Která pila je lepší pro Husqvarnu nebo STIHL?

Ergonomie pil. Srovnání řetězových pil Husqvarna a STIHL

Řetězové pily STIHL a Husqvarna patří již řadu let mezi nejprodávanější řetězové pily. Výběr mezi dvěma značkami může být těžké rozhodnutí i pro zkušeného uživatele řetězové pily. Pojďme se tedy podívat, které řetězové pily jsou lepší: STIHL nebo Husqvarna.

Vlastnosti řetězové pily STIHL

Řetězové pily STIHL jsou na trhu již téměř sto let a staly se nejprodávanější značkou řetězových pil na světě. Není to žádné tajemství:

 • Řetězové pily STIHL se systémem ElastoStart jsou navrženy tak, aby usnadňovaly startování a zabraňovaly škubání. Za to je zodpovědný tlumič, který absorbuje nadměrné zatížení. Výsledkem je snížení počátečních sil až o polovinu;
 • Dvoutaktní motory se dvěma směsmi spotřebují o 20 % méně paliva než srovnatelné modely a zároveň produkují o polovinu méně emisí;
 • Řetězové pily STIHL mají lehčí polymerový rám než srovnatelné modely, a proto nabízejí lepší manipulaci, i když za cenu snížené robustnosti;
 • Řetězové pily STIHL mají účinný antivibrační systém. Gumové držáky řeší problém vibrací u amatérských modelů a ocelové pružiny u profesionálních modelů;
 • Bezklíčový zamykací systém umožňuje velmi snadnou výměnu řetězu;
 • Řetězové pily STIHL mají víčko palivové nádrže se speciálními držáky;
 • Vzduchové filtry řetězových pil STIHL jsou mnohem účinnější než filtry jejich konkurentů;
 • Značkový brzdový systém Quick Stop Super chain okamžitě zastaví pilu, pokud se ocitnete v ohrožení;
 • Elektronický systém řízení motoru M-Tronic reguluje všechny systémy řetězových pil STIHL pro dlouhodobě vysoký výkon.

Funkce řetězových pil Husqvarna

Co se týče prodeje pásových pil, řetězové pily Husqvarna mohou snadno držet krok s pilami STIHL. Pily této značky vyráběné ve Švédsku se vyznačují také svými přednostmi:

 • Pily Husqvarna jsou přizpůsobeny pro použití v severních klimatických podmínkách, včetně Ruska, což znamená, že jsou spolehlivější a mají delší životnost než jejich konkurenti;
 • rychlé spuštění pomocí technologie Smart Start;
 • Funkce automatického nastavení paliva umožňuje používat stroj pro různé druhy paliva;
 • Řetězové pily Husqvarna mají účinné dvoustupňové vzduchové filtry, které nevyžadují častou výměnu, což výrazně snižuje provozní náklady řetězových pil Husqvarna;
 • Patentovaný systém tlumení vibrací účinně bojuje proti otřesům a pohodlné rukojeti bezpečně padnou do dlaně;
 • Výfukové plyny z vnitřních dvoutaktních motorů Husqvarna jsou spalovány dodatečně, takže jejich emise jsou nižší a jsou mnohem šetrnější k životnímu prostředí než u většiny konkurentů;
 • Výkonné, kompaktní vysokootáčkové motory poskytují působivý výkon a dlouhé hodiny nepřetržitého provozu;
 • kovová pouzdra jsou poměrně těžká, ale netrpí nárazy ani hrubým zacházením;
 • Několik řad řetězových pil Husqvarna umožňuje každému, jak pro amatérské, tak pro profesionální použití, vybrat si nástroj, který nejlépe vyhovuje jeho potřebám.

S teorií jsme skončili. Podívejme se blíže na řetězové pily STIHL a Husqvarna.

STIHL MS 180-14

Lehká, kompaktní a snadno ovladatelná řetězová pila za cenu téměř 12 000 Kč. Jeho výkon 2 hp (1500 W) je dostatečný pro všechny každodenní práce, od prořezávání křovin až po kácení stromů.

