Jak seřídit karburátor řetězové pily Husqvarna 142

Husqvarna 142 řetězová pila opravy ručně video. Zobrazení řetězové pily Husqvarna 142, od instalace po opravu

Problémy, jejichž řešením může být úprava karburátoru, poměrně hodně. Seřízení karburátoru řetězové pily Husqvarna je nutné, pokud se vyskytnou závady, jako např. následující:

 • Zvýšené volnoběžné otáčky;
 • Silný pocit kouře při práci s nástrojem;
 • Obtížné startování studeného nebo horkého motoru;
 • Nedostatek trakce a snížené maximální otáčky.

Toto není úplný seznam problémů, které lze řešit při seřizování karburátoru Husqvarna. V některých případech je nutné upravit kvalitu a množství palivové směsi po generální opravě motoru nebo během pravidelného servisu.

Výrobce Husqvarna AB doporučuje seřízení karburátoru před a po záběhu.

Kdy seřizovat karburátor?

O tom, proč může být úprava nutná, můžete mluvit dál a dál.

Mezi hlavní závady patří:

 • Zvýšené volnoběžné otáčky;
 • Kouření ve velkém množství během provozu;
 • Zhoršení startovacích vlastností;
 • Nedostatečný výkon nástroje při řezání.

Toto není úplný seznam všech známých závad. Někdy je třeba provést postup, jako je seřízení karburátoru řetězové pily Husqvarna, po generální opravě pohonné jednotky nebo po údržbě.

Vývojáři nářadí Husqvarna 137 v technickém listu uvádějí, že seřízení karburátoru by se mělo provádět před a po záběhu nářadí.

Blok: 2/7 | Počet znaků: 744

Jak funguje karburátor řetězové pily Husqvarna 137?

U těchto řetězových pil je nejběžnějším karburátorem, který se montuje z výroby, karburátor Walbro. Před seřízením karburátoru řetězové pily Husqvarna je nutné mít základní znalosti o konstrukci karburátoru a jeho fungování.

Který je zodpovědný za směs paliva a oleje

Pro zajištění přesného míchání paliva a oleje je možné použít palivové čerpadlo, které je mechanicky poháněno klikovým hřídelem. Samotný karburátor má membránu a speciální jehlový ventil, které regulují tlak v systému. Zajišťují správnou funkci dávkovacích komor a čerpadla, což zlepšuje výkon řetězové pily.

Příprava palivové směsi

Při práci s řetězovou pilou by se měla používat palivová směs benzínu a oleje v poměru 15:1, tj. е. přidejte 1 litr oleje do 15 litrů benzínu a směs důkladně promíchejte. Množství benzinu a oleje v palivové směsi je uvedeno v této tabulce:

Benzín.л 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Olej, l 0.06 0.13 0.20 0,26 0,33 0.40 0.46 0.53 0.60 0,66
Palivová směs, l 1.06 2,13 3,20 4,26 5,33 6.40 7.46 8.53 9.60 10.66

VAROVÁNÍ! Použití olejů: Lukonoi-2T; TNK-2T OIL: AZMOL Sport 2T GD“ a Dr., a odpadní olej v palivové směsi způsobí selhání jehlového ložiska ojnice.

Který z nich je zodpovědný za přívod vzduchu?

Přívod vzduchu zajišťují dvě klapky na difuzní komoře. První z nich řídí množství vzduchu při sešlápnutí plynového pedálu a nazývá se škrticí klapka, zatímco druhý omezuje proudění vzduchu při studeném startu řetězové pily. Pro snazší startování je klapka zavřená, takže směs je bohatší, protože se nasytí větším množstvím paliva. Usnadňuje to práci, ale protože to zvyšuje spotřebu paliva, není tento režim použitelný při všech pracích. Pila pracuje příliš tvrdě.

K dopravě paliva do válců se používá tryska se zpětným ventilem.

Princip je jednoduchý: omezuje návrat směsi zpět do komory. Všechny nejčastější závady řetězových pil se vyskytují, pokud mechanismus nefunguje správně.

 • Nejčastější závadou je příliš dlouhé skladování nářadí. Jde o to, že pokud ventil dlouho běží naprázdno, zasekne se a buď zaplaví válec palivem, nebo se prostě neotevře.
 • Druhým problémem je zvýšení objemu vzduchu ve směsi, které je způsobeno přívodem vzduchu zvenčí, pokud ventil nefunguje správně. Zde není možné žádné seřízení, protože lze opravit nebo vyměnit pouze ventil a seřizovací šrouby nefungují.

Na rozdíl od automobilu, nastavení karburátoru řetězové pily poskytuje tři seřizovací šrouby zodpovědné za kvalitu směsi, množství a jmenovité otáčky klikového hřídele motoru Husqvarna:

 • Šroub L. nastavuje počet otáček pro středně rychlý provoz a reguluje nízké otáčky;
 • Šroub H. nastavuje počet vysokých otáček a tah jednotky;
 • T. slouží k nastavení celkového množství paliva a nastavuje škrticí klapku.

Prvních dvou šroubů se nedoporučuje dotýkat bez speciálních dovedností. Problém spočívá v tom, že pokud je nastavíte nesprávně, karburátor nebude schopen motor nastartovat, nebo ho dokonce nastartuje v nesprávných provozních režimech. Takové nastavení vrtule může vést k předčasnému opotřebení a poruše škrticí klapky. Na tomto principu funguje mnoho zařízení.

Žádná tabulka neuvádí nastavení. Není proto nutné nahlížet do odborné literatury, stačí pečlivě dodržovat pokyny. Tabulka v datovém listu je pouze informativní a týká se vlastností motoru.

Zpětná vazba od zákazníků

Řetězovou pilu Husqvarna 142 můžete seřídit sami. Spotřebitelé považují tuto vlastnost za výhodu, stejně jako skutečnost, že klikový hřídel je vyroben z kované oceli. Snadný přístup ke vzduchovému filtru je výhodou. Systém zapalování je odolný a jednoduchý. Pístní skupina má dva kompresní kroužky, které zajišťují vyšší životnost. Výrobce zdůrazňuje, že vydrží až 5 let.

Spotřebitelům se také líbí, že vložky válců jsou chromované a odolné proti opotřebení. Karburátor Husqvarna možná nebudete muset seřizovat, protože podle výrobce je nejlepší ve své třídě. Karburátor Husqvarna je také proslulý svým integrovaným primerem. Jedná se o čerpadlo, které zajišťuje rychlý start motoru. Tato charakteristika je nezávislá na okolní teplotě.

Kontrola a seřízení karburátoru

Karburátor se seřizuje v servisním středisku pomocí speciálního zařízení. Úhel seřizovacích šroubů je u každé pily jiný (viz návod k obsluze). Potřeba seřízení karburátoru není běžná, zejména pokud pilu zakoupíte u renomovaného prodejce. Všechny naše pily Husqvarna jsou před prodejem odeslány do servisního střediska k seřízení otáček motoru.

Seřizovací šrouby se však občas vychýlí ze souososti.

seřídit, karburátor, řetězové, pily

Důvody poruch karburátoru řetězové pily

 • Silné opotřebení motoru (pístu). V takovém případě je třeba se o motor lépe starat, ale seřízení karburátoru může dočasně zlepšit funkčnost řetězové pily.
 • Karburátor je ucpaný kvůli poškozenému vzduchovému filtru, nekvalitnímu benzinu a usazeninám vodního kamene.V této situaci je seřízení karburátoru a propláchnutí karburátoru jediným dalším nezbytným opatřením.
 • Silné vibrace pily nebo poškození krytu pilového kotouče. Stává se to velmi zřídka, ale stává se to.

Příznaky, které ukazují na nutnost seřízení karburátoru řetězové pily:

 • Motor buď nenastartuje, nebo nastartuje a pak se zadusí. je to způsobeno použitím špatné palivové směsi.
 • Výrazně zvýšená spotřeba paliva a zvýšené emise výfukových plynů. Zvyšující se množství výfukových plynů znamená, že palivo není zcela spáleno. To může být způsobeno přesycením palivové směsi.

Nastavení karburátoru se u jednotlivých modelů řetězových pil liší a je popsáno v návodu k obsluze. Obecný princip však zůstává stejný: množství a kvalita palivové směsi přiváděné do válce motoru se musí měnit.

K seřízení karburátoru slouží tři šrouby:

 • „L“. nízký, pro nízké otáčky
 • „H“. vysoké, pro nastavení horních otáček
 • „T“ („LA“, „S“). pro nastavení volnoběžných otáček (modely, které mají pouze jeden šroub, mají přesně šroub „T“)

Při seřizování karburátoru řetězové pily dodržujte následující body:

 • Ujistěte se, že řetěz pily směřuje od vás
 • Umístěte pilu na stabilní, rovný povrch a řezná část se nesmí dotýkat žádných předmětů.

Upozornění: Přesné úhly seřizovacích šroubů jsou uvedeny v příručce. Aby nedošlo k poškození motoru, postupujte přesně podle pokynů.

Samotné seřízení karburátoru zahrnuje dva kroky: základní seřízení (při vypnutém motoru) a konečné seřízení (při zahřátém motoru).

Bezpečnostní a jízdní vlastnosti modelu Husqvarna 142

Konstrukční prvky

 • Kovaný ocelový klikový hřídel;
 • Povlak válce je pochromovaný a odolný proti opotřebení;
 • Životnost pístní skupiny je 5 let;
 • Snadný a rychlý přístup ke vzduchovému filtru, snadná výměna vzduchového filtru;
 • Systém zapalování, který rychle reaguje na startování;
 • Karburátor Walbro je nejlepší ve své třídě;
 • Karburátor Walbro je nejlepší ve své třídě;. vestavěný primer;
 • Funkce rychlého startu při všech okolních teplotách.

Bezpečnost při práci s řetězovou pilou

 • Neopírejte konec vodicí lišty (ozubené kolo) o nic. mohlo by dojít k jeho odhození a zranění uživatele;
 • Při práci s řetězovou pilou ji vždy držte oběma rukama;
 • Nezapomeňte na ochranné pomůcky pro pravou ruku, protože součástí nářadí je speciální štít;
 • Řetězová pila je nebezpečná, protože je vysoce hořlavá a z tlumiče výfuku nebo vodicí lišty mohou létat jiskry;
 • Během provozu řetězové pily nekuřte v její blízkosti ani v blízkosti prostoru pro doplňování paliva nebo prostoru pro míchání paliva;
 • udržujte děti a zvířata v bezpečné vzdálenosti od řetězové pily;
 • Pokud se na řetězových kolech objeví otřepy, pečlivě je opilujte podle doporučení v návodu k použití.

Řetězová pila Husqvarna 142

Technická data

Aby bylo zajištěno dlouhodobé fungování popsaného zařízení, je nutné vědět, jak provést seřízení karburátoru Husqvarna 142 vlastníma rukama. O tom bylo pojednáno výše. To však nejsou jediná hlediska, která musí budoucí majitel takového zařízení zvážit. Před nákupem takového zařízení je také důležité se informovat o technických specifikacích. Například pro posouzení, zda je hmotnost stroje, která je 4,6 kg, dostatečná. Mimochodem, je dobře vyvážená, takže se vám pila pohodlně drží v rukou.

Tvar rukojetí je ergonomicky tvarován, aby byl zajištěn bezpečný úchop při náročných aplikacích. Ochrana proti vibracím uvnitř a nepříliš hlučná práce. To vše přispívá k vysoké produktivitě a zachování výkonnosti člověka při rozsáhlé práci.

Nastavení karburátoru „Husqvarna 142″ vlastníma rukama provést poměrně snadné, pokud si přečtete návod. Dozvíte se, že má výkon 2,6 l a objem palivové nádrže 2,5 l. с., nebo 1,9 kW. Rozteč řetězu je 0,325“. Počet odkazů je 64.

Nastavení karburátoru Husqvarna 142

Jak seřídit karburátor motorové pily Husqvarna

Moderní řetězové pily mají složitý systém a skládají se z několika hlavních součástí, které je občas třeba seřídit a udržovat. V tomto článku vám vysvětlíme, jak seřídit karburátor řetězové pily Husqvarna.

V podstatě. Zkušený elektrikář prozradil tajemství, jak zaplatit polovinu účtu za elektřinu, legální způsob. Přečtěte si více

Když je třeba seřídit karburátor řetězové pily Husqvarna

Seřízením karburátoru lze vyřešit mnoho problémů. Seřízení karburátoru řetězové pily Husqvarna je nutné, pokud se vyskytnou problémy, jako např

 • vysoké volnoběžné otáčky;
 • Silné výpary při práci s nástrojem;
 • Obtížné startování chladného nebo horkého motoru;
 • žádná trakce a nízké maximální otáčky.

Toto není úplný seznam problémů, jejichž řešením může být nastavení karburátoru Husqvarna. V některých případech se úprava kvality a množství konzistence paliva provádí po kompletní generální opravě motoru nebo při pravidelné servisní údržbě řetězové pily.

Výrobce Husqvarna AB doporučuje seřízení karburátoru před a po záběhu.

Jak funguje karburátor Husqvarna

Pro úspěšné seřízení karburátoru Husqvarna je důležité znát jeho nastavení a pochopit, jak funguje. Ve skutečnosti není vše tak složité, jak se na první pohled zdá.

Karburátor pily má integrované palivové čerpadlo, které přenáší směs benzínu a oleje, a membránu, jehlový ventil a šoupátko. Společně dávkují průtok paliva do hlavní komory a obě klapky.

Jedna škrticí klapka reguluje průtok paliva do válce při sešlápnutí plynu, zatímco druhá klapka omezuje průtok vzduchu ze vzduchového filtru, aby usnadnila startování chladné řetězové pily Husqvarna. V okamžiku, kdy obsluha přeruší přívod vzduchu do karburátoru pomocí vzduchového filtru, vyprázdní se palivová nádrž a zvýší se průtok do válce, takže řetězovou pilu lze nastartovat mnohem snadněji než při běžném studeném startu.

Karburátor Husqvarna používá tryskový ventil, který rozprašuje palivo a zabraňuje přístupu vzduchu do hlavní komory. Problémy v provozu pily jsou nezřídka způsobeny nedostatky právě v tomto prvku. Například při nesprávném skladování řetězové pily by mohlo dojít k zaseknutí ventilu a vyčerpání přívodu paliva, což by znemožnilo provoz motoru. Ladění továrního nastavení karburátoru u modelu Husqvarna. Otevření nebo zavření vstřikovače může také způsobit únik vzduchu v hlavní palivové komoře karburátoru. V takových případech seřízení polohy seřizovacích šroubů situaci nevyřeší, je vhodné opravit nebo vyměnit jednotku.

Tři seřizovací šrouby umístěné v tělese karburátoru slouží k nastavení konzistence a množství paliva, jakož i počtu otáček klikového hřídele ve volnoběžném režimu:

 • šroub (L). reguluje množství paliva v nízkých a středních otáčkách;
 • (H). pro více otáček za minutu a množství otáček za minutu;
 • (T). nastavuje polohu škrticí klapky, čímž řídí množství paliva vstupujícího do válce a volnoběžné otáčky motoru.

Šrouby (L) a (H) se nesmí seřizovat bez předchozích znalostí a zkušeností. Nesprávné nastavení vlastností a množství konzistence paliva může vést k tomu, že motor nebude fungovat nebo bude fungovat nesprávně, což povede k jeho silnému opotřebení nebo dokonce k zadření.

nástroje potřebné pro práci

Než začnete seřizovat karburátor Husqvarna, ujistěte se, že máte k dispozici všechny potřebné nástroje. K provádění tohoto typu prací bez pomoci ostatních se hodí:

 • šroubovák pro nastavení šroubů (H) a (L), který je k dispozici u specializovaných prodejců;
 • elektrický otáčkoměr pro snímání otáček klikového hřídele (s určitou zkušeností lze nastavení určit podle sluchu);
 • křížový šroubovák k nastavení šroubu (T);
 • Kompresor s proplachovací pistolí k čištění pily před prací.

Běžný šroubovák s drážkou není pro nastavení vhodný, protože. к. Seřizovací šrouby řetězových pil Husqvarna mohou mít různé části. Musíte si koupit speciální, to je vlastnost opravy řetězových pil Husqvarna, vytvořili vše, co pila může být opravena pouze ve speciálním servisu Husqvarna.

Algoritmus a popis seřízení karburátoru Husqvarna

Seřízení karburátoru Husqvarna je stejné jako seřízení karburátorů řetězových pil jiných výrobců.

Před provedením seřízení je nutné provést kompletní kontrolu řetězové pily a ujistit se, že nedošlo k ucpání paliva nebo nasátí vzduchu do karburátoru. Zkontrolujte také, zda je vzduchový filtr čistý, a v případě potřeby jej vyměňte za nový.

 • Nainstalujte možnosti karburátoru Husqvarna na odřezávací pilu, když je vypnutá.
 • Nastartujte motor a pilu na několik minut zahřejte.
 • Otáčením šroubu (L) ve směru hodinových ručiček najděte polohu, ve které motor dosahuje nejvyšších otáček, poté je třeba šroub otočit o 1⁄4 zpět. Pokud se řetěz otáčí, je nutné snížit volnoběžné otáčky seřízením šroubu (T).
 • Dalším krokem je nastavení výkonu motoru Husqvarna při nejvyšších otáčkách a nastavení množství. Za tímto účelem se otáčkoměr připojí k běžící motorové pile, rukojeť plynu se zcela stáhne a poté se zkontroluje údaj otáčkoměru. Pokud se maximální otáčky liší od maximálních otáček doporučených výrobcem, údaj otáčkoměru se vynuluje pomocí konfigurace polohy vrtule (H).

Správné nastavení

Seřízení karburátoru motorové pily a řetězové pily je u řetězových pil a jiných dvoutaktních motorů zásadní. Nastavení příliš bohaté směsi způsobí, že pila nebude mít dostatečný výkon, zvýší obsah karbonu a poškodí motor. Správné nastavení karburátoru zajistí maximální výkon zařízení, prodloužení pracovního cyklu motoru, minimální emise a plynulý a nepřetržitý chod. Většina řetězových pil má tři montážní šrouby karburátoru:

 • Zarážka plynu je nastavení, které určuje, jak moc zůstane škrticí klapka otevřená, když je uvolněna plynová páka. Pokud je toto nastavení příliš nízké, motor se po uvolnění plynového pedálu zastaví.
 • Nastavení paliva při nízkých otáčkách (L). reguluje palivo při volnoběžných otáčkách.
 • Vysokorychlostní nastavení paliva (H). řídí podíl paliva při jmenovitých otáčkách. Toto je nejdůležitější nastavení.

Je třeba poznamenat, že některé konstrukce řetězových pil nemají jehlu pro nastavení vysokých otáček. Tyto pily mají tzv. stacionární trysku, která je nastavena z výroby. Karburátory s pevně nastavenými tryskami se používají proto, aby obsluha nemohla provádět seřízení sama, což by mohlo vést k poškození pily. Tato tovární nastavení bohužel často brání pilám v dosažení maximálního výkonu.