Karburátor vypouští benzín do vzduchového filtru sekačky

Ne všichni majitelé skútrů myslí na kvalitu paliva v nádrži. Čerpací stanice šetří na včasné výměně filtračních elementů, takže kvalita benzinu neodpovídá normě. je to patrné zejména v oblastech vzdálených od metropolitních oblastí.

nečistoty z nádrže se postupně dostávají do palivového systému a do karburátoru. Malá skvrna pod uzavírací jehlou zabrání jejímu usazení a způsobí přeplnění plovákové komory. Jakmile opustí karburátor, skončí ve filtračním prvku.

karburátor, vypouští, benzín, vzduchového, filtru

Příčinou úniku benzinu může být také nadměrné opotřebení jehly nebo fyzické stárnutí membrány. Při vysokém počtu najetých kilometrů může dojít k oděru a deformaci kovu. Jehla se může zaseknout nebo se otvor nemusí správně zavřít. V případě membrány vede dlouhodobé používání k jejímu prasknutí. V tomto případě mohou částice prasklé membrány narušovat normální pohyb uzavírací jehly.

Je také možné, že se palivo dostalo do vzduchového filtru, pokud nebyl správně nastaven šroub otáček. Její maximální kroucení vede k práci s nadměrně obohacenou směsí a nadměrné spotřebě paliva. V případě skútru může být na svíčce viditelné černé znečištění.

Pokud karburátor vypouští palivo pouze po nastartování, může být příčinou vadný regulátor předstihu nebo podtlakový ventil. Pro úspěšné nastartování motoru se v prvním okamžiku přidá směs s vyšším podílem benzínu. Vstřikovač může vstřikovat příliš mnoho paliva, což způsobí zaplavení vzduchového filtru. Ztráta pružnosti membrány podtlakového ventilu může mít za následek, že do plovákové komory proudí gravitačně příliš mnoho palivové směsi. Při dodatečném předvstřiku se benzín dostane do vzduchového filtru.

Předčasné zapalování vytváří vysoký tlak ve vstupním potrubí a vytlačuje benzín volnoběžným chodem do plovákové komory a vzduchové trysky. Toto je fontána směrem nahoru. Možná současná netěsnost sacího ventilu.

Pokud se pod jehlu plovákové komory dostanou nečistoty, dostane se do plovákové komory nekonečné množství benzinu, hladina se srazí a přebytek jednoduše začne unikat odvzdušňovacím ventilem na horní straně karburátoru. Problém karburátoru zaplaveného benzínem se obvykle vyřeší po tomto úkonu.

Karburátor vypouští benzín do vzduchového filtru sekačky

Skupina: Users Zpráva: 1 Registrace: 10.10.2008 Číslo uživatele: 1 138 Vozidlo: Honda Dio

Skupina: Users Zpráva(y) 108 Registrace: 18.7.2008 Číslo uživatele: 1 060

Skupina: Moderátor Zpráva: 506 Registrace: 29.8.2007 Původ: Smolensk Oblast,city of Gagarin Uživatel#: 784 Vozidlo: Honda dio af 35sr

prodám ladění na Dio35,klikový hřídel full-cheeked zesílený „Nas Rich“ výborný stav,rezonátor tehnigaz Next er,stav chroshoe.V případě jakýchkoli dotazů osobně

Skupina: Uživatelé Příspěvky: 89 Registrace: 1.9.2008 Uživatelské číslo: 1 109

Skupina: Users Zpráva: 6 Registrace: 16.6.2008 Uživatelské číslo: 1 007

Skupina: Uživatelé Seznamy: 1 Registrace: 5.11.2008 Číslo uživatele: 1 154 Jezdí: Vulcan 800

Skupina: Moderátor Zpráva: 1 109 Registrace: 2.12.2008 Uživatel #: 1 166 Umístění: Nizhny Novgorod region. Jízdy: Cokoli

Skupina: Users Zpráva: 14 Registrace: 13.12.2008 Číslo uživatele: 1 171 Vozidlo: Honda Dio Af 34E

Pod jehlu se něco dostane, vypláchne se a pak se vloží zpět

Skupina: Users Zpráva(y) 780 Registrace: 5.1.2009 Od: HEBRITY CITY Uživatel#: 1 183 Vozidlo: Kawasaki ZRX 400

Skupina: Moderátor Zpráva: 220 Registrace: 14.5.2008 Číslo uživatele: 957 Vozidlo: Suzuki Bandit 400

Skupina: Uživatelé Příspěvky: 16 Registrace: 23.1.2009 Uživatelské číslo: 1 192

Skupina: Users Zpráva: 780 Registrace: 5.1.2009 Od: NVEST CITY Uživatelské číslo: 1 183 Vozidlo: Kawasaki ZRX 400

Čisté rozpouštědlo v karburátoru?Něco nového?Hmmm.A co benzín??

