Jak rozebrat mixér Bosch mfq 3010

Princip konstrukce a způsob demontáže míchací trysky u různých modelů

V domácích kuchyních se používají stacionární nebo ruční mixéry. Nejoblíbenější jsou ruční. Na rozdíl od stacionárních míchaček jsou levné, kompaktní a lehké, snadno se obsluhují a udržují. Nevýhodou je vysoký akustický hluk během provozu a krátká doba provozu bez přerušení. Nejsou však drahé a snadno se skladují.

Základní závady

Nejprve zvažte, kdy je třeba míchačku rozebrat a opravit. Mezi nejčastější problémy se spotřebiči Braun (Brown), Scarlet, Bosch, Ros a dalšími domácími spotřebiči patří.

 • Rozpojený obvod uvnitř napájecího kabelu. Tato závada může být způsobena špatnou izolací. Časté ohýbání při montáži skříňového kabelu způsobuje porušení vnitřní izolace a vzájemné zkratování jednotlivých vodičů.
 • Problémy s tlačítkem Start. Běžný problém s hnědými kohoutky. Pokud se zasekává, je třeba jej rozebrat a opravit problém, pokud je vážně poškozen. Montáž nového tlačítka.
 • Elektromotor: existuje mnoho variant, nejjednodušší je. Příčinou poruchy mohou být opotřebované kartáče a ztráta kontaktu s rotorem. Nefunkčnost jedné nebo více rychlostí: hlavní příčinou může být vadná přehazovačka. Jeho kontakty se mohou při častém používání vypálit nebo zoxidovat. Oprava je poměrně jednoduchá. Regulátor je třeba vyjmout, zkontrolovat kontakty, případně je vyčistit a v případě opotřebení vyměnit.
 • Neobvyklý hluk. Existují pouze dvě možnosti: ložiska a žádné mazivo v převodovce. Zkontrolujte otáčení ložisek, pokud jsou v nich zásuvky, musíme je namazat a je tam vůle. Stačí nahradit. V důsledku působení kinetické energie na špičku šnekového kola se může v převodovce hromadit olej. Opatrně vložte šroubovák mezi ozubená kola a proveďte několik otáček. Podivný zvuk zmizí.

Znáte-li typické závady ručního jeřábu nebo planetového ventilu, můžete výrobek opravit sami. Nepotřebujete speciální nástroj. Klíčové je zde. Opatrnost, trpělivost a základní znalosti designu výrobků.

Úskalí demontáže mixéru

Před vlastní opravou výrobku jej musíte rozebrat. Aby nedošlo k poškození výrobku, je třeba vědět některé věci.

 • Tělo mixéru je vyrobeno z odolného vstřikovaného plastu s mnoha speciálními výstupky a skrytými západkami z plastu, které se mohou při nesprávné manipulaci poškodit.
 • Všechny konstrukční prohlubně jsou bezpečně zakryty plastovými zátkami, které je třeba odstranit tenkým šroubovákem. Například mixér Braun Turbo 600W má kolem těla mezeru, kterou musíte jemně zatlačit, abyste dosáhli na západky.
 • Spojovací prvky jsou skryty pod samolepicími štítky a nálepkami. pro jejich nalezení stačí přitlačit na povrch, poté odstranit část nálepky a odšroubovat samořezný šroub nebo samořezný šroub.
 • V konstrukci karoserie se nacházejí plastové spony, se kterými je třeba zacházet opatrně, aby nedošlo k jejich zlomení.
 • Při otevírání jednotky si ji vyfoťte, abyste při opětovné montáži nezaměnili zapojení vodičů. Každá součást musí být namontována na svém místě.
 • Často je spojení mezi vodičem a svorkou dostatečně těsné, abyste jej mohli odstranit, použijte šroubovák nebo speciální nástroj. Netahejte za ně rukou, abyste neporušili konstrukci.
 • Pokud drát zapadá do upevňovacího šroubu, je třeba jej povolit a při montáži se ujistit, že je na vnější straně volný prostor, teprve potom šroub utáhnout.
 • Demontáž převodovky Uvolněte pouze v případě zjištění závady, jinak pouze vyměňte olej.
 • Zkontrolujte neporušenost pouzder tlumičů. Pokud se vyskytnou drobné poruchy, okamžitě je vyměňte.
 • Cizí hluk. Ložisko je opotřebované. k jeho výměně je třeba znát konstrukci stroje a mít potřebné dovednosti.
 • Po odstranění poruchy je proces opětovné montáže přesně opačný než proces demontáže.

