Jak opravit únik oleje v čínské motorové pile

Jak opravit únik oleje z řetězové pily

Jedná se o motorovou pilu z roku 2010. Používá se hlavně na venkově a na každoročních výletech v srpnu v Karélii. Neřekl bych, že je to špatné, spíš se to používá střídmě. Nikdy jsem z něj nestavěl srubový dům. Tento problém mě trápí už rok: pod pilou je vždy louže oleje. Nádržka na mazání řetězu je netěsná. Dvakrát jsem vyměnil čerpadlo, vyměnil jsem gumu, do které je zasunut píst čerpadla, a stále to teče.V létě může plná nádrž přes noc vytéct. Dlouhým procesem bylo zjištěno, že se nejedná o čerpadlo, ale o kovový pásek pod tyčí. Za ním, v horní části, je otvor s vloženým kusem PVC trubky, který vede do olejové nádrže.

Odtud to vždycky teče. Zkusil jsem ji nechat na boku, otočil jsem ji a naklonil Ať se děje cokoli, pod pilou je louže oleje. Setkal se někdo s takovým?? Opravdu to mohu napravit, nebo celou dobu trpět? Nikdy předtím netekla.

STIHL 180 řetězová pila oprava dodávky oleje

Řetězová pila STIHL MS 180 je nepostradatelným nástrojem pro řezání dřeva a další práce se dřevem. Jedná se o jedno z nejuznávanějších zahradnických zařízení, které je vybaveno funkcemi.

Hmotnost nástroje je přibližně 4 kg. Výkon dosahuje 1,5 kW, ale vodicí lišta je dlouhá 35 cm.

Poloprofesionální pila zdědila elektrické zapalování a poměrně ostré napínání řetězu. řetěz řetězové pily. pochopíte, proč uniká: Proč olej uniká zespodu. STIHL MS 180 má dvě nádrže na benzín a jednu na olej.

Jednou z hlavních vlastností je snížení vibrací.

Toho je dosaženo díky 4 tlumičům nárazů. Není žádným tajemstvím, že vysoký útlum má škodlivý vliv na lidské zdraví a v Evropě se jím již dlouho zabývají.

Řetězová pila STIHL STIHL byla navržena pro profesionální použití a je vhodná pro komerční i kutilské práce.

opravit, únik, oleje, čínské, motorové

Proč je olej z benzinové pily

Stavebnictví a kutilství srozumitelně

STIHL STIHL 180 řetězová pila oprava dodávky oleje

Řetězová pila STIHL MS 180 je nepostradatelným nástrojem pro řezání dřeva a další práce se dřevem. Jedná se o jeden z nejuznávanějších zahradnických přístrojů, který je vybaven.

Elektrické zapalování a poměrně ostré napínání řetězu jsou u tohoto modelu zděděny z poloprofesionální pily. řetěz z motorové pily. Je vám jasné, proč netěsní: Proč olej uniká zespodu? STIHL MS 180 má dvě nádrže na benzín a jednu na olej.

Jednou z hlavních vlastností je snížení vibrací.

Toho je dosaženo díky 4 tlumičům nárazů. Není žádným tajemstvím, že vysoká úroveň znehodnocení má škodlivý vliv na lidské zdraví a v Evropě se s ním již dlouho potýkáme.

Je třeba zdůraznit, že demontáž této pily není vhodné provádět bez cizí pomoci a v tomto případě je lepší, aby ji provedl kvalifikovaný technik.

Oprava přívodu oleje STIHL MS 180

Majitelé tohoto stroje si musí být vědomi nepříjemného úniku oleje z řetězu, ke kterému může dojít. Rozhodně ne z řetězu, ale z pod obložení. Úniky oleje od samého začátku. Nevím. Při práci s nářadím nebo i při jeho pouhém odložení může dojít k úniku oleje.

ČTĚTE, jakým benzinem naplnit řetězovou pilu STIHL 180?

Co je příčinou problému?? Problém spočívá v tom, že olej uniká v důsledku netěsnosti v místě, kde se hadice z olejové nádrže připojuje k čerpadlu.

Pro vyřešení problému s olejem STIHL MS 180 je třeba stroj rozebrat.

 • Zkontrolujte hadici, a pokud je poškozená, vyměňte ji. Nebo zkuste hadici odmastit, umýt a natřít tmelem, mělo by to fungovat.
 • Zkontrolujte, zda není poškozený olejový filtr, a vyčistěte jej (pokud je používán)
 • Příčinou může být také ucpaná zapalovací svíčka, která vytváří v nádrži podtlak a ovlivňuje přívod paliva. Problém může být v nastavení karburátoru a ucpaných průchodech nebo vzduchovém filtru, je třeba filtr a průchody karburátoru důkladně vyčistit.

Drobné čínské triky s motorovou pilou/úniky oleje. JAK ODSTRANIT.Malé triky Čínská motorová pila

Video se zabývá demontáží a správnou montáží olejového čerpadla a utěsněním oleje

Pokud olej do řetězu řetězové pily neproudí, vždy uniká Proč uniká? Pokud olej do řetězu řetězové pily během používání neproudí, dochází k úniku oleje Proč olej? Jak.

ČTENÍ Nemazání řetězové pily STIHL

Jak opravit únik oleje z řetězové pily.

Jeden z případů samovolného úniku mazacího oleje

pro řetěz řetězové pily. Oprava.

Obecně je hlavním problémem špatný olej.

Nedoporučuje se plnit řetězovou pilu olejem, který není určen pro!

Jakým olejem naplnit řetězovou pilu STIHL 180?

 • Na originálním oleji STIHL nešetřete. 2-taktní olej STIHL HP je o něco dražší, ale čistič stojí ještě více.
 • Měli byste používat kvalitní palivo, včetně Mobil 1, a třífázový olej pro mazání.
 • Levnou volbou je minerální olej 15-40, v zimě 10-30. Například M8 nebo M10.

Při práci s řetězovou pilou dbejte na svou osobní bezpečnost.

Nezapomeňte, že kvalita oleje, který do motorové pily nalijete, může mít vliv na její chod. Výhody řetězové pily Husqvarna 240, Proč uniká benzín z řetězové pily Husqvarna 240? Nekvalitní olej může být příčinou neúčinnosti řetězové pily a může mít negativní vliv na její součásti.

Pravidelně kontrolujte a čistěte olejové čerpadlo STIHL MS 180, abyste zajistili jeho bezproblémový chod. TYP OLEJE Úniky oleje z řetězové pily. Zde je přehled toho, proč je olej pro řetězové pily důležitý. Tímto způsobem můžete zajistit správný průtok oleje.

Karburátor STIHL MS-180

Karburátor STIHL MS-180 má seřizovací šroub pro volnoběžné otáčky. Tryska s plným zatížením není nastavitelná, tj. nelze ji měnit.

ČTĚTE, jakou vodicí lištou by měla být řetězová pila vybavena?

Znáte základní pravidla pro nastavení volnoběžných otáček:

1) Zkontrolujte vzduchový filtr a v případě potřeby jej vyměňte;

2) Zkontrolujte jiskřiště a v případě potřeby jej vyměňte nebo vyčistěte. Poté můžete nastartovat motor a zahřát ho.

STIHL MS 180 karburátor opravy

Oprava karburátoru STIHL MS 180 je náročná. Všimněte si, že během opravy prakticky nehrozí náhlé změny ve skupině válec-píst.

Pokud se řetězová pila nespustí, proveďte následující opatření:

1) Otevřete a zavřete víčko palivové nádrže;

2) Je vhodné vyjmout zapalovací svíčku a poté ji vysušit;

Pokud to nepomůže, zkontrolujte vzduchový filtr, přívod paliva a činnost zapalovací svíčky.

Problémem je ucpaný ventil, který vytváří podtlak. Vše o opravě řetězové pily vlastníma rukama Z motorové pily nedostávám olej. Chcete-li tuto nepříjemnost odstranit, vyčistěte ventil jehlou.

Systematicky kontrolujte filtr. pokud je tlumič výfuku zanesený, nemusí podávat výkon, pro který byl navržen.

Pokud jste si zakoupili řetězovou pilu se zárukou (jiná možnost obvykle není), nechte ji neprodleně servisovat.

Řetězová pila STIHL MS 180 se velmi snadno ovládá, má dobrou ergonomii a nabízí řadu konkrétních výhod.

Konstrukční součásti řetězové pily

Všechny řetězové pily mají podobnou konstrukci, ať už jsou vyráběny v Evropě (Echo, STIHL, Husqvarna) nebo v Rusku (Kedr, Ural). Základní prvky. palivová nádrž a motor. jsou umístěny uvnitř krytu, startér, rukojeť, vodicí lišta řetězu a řetězová pila jsou umístěny zvenčí. Trhnutím za šňůru se spustí motor a pilový kotouč se zastaví.

Pro začátek vám přinášíme několik videí, která vám ukáží, jak je řetězová pila konstruována a jak funguje:

Čas od času se pila porouchá a je nutné ji před opravou rozebrat. Co se může stát s nekomplikovaným strojem, jako je motorová pila? Alespoň následující:

 • Přestane se spouštět;
 • Spustí se, ale krátce poté se zastaví;
 • Přestane v pile fungovat;
 • Ztrácí svou sílu;

Většina poruch je buď důsledkem poruchy motoru (palivový systém, výfukový systém, zapalování, válec a pístní systém), nebo poruchy jiných systémů a součástí (spojka, řetězová brzda, pneumatika, mazací systém). Zde jsou některé z nejčastějších závad a co s nimi dělat.

Správně fungující motorová pila začíná trhnutím a neudělá špatný řez

opravit, únik, oleje, čínské, motorové

Průvodce demontáží pily Husqvarna

Pokud máte řetězovou pilu Husqvarna, je demontáž jednoduchá. Abyste postupovali správně a předešli poškození částí karoserie nebo plynové lahve, postupujte následovně:

 • Horní kryt.
 • Kryt řetězu a brzdy.
 • Startér.
 • Ruční kolo a spojka.
 • Přední rukojeť.
 • Karburátor.
 • Olejové čerpadlo.
 • Motor.

Postup demontáže se může mírně lišit v závislosti na modelu Husqvarna.

Důležité: Než se pustíte do rozebírání řetězové pily, nejprve ji vyčistěte. Při řezání vzniká velké množství třísek a dřevěného prachu, které mohou být při demontáži řetězové pily Husqvarna vnášeny do jejího vnitřního prostoru

Demontáž bočního krytu a nástavců pily

Boční kryt, nazývaný také kryt brzdy pilového řetězu, je upevněn dvěma třináctibodovými maticemi.

Po vyšroubování matic se sejme kryt z vodicích čepů a poté lze z řetězové pily vyjmout vodicí lištu a řetěz. Některé pily Husqvarna mají speciální mechanismus, který umožňuje sejmout kryt a hlavové složení pily bez použití nářadí.

Startér

Startér je umístěn na pravé straně modelu Husqvarna a je upevněn několika šrouby. Odšroubováním lze startér snadno vyjmout, a tím se snadno dostane ke setrvačníku a zapalovací cívce.

Demontáž ručního kola a spojky

Chcete-li vyšroubovat matici setrvačníku, vyjměte zapalovací svíčku a nahraďte ji pojistkou pístu.

Jakmile je zátka pístu ve válci na svém místě, lze vyšroubovat matici setrvačníku. Jakmile je matice uvolněna, použije se kladivo a palička z měkkého materiálu, která se přiložením na montážní hřídel setrvačníku ostře udeří. To je nezbytné pro demontáž setrvačníku z hřídele. к. konstrukce vyžaduje, aby byl prvek instalován a utažen vysokým krouticím momentem.

Další informace o tom, jak vyjmout setrvačník z řetězové pily Husqvarna a jak pilu kompletně rozebrat, naleznete ve videu. Řemeslník vysvětlí postup krok za krokem a předvede potřebné nástroje:

opravit, únik, oleje, čínské, motorové

K vyšroubování spojky je zapotřebí speciální klíč. Pokud nemáte klíč, můžete si ho vyrobit ze staré dvaadvacítky tak, že ji určitým způsobem nabrousíte smirkem.

Nepokoušejte se vyšroubovat spojku kladivem a dlátem, jak doporučují někteří mechanici. Použitím těchto nástrojů riskujete poškození skříně spojky a zvýšení nákladů na opravu. Mohlo by také dojít k poškození ložisek klikového hřídele.

Přední rukojeť lze u sekačky Husqvarna snadno sejmout. к. K tlumičům se připevňuje pomocí šroubů.

Vzduchový filtr a karburátor

Chcete-li vyjmout karburátor, odpojte palivovou hadici a táhla sytiče, je vhodné to provést po demontáži vzduchového filtru, který je instalován bezprostředně za karburátorem a drží ho dvě matice s 10 oky. Po vyjmutí vzduchového filtru a odpojení palivové hadice a táhla stačí přitáhnout karburátor k sobě a vyjmout jej z čepů.

Olejové čerpadlo

Olejové čerpadlo je namontováno na pravé straně řetězové pily. Lze ji sejmout až po uvolnění spojky. K demontáži není potřeba žádné speciální nářadí.к. šrouby jsou vyrobeny tak, aby je bylo možné použít běžný křížový šroubovák. Po odstranění šroubů musíte čerpadlo zvednout a odpojit od něj olejové hadice.

Motor

Chcete-li vyjmout motor řetězové pily Husqvarna, musíte po demontáži karburátoru, spojky, setrvačníku a tlumiče výfuku odstranit čtyři šrouby, které jej upevňují ke skříni.

Po vyjmutí motoru z něj můžete odšroubovat zapalovací cívku a nezapomeňte nejprve odpojit vodiče vedoucí od ní ke spínači zapalování. Po demontáži startéru lze vyjmout i cívku.

Při opětovném sestavování řetězové pily Husqvarna vždy dotáhněte matici setrvačníku a spojky utahovacím momentem uvedeným v návodu k použití.

Zvláštnosti řešení vlastních problémů

Za stejných podmínek vyžaduje kompletní oprava mazání řetězu řetězové pily svépomocí znalost interakce všech prvků systému, přítomnost nástrojů a zámečnické dovednosti.

Obnova provozních parametrů mnoha řetězových pil zahrnuje částečnou nebo úplnou demontáž dílčího zařízení. Pro složité opravy je lepší využít možností a technických schopností servisních dílen.

Díly se strženými závity, poškozenými drážkami nebo uvolněnými závity v mazacím systému oblíbené řetězové pily STIHL STIHL 180 a dalších modelů stejného typu je nutné vyměnit.

Pokud v nádrži není olej, hledejte příčinu v samotném čerpadle. Demontáž a rozebrání mechanismu pomáhá identifikovat vadné díly a opravit problém jejich výměnou.

Proč uniká olej z řetězu řetězové pily. Proč z řetězové pily uniká olej?

Nejsou potřeba žádné složité opravy ani speciální nářadí. problém vyřešíte snadno i bez nářadí! Stačí pochopit, proč dochází k úniku oleje z řetězu řetězové pily, a podniknout jednoduché kroky. Proč uniká olej z řetězu a jak tomu zabránit. viz toto video! Dobré prohlížení!

Problémy se startérem

Při pokusu o spuštění nové pily nebo stroje, který byl dlouho uskladněn, se vyskytuje mnoho problémů. V tomto případě byste měli:

 • Přepněte přepínač do polohy „zavřený sytič“;
 • Palivovou směs do karburátoru přivádějte násilím pomocí čerpadla;
 • Zatáhněte za startovací lanko do polohy, kdy skutečně ucítíte odpor motoru;
 • Několikrát silně zatáhněte za startovací lano. Motor obvykle naskočí, ale okamžitě se zastaví;
 • Přesuňte páku do pracovní polohy a znovu zatáhněte za startovací lanko. Motor by měl správně nastartovat.

Zařízení olejového čerpadla řetězové pily

Čerpací stanice a čistírny odpadních vod

Závod Admiral vyrábí kompletní čerpací stanice pro zásobování vodou, hašení požárů a odpadních vod. Webové stránky závodu Admiral: admiral-omsk.ru

Jak odstranit únik oleje v řetězové pile / Chinesaw 4500. Oprava olejového čerpadla

NOVINKA NA KANÁLU: řetězová pila má špatnou pilu? Jak zachránit pneumatiku a řetěz Video zkoumá opravu olejového čerpadla řetězové pily a jeho těsnění v pouzdře. Podobné video, které ukazuje několik dalších nuancí o instalaci a úpravě olejového čerpadla, je zajímavé: Přehled otáčkoměru na mém kanálu: A také celý playlist pro opravy řetězových pil na mém kanálu: