Indikátor šroubovák s displejem, jak používat

Jak zkontrolovat indikátorový šroubovák

Někdy v domě je třeba vykonávat určité práce související s elektřinou. A pokud má dům indikátor šroubovák, je snadné zjistit například o přítomnosti fáze. Při zvažování zařízení se zohledňuje princip provozu, je důležité porozumět odrůdám. Moderní zboží se snadno používá, musíte však navigovat pravidla.

Indikátorový šroubovák je nástroj, který je použitelný pro detekci fáze napětí. Multifunkční zařízení umožňuje opravit aktivitu v určité oblasti. Pomocí zařízení je snadné detekovat neutrální nebo nebezpečný vodič, který je pod napětím.

Zkontrolujeme výkon

Než budete pokračovat s jakýmikoli manipulacemi se šroubovákem indikátoru, musíte se ujistit, že to funguje.

Kontrola je to velmi jednoduché: jednou rukou upínáme Screech, druhý. dotkneme se koncové části. V důsledku toho by se ukazatel měl rozsvítit. Pokud se nerozsvítí, pak se se šroubovákem něco děje, musíte hledat jiného.

Metody aplikace

Po prozkoumání názorů se seznámíme s tím, jak správně používat indikátorový šroubovák. Nejprve je nutné si zapamatovat bezpečnostní pravidla při práci s elektrickými sítí. Hlavním pravidlem je, že veškeré instalační a opravné práce v elektrických obvodech musí být prováděny s odpojenými přepínači balíčků, které jsou nainstalovány na vstupních místech. Pokud dojde k napětí v bytě nebo doma, nerozložte zásuvku, nosič nebo stolní lampu.

Je také nutné pochopit princip instalace elektrického zapojení a zařízení, která jej spotřebovává. Základní pravidlo: Elektrický proud vždy teče podél vodiče podél cesty nejmenšího odporu, od plus po mínus. Jakékoli elektrické zařízení pracuje pouze tehdy, když plus nebo fáze elektrickým obvodem tohoto zařízení spadá na mínus nebo nulovou síť sítě. A nic jiného. Pokud je tento řetězec roztrhaný nebo blokován (tranzistor, dioda atd.). zařízení nebude fungovat. U elektroniky a složitých elektrických spotřebičů není šroubovák indikátoru vhodný. Ale zkontrolovat použitelnost řetězce na tato zařízení je nesmírně pohodlná věc.

Podle přijatých standardů používají naše domovy sítě s napětím 220 V a frekvencí 50 Hz. Síť je jednofázová, t.E. Napětí vždy přichází jeden drátěný-it, nazývá se druhý drátěný fázový nul, reverzní vodič vedoucí k transformátoru (-). Přítomnost třetího drátu ve výstupu je uzemnění. Nemá vliv na práci elektrických spotřebičů. Tento vodič slouží pro naši bezpečnost, napětí, po zasažení kovového pouzdra zařízení, půjde do země a nebude nás „zasáhnout“.

V případě jakékoli opravy zapojení je nutné zajistit, aby absence fáze. Pamatujte si dva dráty, jednu fázi. rytmy a nula. nebije. Abychom určili „kdo z nich“ a potřebuje indikátor šroubovák. Vložíme jej do výstupu nebo se dotkneme vodiče, pokud svítí. fáze, ne. nula. To je důležité v případě připojení osvětlovacích zařízení a přepínání k nim. Fáze by měla spadnout na spínač, také plus centrální kontakt pro lampu by měl přijít na lampu.

Abychom zkontrolovali zahrnuté elektrické spotřebiče na fázovém přestávce v pouzdře, stačí se dotknout jakéhokoli zásuvky, pokud má připojené uzemňovací kontakty. Ty, které jsou na okrajích výstupu. Pokud žárovka hoří nebo uslyší zvukový signál, jeden ze zařízení propíchne na pouzdro. Abychom určili takové zařízení, stačí vypnout síť postupně, a zároveň neustále kontrolovat uzemňovací kontakt pro přítomnost napětí. Když indikátor zhasne, nalezeno zařízení, ve kterém dojde k úniku napětí.

Tyto typy práce jsou k dispozici běžným šroubovákům. Pokud máme indikátor šroubovák s bateriemi, pak můžeme mnohem více. Abychom určili integritu lampy, stačí držet základnu jednou rukou a druhý dotýkat se záplaty šroubováku připevněte bodnutí k centrálnímu kontaktu lampy. Pokud indikátor svítí/píská. LAMP Cele.

Drát pro útes je zkontrolován stejným způsobem. Vezmeme jeden vyčištěný konec drátu v ruce nebo pro jeden z kontaktů vidlice a dotkneme se druhého s líto šroubováku. Pokud je drát neporušený, rozsvítí se šroubovák, pokud se zlom, nebude reakce žádná reakce. Dirigent by samozřejmě měl být bez stresu! Mimochodem, kontrola drátu vidličkou je možná pouze v elektrických spotřebiči a pouze v případě zapnutí spínače, jinak bude řetězec otevřený. Je nemožné tímto způsobem zkontrolovat prodlužovací kabel.

Pro ověření prodlužovacího kabelu prodlužovacího kabelu pomocí indikátorového šroubováku musíme jej vypnout ze sítě a z elektrických spotřebičů. Bereme kus drátu a čistíme konce. Vložíme do jakékoli vnější zásuvky, takže kontakty jsou krátké. Vezmeme vidličku a držíme jeden kontakt s vaší rukou a dotkněte se druhého šroubovákem. Pokud je prodlužovací řetězec správně, svítí šroubovák. Nezapomeňte vyzvednout propojka. jinak zkráťte kabeláž, pokud jsou součástí sítě.

Pokud nesvítí, připojíme prodlužovací kabel k síti, vezměte šroubovák pro bodnutí a rukojeť šroubováku pomalu projíždí podél drátu. Na místě, kde šroubovák přestane svítit nebo ztrácí intenzitu indikace. místo poškození. Vypněte prodlužovací kabel ze sítě, vezměte bradavky, odstraňte izolaci v místě poškození, najděte přestávku a otočte dráty. Izolujeme a dále používáme. Nebo si koupíme nový prodlužovací kabel, jak se vám líbí, jak se vám líbí.

Pro určení umístění zapojení ve zdi je postup podobný. Držte šroubovák v ruce pro bodnutí a nakreslete podél zdi. kde tam svítí zapojení jasněji, t.Na. Indikátor reaguje na elektromagnetické pole vytvořené proudem ve vodiči. Nevýhodou této metody nalezení skrytého zapojení je jeho nízká přesnost. A v panelových domech obecně beznadějné podnikání, protože posílení v deskách vytvoří vlastní magnetické pole.

indikátor, šroubovák, používat

Jak vidíte, rozsah takového nástroje je poměrně široký, všechny případy aplikace se nepočítají. Můžete dokonce zkontrolovat, zda je dioda propíchnuta.

Kritéria pro výběr produktů

Při výběru testeru se zohledňuje takové vlastnosti:

 • Forma bodnutí. bodnutí zařízení by mělo být ploché a odolné. To bude měřit nejen napětí, ale také odšroubuje různé šrouby na terminálech, instalační boxy pro zapojení;
 • Materiál. Případ testeru by měl být vyroben z plastové stability na dopady;
 • Snadné použití. zařízení by mělo ležet dobře v ruce, mít klip pro připevnění na klopě kapsy;
 • Funkce. nejpohodlnější modely, které mají další funkce, jako je „fráze“, stanovení hodnoty naměřeného napětí;
 • Metoda upozornění na přítomnost napětí. pomocí zvuku z reproduktoru vestavěného nebo provozu malé LED, neonové žárovky;
 • Přítomnost displeje. malý monochromatický displej umožňuje zobrazit hodnotu napětí;
 • . Zkušení elektrikáři používají dražší a spolehlivé testery
 • Výrobce je nejoblíbenější a nejspolehlivější produkty značek, jako jsou Yato, Wortex, Stanley, Iek, Fluke.

Také při výběru testera je nutné zvážit recenze o konkrétním modelu na internetu.

Kontrola indikátoru indikátoru

Před použitím šroubováku je nutné jistě zkontrolovat jeho výkon a integritu. Přesnost indikací i zabezpečení osoby, která zařízení používají.

Nejprve musíte věnovat pozornost integritě případu. pokud jsou čipy, trhliny a jiné poškození na bydlení, pak vyměňte tester. Nový bude stát a důsledky šoku mohou být velmi vážné.

Zkontrolujte vývod pro provoz indikátoru, který je pod napětím nebo s rukama vnitřního obvodu (jeden prst připevněn k plátkám a druhý k „patě“). Pokud indikátor nespálí, mohou existovat různé důvody. Nejběžnější. sedící baterie. Aby je změnil, každý se vyrovná. Je nutné propagovat tělo zařízení, změnit napájecí prvek na nový a ve stejném pořadí, který chcete shromažďovat. Nezapomeňte, že baterie je nainstalována v souladu s polaritou, jinak nebude šroubovák fungovat.

Pokud příčina selhání není prvkem moci, je oprava vhodná pouze ze sportovního zájmu. je mnohem snazší zakoupit nového testera. Výjimkou je situace, kdy máte arzenál rozbitých šroubováků, ze které můžete sestavit pracovní produkt sami. A po celou dobu buďte opatrní při práci se zařízeními a elektrickými sítěmi. Je lepší zdvojnásobit výsledek měření několikrát, než získat šok.

Polarita baterie nebo baterie (od 1.5V až 36V DC)

Po ruce byla poloviční baterie „Cosmos“. Nyní nepotřebujeme.

Zavřete šroubovák palby prstem a dotkl se sondy k terminálu hodin. Druhou rukou zavřete druhý terminál.

Na pozitivním terminálu LED svítí mnohem jasněji.

Spektrum používání indikátorového šroubováku je tedy poměrně rozsáhlé a dělá z tohoto levného a praktického zařízení nezbytným asistentem domácího mistra pro jednoduchou práci v každodenním životě spojeném s elektrikářem.

Parametry výběru

Jak používat indikátor šroubovák a co může, už víte. Nyní musíte zjistit, jak si vybrat vhodný model. Dokonce i ten nejobtížnější indikátor šroubováku nestojí více než 12-15 (jedná se o evropští výrobci, „čínské“ časy jsou třikrát levnější). Obyčejné lze zakoupit obecně za 20 (asi 25 centů). Přesto si to také musíte vybrat moudře. Na farmě je nejlepší mít dva modely: obyčejné. jako fázový detektor a s LED typu kontaktu. pro volání a určování integrity drátů. Více „sofistikovanější“ modely vyžadují neustálou praxi, jinak jen zapomenete na co a jak to udělat. A čtení příručky pokaždé není nejlepší volbou.

Navenek velmi podobné, ale funkce může být velmi odlišná

I když jste se rozhodli pro typ indikátorového šroubováku, který si zakoupíte, musíte jej vybrat podle určitých parametrů:

 • Za jaké napětí.
 • Pokud musí být měření provedena pro jednofázovou síť, mělo by být rozsah měření 70-250 V nebo 100-250 V.
 • U třífázových sítí existují modely, které mohou měřit napětí až do 400 V.
 • Pro ty nízkonapěťové, také jejich modely-12-24-36 v.

Ve skutečnosti zde a všechny parametry. Volba není tak komplikovaná. Hlavní věcí není zapomenout: Před použitím indikátorového šroubováku nezapomeňte zkontrolovat jeho výkon a při práci si dodržujte pravidla elektrické bezpečnosti.

Do.it.to.siself fáze

Jak vyrobit indikátor šroubovák s vlastními rukama, který jej použije ke studiu elektrického vybavení.

Můžete to udělat pomocí jednoduchého elektrického obvodu. Sestavený tester určí přítomnost napětí ve výstupu, kazetě a dalších elektrických zařízeních.

Chcete.li sestavit obvod, musíte vzít rezistor 2.5 máma, rezistor 100 ohmů, tranzistor, vhodný, KT-312, LED a napětí Zdroj 3.5 Volta (baterie). Při sestavování sondy se bere v úvahu, že základna tranzistoru je umístěna vpravo, emitor vlevo a sběratel ve středu.

Mínus LED je připálen ke sběrateli tranzistoru. Na plus diody je pájeno rezistorem s nominální hodnotou 100 ohmů. Mínus zdroje energie je připálen do emitoru KT-312. Pozitivní závěr ze zdroje energie je připálen na výstup rezistoru na 100 ohmů. Odpor je připálen na základnu tranzistoru o 2.5 mami, bude hrát roli sondy.

Kontrola domácího testeru se provádí podle dobře známého algoritmu. Místo kontaktní platformy je prst aplikován na plus nebo mínus zdroje energie. Volný výstup rezistoru je aplikován na jistič, kontakt kazety, umístěný střídavě do otvorů výstupu.

Pokud je kontakt kontaktován, LED se rozsvítí, nic se nestane, pokud se kontakt rezistoru dostane na nulu.

Práce s indikátorovým šroubovákem. 6 způsobů použití.

Článek bude o jednoduchém indikátoru šroubováku s baterií, který obsahuje jednoduché schéma založené na polním tranzistoru.

indikátor, šroubovák, používat

Je to použití pole pole, rozšiřuje možnosti použití tohoto indikátoru ve srovnání s jednoduchými šroubováky obsahující pouze neonovou žárovku.

První věc, na kterou bych chtěl věnovat pozornost, je míchání šroubováků. Většina modelů není navržena pro plnou práci na kroucení a odšroubování šroubů.

Toto je jejich další příležitost. Takže pro takovou práci vždy používejte obyčejné šroubováky s tvrzenými bodováními nebo odpovídajícími bity, a nikoli možnosti indikátoru.

Nejužitečnější funkcí tohoto modelu je záře LED, zatímco se dotýká bodnutí a kontaktu na opačném konci.

Ve skutečnosti je to indikátor kontroly integrity řetězce. Jak jej lze použít v každodenním životě, bude zváženo níže.

Buďte opatrní, pokud bude indikátor vypálen přes celou zeď, možná máte únik a uzavření někde.

Chcete.li najít fázi v zásuvce nebo na kabelu, musíte se dotknout šroubováku šroubováku. Zároveň se na konci indikátoru nemůžete dotknout kovové náplasti!

Pokud tak učiníte, indikátor bude zářit stejně v obou zásuvkách zásuvky, kde je fáze a kde nula nebude možné to zjistit.

Je pravda, že citlivost takového šroubováku může být nejen důstojnost, ale také nevýhoda. Například ve třífázové síti 380 V, kdy jsou fáze umístěny blízko sebe, může být indukované napětí ovlivněno nástrojem.

Proto je pro jednoduché stanovení nedostatku napětí, indikátor bez baterií s neonovou žárovkou, stále spolehlivější.

Toto zařízení je lepší používat právě kvůli jeho dodatečným schopnostem.

Schopnosti jednoduchého indikátorového šroubováku lze výrazně rozšířit a mnozí jednoduše nevědí, že kromě obvyklého ověření přítomnosti nebo nepřítomnosti stresu může toto zařízení provádět mnoho úkolů a hledat různé poruchy.

Takto lze jej použít v praxi.

Tuto kontrolu lze provést přímo v obchodě a nemá nic jiného než šroubovák. Vezměte si obyčejnou žárovku, uchopte kovovou základnu jednou rukou a prst druhé ruky se dotkněte kontaktu v horní části šroubováku.

Poté se bodnutí dotkne centrálního kontaktu na žárovce.

Pokud lampa funguje, LED se rozsvítí.

Je pravda, že toto ověření nedává 100% důvěru, protože pokud je lampa depresurizována, nebude zářit, i když řetěz zůstává celek.

Můžete také snadno zkontrolovat obslužnost nebo rozpis topného ohřívače. Zároveň nemusí být ani vytažen ze zařízení.

Stačí poskytnout volný přístup k kontaktům. Předtím jsou s nimi spojeni všichni outsideri.

Kontrola je velmi jednoduchá a není složitá. Jednou rukou se dotknete deseti kontaktu jednoho kontaktu a bodnutí šroubováku druhého. Prst druhé ruky by měl být opět na kovové patě sondy.

Pokud světlo indikátoru nespálí, pak topný prvek nefunguje a uvnitř je to přestávka v topné spirále.

Můžete tedy zkontrolovat všechny topné prvky. Například kotel je kontrolován přímo na samotné vidličce, ani se nemusíte rozebrat nic.

Takže při opravě namontujte spínač správně, to je:

Můžete také použít sondu a zavolat kontakty.

Dříve je přepínač rozebrán. Jeho kontakty jsou obvykle uzavřeny, a proto se k nim jen plazí.

Vezměte jakoukoli kovovou položku, například klip nebo hřebíček a dotkněte se jednoho z kontaktů. Nezáleží na tom, co. Horní nebo dolní.

Indikátorový šroubovák se provádí na jiném kontaktu. V odpojené poloze jističe obvodu LED nespálí a naopak. Nechte spínač do přiloženého stavu, shromáždit jej a na této poloze ho namontujte na zdi.

Pokud jste zapojeni do velkých oprav v bytě, musíte se setkat s situací, když se po odstranění staré omítky najednou objeví nějaký dříve neznámý drát.