Tato pila má dostatečný výkon pro řezání palivového dřeva do sauny a dokonce i pro stavbu sauny, ale pravděpodobně ne dostatečný pro profesionální účely.

Aby vaše řetězová pila vydržela dlouho a fungovala efektivně a bez problémů, vyplatí se udržovat řetěz naostřený a používat pouze originální olej STIHL.

Husqvarna 135

Tato ruční pila je dražší než výše uvedený konkurent. téměř 14 000 EUR. Nářadí Husqvarna s příkonem 1 500 W má zároveň i své přednosti.

Dlouhá 40 cm a výkonný spalovací motor o objemu 50,9 cm3 řadí výrobce tuto řetězovou pilu mezi profesionální nástroje.

Takové tvrzení však neberte vážně. jedná se o spotřební řetězovou pilu. Přesto má dostatek funkcí pro naprosto všechny domácí úkoly s velkou rezervou.

Má relativně nízkou hmotnost (na motorovou pilu) a je schopna pracovat nepřetržitě po dlouhou dobu s vysokou produktivitou. Kromě relativně vysoké ceny se připravte na to, že slabým místem tohoto modelu je startovací cívka. Jinak se jedná o hodnotný stroj, který bude spolehlivě sloužit mnoho let.

Oblíbená témata

Který výrobce pásových pil má nejdelší životnost?? Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď: STIHL i Husqvarna vyrábějí velmi spolehlivé řetězové pily, které mohou pečlivému majiteli při odpovídající péči sloužit mnoho let.

Jak vidíte, výběr mezi řetězovými pilami Husqvarna a STIHL je především otázkou vkusu, protože oba výrobci nabízejí vynikající modely. Uvedli jsme výhody a nevýhody obou značek a volba je na vás.

Jak se liší řetězové pily

STIHL a Husqvarna jsou bezpochyby lídry ve výrobě a prodeji řetězových pil s benzínovými motory. Díky tvrdé konkurenci každá ze společností každoročně vyvíjí mnoho nových technických řešení, která usnadňují a zpříjemňují používání jejich nástrojů. STIHL má například tyto technické inovace:

 • STIHL M-Tronic. řetězová pila STIHL se díky plně elektronickému zapalování snadněji startuje. Systém samostatně rozlišuje studené a horké starty. Systém M-Tronic také přesně reguluje časování zapalování a množství palivové směsi při startování řetězové pily;

systém stihl m-tronic

Pohled na technické inovace společnosti Husqvarna odhaluje také několik zajímavých systémů:

  Vstřikování vzduchu, odstředivý systém čištění vzduchu, který prodlužuje interval čištění filtračního elementu;

Vezmeme-li dvě motorové pily STIHL a Husqvarna stejné velikosti, jsou si podobné pouze tím, že mají spalovací motor, lištu a pilový řetěz. Ale i standardní prvky těchto řetězových pil se liší velikostí, tvarem a materiály.

Řetězové pily STIHL mají při stejném objemu válce vyšší maximální výkon. tato výhoda je patrná při porovnání jednotlivých modelů.

STIHL nebo Husqvarna?

Začněme naše srovnání hlubokou úctou k oběma tvůrcům. Tyto společnosti jsou bezpochyby lídry v oblasti konstrukce, výroby a prodeje profesionálního elektrického nářadí pro lesnictví a terénní úpravy. Otázka „Která řetězová pila je lepší než STIHL nebo Husqvarna“ se samozřejmě nabízí každému, kdo plánuje koupi řetězové pily a studuje odborné recenze a názory. Na internetu je spousta videí, článků a fotografií. Žádná ze značek zpravidla nemá v diskusích na fóru jasnou převahu. Doufáme, že náš článek pomůže tuto problematiku objasnit. Níže najdete dobře zdokumentované popisy s fakty a obrázky o výhodách a nevýhodách následujících řetězových pil: Husqvarna 236, STIHL 180 a Partner P340S. Husqvarna a Partner jsou vyráběny společností Husqvarna Group a STIHL 180 společností Andreas STIHL.