Pokud zjistíte složité závady, ihned se obraťte na odborníka, který váš jeřáb Brown, Bosch nebo jakýkoli jiný jeřáb rychle a spolehlivě opraví.

Jak rozebrat míchačku Bosch mfq 3540

Můj přítel si koupil v jedné z internetových firem „levně“ nadstavbu Bosch GBH 2-26 DFR. profesionální vrtačku, která má ve své třídě přední vlastnosti „Dláto“ je naprosto vhodné pro pravidelné dlouhodobé používání. ale u mého přítele to fungovalo krátce po intenzivní práci „pe“ se začalo sotva trochu kroutit a zahřívat se při drážkování. vůbec se nejedná o práci s jádrovými bity pro podkladové desky.

Když bylo nářadí v záruční dílně rozebráno, byl jsem hluboce překvapen. ložiska byla otevřeného typu.

a to pro nástroj určený pro práci v prachu. Betonový prach okamžitě spadl do odlučovače a ten se rozpadl. Na třecích částech nebylo prakticky žádné mazivo. Pouzdra do sebe nechtěla zapadnout kvůli nesouladu drážek. je to zkrátka zatracený podvrh. jak se říká v zapadlých vesnicích „KONTRAFAKT“. Dokonce ani technici Bosch nedokázali vizuálně rozpoznat, zda se jedná o padělek. Jediný rozdíl mezi rusko-čínským nástrojem a originálem byl ten, že nefungoval Čína vyrábí téměř celý sortiment dílů Bosch v licenci. smontované díly se posílají do naši krajané odlévají plastová těla a hliníkové díly. samozřejmě na smontovaný stroj dávají slogan „Made in Germany“ jen „shnilá játra“ prozradí padělek. za podobné „žertíky“ bylo v Číně popraveno již více než tisíc padělatelů. Můj peorator jsem dostal za 9 030 rublů se slevou 12,5 % od prodejce Bosch. Tento profesionál mě také obtěžoval, že jsem vyhodil přes dva tisíce rublů do vzduchu.

Zcela jiná a nižší třída ložisek. původní Bosch má uzavřenou jehlu, chybí některá těsnění, tlumiče, těsnění. Elektrický modul na padělku se vizuálně liší. elektrické nářadí Bosch má označené „proprietární“ vodiče, svorky nemají druhou svorkuKonstrukce startéru nářadí Bosch je odlišná. zářezy pro vyvážení na rotoru jsou jiné a měděné jazýčky jsou opatrně ohnuté, místo aby byly zasunuté Skutečné nástroje Bosch (na fotografii vlevo) nemají kolem otvoru prstencovou „hranu“. Barva krytu je výrazně odlišná

Co je třeba vědět o demontáži jeřábu

Před opravou vlastními silami je nutné výrobek rozebrat. Aby nedošlo k poškození zařízení, je třeba si uvědomit několik detailů.

 • Tělo mixéru je vyrobeno z odolného vstřikovaného plastu s mnoha speciálními výstupky a skrytými západkami. z plastu, který se při nesprávné manipulaci může poškodit.
 • Všechny konstrukční prohlubně jsou bezpečně zakryty plastovými zátkami, které je nutné odstranit tenkým šroubovákem. Například mixér Braun Turbo 600 W má kolem těla mezeru, kterou je třeba jemně zatlačit, abyste dosáhli na výstupky.
 • Upevňovací prvky jsou skryty pod samolepicími štítky a nálepkami, pro jejich nalezení stačí přitlačit na povrch, poté odstranit část nálepky a odšroubovat samořezný šroub nebo samořezný šroub.
 • V konstrukci těla jsou plastové západky, se kterými je třeba zacházet velmi opatrně, aby nedošlo k jejich rozbití.
 • Při otevírání jednotky si pořiďte obrázek, abyste při opětovné montáži nezaměnili zapojení. každá sestava musí být namontována na určitém místě.
 • Často je spojení mezi vodičem a svorkou dostatečně těsné, abyste jej mohli odstranit, použijte šroubovák nebo speciální nástroj. netahejte je ručně, abyste neporušili strukturu.
 • Pokud drát zapadá do upevňovacího šroubu, je třeba jej povolit a při montáži se ujistit, že je na vnější straně volný prostor, teprve potom šroub utáhnout.
 • Demontáž převodovky Uvolněte převodovku pouze v případě zjištění závady; jinak vyměňte pouze olej.
 • Zkontrolujte neporušenost pouzder tlumičů. Pokud se objeví drobné nesrovnalosti, okamžitě je vyměňte.
 • Cizí zvuky. ložiska jsou opotřebovaná, k jejich výměně je třeba znát konstrukci jednotky a mít určitou zručnost.
 • Po opravě poškození je proces opětovné montáže přesně opačný než demontáž.

Demontáž míchačky Bosch

Proces demontáže je podobný u společností Braun a Zepter a byl popsán výše, ale konkrétní výrobky různých výrobců mají zvláštní, i když malé nuance. V této části vám ukážeme, jak rozebrat mixér Bosch Turbofixx 400W:

 • Demontáž začíná odstraněním koncového krytu;
 • Poté rozebereme tělo výrobku;
 • Sejměte horní kryt a odložte jej stranou;
 • Poté pečlivě rozeberte všechny součásti spotřebiče na jednotlivé díly;
 • Rozloženou jednotku položte na čistý stůl;
 • Odpojte svorky vodičů od motoru;
 • Nyní opatrně odstraňte držák a vyjměte jednotky, do kterých jsou vloženy trysky;
 • Zkontrolujte motor, a pokud je vše v pořádku, sestavte jej v opačném pořadí a namažte hřídel, aby správně fungoval;
 • Všechny závady lze opravit při sestavování mixéru.

Bosch Mixér Opravy pomáhá, kde je nejen algoritmus pro kompletní demontáž zobrazeny, ale zaměření je na často rozbité části a možnosti oprav jsou uvedeny.

Pro vlastní řešení problémů nejprve mixér rozeberte. Tento postup má svá specifika. Dodržováním doporučení techniků můžete zařízení připravit na opravu, aniž byste museli volat odborná střediska. Ušetříte tak na servisních poplatcích nebo nákupu nového spotřebiče.

Cena v internetovém obchodě, vč. DPH Z technických důvodů je online objednávání dočasně nedostupné. Výrobky, které vás zajímají, si můžete zakoupit ve vlajkových prodejnách Bosch, v našem obchodě na Ozonu.ru a naši partneři.

Z technických důvodů od 31.03.2022 stránky budou dočasně nedostupné pro objednávání. Výrobky, které vás zajímají, si můžete zakoupit v prodejnách značky Bosch, v našem obchodě na Ozonu.Nakupovat můžete také u našich partnerů

Děkuji! Obdrželi jsme vaši žádost a dáme vám vědět, až bude vybraný produkt k dispozici.

Zadejte svou e-mailovou adresu, abychom vás mohli informovat, až bude produkt k dispozici

Vaše e-mailová adresa bude z naší databáze odstraněna, jakmile vám oznámíme, že výrobek dorazil, nebo do 1 týdne poté. Více informací. Podle našich zásad ochrany osobních údajů Odeslat

Příčiny poruch u zpracovatelů potravin

Tento druh zařízení má mnoho součástí a je obtížné přesně určit, co je rozbité. Především, pokud je stroj v záruce. nikdy jej sami nerozebírejte, abyste neporušili podmínky servisní smlouvy (viz „Servisní smlouva“).(Viz také Profesionální kuchyňské vybavení. fikce, která je stále s námi).

Stojí za to ho pořádně umýt, posbírat všechny doklady, které k němu byly přiloženy, a odvézt ho do nejbližšího značkového servisu.

Tip: Pokud nevíte, kam s vadným spotřebičem, vyplatí se podívat se na záruční list. Musí na něm být povinně uvedeno telefonní číslo a adresa opravárenského střediska.

Existují však případy, kdy kombajn selhal po uplynutí záruční doby, a v takové situaci existují dvě logická východiska:

Náhradní díly pro Bosch

Časté problémy se spotřebiči Bosch

Chcete-li zjistit příčinu poruchy zařízení, musíte pečlivě rozebrat kryt a zkontrolovat všechny vnitřní části. Může se jednat o plastový díl, který lze snadno vyměnit vlastníma rukama.

Jednotlivé náhradní díly jsou k dispozici u specializovaných prodejců nebo v dílnách, které se zabývají demontáží použitých sklízecích mlátiček. Hlavní výhodou vlastní výměny jsou nízké náklady na opravu.

Mezi nejčastější závady patří:

 • spálený motor. stroj nebude fungovat vůbec;
 • Problémy s částmi motoru nebo speciální řídicí deskou. Stroj vydává neobvyklý hluk, zapáchá po spáleném vedení nebo se čas od času sám vypne;
 • Tryska nebo držák víka mohou být zlomené.

Po demontáži skříně je nutné odložit všechny díly, které vypadají vadně. Spálené a rozbité prvky musí být nahrazeny novými, původními nebo podobnými.

Pokud je závada v oblasti elektroniky, například pokud je vadná řídicí deska, je třeba ji rovněž vyměnit. Ale bez speciálního vybavení a znalostí bude poměrně obtížné provést.

Schéma demontáže

 • Odpojení spotřebiče od sítě. Pokud nejsou podrobné pokyny ztraceny, zkontrolujte seznam dílů a zkontrolujte je postupně.
 • Kontrola hnacího hřídele, převodovky a motoru.
 • Poté přijde na řadu odšťavňovač, hlavní disk mixéru a všechny nástavce.
 • Kontrola ostatních dílů. převodů, nádob, spínačů a kartáčů.

Kuchyňský robot Bosch je možné opravit svépomocí

Proč lidé nemohou na YouTube najít požadovaná videa?? Celá pointa je v tom, že ten člověk nedokáže vymyslet nic nového a vyhledat si to. Došla mu představivost. Už sledoval spoustu různých kanálů a nechce se dívat na nic jiného (z toho, co sledoval předtím), ale co dělat v této situaci?? Chcete-li najít video na YouTube, které vyhovuje vašim potřebám, pokračujte ve vyhledávání. Čím těžší je hledání, tím lepší je výsledek hledání. Nezapomeňte, že stačí najít jen několik (zajímavých) kanálů a můžete je sledovat celý týden nebo dokonce měsíc. Pokud vám tedy chybí představivost a nechcete hledat, můžete se zeptat svých přátel a známých, co sledují na YouTube. Možná vám doporučí originální videoblogery, které mají rádi. Možná se zalíbí i vám a stanete se jejich odběrateli!

Převodník videa z YouTube Náš online převodník videa umožňuje stahovat videa z YouTube do formátů webm, mp4, 3gpp, flv, mp3.

Jedná se o výběr rozhlasových stanic z hlediska zemí, stylů a kvality. Světové rozhlasové stanice, více než 1000 populárních rozhlasových stanic.

Živé vysílání z webových kamer zdarma. streamování online.

Naše online televize nabízí více než 300 televizních kanálů podle vašeho výběru v mnoha žánrech. Vysílání televizních kanálů zdarma.

Skvělý způsob, jak navázat nový vztah a rozšířit ho v reálném světě. Příležitostný videochat (ruleta chat), publikum tvoří lidé z celého světa.

K přípravě různých prvních jídel i speciálních jídel pro děti se používají různé kuchyňské roboty. Kvůli častému používání se však rychle rozpadají. Mixéry Braun, Turbo, Philips, Bosch a další lze snadno opravit vlastníma rukama.

Struktura tohoto zařízení je velmi jednoduchá. Mixér se v podstatě skládá z elektrického motoru, trysky a nádoby (pouze u stacionárních mixérů). Existují dva typy spotřebičů:

Ruční jsou tvořeny motorem s rukojetí, ke které je připojena tryska. Hlavní rozdíl mezi ručním a stacionárním mixérem spočívá v principu činnosti. Miska stacionárního stroje je naplněna potravinami, které se sekají noži na dně mísy. Ruční mixér je naopak ponořen do nádoby (obvykle speciální kádinky) a mixuje potraviny na libovolné úrovni.

 • Zařízení se neotáčí. S voličem rychlosti nožů je problém;
 • Domácí spotřebič neseká nebo nepracuje dobře. U mixérů a míchaček je velmi důležitý výkon. Pokud jste si nevybrali výkonný nebo kvalitní typ, bude účinnost nízká;
 • Spotřebič se nezapne. Může se stát, že se uvnitř skartovače něco zaseklo nebo že motor vyhořel z příliš intenzivní práce. V některých případech má na skartovačku vliv také pokles napětí v síti;
 • Nelze přepínat režimy. Pravděpodobně se jedná o problém s pohonem nebo řídicím systémem;
 • Nůž je zlomený. Nejčastější problém. Tyto díly mixéru jsou k dostání téměř v každém značkovém obchodě (Vitek, Redmond RHB, Scarlett. Scarlett atd.). д.), jejich oprava je nemožná, proto se provádí výměna.

Jak opravit mixér

Před opravou je nutné zařízení rozebrat. Je nutné si hned uvědomit, že demontáž ponorného mixéru Brown, Saturn, Bork a Vitek je nemožná. Jejich konstrukce je z lisovaného plastu. Do základny je připájen plastový kroužek, který nelze vyjmout. Z tohoto důvodu existují pouze dvě možná řešení, pokud se mixér porouchá:

 • Okamžitě si kupte nový. Bohužel ne každé servisní středisko poskytuje záruční opravy těchto mixérů;
 • Odpojte panel od sítě. Tělo je spojeno technologií pájení plastů, takže je lze rozebrat pomocí vysokoteplotních technik. Pouzdro je třeba opatrně rozříznout a do řezu vložit několik kovových destiček nebo jehel. Musí se zahřát a roztavený plast se musí odstranit. Plast lze po opravě přilepit.

Skříň obsahuje hlavní část mixéru. motor, vřeteno, ovládací skříňku (obvody, které pomáhají nastavit provozní režimy mixéru atd.) a hnací hřídel. д.). Po demontáži lze požadovaný díl vyměnit za funkční nebo vyčistit kontakty spotřebiče.

Poněkud složitějším případem je demontáž stacionárního mixéru. Skládá se ze speciálně tvarované mísy (často válcové nebo lichoběžníkové), nože, elektromotoru, hřídele a vřetena. Když je spotřebič zapojen, hřídel s vřetenem přenáší točivý moment na nůž, který se pohybuje a krájí potraviny v misce. Miska je uzavřena víkem, které zabraňuje vypadávání jídla rozšířenou horní částí. Lopatkou lze otáčet po pevně stanovenou dobu (některé modely Moulinex, Polaris a Redmond mají zabudovaný časovač) nebo dokud se kontakty nerozpojí.

K domácí demontáži mixéru budete potřebovat šroubovák nebo klíč v závislosti na typu nástavce. Kryt pouzdra je přišroubován nebo přišroubován maticí, většinou s levým závitem. Jsou odstraněny, tělo je odstraněno. Pod ním je motor, hřídel a vřeteno. Nejprve je třeba zkontrolovat hřídel; neměla by mít žádné rýhy ani zjevné nerovnosti. V případě potřeby můžete nůž vyměnit: