní podpěry, měly by být vyrobeny z kotoučů odebraných z kombajnu, které by měly mít průměr asi 45 cm.

Podívejte se na toto video, kde uvidíte specifika miniaturní traktorové sekačky.

Hřídele lze vyrobit přímo ze staré kovové trubky a měly by mít průměr 30 mm. Pokud jde o ložiska, musí odpovídat číslu ložiska 180106. Spodní musí být namontován v potrubí, zatímco horní v řemenici. Za zmínku stojí, že tato konstrukce má svařovanou řemenici. Více informací o traktorové sekačce, která je jedním z hlavních konkurentů tohoto nářadí, se dozvíte na tomto odkazu.

Rotor pro motorový kypřič

Tento stroj se používá především k sekání trávy na trávnících a k výrobě sena. Měli byste si také uvědomit, že tento stroj drtí jemnou trávu, zatímco vysoká tráva je sečena. Více informací o dalších strojích na vysokou trávu najdete na tomto odkazu.

K tomu, abyste si tento druh nářadí mohli vyrobit sami, budete potřebovat: řetězy z převodovky motorové pily, dva kotouče z vysévače obilí, dva kotouče z pneumatického válce, dva kotouče z pneumatického válce, dva kotouče z pneumatického válce. Další informace o tom, jakým olejem mazat řetěz řetězové pily, najdete v tomto článku. K výrobě čepelí potřebujete kalený kov o hmotnosti 65 g. Je třeba poznamenat, že každý kotouč musí mít čtyři lopatky.

Příklad podomácku vyrobené rotační sekačky na fotografii.

Měli byste mít na paměti, že mezera mezi čepelí a lištou by neměla být větší nebo menší než 1-2 mm tloušťky čepele. Kromě toho by měl být samotný nůž schopen otáčení o 360 stupňů.

vyrobit, sekačku, minitraktor

Uchycení nápravy je vyrobeno z uhlíkové oceli a jeho velikost musí být 8 mm. Právě tato osa je dotažena samotnými kotouči až na doraz a pohyb lopatek by měl být volný. Za zmínku také stojí, že taková domácí sekačka je určena pro motorový kypřič Neva, podrobnější informace najdete zde.

Domácí sekačka pro motorový kypřič na videu.

Jak vyrobit zařízení vlastníma rukama pro traktor MTZ

Díky tomuto zařízení můžete trávu nejen sekat, ale také bez problémů posekat. Abyste mohli toto zařízení vyrobit vlastníma rukama, měli byste přesně vědět, z čeho se tento druh provizorní sekačky skládá. Tedy jeho součásti:

 • Hřídel s noži-kopy, jejichž počet je dvacet čtyři kusů;
 • Líce, které se přenášejí na samotnou hřídel;
 • Čepele, které lze vyrobit přímo z pružinové oceli. Je důležité mít na paměti, že hrany sekačky by měly být velmi ostré. Musíte pro ně vyrobit 9mm nápravy.

Je důležité si uvědomit, že taková domácí rotační sekačka pro T 25 je také skvělá a aspekty její výroby se neliší.

Proces výstavby

Rám sekačky je vyroben ze čtvercové nebo profilové ocelové trubky. Velikost úhelníku je v tomto případě 4 x 4 cm. Poté se namontují ložiska. V další fázi se zhotoví pracovní část. Tato konstrukce umožňuje sekání a drcení menší trávy. Jako řezné prvky se používají 2 disky z výsevního vozu. Převodovka a řetěz jsou vhodné pro řetězové pily.

Každý kotouč je vybaven 4 lopatkami. Přednostně používejte prvky z kalené oceli. Vyvrtejte do kotouče otvor o průměru 6 milimetrů pro vložení lopatek. Prvky jsou k traktoru připevněny pomocí pneumatiky. Tato konstrukce zajišťuje rychlou práci.

Hřídel může být vyrobena z oceli. Její průměr musí být větší než 8 milimetrů. Aby se nože mohly volně pohybovat, hřídel se dotahuje pomocí kotouče. Disk je namontován na rámu, kde je připojen k pohonu. Pro dosažení nejlepšího výkonu by se kotouče měly otáčet proti sobě.

Výroba vlastníma rukama

Sestavení tohoto typu zařízení svépomocí se zdá být poměrně jednoduchým úkolem, který vyžaduje určité znalosti, zkušenosti, materiály a nástroje. Důležitá je znalost modelu a výkresu, poté může začít montáž.

potřebné nástroje a materiály

Vzhledem k tomu, že podomácku vyrobená rotační sekačka je technicky složité zařízení, musí mít mistr k dispozici poměrně široký seznam výrobních materiálů:

 • Kola do průměru 45 cm. kola lze vzít z dětských kol nebo starých kočárků;
 • Osa, kterou použijete k montáži kol;
 • Válcovací trubky a úhelníky, z nichž bude sestaven rám zařízení;
 • plech o tloušťce nejméně 0,4 cm;
 • řemenice, ložiska, spojovací materiál;
 • lopatky;
 • pásy.

Při montáži bude řemeslník potřebovat standardní sadu nástrojů, elektrickou vrtačku a svářečku.

Důrazně se doporučuje používat materiály, které nepodléhají silnému opotřebení a korozi, aby byla zajištěna maximální trvanlivost konstrukce.

Postup montáže

Než se sami pustíte do sestavování nářadí, nejprve se seznamte s konstrukcí přístroje. Stroj se skládá z rámu se dvěma kotouči nesoucími nože a ochranného krytu. Jako hlavní pohon se používá pohon vývodového hřídele traktoru, čímž odpadá potřeba samostatného motoru.

