Poměry oleje a benzínu v řetězových pilách STIHL

Kolik benzinu spotřebuje motorová pila

Většina benzinových pil má objem palivové nádrže 0,3 až 1,0 litru. Četnost doplňování palivové směsi do motorové pily závisí na zvolené značce, výkonu motoru a intenzitě práce. Profesionální řetězové pily s vysokým výkonem a dlouhou životností se používají v lesnictví a dřevostavbách. Méně výkonné, ale lehčí a pohodlnější modely pro domácnost se používají pro domácí práce na venkově, v letní chatě nebo pro příležitostné práce se dřevem. U profesionálního nářadí o výkonu 5-6 kW může spotřeba paliva při řezání kmenů dosahovat až 3,0 l/hod. U menších modelů s motorem 1,5 až 2,0 kW se pohybuje od 0,6 do 0,8 l/h.

Řetězový olej pro řetězové pily

Olej pro řetězové pily se přednostně maže přípravkem BioPlus, t. к. Jiné oleje jsou určeny pro náročnější podmínky nebo pro práci v zimě.

Jaký olej přidávat do řetězové pily

Mnoho výrobců řetězových pil také vyrábí vlastní maziva a oleje přizpůsobené jejich motorům. Liší se složením, kvalitou a účelem. Rozlišuje se mezi řetězovými a motorovými oleji. Nejsou vyměnitelné, takže naplnění palivové nádrže olejem na řetězy může nástroj zničit. Mezi řadou značek jsou i takové, které jsou určeny pro dvoutaktní motory:

Pro čtyřtaktní řetězové pily jsou k dispozici další speciální oleje. např. MOL Dynamic 4T nebo Oleo-mac 4T SAE atd.п. Je důležité, abyste v žádném případě nepoužívali použitý strojní olej. Obsahuje částice otěru kovu, přebytečné oxidy a další složky, které způsobují nevratné poškození palivového systému.

Jak ředit benzín pro motorovou pilu

Číselné údaje o poměru ředění jsou uváděny s takovou přesností z určitého důvodu. Není zde tedy uvedeno „vezměte si přibližně množství oleje“. Přesné poměry nelze zjistit od oka, takže budete potřebovat něco, čím změříte přesné množství oleje a benzinu.

Některé levné řetězové pily se obvykle dodávají s odměrkou s rizikem. Obvykle má několik stupnic pro různé poměry. Nebo jeden, pokud výrobce naznačuje, že tato nádrž má být použita pouze s pilou, s níž je součástí. Na této stupnici by měly být dvě vodorovné tečky. Spodní z nich ukazuje, kolik benzinu je třeba přidat. horní ukazuje, na jakou úroveň je třeba směs po přidání oleje do benzinu zředit.

K přesnějšímu odměření oleje můžete použít injekční stříkačku. nejlépe alespoň o 20 ml.

Obecně platí, že do odměrky nalijete benzín, přidáte množství oleje odměřené injekční stříkačkou a protřepete.

Vždy míchejte v samostatné nádobě, nikoli přímo v nádrži. V opačném případě by se před zředěním oleje benzínem mohl olej dostat do karburátoru a zkomplikovat jeho uvedení do provozu, až by bylo nutné karburátor vyjmout a vyčistit.

Po zakoupení přístroje (viz „Směs“ na straně 5) samozřejmě. Ruská motorová pila) se okamžitě nabízí otázka: Jakým olejem ředit benzín do motorové pily?? Pokud se správně starat o techniku, určenou pro práci ve stavebnictví a zahradě může výrazně zlepšit úroveň přímého provozu zařízení a ne čelit poruše různých druhů.

