Jak řezat ozdobný sádrovec

Jak řezat dlaždice sádry?

Ahoj drazí čtenáři. Chci trochu pokračovat v tématu dokončení materiálů a dnes mám pod dohledem dlaždice sádry pro cihlu. Řeknu vám z osobní zkušenosti, podrobněji o bodech důležitých podle mého názoru, které se nevyhnutelně objeví při práci s takovým materiálem. Není nic zvlášť komplikované, ale některé věci je třeba jistě znát. V budoucnu vás to zjednoduší s dlaždicemi sádry. Nikdo mi to neřekl a nic neukazoval. Musel jsem dosáhnout všeho svou vlastní myslí, rukou a trpělivostí. Co a já se s vámi ve skutečnosti chci sdílet. Ale okamžitě řeknu, že sádry dlaždice pod cihlou, jen nádherný dokončovací materiál, který radikálně transformuje interiér.

řezat

Dlaždice sádry pro cihlu a pracovní plochu začínají pracovat s dlaždicemi, kurzem a pořadí práce než řezání sádrových dlaždic pod cihlovými stehy jsou výsledkem nebo se musíte naučit

Tak. Ti, kteří ještě nečetli článek. „Dekorativní dlaždice pro cihlu. Interiérová dekorace balkonu (Loggia) »Všichni zde. Chci vám říct, že po pozorování jednoduchých doporučení, které jsem uvedl já a výrobci těchto produktů, můžete bez zapojení specialistů na třetí stranu, nezávisle vyrovnat se s takovým úkolem, jako je lepení sádrových dlaždic pod cihlou. Tím se vytvoří stylový a nezapomenutelný interiér svého bytu, nebo jako moje lodžie.

A mimochodem, jak je dokončen váš balkon nebo Loggia? Na postranním panelu vpravo je jednoduchý průzkum, ne.li obtížný, pak tam zadejte svou dekorační verzi.

Chci okamžitě všimnout skutečnost, že jsem použil dva typy dlaždic. Jedna flexibilní dlaždice Eco.Brow a druhá sádra.výuka dlaždice „Casavaga“, o nichž bude diskutována. Možná budete mít nějaké další, ale podstata doporučení se z toho nezmění. Hlavním rozdílem je pravděpodobně cena a tloušťka produktů.

Zakoupíte sádry „Casavaga“. Pak mohu doporučit společnost, ve které jsem ji sám koupil více než jednou. Jsou to oficiální distributoři. Dlaždice jsou vždy k dispozici, přinášejí je rychle a pravidelně poskytujte bezplatnou doručení, ale nezapomeňte to specifikovat s Menjders. Obecně se dosud nezdařili a toto.

Rysy opláštění

Základem pro výrobu dlaždic je sádry prášek. Před dávkou se mísí s polymery. Jedná se o změkčovače, které dávají talíře flexibilitu, zrychlení zrychlení a minerální pigmenty odstínu. Výzdoba získává požadovanou barvu s jejich pomocí. Suchá směs se nalije vodou, hnětené a nasměrováno do formy. Technologie výroby poskytuje vibrační nebo vibrační lisování obrobků.

V každém případě je získáno čelem materiálu s dobrými provozními charakteristikami. Je to světlo, což výrazně zjednodušuje instalaci a přepravu. Talíře můžete opravit i na sádrokartonu.

Hotové plátno je ohnivzdorné, „teplé“ na dotek, porézní povrch je vřele zpožděn a hluk. Cena sádry čelí je nízká, levné suroviny se používají pro její výrobu. Zároveň je šetrné k životnímu prostředí, doporučuje se pro dekoraci jakéhokoli pro účely areálu. Výjimka. pokoje s vysokou vlhkostí, protože výzdoba je hygroskopická a zničena pod vlivem vody. Ze stejného důvodu se používá pouze pro vnitřní práci.

Prach se v průběhu času hromadí na reliéfu. Je docela obtížné to vyčistit, zejména pokud se také objevilo jiné znečištění. Pro zjednodušení čištění se doporučuje zakrýt povrch ochrannou vrstvou laku. Navzdory malým nedostatkům je opláštění považováno za úspěšnou napodobování cihel nebo kamene. Je zvoleno pro navrhování různých interiérů.

Technologie a pokyny pro řezání kamene

Protože dekorativní kámen může být řezán dvěma typy nástrojů, každý z nich bude odpovídat jeho vlastní technologii. Současně jsou začátek a konec procesů stejné, takže je spojíme do jedné instrukce:

  • Počáteční práce na řezném kameni byste se měli ujistit, že jsou splněny bezpečnostní požadavky.
  • Jemně označte rybářskou linii pro řezání zastřihovače.
  • Správně opravte obrobku. Ujistěte se, že řezaná část kamene, která se odloučila od hlavního pole, nevytvoří hrozbu pro práci a další.
  • Vyřízněte obrobek podle značení.
  • Pokud musíte vystřihnout uzavřený obvod pomocí skládačky, například otvor pro dřez v kuchyňské stole, měli byste nejprve vyvrtat díru uvnitř obvodu, s velkou šířkou souboru souboru.
  • Rozzuřit obrobku.
  • Po promoci odstraňte pracoviště.

Jak a jak snížit dekorativní kámen

Dekorativní kámen je často obtížné odlišit od přirozeného vzhledu. Pokud jde o sílu, odpor umělého kamene vůči vnějším vlivům někdy dokonce překonává. Z tohoto důvodu je tak žádán o dokončovací práci. Mnoho lidí se ptá, jak a jak snížit dekorativní kámen, když je nutné změnit jeho velikost nebo dát mu potřebný tvar.

Ve výrobních podnicích pro řezání dekorativního kamene se používají speciální kameny, které jsou vybaveny dodávkou tekutin pro chlazení. Stroj uřízne kámen, který se okamžitě ochladí. Proces je jednoduchý a do jisté míry dokonce automatizovaný. Používá se také hydrobouriánské a laserové řezání. Metody označené posledně jmenovaným mohou dát dekorativnímu kameni nejrůznější a dokonce neobvyklý tvar.

V domácích podmínkách je však řešení tohoto problému mnohem obtížnější. Následující improvizované nástroje pomohou: Manuální kruhová, rohová mlýnka s diamantovými disky různých průměrů, elektrické dlaždice. Všechna tato zařízení jsou vybavena segmentovanými a nepřetržitými diamantovými disky, které mohou mít v případě potřeby různé konfigurace. Kámen můžete řezat a ručně jednoduchou pilou pro kov. Bude nutné na něj nainstalovat plátno pro kámen s diamantovým stříkáním.

řezat

Elektrické dlaždice jsou během provozu vybaveny lázními pro chladicí kámen. Taková kontejner s kapalinou je umístěn přímo pod stůl, na kterém je nainstalována řezačka dlaždic. Taková zařízení jsou rozdělena do dvou typů: První řezací disk je pevný nehybný a v procesu se pouze pohybuje plocha, na které je kámen připojen; Ve druhém typu se samotný disk pohybuje nad rovinou řezu.

V některých případech bude manuální řezačka dlaždic stačit, například pokud je tloušťka kamene malá a úleva je jednoduchá. Nejjednodušší a nejpohodlnější nástroj je obvyklá úhlová mlýnka s velkým průměrem průměru. Různé disky jsou vhodné pro různé typy dekorativního kamene. Někdy zdobení dekorativním kamenem (https: // elit-kámen.By/dekorativnyj-kamen/) jakékoli místnosti, vyžaduje malé piliny nebo řezy na rovině materiálu. Za tímto účelem můžete použít běžnou složku nebo diamantový řetězec.

Řezání je jednoduchá záležitost, existují dvě hlavní metody: první je vhodný pro stavitele se zkušenostmi, druhý pro nesprofesionální. Na zadní straně kamene je nakreslena rybářská linie pro zastřihovače, podle které se plánuje oříznout. Poté, s nožem, místo, kde bude označen šev. Rohový mlýnek je proveden hluboký řez kolem švu. Pak je umístěn na vodorovném povrchu a rozbije se. Na přední straně se neobjeví ani prasklina.

Pro lidi, kteří nemají mnoho zkušeností s řezáním, se doporučuje další metoda. Zde, z přední strany, by mělo být uvedeno místo švu. Pak musíte kámen vidět ručně s pilou se speciálním plátnem. Můžete také použít manuální elektrofráze s flexibilním šňůrou.

Řezací nástroje

Měli byste přemýšlet o tom, jak je lepší snížit dlaždice sádry, pokud si vyberete tento materiál jako vnitřní nebo externí dekoraci. S výběrem nástroje pro řezání dlaždic z sádry stojí za to začít. Pro tyto účely lze použít následující nástroje:

řezat
  • Dawed s malými zuby. to je kovový rám a převodová čepel. Vzhledem k malým zubům je řez plochý, ale neexistuje způsob, jak provést komplexní řez;
  • Sádrokartonová pila. má zuby na obou stranách čepele, s takovou pilou je možné vidět rovné a kudrnaté sekce;
  • Rohový mlýnek nebo jednoduchými slovy „Angular Grinder“ je účinným řešením pro rychlý a přesný řez. Power nástroj by měl být vybaven diskem o průměru diamantového průměru.

Uvedené nástroje mohou být v každém domě a vykonávat práci svými vlastními rukama. Profi-Master nejčastěji používají speciální koncové stroje, které vám umožňují udělat řez velmi přesné. A pokud jde o výrobu kulatých děr, pak se používá speciální tryska a vrták.

Před řezáním by měl materiál čelem začít s označením. Je pohodlnější naplánovat obvody nebo značku, ale není zbytečné zdvojnásobit značení, aby bylo vše správné. Dále vyřízněte vybraný nástroj. Celý postup je třeba provést pečlivě, protože dlaždice je vyrobena z sádry a je křehká.

řezat

Umístění technologie řezání opláštění

Je důležité nejen vybrat, než řezat dlaždice sádry pod kamenem nebo jinou napodobeninou, ale také to udělat správně. Uvádíme momenty, které jsou při řezání věnovány pozornost.

Správná posloupnost práce

Nejjednodušší způsob, jak snížit materiál v přímé linii, ale někdy jsou vyžadovány zakřivené nebo kulaté výklenky. Je obtížnější je vyrobit.

Tipy pro řezání obrázků

Materiál sádry-polymeru je poměrně měkký a zároveň křehký. Musíte s ním pečlivě pracovat, jinak se snadno vypne nebo se rozdělí. Nejlepší je to nakrájet společně: Jedna osoba to viděla, druhá drží detail. Při řezání rohové brusky je nutné položit obrobku pouze na rovnou plochu. Poté nástroj během řezání nevyskočí.

Design sádry vypadá dobře na stěnách. Položení napodobování cihel nebo kamene je velmi jednoduché. Deska nasazena na vyrovnanou základnu pomocí lepidla na bázi sádry. Některé potíže je dokování desek v rozích. Pro krásnou křižovatku jsou řezány v úhlu 45 °. Po kalení lepidla jsou švy otřeny a povrch je pokryt lakem.

Technologie dekorace zdi s kamenem uvnitř domu

Výzdoba zdi ve většině případů se skládá z několika jednoduchých postupů, nezávisle následují navzájem. A to nezávisí na tom, zda je materiál použit nebo umělý. V druhém případě je jednoduše mechanické zpracování velmi obtížné. Umělý dekorativní kámen kutilství je relativně jednoduše nakrájený na části. Dnes budeme zvážit technologii toho, jak se provádí dekorace na zeď.

Začít pracovat s dlaždicemi

Opět opakuji poraženou pravdu, že před zahájením práce musí být nejprve napraven povrch, s nímž plánujete pracovat. V mé lodžii jsem přilepil dlaždice na extrudované polystyrenové pěně a pro tento materiál jsem použil speciální primer. V běžných případech (cihla, beton, sádrokarton) je pro vás vhodný standardní primer hlubokého pronikání. Tak či onak, při nákupu základního nátěru se poraďte s prodejcem. Řekněte mu, jaká je vaše zeď a on vám poradí potřebný základní nátěr.

S ohledem na polystyrenovou pěnu a sádrokartonu je zde velmi jasný příklad toho, jak se vše lze udělat. „Dokončení balkonu uvnitř dekorativními dlaždicemi zrcadlové svahy“.

Nezapomeňte si připravit pracoviště pro sebe, zavřete podlahu a všechny cenné poblíž, které můžete dostat na obarvení. Není známo, kam může přinést let vaší fantazie.