Jak připojit rotační sekačku k motorovému kypřiči

Rotační sekačka pro kypřiče

Motorové kypřiče Neva jsou v současné době jedním z nejoblíbenějších a nejpoužívanějších typů zemědělské techniky pro domácnosti a zemědělství. K přídavným zařízením často patří rotační sekačka pro kypřič, jednonápravový traktor. Tento typ zařízení se skládá z podpůrného mechanismu a několika rotujících kotoučů se speciálními lopatkami. Tato konstrukce je velmi robustní a snadno se používá; je také preferovanou volbou pro intenzivní a bezpečné používání.

Rotační sekačka pro jednonápravové traktory je určena pro následující aplikace:

 • sekání luční trávy;
 • Sečení plodin;
 • Sekání rostlin se silnými stonky;
 • Rám je vybaven rámem a dvěma řezacími lištami, které jsou namontovány na rámu a slouží k odstraňování plevele a malých keřů;
 • Úklid trávníků a vegetace u silnic.

Segmentová sekačka na kultivátor. Aplikace

Jednonápravová segmentová sekačka je jednou z nejjednodušších variant nářadí. Skládá se z rámu se 2 řezacími tyčemi. Řezné prvky se vkládají mezi ně. Když se žací ústrojí sekačky pohybuje přímo od pohonné jednotky použitého traktoru, začne se pohybovat jako nůžky a seká trávu. Jeden ze segmentů se neustále pohybuje doprava a doleva, zatímco druhý je nehybný. Jakmile se tráva dostane mezi žací prsty, stébla jsou rychle a rovnoměrně posekána. Taková konstrukce umožňuje segmentové sekačce úspěšně pracovat v obtížném terénu.

Celá jednotka je uložena na opěrných kolech a lze ji připevnit k přední nebo zadní části motorového kypřiče. Na vnějších okrajích stroje jsou ližiny pro nastavení výšky.

Segmentová sekačka není příliš velká, takže ji nelze efektivně používat na velkých trávnících. Přesto tento přístroj úspěšně seká plevel s vysokými a silnými stébly a je vhodný i pro sekání suché trávy. Díky tomu je segmentová sekačka na kultivátor poměrně oblíbená mezi zemědělci, kteří vlastní velká rohatá zvířata.

Výhodou segmentové sekačky je snadná obsluha, nenáročná údržba a nízké náklady. Mezi nevýhody patří nízký výkon a nízká účinnost v oblastech s nízkým zastoupením trávy.

Obecná pravidla a doporučení pro připojení k motorovému kultivátoru

Sestavení žacího ústrojí pro motorový kultivátor je náročný a důležitý úkol. Ale i úspěšně vyrobený nástroj nemusí fungovat tak, jak má, pokud není správně připojen k napájecímu akumulátoru.

Proces sečení

Poradenství ohledně správného připojení:

 • Přepněte pohonnou jednotku na zpětný chod;
 • Připojte sekačku ke kloubovému hřídeli přes přípojku ve spojovací zásuvce;
 • Závěs musí být zajištěn pružinovým kolíkem;
 • Žací nože musí být chráněny kryty;
 • Začněte sekat při nízkých otáčkách;
 • Při jízdě během provozu sekačky se vyvarujte prudkých manévrů a otáčejte sekačkou plynule, bez trhání.

při výběru některého z těchto typů sekaček pro vlastní montáž je třeba v první řadě dbát na bezpečnost sekačky. tato zařízení představují vysoké riziko a při nesprávném používání nebo manipulaci mohou způsobit nenapravitelné škody na zdraví. Všechny ostatní části stroje by měly být během provozu pravidelně kontrolovány z hlediska technického stavu.

Jak rotační sekačka funguje

Rotační sekačka je poháněna převodovkou motorového kypřiče a pohybem kol. Rotační sekačka má nosné kolo a jeden nebo více disků připevněných ke kovovému rámu. Jakmile se pojezdové kolo rozjede, pojede i žací ústrojí a odřízne pokos.

Na kovovém rámu jsou v závislosti na modelu umístěny jeden až tři diskové žací stroje. Existují různé možnosti přídavných zařízení, ale hlavní výhodou zvýšení počtu přídavných zařízení je zlepšení celkové účinnosti stroje.

Rotační sekačka se dvěma nebo třemi noži je poháněna traktorem nebo motorovým kypřičem a pokrývá velké množství půdy. Více než jedna řezná lišta má pozitivní vliv na rychlost řezání.

Výkon stroje tvoří několik klíčových údajů:

 • výška sečení vegetace;
 • produkce (ta se vypočítá na základě plochy obdělávané trávy v daném čase);
 • rychlost otáčení řezného prvku.

