Jak řezat pás na čelním skle

Je možné nálepky na čelním skle?

Ne. Pouze čelní sklo automobilu je zahrnuto do stanovení výše popsané zóny viditelnosti. Proto je zakázána instalace dalších povlaků, včetně různých druhů nálepky.

 • S ostrým nožem, tak úhledně, aby se sklenici nepoškrábaly, zvedněte lepené tónování přes horní okraj a pomalu ho začnou stáhnout dolů;
 • Každých 5-10 centimetrů zalévejte sklo hojně s běžným prací prostředek.

Standardy

Podle současné legislativy by šířka proužku odstínujícího filmu na čelním skle v horní části neměla překročit 14 cm. Navzdory skutečnosti, že tento požadavek je jasně vysvětlen v normě, existuje mnoho problémů s takovými ukazateli. Nejčastěji je to proto, že měření není prováděno z okraje samotného filmu odstínu, ale z okraje čelního skla. Takové doky mohou být, pokud je film přilepen v horní části čelního skla nerovnoměrně (pokud existuje trix).

Pak byste měli kontaktovat GOST:

čelním, skle

Někteří pracovníci dopravní policie takové ukazatele nezohledňují, s cibujícím skutečností, že Gost nemá žádnou legislativní sílu.

Je třeba také poznamenat, že tónování horní části čelního skla je povoleno pouze lehkým filmem s průhledností nejméně 70%. To znamená, že opalovací krém by měl být téměř úplně průhledný.

Pokud se rozhodnete přilepit tónování pruhů v horní části čelního skla, musíte dodržovat požadavky na provoz. Vezměte prosím na vědomí, že 14 cm je tloušťka filmu ve sklenici, a to nejen ve středu, jak mnozí řidiči věří.

Výběr proužků

Tlačení pásu vlastními rukama je docela jednoduché. Zpočátku by měl být materiál samotný správně vybrán. Existují speciální proužky standardní velikosti (14 cm) s různými nápisy nebo odstíny. Ale pokud jde o posledně jmenované, neměli bychom zde zapomenout na standard o přenosu světla.

Nejlevnější a zároveň jednoduchá možnost je koupit standardní pás pro tónování čelního skla určité značky automobilu. Splňuje všechny standardy podle Gost. Takže to nemusíte upravovat velikost a obávat se pokuty pracovníků z dopravní policie.

Kromě prezentovaných možností můžete věnovat pozornost proužkům pro tónování (velikost. 130 cm x 50 cm). Pruh na skle v tomto případě je rozdělen do 2 stejných částí (zadní a přední sklo).

Odrůdy proužků na čelním skle

Jak si vybrat ten pravý

Rozsah produktů pro tónování brýlí má širokou škálu. Každý řidič najde vhodný pás pro sebe s určitým typem materiálu, barvy barvy nebo dokonce nápisem.

Filmy pro pruhy na čelním skle jsou takových barev:

 • Žlutá;
 • Zelená;
 • Modrý;
 • Modrý;
 • Červené;
 • Nachový;
 • Stříbrný;
 • Zlato;
 • Černá.

Filmy odstínů, které jsou kombinovány s barvou vřeten, světlometů nebo samotného vozu, vypadají originální. Existují modely, ve kterých je pozorován přechod barvy: Z tmavších na lehčí.

Jak správně snížit odstín?

Chcete.li správně vyříznout tónovací film, musíte položit vyčištěné sklo uvnitř nahoře. Dále je na něm položen materiál z role. Je důležité nezaměňovat stranu, ze které je substrát přilepený. Mělo by to být zdola, tj. V kontaktu se sklem.

Jak správně měřit šířku „hledí“

To se provádí takto: Centimetrová čára je aplikována naproti sedadlu řidiče, přibližně ve středu, a šířka tónovaného proužku se měří, počínaje okrajem hedvábí.

Broušení doma

Škrábance nejen zkazí vzhled automobilu, ale také zhoršují vzhled silnice. Aby se neohrozilo, stojí za to leštění povrchu, dokud nebude hladký. Všechny ruce to mohou udělat samy.

Doma je možné odstranit pouze drobné oděrky leštění.

Na dosažení požadovaného výsledku nebude fungovat improvizovanými prostředky, musíte pro některé produkty jít do specializovaného obchodu:

 • Nejdražší, ale nezbytný nákup je lešticí stroj s kapacitou až 1 500 ot / min a leštící kruhy na něj.
 • Pak stojí za to vzít vysokou kvalitu leštící pasty s velikostí zrna nejvýše 0,5 μ.
 • Budete také potřebovat průhledný film, malířskou pásku, mikrovlákno a stříkací zbraň.
 • Osobní ochrana potřebuje rukavice, respirátor a speciální brýle.

