Jaký je rozdíl mezi kultivátorem a kypřičem?

Kdy používáte kypřič??

Motorové kypřiče jsou minitraktory pro práci na velkých plochách. Jejich hlavní výhoda. Připojení dalšího vybavení pro zemědělství nebo setí, sklizeň a přípravu půdy na zimu. Minitraktory se obvykle kupují pro velké farmy a velké plochy půdy. Toto:

 • polní práce na farmách a v kolektivních zemědělských podnicích,
 • Pěstování plodin,
 • sklizeň,
 • použití stroje na úklid spadané trávy, listí a odpadků v parcích a zahradách,
 • odklízení sněhu v parcích a na zemědělské půdě.

Výrazně rozšiřuje funkčnost minitraktorů s namontovaným zařízením, které se prodává jako sada s technologií a lze je zakoupit samostatně. nejdůležitějšími položkami jsou různé kypřiče, trysky a dokonce i odvodňovací čerpadla.

Životnost motoru: Které stroje jsou spolehlivější?

Zpětná vazba na spolehlivost obou technických zařízení je velmi různorodá. Obecně lze říci, že jde o relativní záležitost. Jednonápravový traktor i kultivátor jsou přece vybaveny benzinovými motory různých výrobců. Pokud je motor dobrý a odolný a šlape jako hodinky, vydrží déle. Pokud je motor levný, spolehlivost stroje se několikanásobně snižuje. Hodně také záleží na provozních podmínkách: kde a jak často je stroj provozován, jakou zátěž snese, jaký typ půdy a velikost pozemků.

Dieselové kultivátory jsou považovány za nejodolnější a s nejdelší životností. Vodou chlazený vznětový motor má řádově delší životnost.

Rozdíl mezi kultivátorem a kypřičem

Mnoho uživatelů mezi nimi nevidí rozdíl a domnívá se, že jednoosý traktor a kypřič jsou jedno a totéž. Ve skutečnosti jsou mezi nimi některé zásadní rozdíly.

Hlavní rozdíl je ve funkčnosti: kultivátor zpracovává půdu pomocí radlice, jednonápravový traktor může také kypřit půdu pomocí radlice, ale často se používá s těžším pluhem pro hlubší orbu. Důvodem jsou značné rozdíly v konstrukci a výkonu.

Před nákupem jednonápravového traktoru nebo kultivátoru je důležité pochopit rozdíly mezi nimi.

 • jednonápravový traktor
 • Kultivátor

Jak se uživit mini farmařením a zajistit si kvalitní zeleninu (1.díl kultivace louky na záhony)

Kdy kultivátor použít

Základním prvkem kultivátoru je sekční rotační nářadí s pracovním záběrem 35 až 100 cm. hlavní funkcí stroje je zpracování půdy. Díky odnímatelným sekcím lze jejich pracovní šířku přizpůsobit různým plodinám. Připevnění rumpálu k zemi vede k pohybu vpřed.

Obvykle se používají benzínové motory o objemu 3 až 6 litrů.с., a jejich hmotnost začíná na 20 kg.

Všechny tyto funkce přispívají k funkčnosti strojů. S jejich pomocí vystupují:

Malé, lehké kultivátory. kolem 20 kg. jsou nepostradatelné pro obdělávání záhonů a skleníků.

READ  Jaký olej se nalije do řetězce řetězu

Pokud je třeba obdělávat zahradu nebo letní chatu o rozloze 15-20 akrů, jsou vhodné kultivátory o hmotnosti 40 kg a více.

Těžší stroje (od 50 kg) fungují podobně jako lehké kypřiče. Někdy jsou vybaveny převodovkami, takže je možné pracovat s přídavnými zařízeními: koly s radlicemi, pluhy, hřeblovacími zařízeními. Ačkoli kvalitou obdělávání půdy jsou horší než motorové kypřiče.

Motorové kultivátory mají své opodstatnění na malých plochách a ve sklenících. Tyto stroje jsou v takových podmínkách často upřednostňovány před motorovými kypřiči, protože nemusí pracovat tvrdě a hluboko a jsou také levnější. Zpracování půdy a rozteč řádků jsou dokonalé.

Vlastnosti motorových kypřičů

Kypřič je vybaven benzínovým nebo elektrickým motorem. Jejich hlavním účelem je na rozdíl od motorových kypřičů kypření půdy. Hlavní rozdíly:

 • Není vhodné je používat k přepravě.
 • Nevhodné pro spojení s aktivním nářadím.
 • Hlavní metodou zpracování půdy je frézování.
 • Pneumatickými koly jsou vybaveny pouze některé modely.
 • Konstrukce rámu závisí na hmotnosti stroje.
 • Výkon pohonné jednotky se pohybuje do 16 koní.
 • Hmotnost 1060 kg.
 • Převodovka je jednostupňová. K dispozici je reverzní otáčení kypřiče.

