Spotřeba paliva STIHL FS 250 za hodinu

STIHL FS 250

Hledáte pozitivní a negativní recenze na STIHL FS 250?

Shromáždili jsme 26 negativních, záporných a kladných recenzí z 11 zdrojů.

Vysvětlujeme výhody a nevýhody modelu STIHL FS 250. Nic neskrýváme a uvádíme všechny pozitivní i negativní upřímné recenze zákazníků na STIHL FS 250, stejně jako alternativy. Stojí to za to? Rozhodnutí je na vás!

Sekačka STIHL FS 250

spotřeba, paliva, stihl, hodinu

Profesionální sekačku STIHL FS 250 můžete použít na středně velkých až velkých plochách, kde potřebujete vyčistit trávu, plevel a mladý porost. Používá se jak v domácnostech, tak i u zaměstnanců komunálních služeb a silničních služeb, používá se v lesnictví. Vyrobeno v Německu, což vám dává jistotu špičkové kvality zpracování a dílů. Na trhu je však spousta levných napodobenin originálních výrobků STIHL. Abyste se vyhnuli koupi kopie této sekačky, doporučujeme vám zkontrolovat výrobní číslo na motoru a číslo zapsané v záručním listě. Zakoupením sekačky STIHL fs 250 od výrobce nebo některého z našich prodejců získáte plnou záruku proti nákupu padělku.

sekačka je poháněna dvoutaktním spalovacím motorem se zdvihovým objemem 40,2 cm³ a jmenovitým výkonem 2,2 k. Grasshopper je vybaven jednodílným výložníkem z vysoce pevného materiálu, rukojetí ve tvaru U s nastavením bez použití nářadí a pohodlně umístěnými ovládacími prvky. Motor sekačky se snadno startuje i po delší odstávce. Je to díky nejmodernějšímu systému Elasto Start a čerpadlu Primerick. Stabilní výkon motoru zajišťuje speciální expanzní kloub, který zabraňuje obohacení směsi v případě ucpání vzduchového filtru. Majitelé a uživatelé křovinořezu STIHL fs 250 popisují kvalitu systému tlumení vibrací, díky kterému lze křovinořez používat dlouhou dobu, aniž by docházelo k namáhání rukou a zad.

 • Zařízení se vyrábí v německém výrobním závodě společnosti;
 • Dlouhá životnost, vysoká udržovatelnost a široká dostupnost náhradních dílů;
 • Záruka výrobce až 24 měsíců
 • Rozsáhlá síť servisních středisek
 • Bohaté vybavení.

Standardní výbava a cena profesionálního křovinořezu STIHL fs 250

 • Prodejní balení v originální krabici;
 • Průvodní doklady se záručním listem;
 • Karoserie s dvoutaktním benzinovým motorem;
 • Upevnění na opasek typu batoh;
 • Servisní a opravárenská sada pro benzínové vyžínače STIHL;
 • Dvojitý nůž GSB 230 mm na trávu;
 • Ochranné brýle.

Vezměte prosím na vědomí, že strunová hlava není součástí standardní dodávky tohoto modelu a je nutné ji zakoupit zvlášť.

Profesionální sekačka na trávu STIHL fs 250 je k dispozici na domovské stránce společnosti STIHL za cenu 485 USD.

Technické údaje, návod k obsluze Benzínové křovinořezy STIHL fs 250

Zde si můžete prohlédnout a stáhnout servisní a uživatelskou příručku STIHL fs 250: https://sadteh24.ru/_documents/91/89/8991/stihl_fs_120_250.pdf.

Zahájení provozu, obsluha a údržba benzínového křovinořezu STIHL fs 250

 • Při koupi nářadí zkontrolujte, zda je kompletní, zkontrolujte, zda není křovinořez viditelně poškozen, a nechte prodejce provést zkušební provoz motoru, abyste se ujistili, že je funkční;
 • Než začnete stroj sestavovat a používat, seznamte se s jeho technickými a výkonnostními parametry a pečlivě si přečtěte bezpečnostní pokyny pro práci s benzínovou sekačkou;
 • Stroj musí být sestaven podle pokynů výrobce;
 • Křovinořez STIHL FS 250 je naplněn exkluzivní palivovou směsí STIHL MotoMix. Tento výrobek však není dostupný na všech trzích, a proto mnoho majitelů nářadí používá doma vyrobené palivo z kvalitního benzínu AI 92 až AI 95 a olej pro dvoutaktní benzinové motory. Palivo pro strunovou sekačku se používá v poměru 1 (olej) ku 50 (benzín). Doporučené motorové oleje: STIHL HP, HP Super, HP Ultra;
 • Moderní sekačka STIHL nevyžaduje speciální záběhový cyklus, ale výrobce doporučuje první dvě nebo tři náplně spustit střídmě, aniž by došlo k přehřátí nebo přetížení motoru;
 • Každých 12-15 motohodin proveďte údržbu a vyčistěte filtry (palivový a vzduchový);
 • Pokud je motor sekačky nestabilní, vyčistěte a seřiďte karburátor, vyměňte zapalovací svíčku za novou, vyčistěte odvzdušňovací svíčku (odvzdušňovací svíčku vyčistěte jemnou jehlou);
 • Pravidelně (po každých 12-15 hodinách provozu) čistěte tlumič výfuku od prachu, sazí a vodního kamene. V případě vyhoření vyměňte tlumič za nový;
 • Nedovolte, aby se motor sekačky přehříval: udržujte větrací otvory čisté;
 • Na konci sezóny vypusťte starou palivovou směs a vyčistěte strunovou sekačku. Nářadí lze skladovat na suchém, dobře větraném místě.

Výhody a nevýhody sekačky STIHL fs 250

 • Nezničitelný motor s nízkými nároky na údržbu;
 • Nízká spotřeba paliva;
 • Jeho vysoký výkon;
 • Multifunkční rukojeť;
 • Systém nastavení rukojeti bez použití nářadí;
 • Moderní systém Elasto Start;
 • Dvojitý ramenní popruh.

STIHL fs 250 po třech letech provozu:

Jak správně obsluhovat benzínovou sekačku STIHL fs 250:

STIHL fs 250: recenze majitelů a uživatelů

Andrey Nikitin, Tambovská oblast, 46 let

мотокоса STIHL FS-250 спустя 4 сезона��

Vlastním motorovou pilu STIHL fs 250 již více než šest let. Mám předchozí zkušenosti s jinými benzínovými vyžínači. Sekačka Stihl je ve většině ohledů překonává. Výkonný, robustní motor s vynikající spotřebou paliva. Dalším důležitým detailem je profesionální benzínový křovinořez STIHL fs 250 se vzduchovým filtrem a klimatizací, která chrání palivovou směs v případě znečištění filtračního elementu. Antivibrační systém funguje dobře. Strunová sekačka sice váží více než 7 kg, ale je třeba vzít v úvahu její profesionální status a výkon. Jednou z chyb sekačky je absence vyžínače v základní sadě.

Vladlen Anufriev, Altai Krai, 37 let

Předloni jsem si koupil sekačku STIHL fs 250. Takový výkonný nástroj je potřeba, protože zahrada se nachází v blízkosti lesa a na louce neustále vyrůstají mladé stromky. Sekačka velmi dobře vyčistila pole od křovin. Trávu seká velmi dobře, ale antivibrační systém je nedostatečně vyvinutý, a proto je těžké dosáhnout dokonalého trávníku. Žádné stížnosti na motor, jede na první nebo druhý čas a běží stabilně. Spotřeba paliva je velmi nízká a velká nádrž umožňuje pracovat dlouhou dobu bez doplňování paliva.

Výhody: kvalitní motor s nízkou spotřebou paliva, dobrá ovladatelnost v porostu, snadný přístup k ovládacím prvkům;

Slabé stránky: antivibrační systém nefunguje správně.

Chod křovinořezu STIHL FS 250

Stejně jako všechno benzínové nářadí vyžaduje i STIHL FS 250 servisní záběh.

Mělo by být provedeno v následujícím pořadí:

 • Nejprve je třeba připravit novou palivovou směs a naplnit ji do běžné nádrže sekačky;
 • Zkontrolujte a případně namažte převodovku křovinořezu STIHL;
 • Poté nastartujte motor vyžínače a nechte jej 5 minut vychladnout. Poté na 10 minut stáhněte plynovou rukojeť do poloviny. To by se mělo provádět v 30sekundových intervalech;
 • Poté sekačku vypněte a nechte ji 20 minut vychladnout;
 • Poté je třeba sekačku na trávu znovu spustit a uvést ji do plného provozu.

Po zkušební jízdě je sekačka STIHL FS 250 připravena k plnému provozu. Pro prodloužení životnosti sekačky je nezbytná pravidelná kontrola vzduchového filtru a mazání převodovky.

Návod k použití

Sekačka STIHL FS250 je známá svou spolehlivostí, dlouhou životností a absencí systémových závad. Majitelé se občas vyjadřují k hlučnosti a odolnosti stroje proti vibracím.

Nejčastějšími příčinami poškození jsou nesprávná montáž a používání žacích hlav, nožů a disků. Proto je třeba v zájmu bezpečnosti zařízení dbát zvýšené opatrnosti při montáži řezných nástrojů a ochranných krytů.

Faktory ovlivňující spotřebu benzinu

To je hodně, když uvážíte, že druhá varianta tohoto stroje, elektrická, neběží déle než dvacet minut.

Benzínové vyžínače trávy jsou obvykle vybaveny dvoutaktním motorem. Odborníci doporučují používat palivo s oktanovým číslem alespoň Ai-92 smíchané s olejem.

Spotřebu benzinu ovlivňují čtyři faktory.

POWER. Čím vyšší je výkon, tím více paliva čtyřtaktní motor potřebuje. Je však vždy nutné upřednostňovat vyšší hodnoty této charakteristiky?? Čtyřtaktní motory spotřebují více paliva než dvoutaktní motory, a proto mají vyšší výkon.

Stroje v tomto smyslu se běžně dělí do skupin, z nichž každá odpovídá určité oblasti použití. Motor může být:

Ukazuje se, že malá domácí pohonná jednotka by měla mít dostatečně dlouhou dobu provozu bez doplňování paliva. Výrobce však ve snaze zlevnit a odlehčit tyto modely vybavuje nejen malými palivovými nádržemi, ale také motory, které je třeba v každém případě zastavit. Potřebují vychladnout.

Stroje s výkonem 1-3 koně se považují za poloprofesionální. Často jsou vybaveny účinnějšími a sofistikovanějšími motory.

tyto stroje mají nižší spotřebu paliva než jejich profesionální protějšky. Co se týče velikosti nádrže, jsou obvykle dimenzovány na přibližně jednu hodinu nepřetržitého provozu. Průzkumy mezi kupujícími a prodejci ukazují, že tato kategorie strojů je nejoblíbenější.

DŮLEŽITÉ NA ! Je obvyklé, že profesionální stroje jsou vzhledem ke svému postavení vybaveny výkonnými motory a velkými nádržemi. Pro usnadnění práce uživatele lze zavést možnost širokého ramenního popruhu.

Když mluvíme o takovém benzinovém vyžínači, máme na mysli, že spotřeba paliva v něm nemůže být úsporná. Vysoký výkon a velký záběr sečení totiž nevyhnutelně vedou k tomu, že takový stroj potřebuje velké množství paliva.

Za čtyřtaktní motor zaplatíte mnohem více než za dvoutaktní. Funguje však tak, že neprodukuje příliš mnoho emisí výfukových plynů. Nespálené a nespotřebované palivo přece mizí s nimi.

Pokud můžete zvolit provozní režim, je benzínová sekačka na trávu úspornější. V takovém případě se úprava paliva provádí podle potřeby.

PLOCHA OBLASTI A JEJÍ VELIKOST. Převážná část strojů je určena pro práci na rovném povrchu. Neexistují však ideální podmínky. Na cestě se často nacházejí například cihly a kameny, větve a pařezy.

To automaticky vede k vyšší spotřebě paliva. Proto byste se měli ujistit, že benzinový vyžínač má větší kola, pokud se na pozemku vyskytují nějaké nerovnosti. Ty by mohly stroji zajistit vysokou terénní pohyblivost. Tímto způsobem se sekačka na trávu nenamáhá a nespotřebovává větší množství paliva.

FUNKČNOST. Většina moderních verzí má další možnosti. Jako je například možnost sekat trávu v těžko přístupných zatáčkách nebo přecházet z jedné rychlosti na druhou. Je zřejmé, že to může celou práci značně usnadnit. Tyto možnosti však mohou znamenat i vyšší spotřebu paliva.

Spotřeba paliva sekačky STIHL 250

Společnost založil v roce 1926 německý podnikatel Andreas Stihl. Byl to právě on, kdo byl průkopníkem myšlenky usnadnit tesařskou práci, a to jak doslova, tak obrazně.

Jeho konstruktéři neúnavně pracovali na snížení nejen velikosti, ale i hmotnosti stroje.

Ano, elektrické řetězové pily se zrodily na počátku vývoje společnosti a zaujaly vedoucí postavení na trhu. Prodej se zvýšil a rozšířil do Evropy, Ameriky a dokonce i do Ruska.

Neustálý vývoj nejen technologie, ale i spotřebního materiálu vedl k vynálezu automatického mazání řetězů.

V roce 1950 byly stolní pily řezány tak nízko, že je mohl ovládat jeden člověk.

V roce 1964 byl vynalezen antivibrační systém.

