Jak vyrobit kolo s motorem z motorové pily

Jak vyrobit domácí skútr s motorem z motorové pily

Motocykl z motorové pily vlastníma rukama. řešení pro ty muže, kteří nechtějí utrácet peníze za auto a jeho následnou údržbu a kteří neradi šlapou na kole. V takovém případě by bylo vynikajícím řešením moped z motorové pily a jízdního kola, které můžete sestavit vlastníma rukama v garáži, přidáním některých potřebných, chybějících dílů a náhradních dílů. Samotný proces přetváření není nijak zvlášť obtížný.

Před zahájením montáže nebo v případě jakýchkoli dotazů se můžete vždy podívat na výkresy a četné videorecenze dostupné na internetu.

Jízdní kola s motory s motorovou pilou vlastníma rukama

Pokud chcete vybavit běžné jízdní kolo motorem, můžete použít řetězovou pilu.

Při vlastní montáži je třeba dodržovat následující pokyny:

 • V palivové nádrži nesmí být žádné trhliny, aby nedocházelo k únikům paliva;
 • Je třeba dodržet optimální zatížení;
 • Všechna lana, řetězy a kladky musí být pevně a bezpečně připevněny, aby nesklouzly a nestrhly se;
 • Motor je třeba připevnit pouze k určitým částem (k rámu nebo přímo k motoru);
 • Při výběru nádrže jsou maximální přípustné rozměry: hmotnost do 6 kg; objem do 50 cm3.

Optimální výkon motoru

Průměrný výkon motoru kolem 1,5 koně. Slabý motor nepohybuje jízdním kolem se spolujezdcem. Vzhledem k tomu, že při výpočtu maximální hmotnosti se zohledňuje hmotnost osoby a vozidla.

Jeho průměrná rychlost je 100 kilometrů. To je faktor, který je třeba vzít v úvahu, zejména pokud chcete namontovat střešní nosič nebo další náklad. Optimální rychlost je 30-40 kilometrů za hodinu.

Zrychlení a hluk

S podomácku vyrobeným motorem na motorovou pilu lze na kole dosáhnout rychlosti až 50-60 kilometrů za hodinu. Akcelerace je jednoduchá a snadná a jízda není charakteristicky cítit benzínem.

Otáčky přímo souvisí s výkonem motoru. Jeho aktivace může být doprovázena silným a nepříjemným zvukem.

Existují 2 možnosti:

vyrobit, kolo, motorem, motorové, pily
 • Hluk (bzučení, pískání) je faktor, který je třeba vzít v úvahu;
 • instalace speciálního tlumiče výfuku, díky kterému bude motor prakticky neslyšný.

Potřebné materiály a nástroje

Základní materiály a nástroje pro práci:

 • Kovové předměty (řetězy, matice, šrouby, podložky);
 • Pro montáž držáku jsou k dispozici nástroje;
 • Opasky;
 • Kabel od jízdního kola;
 • Nádoba na benzin.

Pokyny krok za krokem

 • Je třeba nainstalovat spojení mezi kolem a motorem. Za tímto účelem jsou na kolo namontovány další díly (kladky), které jsou připojeny přímo k řetězové pile. K přenosu energie se používá řemen nebo řetězy (musíte se podívat na situaci). Hlavním pravidlem je zajistit, aby taková konstrukce neodlétla;
 • V této fázi je třeba dbát na odstředivou sílu. K tomuto účelu lze použít řetězovou pilu nebo ráčna na kolo. Při druhé možnosti je možné udržovat pedály lehké, ale přesto po určitou dobu udržovat rychlost;
 • Pomocí hadice vytvořte přípojku k benzinové nádrži a pevně ji zajistěte v blízkosti motoru nebo rámu;
 • K nastavení zapalování potřebujete drát a speciální spínač. Při správném umístění je možné motor kdykoli zastavit;
 • K řazení motoru potřebujete také rukojeť plynu. K jeho připevnění ke speciální klapce karburátoru lze použít lanko od jízdního kola.

Jízdní kola s motorem s motorovou pilou vlastníma rukama

Motorizovaná kola s motorem pro motorovou pilu jsou stejná jako běžná kola s tím malým rozdílem, že motor je umístěn nad řetězem nebo na zadní brzdě. Tyto motory řetězových pil poskytují vašemu kolu větší zrychlení, než jaké by kdy dosáhlo běžné jízdní kolo. Kromě toho se již nepoužívají pedály, protože pohyb kola řídí motor, a.