Proces leštění je poměrně dlouhý a skládá se z takových fází:

čelním, skle

Nesnažte se odstranit velké poškození, protože to může vést ke zničení povrchu.

Bezpečnostní opatření

Vyžaduje to určité dovednosti a opatrnost:

 • Měli byste určitě nosit brýle, které pokryjí většinu obličeje.
 • Díky tomuto kroku nebude v oku žádné riziko abrazivních částic nebo skla, což může vést ke zranění.
 • Rovněž stojí za použití respirátoru. Bude chránit dýchací cesty před skleněným prachem.
 • Pracovní rukavice by měly být použity k ochraně kůže rukou před poškozením.

Výsledek a rizika

Je třeba pochopit, že nezávislé leštění skla je obrovským rizikem. Pokud nástroj zpoždíte na jednom místě, může materiál přehřát a prasknout.

Nepozorné akce mohou zhoršit stav hladkého povrchu, na kterém se objeví ještě více dioptrií, a viditelnost několikrát klesne. Úspora peněz na služby automobilových služeb může mít za následek nutnost dokončit výměnu čelního skla, což znamená ještě větší výdaje a problémy.

Abyste se těmto důsledkům vyhnuli, měli byste nejprve trénovat na zbytečnou sklenici. Po vyladění vaší dovednosti můžete přistoupit k autu a přivést jej k dokonalosti.

Kolik procent by měl být na čelním skle v Kazachstánu tónování?

Dříve bylo skleněné tónování zakázáno s přenosem světla méně než 75 procent. nyní je zakázáno zabarvit čelní a přední boční brýle obecně. Můžete nalepit pouze průhledné barevné film, ale ne více než 14 cm široký.

Stále více výrobců začalo zahrnout do řady automobilů Athermal čelní sklo. Athermal Glass je sklenice podléhající speciálnímu zpracování v továrně. Na něj je aplikován povlak obsahující stříbrné ionty.

Vstup do Gost

V souladu se seznamem chyb není tónování zákonem zakázáno. Každý řidič má tedy právo na jeho uvážení zdobit sklenici svého auta. Výjimkou je pouze zrcadlové tónování, je přísně zakázáno.

V souladu s legislativou však musí veškeré sklo v autě dodržovat standardy GOST 32565-2013.

Právě v tomto titulním dokumentu je popsáno, jaké požadavky jsou pro bezpečné sklo v zemních vozidlech. Standardy popisují přípustnou velikost proužku a jeho přenos světla.

Stává se to, že v důsledku ohybu triplexu se šířka proužku, která byla zpočátku 14 cm, poněkud mění a policejní inspektor chce za to napsat pokutu.

Někteří důstojníci dopravních policistů měří ne z okraje proužku, ale od začátku skla, což také ovlivňuje výsledky.

Ve skutečnosti GOST 32565-2013 podrobně popisuje postup měření:

 • Hranice se měří ve třech bodech od okraje lepeného filmu;
 • Šířka proužku se počítá nalezením aritmetického průměru mezi všemi měřeními.

Všechna měření by měla být zaznamenána v zákoně. Pokud se inspektor snaží porušit postup měření, je nutné pozvat svědky a zadat všechny tyto informace do pořadí tónu. Porušení zahrnuje použití neinifikovaných měřicích zařízení.

Výše uvedený Gost reguluje nejen šířku proužku, ale také jeho přenos světla. Ačkoli mnoho řidičů tuto pozici zanedbává, pro porušení požadavků zákona můžete získat správní pokutu.

Můžete zabarvit čelní sklo, jehož přenos světla nebude menší než 70%.

Pokud tedy může být sklo tónováno filmem, schopnost projít paprsky světla o 70%, pak 14 centimetrů nemusí tyto standardy splňovat a být jakýmkoli přenosem světla.

Výhody tónování

Navzdory skutečnosti, že tónování brýlí je zákonem částečně zakázáno. Takový ladicí prvek má nepopiratelné výhody:

 • Chrání sklo před mechanickým poškozením;
 • Nedovoluje prasknutí čelního skla, když se vytvoří trhlina nebo čip;
 • Při nehodě nespadne sklo na cestující, protože bude držet tónovací film;
 • Chrání auto před ultrafialovými paprsky a vyhoření kabiny;
 • V létě si zachovává chlad v kabině a v zimě je teplé;
 • Chrání před světlem blížících se světlometů;
 • Šetří osobní prostor v autě automobilu, protože vše je skryto před zvědavým očím.

Pokud se rozhodnete použít takový ladicí prvek na vaše vozidlo, změřte předem, kolik filmu potřebujete (plus 10-20 cm. v rezervě).

Proces vkládání je jednoduchý a jakýkoli. Ale při použití takového přírůstku do vašeho automobilu byste si měli pamatovat požadavky legislativy. Jinak je administrativní zotavení nevyhnutelné.