O 4 roky později byly pily vybaveny elektrickým zapalovacím modulem.

Následující léta se vyznačovala výrazným pokrokem v oboru řetězových pil a zlepšenými technickými vlastnostmi.

S rozšiřováním sortimentu zemědělské techniky vznikla v roce 1977 první sekačka FS 80.

Současně byl vyvinut upravený převodový olej.

STIHL získává v roce 1992 všechny akcie rakouské společnosti VIKING a rozšiřuje svůj sortiment zahradní techniky.

Řetězové pily, mycí stroje, vysavače, sekačky a další stroje se vyznačují nejen inovativním designem, ale také kvalitou, spolehlivostí a snadnou obsluhou.

Vedení sekačky

Již více než 80 let si sekačky Stil poradí se všemi druhy vegetace nejen na zahradách, ale také na polích, v lesích, parcích a sadech.

Díky vynikajícímu výkonu, pohodlnému tvaru a použití nejnovějších technologií při vývoji jsou výrobky u spotřebitelů velmi oblíbené.

Jednoduché a snadno použitelné vyžínače s tichým chodem vám umožní sekat hustou trávu, kdekoli si budete přát. Obzvláště obratné v kopcovitém terénu, kde jsou samojízdné sekačky nepohodlné.

Motorové kypřiče Stil jsou k dispozici v široké škále modelů s různými vlastnostmi. Uživatel si může vybrat zařízení, které odpovídá jeho individuálním potřebám.

Široká nabídka lehkých a výkonných benzínových sekaček, křovinořezů, elektrického nářadí a bateriových zařízení.

Výhodou moderních motocyklů je dodržování bezpečnostních předpisů, dlouhá pracovní doba při maximálním zatížení a velká výkonová rezerva.

Blond vlasy

Lehké motokrosové kolo je nejen lehké a má nízkou spotřebu, ale také se snadno ovládá.

S ním můžete provést finální terénní úpravy.

Ideální pro použití v oblastech s mnoha různými typy krajinných překážek, jako jsou skály, stromy, keře, květinové záhony. Typ průvodce spuštěním.

Nabízené modely váží od 4 do 5 kg. a výkon motoru až 1 litr.с. Pro snadné používání je k dispozici ramenní popruh, který výrazně usnadňuje sekání.

Modely sekaček na trávu jsou poháněny benzínovým motorem 2-MIX, který snižuje spotřebu paliva a produkuje méně výfukových emisí.

Výkonné vyžínače trávy

Tato třída jednotek je profesionální a může být použita v průmyslovém měřítku. S těmito křovinořezy můžete obdělávat plochu až 50 hektarů, protože jsou vybaveny motorem o objemu 1 až 2,2 litru.с.

Typ průvodce spuštěním. Pomocí speciálních řezacích nožů můžete keř prořezat.

 • Křovinořez STIHL FS 70
 • STIHL FS 94 Motocos
 • STIHL FS 111 Motocos
 • Křovinořez STIHL FS 120
 • Křovinořez STIHL FS 131
 • Křovinořez STIHL FS 38
 • Křovinořez STIHL FS 250

Hmotnost sekačky 5 až 6,5 kg. Pro pohodlné používání je k dispozici ramenní popruh a ochranná deska na bedra.

Vyžínače trávy jsou vybaveny antivibračním systémem, který snižuje vibrace ručního ramene.

Praktická obouruční rukojeť je nastavitelná a usnadňuje ovládání stroje. Délka ramene je navržena pro vysoké osoby, které mohou pracovat v širokém oblouku, aniž by se ohýbaly.

Funkční rukojeť sekačky má všechny potřebné ovládací prvky. Elektronický systém zapalování umožňuje rychlý start motoru.

kW 3,1 2,3 Zdvihový objem motoru, cm3 45,4 Rozteč řetězu, palce 3 8 Tloušťka řetězu, mm 1,3 Objem palivové nádrže, l 0,47 Objem olejové nádrže, l 0,2 Délka lišty, palce 30-40 12-16 Hladina hluku, dB A 101 Záruka, roky 1 Hmotnost, kg 4,6 Návod k obsluze Podrobnosti o výrobku. Toto zařízení patří do domácí třídy, výrobce upozorňuje na zamýšlené použití nástroje, který se má používat v zahradních podmínkách.

Dnes je nepostradatelným nástrojem téměř v každé domácnosti, ať už se jedná o stavební, renovační nebo stavební práce. Například domácí strunová sekačka na trávu FS 55 je vybavena vyspělým motorem typu 2 MIX, který zajišťuje snížení škodlivých emisí a zlepšení spotřeby paliva, vybaveným přímým hnacím hřídelem.

