Jak připojit elektrický šroubovák k nabíječce baterií

Lze elektrickou úhlovou brusku provozovat s nabíječkou baterií?

Elektrická bruska je praktická, protože je všudypřítomná. její nezávislost na omezujících drátech umožňuje dosáhnout do těžko přístupných míst. Sada dvou napájecích modulů umožňuje napájet jeden z nich, zatímco pracujete na druhém. Každá baterie má však omezený počet dob nabíjení/vybíjení a po jejich vyčerpání selhává. Levné nářadí se rychleji porouchá a uživatel získá přístroj s funkčním motorem, ale bez výkonu. Pak je tu dilema: „Může být elektrický šroubovák napájen přímo z nabíječky?

Elektrický šroubovák, jako je tento, můžete napájet připojením k elektrické síti prostřednictvím rozbočovače, protože jeho motor pracuje při napětí 220 V.

Varianty napájecích sad

Existuje několik způsobů, jak šroubovák upravit pro provoz v síti. Úkolem je napájet motor zařízení zprostředkujícího zdroje.

Použití nabíječky notebooku

12voltový napájecí zdroj pro šroubovák si můžete vyrobit vlastnoručně i bez technických znalostí. Stačí najít nepoužitelnou nabíječku od notebooku, která má podobné specifikace jako ta pro napájení šroubováku. Hlavní je, aby výstupní napětí odpovídalo tomu, co hledáte (12-14 voltů).

Abyste toho dosáhli, musíte nejprve baterii rozebrat a vyjmout z ní vadné součásti. Poté postupujte následovně:

 • Vezměte si nabíječku na notebook.
 • Odřízněte výstupní zástrčku, odizolujte ji a pocínujte konce vodičů.
 • Připájení odizolovaných vodičů ke vstupním vodičům baterie.
 • Izolujte pájecí body, abyste zabránili zkratu.
 • Udělejte v krabici otvor, aby nedošlo k přiskřípnutí napájecího kabelu, a sestavte sestavu.

Základem je počítačový zdroj napájení

Pro výrobu takového zařízení budete potřebovat blok z osobního počítače formátu A. Т. Není těžké ho sehnat; jedná se o starší model napájecího zdroje, který lze snadno koupit v každém obchodě s rádiovými součástkami. Důležité je vědět, že v napájecím obvodu 12 V můžete použít 300-350W blok s proudem nejméně 16 A.

Bloky formátu AT splňují tyto parametry. Na těle přístroje je tlačítko napájení, které je velmi pohodlné pro ovládání. Uvnitř jednotky je instalován chladicí ventilátor a obvod ochrany proti přetížení.

Jednotka se přestavuje v následujícím pořadí:

 • Sundejte kryt krytu B. П. Uvnitř uvidíme desku se spoustou drátů vedoucích ke konektorům a také ventilátor.
 • Dalším krokem je vypnutí ochrany proti přetížení. Najděte zelený vodič na velkém čtvercovém konektoru.
 • Spojte tento vodič s černým vodičem ze stejné zásuvky. Můžete si vyrobit propojku z jiného kusu drátu nebo ji můžete zkrátit a nechat v pouzdře.

Přečtěte si také: Zásuvka pro internetový kabel se nazývá

Poté najděte menší konektor (MOLEX) ve výstupním svazku a pracujte s ním následujícím způsobem

 • Černý a žlutý vodič ponechte a zbylé dva zkraťte.
 • K černému a žlutému vodiči připájejte prodlužovací kabel, abyste mohli při práci snadno lokalizovat zdroj napájení.
 • Připojte druhý konec prodlužovacího kabelu ke svorkám prázdného prostoru pro baterii. Proveďte to pájením, můžete udělat dobrý twist a polarita musí být striktně dodržena.
 • Udělejte v krytu otvor, abyste při montáži nemačkali drát. Zařízení je připraveno.

Pokud si přejete, aby vaše nastavení bylo trochu zdobnější, možná budete chtít. е. schovat do jiné skříně, vyvrtat otvory pro přívod vzduchu, aby se zabránilo přehřátí PSU.

Napájení z nabíječky do auta

Pokud máte nabíječku autobaterie, můžete si snadno vyrobit zařízení pro napájení šroubováku. Pro přepracování nabíječky stačí připojit výstupní svorky z nabíječky k napájení motoru.

Pokud máte nabíječku baterií s plynule měnitelným výstupním napětím, můžete ji použít jako 18voltový zdroj pro šroubovák.

