Jak povolit šroub řetězového kola bez šroubováku

Jak odšroubovat hvězdicový šroub v telefonu

Jak vyšroubovat šroub? Účinné metody s přehledem nejlepších a neobvyklých nástrojů.

V tomto článku se budeme zabývat tím, jak vyšroubovat utržený šroub (s utrženými okraji), zrezivělý šroub, šroub řemenice klikového hřídele, kolo, výfukové potrubí, hlavu válců a další součásti a sestavy.

Doporučení jsou užitečná i při pracích v domácnosti, např. při opravách vodovodních baterií, toalet, vybavení garáží, panelových domů atd.п.

Šrouby se obvykle vyšroubovávají pomocí očkových nebo otevřených klíčů, šroubováků, nástrčných hlavic se šroubovákem, ráčnou nebo rázovým utahovákem. Možné jsou však i jiné varianty.

Před vyšroubováním šroubu si musíte vybrat nástroj, který vám bude nejlépe vyhovovat:

 • tenké krátké otevřené klíče, zejména ty s příliš volným (zlomeným) dříkem, jsou nejhorší variantou a neměly by se ihned používat v případě zrezivělých a zaseknutých šroubů (vede to k roztržení hran);
 • nástrčné klíče jsou vhodnější než otevřené klíče, protože lépe utěsňují obvod hlavy šroubu;
 • Šestihranný očkový klíč nebo nástrčná hlavice jsou vhodnější než jejich dvanáctihranné verze, protože šestihranné klíče mají větší přítlačnou plochu na rovných pracovních plochách hlavice a je u nich menší pravděpodobnost odtržení fazet;
 • nástroje s delší rukojetí nebo přídavným bitem jsou vhodnější než krátké nástroje;
 • klíč je vhodnější než ráčna, protože je jednoduchý a robustní, t.к. V druhém případě může působení větší síly poškodit mechanismus (zejména u ráčny s velkým počtem hrotů, z nichž každý je menší a ne tak silný);
 • je lepší rázový utahovák než ruční nářadí;
 • v kombinaci se šroubovákem nebo rázovým utahovákem je nejlepším řešením hlava Super Lock, která působí krouticím momentem nikoliv na rohy, ale na ploché plochy, aby se zabránilo prokluzování čelních ploch hlavy šroubu;
 • multiplikátor krouticího momentu pomůže vyvinout větší sílu na velmi zaseknutý šroub, než jsou lidé schopni vyvinout;
 • šroubovák s velkou rukojetí typického tvaru nebo elektrický šroubovák ve tvaru T odvede lepší práci než tradiční kompaktní verze;
 • Vhodné upínací nářadí (trubky („plyn“), klíč, svorky, svěráky, kleště atd.).п.) jsou užitečné v případě absence klíčů nebo u zploštělých ploch;
 • pokud je plochá tyč dostatečně vysoká, lze ve výjimečných případech použít vhodně dimenzovaný klíč na šrouby.

V následujícím popisu metod vám ukážeme, jak uvolnit šroub pomocí atypického nástroje.

Pevnou hlavici šroubu kola Super Lock se vyplatí zakoupit a vozit ji neustále ve vozidle, protože spojovací prvky kola se často poškodí při sezónní výměně pneumatik a jejich proražení může majiteli vozu způsobit vážné potíže.

Nejčastěji se používají šrouby se závitem ve směru hodinových ručiček: vyšroubujte je proti směru hodinových ručiček (podívejte se na šroub ze strany víčka). Šroub s levým závitem se musí vyšroubovat ve směru hodinových ručiček.

Při rozhodování, kterým směrem šroub vyšroubovat, se na něj stačí pozorně podívat:

povolit, šroub, řetězového, kola, šroubováku
 • Na straně šroubu je patrný mírný sklon závitů. Vyšroubujte šroub ve směru, ve kterém se závity „zvedají“;
 • i když závit není viditelný, můžete směr určit pohledem na konec matice (nebo na kanál s průchozím závitem, ve kterém je šroub uložen) v místě, kde vychází poslední závit vnitřního závitu.

Pokud nejsou viditelné žádné známky vůle, začněte šroubovat proti směru hodinových ručiček, pokud se to nepodaří, zkuste šroubovat proti směru hodinových ručiček.