Skupina: Moderátor Zpráva: 1 110 Registrace: 4.7.2006 Od: Moscow Uživatel č.: 16 Vozidlo: Skywave Type-S

Skupina: Moderátor Zpráva: 220 Registrace: 14.5.2008 Číslo uživatele: 957 Vozidlo: Suzuki Bandit 400

Skupina: Users Zpráva: 10 Registrace: 23.3.2009 Číslo uživatele: 1 245 Vozidlo: 42

Skupina: Users Zpráva: 3 Registrace: 7.4.2009 Uživatelské číslo: 1 271

Skupina: Users Zpráva: 102 Registrace: 27.7.2008 Od: Nefteyugansk Uživatelské číslo: 1 069 Vozidlo: Dio af34

Skupina: Users Zpráva: 3 Registrace: 7.4.2009 Uživatelské číslo: 1 271

Skupina: Moderátor Zpráva: 220 Registrace: 14.5.2008 Uživatel #: 957 Vozidlo: Suzuki Bandit 400

Olej ve vzduchovém filtru: proč a co dělat

Vzduchový filtr je důležitou spotřební součástí, která chrání klíčové součásti motoru před nečistotami, prachem, kamínky, hmyzem a dalšími nečistotami, které mohou poškodit stabilní chod motoru. Vzduchový filtr by se měl měnit každých 10-15 tisíc kilometrů nebo podle doporučení výrobce.

Při výměně filtru se řidič může setkat s problémem, že filtrační prvek obsahuje stopy motorového oleje. V některých situacích na to řidič upozorní kvůli příznakům nesprávně fungujícího vzduchového filtru, který ještě neujel předepsaný počet kilometrů. V zájmu bezpečnosti motoru vozidla nepoužívejte filtr, pokud vykazuje stopy motorového oleje. Problému se nelze zbavit instalací nového filtračního prvku, protože po několika kilometrech se na něm objeví i stopy oleje. Před výměnou vzduchového filtru, který vykazuje stopy oleje, byste měli zjistit problém a odstranit ho.

Proč je ve vzduchovém filtru vyžínače olej?

Zdravím vás, přátelé, na webové stránce opravy samořiditelného vozu. V praxi jen málo motoristů odhadne stav vzduchového filtru. Zpravidla se bere v úvahu pouze při zjevném problému s motorem nebo při výměně oleje. Oprava sekačky se provádí s olejem, pokud je odstraněn vzduchový filtr a. A to z dobrého důvodu.

Stav tohoto prvku může hodně napovědět o pohonné jednotce a některých jejích problémech.

Olej ve vzduchovém filtru se objevuje zejména v důsledku opotřebovaných pístních kroužků, ucpaného odtoku v centrálním odlučovači oleje a dalších problémů. Olej ve vzduchovém filtru. příčiny a řešení. Ale více o tom.

Jaká je funkce vzduchového filtru?

Proč vůbec potřebujete vzduchový filtr? ? Touto sestavou je nasáván vzduch, který se pak mísí s palivem a vstupuje do spalovací komory. Filtr zase čistí prach a nečistoty z proudu přiváděného vzduchu.

V opačném případě se díly opotřebovávají mnohem rychleji a poškození motoru je otázkou několika měsíců. Mnoho řidičů podceňuje význam čistého filtru. Je to chyba.

Vadný nebo znečištěný filtrační prvek může v lepším případě způsobit zvýšení spotřeby paliva a výkonu vozidla, v horším případě poškození drahého palivového systému nebo součástí motoru.

Na co si dát pozor, když se začne mazat olejem?

Je tedy čas vyměnit filtrační vložku. Zkontrolujete sestavu a najdete na ní částečky oleje.

Tento problém nepřehlížejte, protože může znamenat začátek destruktivních procesů uvnitř pohonné jednotky.

Co způsobuje, že se olej dostává do vzduchového filtru?? Někdy na tuto otázku nedokážou odpovědět ani zkušení motoristé.