 • Jednoduchá a robustní konstrukce;
 • Vynikající udržovatelnost;
 • Inovativní systém X-Torq, který šetří palivo a výrazně snižuje emise CO;
 • Nízká hlučnost a vibrace i při maximálním zatížení;
 • Vynikající systém redukce hluku;
 • Vysoká spolehlivost;
 • Výkonná pístní skupina a klikový hřídel, které generují vysoký točivý moment;
 • Hladké a snadné startování;
 • Vnitřní díly a součásti lze snadno vyměnit nebo opravit;
 • Účinný chladicí systém;
 • Za rozumnou cenu.

Kterou motorovou pilu STIHL nebo Husqvarna si vybrat. odborný posudek

STIHL nebo Husqvarna jsou dvě mezinárodně uznávané značky a úhlavní rivalové, kteří se rok co rok snaží překonat jeden druhého. Každá z uvedených společností vyrábí své řetězové pily výhradně z kvalitních a technologicky vyspělých materiálů, které jsou důkladně testovány. Přestože jsou řetězové pily STIHL a Husqvarna zpočátku dražší, jsou navrženy tak, aby dlouho vydržely, a díky jejich vysoké spolehlivosti a účinnosti je lze snadno používat pro rychlou práci se dřevem. Zbývá dodat, že mezi STIHL a Husqvarna je jen malý rozdíl, který souvisí spíše s konstrukcí nářadí. Pokud si vyberete řetězovou pilu od jedné z těchto renomovaných značek, můžete si být jisti, že získáte spolehlivý a kvalitní nástroj.

Blok: 3/3 | Počet znaků: 1582

Řetězová pila Husqvarna nebo STIHL?

Odpoledne!Chystáte se postavit dům na venkově. Budoucí dům je plánován z kulatiny. ale mají problém s výběrem nástroje. Jakou nejvhodnější motorovou pilu zvolit pro stavbu domu (nejlépe modelovou)? ? Zkuste Husqvarnu nebo STIHL. Ale který z nich si vzít obecně, tomu nerozumím. Kdo má zkušenosti nebo praxi? Nebo nabídněte návrhy

Vatar Apprentice Příspěvky: 209 Registrován: 04 září 2015, 08:52 Město: 36 Poděkoval (a): 1krát Poděkoval: 1krát Kontaktní údaje:

Ochrana proti zpětnému úderu kladivem

Příčinou úrazů způsobených řetězovou pilou je zpětný ráz. To znamená, že pilový kotouč může kvůli nedostatku zkušeností odskočit dozadu a způsobit vážné zranění.

Při výběru svého oblíbeného modelu se také informujte u prodejce o dostupnosti antivibrační ochrany a o tom, jak je v modelu konstrukčně řešena.

Jednoduchá ochrana. obvyklé gumové podložky na těle výrobku a dvě podpůrné rukojeti. Vylepšená ochrana. palivová nádrž, řídítka a motor jsou od sebe odděleny. Pokud musíte motorovou pilu používat každý den, nesmíte ji zanedbávat.

Spotřebitelský trh nabízí širokou škálu řetězových pil. tuzemské i zahraniční výroby. Stojí za to připomenout, že nákup známé značky budete muset později koupit náhradní díly a tuto stejnou společnost, protože ostatní na to prostě nebude fungovat.

Zbývá jen porovnat

Poté, co jsme se podívali na nabídku jednotlivých výrobců, se můžete podívat, jak přesně se pily od sebe liší:

 • Nářadí je kvalitní a není podřadné, zde se kvalitou vyrovná;
 • Řetězové pily jsou vyrobeny ze špičkových materiálů;
 • Design STIHL je původní a nezměněný, zatímco Husqvarna má modernější tělo;
 • Husqvarna překonává STIHL v hlučnosti.

Nakonec mohu říci, že každý nástroj je svým způsobem nejlepší, ale ať už si koupíte jakýkoli, získáte prvotřídní kvalitu a spolehlivost. Řetězová pila, která vás nezklame.

Zaregistrujte se a komentujte newslettery, váš názor je pro mě důležitý. Sdílejte tento článek na svých sociálních sítích. A nyní na shledanou, hodně štěstí a brzy na viděnou!

Řetězová pila usnadní majiteli zahrady život. Pomocí tohoto nástroje můžete řezat palivové dřevo, odstraňovat nežádoucí křoviny, větve a stromy. Když se chystáte ke koupi, máte na výběr z mnoha různých modelů, výrobců. Bližší pohled na dvě oblíbené značky: STIHL a Husqvarna. Zkusme určit, která řetězová pila. STIHL nebo Husqvarna. je lepší.

Přečtěte si také: Přívod telefonní linky rj 11

Kterou strunovou sekačku Husqvarna vybrat?

Než si koupíte strunovou sekačku na trávu, musíte se rozhodnout pro její hlavní funkce:

Chcete-li si vybrat nejlepší strunovou sekačku Husqvarna, musíte znát výhody a nevýhody jednotlivých modelů. Benzínové přístroje jsou nezávislé na elektřině, jsou velmi výkonné a lze je používat za všech podmínek. Jsou však těžší než elektrické modely poháněné bateriemi a náročnější na obsluhu. obsluha musí vědět, jak s benzinovými stroji zacházet. Je také třeba vzít v úvahu, že ne všechny modely jsou vybaveny nožem a jsou vhodné pro tvrdou trávu.

Elektrické vyžínače trávy, zejména ty bateriové, jsou méně náročné na údržbu, lehčí, tišší, nevypouštějí výfukové plyny. Pracovní doba je však omezena kapacitou baterie a počtem baterií.

ergonomie pily. Srovnání řetězových pil Husqvarna a STIHL

Odpoledne.Už dlouho jsem chtěl porovnat své řetězové pily. Ale nevyšlo to. Vzal jsem je na různá místa, „starou“ na chalupu a vítěznou (tu, se kterou jsem vyhrál soutěž Dacha Masters) na vesnici. A teď ho mám.

Myslel jsem, že bych napsat tento, ale rozhodl jsem se porovnat technické specifikace, pily mírně odlišné v síle a hmotnosti, to znamená, že trochu odlišné „hmotnostní“ kategorie. Rád bych přece jen porovnal světové značky STIHL a Husqvarna. Už dávno, relativně dávno, jsme samozřejmě v ústavu opakovali termín. ergonomie. Stručně řečeno. krása a pohodlí.

Promyšlenou pohodlnost věcí lze posoudit například na ponorce, kde je třeba racionálně využít každý centimetr, nebo ve vesmíru na kosmických stanicích. Na internetu je článek.

Ergonomie joysticku v mém japonském autě mi vyhovuje; zejména hlavice je blízko pěsti a je velmi pohodlná v ruce. Zde jsou pily, které jsem se rozhodl porovnat z hlediska uživatelské přívětivosti.

Takže tady to je!Vlevo je moje odměna od Husqvarny, vpravo je můj „stařeček“ od STIHLu. Pro nastartování motoru Stihl (přesně můj model) nemá tlačítko sytiče, u Husqvarny musíte 6x zmáčknout tlačítko a pak to samé u STIHLu. To znamená, že mohu STIHL rychleji nastartovat.

Sh Na stejné fotografii je vidět rozdíl ve víčkách nádrží na benzín (stejná víčka jsou i na olejových nádržích). Abych odšrouboval víčko na Stihlu, musím zvednout černý polotovar a odšroubovat víčko. Nevyzdvihoval bych to jako výhodu nebo nevýhodu, ale na olejové nádrži Stihl se tento záludný mechanismus začal někdy posouvat, a dokud víko Stihlu nepřišroubujete, jste v oleji venku.

Opětovné doplnění oleje do řetězu. Huswarna v současné době ztrácí. Zeptejte se mě proč? Rukojeť je na opačné straně víčka. Rukojeť u modelu Stihl je posunutá do strany.

U Husvarny musíte dát ruku pod rukojeť, což je nepohodlné. první věc, která mě po Stilce zarazila.

Sejmutí krytu SHS. výměna řetězu Chcete-li sejmout kryt u modelu Stihl, musíte vyšroubovat dvě matice, u modelu Husqvarna musíte vyšroubovat jednu matici.

U modelu Husqvarna je však mechanismus napínání řetězu z nějakého důvodu na krytu. Víko je těžšíHuswarna víko A co je nejdůležitější, páka rukojeti v drážce lišty musí být umístěna naslepo, na Stihl se tento proces provádí bez víka, vše je dokonale viditelné. Řetěz se na STIHL montuje snadněji.

Takže mám 3 modely Stils versus 2 modely Husqvarna.

Jiný majitel by to možná udělal jinak. :). Obecně lze říci, že tyto stroje jsou víceméně srovnatelné s našimi řetězovými pilami sovětské výroby.

Tento záznam byl publikován v: osobní zkušenosti, motorové pily, Husqvarna, STIHL, porovnání

Jak se liší řetězové pily

STIHL a Husqvarna jsou lídry na trhu a v oblasti technologií benzínových řetězových pil. Je těžké s jistotou říci, která řetězová pila je lepší: STIHL nebo Husqvarna.к. v rámci vzájemné konkurence každý výrobce každoročně zavádí nové technologie, které usnadňují a zlepšují používání nástroje.

Zde je srovnání řetězových pil z hlediska některých klíčových faktorů, které ovlivňují jejich výkonnost.

Typ motoru

Stroje STIHL a Husqvarna jsou vybaveny klasickými dvoutaktními motory, jejichž nevýhodou je špatně odvětrávaná spalovací komora. 20 % benzinu uniká výfukovým potrubím do ovzduší. Při práci s řetězovou pilou vznikají v ovzduší škodliviny a část paliva se plýtvá.

Společnost Husqvarna vylepšila některé své modely o technologii X-Torq, která spaluje téměř všechen benzín. Výsledkem jsou nižší emise výfukových plynů a vysoký točivý moment díky plnému spalování benzinu.

Výkon motoru je u nejoblíbenějších modelů srovnáván s 1,5 kW.

Systém filtrace vzduchu pro řetězovou pilu

Oblíbené modely německé firmy STIHL jsou vybaveny deskou ze syntetické plsti, která slouží jako vzduchový filtr. Okolní vzduch je nasáván obdélníkovými otvory v hlavě válce, proto je pro zajištění bezporuchového provozu stroje nutné filtr po 1,5 až 2 hodinách provozu vyčistit.

Stroje Husqvarna jsou vybaveny dvoustupňovým systémem filtrace vzduchu Air Injection. První stupeň: Prach a jemné prachové částice jsou nasávány do setrvačníku. Druhý stupeň: Vzduch je veden do horního válce podél spirálového kanálu a odstředivá síla způsobí, že piliny se rozletí a ventilátor filtru vyčistí vzduch.

Antivibrační systém

Modely pil Husqvarna jsou vybaveny kovovými pružinami, které účinně pohlcují vibrace a zabraňují jejich přenosu na ruce obsluhy při práci s nářadím.

Pily STIHL mají antivibrační tlumiče z pryže. Práce s tímto typem nástroje vás unaví rychleji než u konkurence.

Systémy usnadňující startování studeného motoru

Pro nastartování studeného motoru je třeba načerpat benzín z palivové nádrže. Většina pil STIHL má startovací šňůru, za kterou lze 7-10krát zatáhnout, a stroje Husqvarna mají palivové čerpadlo. Čerpadlo usnadňuje startování studeného motoru.