Klady: Kvalitní, snadno ovladatelná, výkonná a robustní, dobře viditelná kapota.
Nevýhody: žádné nevýhody.
Reakce: Koupil jsem ho, abych vyčistil silně zarostlý pozemek, který jsem zdědil po podnikateli. Rozhodl jsem se, že si na tomto pozemku postavím dům, ale nejdřív jsem ho musel dát do pořádku. Vyžínač plevele STIHL FS 250 vyčistil plochu o rozloze 20 akrů za tři dny. Samozřejmě jsem pracoval s přestávkami, i když tahle sekačka by mohla jet hodiny bez přestávky, ale nejsem robot, potřeboval jsem si odpočinout. Sekačka je kvalitní. Snadno se ovládá, všechna tlačítka jsou v jedné rukojeti, dvojitý ramenní popruh usnadňuje manipulaci a deflektor zabraňuje vniknutí posekané trávy do sekačky během sekání.

Benzínové vyžínače mají zpravidla palivovou nádrž o objemu 0,5 až 1,5 litru, což ovlivňuje hmotnost nářadí a dobu provozu. Nejdelší provozní doba tohoto typu stroje je 40 minut, zatímco u elektrického stroje nepřesahuje 20 minut. Většina benzinových vyžínačů trávy je vybavena dvoutaktním motorem a doporučuje se používat palivo s oktanovým číslem ne nižším než Ai-92 smíchané s olejem.

Spotřebu benzínu strunové sekačky ovlivňují následující údaje:

 • Power. Čím výkonnější motor, tím více paliva potřebuje. Čtyřtaktní motory mají vyšší spotřebu paliva než dvoutaktní motory, ale jsou také podstatně výkonnější;
 • Plocha oblasti a její velikost. Většina vyžínačů je určena pro rovný terén, ale v cestě často stojí kameny, kmeny stromů a další nečistoty, což může ovlivnit náklady na palivo;
 • Sada funkcí. Mnoho moderních vyžínačů je vybaveno dalšími funkcemi. například sekáním trávy v těžko přístupných místech, možností přepínání z jedné rychlosti na druhou a dalšími, které výrazně usnadňují práci na stavbě. Někdy však také vyžadují vyšší spotřebu benzinu.

Ruční benzínové sekačky STIHL (STIHL): modely, technické údaje, fotografie

Křovinořezy STIHL jsou k dispozici v několika kategoriích výrobků: akumulátorové a elektrické vyžínače, lehké a výkonné sekačky, křovinořezy. Křovinořezy STIHL jsou v závislosti na výkonu motoru vhodné pro sekání měkké i tvrdé trávy, sekání divokých porostů a malých stromů, údržbu parků a zahrad, terénní úpravy, komunální služby a lesnictví.

Akumulátorové křovinořezy STIHL umožňují sekat trávník, kdykoli se vám zachce. V závislosti na vašich potřebách nabízí skupina kompaktní sekačku pro lehčí práci nebo robustnější model. Nejmenší model v rodině, akumulátorový křovinořez STIHL FSA 45, je dimenzován na 12 minut se strunou a 20 minut s plastovým nožem.

Nová, výkonná akumulátorová sekačka STIHL FSA 130 je již nyní bestsellerem, protože s akumulátorem AR 3000 a žacím ústrojím 260/2 pro tvrdou trávu dosahuje pracovní doby nejméně 420 minut. Hmotnost modelu je pouze 4,5 kg.

Nejoblíbenějšími modely jsou FSA 56 SET s akumulátorem a nabíječkou a STIHL FSA 90. Velkou výhodou bateriových sekaček je jejich nízký dopad na životní prostředí, tichý provoz a mobilita. Výkonný, elektronicky řízený bezkartáčový motor a 36V akumulátor zajišťují efektivní sečení, zejména v blízkosti společenských míst, kde není žádoucí nadměrný hluk a emise výfukových plynů.

Elektrické sekačky jsou určeny pro malé trávníky, květinové záhony, těžko přístupná místa a drobnou měkkou trávu. Vyžínače FSE 52, FSE 60 jsou ideální volbou pro dokončovací práce, kde platí omezení hlučnosti.

Domácí křovinořezy jsou nejrozšířenějším segmentem na trhu. Spotřebitelé si mohou zvolit libovolný model s objemem 0,9 litru.с. Až 1,2 litru.с. Tato řada řetězových pil STIHL je určena pro zahradní centra, údržbu tenisových kurtů, trávníků a malých ploch, které je třeba posekat. Jsou ideálním doplňkem výkonné sekačky pro větší plochy.