Jak nastavit CS: GO 2 1 video

KSF-2.1 určený pro montáž na minitraktory a motorové kypřiče. Tento stroj je určen k mechanizaci sklizně sena a byl tak pojmenován kvůli zvláštnímu tvaru řezacích částí ve tvaru velkých ostrých trojúhelníků. Označuje se také jako „segmentová prstová sekačka“.

Segmentové sekačky, typ KSF 2.1 vyrobil Lyuberetsky (Naše vlast, Moskva). Tato společnost je nástupcem továrny Uhtomski a pokračovatelem její dlouholeté tradice výroby všech druhů a provedení senařských strojů.

KSF-2.Sekačky 1 jsou vynikající pro sekací práce především na rovných pozemcích. Sekají širokou škálu trávy a ukládají materiál do pokosu:

Sekačka je vhodná pro plánované sečení prakticky ve všech klimatických pásmech. zajišťuje bezproblémový provoz s výjimkou polopouští a pouští. Fotografie sekačky KSF-2.1

Kromě toho, že segmentové sekačky KSF-2 mohou pracovat za každého počasí.1 mají mnoho dalších výhod, při kterých je ocení mnoho provozovatelů zemědělských podniků:

 • Vynikající produktivita dosažená díky srovnatelně vysokým rychlostem pohybu a velkému současnému pracovnímu záběru více než 2 metry.
 • Lehká konstrukce tohoto závěsného žacího zařízení umožňuje provozovat i menší vozidla.
 • Nízká energetická náročnost stroje vám pomůže ušetřit peníze a zároveň snížit množství sena, které musíte sklidit.
 • Kromě obsluhy tažného traktoru není potřeba další obsluha: Stroj se ovládá snadno, bez připojení k hydraulice.
 • Úsporný nákup náhradních dílů, které jsou všude k dispozici.
 • Kvalitní provoz při vysoké rychlosti a dlouhá životnost. na konci životnosti sekačky lze vyměnit žací lištu a sekačka je opět připravena na sekací sezónu.

PŘEČTĚTE SI Výměna vlasce na trimeru Patriot Video

Žací stroj s míchací tyčí KSF 2.1 se skládá z následujících hlavních součástí:

 • rám, na kterém jsou umístěny další pracovní nástroje a který je připevněn k závěsu traktoru.
 • Závěsná tyč je určena ke spojení pracovního nástroje s rámem nářadí.
 • Řezný nůž s broušenými segmenty (prsty).

Žací nůž je nastaven na pohyb vpřed/vzad rovnoběžně se zemí. Sekačky, které se na své cestě setkají, narazí na nepohyblivé segmenty nožů a jsou okamžitě pevně přitlačeny pohyblivými noži do roviny. Stébla trávy se stříhají jako u běžného střihacího stroje a zanechávají za sebou pruh hotového střihu. Schéma sekačky KSF-2.1 1. hlava nože; 2.4. vodicí lišta hlavy nože; 3. kryt hlavy nože; 4. vnitřní patka; 5. rozdělovací lišta; 6. vnější patka; 7. polní deska; 8. špička; 9. vložka špičky; 10. sektor nože; 11. svorka nože; 12. hřbet nože; 13. třecí deska.

Připojení sekačky k traktoru se provádí zajištěním podélných tyčí závěsu traktoru, nastavením vzdálenosti od země k jejich zadním koncům na přibližně 40 cm a jejich zvednutím na méně než 65 cm. Tím se zabrání bočnímu posunu žacího rámu vzhledem ke středové ose tažné jednotky.

ČTĚTE, jak zkontrolovat zapalovací cívku křovinořezu

Při práci se strojem je důležité dodržovat pravidla pro jeho dlouhou a bezpečnou životnost:

 • Žací ústrojí sekačky musí být vybaveno ochranným krytem.
 • Traktor musí zastavit při současném spuštění vývodového hřídele.
 • Co zbývá provést našemu zákazníkovi Seřizovací a čisticí práce na samotné sekačce a zejména na žacím ústrojí se provádějí, když traktor stojí a je vypnutý.
 • Stroj se přepravuje s ochranným krytem nože připevněným k prstům.

Technické vlastnosti segmentové sekačky KSF-2.1:

Segmentová sekačka

Pokud si chcete sami vyrobit plně funkční a funkční sekačku, vezměte obdélníkový kus kovové trubky 1200x50x15 mm nebo kus obyčejné lišty na sekání trávy a vyvrtejte v pravidelných rozestupech dvanáct otvorů o průměru 10 mm pro upevňovací šrouby M8. Poté připevníte 890 mm dlouhý pás kovové vodicí lišty se zuby a čepelemi namontovanými na obou stranách obdélníkové trubky.

Nože mají hřbety se segmenty a svorkami hnacího ramene. Obě strany trubky jsou rovněž opatřeny příchytkami a lištami. Na podvozku sekačky je namontováno opěrné kolo. Pracovní část segmentové sekačky je poháněna pohonem vývodového hřídele použitého agregátu.