Spotřebiče STIHL jsou vybaveny systémem M-Tronic, který rozlišuje mezi startováním za tepla a za studena. Elektronický systém zapalování usnadňuje startování nářadí, reguluje množství paliva dodávaného při startu stroje.

Stručný průvodce našimi nejoblíbenějšími modely

Společnost Husqvarna AB nabízí širokou škálu benzínových řetězových pil, takže je snadné najít ten správný nástroj pro danou práci.

Husqvarna 137

Řetězová pila Husqvarna 137 je určena pro domácí použití, ale má výkonný motor o výkonu 1,64 kW a palivovou nádrž o objemu 410 ml. Doporučená délka vodicí lišty 33 až 38 cm s řetězem značky H30 s tloušťkou hnacího článku 1,3 cm. Je vybaven mechanismem pro snadné startování a pokročilým systémem zapalování. Hmotnost stroje bez vodicí tyče pouze 4,6 kg.

Pila je vhodná k řezání větví, tenkých stromů a řezání tenkého dřeva.

Husqvarna 140

Další model amatérské třídy. S výkonem 1,6 kW, objemem nádrže 0,371 ml a délkou vodicí lišty 35-40 cm je vhodný pro řezání suků, malých stromů v přírodě, řezání palivového dřeva a řeziva při plynulé práci. Celková hmotnost při odbavení 4,4 kg.

Husqvarna 142

Formálně je klasifikována jako domácí benzínová řetězová pila, ale díky své vysoké spolehlivosti a robustnosti si zaslouží označení poloprofesionální nářadí. Motor má zdvihový objem 40,2 cm3 a výkon 1,9 kW. Objem palivové nádrže 0,41 litru, délka pneumatiky 38 cm. Při konstrukci tohoto modelu byl kladen důraz na prodloužení životnosti a maximální pohodlí obsluhy.

Mezi hlavní přednosti patří robustní kovaný ocelový klikový hřídel, pístní skupina s dvojitým kompresním kroužkem, startování bez spojky a vysoce ergonomický design.

S hmotností 4,6 kg se hodí k širokému využití při stavbě dřevostavby nebo při sběru palivového dřeva.

Husqvarna 240

Robustní stroj s nízkými nároky na údržbu, který může efektivně pracovat 3-4 hodiny denně. Výkonný motor o výkonu 1,5 kW a objem palivové nádrže 300 ml umožňují použití vodicí tyče o délce až 40 cm. Postačuje k odklízení větví a starých stromů ze zahradního pozemku a k řezání polen standardního průměru. Při hmotnosti 4,7 kg nepociťuje obsluha žádnou únavu a nepohodlí díky dobře vyváženému stroji a pohodlným rukojetím s nízkými vibracemi. Tento model má zesílenou pístní skupinu válců, úsporný motor, elektronické zapalování, primer a zachycovač řetězu, který snižuje riziko přetržení řetězu.

Husqvarna 365

Tento model je profesionální benzínová řetězová pila určená pro mnohahodinovou každodenní práci bez dlouhých přestávek. Váží pouhých 6 kg a má výkon 3,4 kW. Vhodné pro použití v dřevařském průmyslu a dalších vysokorychlostních aplikacích. Palivová nádrž o objemu 0,77 l má průhledný palivoměr pro snadnou kontrolu.

Vyhřívaný karburátor umožňuje použití pily při extrémně nízkých teplotách.

Klika a účinný systém chlazení vzduchem chrání motor před přehřátím při maximálním zatížení. Husqvarna 365 je vybavena funkcemi sníženého rozjezdu a tlumení vibrací. Díky délce vodicí lišty až 70 cm lze řezat i velké stromy.

Následující seznam řetězových pil Husqvarna není vyčerpávající a ukazuje, jak všestranné je toto oblíbené nářadí. Vzhledem k vysoké kvalitě konstrukce a dlouhé životnosti nepatří do nižší cenové kategorie. Proto je lepší koupit si svůj oblíbený model u spolehlivých prodejců, kteří spolupracují s oficiální distribuční sítí výrobce.