Jako žací hlavy se používají žací hlavy AutoCut C5-2, AutoCut 25-2 se žací linkou a 230mm dvoubřitým polymerovým nožem na trávu. Mezi nejoblíbenější modely patří STIHL FS 56, FS 38, FS 70 C-E. K dispozici s rovným nebo zakřiveným výložníkem. Benzínový vyžínač STIHL FS 55-R má kulatou rukojeť pro snadné manévrování mezi keři a stromy.

Výkonné benzínové křovinořezy STIHL pro všestranné použití

Sekačky STIHL s pojezdem v této výkonnostní třídě mají objem od 1,2 litru.с. Až 2,2 l.с. Velmi výkonné stroje schopné účinně sekat velké plochy vysoké trávy, plevele, malých keřů, suché trávy, rákosí, kopřiv.

Díky pevnému hnacímu hřídeli jsou tyto benzínové křovinořezy STIHL vhodné pro všechny aplikace: tříčepelové nože pro přerostlou trávu, speciální nože 230/2 pro trávu a kotoučové pily pro vyžínání keřů a mladých stromků.

Výhodou vysoce výkonných řad STIHL je nezávislost na elektrické síti nebo nabíječce a schopnost pracovat při vysokých otáčkách po delší dobu. Oblíbený model FS 130 je vybaven motorem 4-MIX, který vyvíjí vysokou trakci, rychle prořezává křoví a mrtvé dřevo, snadno se prořezává divokým porostem a řídkými stromy.

Extrémně výkonné stroje s inovativními motory o objemu 2,2 litru.с 3,8 л.с. se používá k profesionálnímu mýcení lesů, prořezávání lesních porostů, komunálním službám, parkům a terénním úpravám. Křovinořezy mohou pracovat efektivně a po dlouhou dobu bez ztráty kvality.

Křovinořezy STIHL jsou vybaveny řadou řezacích nástavců: noži na křoví a noži na dříví, sekacími noži. Benzínové vyžínače STIHL mohou řezat stromy s ocelovými noži o tloušťce kmene až 7 cm.

Některé verze (označené FR) mají motor s batohem a speciální hřídelí pro přenos točivého momentu. Sekačky STIHL s pojezdem a motorem s výložníkem se nazývají FS.

Výkonné křovinořezy STIHL FS 490 C-EM, FS 510 C-EM a FS 560 C-EM jsou vybaveny elektronickým systémem řízení motoru M-Tronic, který automaticky reguluje přívod paliva a časování zapalování. Díky použití technologie STIHL 2-MIX v motorech jsou úspornější a šetrnější k životnímu prostředí.

Pokud se objektivně podíváte na recenze křovinořezů STIHL a Husqvarna na různých fórech, dojdete k obecnému závěru, že tyto stroje jsou z hlediska spolehlivosti přibližně na stejné technické úrovni. Při porovnávání sekaček z hlediska bezpečnosti a pohodlí však někteří spotřebitelé dávají přednost značce Husqvarna.

Stínítko křovinořezů Husqvarna je větší, motor je celý zakrytý plastem, stroj se rozjíždí jemněji a snadněji nabírá rychlost. Všechny komponenty lze snadno a rychle opravit.

Elektrické nářadí STIHL se nespustí, má ostřejší zvuk a jeho plastový lak se kazí. Řetězové pily STIHL mají bezúdržbové převodovky, které nevyžadují dodatečné mazání. Na druhou stranu je třeba sekačku Husqvarna vždy mazat, aby byla zajištěna její dlouhá životnost. Pístová skupina STIHL si poradí i s nekvalitní palivovou směsí, aniž by se porouchala.

Velkou výhodou vyžínačů STIHL je ergonomické tlumení vibrací, které vám umožní pracovat dlouhou dobu bez únavy. Sekačky STIHL s pojezdem mají o 20 % nižší spotřebu paliva a o 70 % nižší emise. Bylo řečeno, že zapalování u Husqvarny je vlastně velkou nevýhodou, pokud jde o bezpečnost.

Řetězové pily STIHL jsou cenově mnohem výhodnější než pily Husqvarna. Obě značky jsou však velmi žádané, a proto si zaslouží své místo. Volba spotřebitele bude záviset spíše na jeho osobním vkusu než na konkrétních technických vlastnostech.