Další způsoby napájení

Jednotka uvnitř

Řešením problému „zda lze připojit elektrický šroubovák přes nabíječku“ může být alternativní verze napájení elektrického šroubováku. instalace napájecí jednotky do prázdného pouzdra elektrického nástroje.

Než začnete, musíte zabránit přehřátí napájecí jednotky. K tomu je třeba předem zajistit otvory v krytu, které umožní pohyb vzduchu, aby teplo mohlo unikat. Dobu nepřetržité práce s elektrickým šroubovákem s tímto vylepšením je vhodné zkrátit na 15 minut.

Koupíte si hotovou jednotku, je vybrána podle velikosti pouzdra, technických ukazatelů. Pulzní verze modulu je nejvhodnější, je malá a lehká. Nedoporučujeme používat moduly domácí výroby z minulého století. mají velký objem při nízké účinnosti.

Vyjměte vadné baterie z prostoru pro baterie a vyměňte je za napájecí sadu. Kontakty jsou pod napětím, pouzdro je zavřené. Sestavený hybridní přístroj je připraven k zapojení.

 • Dráty lze pro větší pohodlí prodloužit.
 • Je třeba dbát na kvalitu montáže: konstrukce se nesmí dotýkat kovových částí, jinak nedojde ke zkratu. Mezi transformátorem a deskou je nejlepší ponechat určitý prostor, aby se zlepšilo chlazení.
 • Pokud se některé části velmi zahřívají, můžete nainstalovat moduly odvádějící teplo nebo vytvořit větrací otvory.

Sami

Pro uživatele se speciálními znalostmi a dovednostmi nebude problém „je možné napájet elektrický šroubovák z nabíječky bez speciálního nářadí“ složitý, tj.к. montáž napájecí jednotky je možná vlastníma rukama. Namísto poškozených dílů se do skříně vloží správně sestavený napájecí modul podle zapojení. Měření výstupního napětí, napájení vodičů, uzamčení sklíčidla.

Tip: Obvod může vyžadovat dodatečnou zátěž, kterou lze zajistit zapnutím systémové žárovky o výkonu 15 W, která zároveň zajišťuje podsvícení.

Stejně dobrý je i počítačový zdroj

Dalším řešením problému s napájením elektrického šroubováku je jeho připojení k počítačovému zdroji. Tato možnost se vztahuje na jednotky s mechanickou pákou zapnutí/vypnutí. Pozitivní je, že jednotka je chlazena chladičem a chráněna proti přetížení zabudovaným speciálním systémem.

K sestavení takové sestavy je třeba použít pouze napájecí moduly 300-350 W s proudem 12 V a minimálně 16 A. Pro nářadí s napětím vyšším než 14 V tato možnost napájení neplatí.

Uživatel může chtít schovat neestetickou skříňku do krásného pouzdra, a pak je vhodné nezapomenout v ní zajistit větrání.

Nabíječka do auta

Při hledání řešení otázky „lze k nabíječce připojit elektrický šroubovák“ můžete sáhnout po nabíječce autobaterie. Moduly s ručně nastavitelným proudem a napětím jsou použitelné. Připojení je jednoduché. stačí připojit vstupní kanály motoru nářadí ke kontaktům nabíječky akumulátoru vozidla.

Obecná doporučení

Všechny výše uvedené metody mají jeden společný rys. demontáž krytu napájecího modulu. Pokud je rám přišroubován, není to problém, upevnění lepidlem vyžaduje opatrné otevření spoje poklepáním kladivem, zapíchnutím nože do mezery.

Při instalaci je třeba respektovat směr napětí. nesmí být přivedeno na baterii. Proto je modul namontován paralelně s napájecími kontakty a do plusového vedení je zabudován diodový osvětlovač o určitém výkonu.

Shrnutí: Na otázku „zda lze elektrický šroubovák napájet z nabíječky“ existuje kladná odpověď a několik možných řešení, ale vyžaduje to opatrnost, určité vědecké znalosti a šikovnost.

elektrický šroubovák s vlastním pohonem je jednoznačně jedním z nejlepších vynálezů lidstva a usnadňuje život téměř všem mu.

Nepostradatelný pomocník v domácnosti. akumulátorový šroubovák. Vezmete ho všude s sebou, ale bude fungovat jen tak dlouho, dokud vydrží baterie, která má však omezený počet nabíjecích cyklů a i nečinnost může baterii zničit. Baterie vydrží přibližně tři roky a po uplynutí této doby je musíte vyměnit. Nástroj je možné zachránit přestavbou z akumulátorového na bezšňůrový, a to různými způsoby.

Proč přestavět akumulátorový šroubovák??

Proč a kdy je nutné šroubovák předělat?? Pokud čtete tento článek, pravděpodobně již víte, co je to akumulátorový šroubovák. Bez zbytečné kabeláže jej můžete kdykoli použít i na těch nejhůře přístupných místech. dokud se nevybije baterie. to je první nevýhoda akumulátorového šroubováku. Čím levnější je nářadí, tím rychleji se jeho baterie vybije. Zde je druhá nevýhoda. A musíte pochopit, že výrobce šetří stejně jako vy a není to nic neobvyklého. Koupě nové baterie se z hlediska nákladů příliš neliší od koupě šroubováku, ale existuje východisko a nyní se podíváme na možnosti, jak šroubovák převést z bateriového na síťový zdroj.

Existuje několik způsobů, jak elektrický šroubovák převést z akumulátorového na bezdrátový:

 • pomocí nabíječky notebooku;
 • pomocí napájení z počítače;
 • Použití autobaterie;
 • pomocí napájení z halogenové žárovky;
 • použití čínské napájecí desky 24V.

Jak připojit elektrický šroubovák k autobaterii

Levné šroubováky pro ty, kteří nářadí nepoužívají příliš často, jsou dobré. Praxe však ukázala, že prozatím. Většina z nich má baterii, která poměrně rychle selhává, a někdy prostě nemají dostatek energie. Tento problém vyřeší jednoduchá úprava nástroje. Výstupem bude elektrický šroubovák, který se napájí přímo z autobaterie.

Chcete-li upravit elektrický šroubovák vlastníma rukama, připravte si:

 • samotný elektrický šroubovák;
 • dlouhý křížový šroubovák;
 • soubor;
 • svorky baterie s dráty;
 • Kleště;
 • nůž;
 • pájka;
 • pájení;
 • lepicí páska.

Než začnete, je třeba nářadí kompletně rozebrat. Použijte k tomu tenký dlouhý šroubovák.

Nejprve vyjměte jednu polovinu krytu a druhou polovinu s vnitřním obsahem ponechte v původním stavu. Vyjměte baterii z pouzdra. Váš elektrický šroubovák může zevnitř vypadat trochu jinak. Zde záleží na výrobci. Ujistěte se, že jste našli kladnou a zápornou elektrodu. Toto je to, co budete potřebovat pro zbytek práce.

Všimněte si umístění všech vnitřních součástí nářadí a opatrně je vyjměte z pouzdra.

Spodní část plastového krytu, který slouží jako podpěra, můžete klidně opilovat. U upraveného elektrického šroubováku je tato část zbytečná. Snažte se řezat symetricky na obou polovinách nástroje.

Odizolujte konce vodičů na svorkách baterie. K tomu použijte ostrý nůž. Pokud jsou vaše dráty příliš dlouhé, odřízněte přebytečné části štípačkami a teprve potom je uvolněte.

Připojte vodiče k elektrodám. V tomto případě byla konstrukce trochu neobvyklá, takže stačilo vložit dráty do svorek a zajistit je lepicí páskou. Ve většině případů budete muset použít páječku a pájku, abyste vytvořili spojení. Připravte se na to předem.

Znovu sestavte elektrický šroubovák. Vložte vnitřní obsah, vyveďte vodiče pomocí svorek na vnější stranu. Sestavte kryt a upevněte jej šrouby. Ve spodní části, kde byl stojan, vše zajistěte lepicí páskou a vzniklý otvor jí zakryjte.

Výsledkem vašeho úsilí bude výrazně vylepšený elektrický šroubovák s vyšším výkonem než dříve. Můžete jej používat, když jste na cestách nebo když jste daleko od místa, kde můžete nabíjet baterii nářadí.

Proč předělávat elektrický šroubovák na síťový?

Kromě výhod akumulátorových šroubováků, jako je jejich autonomie a kompaktní rozměry, mají i řadu nevýhod, zejména pokud se baterie nepoužívají správně. Cena několika nových baterií je sice vyšší než cena elektrického šroubováku, ale „smrt“ baterie nepředstavuje zásadní finanční výdaj. K napájení motoru nářadí prostřednictvím střídavého napětí 220 V lze použít různé pomocné zdroje energie, napájecí zdroje nebo baterie.

Kromě toho, že toto řešení ušetří za nákup baterií, umožní elektrickému šroubováku pracovat nepřetržitě a zapomenout na vybití baterie. Existuje mnoho způsobů připojení nástroje k domácí elektrické síti. To je to, co je potřeba:

 • počítačový zdroj napájení (PSU);
 • Domácí interní nebo externí zdroj napájení;
 • Baterie z automobilu nebo jiného vozidla
 • Čínský sekundární zdroj napájení;
 • Nabíječka notebooku, tiskárny nebo jiné elektroniky s vhodnými specifikacemi.

Obecný princip úpravy je ve všech případech podobný. střídavý proud o napětí ~220 V je třeba převést na stejnosměrný proud, který odpovídá požadovanému napětí pro elektromotor.

Tipy pro použití

Odborníci v oblasti úprav šroubováků, kteří si s tímto úkolem snadno poradí, doporučují začátečníkům dodržovat určitá pravidla:

 • Elektrický šroubovák napájený ze sítě je schopen pracovat několik hodin v kuse, proto mu dopřejte pětiminutovou přestávku, aby nedošlo k přetížení.
 • Vodič musí být připevněn na koleno, aby nedocházelo k rušení napájení.
 • Napájecí jednotky je třeba pravidelně čistit, aby se odstranil prach a nečistoty.
 • Baterie (nová) musí být uzemněna.
 • Nedoporučuje se používat velké množství prodlužovacích kabelů.
 • Elektrický šroubovák nepoužívejte pro práce ve výškách (od 2 metrů a výše).

Dodržování těchto rad pomůže udržet nářadí v dobrém stavu a prodlouží jeho životnost.

Možnosti napájení

Každý elektrický šroubovák vyžaduje mnohem menší napětí než běžná zásuvka. Pro napájení šroubováku je proto nutné použít speciální měnič, jehož výstup poskytuje potřebná napětí. Všechny napájecí zdroje se dělí na dvě velké skupiny: spínané napájecí zdroje a transformátorové napájecí zdroje. Podívejme se na každou z nich zvlášť.

Impuls

Princip impulsních systémů spočívá v tom, že napětí je nejprve usměrněno a poté převedeno na speciální impulsní signál. Je důležité dosáhnout stabilního napětí. Může pomoci vinutí transformátoru nebo rezistory.

Spínané napájecí zdroje jsou dostatečně účinné a lze je použít v mnoha aplikacích. Mají však vysokou úroveň ochrany proti zkratu a podobným jevům. Spínané systémy však jednoznačně ztrácejí na transformátorové systémy, pokud jde o výkon. Kromě toho jsou tyto jednotky velmi náročné na vstupní napětí. Pokud je nižší než nastavené napětí, prvek jednoduše nemůže fungovat.

Transformátor

Běžnější napájecí zdroje, které se osvědčily jako spolehlivé a účinné v mnoha aplikacích. Zařízení se skládá ze snižovacího transformátoru a usměrňovače, přes který se přenáší podpětí. Usměrňovače se mohou lišit v závislosti na počtu použitých diod.

Tyto jednotky jsou jednoduché na výrobu, levné a spolehlivé. Proto se jim často dává přednost. Poskytují stabilní napětí bez rušení s vysokým maximálním výkonem. Existuje však několik nevýhod. Hlavní nevýhodou je těžkopádná konstrukce s mnohem nižší účinností než u spínaných zdrojů. Tato skutečnost vyžaduje napájecí sadu pro elektrický šroubovák s vyšším výkonem, než jaký vyžaduje nářadí. Vzhledem k tomu, že část výstupního výkonu bude použita pro vedlejší procesy.

Jak upravit akumulátorový šroubovák pro provoz na 220 V?

Jak připojit elektrický šroubovák přímo k nabíječce notebooku

Tato metoda vyžaduje minimum technických znalostí. Pokud potřebujete šroubovák přestavět na akumulátorový, můžete použít starou nabíječku na notebook, protože má podobné vlastnosti a snadno ji najdete doma. Nejprve je třeba zjistit, jaké je výstupní napětí nabíječky. Fungují nabíječky na 12 až 19 V.

Je důležité zkontrolovat napětí a proud nabíječky

Budete muset upravit skříňku s bateriemi, a to tak, že ji rozeberete a vyjmete vadné baterie.

 • Vezměte si nabíječku na notebook.
 • Odřízněte konektor a odizolujte vodiče od izolace.
 • Vezměte holé vodiče a připájejte je. Pokud to není možné, omotejte je elektrickou páskou.
 • V tělese udělejte otvor pro drát a sestavte konstrukci.

Použití externího zdroje napájení z počítače

Budete tedy potřebovat napájecí zdroj formátu AT. Pravděpodobně ho najdete doma, ale bez problémů můžete koupit starou, funkční napájecí jednotku v každém radiomarketu. Náklady pravděpodobně nebudou vysoké. Je důležité si uvědomit, že k tomu postačí 300-350W napájecí zdroj s proudem 12 V alespoň 16 A.