Stojí za zmínku, že nejdůležitějšími faktory v přímé dostupnosti zařízení je používání správných maziv a paliva. Ačkoli hlavní problémy majitelů tohoto zařízení jsou právě s výběrem oleje pro jejich „oblíbence“. V tomto odstavci se dozvíte, jak vybrat mazivo:

 • Nejprve bych vás rád upozornil na to, že téměř všechny řetězové pily (viz „řetězové pily“) jsou vyrobeny z vysoce kvalitního paliva. Nejlepší řetězové pily ) mají dvoutaktní karburátorový motor. V jejich „arzenálu“ jsou také dvě přímé nádrže, a to: benzín a olej. Pro výběr oleje pro řetězové pily je nutné znát určitá kritéria pro tento druh výběru.
 • Za prvé, nezapomeňte, že například modely řetězových pil vyráběných v tuzemsku vyžadují pouze použití jednoduchých olejů, které se používají přímo pro motocykly, a nástroje, které jsou vyráběny v zámoří, potřebují patentované oleje, protože jejich požadavky jsou značně přehnané.
 • Ve skutečnosti, pokud tak rozebrat, je to jen vy jako majitel techniky, může určit, jaký druh oleje používáte.

Do dovážené motorové pily můžete samozřejmě dát domácí olej. Pak se ale musíte připravit na to, že se výkon a produktivita vašeho nástroje výrazně sníží.

Abyste mohli své nářadí používat po mnoho let a vyhnuli se problémům spojeným s jeho poškozením, měli byste vědět, jak připravit správnou směs benzínu a oleje pro řetězové pily. K dnešnímu dni se na internetových fórech objevují dotazy týkající se tohoto tématu. Tento bod tedy poskytne všem užitečné a spolehlivé informace. Takže tady to je.

Pro přímou přípravu tohoto druhu směsi je třeba zakoupit benzín AI-95 nebo AI-2, o kterém jsme však hovořili dříve.

Také jsme uvedli, že je nutné používat pouze olovnatý benzin, ale důvod tohoto „rozmaru“ jsme neuvedli. Je to velmi jednoduché, protože pokud používáte olovnaté palivo, budete mít problémy s motorem, protože se motor jednoduše porouchá.

Nemíchejte olej a palivo ve správném poměru

Je důležité si uvědomit, že olej a benzín by se měly míchat v přesném poměru. Chcete-li odpovědět na otázku, jaký je poměr oleje a benzínu pro řetězové pily, musíte nejprve zachytit skutečnost, že pokud v takovém případě nalijete příliš mnoho oleje, nemůžete se vyhnout výskytu karbonových usazenin na svíčkách a pístech.

Nedostatek oleje způsobuje zadírání pístů a také vede k poruše motoru.

Nyní se věnujme neméně důležitému úkolu, který se týká toho, co by se mělo s tímto druhem manipulace dělat. Takže. V dnešní době mají specializované obchody speciální kanystry, které mají specifické míry a dvojici otvorů, jeden na olej a druhý na benzín.

Nezapomeňte však, že taková opatření mohou způsobit statickou elektřinu, proto buďte velmi opatrní. Nezapomeňte, že směs nesmí obsahovat žádné kapky vody ani cizí látky. Nezapomeňte, že směs oleje a paliva připravenou k použití musíte uchovávat maximálně dvacet pět až třicet dní.

Před smícháním benzínu s olejem pro motorovou pilu je třeba správně zvolit výchozí materiál. To nejen usnadní používání, ale také prodlouží životnost motoru stroje.

Je důležité si uvědomit, že téměř každý model benzinové řetězové pily má dvoutaktní motor s karburátorem.

Jejich konstrukce zahrnuje 2 oddělené nádrže na benzín a olej. Stroje domácí výroby vyžadují použití běžných olejových směsí, které se používají pro plnění motocyklů. Přístroje zahraničních značek vyžadují výhradní používání značkového oleje pro motorové pily. Pokud jsou pro dané zařízení použity směsi od tuzemských výrobců, má snížený výkon a provozní životnost.

Pokud jde o typ benzinu do motorové pily, je nejlepší používat palivo s oktanovým číslem A-95. U oleje je nejlepší používat značkový výrobek.

poměry, oleje, benzínu, řetězových, stihl

Uživatelé strojů zpravidla ředí benzín pro motorové pily motorovým nebo převodovým olejem. Každá značka má své vlastní charakteristiky, které lze studovat v přiložených pokynech. Například přístroje Husqvarna používají jako palivo první možnost, ale pily STIHL jsou poháněny pouze převodovým olejem.

musíte se také podívat na barvu výrobku. Jednotky s dvoutaktními motory se plní pouze červeným, modrým nebo světle zeleným olejem. Při ředění benzinu je vždy lepší použít výrobek výrobce. Tyto výrobky jsou o něco dražší, ale zaručují dlouhou životnost a správnou funkci motoru.

poměry, oleje, benzínu, řetězových, stihl

Po výběru benzínu a oleje pro motorovou pilu je třeba stanovit poměry potřebné pro ředění. První směs by neměla mít nižší značku než A92, nejlepší volbou by byla A95. Zjistěme podrobně, jaký poměr benzínu a oleje potřebujete pro svou řetězovou pilu. Majitelé obvykle používají 20-50 ml oleje na litr paliva.

Pokud se ptáte, kolik oleje přidat do benzínu pro motorovou pilu s malým výkonem, například 1,5 kW, měli byste přidat 25 ml na litr paliva. Vysoce výkonná směs pro pilu se skládá z 30-40 ml oleje. Podrobnější informace naleznete v návodu k použití maziva nebo přímo na obalu.

Promluvme si o průtoku oleje přímo na řetězu

Především bych chtěl říci, že všechny řetězové pily STIHL jsou poměrně kompaktní, ale jsou velmi výkonné. To jsou vlastnosti, které přitahují potenciální zájemce o tento typ zařízení k modelům společnosti. Velmi snadná je také manipulace se strojem při manipulaci se dřevem (podrobnosti viz řetězové pily STIHL). jak pokácet strom).

Řetězové pily STIHL mají také vysoký řezný výkon. Kromě toho je tento stroj vybaven nejnovějším příslušenstvím (viz „broušení řetězu“ na straně 56).Úhlová bruska STIHL) s mnoha doplňky, které usnadňují a zpříjemňují její obsluhu. Pojďme se ale podívat přímo na zařízení, kterým výrobce své řetězové pily vybavil. Systém mazání řetězu řetězové pily STIHL je především o mazání:

Stojí za zmínku, že přímý průtok oleje čerpadlem má zvláštní regulaci. Za zmínku stojí také to, že řetěz je mazán po celou dobu životnosti řetězové pily. Proto je to součást, která vydrží velmi dlouho.

Řetěz musí být během práce bezpochyby systematicky mazán, takže olej pro jeho přímé mazání musí na jeho povrch proudit nepřetržitě. To je totiž podstatou přímého návrhu nástroje.

Když je zařízení v provozu, olej vytéká přímo z drážky lišty a je okamžitě absorbován pilinami.

Proto je mazání řetězu automatické. Stojí však za zmínku, že existují modely, které mají tzv. „dávkování“ oleje, který by měl být přiváděn přímo do řetězu. A samozřejmě modely, jejichž cena je poměrně nízká, mají pouze ruční čerpadlo, které funguje přímo prostřednictvím pohonu na rukojeti.

Lze míchat různé barvy a značky oleje?

Míchání olejů různých značek se nedoporučuje. Zaprvé mohou obsahovat různé, neslučitelné báze. syntetické, polosyntetické, minerální. Za druhé, značkové oleje mohou obsahovat různé přísady. Jak spolu mohou chemicky reagovat a jaký bude výsledek, nelze předpovědět.

Hlavní věc je, že to není třeba dělat. Je lepší přidat zbytek oleje jedné značky do benzínu a přimíchat ho. A pak začněte používat jiný olej.