Může se zdát, že mezi vzduchovým filtrem a klikovou skříní není žádné spojení. Ale není tomu tak.

Kromě hlavního proudu, který prochází hlavním otvorem, existuje ještě sekundární proud. Ten vzniká v důsledku plynů z klikové skříně.

V některých případech se mohou spolu s částicemi oleje dostat i vzdušnou cestou, tj. přes filtr.

Plyny končí v klikové skříni motoru po spálení směsi paliva a vzduchu. Ale jak??

Jak vyčistit vzduchový filtr křovinořezu ?

Demontáž motoru sekačky na trávu, která po poruše ležela déle než dva roky. Jaké byly první chyby.

Vzduchový filtr na čínské sekačce

Jak umýt nebo vyčistit vzduchový filtr benzínové sekačky, motorové pily: Izhmash Industrial Line GT 4350.

Pokud je vše v pořádku, zplodiny hoření z paliva vytékají z válce ven.

Při poruše motoru může část plynů zůstat uvnitř motoru. Důsledkem je přetlak, který způsobuje poškození olejových těsnění

Motor začne žrát olej a pak se stane to, co jsme zmínili výše.

Proč olej ve vzduchovém filtru?

Zjistěme, proč se olej ve vzduchovém filtru objevuje nejčastěji u ojetých automobilů.

Kritické opotřebení pístních kroužků. Tato závada je častá při silném opotřebení motoru.V důsledku toho nedochází k dostatečnému sběru oleje z válce do klikové skříně.

Nadměrný tlak pak narůstá a doslova vytlačuje mazivo ven přes odvzdušňovací ventil a olejový prach. Cestu odtud znáte.

Výskyt ucpání odtoku hlavního odlučovače oleje. Tato závada způsobuje, že se přebytečný olej nemůže vrátit do klikové skříně.

Nemá jinou možnost než použít plyny z klikové skříně. Přebytečné mazivo proto končí na filtru.

Ucpání kanálů, které odvádějí plyny z klikové skříně za škrtící klapku. Může být například ucpaný některý z kanálů nebo hadic. 2.hledat, proč ne a plyn ve vzduchovém filtru byl zapalovací svíčka v trimmeru byl. V tomto případě proudění plynů z klikové skříně vhání olej do vzduchového filtru. Výsledek si můžete prohlédnout.

Znečištěný filtrační prvek. Tento problém může být způsoben tím, že filtr není vyměněn včas. V této situaci se do motoru obtížně dostává vzduch.

Ten začne vytvářet tlak a odebírat vzduch z jiných míst (jedním ze zdrojů se stává kliková skříň). Včasná výměna filtračního prvku je proto velmi důležitá.

Co dělat, když je ve vzduchovém filtru olej??

Pokud zaznamenáte tyto nepříjemné příznaky, postupujte takto

Zkontrolujte kompresi ve všech válcích motoru. Normální nastavení je 11 až 15. Mírně kolísající (1-2) komprese ve válci je přijatelná.

Pokud je v jednom nebo více válcích nižší tlak, je zřejmá závada na motoru. opotřebované kroužky nebo uvolněné či spálené ventily.

Zkontrolujte barvu výfukového kouře. Nevím, proč je ve vzduchovém filtru olej? Podívejte se blíže, proč se ve filtračním elementu objevuje olej. Modrý kouř je nejpravděpodobnějším indikátorem opotřebovaného pístu nebo skupiny válců.

Pokud je po kontrole komprese normální, není třeba se obávat oleje ve vzduchovém filtru.

To může být obvykle způsobeno ucpaným filtračním prvkem nebo ucpanými hadicemi (o tom jsme se již zmínili). Problém je možné vyřešit vyčištěním kanálů nebo výměnou hadic.

Nyní už víte, odkud se olej ve vzduchovém filtru bere a co v takové situaci dělat.

Hlavní věc. v žádném případě problém neignorujte. V opačném případě je možné, že povede k generální opravě, a to už je další úroveň výdajů.

Pokud ji najdete a opravíte včas, můžete zachránit motor a peníze v peněžence. Hodně štěstí na silnicích a samozřejmě bez poruch.

Řešení problému na příkladu vozu VAZ

Zvažte konkrétní případ. olej zjištěný ve vzduchovém filtru VAZ-2109. Závada je vždy odstraněna s ohledem na specifika stroje. V porovnání s jinými vozy není žádný zásadní rozdíl. nejprve je třeba zkontrolovat úroveň komprese a podívat se na barvu kouře. Pořadí úkonů při práci s karburátorem a vstřikovacím motorem je stejné

Co dělat, když ve vzduchovém filtru VAZ najdete stopy oleje, najdete na této stránce https://youtu.be/r2A_ojPEAFI

Náhradní díly pro vozy Volga nejsou nedostatkovým zbožím a jsou levné. Pokud tedy olej vtéká do vzduchového filtru VAZ, je mnohem levnější a rychlejší diagnostikovat a vyměnit čistič nebo potrubí než provádět kompletní generální opravu pohonné jednotky.

Příčiny výskytu benzinu ve vzduchovém filtru

Ve většině případů je detekce paliva na nesprávném místě důsledkem jiné poruchy. Vozidlo již nemusí jít vůbec nastartovat. Benzín ve vzduchovém filtru se vyskytuje za následujících podmínek:

 • Při poslední cestě došlo k zásahu v jámě;
 • Řidič zapomněl přes noc vypnout zapalování;
 • ztráta trakce, zejména při nízkých otáčkách;
 • snížené dynamické vlastnosti, což je patrné zejména u skútrů o objemu 50 cm3, protože nemají žádnou výkonovou rezervu;
 • benzín uniká z výpusti karburátoru při volnoběhu i při jízdě;
 • Při uvolnění plynového pedálu nebo pedálu plynu dochází k poklesu otáček, což je patrné zejména při jízdě v provozu na semaforech;
 • pokud byla provedena oprava časování nebo palivového systému, např. karburátoru;
 • motor byl provozován s nadměrně obohacenou směsí.

Vozidlo může být také vybaveno palivovým filtrem, který byl řízen výrobcem. Fyzikální opotřebení kovu a těsnění způsobuje následující jevy. V takovém případě se však motor postupně rozbíhá stále hůře a hůře a štiplavý zápach benzinu ze vzduchového filtru motocyklu nebo automobilu nedovolí majiteli vozu poruchu ignorovat.

Servis sekačky na trávu. příprava sekačky na sezónu

Oprava motorové pily Partner 350S, odkud pochází benzín v tlumiči výfuku??!

Dobrý večer, milí uživatelé Peekaboo! Vzhledem k tomu, že můj příspěvek s videem o opravě byly odstraněny, někdo tam viděl nějakou reklamu, rozhodl se napsat typický příspěvek s fotografiemi, který nic nedosahuje, ale nějak to nevadí, možná někdo příspěvek bude užitečný.

Partner 350S je opět v servisu, zákazník uvedl, že odněkud uniká benzín a nechce nastartovat.

Po sejmutí horního krytu vidíme, že kabel je vyroben svépomocí, ala drát se svorkou. Není divu, že se u tohoto typu řetězové pily velmi často láme lanko na karburátoru, a pokud je neopatrně odstraněno, zvyšuje se pravděpodobnost jeho zlomení.

Měříme kompresi sovětským kompresometrem, podruhé téměř 8 atmosfér, výsledek není špatný, vzhledem k tomu, že pila ležela v chladu.25. Když ho přenesete do teplé garáže, můžete vidět, jak jsou tlumič výfuku a válec pokryté námrazou.

Odstranění tlumiče výfuku pro kontrolu rýh na pístu a válci. Vidíte, že je vše v pořádku. Ale tlumič výfuku byl plný benzínu, to už nás upozornilo a poslali jsme ho do pece na spálení. Tlumiče výfuku u těchto pil se často zanášejí sazemi, protože mají malé výstupní kanálky, což vede ke ztrátě výkonu a žádným otáčkám.

Vyjmeme karburátor a rozebereme ho na zkoušku, membrána stojící na dně karburátoru mírně ztvrdla, kvůli ní nebyla palivová jehla zcela zavřená, takže tlak z nádrže protlačoval benzin karburátorem v klidu do válce a tekl do tlumiče, hlavní důvod byl zjištěn, nasadíme novou sadu na opravu karburátoru a sestavíme ho.

Nyní demontujeme rukojeť, vyjmeme staré lanko plynu a vložíme nové.

Nainstalujte nová těsnění, nový vzduchový filtr.

Seřizovací šrouby karburátoru L H zašroubujte až na doraz, ne příliš, a vyšroubujte je o 1.5 otáček, spuštění řetězové pily, pokud funguje, opětovné sestavení zbytku. Pak motorovou pilu spustíme, necháme ji zahřát, otáčkoměrem regulujeme volnoběžné otáčky a šroubem H téhož otáčkoměru maximální otáčky. Zkusme pilu, pokud pila netáhne nebo se při prudkém stlačení plynu zavěsí, pak by měl být šroub L trochu více otevřený a zkuste to znovu. Jakmile je výrobek dokonalý, můžete jej bez obav odvézt zpět k zákazníkovi.

Jaký příkladný řád v nástroji, honím si ho

Mám stejnou pilu. Díky bohu funguje už asi 5 let. Jednou jsem vyměnil svíčku a filtr. I když ho moc nepoužíváme. Jedinou otázkou je, že začal unikat olej z řetězu. Někde kolem napínáku, můžete poradit, v čem by mohl být problém??

Mám stejného partnera. Už mě nebaví měnit svíčky každých šest měsíců. nejprve vypadne proud, pak je v pařezu. Jednoho dne mě to napadlo. Zápach z výfuku je jako Žiguli na výfuku. Je to bohatá směs!

Podíval jsem se na karburátor, je zaplombovaný a v příručce se píše, že se nemá otáčet. Chtěl jsem odvzdušnit vzduchový filtr, ale neměl jsem v kompresoru žádný vzduch, tak jsem to odložil.

Nastartoval bez filtru. Hladký výfuk, zvýšení výkonu! Foukl jsem do filtru ústy a je hluchý, žádný vzduch. Propláchl jsem ho benzínem a vyfoukal. filtr je příliš těsný. To je důvod bohaté směsi a zapalovacích svíček. filtr ho nenechá dýchat. Vložil jsem houbičku na mytí nádobí, protože jsem nemohl najít žádné náhradní díly od partnera.

Měli jste tento problém? Na posledních fotkách je vidět, že filtr je nový a není stejný jako ten původní na první fotce.

П.С. Vaše oprava Interscola se objevila v „The Best“ a vy jste se o tomto článku letmo zmínil. Tak jsem se sem dostal. Vaše informace jsou však užitečné! A stojan na nářadí. příkladné! Udělám totéž.

Dobrý den. Chci si koupit motorovou pilu Makita. Který model je podle vašich zkušeností nejlepší??

Kde jsi byl před. Letos v létě se mi nepodařilo najít takového partnera a nenašla jsem dobrý důvod, proč. Ukázalo se, že mám ucpané sítko výfuku a že membrána v karburátoru je poškozená.

U své pily jsem měl velmi podobné příznaky !Sturm. Je starý asi 15 let, ne-li více.Z problémů pouze 2krát vyčištěná mřížka jiskřiště. A tady je začal plivat benzín v tlumiči výfuku, a pokud začnete to nevyvíjí výkon a vypne se při zatížení.Myslím, že budu muset do karburátoru vlézt taky. Nějaká rada ohledně online obchodu s náhradními díly??

Dobrý den Dobrý den, řemeslníku!) Přečtěte si všechny komentáře v tomto příspěvku a v příspěvku o Interskol v naději, že najít řešení svých problémů, ale neviděl(

Pila. přesně stejný Partner 350s. Řezal jsem dřevo do sauny 3 roky a nikdy jsem neměl problém. Pak se začala postupně mračit a pokaždé víc a víc. Nemůžu teď vůbec řezat. Spouští se, běží hladce a stříhá rovnoměrně. Ale po 30 až 40 sekundách se zdá, že výkon při zatížení klesá a pila se plynule zastaví. Po vychladnutí se situace opakuje.

Filtr byl vyčištěn, mřížka-odsavač v tlumiči snížena na polovinu (i když tlumič byl spíše čistý), karburátor foukal, na pístu není vidět oděrky, tepelný izolátor bez trhlin, zapalovací svíčka vyměněna.

Co jiného by mohlo být příčinou? Kudy se vydat??

Kde se dá sehnat opravná sada pro můj Partner 350, ta stará s táhlem plynu?? V mém městě nemohlo pomoci ani oficiální servisní středisko. г. Perm.

Kolik to nakonec zákazníka stálo??

Proč potřebuji kompresometr?? Otázka není obecné povahy, ale konkrétně na opravy řetězových pil. Jaké závady detekuje??

