Můžete do sekačky na trávu nalít 95 benzinu?

Mohu tankovat benzín 76 nebo 80??

Jistě, v prodeji již není možné sehnat zastaralé palivo značky AI-76, na které úspěšně jezdilo mnoho sovětských motorových vozidel. A se standardní AI-80, která ji nahradila, se na čerpacích stanicích už téměř nesetkáte. Od doby, kdy země přešla na ekologické normy Euro 3, se výroba těchto značek výrazně snížila. Přesto u nás stále existují starší nákladní a osobní automobily, které toto palivo tankují.

Pokud náhodou někde seženete benzín do sekačky na trávu č. 76 nebo 80, neriskujte se sekačkou. To téměř zaručeně způsobí poškození motoru, protože tyto typy paliva mají špatné technické vlastnosti, jsou méně odolné proti detonaci a vedou k dalším problémům.

můžete, sekačky, trávu, benzinu

Jak vybrat správný benzín pro vaši sekačku na trávu. Plnicí funkce a poměry paliva.

Majitelé venkovských zahrad a zahrádek musí čas od času zkontrolovat stav trávníku a posekat vzrostlou trávu. Trh nabízí širokou škálu sekaček na trávu (vyžínačů).

Pro produktivní a dlouhou životnost je nezbytné naplnit nádrž vhodnou značkou benzinu nebo palivovou směsí připravenou v ideálním poměru. Pokud nejsou striktně dodržována doporučení výrobce a nádrž je naplněna nesprávným typem paliva, spotřebič se nakonec porouchá. To způsobí následující problémy

  • v celém pístním systému budou saze;
  • dojde k opotřebení zapalovacích svíček a válců;
  • motor se neustále přehřívá a běží s přestávkami;
  • účinnost zařízení se snižuje.

Jaký benzín zvolit pro sekačku na trávu?

K obsluze benzinového motoru nepotřebujete žádné speciální vzdělání. Pokud si pozorně přečtete návod a doporučení na sekačce, je to snadné. Pokud má stroj čtyřtaktní motor, je třeba jej mazat a jednou ročně vyčistit vzduchový filtr. Dvoutaktní motor spotřebovává hořlavou směs, kterou se stačí naučit připravit, a také potřebuje včasné čištění vzduchového filtru.

Jaký benzín natankovat?

Téměř všechny sekačky na trávu používají bezolovnatý benzín AI-92, na některých čerpacích stanicích nazývaný Regular. Některé modely jsou však určeny pro AI-95 (Premium) nebo dokonce AI-98 (Super).

Před doplněním paliva byste si proto měli pečlivě přečíst návod k použití vaší benzínové sekačky a palivo do ní kupovat pouze u čerpací stanice, které můžete důvěřovat.

Pokud budete tankovat olej doporučený výrobcem, bude motor pracovat velmi úsporně a vydrží mnoho let nebo dokonce desetiletí. Je známo, že sekačky vyrobené v polovině 80. let 20. století fungují dodnes bez opravy nebo výměny motoru.

Pro snadnou výměnu čtyřtaktního oleje, který po delším používání zčernal, může být zapotřebí trychtýř, čerpadlo a další nádobka na olej. Proveďte následující kroky.

  • Zahřejte motor sekačky na trávu 10 minut. Nejvhodnější je načasovat ji tak, aby se shodovala s pravidelným sečením posečené trávy.
  • Nasaďte nálevku s kanystrem a odstraňte vypouštěcí zátku.
  • Odšroubujte horní (plnicí) zátku oleje. Zahřátý olej se vylije rychleji a v lepším stavu.
  • Počkejte, až vše odteče a zbytky přestanou odkapávat, zavřete vypouštěcí zátku.
  • Počkejte, až motor vychladne. To může trvat až 10 minut.
  • Naplňte novou nádobku čerstvým olejem, zkontrolujte hladinu oleje pomocí měrky a zašroubujte víčko olejové nádrže.

Postup výměny oleje v sekačce je stejný jako u motoru automobilu.

Jak připravit palivovou směs

Čistý benzín se nepoužívá pro motory s dvoutaktním cyklem. Palivová směs se připravuje z paliva a maziva. Poměry směsi jsou obvykle uvedeny na palivové nádrži. Platí však následující obecné pravidlo. Přidejte syntetický nebo polosyntetický olej do benzínu v poměru 1 díl oleje na 50 dílů benzínu. To znamená, že na 0,5 litru benzinu potřebujete 10 ml maziva. Minerální olej se přidává do paliva v poměru 1 díl na 35 dílů. Smíchejte tedy 14 ml oleje s 0,5 litru benzinu. K odměření správného objemu maziva je vhodná nejběžnější injekční stříkačka se standardním nebo větším objemem válce.

Palivová směs pro dvoutaktní motory

Zkušení zahradníci radí připravit palivovou směs na celou sezónu najednou. Chcete-li zjistit, kolik roztoku je potřeba, musíte provést několik jednoduchých výpočtů. Objem nádrže standardní sekačky je přibližně jeden litr. Jeden litr paliva vystačí na jednu hodinu nepřetržitého provozu. To je dost času na úklid trávníku před domem. Trávník byste měli během sezóny posekat asi 10krát. Desetilitrový kanystr se naplní 200 ml syntetického benzinového oleje pro sekačky na trávu. Potřebujete 280 ml minerálního oleje. Takový roztok je nejlepší skladovat v kovových nádobách.

Důležité! Pokud je sekačka používána při vyšším zatížení, je silně opotřebovaná nebo má delší životnost než obvykle, doporučují servisní pracovníci použít dodatečné mazivo. V takovém případě můžete připravit hořlavou směs v poměru 25 dílů paliva na 1 díl oleje. To znamená, že byste měli použít 40 ml oleje na litr paliva. 400 ml maziva na 10 litrů paliva.

Jakým benzínem naplnit sekačku na trávu??

Následující článek se podrobně zabývá tím, jak a jaký druh benzinu do sekačky na trávu používat.

benzínová sekačka je na dnešním trhu velmi žádaná díky svému vysokému výkonu a volnosti pohybu po velkých plochách.

Provoz a obsluha bubnových sekaček

Sekačka na trávu je motor v krytu, který má žací plochy pro sekání trávy. Benzínové sekačky jsou vybaveny vzduchem chlazenými čtyřtaktními spalovacími motory. Čtyřtaktní olej se nemíchá s benzinem, ale nalévá se do samostatného plnicího hrdla. Nyní zjistíme, jaký benzín do sekačky dávat? Obvykle se používá benzín s oktanovým číslem 85 nebo vyšším, např. AI 92, AI 95 a AI 98.

Benzín AI 92 je na ruském trhu velmi oblíbený a obsahuje soubor petrochemických složek, které se vyrábějí přímou destilací ropy. Benzín AI 95 má vysoké oktanové číslo a je jedním z nejstabilnějších paliv. Hustota benzínu AI 95 stanovená GOST (státní norma) splňuje požadavky Euro-normy. Benzín AI 98 je považován za jedno z nejkvalitnějších paliv. Tento typ benzinu zvyšuje výkon motoru, snižuje spotřebu paliva a odstraňuje usazeniny v sacím systému.

Je důležité si uvědomit, že benzín by se měl plnit v dobře větraném prostoru a vzhledem k jeho schopnosti rozpínat se při vysokých teplotách by měl být v palivové nádrži ponechán určitý prostor.

Pokud jste dosud nenašli osvědčeného dodavatele ropných produktů, doporučujeme vám podívat se na společnost Velkoobchodní základny. Jako přední dodavatel chemikálií prodáváme velkoobchodně pohonné hmoty, parafín a topné oleje po celém Rusku za velmi výhodné ceny.

Hlavní technické parametry a vlastnosti výrobků a jejich dostupnost na skladě jsou uvedeny v ilustrovaném katalogu na stránkách internetového obchodu. Kromě toho kvalifikovaný prodejní personál společnosti Corporation.Jsme vám vždy k dispozici, abychom vám poskytli potřebné informace (např. jaký druh benzínu do sekačky nebo jaký druh paliva je lepší), poskytli vám nejnovější ceník a informovali vás, pokud potřebujete při objednávce slevu. Vícekanálová telefonní čísla najdete na domovské stránce.

Mohu do sekačky na trávu natankovat benzín 95?

To platí i pro značku natankovaného paliva. Podle oficiální grantové dokumentace Lada by tento vůz měl používat pouze plyn třídy A. Pokud se však budete řídit doporučením, můžete se od něj mírně odchýlit? Nyní se dozvídáme. Můžete natankovat benzín A?

Vážení čtenáři! Naše články se zabývají typickými způsoby řešení právních problémů, ale každý případ je jedinečný.

Pokud chcete vědět, jak vyřešit svůj problém. podívejte se na online poradenský formulář vpravo nebo zavolejte na čísla uvedená na webových stránkách. Je to rychlé a zdarma!

Benzín do sekačky: jaký benzín vybrat, abyste se nespletli?

Home “ Nástroje pro venkovní použití.

První sekačka na trávu se spalovacím motorem? Nejste si jisti, jaký druh paliva zvolit? V tomto článku se budeme zabývat značkami benzinu prodávanými na ruském trhu. Dozvíte se, jaký typ vybrat, zda je možné ušetřit na oktanovém čísle a jak prodloužit životnost vašeho nástroje.

Výběr správného paliva

Většina sekaček na trávu je poháněna benzinem. Existují i sekačky s dieselovým motorem, ale o těch v tomto článku mluvit nebudeme. Na čerpacích stanicích se prodávají následující druhy ropných produktů:

Model H-80 se již nevyrábí, je vzácný. Oktanové číslo (číslo za písmeny) udává odolnost paliva proti detonaci. Čím vyšší je hodnota, tím vyšší je odolnost proti samovznícení při kompresi. Benzín AI-92 je náchylnější k detonaci než AI-95. Při výrobě motorů sekaček na trávu výrobce zohledňuje zdroje dílů a maximální přípustnou mez detonace. V návodu k obsluze stroje je uvedeno, jaký druh benzinu používat.

Dodržování doporučení prodlužuje životnost sekačky. Benzín s nižším oktanovým číslem, než je uvedeno, způsobí poškození pístní skupiny. Použití vyššího oktanového čísla rovněž poškozuje motor. V Rusku není možné zvýšit oktanové číslo zdokonalením procesu destilace oleje. Proto rafinerie přidávají do paliva chemická aditiva. Odolnost proti detonaci se zvyšuje, stejně jako doba hoření. Výsledkem jsou saze na zapalovacích svíčkách, kroužcích a válcích.

Výběr benzínu podle typu motoru

Informujte se u svého prodejce, jakým typem motoru je nářadí vybaveno. Požadavky na palivo pro dvoutaktní a čtyřtaktní motory se liší.

Sekačky na trávu se čtyřtaktními motory nevyžadují předkondicionování. Nádrže jsou dvě, jedna na benzin a druhá na olej. Pro prodloužení životnosti nářadí používejte olej doporučený výrobcem.

Dvoutaktní motory naplňte směsí motorového oleje. Podíl složení je uveden na víčku palivové nádrže. Informace o množství oleje, který je třeba přidat, naleznete v tabulce.

TypPotřebný podíl
Minerální 1:32. 1:35
Syntetické 1:50

Příklad výpočtu s použitím syntetického produktu:

To znamená, že na jeden litr je potřeba 20 ml syntetického oleje. Pokud není možné odměřit správný objem, připravte větší množství směsi. Například půl šálku syntetického oleje na 5litrový kanystr. Přebytečný olej lze skladovat v plechovce po celou sezónu a jeho kvalita se nezhorší.