Instalace motoru řetězové pily může způsobit vážné poškození motoru, pokud není provedena správně. Nejjednodušší způsob, jak namontovat motor, je pořídit si jiné zadní kolo a posunout přední vidlice tak, aby se vešly dopředu. Jakmile to uděláte, připojíte motor k předním vidlicím a vytvoříte tak pohon vpřed.

Motocykly s motorem z řetězové pily fungují podobně jako motocykly. Liší se pouze mechanismem. Pro zapnutí stačí zatáhnout za řetěz a motor se rozběhne.

Protože však motorová kola mohou dosahovat vyšších rychlostí než běžná kola, hrozí lidem nebezpečí nebo vážná zranění.

Motorizované kolo: Připojení motoru z motorové pily vlastníma rukama

Pokud cítíte touhu experimentovat a neodmítnete možnost proměnit své kolo v podomácku vyrobený moped, který dokáže jet rychlostí až 50 km za hodinu a více, je tato příručka určena právě vám.

Pomocí jednoduchých náhradních dílů si můžete vyrobit vlastní kolo poháněné motorovou pilou. Přejděme na !

 • Pečlivě zkontrolujte své kolo. Zamýšlená úprava podstatně zvýší namáhání všech jeho částí. Proto je třeba každý díl zkontrolovat a dobře promazat. Zkontrolujte také všechny upevňovací prvky a dotáhněte šrouby. Kromě konstrukční nutnosti jde především o vaši bezpečnost.
 • Kolo můžete vyrobit s motorem motorové pily nebo sekačky na trávu (známé také jako benzínová sekačka). Pokud chcete upravit motor ze sekačky na trávu pro své kolo, je to poměrně jednoduché. Sekačka na trávu je pro tuto konstrukci stejně vhodná jako motorová pila. Pokud si vyberete řetězovou pilu, zkontrolujte, zda má minimální výkon 2 kW. Pokud máte sekačku na trávu s pojezdem, postačí vám výkon 1 kW, protože motor sekačky má nižší otáčky. Jde o to, abyste měli dostatečnou trakci pro dokončení práce. Výkonnější motor však znamená těžší motor. Hmotnost motoru byste museli omezit na 6 kg, jinak bude na silnici více poskakovat.
 • Zkontrolujte správnou funkci motoru. Motocykl s motorem z řetězové pily musí hlasitě řvát. myslíme, že jste na to připraveni. Vaši sousedé a kolemjdoucí pravděpodobně nebudou připraveni. Proto doporučujeme provádět testy mimo lidská obydlí. v lese, v parku nebo na polní cestě.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat kontrole stavu palivové nádrže. Benzín by neměl vytékat, jinak hrozí nebezpečí požáru. Motor je za vámi, proto je třeba na to pamatovat.

 • Nyní zjistěte, jak namontovat motor motorové pily na kolo. Ujistěte se, že je za cyklistou nad zadním kolem volný prostor. Budete muset odstranit blatník. Nejjednodušší způsob je nasadit hnací hřídel a místo řetězového kola použít pneumatiku. Je to nejjednodušší a nejefektivnější způsob výroby jízdního kola, protože je zapotřebí jen několik dílů. Třecí hřídel přenáší otáčky motoru, což vyžaduje hřídel o průměru přibližně 25 mm.

Motor nad zadním kolem kola

 • Chcete-li motor namontovat na kolo, přivařte k rámu kovový stojan, který je pod sedadlem. Namontujte kolo co nejníže, aby bylo vozidlo v provozu stabilnější. Kolo můžete ke stojanu připevnit libovolným způsobem. šrouby, sponami nebo přivařením.
 • Katalytický kabel a vedení, které nuceně vypíná motor, by měly být pečlivě připevněny k rámu. Je to otázka jízdního komfortu a bezpečnosti jezdce.
 • Hotovo! Můžete si vyzkoušet nové kolo s motorem motorové pily. Dbejte na tlak v pneumatikách nejméně 3 bary.

Užitečné tipy

Pro správnou montáž mopedu vlastníma rukama, spolehlivý servis, úpravy a konstrukci dalších vozidel dbejte těchto tipů:

 • Před sestavením kola zkontrolujte, zda je hlavní součást, tedy kolo, v optimálním technickém stavu. Jeho úpravou se zvyšuje namáhání všech částí.
 • Pečlivě zkontrolujte stav benzinové nádrže. Z palivové nádrže nesmí unikat palivo. к. Mohlo by dojít k požáru.
 • Kromě výkonu motoru nezapomeňte na objem a hmotnost. Objem max. 50 cm³, hmotnost max. 6 kg.
 • Při montáži řemene dbejte na to, aby díl pevně přilnul ke kolům, jinak by se zhoršila přesnost přenosu motoru na kolo.
 • S motorem motorové pily lze postavit i další stroje: motokáru nebo tříkolku. Musíte vynaložit velké úsilí: svařit pevný kovový rám, připravit převodovku na servis.
 • S pevným rámem, převodovkou, sedadlem řidiče, koly o průměru alespoň 35 cm a pilovým motorem si zkuste postavit vlastní čtyřkolku.

Nevyřazujte náhradní díly ze starých kol. Můžete jim vdechnout nový život a vytvořit pohodlný dopravní prostředek.

Užitečné tipy

Pro správnou stavbu mopedu vlastníma rukama, spolehlivý servis a pro přestavbu a konstrukci dalších strojů dbejte těchto rad:

 • Před sestavením kola zkontrolujte, zda je základní součást, tedy kolo, v optimálním technickém stavu. Úprava motoru zvyšuje zatížení všech součástí.
 • Pečlivě zkontrolujte stav palivové nádrže. Palivo nesmí unikat, tj. к. může způsobit požár.
 • Kromě výkonu motoru jsou důležitými faktory také objem a hmotnost. Ne více než 50 cm3 a ne více než 6 kg hmotnosti.
 • Při montáži řemene dbejte na to, aby byl díl pevně přichycen ke kolům, jinak by došlo k narušení přesnosti přenosu motoru na kolo.
 • Motor motorové pily můžete použít také k výrobě vlastního vozíku nebo tříkolky. Musíte vynaložit určité úsilí: svařit pevný kovový rám, připravit pracovní zařízení.
 • S robustním rámem, převodovkou, sedadlem řidiče, koly o průměru alespoň 35 cm a pilovým motorem zkuste postavit čtyřkolku.

Nevyhazujte díly ze starých strojů. Je možné jim vdechnout druhý život a vytvořit pohodlný dopravní prostředek.

Ručně vyrobený skútr

Jak vyrobit moped z motorové pily vlastníma rukama? Nepotřebujete vysokoškolské vzdělání v oboru strojírenství ani pojízdnou dílnu. stačí vám minimum nářadí, funkční motor motorové pily téměř jakékoli značky a rám jízdního kola, nejlépe z kovových trubek, aby vydržel zatížení motoru.

vyrobit, kolo, motorem, motorové, pily

Výběr motoru

Sestavení kola s motorem z řetězové pily je jednoduché. Je však třeba si uvědomit, že lehká motorová pila, používaná pro drobné práce, se do motoru nevejde. její výkon by měl být alespoň 2 litry.с. nebo 1.5 kW. Co se týče objemu, je situace přesně opačná. objem nesmí překročit 50 cm3, jinak by došlo k porušení Vídeňské úmluvy. Pro toto vozidlo nepotřebujete řidičský průkaz ani registraci, protože je definováno jako „jízdní kolo s přívěsným motorem“.

Vybavení rámu

Moped na bázi motorové pily je vyroben z jízdního kola v jakémkoli, dokonce i v tom nejzanedbanějším stavu. pokud je nepoškozený rám. Motor s řetězovou pilou je na kole namontován na spojnici sedlové trubky a spodní trubky. to je optimální poloha. Vedle ní našroubujte benzínovou nádrž a na horní trubku motoru namontujte baterii. Ujistěte se, že jste motor řetězové pily správně namontovali, protože podléhá vibracím a při volném upevnění se převrátí.

Pokud nemáte rám z hotového kola, není problém svařit několik trubek a svářečku. Je to ještě lepší. motocykl s motorovou pilou s vlastními komponenty je pevnější a bezpečnější a vlastní svařovaný rám umožňuje namontovat motor co nejblíže k hnacímu kolu.

Převodovka

Pouhé připojení motoru řetězové pily k motocyklu nestačí. musíte také zajistit, aby se točivý moment motoru přenášel na kola. K tomuto účelu se používají kladky nebo řetězový mechanismus:

 • Kladkový systém. V této variantě bude motor řetězové pily na kole přenášet točivý moment prostřednictvím řemene. Tento systém je jednodušší. používá tovární nebo podomácku vyrobené řemenice, jednu na hřídeli motoru, jednu na náboji zadního kola a napínací řemen. Nevýhodou je, že řemen se natahuje rychleji než řetěz a je méně odolný, i když klínový řemen je stejně odolný jako řetěz.
 • Řetězový pohon. Můžete použít zadní řetězové kolo a na hřídel motoru namontovat pastorek. Přenos krouticího momentu probíhá pomocí řetězu. je trvanlivější a odolnější vůči namáhání, ale vyžaduje pravidelnou údržbu. Je na vás, abyste se rozhodli, jak si vyrobíte kolo s motorem z řetězové pily, a přesněji řečeno, jakým pohonem ho vybavíte.

Zkušenosti

Z mnoha komentářů na internetu je zřejmé, že uživatelé hledají nové a originální způsoby, jak vylepšit stávající techniky instalace kol.

Pokud máte chuť experimentovat a neodmítnete možnost proměnit své kolo v podomácku vyrobený moped, který dokáže jet rychlostí až 50 km za hodinu a více, je tento návod určen právě vám.

Z jednoduchých náhradních dílů si můžete vlastnoručně vyrobit jízdní kolo s motorem z motorové pily. A je to tady!

 • Důkladně zkontrolujte své kolo. Zamýšlená úprava bude více zatěžovat všechny části. Proto je třeba každý díl zkontrolovat a dobře promazat. Zkontrolujte také všechny upevňovací prvky a dotáhněte šrouby. To vše je nejen konstruktivní, ale také přispívá k vaší bezpečnosti.
 • Můžete si postavit kolo s motorem motorové pily nebo sekačky na trávu (známé také jako motorová pila). Pokud uvažujete o úpravě motoru ze sekačky na trávu pro své kolo, není to nic složitého. Sekačka na trávu je pro tuto konstrukci stejně vhodná jako motorová pila. Pokud si vyberete řetězovou pilu, ujistěte se, že má alespoň 2 kW. Pokud máte vyžínač s pojezdem, stačí motor o výkonu 1 KW, protože otáčky motoru sekačky jsou nižší. Jde o to, že musíte mít dostatečnou trakci, aby se pohybovala. Výkonnější motor však znamená také těžší motor. Chceš, aby motor nevážil více než 6 kg, jinak bude citelně narážet do vozovky.
 • Zkontrolujte, zda motor běží správně. Motorka s motorem z řetězové pily musí hlasitě řvát. jste na to připraveni, že? Vaši sousedé a náhodní kolemjdoucí pravděpodobně nebudou připraveni. Proto doporučujeme testovat kolo mimo lidská obydlí. v lese, v parku nebo na polní cestě.
 • Nyní zjistěte, jak namontovat motor motorové pily na kolo. Za jezdcem by měl být prostor nad zadním kolem. To vyžaduje demontáž blatníků. Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je dát hnací hřídel a místo výstupní hřídele použít pneumatiku. Tento typ pohonu je nejjednodušší a nejúčinnější ze všech a nevyžaduje mnoho dílů. Vrtule bude přenášet výkon motoru, který musí mít průměr přibližně 25 mm.

Motor nad zadním kolem

 • Chcete-li motor namontovat na kolo, přivařte k rámu pod sedlo kovový stojan. Namontujte motor co nejníže, aby bylo vozidlo v provozu stabilnější. K upevnění motoru ke stojanu použijte jakýkoli typ upevnění. šrouby, svorky nebo svařování.
 • Lanko plynu a lanka, kterými se vypíná motor, by měly být pečlivě připevněny k rámu. Je to otázka jízdního komfortu a bezpečnosti jezdce.
 • Hotovo! Můžete si vyzkoušet nové kolo s motorem motorové pily. Zkontrolujte tlak v pneumatikách, musí být nejméně 3 atmosféry.

Tipy a triky

Na fórech najdete spoustu dobrých rad, jak a co dělat při stavbě mopedu z motorové pily a kola. Splnění jednoduchých přání a tipů z praxe pomůže amatérům vyhnout se trapným přehmatům při stavbě mopedu z motorové pily.

 • Vzhledem k tomu, že modernizace kola více zatěžuje jeho komponenty, měli byste nejprve zkontrolovat, zda jsou v dobrém stavu.
 • Motor motorové pily bude přeměněn na provizorní cyklistický motor, takže musí být striktně dodrženy parametry původního motoru: hmotnost do 6 kg, objem do 50 cm3. viz.
 • Palivovou nádrž důkladně otestujte, abyste předešli nebezpečí požáru.
 • Na správné instalaci a napnutí řemene závisí přenos síly z motoru kola na kolo.

Jako rám jsem použil staré kolo, odřízl jsem řídítka a zadní část kola a použil je jako základ pro moped. Motor jsem seřídil tak, aby se řetěz neuvolnil. Svařil stojan z převodovky a pak dal motor a v blízkosti uší šnek jsem přivařil roh vyvrtané otvory upevnil šroub motoru na M6.

Pak jsem si prostě svařil vlastní rám metodou pokus-omyl, bez jakéhokoli výkresu a rozměrů a dal jsem tam sedlo ze starého kola „Aist“. Koupil palivovou nádrž z Rigy 13 a zbývá už jen namontovat brzdy a natřít.