STIHL FS 55 VS Husqvarna 128R porovnání řetězových pil

Příručka k výrobku STIHL pro každý model vyžínače trávy STIHL obsahuje podrobné informace o konstrukci, principech činnosti a funkcích stroje. Pokud budete pečlivě dodržovat doporučení výrobce, výrazně tím prodloužíte životnost ruční sekačky.

 • Křovinořezy STIHL používají směs benzínu AI-92 a dvoutaktního motorového oleje STIHL v poměru 50:1.
 • Existuje několik značek značkového oleje; nejlepší je STIHL HP Ultra. Pokud používáte neoriginální motorový olej, smíchejte jej s palivem ve správném směšovacím poměru 25:1.
 • Na rozdíl od originální palivové směsi STIHL MotoMix, která si zachovává své vlastnosti až po dobu 2 let, by se palivová směs připravená k použití neměla dlouho skladovat (maximálně 1 měsíc).
 • K mazání převodovky používejte univerzální mazivo STIHL a kontrolujte jej každých 100 hodin. Vzduchový filtr se obvykle mění jednou ročně.
 • Broušení kovových řezných nástavců podle potřeby, obvykle stačí několik tahů pilníkem.

S elektrickými sekačkami nejsou problémy s palivem, ale při práci s elektrickým nářadím je třeba dodržovat některá zvláštní opatření. Bezpečnostní pojistka kabelu zabraňuje neočekávanému odpojení elektrických vyžínačů STIHL od sítě.

Akumulátorové křovinořezy STIHL mohou v závislosti na modelu pracovat 12 minut (FSA 45) až 420 minut (FSA 130) bez nutnosti dobíjení. sekačky jsou k dispozici s 36V baterií a nabíječkou nebo bez nich.

Doba recyklace se může lišit v závislosti na kapacitě baterie a typu nabíječky. Speciální rychlonabíječka AL 300 dobije akumulátor AP 160 za 25 minut a zajistí, že křovinořezy STIHL FSA 65 s akumulátorem budou pracovat přibližně jednu hodinu bez přerušení.

Možné závady, jejich odstraňování a opravy

Velkou výhodou křovinořezů STIHL je jejich jednoduchá konstrukce, robustnost a odolnost. Práce se strunovými sekačkami je z velké části na uvážení majitele. Výrobce upozorňuje na nutnost dodržovat pravidla bezpečného a správného provozu stroje:

 • Na řezací nástavce nainstalujte speciální kryty.
 • používání všech žacích zařízení. žacích hlavic, kovových a plastových žacích nožů. přesně v souladu s jejich určením.
 • Zvýšené riziko zpětného rázu při práci s pilovým kotoučem v černé oblasti.
 • Bezpečnostní opatření při práci s křovinořezem. dodržujte bezpečnou vzdálenost od řezaných stromů.
 • pilové listy by se měly vznášet přibližně 20 cm nad zemí.
 • Dodržujte následující provozní podmínky: 20 minut práce/odpočinku u elektrických a benzínových domácích modelů, 50 minut u profesionálních modelů./ odpočinek 10 min.
 • Před delším stáním nebo uskladněním sekačky STIHL vypusťte z nádrže všechno palivo, aby nedošlo k jejímu poškození.

Po delší době provozu s plným zatížením se doporučuje nechat ruční sekačku STIHL několik minut běžet naprázdno. Toto opatření pomůže zabránit stagnaci tepla v karburátoru a zapalovacím systému a sníží namáhání součástí pohonu, protože přebytečné teplo bude odváděno prouděním vzduchu.

Nejčastější poruchy může vyřešit majitel:

 • Motor se při volnoběhu zastavuje. Nastavte regulátor volnoběhu jako obvykle.
 • Řezací nástavec se při volnoběhu pohybuje. otáčejte šroubem volnoběhu proti směru hodinových ručiček, dokud se nástavec nezastaví, pak otáčejte stejným směrem ještě asi o 1/2 až 1 otáčku.
 • Časté zadrhávání. nechte zkontrolovat a vyčistit palivové potrubí.
 • Při práci s nůžkami na živé ploty STIHL v chladném počasí nezapomeňte přepnout na zimní režim. předehřívací soupravu.
 • Pokud motor se správně seřízeným karburátorem a čistým vzduchovým filtrem neběží uspokojivě, nechte zkontrolovat, zda se v tlumiči nezadírá.
 • Model. FS 38 Autocut.
 • Hmotnost. 4,1 kg (bez řezacího nástavce).
 • Délka křovinořezu. 147 cm (bez žacího nástavce).
 • Typ motoru. dvoutaktní.
 • Objem válce. 27,2 cm3. viz.
 • Výkon. 0,9 litru.с.
 • Typ paliva. benzín.
 • Spotřeba benzínu. 0,32 l/hod.
 • Objem palivové nádrže. 0,33 l.
 • Rukojeť. kulatá rukojeť.
 • Průměr řezu. 380 mm.
 • Maximální otáčky pracovní hlavy. 9500 ot/min.
 • Antivibrační systém. namontován.
 • Systém Easy Start. namontován.
 • Řezací nástavec. řezací hlava AutoCut C 5-2 (součástí dodávky).

