Můžete do své motorové pily nalít 95 benzinu?

Benzín pro řetězové pily: kolik ho mám použít??

Vzhledem k tomu, že řetězové pily jsou poháněny dvoutaktním motorem, který nemůže mít olejové čerpadlo, není možné plnit řetězovou pilu čistým benzínem! řetězové pily jsou plněny směsí benzínu a oleje. Proporce pro různé pily jsou stanoveny výrobcem, přesný počet je uveden v návodu k použití.

Často je kladena otázka: Jaký druh benzínu používat pro benzínové pily?? Pokusím se odpovědět podrobně.

Jak vybrat benzín

Aby byly splněny současné normy, musí být nejlepší benzín pro řetězovou pilu bezolovnatý, s vysokým oktanovým číslem a přiměřeně čerstvý. Doporučuje se vysoká míra eliminace cizorodých látek.

  • Plnění palivového systému palivem starším než šest měsíců negativně ovlivňuje trakční vlastnosti spalovacího motoru, podporuje tvorbu oxidu uhelnatého a detonační jevy.
  • Začátečníci a pokročilí uživatelé by měli raději vyloučit nízkooktanový benzín pro řetězové pily a levné motorové oleje neznámého původu. Používání olovnatého paliva není zakázáno, ale je lepší ho odmítnout, aby se prodloužila životnost řetězové pily.
můžete, motorové, pily, benzinu

Zkušenosti ukazují, že úspora kvality a nákladů na spotřební materiál má negativní vliv na výkon a provozuschopnost řetězové pily.

Jak správně připravit palivovou směs

Při nákupu benzínu do motorové pily a oleje byste měli myslet na další příslušenství. K odměřování a nalévání směsi do řetězové pily se používají tyto nástroje

  • Nádoba na ředění (plastová nebo kovová),
  • injekční stříkačka,
  • odměrka (na odměření benzínu),
  • dávkovač,
  • Konvička na zalévání (k nalití do řetězové pily).

Šikovnou pomůckou je dávkovací láhev STIHL (na obrázku), která vám umožní vše provést přehledně a rychle a zároveň přesně odměřit správné množství každé položky. Při výběru benzínu pro řetězovou pilu STIHL (Družba, Husqvarna, Partner) je třeba věnovat zvláštní pozornost druhé složce.

Oleje od různých výrobců se dodávají v různých odstínech. Produkty HP jsou červeně, prémiové syntetické oleje jsou většinou zeleně. Pokud kupujete benzín pro řetězovou pilu Husqvarna, musí být olej správné značky a nesmí být levný (zelené nebo modré barvy). Proces míchání můžete sledovat ve videu.

Jak připravit palivovou směs

Doporučujeme palivo namíchat těsně před zahájením práce. Skladování delší než 10 dní může způsobit chemickou reakci mezi přísadami v oleji a složkami benzínu. Směs paliva může mít negativní vliv na provoz motoru a složení emisí.

Pokud se nářadí delší dobu nepoužívá, vyprázdní se obsah nádrže nebo se motor při volnoběhu samovolně zastaví.

Olej zřeďte v benzínu v poměru doporučeném výrobcem nářadí. Poměr se může v závislosti na modelu pohybovat od 1:20 do 1:100. U řetězové pily STIHL STIHL 180 je poměr 1:50. To znamená 20 ml oleje na 1 litr benzinu AI-92. Odchylka od těchto hodnot může ovlivnit funkci motoru:

  • snížení podílu oleje vede k mechanickému opotřebení válce a pístu;
  • Přidání příliš velkého množství oleje vede k neúplnému spalování směsi.

Pro dvoutaktní motory nikdy nepoužívejte olej určený pro jiné typy motorů a nikdy nepoužívejte odpadní olej.

Po delší době skladování se benzín odpařuje (bez ohledu na značku), sráží se na dně a ztrácí své vlastnosti. Měli byste si uvědomit, že nehoří samotný benzín, ale jeho výpary. Pokud tedy máte v garáži kanystr s benzinem z loňského roku, dvakrát si rozmyslete, jestli se vám vyplatí? Je lepší nechat ji zapálit oheň na grilu.

Použití vyčerpaného benzínu v řetězové pile může způsobit řadu problémů:

Je třeba mít na paměti, že připravená palivová směs (benzín a olej) by neměla být skladována déle než jeden měsíc a po uplynutí této doby by měla být zlikvidována.

Používání starého benzínu zvyšuje opotřebení motoru řetězové pily. nezapomeňte na to! To vše brzy povede k nákladné opravě motorové pily. v lepším případě karburátoru, v horším případě motoru.

Jak dlouho lze benzín skladovat?

Dlouhodobé skladování benzinu se nedoporučuje, protože se velmi snadno odpařuje. Výsledkem je tvorba kalů a benzín ztrácí mnoho svých vlastností. Jinými slovy, zhoršuje se.

Pokud jste tedy benzín skladovali rok nebo déle, raději jej k plnění řetězové pily nepoužívejte. Palivo bude nekvalitní a řetězová pila začne špatně fungovat.

Nejvhodnějším použitím takového benzínu je zapálení ohně. V opačném případě, pokud ji použijete k naplnění motorové pily

Vyplatí se tankovat do motorové pily prošlý benzín?? Pravděpodobně ne. Nemělo by se zapomínat, že benzín smíchaný s olejem lze skladovat až jeden měsíc. V opačném případě hrozí, že řetězovou pilu ztratíte v nejhorší možný okamžik.

Jaký olej na řetěz řetězové pily používat?

Každá moderní řetězová pila má 2 nádrže, z nichž jedna je naplněna palivem a druhá olejem na mazání řetězu. Oba vzorce mohou ovlivnit životnost hlavních dílů a součástí řetězové pily.

Nezřídka lze u výrobce zahradního nářadí nalézt hotový olej pro řetězové pily. Neznečišťuje životní prostředí a neztrácí své vlastnosti při nízkých teplotách.

Mazivo připravené k použití lze také nahradit jiným složením. Důležité je, že se nesmí vyčerpat. Měli byste se také vyhnout používání automobilového oleje, protože jeho vlastnosti se liší od vlastností specializovaného oleje. Doporučujeme zakoupit olej připravený k použití nebo olej naředit podle návodu k použití řetězové pily. Pokud tyto informace v návodu nenajdete, můžete si koupit jakýkoli kvalitní syntetický nebo minerální olej.

můžete, motorové, pily, benzinu

Nejlepší je kapalina na syntetické bázi, protože nezpůsobuje usazování karbonu na válci řetězové pily. Zároveň je vždy dražší než minerální maziva.

Jaký druh benzinu do motorové pily používat?

Princip stabilního provozu každého spalovacího motoru je založen na spotřebě paliva. V případě benzinových pil se jedná o benzín tovární značky AI-92. Používá se pro všechny pohonné jednotky, jejichž obvody se původně skládají ze 2 po sobě jdoucích zdvihů.

Některé benzínové řetězové pily, většinou sovětské výroby, byly navrženy s ohledem na benzín AI-76 a AI-80.je to proto, že v dobách, kdy se používalo zahradní nářadí, bylo toto palivo k dostání pouze na čerpacích stanicích. Benzín AI-76 a AI-80 byl postupem času nahrazen kvalitnějším palivem AI-92.

V dnešní době je téměř nemožné najít palivo, které by bylo z hlediska svých vlastností a složení zastaralé. Přesto sovětské motorové pily stále tvrdošíjně pracují na 92 rd benzín a vykazují nemenší účinnost a výkon na jakýkoli druh dřeva.

Benzín pro motorové pily: který je nejlepší??

Každý, kdo vlastní motorovou pilu, ví, jak důležité je tankovat správné kvalitní palivo. Motor je srdcem každého stroje a jeho výkon má zásadní význam pro dlouhou životnost a výkon. Jaký druh benzínu do motorové pily?? O tom si povíme příště.

Startování motorové pily Hecht podle Vidláka (čtěte komentář) tajemství