Povinná četba: Konstrukce mostového jeřábu pro garáže

V montážním postupu jsou znázorněny následující kroky:

 • Svařte rám jednotky pomocí kovových úhelníků a trubek.
 • Vyrobte řezné prvky. Použijte k tomuto účelu analogické komponenty z jiných strojů.
 • Pomocí plechu je třeba vyříznout 2 kulaté polotovary o průměru 39 cm a poté na ně nainstalovat řezné prvky.
 • Sestavte hřídele náprav z kovových trubek o průměru 3 cm, jejich ložisek a kovové řemenice.
 • Nasaďte kotouče s pracovními noži na hřídel a poté přivařte řemenice k trubce.
 • Pro bezpečný provoz nasaďte ochranný kryt.

Sekačka sestavená podle podobného algoritmu je schopna najednou posekat plochu až 115 cm, což z ní činí jednoduché a účinné zařízení pro regulaci vegetace na pozemcích. Pokud chcete, můžete si konstrukci výrazně zjednodušit montáží spodních kotoučů přímo na rám. K tomu je zapotřebí svářečka, která zaručuje její spolehlivost. To umožňuje sečení menší trávy do výšky 7 cm rychlostí 10 km/h, což je ideální pro sklizeň sena a odstraňování rostlinných zbytků po hlavním sečení.

vyrobit, sekačku, minitraktor

Technické vlastnosti:

Rotační sekačka je vybavena jednoválcovým, vzduchem chlazeným benzínovým motorem o objemu 6,5 litru.с. Řemenový variátor a podomácku vyrobená kuželová převodovka.

Řemenový pohon z převodovky na hřídel rotoru sekačky.

Rychlost lze měnit prodloužením kabelu, čím více je kabel natažený, tím rychleji jede.

Domácí sekačka úspěšně otestována a použita k sečení.

Na tomto videu je vidět provizorní rotační sekačka v akci.

Podomácku vyrobená sekačka pro minitraktor: ušetřete peníze

Drahé přídavné zařízení pro minitraktory. Proto je levnější si ho vyrobit sám. Vyžaduje však určité znalosti a zkušenosti, protože jde o poměrně závažnou práci. Rotační sekačka pro minitraktor je poměrně jednoduché zařízení, jehož pořízením můžete ušetřit slušnou částku, ale všechny důležité vlastnosti zůstávají stejné.

V současné době existují dva typy sekaček pro minitraktory:

První provedení je nejjednodušší na výrobu a použití, a proto je nejrozšířenější. Segmentová sekačka je složitější a způsobuje mnohem více hnoje než rotační sekačka. Oba modely můžete vidět na fotografii.

vyrobit, sekačku, minitraktor

Jaký materiál by měl být použit při montáži podomácku vyrobené sekačky??

Hlavním materiálem pro vlastní sekačku je kovový šrot. Můžete zde použít naprosto cokoli. Mohou to být staré rámy jízdních kol nebo součástky z autovraků. Zrezivělé rámy z opuštěné farmy se skvěle hodí jako základ budoucího vybavení.

Kromě toho se můžete porozhlédnout po svém dvoře, kde se vám může hodit i starý kovový sud nebo baterie pro výrobu takového zařízení, jako je sekačka pro minitraktor vlastníma rukama. Nejdůležitější při této práci je mít šikovné ruce, určité znalosti v technické části této problematiky a dobře ovládat svářečku.

Domácí rotační sekačka pro minitraktor: jak ji vyrobit?

Na fotografii vidíte podomácku vyrobenou rotační sekačku pro minitraktor. Stroj se skládá z rámu, sady nožů namontovaných na discích a pláště. Taková konstrukce funguje díky hnacímu hřídeli traktoru. Pohyb po zemi pomocí spodních kotoučů.

Postup montáže podomácku vyrobené rotační sekačky na minitraktor:

 • Vezmeme nasbíraný kovový šrot a zkonstruujeme svařovaný rám, který se skládá vždy ze 40 cm dlouhých úhelníků. Příprava lopatek pro budoucí zařízení.
 • Vyrobte dva kovové kotouče o tloušťce 4 mm a průměru 39 cm. V tomto případě by bylo nejlepší použít dno z nepotřebného železného sudu.
 • Čepele připevňujeme na kotouče. Nejdůležitější je zajistit, aby se volně otáčely. K tomu budete potřebovat disky, které byly dříve použity pro rotační sekačku. Jejich průměr by měl být asi 45 cm. Pro nápravu potřebujete starou železnou trubku o průměru 30 mm. Budete také potřebovat ložiska, jedno pro řemenici a jedno pro trubku.
 • Poté na hřídel nasadíme lopatky. Kladky budete muset přivařit k trubce.

V tomto článku jste měli možnost dozvědět se, jak vytvořit rotační sekačku vlastníma rukama. Jak jste viděli, na tomto procesu není nic zvlášť složitého, takže tento druh manipulace snadno zvládnou i neodborníci.

Pokud však nechcete riskovat malý start, zde je ruční benzínová sekačka na trávu.

Při výrobě rotační sekačky je nejdůležitější, abyste pečlivě dbali našich rad, a to jak z hlediska výroby, tak i bezpečnosti.

Trh se zemědělskou technikou nabízí mnoho efektivních řešení pro zahradní práce a péči o trávník. Rotační sekačky jsou nyní velmi žádané. Tyto stroje se vyznačují vysokým výkonem, snadnou obsluhou a možností montáže na traktor a jednonápravový traktor. Protože je konstrukce tak jednoduchá, lze v případě potřeby vyrobit i domácí stroj

Zde jsou uvedeny vlastnosti, funkce a způsoby samočinné montáže pro sekání trávy, pletí a péči o trávník.