Všimněte si štítků, jedná se o 3 různé oleje STIHL, které se liší jak vlastnostmi, tak barvou. Není dovoleno je vzájemně míchat, jak píše sám výrobce ve svém návodu

Každá řetězová pila má jiné specifikace a zvládne jinou práci.

Výkonné motorové pily jsou vhodné pro kácení stromů po staletí. menší motorové pily jsou vhodnější pro nejrůznější kutilské práce v domácnosti:

Standardní bloky řetězové pily:

 • Napájecí balíček.
 • Spojka spojka.
 • Zapalovací jednotka.
 • Karburátor.
 • Palivový blok (olejová a palivová nádrž).
 • Filtry pro čištění nasávaného vzduchu.
 • Startér.
 • Řetěz.
 • Pneumatiky.
 • Brzda řetězu.
 • Napínací mechanismus.
 • Mazací prvek řetězu.

Každá řetězová pila vyžaduje vysoce kvalitní palivo a maziva, aby stroj vydržel dlouho produktivní. Jaký benzín a v jakém poměru používat pro motorovou pilu?

Domácí řetězové pily jsou vhodné pro jednoduché oleje, zahraniční řetězové pily potřebují sofistikovanější palivovou směs, která byla důkladně rafinována.

poměry, oleje, benzínu, řetězových, stihl

Udržba a příprava řetězové pily do lesa Stihl MS 180 VS Husqvarna 130

olej pro řetězové pily: Jak jej nejlépe ředit, optimální poměr

Mnoho rybářů a zahrádkářů používá motorovou pilu. Pomáhá rychle řezat palivové dříví, ořezávat větve atd. Aby nářadí vydrželo dlouho bezporuchové, je třeba provádět preventivní údržbu. je důležité, aby byl řetěz mazán správným olejem. to ovlivní jeho výkon.

Poměr olejů a benzínu pro řetězové pily

Informace o tom, kolik motorového oleje je třeba naředit na litr benzinu, najdete v návodu k použití zahradního nářadí. U amerických, japonských a švédských modelů by měl být poměr oleje a benzínu u řetězové pily 1:40 nebo 1:50. To znamená dávkování 1 litru čistého benzinu s 25 ml a 20 ml motorového oleje. V těchto případech bude benzinová směs vyvážená a vhodná pro výkonné motory, kterými je vybavena většina značkových řetězových pil.

Trochu jiný způsob ředění benzínu pro motorovou pilu čínské výroby. Výrobci těchto modelů v příručkách uvádějí, že poměr složek palivové směsi pro jejich palivo musí být 1 díl benzinu na 25 dílů motorového oleje. To znamená, že na 1 litr paliva potřebujete 40 ml oleje. Rozdíl mezi čínským elektrickým nářadím a stroji vyrobenými v jiných zemích je způsoben tím, že vzdálenost mezi válci a písty zahradního nářadí čínské výroby je větší než u dražších značkových modelů. To znamená, že k míchání s benzinem potřebují dvakrát více oleje.

poměry oleje a benzínu pro řetězové pily

Není žádným tajemstvím, že mnoho pil vyžaduje pro palivový systém použití palivových směsí namísto odděleného benzínu a oleje. Pouze modely některých výrobců mají tuto možnost, která umožňuje sledovat stav palivového systému, aniž by bylo nutné vytvářet směs benzinu a oleje v odpovídajícím poměru.

dvojitý kanystr pro uložení maziva a paliva

Nejznámější světoví výrobci (STIHL, Husquarna atd.) se často rozhodnou naplnit své výrobky. д.) uveďte požadované množství součástí v návodu k použití nebo v datovém listu řetězové pily. Nejoblíbenější poměr je 1:40 nebo 1:50, což znamená, že na 1 díl oleje potřebujete 40 (50) dílů benzínu.

Důležitá je také kvalita paliva a oleje. Výrobce doporučuje pro plnění STIHL MS 180 benzín s oktanovým číslem minimálně 90. Olej pro dvoutaktní motory STIHL je správné mazivo.