Šroub s odizolovanými hranami lze vyšroubovat několika základními způsoby:.

 • použijte šroubovák Super Lock, který působí na roviny, nikoli na hrany;
 • uchopte utržený šroub do trubkového klíče (do svěráku, svorky, kleští apod.).п.) a odšroubujte ji;
 • udělejte v hlavě řez a vyšroubujte ji výkonným šroubovákem;
 • zkombinovat obě předchozí metody a použít jak upínací nástroj, tak šroubovák, což umožňuje práci obou rukou;
 • brousit na plocho pro menší klíč;
 • použít speciální nástroj. vytahovač (podobný závitníku, pracovní část kuželová, směr závitu opačný než závit čepu): vyvrtat uprostřed otvor potřebného průměru a hloubky přibližně 2/3 délky pracovní části vytahovače, vložit vytahovač a s námahou otáčet až do vyšroubování šroubu;
 • Do středu ploché tyče vyvrtejte otvor ne hlubší, než je výška ploché tyče, zatlučte do něj vrták TORX (profil E nebo podobný s podélnými žebry) a vyšroubujte jej za stopku vrtáku;
 • na plochou matici se zploštělými okraji přitlučte matici vhodné velikosti, jejíž vnitřní průměr umožňuje její napnutí, pro dodatečnou fixaci vyvrtejte v místě styku matic otvor, vložte do něj vhodnou kovovou tyčku jako klíč, aby se zabránilo otáčení, vyšroubujte šroub, použijte nástroj pro velikost matice většího průměru;
 • nasadit matici většího průměru a přivařit ji k hlavě šroubu pomocí poloautomatické svářečky, vyšroubovat velkou matici i s přivařeným šroubem.

Jak vidíte, není příliš obtížné vyšroubovat šroub, který má utržené boky.

Informace o tom, jak vyšroubovat zlomený šroub bez hlavy, najdete v článku „Jak vyšroubovat šroub: 25 účinných metod a technik“, které naleznete v sekci „Užitečné informace“ na ZiSinfo

Zrezivělý šroub lze snadněji vyšroubovat, pokud je přístupná jeho závitová část. zpravidla je to možné provést ze strany matice (šroub prochází celou délkou upevňovaných dílů), méně často z ploché strany, kdy není pevně přitlačen k upevňovanému povrchu. Postupujte takto:.

 • Důkladně očistěte případnou rez kovovým kartáčem a odstraňte veškeré nečistoty;
 • Naneste na závit penetrační směs WD-40, „Tekutý klíč“ a jejich analogy (tak, aby nanesená směs stékala shora dolů v zóně přichycení závitů rezavého šroubu), nechte složení působit asi 20 minut, pokud výrobce výrobku nestanoví jinou dobu;
 • Pomocí dostupného nástroje vyvinete sílu ve směru vyšroubování;
 • Pokud šroub nejde povolit, použijte metodu povolování střídavým působením síly na utahování i utahování;
 • Pokud tyto kroky selžou, namočte na delší dobu penetrační nebo chemicky aktivní inhibitor rzi.

Články, schémata, návody

Počkejte, až budou prohledány všechny základny.Po dokončení se zobrazí odkaz pro přístup k nalezeným informacím.

Přejít na výsledky hledání

Podívejte se na toto video : Šestihranný šroubovák vlastníma rukama

Jak odstranit šroub bez šroubováku

Podívejte se na nejúčinnější metody v závislosti na typu slotu. Začněme hlavou Phillips.

Možnost č. 1. Šroub s křížovou hlavou

Pro začátek si všimněte, že u některých šroubů může být jedna drážka na hlavě delší než druhá. Pokud ano, pracujte pouze s delší prohlubní, abyste si úkol zjednodušili. Je třeba také zmínit, že okraje těchto dutin se mohou opotřebovat, takže byste měli pracovat opatrně, jinak byste mohli obrobek poškodit.

Proč se odlepují okraje upevňovacího prvku?

Než se dozvíte, jak uvolnit šroub s hvězdicovou hlavou, který má odříznuté hrany, uveďme si několik důvodů, proč k tomuto problému dochází. Nejčastějším problémem je použití vadného nástroje. Jde o použití šroubováku nebo elektrického šroubováku s nedostatečně ostrým hrotem. Pak již nástroj není v těsném kontaktu s výřezy spojovacího prvku. před prací se ujistěte, že je hrot šroubováku zcela zasunut v drážkách, abyste nemuseli řešit problém, jak uvolnit šroub, který má utržené hrany.