Použití segmentových sekaček umožňuje čerstvé a kvalitní sečení vegetace bez jejího drcení. Na videu se můžete podívat, jak stroj funguje.

Správné připojení sekačky k jednonápravovému traktoru

Nově zakoupený výrobek musí být na stroj správně nainstalován, aby byl zajištěn správný výkon a kvalita. Vezměme si jako příklad rotační sekačku, abychom viděli, jak se stroj sestavuje a instaluje:

 • Zkontrolujte dodanou sadu (sada se může u jednotlivých modelů lišit, ale zpravidla obsahuje hnací řemen, rám, konektor, spojovací materiál, kryt otoče, hydraulickou hadici, podpěrné ližiny, hydraulický válec, systém napínání hnacího řemene, rotory s lopatkami, náhradní díly);

Poté namontujte rám na závěs tak, aby byl ve svislé rovině 45 stupňů s drážkami směřujícími nahoru;

Nasaďte rotory na rám tak, aby byly lopatky umístěny pod nimi. Je důležité, aby byly v drážce zcela usazeny;

Připevněte skříň rotoru do stejného otvoru;

Zajistěte jej pomocí závlačky a přiložených matic;

Sestavte napínací systém tak, že odstraníte závlačku a vyšroubujete pojistnou matici na řemenici. Poté řemenici opatrně vyklepejte, abyste neztratili klíč. Dalším krokem je opatrné vyklepání řemenice, aby nedošlo ke ztrátě klíče;

Poté připevněte ližiny na rám pomocí šroubů ze sady náhradních dílů tak, aby konkávní část ližin směřovala dovnitř;

Rozložte rámové kroužky. měly by být umístěny vně rámu sklízecí mlátičky. Pak konečně připojíme sekačku k druhému žacímu stroji;

Nasaďte hnací řemen na řemenici ve směru jízdy. Je důležité, aby jednonápravový traktor a sekačka zůstaly v jedné ose;

instalace hydraulického válce. hydraulické hadice (pokud je připojení plánováno na kráčejícím traktoru).

Po dokončení montáže by měl být stroj připraven k použití:

 • aktivovat zpětný chod na motorovém vozidle;
 • Odstraňte závaží z kol (jsou-li na nich);
 • nastavte motor na nízké otáčky;
 • zkušební jízda se strojem na rovném a nerušeném povrchu, kontrola kvality výsledku a případné seřízení řezacích nožů a rychlosti.

Montáž

K dosažení požadovaných výsledků nestačí jen stroj správně sestavit. Při montáži konstrukce je třeba přísně dodržovat následující pravidla:

Často se stává, že výrobce z jakéhokoli důvodu nemá k dispozici sekačku speciálně pro tento model nebo že není spokojen s jejím výkonem. V takovém případě není obtížné pracovat na domácí verzi. Plná produkce na základě vaší farmy bude demonstrována na příkladu segmentované verze.

získat obdélníkovou trubku 5×1,5 délky 120 cm z náhradních dílů. K tomu může posloužit i obyčejný kousek staré kobylky. Do trubky se ve stejných vzdálenostech vyvrtá asi 12 centimetrů dlouhých otvorů, jak je znázorněno na výkresech.

Rám je třeba připravit ze svařovaných nosníků a trubek, rám může být překližkový a kola k němu připevněna. Pás je vyroben z pryže. Snadno se připevňuje pomocí duralových desek. Rám je také svařen s příchytkami pro uchycení řezacího pásu. U posledně jmenovaného je pás s kovovými lopatkami připevněn k trubce s předem připravenými otvory pomocí šroubů M8.

Co bylo řečeno na fórech?

Na fórech je spousta různých recenzí o tom, jak fungují kultivátory pro elektrické kultivátory. Lidé zde aktivně diskutují o různých modelech a dávají doporučení pro jejich výběr.

„Trvalo mi dlouho, než jsem si vybral sekačku. Studium vlastností jednotlivých modelů a jejich charakteristik. Nakonec jsem se rozhodl pro rotační variantu. Je praktičtější z hlediska provozu. Koneckonců, moje oblast není rovinatá a má svahy a kopce. Proto byla jednokotoučová rotační sekačka ideální volbou. Rozhodl jsem se spoléhat výhradně na oficiální vybavení od výrobce mého elektrického kultivátoru Neva. A tak vznikl model KR-0.5. Motory motorových kypřičů a traktorů jsou vybaveny různými materiály (konstrukce, materiál, pohonná jednotka atd.). Jediná věc je, že jsem čepele několikrát brousil.“.

„Provozuji malou firmu na úpravu krajiny. A někdy se musíte pustit do těch nejobtížnějších a nejzarostlejších oblastí. Bez sekačky a motorového kypřiče si nedovedu představit, jak se to dělalo dříve.“.

Počet bloků: 14 | Celkový počet znaků: 22488 Počet použitých dárců: 4Informace o každém dárci: