Výměna ložiska kompresoru klimatizace Škoda Octavia a5

Výměna ložiska kompresoru klimatizace u modelu Octavia Tour

Pro identifikaci vozidla a správnou volbu ložiska kompresoru Škoda Octavia 1U 1U2 Hatchback je třeba pečlivě zvolit úpravu vozidla. K tomu použijte kvalifikační informace s údaji obsahujícími: Výkon měřený v koňských silách (např. 103 k).с.), zdvihový objem motoru (příklad 1,6 litru), typ (příklad benzín) a kód motoru modelu, tento parametr se zpravidla používá zřídka, ale najdete ho pouze v technickém průkazu, dále můžete věnovat pozornost nápravě (může být zadní, přední nebo plná), no a povinný parametr datum vydání, který dělí model vozidla na restyling, před restylingem, první a poslední rok výroby.

Tyto údaje se používají k jednoznačné identifikaci instalovaných dílů pro určité období výroby, protože výrobci neustále modernizují vozy z montážní linky.

Výměna ložiska kompresoru klimatizace Škoda Octavia

Spojka namontovaná na kompresoru klimatizace Škoda Octavia je ve většině případů zatížena pouze jednou závadou. Za nějaký čas začne hučet jeho vnitřní ložisko, nejčastěji je tento proces doprovázen vůlí mufny. Pokud necháte vše na sobě, může se ložisko jednoduše zaseknout (hučení říká, že se blíží konec maziva potřebného k práci). Důsledky pro kompresor budou velmi závažné. Proto jakmile se objeví byť jen slabé hučení nebo pískání, je nutné požádat servisní stanici o výměnu.

Výměna ložisek klimatizace Škoda podle velikosti a čísla.

Při zapnutí klimatizace se zpod kapoty začne ozývat cizí monotónní zvuk. hučení. škrábání nebo dokonce pískání?, a během diagnostiky se ukáže, že je nutná výměna ložiska v řemenici kompresoru klimatizace vašeho vozu Škoda?, Šli jste na adresu.

Servis Auto Aircon se nachází v Jižním správním obvodu, pro údržbu, diagnostiku. plnění a opravy klimatizací Škoda je připraven poskytnout tuto službu za cenu 500 p.

Výměna ložiska spojky kompresoru klimatizace Škoda Octavia | Škoda

Čištění klimatizace Škoda Octavia A7. Proplachování klimatizace Škoda Octavia A7. Oprava chladiče klimatizace Škoda Octavia A7. Plnění klimatizace Škoda Octavia A7. Výměna kompresoru klimatizace Škoda Octavia a7 A7 ložisko kompresoru klimatizace. Výměna spojky kompresoru klimatizace Škoda Octavia A7.

Zobrazit. Výměna řemenice kompresoru klimatizace Škoda Octavia A7. Výměna ložiska kompresoru klimatizace Škoda Octavia A7.

Kontrola klimatizace Škoda Octavia A7. Oprava klimatizace Škoda Octavia A7. Ložisko kompresoru klimatizace Škoda Octavia a7 Octavia A7. Čištění klimatizace Škoda Octavia A7. Údržba klimatizací Škoda Octavia A7. Diagnostika klimatizace Škoda Octavia A7. Výměna trubek klimatizace Škoda Octavia A7.

Oprava chladiče klimatizace Škoda Octavia A7. Plnění klimatizace Škoda Octavia A7. Dezinfekce klimatizace Škoda Octavia A7. Čištění klimatizace pro Škoda Octavia A7. Čištění výparníku klimatizace Škoda Octavia A7. Proplachování klimatizace Škoda Octavia A7. Příklady provedených prací.

Oprava klimatizace Škoda Octavia A7. Výměna ložiska kompresoru klimatizace. Výměna trubek klimatizace. Údržba autoklimatizace. Čištění klimatizace.

Čištění výparníku klimatizace. Mytí klimatizace. Dezinfekce autoklimatizéru. Proplachování a čištění klimatizačního systému. Výměna kompresoru klimatizace. Výměna spojky kompresoru klimatizace.

Ložisko klimatizace a napínák řemene alternátoru

Výměna řemenice kompresoru klimatizace. Oprava chladiče klimatizace. Antibakteriální ošetření klimatizace. Údržba klimatizace. Kontrola klimatizace.

Opravy a údržba autoklimatizace. Zásady ochrany osobních údajů.

Home Škoda Náhradní díly a údržba. 1 Příčiny a příznaky poruchy 2 Oprava a výměna kompresoru klimatizace ve vozidle Škoda Octavia A7 2. Kompresor klimatizace pro Škoda Octavia.

Přečtěte si také Výměna vzduchového filtru ve voze Škoda Octavia A7. Přečtěte si také síťky na víko zavazadlového prostoru Škoda Octavia A7: výběr a instalace vlastníma rukama. Škoda Octavia s Active Active: přehled spolehlivých a moderních vozů.

Spojka namontovaná na kompresoru klimatizace vozu Škoda Octavia má ve většině případů pouze jednu vadu. Postupem času začíná její vnitřní ložisko hučet, nejčastěji je tento proces doprovázen vůlí spoje. Pokud je vše ponecháno náhodě, může se ložisko jednoduše zadřít (bzučivý zvuk signalizuje, že končí mazivo potřebné pro provoz). Technologie výměny ložiska kompresoru klimatizace ve vozech Škoda Octavia A5, A7, Tour: demontáž hnacího řemene. Odšroubujte šrouby kompresoru klimatizace, vyjměte elektrickou zástrčku. Kompresor je vytažen. Spojku vyjměte pomocí speciálního stahováku.

Přehled modelového roku Škoda Octavia. Co si mám ještě přečíst OEM stereosystémy pro Octavii A7 a varianty jejich výměny Čištění klimatizace ve Škodě Octavii A5 Jaké jsou blatníky pro Škodu Octavii A7 Zoom Hledal jsem a získal více informací o modelu kompresoru.

Zoom Ložisko kompresoru klimatizace Škoda Octavia a7 webové stránky našel tabulku velikostí ložisek pro kompresory, ale bohužel můj model nebyl na seznamu, jen něco blízko k pravé straně.

Zoom Už je to pár týdnů, konečně mám čas na práci. Pacient na místě, pracovat co nejblíže dát pravé kolo do jámy, v budoucnu to umožní vynikající přístup k jednotce.

Zvětšení Odšroubujte spodní plastový kryt.

Zoom Abych se vyhnul potížím s upevněním řemenice, bez demontáže řemene uvolním centrální matici s hlavou na ložisku kompresoru klimatizace Škoda Octavia a7, přidržím motor šroubem 21 na klikové hřídeli, pak povolím tři šrouby s palci T Zoom Vyjmu řemen a upevním napínák vrtákem 5 mm.

Je to snadné Zoom Svítilna, zrcátko, odblokování a odejmutí pojistného kroužku.

Zvětšit Při odstraňování se kladka posunula o centimetr a půl a postavila se. Poté jsem ji úderem dlaně spustil na místě, načež se v ní, jak předpokládám, rozpadl obsah a přestala se otáčet zaseknutá.

Výměna ložiska kompresoru klimatizace Škoda Octavia A7

Během několika vteřin jsem ho tedy bez problémů odstranil několika otáčkami. Mimochodem, šikovná skulinka pro další záměrné zaseknutí ložiska.

Běžte do obchodu, naštěstí jsem věděl, že takové ložisko je na skladě několik dní. Zvětšit Šroub byl opatrně odstraněn pomocí brousku.

Výměna řemenice a ložiska alternátoru Škoda Octavia A5

Na mé Octavii s více než 100 tis. km. km začal alternátor kvílet. Je možné přesně určit vytí a neobcházet válce. Pokud stále vydává divný zvuk, měli byste určitě vyměnit ložiska a předstihovou spojku, protože má také ložisko a může kňučet.

Byl jsem překvapen, když jsem odstranil alternátor a zjistil, že je 140A a to je v mé nejzákladnější konfiguraci aktivní. Teoreticky jsou minimální sady vybaveny 70A alternátory a nejvyšší modely 140A. Kdyby se s ním něco stalo a já ho musel vyměnit, neměl bych z toho velkou radost: Valeo 439 554, který stojí 25 000.

Ve skutečnosti si lidé jen zřídka kupují nový alternátor, obvykle jej opravují nebo přestavují, což se stane v tomto článku. Náklady na opravu jsou desetkrát nižší než při koupi nového vozu.