Dalším důvodem je nesprávné použití techniky šroubování. Problém nastane, když osoba provádějící práci nepůsobí na nástroj dostatečnou silou. Někdy je problém způsoben tím, že hrot šroubováku je nakloněn vůči hlavě šroubu.

Je snadné odhadnout, že příčinou mohou být nekvalitní materiály použité na spojovací materiál. Jednotlivé kusy mohou mít také vady v drážkách. Abyste nemuseli hledat řešení pro odstranění šroubu s netěsnícími okraji, vyplatí se před nákupem spojovacího prvku zjistit technické údaje a provést vizuální kontrolu.

Varianta č. 1. Drážka pro křížovou hlavu

Je třeba poznamenat, že u některých šroubů může být jedna drážka na hlavě delší než druhá. Pokud ano, pracujte pouze s hlubším otvorem větší délky, abyste si usnadnili práci. Ještě dodejme, že hrany těchto vybrání se mohou odštípnout, a proto byste měli pracovat opatrně, jinak byste mohli obrobek zničit.

Jedním z nejjednodušších způsobů je použití mince. Tato metoda často funguje pouze u malých šroubů. Vložte minci do drážky a otočte ji proti směru hodinových ručiček.

Pokud je šroub uvolněný, můžete se ho pokusit vyšroubovat nehtem. Postupujte stejně jako v předchozím postupu.

Šroub můžete zkusit vyšroubovat nehtem

Vezměte nůž, vložte ho do výřezu (dlouhého, pokud je různě dlouhý) a otočte jím. Buďte opatrní, protože pokud je šroub příliš pevný a použitý nůž je nekvalitní, může dojít k jeho ohnutí, aniž by bylo dosaženo požadovaného výsledku.

Jak odstranit jakýkoli šroub. NEJLEPŠÍ TIPY.

Použití nože k odstranění šroubu s křížovou hlavou

Použití starého disku CD. Vložte jeho okraj do drážky a otočte. Při takové manipulaci může dojít k poškození samotného kompaktního disku, proto si předem zkontrolujte, zda jej již nepotřebujete. Tato metoda rozhodně nepomáhá, pokud je šroub zašroubován příliš pevně.

Do hlavy šroubu můžete vyříznout dlouhou drážku pilkou na kov, ale tato metoda je účinná pouze u malých šroubů, které nejsou zašroubovány úplně, tj. е. Pokud hlava mírně vyčnívá nad povrch. Držte pilu v pravém úhlu k hlavě šroubu a pilujte pomalu a opatrně. Když je drážka připravena, lze šroub vyšroubovat plochým šroubovákem nebo improvizovanými prostředky (např. kreditní kartou).

Vyřízněte dlouhou drážku v hlavě šroubu

Místo křížového šroubováku vezměte plochý šroubovák vhodné velikosti. Obvykle to funguje pouze u velkých/středně velkých šroubů. Dávejte pozor, abyste drážkovanou část neprotrhli!

ČTENÍ Makita Df330dwe Jak poznat padělek?

Zkuste křížový šroub odstranit plochým šroubovákem

Další možností je použití zubního kartáčku. Pokud používáte šroubovák Makita DF330dwe, měli byste jeho konec roztavit pomocí zapalovače a poté jej ihned vložit do vybrání v hlavě šroubu. Poté, co počkáte, až roztavený plast ztuhne, otočte zubním kartáčkem proti směru hodinových ručiček. Samozřejmě nepomůže, když je šroub příliš utažený.

Odšroubování šroubu zubním kartáčkem

Nyní jsme prozkoumali, jak postupovat při odstraňování šroubu s poškozenými hranami. Jak vidíte, i v těch nejzoufalejších situacích je možné najít správné řešení. Důkazem toho je široká škála metod odstraňování vadných šroubů.

Makita DF330dmáme speciální šroubovák pro upevnění šroubů. Často se však stává, že je šroub nutně potřeba a po ruce není žádný vhodný šroubovák. Šroubovák je zdaleka nejjednodušší a nejbezpečnější metoda, ale v případě potřeby můžete pracovat i bez něj. Jak povolit šroub bez šroubováku? Dnes se dozvíte, jak na to!

Jak odstranit šroub bez šroubováku

Možnost č. 3. Vyšroubujte šroub pomocí šroubováku Torx

Šrouby se šestihranným vybráním na hlavě. Takové šrouby lze mimochodem zajistit. s jádrem uprostřed hvězdy. V každém případě postupujte opatrně, protože hrany takového otvoru se mohou snadno poškodit.

Zkuste to plochým šroubovákem. Vložte jeho žihadlo do dvojice protilehlých paprsků, jemně jím otočte proti směru hodinových ručiček. Pokud je šroub zalitý, vložte šroubovák mezi vřeteno a jakýkoli paprsek a otáčejte v opačném směru.

Používá se malý plochý šroubovák

povolit, šroub, řetězového, kola, šroubováku

Chcete-li uvolnit šroub s ochranou Torx, zkuste použít šroubovák pro nechráněný šroub, ale pak je třeba odstranit čep s hlavou (to lze provést např. pomocí děrovačky a kladiva).

Demontáž středového kolíku na chráněné hlavě šroubu Torx

Další možností je vyvrtat do hrotu běžného šroubováku otvor pro hvězdicovou hlavici.

Vyvrtání otvoru ve šroubováku pro běžný šroub Torx

Nakonec můžete použít stejný zubní kartáček a jeden konec roztavit pomocí zapalovače (postupujte stejně, jak je popsáno v jednom z předchozích postupů).

Typy šroubů

Šroub je válcová tyč se speciální hlavou, která má drážku pro šroub. Šrouby se vyrábějí podle řady normativních dokumentů, včetně GOST 1144-80, GOST 1145-80 atd. д.

Zároveň existují dva základní typy hardwaru:

Pro označení se v tomto případě používá průměr a délka šroubu (například výrobek o průměru 5 mm a délce 3,5 cm by byl označen jako 5×35 mm). Šrouby lze také rozdělit podle tvaru drážky a vlastností samotné hlavy:

Všechny tyto typy jsou k dispozici s křížovým perem, rovným perem a perem Torx (posledně jmenované je také známé jako „hvězda“) a vnitřním šestihranem nebo jinými méně oblíbenými variantami. Existují také samořezné šrouby se šestihrannou a osmihrannou hlavou (střešní krytina), které se vyrábějí také s různými drážkami.

Pro vaši informaci také! Šrouby se také dělí na několik druhů podle typu závitu, který se určuje především podle upevňovaného materiálu a jeho konkrétního účelu (kov, dřevo, sádrokarton nebo malé domácí spotřebiče).

Další informace

Šroubováky s trojúhelníkovým hrotem jsou potřebné nejen pro kuchyňské vybavení, ale také pro osobní počítače a nejrůznější mechanické hračky. Pokud musíte pracovat v těžko přístupných místech, vyplatí se použít nástroj s ohnutou tyčí. Je žádoucí, aby sada obsahovala šroubováky vhodné pro odstraňování těsných (zkorodovaných) spojovacích prvků. Pokud jde o výrobce, výrobky předních německých a japonských značek by měli kupovat pouze profesionálové. Možnosti, které nabízí „factory made in China“, jsou pro domácí použití zcela dostačující.

Důležité: Trojúhelníkový šroubovák se nesmí používat k jiným účelům, než pro které je určen. Nepoužívejte jej jako náhradu nože, vývrtky, klínu, páky, páčidla nebo jiného nástroje.

Poškozené nástroje se nesmí používat. Před zahájením práce šroubovák pečlivě zkontrolujte, zda je v bezvadném stavu. pokud nemůžete šroubem nebo jiným spojovacím prvkem otočit, nevyvíjejte k tomu veškeré úsilí, jinak hrozí poškození nástroje, materiálu, spojovacího prvku nebo dokonce zranění.

Sady šroubováků lze skladovat a manipulovat s nimi pouze ve speciálně připravených kufrech nebo v pracovních skladech. Nenoste je v kapse. Při šroubování (nebo vyšroubování) spojovacího prvku se nesmí držet v ruce.

Udržujte rukojeť šroubováku čistou a zabraňte kontaktu s mazacími oleji. Takové úpravy mohou vést k poškození majetku nebo dokonce k nehodám.

Odborníci důrazně doporučují demontovat všechny domácí spotřebiče a elektroniku pouze v odpojeném stavu. Za těchto podmínek by se měly používat pouze izolované (dielektrické) šroubováky. Chraňte čepel a rukojeť před teplem. Je přísně zakázáno otáčet rukojetí upnutou v kleštích: místo aby se zvýšil účinek, dojde ke zničení nástroje. Nepoužívejte šroubovák k vytváření zářezů nebo značek ani k míchání stavební barvy.

Náhradu trojúhelníkového šroubováku naleznete v následujícím videu.

Takový šroubovák nemám, a v obci nelze koupit, předtím se snažil vyvrtat ve stejném zařízení, nefungovalo to, kov je tak tvrdý, že ohřev šrouby plast změkčil, a hlavy šroubů prolomil plastu.

Zahříval jsem tenkou páječkou a střídavě pájel hlavy šroubů. postupně od sebe oddělujte poloviny karoserie. mám ho.nepřehánějte to.

Pět dní neuklízejí silnici, spousta sněhu, žádné autobusy, žádný vrtulník, cesta do nejbližšího obchodu se šroubováky trvá 25 minut 30 km.Valeriji Ivanoviči, vyzkouším vaši metodu.

Vyrobil jsem ji z pilníku na nehty, zahřál na plynovém vařiči na tmavě třešňovou barvu a vytvrdil v minerálním oleji.

Koupil jsem sadu šroubováků za 100 rublů a všechny problémy zmizely

Souhlasím s denis_111Mohli byste zkusit plochý šroubovák s velikostí čelistí, která vám umožní pevně uchopit hlavu šroubu.Pro více či méně profesionální práci byste si měli pro případ (a až bude cesta volná) pořídit veškeré potřebné nářadí. pro budoucí použití právě odstraněný šroub z nabíječky baterií Nokia AC-3E

KRAB: KRAB dnes, 23:36 Je to problém přebrousit nebo koupit sadu?Mimochodem, nikdy jsem je neviděl v prodeji. Zde je 6 faset a ozubených kol vytočených téměř všechny včetně T2 a B1 (demontáž BVG v DAT mags/streamers). Našel jsem dvouhlavé, ale trojúhelníkové jsem v prodeji nikdy neviděl.

Zahřál jsem ho a pak jsem ho pomocí tenkého plochého šroubováku opatrně vyšrouboval, dokud hlava šroubu nevypadla z objímky. Zdá se, že nabíječka je Nokia

Odšrouboval jsem ho plochým šroubovákem a pak jsem pilkou vyřízl tenkou drážku, aby se do ní vešel běžný plochý šroubovák. Tohle je pro vás.

Metoda Valerije Ivanoviče zabrala. Příště si koupím šroubovák, pokud ho najdu.Ano, Nokia. Vyměním šrouby, díra je větší, ale šroub s větší hlavou se má stále za co zachytit.

Vybrousil jsem tříbřitý pilník a dal ho do ručního svěráku, lze ho použít i k odšroubování řetězových kol.

Radiofórum. stránky věnované diskusi o elektronice, počítačích a souvisejících tématech.

Než otevřít velmi malý šroub?

Zalepte ji, najděte malý šroubovák a zašroubujte ji. K tomu se skvěle hodí řezačka na krabice. Pořiďte si šroubovák na brýle. v optice.

 • Vytápění a chlazení
 • Výběr správného nástroje
 • Klepněte na hlavu šroubu nebo vrutu pomocí kladiva a rázového šroubováku
 • Použijte přípravek na rozpouštění rzi nebo mazivo
 • Vyvrtejte šroub
 • připájejte nebo přivařte šroubovák nebo šestihran ke šroubu.

Jak povolit šroub řetězového kola: příprava

Ať už je důvod jakýkoli, je třeba před vyšroubováním provést několik přípravných prací:

 • Na hlavy šroubů naneste parafín, mazivo typu wd-40 nebo brzdovou kapalinu, abyste snížili koeficient tření;
 • poklepejte na zaseknutý šroub kladivem;
 • zahřejte šroub letlampou, aby byl kov poddajnější a nečistoty a rez se rozpadly na popel.