STIHL FS38. nejlehčí mobilní verze s výkonem 0,9 litru.с., Určeno pro domácí použití.

 • Moderní elektronický systém zapalování zajišťuje spolehlivé startování a bezproblémový chod motoru.
 • Obsluha má možnost doplnit palivo do karburátoru pomocí palivového čerpadla.
 • Optimální manévrovatelnost zajišťuje rukojeť ve tvaru písmene D, která usnadňuje ovládání křovinořezu STIHL ve stísněných pracovních podmínkách.
 • Všechny ovládací páky jsou umístěny na multifunkční rukojeti (R) pro bezpečnou a spolehlivou obsluhu sekačky STIHL 38.
 • Se žacím ústrojím AutoCut C5-2 je průměr sečení 380 mm.
 • Ergonomický ramenní popruh vám umožní snadno držet křovinořez STIHL na rameni a koordinovat pohyby při sekání.
 • Nízká hmotnost křovinořezu (4,1 kg).), kompaktní konstrukce, nízká hmotnost a racionální základní nastavení. tyto vlastnosti dělají ze sekačky STIHL 38 mimořádně pohodlnou sekačku.

Každá sekačka STIHL je poháněna motorem a navržena speciálně pro danou práci. Výrobce výslovně nedoporučuje samočinné seřizování a jakékoli úpravy sekačky. Před nákupem křovinořezu STIHL je důležité promyslet, jakou práci chcete vykonávat.

Na občasné sekání trávy není vůbec rozumné kupovat výkonnou sekačku, na to stačí lehké benzínové nebo elektrické sekačky.

Důležité:

 • Dodržujte intervaly mezi prací a odpočinkem v délce 20 minut.
 • Používejte pouze vysoce kvalitní benzín, ne méně než Ai-92.
 • Pro palivovou směs používejte originální motorový olej STIHL (50:1).
 • Při záběhu motoru nechte pro provoz při maximálním zatížení až 2 nebo 3 plné náplně paliva.
 • Při uskladnění sekačky na zimu nebo při plánovaném odstavení vždy vypusťte zbytky benzínu z palivové nádrže, aby nedošlo k poškození motoru.
 • Pravidelně kontrolujte palivový filtr. vyčistěte jej nebo vyměňte za nový. abyste zajistili jeho správnou funkci.
 • Vyvarujte se ucpání vzduchového filtru, abyste předešli závažným poruchám.
 • Dodržujte bezpečnostní předpisy pro sekačku STIHL.

Řetězové pily STIHL pracují vždy spolehlivě, pokud jsou dodržovány pokyny k obsluze.

STIHL FS38 návod k použití sekačky na trávu

Spotřeba paliva pro Lawn Mower Mowers Videa MEHANIKABIZ.RU

Sekačka na trávu je velmi potřebná věc pro ty, kteří potřebují opakovaně sekat trávu na trávnících a jiných pozemcích. Při koupi tohoto nářadí by se však nemělo zapomínat, že stejně jako každý jiný stroj vyžaduje opakovanou údržbu. Karburátor sekačky Honda. Jednou z těchto věcí je výměna oleje. Jak vyměnit olej v []

Motor pro sekačku VIKING Video

Motor sekačky na trávu. Demontáž/montáž. Viz také Husqvarna 325 Rxt Lawnmower Video Debroussailleuse Husqvarna 325 RX : remplacement commande de starter / presentationUne petit video de ma dernier donation cette 325 rx donc la presentation obliger : Review of Husqvarna 128R grass trimmerTrimmer Husqvarna. Olej pro elektrické řetězové pily Video Mazání elektrické řetězové pily, řetězové pily []

Benzínové sekačky s vlastním pohonem Regulace rychlosti

Benzínové sekačky s vlastním pohonem. nejlepší modely Sekačky s vlastním pohonem a spalovacím motorem. skvělý pomocník při péči o trávník. Elektronické varianty na ně ztrácejí jak výkonem, tak komfortem obsluhy. Benzínové jednotky jsou nezávislé na síťovém napětí a není třeba je zapojovat a nabíjet. Jednou z hlavních výhod samojízdných sekaček je []