Spotřební materiál

Chcete-li změnit volnoběžku spojky potřebují speciální nástroj Force f-674, Koupil jsem domácí analogové na 400, vše dokonale přizpůsobené a odšroubované.

Číslo dílu spojky: 022 903 119 C

Mám: Fenox OP6006 za 1200, dobrá kvalita.

Otáčí se pouze na jednu stranu. Vyrovnávání otáček alternátoru od hnacího řemene. Moje původní spojka měla ložisko Inna.

Po výměně jsem vůbec nelitoval, že jsem dal přesně Fenox, vypadá to dobře zabalené a kvalitní. Slouží dostatečně dlouho, bez výhrad. K tématu výběru náhradních dílů si můžete přečíst článek, který obsahuje také všechny díly alternátoru, které je třeba vyměnit: spojku a ložiska alternátoru

Demontáž generátoru

Za prvé, je odstraněn z vozu, nebudu psát v tomto článku, jak jej odstranit, v zásadě je vše jasné, odšroubujte tři šrouby.

Nejprve odšroubujte horní kryt a poté regulátor napětí s kartáčky:

Poté odšroubujte diodový můstek, přičemž předtím šroubovákem odšroubujte drátěné svorky, označené zeleným kroužkem na šroubku

Obě poloviny alternátoru se odpojí, nejlépe označením na krytu, aby je bylo možné znovu sestavit jako dříve:

Výměna ložisek

Naše ložiska, která je třeba vyměnit, již mají na kluzných kroužcích značné opotřebení:

Vzduchový kompresor Škoda Octavia Tour

Výměnou ložiska se odstraní hluk zpod kapoty.

Pokračování v odstraňování zvuků pod kapotou. Při demontáži řemene a výměně napínacího válce zjistil vůli řemenice kompresoru klimatizace. Je čas na nový! Objednal jsem si toto ložisko NSK 35BD219T12DDUCG21 za 530 a přišlo velmi rychle, za 3 dny.

výměna, ložiska, kompresoru, klimatizace, škoda

Výměna ložisek alternátoru, kartáčů a něco málo o výměně.

Škoda Octavia White přítel matryoshkamobil › › Výměna ložisek a kartáčů alternátoru a něco málo o výměně ložisek kompresoru

Výměna kompresoru klimatizace.Dolgr hledal službu.Všichni chtěli změnit s odstraněním a za cenu asi třetiny.

Výměna ložiska kompresoru klimatizace. Škoda.

Škoda Superb 1. 8 tsi Elegance › › Výměna ložiska kompresoru

V poslední době se stále častěji ozývá kvílení ložiska kompresoru klimatizace.

Můj syn má ve své Octavii A7 nefunkční kompresor. koupeno na vrakovišti za 3500r z auta s najetými kilometry.

Výměna ložiska řemenice kompresoru klimatizace.

Tak ho vyměňte s bamaxem jsme se dostali k ložisku kola kompresoru klimatizace. opět měněno na dvou vozech 🙂 dejte také odkaz 🙂 výměna ložiska řemenice (elektromagnetické spojky) kompresoru klimatizace. motor 1.

Výměna ložiska kompresoru klimatizace Škoda A5

Ahoj! Můj vůz je vybaven kompresorem klimatizace od společnosti Denso, katalogové číslo 1 KO 820 859 T. Kompresor běžel v pořádku a neměl žádné stížnosti.

Výměna ložisek. řemenice kompresoru klimatizace.

Ahoj všichni. Hluk vycházející ze strany kompresoru. Šel k prodejci a náklady na výměnu kompresoru byly odhadnuty na 100k.p po vyslechnutí částky se rozhodl zkusit vyřešit problém sám.

Výměna ložisek klimatizace, atd. Škoda Octavia.

Škoda Octavia 1. 8 TSI MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA › › Výměna ložiska kompresoru klimatizace a další.

Všechny práce, kromě výměny rozpojovací spojky, jsou stejné. Klimatizace vyla. pokud

Jsou tam pravděpodobně počítáno s odstraněním kompresoru a dalších služeb pro přísavku)) Všechny.

Výměna ložiska kompresoru klimatizace.

V březnu se z ničeho nic objevilo hučení v oblasti pásů. Existovalo několik možností. Předem zakoupené ložisko napínáku alternátoru. Asi před 3 týdny se rozhodl odstranit zdroj hluku. Odstraněný řemen alternátoru.

Výměna ložiska kompresoru klimatizace. Škoda.

Zdravím všechny ! Toto je příběh o ložisku kompresoru klimatizace, které bylo náhle hlučné, a o tom, jak jsem ušetřil na jeho výměně. Po zjištění zdroje hluku bylo ložisko nalezeno v servisu Bosch v Peredelkinu.

Oprava mufny kompresoru, oprava kompresoru.

Recenze majitele Skoda Octavia Mk1. with my own hands. Mufa kompresoru klimatizační jednotky se porouchala.

Můžete je sundat i bez nich, ale v případě nouze je lepší je nasadit zpět s nimi. Ložisko je již nahrazeno ložiskem NSK 35BD219 (35X55X20).

VW Audi Seat Skoda Air Conditioning Compressor Pump Clutch Hub Plate Disc 5N0820803 Repair Fix Kit

Výměna ložiska spojky klimatizace. Škoda Octavia.

Když jsem jednou ráno zavíral vrata garáže, uslyšel jsem zpod kapoty auta nezdravý šustivý zvuk. Tento zvuk může vydávat pouze ložisko. ale kterému z nich jsem hned nerozuměl. Později, při výměně oleje, jsem zjistil, že hluk vydává ložisko spojky kompresoru klimatizace.

Ložisko řemenice kompresoru. Škoda Octavia Scout.

Při výměně napínací kladky byla cítit vůle ve spojce kompresoru. Ložisko odumřelo. Žádný zvláštní hluk nebo skřípání. Občas se ozvalo chrastění. Klimatizace fungovala jako obvykle.

Výměna ložiska řemenice kompresoru klimatizace.

Ahoj všichni. Onehdy se mi málem zježily šediny, příčinou byl neobvyklý zvuk (šustění) vycházející zpod kapoty. Zpočátku byl hluk nepatrný, sotva znatelný, ale vadilo mi to, zeptal jsem se manželky, řekla, že nic neslyší a že jsem si auto vybíral.

Výměna ložiska kompresoru klimatizace Škoda.

Problém je známý, zvuk mě neobtěžoval, ale byl a já jsem se neobtěžoval, ale díky mému sousedovi, který pracuje v offsto VW a který se bál následků a řekl, že pouze vyměnit celý kompresor.

Škoda Octavia / Volkswagen Golf / Audi A1/A3/Q3.Oprava.

Kompresor klimatizace byl zaslán do našeho servisu k opravě Kompresor Škoda Octavia Denso 6SEU14C se používá také v následujících vozech: Tech.Parametry modelu kompresoru : Naše interní číslo tohoto kompresoru je EPK2503 Kompresor byl instalován na.

Výměna ložiska řemenice kompresoru klimatizace.

Nedávno byl vyměněn alternátor a řemenice a řemen klimatizace. protože to byl neobvyklý pískavý zvuk, když je auto zahřáté! Po výměně pískání zůstalo, protože se později ukázalo, že se jedná o ložisko řemenice kompresoru klimatizace.

Výměna ložiska řemenice klimatizace. Škoda Yeti.

Experiment s vozem Škoda Yeti › › výměna ložiska řemenice klimatizace.

Při vypnutí klimatizace vůbec nehučí. Pak otevřel kapotu a všiml si cákance jakéhosi maziva

A po vyjmutí řemene se ujistil o vůli řemenice kompresoru.

Výměna ložiska klimatizace. Škoda Octavia.

Hodnocení majitele Škoda Octavia Mk1. vlastníma rukama. Jednoho krásného rána se zpod kapoty ozval nepochopitelný šustivý zvuk. Otevřel kapotu první věc, která přišla na mysl. ložiska generátoru. Sundal jsem alternátor a vyměnil ložiska a kartáče s.

Výměna ložiska kompresoru klimatizace Octavia A5. Škoda.

Dobrý den! Bylo vyměněno ložisko v kompresoru klimatizace. Starý měl hodně vůlí. Vzal si ložisko: SNR ACB35X52X22. Není to složité, ale musíte tomu věnovat čas. Spěchali jsme) Jednou.Zda odpojit spojku, zapomenout vrátit podložku.

Hromnice: výměna ložiska klimatizace. Škoda Octavia.

Škoda Octavia Mk3. recenze pro majitele. Breakdown. Před více než rokem jsem při 51000 km vyměnil ložisko kompresoru klimatizace kvůli hučení. Více informací naleznete zde. Tehdy se hukot objevil po prudkém lijáku, který lil celý den bez přestání. Ale auto bylo zaparkované.

Levé přední dveře

Kompatibilita: Chrysler 300C Audi 100 (80) A2 A3 A4 (B5 b6 b7 b8) A5 A6 (C4 c5 c6 D2 D3 D4) A8 Allroad Q5 Q7 BMW 1 (e87) 3 (e36 e46 e90 e92) 5 (e34 e39 e60) 6 e63 7 (e38 e65 f01) x3 x5 (e53 e70 e83) Chevrolet Aveo T200 t300 T250 Focus Capticva Cruze Epica Lacetti Matiz Orlando Spark Citroen Berlingo Jumper c1 c2 c3 c4 c5 x7 Grand Picasso C8 Xsara DAEWOO Lanos Rezzo Dodge Caliber Caravan Neon Ram Stratus Fiat Bravo Doblo Ducato Grande Punto Panda Ford C- max Coguar EcoSport Escape Escort F-150 Fiesta Focus 2 Fusion Galaxy Ka Kuga Maverick Mondeo 4 Ranger Scorpio S-Max Transit Honda Accord 8 Civic 4d 5d CR-V CR- V Element Fit HRV Jazz Legend Odyssey Logo Logo Pilot Shuttle Hyundai Accent Elantra Getz i30 i20 ix35 Ford Matrix Santa Fe Sonata NF Starex H1 Terracan Trajet Tucson Infiniti EX35 FX35 G35 QX4 QX56 Jaguar S-type X-typ Jeep Grand Cherokee Compass Liberty Kia Carnival Ceed Cerato Magentis Optima RIO Picanto Sorento Soul Sportage Lexus ES GS iS RX Mazda BK Bl GG BM GH GJ 323 CX-5 CX-7 Cx- 9 Demio MPV Tribute Mercedes w202 w168 w245 w204 w215 w209 w210 w211 x164 x204 w163 w164 w220 w221 Sprinter Vito w638 w639 Mitsubishi Carisma ASX Colt Lancer 9 10 Galant L200 Outlander XL Pajero Sport Nissan Almera Nissan N15 n16 Altima Juke Maxima A33 Micra K12 k11 Murano Navara Patrol Primera P11 P12 Qashkai Teana Tiida Note X-Trail T30 T31 Opel Astra G H F J Combo Corsa B C D Frontera A Insignia Meriva Omega Vectra Zafira Peugeot 107 206 207 307 308 407 406 508 5008 Boxer Partner 607 Renault Clio Duster Espace Kangoo Koleos Laguna Megane Grand Scenic Symbol Vel Satis Skoda Fabia Felicia Octavia Tour A5 A4 A7 Rapid Suberb Yeti Subaru Forester Impreza SG Legacy Tribeca Bl Outback Suzuki Alto Baleno Grand Vitara Ignis Jimny Swift Sx4 Wagon R Splash Toyota Auris e120 e150 Corolla Avensis Verso Camry V30 V40 Carina E Megane Prius Rav-4 Rav4 Highlander Hilux Yaris Tundra Sequia Volkswagen Beetle Bora Golf Plus Jetta Lupo b3 Passat b4 b5 b6 Polo CC b7 Sharan Tiguan Tuareg Touran Transporter Volvo S40 S60 S80 XC90

1) фара левая правая бампер передний задний телевизор решетка радиатора капот крыло зеркало дверь фонарь 14 дней

2) spar pravá čtvrtina prahu vzpěra levá karoserie střecha chladič klimatizace kompresor 7 dní

pro identifikaci vozu a spolehlivý výběr kompresoru klimatizace Škoda Octavia 1U 1U2 Hatchback byste měli pečlivě vybrat modifikaci vozidla. K tomu použijte kvalifikační údaje s údaji obsahujícími: Výkon měřený v koních (např. 103 k).с.), zdvihový objem motoru (příklad 1,6 litru), typ (příklad benzín) a kód motoru modelu, zpravidla se tento parametr používá zřídka, ale najdete ho pouze v technickém průkazu, dále můžete věnovat pozornost pohonu náprav (může být zadní, přední nebo pohon všech kol), no a povinný parametr datum vydání, který rozděluje model na restyling, před restyling, první a poslední rok výroby.

Tato data slouží k jednoznačné identifikaci dílů, které mají být v daném výrobním období namontovány, protože výrobci průběžně modernizují vozidla na dopravním pásu.

Příčiny a příznaky selhání

Pokud se kompresor klimatizace ve vozidle Škoda Octavia A5 nezapíná, doporučujeme nejprve zkontrolovat spojku pohonu, zda je spojitá. Točivý moment se zde přenáší na klikový hřídel kompresoru. Jakékoli poruchy nebo přerušení mohou vést k úplné nefunkčnosti systému. To je nejčastější u vznětových motorů.

Tlak v klimatizačním systému je regulován speciálním ventilem. To má vliv na zdvih pístu kompresoru a zajišťuje potřebný výkon. Elektromagnetický ventil kompresoru klimatizace Škoda Octavia A5 může selhat, což vede k poruše celého systému. Obvykle se vyskytuje u kompresorů Zexel a Sanden. Modely Denso jsou této nevýhody prakticky zbaveny.

Příčinou poruchy kompresoru je někdy vodní ráz. Je to důsledek toho, že generované proudění vzduchu není dostatečné pro stabilní provoz konstrukce. Freon tak zůstává v kapalném stavu a blokuje kompresor. Otáčení ventilátoru závisí na tlaku freonu. Pokud je nedostatečná, dmychadlo jednoduše nemůže správně fungovat.

Pokud je klimatizační systém netěsný, může freon unikat postupně. To také vede k tomu, že se kondicionér jednoduše odmítá spustit. Tuto poruchu lze nejsnáze zjistit pomocí specializovaného diagnostického zařízení.

Ve výjimečných případech může být u vozu Škoda Octavia A5 nutná výměna ložiska kompresoru klimatizace. Takové opravy jsou dostatečně složité a vždy by je měli provádět zkušení odborníci s použitím profesionálních nástrojů.

Příručka pro výměnu ložiska kompresoru klimatizace rukama

Vezměte staré hadry a ucpěte jimi přívody rozvodového kola, abyste při tom neztratili matice nebo jiné drobnosti. Abyste se dostali k ložisku řemenice kompresoru, které je zadřené, stačí demontovat alternátor. Jednotka spolu s kompresorem je v našem případě držena šrouby, z nichž každý je připevněn k motorové jednotce.

Vyšroubujte šrouby a vyjměte alternátor.

Hadice vedoucí ke kompresoru jsou gumové, takže není nutné odvzdušňovat tlak. Je třeba vyšroubovat matici upevňující třecí kladku. Použijte k tomu šroubovák. Nyní byste měli odstranit třecí kladku.

K demontáži řemenice z drážek hřídele můžete použít dva předem připravené šroubováky.

Všimněte si také, že pod demontovanou řemenicí můžete najít několik podložek. v závislosti na značce a modelu vozidla mohou být jedna až tři. Tyto podložky nesmíte v žádném případě ztratit. Pokud někam odejdou, práce není dokončena. Lze je bez problémů a námahy odstranit. Podomácku vyrobený stahovací klíč, spojka, řemenice a nové ložisko.

Příčinou vniknutí oleje na řemen je obvykle porušení těsnosti hřídelových těsnění motoru, které je třeba okamžitě odstranit. Vymačkejte svorky a odpojte konektor kabelového svazku od ventilového bloku kompresoru ON.

Odstraňte šrouby upevňující příruby vysokotlakého a nízkotlakého potrubí ke kompresoru, odstraňte šrouby z otvorů a odpojte potrubí od kompresoru. V garáži pro větší pohodlí sejměte kryt motoru a plastový kryt na pravé straně.

K demontáži řemene poly-V použijte klíč, kterým sejmete napínací kladku a do otvoru vložíte hřebík. Volně sundejte řemen.

V chladicím systému vozu Škoda Octavia je hlavní součástí kompresor, který závisí na stavu ložiska klimatizace. Vadné díly mohou způsobit vážné poškození kompresoru. Výměna ložiska kompresoru klimatizace Škoda Octavia může být nutná kdykoli, i v zimních měsících, kdy se klimatizace nepoužívá.

Ložiskové mazivo je vlivem nízkých teplot zahuštěné a neplní funkci mazání jednotek a dílů, což ztěžuje valení ložiskových kuliček v oběžných drahách. V důsledku toho dochází k namáhání součásti, což urychluje proces opotřebení. Činnost ložiska začíná, jakmile je zapnut motor vozidla, bez ohledu na to, zda je během této doby klimatizace zapnutá nebo vypnutá.

Varovná znamení

Začátek opotřebení ložisek mohou motoristé zjistit pod kapotou vozidla. Hluk postupně narůstá a přechází ve vysoký hukot, což svědčí o extrémním opotřebení dílu. Po zapnutí klimatizace může hučení zmizet, ale příčina závady se tím neodstraní. Také nebezpečí zadření ložisek, které vede k poškození alternátoru, čerpadla, kabeláže a dalších součástí kompresoru.

výměna, ložiska, kompresoru, klimatizace, škoda

Pokud dojde k poruše, je nutné zakoupit díl a provést výměnu ložiska kompresoru klimatizace Škoda Octavia. Vozidla tohoto modelu jsou vybavena utěsněným dvouřadým ložiskem, takže neexistuje možnost opravy.

Kdy je nutné obrátit se na odborníky?

Při vzniku hluku se ložisko začne zahřívat, klec se zničí, kuličky se posunou k ose, což vede k zadření dílu. Neustálé namáhání a přehřívání sestavy ovlivňuje její vzhled, modrá. Vede k poškození olejového těsnění a k vyhoření izolačního laku na elektromagnetické spojce. Takové poškození způsobí poruchu celé spojkové soupravy.

Pokud se ložisko zadře, začne se v uložení otáčet, což může způsobit značný otěr. Je proto nutné kompletně vyměnit kompresor nebo jeho přední část.

Může také dojít k přetržení hnacího řemene a poškození zbytku vozidla. Oběžné kolo je často poškozené, kabeláž je přerušená a na vnitřní straně kapoty se objevují promáčkliny.

Nečekejte, až se ložisko zcela opotřebuje, a při prvním neobvyklém zvuku pod kapotou jej odvezte do servisu. Pokud je situace vážnější, je třeba vypnout motor a přivolat odtahovou službu, která vozidlo odtáhne do servisu.

Co náš workshop nabízí?

Naše organizace diagnostikuje a odstraňuje závady. Seznam nabízených služeb zahrnuje výměnu ložiska kompresoru klimatizace Škoda Octavia.

  • Demontáž kompresoru.
  • Demontáž řemenice pomocí stahováku.
  • Vylisování zalisované do ložiska řemenice součásti.
  • Montáž systému a plnění freonem.
  • Kontrola těsnosti.
  • Proplachování chladicího systému za účelem odstranění kovových pilin z ložiska, které vznikají při broušení.

Nedoporučujeme provádět opravy doma z důvodu nedostatku zkušeností, znalostí a určitých dovedností. Málokdo z majitelů automobilů si uvědomuje, že chladicí systém je naplněn agresivní chemickou látkou, která vyžaduje zvýšenou opatrnost. Při opravách klimatizace může dojít ke zranění. Kromě toho je možné naplnit systém freonem a zkontrolovat těsnost pouze v autoservisu.

Díky zkušenostem našich servisních pracovníků můžete rychle a přesně vyřešit problém a provést podrobnou počítačovou diagnostiku. Naše dílna nabízí velký výběr náhradních dílů a příslušenství. Zde si můžete zakoupit potřebné díly, například pro výměnu ložiska kompresoru klimatizace Škoda Octavia.

Opravárenská dílna je vybavena specializovaným zařízením, ručním a pneumatickým nářadím. Používají se zvedáky, zvedáky, kompresor se stlačeným vzduchem, zařízení pro výměnu oleje, plnění chladicí kapaliny, rovnání, svařování, proplachování palivového systému.

Certifikovaní odborníci jsou zodpovědní za své úkoly a zaručují kvalitní opravu vozidla.

Každoroční návštěva servisu vám umožní včas odhalit závady a ušetřit tak náklady na opravy.