Proč se ptám, mám v dílně pověšený servisní kompresometr Husqvarna. Na školeních mi to ukázali a řekli mi o tom. V praxi se však ukázalo, že je to zcela zbytečné. Poznají pouze, zda jsou kroužky zasunuté, nebo ne. Ačkoli pokud jsou kroužky zasunuté, je mnohem snazší je odhalit. Opotřebení pístních kroužků je „cítit“ také na straně výfuku. Kompresometr ukazuje různé hodnoty v závislosti na tom, zda je v něm palivo nebo ne a kolik je v něm oleje. Skoro dva měsíce jsem se s tím kompresometrem hrabal v řetězových pilách a ostatní kluci se mým snahám něco diagnostikovat jen pošklebovali. Ale zatím jsem pro něj našel jen jedno využití. ukázat tvrdohlavému zákazníkovi, že opotřebované kroužky jsou silné jako vlasová linie. Je to příčina problému, ne „seřiďte mi karburátor a nic jiného“ (šlo o ojedinělý případ).

Možná je v tomto nástroji nějaký trik, o kterém nevím. Stále více zákazníků žádá o provedení testu komprese

Potřeboval bych mistra, dva křovinořezy, na které bych se podíval.

K demontáži spojky se také používá úhlový klíč.)

Z fotografie to není příliš jasné, ale myslím, že výfuková strana pístu je černá. Pravděpodobně není v řetězové pile správný olej. Píst nemá dlouhý život.

Za zmínku stojí i to, že šroub, který je přišroubován na dorazu a za deskou tlumiče výfuku. nalepené na. Pokud nemáte normální nástroj, nekazte ho. Pokud však byl předtím odšroubován, není to žádný problém.

Díky, takovou pilu mám, nechám si ji.

Mám s tím problém. Řetěz často padá, přestože je nový a jeho napnutí je normální, není příliš napnutý.

Dvojnásobná výhra pro chamtivce. Takovou sračku bych si nevzal ani za nic. Vlastním STIHL a neměl jsem žádné problémy po dobu 7 let. Dokonce ani nevyměnil řetěz a řetězové kolo.

Co je to odvzdušňovací zátka a k čemu slouží na vyžínači?

Málokterý zkušený střihač a majitel nářadí ví, co je to odvzdušňovací ventil a k čemu slouží. Co to je a jak tato součást ovlivňuje provoz sekačky, je čas pochopit. Než se dostaneme k otázce, co se nazývá odvzdušňovací ventil u benzinové sekačky, je třeba poznamenat, že tato část má přímý vliv na startování motoru nářadí.

Dýchací ventil je ventil, který umožňuje proudění vzduchu jedním směrem. Nazývá se zpětný ventil. slouží k vyrovnání tlaku v uzavřené nádrži. Palivová nádrž benzínové sekačky je nádrž s palivovou směsí. K čemu slouží vyrovnávání tlaku v nádrži sekačky a jak zpětný ventil ovlivňuje chod motoru??

Abychom pochopili účel zpětného ventilu u řetězové pily, podívejme se stručně na zvláštnosti přívodu paliva do karburátoru.

 • Palivo naplněné v nádrži je při chodu motoru nasáváno do karburátoru. K tomuto účelu je v nádrži hadice, která je připojena ke karburátoru
 • Membrána je zodpovědná za čerpání paliva z nádrže do karburátoru, protože vytváří sání a absorbuje palivo
 • Při chodu motoru se nádrž postupně vyprazdňuje, a protože nádrž je hermeticky uzavřená nádoba, vzniká při ubývání paliva podtlak nebo vakuum
 • Čím vyšší je řídnutí (zvyšuje se s klesajícím množstvím paliva v nádrži), tím hůře karburátor čerpá palivo
 • Proti účinkům podtlaku v nádrži se používá zpětný ventil, který propouští vzduch jedním směrem a zabraňuje vytékání paliva

Odvzdušňovací ventil vyrovnává tlak v nádrži sekačky na trávu. a pokud selže, ztěžuje startování motoru. Potíž spočívá v tom, že membrána karburátoru jednoduše nemůže nasávat palivo kvůli podtlaku, který vzniká v nádrži. Zpětný ventil funguje následovně:

 • Při stlačení nádrže se nasaje vzduch, čímž se sníží podtlak
 • Nasávání vzduchu do nádrže během provozu zabraňuje úniku palivové směsi z nádrže