Všechny nástroje jsou k dispozici v různých verzích od různých výrobců. Kultivátory. lehké, střední a těžké. mají různý výkon v závislosti na obdělávané ploše. Lehké elektrické nářadí je vhodné pro kultivaci půdy v uzavřených sklenících.

Důležité! Hladinu oleje je třeba kontrolovat před každým spuštěním a doporučuje se dělat přestávky v provozu, aby nedošlo k přehřátí motoru.

Před nákupem je třeba si uvědomit následující vlastnosti:

Hlavní rozdíly mezi všemi modely jsou v maximálním hodinovém výkonu.

Kultivátor

Tato zařízení jsou potřebná především pro zpracování půdy. Jejich hlavním účelem je příprava půdy pro setí, zlepšení struktury půdy a promíchání hnojiva s půdou. Hlavním prvkem tohoto druhu zařízení jsou frézy, které se zařezávají do půdy a vyorávají ji. Jejich vysoká rychlost umožňuje orbu bez větší námahy. Volba techniky závisí na velikosti plochy: například pokud je plocha malá (např. 6 akrů), je vhodné použít lehčí kypřič. Na dnešním trhu lze navíc najít různé druhy kultivátorů: elektrické, benzínové a dieselové varianty.

Kultivátor

Jednonápravový traktor a motorový kypřič. jaký je mezi nimi rozdíl? a co mají společného?

Jatana Kramt

Slova „motokultivátor“ a „jednonápravový traktor“ jsou často zaměňovány, a marně. tyto stroje, i když podobné konstrukce, a jsou nepostradatelnými pomocníky při provádění zemědělských prací na zahradě, dacha pozemky, ale stále není totožný. Hlavní a zásadní rozdíl mezi nimi spočívá v tom, že nejdůležitější a jedinou funkcí je výkonný kypřič, zatímco kráčející traktor je univerzální jednotka, kterou lze použít pro různé práce a která je schopna používat speciální tažené nebo nesené nářadí. Všechny kypřiče a motorové kypřiče jsou vybaveny rotačními kypřiči, kterými obsluha snadno zpracovává půdu. Motorový kypřič má obvykle dvě hřídele. na jedné jsou hnací kola a na druhé nářadí. U motorových kypřičů lze kola obvykle namontovat pouze místo nožů. Liší se pouze výkonem motoru a hmotností celé jednotky. Ale zemědělské práce. neslouží jen k obdělávání půdy. Jiné práce vyžadují speciální tažené nebo závěsné nářadí, které se častěji vyskytuje u různých motorových kypřičů. Kromě obdělávání půdy kypřič také seká trávu. Pro tento účel existují dva hlavní typy sekaček: žací lišty a rotační sekačky. Podle nastavení výšky sečení trávy lze sekačky zhruba rozdělit na sekačky na seno a sekačky na trávu. V zimě můžete ke šlapacímu traktoru připojit také lopatu na sníh. Sněhová fréza pracuje rychle a efektivně a pro zametání listí z příjezdové cesty na podzim nebo na jaře je k dispozici speciální mechanický kartáč. Kypřiče i motorové kypřiče lze rozdělit do tří tříd:.Lehké motorové kypřiče a kultivátory.Středně výkonné kultivátory a kypřiče.Těžké kypřiče. Lehké převodovky jsou určeny pro muže s průměrnou fyzickou zdatností, střední a těžké převodovky pro profesionály (zemědělce nebo pracovníky komunálních služeb). Při výběru motorového kypřiče a nářadí pro zpracování půdy je důležitým faktorem spotřeba paliva. Je také důležité znát nejen vlastnosti motoru a přídavného zařízení, ale také vlastnosti spojky převodovky. Pokud je stroj vybaven klínovou spojkou, připravte se na časté seřizování, kontrolu napnutí řemene a jeho včasnou výměnu. Vícekotoučová a kotoučová spojka, která se používá u dovážených strojů, je v provozu výrazně spolehlivější. Dbejte na konstrukci a ochranu samotné převodovky. zjistěte, jak dobře jste chráněni před nečistotami a cizími předměty, jak přístupné jsou třecí části pro mazání a jak často musíte provádět preventivní údržbu.

READ  Jak správně opravit rohy na stropním soklu

Valerij Svistunov

Motorový kultivátor. jen pro kultivaci. Jednonápravový traktor má různá přídavná zařízení, stejně jako traktor. Každý rok přibývají další a další. čerpadlo, kotoučová pila, hoblík, šnek na vrtání. Kromě toho, co jsem právě řekl.

anatoly yakovlev

Mám Dobrynya 7.0.,Používám ho ke kultivaci, sázení brambor, máčení, kopání. K dispozici je kardanová hřídel, je možné zavěsit přívěs. Valery má tedy zčásti pravdu, zčásti se mýlí.

Valentin Shvetsov

Prakticky v žádném případě. Jednonápravový traktor má jen více funkcí a je vybaven přepravními koly. Pro rumpál jsou k dispozici samostatně. Výběr modelů je bohatý, doporučuji vzít s šestihrannou výstupní hřídelí pro kola (frézky).

jaký, rozdíl, mezi, kultivátorem, kypřičem

Hlavním rozdílem mezi oběma modely je rozdílná nabídka možností a jejich funkčnost.

Kultivátor

Hlavní rozdíl mezi kultivátorem a kypřičem je ve funkčnosti. Toto zařízení je určeno pouze pro zpracování půdy a používá se sezónně. Nepostradatelnou součástí kultivátoru je rotační motyka, která orá půdu.

Na trhu jsou různé modely kultivátorů s různým výkonem. K dispozici jsou také benzínové, elektrické a dieselové modely.

Jedinou nevýhodou, kterou lze vyzdvihnout, je úzké zaměření zařízení.

jednonápravový traktor

Rozdíl mezi Moto-blockem a motorovým kypřičem je ve vysoké funkčnosti. Zařízení lze použít k obdělávání půdy, sklizni, sekání trávy, úklidu zahrady, přepravě zboží, odklízení sněhu a mnoha dalším činnostem. To je dáno možností používat širokou škálu nástavců Spectra a výkonným motorem, který je nezbytnou součástí přístroje.

 • vyšší moc práce;
 • všechny typy půdy;
 • manévrovatelnost, vysoká průchodnost;
 • Všestrannost díky použití přídavných zařízení.

Nevýhodou těchto strojů jsou jejich poměrně velké rozměry a vyšší cena.

Produktivita: porovnání podobných modelů

Power. Z hlediska výkonu opět vítězí jednonápravový traktor: vyšší rychlost, výkonnější motor. Kultivátory častěji 1 až 6 l.s, zatímco 6 až 13 liber.с. V obou řadách však existují modely s nízkým výkonem a vysoce výkonné modely. Ani ten nejproduktivnější kultivátor se nemůže rovnat těžkému a výkonnému traktoru, který dokáže půdu zkypřit bez větší námahy, zatímco malý buď neutáhne, nebo spálí motor.

READ  Jaký je průměr plamene řezačky lépe si vybrat

Pracovní oblast. Odborníci doporučují použít kultivátor, pokud je plocha zahrady do 20 akrů, a jednonápravový traktor, pokud je plocha pole větší než 30 akrů. To znamená, že jednonápravový traktor zvládne práci malého zemědělce a kultivátor zvládne práci na chalupě a malém venkově.

Hloubka a šířka kultivace. Rýč může dosahovat šířky až 90 cm, zatímco kypřič může dosahovat šířky až 130 cm. Nastavitelná pracovní šířka na obou strojích. Hloubka orby je u kypřiče větší díky jeho hmotnosti a většímu výkonu.

Rychlost. Z obou traktorů je pouze jednonápravový traktor samojízdný. Kultivátor může být poháněn na krátkou vzdálenost otáčením kypřiče a zachycováním půdy na předních kolech. Připojením přívěsu s koly k rumpálu se proto stroj změní na vozidlo pro přepravu malých nákladů. Rychlost takového traktoru je malá, regulace rychlosti je až na 6 rychlostních stupňů.

Obtížně kontrolovatelné. V tomto okamžiku kultivátor vyhrává. Ovládání kormidla není snadné. vyžaduje velkou sílu, zejména v rukou, a určitou zručnost. Hmotnost kultivátoru začíná na 30 kg při výkonu 4 litry.с., ale rumpál může mít hmotnost až 50 kg. Vzhledem k jeho výkonu, manévrovatelnosti a velkým rozměrům je nutné naučit se takový stroj ovládat. Existují modely s dalšími funkcemi, které usnadňují ovládání rumpálu:

 • Elektrický startér Přístroj se startuje klíčkem. To je důležité zejména v chladnějších obdobích a při provozu motoru na naftu.
 • Uzávěrka diferenciálu pro jedno otočné kolo a druhé zůstává zapnuté. Tato funkce umožňuje snadné otáčení stroje kolem jeho osy.

Kompaktní a lehký stroj se snadno ovládá.

Přeprava. Pro přepravu kultivátoru postačí nosič zavazadel, zatímco pro přepravu motorového kypřiče nebo samojízdného stroje je zapotřebí speciální přívěs.