Jak změnit kartáče na elektrické jámě

Jak změnit kartáče na elektrickém šroubováku Interskol

Důvod, proč elektrický šroubovák přestal fungovat, je často nadměrným opotřebením kartáčů jeho elektrického motoru. Je snadné odstranit takovou poruchu, ale potřebujete minimální znalost přímého proudového motoru. Začněme definicí toho, co jsou kartáče.

Kartáče elektrického motoru jsou kontakty, kterými je proud dodáván do vinutí rotoru. Protože rotor je určen k rotaci, nelze proud ve svých vinutích dodat prostřednictvím stacionárního drátu připojení. Za tímto účelem slouží kolektor-minutové uzel (KSHU). Sběratel se skládá z měděných destiček upevněných na izolované části kotevního hřídele. Závěry rotačních vinutí jsou k nim spojeny. Kartáče jsou připevněny v blízkosti sběratele. Když se rotor otáčí, klouže na sběratelské desky. V současné době prochází těmito posuvnými kontakty na vinutí kotev střídavě. Střídatelný magnetický pole vyplývá z toho, je síla rotující rotor.

S vědomím, jak funguje uzel, který živí vinutí kotvy, je snadné hádat, že jeho detaily by se měly opotřebovat. Rotor je obtížné vyrobit a drahá jednotka. Proto, aby chránil před opotřebením, jeho sběratel, materiál pro výrobu kartáčů úmyslně vybírá méně odolné vůči otěru. Jinak bych musel nahradit štětec, ale kotva. Další nezbytnou vlastnostmi štětců by měla být dobrá elektrická vodivost. Lepší než ostatní tyto podmínky odpovídají směsi měděného prášku s grafitem. Elektrické motory s nižším výkonem nebo vyšší než motorem elektrického šroubováku mohou být vybaveny grafitovými kartáči. A motor s nízkým provozním napětím a velkými proudy grafitu není vhodný kvůli příliš velkému odolnosti elektrického.

Účel všech částí a sestav nástroje. jak se nazývají

Pokud se elektrický šroubovák rozpadl, pak před opravou musíte zjistit, jaké konkrétní detaily byly mimo objednávku. Chcete.li zjistit poruchu sami, musíte pochopit účel každého uzlu a jeho konstruktivních parametrů.

 • Tlačítko Start. to je s ním nástroj. Tento mechanismus provádí dvě možnosti. zahrnuje napájecí obvod, to znamená, že dodává napětí na elektrický motor a také reguluje počet otáček rotace. Čím silnější lis lis, tím větší je rychlost, kdy se kazeta otáčí. Jako regulátor revoluce se používá elektronický generátor PWM, který je nainstalován na desce. Když stisknete tlačítko, kontakt desky se pohybuje. Polní tranzistor se používá jako kontakt, který hraje roli regulátoru rychlosti rotace
 • Elektrický motor. V přenosných nástrojích se používají jednofázové elektrické motory přímého proudu typu sběratele. Výhody těchto jednotek zahrnují vysokou spolehlivost a snadnost údržby. Elektrický motor se skládá z magnetů (hrajte roli statoru), kotvy a štětců. Použití magnetů významně snižuje náklady na náklady na jednotku
 • Reverse. Tato možnost je implementována změnou polarity na terminálech. Aby uživatel neprováděl změnu polarity ručně, kontakty cracku se používají v návrhu nástroje ve formě spínače. Tento přepínač je umístěn v blízkosti tlačítka Start
 • Převodovka je sada rychlostních stupňů, díky kterému dochází ke zvýšení okamžiku rotace kazety nebo snížení rychlosti. Shurikové používají dva typy převodovek. planetární a klasický. Klasické jsou podobné těm, které jsou instalovány na drifty, pouze v šroubováku jsou velmi vzácné. Populární jsou planetární převodovky sestávající z prstenu (meziprodukt) a solárních rychlostních stupňů, stejně jako satelity. Solární zařízení je poháněno v platnosti z hřídele motoru. Satelity jsou uvedeny z jeho rotace v pohybu a předávají točivý moment na prstencové zařízení. V závislosti na počtu rychlostí mohou být planetární převodovky dvě fáze nebo tři fáze. Čím více rychlostí, tím dražší bude nástroj stát
 • Regulátor úsilí. obvykle se používá 16 pozic úsilí, ale existují také takové modely, které mají více. Možnost zašroubování šroubů do stromu závisí na velikosti úsilí. Pokud potřebujete šroubovák zašroubovat do sádrokartonu nebo jiných měkkých materiálů, není pro to vyžadováno velké úsilí, takže regulátor může být nainstalován v poloze od 1 do 7
 • Kazeta. mechanismus má jednoduchý provoz. Skládá se ze tří pěsti, které spolehlivě opravují nainstalované trysky. Výhodou rychlých zařízení je vysoká rychlost změna
 • Pouzdro. plastový šok. rezistentní struktura, uvnitř které jsou umístěny všechny komponenty. Chcete.li zařízení opravit, musíte případ rozebrat. Z tohoto důvodu výrobci produkují domy ze dvou částí připojených pomocí šroubů
 • Vyráběči baterie vyrábějí dva typy přenosných baterií s náplní z niklu a lithia-iontu (jako u mobilních telefonů). Lithium-ionické jsou odolné a spolehlivější, ale stojí 3-4krát více než nástroje s bateriemi nikl-kadmium. Obvykle jsou dvě baterie nikl-kadmia vybaveny elektrickým šroubovákem, který je spojen s krátkou životností

To je zajímavé! Pokud existují baterie, které mají pevnou strukturu pouzdra, znamená to, že nejsou určeny pro nezávislou opravu.

Pokud se elektrický šroubovák zlomí, není obtížné jej opravit doma, pokud najdete pouze rozklad. Mezi časté problémy poruch šroubováků patří selhání baterií, jejichž výměna může způsobit určité potíže. Zvažte mechanické a elektrické poruchy a také rysy jejich eliminace samy.

Elektrický šroubovák baterie PIT PSR 12

Tato skupina zahrnuje několik modelů, z nichž nejoblíbenější: D, D-1, C-6, C-7. Rozdíl mezi nimi spočívá v indikátorech maximálního točivého momentu a rychlosti rotace: modely s označováním C jsou silnější a rychlejší, i když ne moc. Recenze o šroubováku PIT jsou pozitivní. Kupující mají rádi jejich lehkost, pohodlná pogumovaná rukojeť, vytrvalost a efektivita za malou cenu. Nevýhody modelu PSR 12 zahrnují tlačítko těsné rychlosti a křehký pouzdro. Tento nástroj je ideální pro domácí použití, montáž nábytku, šroubování šroubů.

Na obsluhovaném motoru je vše jednoduché

Motor spodního prádla se vyznačuje blokováním zadních konců. Často a kryt uvnitř, jejichž jsou, vložené do těla, je připojeno válečkem. Zde je proces poněkud komplikovanější.

 • Ohněte kolaps, který drží víko kleštěmi
 • Na obvodu víka a těla smíchejte 3 body ekvivalent od druhého
 • Odstraňte víko
 • Pomocí pájecího tuku, pájky a silného pájecího železa, blikání zamýšlených bodů
 • Po řezání víceúčelové kabely vyměňte opotřebované kartáče novým
 • Ušetřete držitelům kabeláž pocházející z nich. Poté, aby se při instalaci krytu neporušilo kontakty mědi. grafit, je střídavě odvezli do držáků a každý v této poloze opravte vlákno, svázali ji lukem
 • Ponechávejte konce vlákna venku a v případě nastavte víko
 • Obnovte kontakt v Kshu, rozvázaný a rozšiřování vláken
 • Uložení víka do těla motoru

Rozpis v elektrické části

V elektrickém obvodu elektrického šroubováku se baterie často selhávají, knoflíky a motor jsou navzájem děleny, ve kterém kartáče nejčastěji zkazí.

Jak opravit baterii vlastními rukama

Pro opravu baterie je nutná předběžná kontrola. Za tímto účelem je baterie nabitá a testována na daný výkon po určitou dobu. Pokud je daný náboj malý, pak lze baterie nikl-kadmia pokusit obnovit.

V případě sníženého napětí a příliš malého proudu musí být baterie opravena. Oprava spočívá v hledání vadných prvků a jejich výměně. V lithium-iontových blocích baterií je kvůli konzistentnímu připojení baterií nutné použít řadiče vyrovnávání náboje, které mohou opravit významně komplikovat a vyžadovat pomoc kvalifikovaného specialisty na elektroniku

To je obzvláště důležité, protože lithium-iontové baterie se mohou stát zdrojem

Výměna štětců

Výměna štětců se vyrábí poměrně často, zejména pro šroubováky, které používají stavitelé a Marter povrchové úpravy pracující s kamenem nebo vedle zdroje kamenného prachu. Například stačí sbírat dřevěný stojan ve skladu s cementem s elektrickým šroubovákem, takže kartáče jsou téměř napůl opotřebované.

Pro výměnu štětců je nutné rozebrat elektrický šroubovák, extrahovat motor a poté získat kartáče. Jak přesně se to děje, závisí na návrhu motoru. Někdy jsou kartáče pevné dopravní zácpy (toto je nejjednodušší případ, který je nahradí), a někdy jsou vytlačeny ve směru osy sběratele. V některých případech se musíte uchýlit k zařízením pro dočasné držení štětců během montáže.

Problémy s tlačítkem

Tlačítka se mohou odtrhnout od hrubého úsilí. Často se roztoky, malé fragmenty kovu z vlastních šroubů nebo plechů, které se drží na rukou pracujícího. Toto odpadky vede k zaseknutí tlačítka a pokud není včas odstraněno, snadno vytáhne plastový pouzdro, ve kterém je tlačítko s regulátorem namontováno.

Výsledkem je, že nestabilita regulátoru začíná, trhnutí rychlosti elektrického šroubováku a nakonec to zcela odmítá. Totéž platí pro přepínač obrácení, pokud má neúspěšný design, který jej nechrání před prachem.

Oprava těchto částí není vždy možná, opět záleží na konkrétním provedení uzlu tlačítka. Nejčastěji musíte úplně změnit uzel pro nový. Elektrické poruchy lze odstranit výměnou dílů.

Elektrický šroubovák baterie PIT PSR 12

Tato skupina zahrnuje několik modelů, z nichž nejoblíbenější: D, D-1, C-6, C-7. Rozdíl mezi nimi spočívá v indikátorech maximálního točivého momentu a rychlosti rotace: modely s označováním C jsou silnější a rychlejší, i když ne moc. Recenze o šroubováku PIT jsou pozitivní. Kupující mají rádi jejich lehkost, pohodlná pogumovaná rukojeť, vytrvalost a efektivita za malou cenu. Nevýhody modelu PSR 12 zahrnují tlačítko těsné rychlosti a křehký pouzdro. Tento nástroj je ideální pro domácí použití, montáž nábytku, šroubování šroubů.

Spodní prádlo je charakterizováno válcováním zadních konců držáků. Víko, na kterém jsou umístěny, je často vloženo do těla připevněné válcováním. Zde je tento proces trochu komplikovanější.

 • Použijte kleště k ohýbání pochodně a držte víko
 • Označte 3 body podél obvodu obálky a těla, rovnoměrně distribuované
 • Odstraňte kryt
 • Pomocí pájecího oleje, pájky a silného pájecího železa ozářte cílové body
 • Po řezání položených vodičů vyměňte opotřebované kartáče novým.
 • Pájka k držákům kabeláže pocházející z nich. Poté, aby se při instalaci krytu neporušilo kontakty měděného grafitového.
 • Nechte konce vlákna ven, nastavte víko do případu
 • Obnovte kontakt na ovládacím panelu odšroubováním a natažením vláken
 • Veverka na tělo motoru

Přečtěte si remake Interskol 18 voltů elektrický šroubovák

Jak odstranit kazetu

Pro odstranění kazety je nutné vyrobit pouze několik manipulací. Toto je poměrně snadný proces. Nejprve byste měli najít hexagonální klíč pro 10.

  Klíč musí být velmi dobře sevřený v kazetě s koncem, který je nejkratší.

 • Nyní můžete na nějaký čas zapnout šroubovák, což bude stačit, aby klíč během otáčení zasáhl stůl.
 • Kazeta se otáčí vnitřním vláknem, se kterým je upevněna na hřídeli.

Toto je jedna z nejběžnějších možností. Ale existuje jiný efektivní způsob, jak můžete vyzkoušet. Pěsti se musí úplně uvolnit a podívat se dovnitř. V případě, kdy je dovnitř nainstalován šroub, bude to považováno za další držák, který povede k hřídeli. Je nutné úplně odšroubovat šroub. Musíte to udělat výhradně ve směru hodinových ručiček.

Hexagon by měl být velmi uplatněn a pokusit se velmi ostře otočit proti směru hodinových ručiček. V důsledku těchto akcí musí kazeta vyvolat. Pokud k tomu nedojde, musíte vzít kladivo a zasáhnout klíč. Musíte to udělat co nejpřesněji, abyste nepoškodili design.

Další opatření

Někdy existuje situace, kdy žádná z metod nepomohla vyrovnat se s problémem. Pak musíte úplně propagovat a rozebrat celý nástroj a poté odstranit vřeteno s kazetou ze struktury a převodovky Stojí za zmínku, že musíte velmi pečlivě sevřít: existuje riziko rozpadu jednotky kvůli příliš velkému úsilí.

Stojí za zmínku, že v některých modelech šroubováků jsou nainstalovány drážky, s jakou můžete zjednodušit úkol odstranit sebe. Ale v moderním nástroji je to docela vzácné.

Kazeta se může zaseknout, pokud se nástroj přehřívá. Proto je nutné pravidelně poskytnout psací stroj k odpočinku. Rovněž stojí za to zajistit, aby kazeta nezačala „zásah“. To může také způsobit poruchu.

Jak rozebírat elektrický šroubovák pro opravu

Chcete.li zařízení rozebírat, proveďte následující kroky:

 • Jemně odpojte tlačítko Start od těla, aniž byste poškodili dráty, které je spojují s motorem;
 • Odstraňte spínač rychlosti;
 • Vypouštějte motor, převodovku, spojku a kazetu a odšroubujte 4 šrouby;

Chcete.li odšroubovat kazetu, musíte otočit šroub, který lze vidět uvnitř mechanismu pěsti masa. Odšroubujte šroub ve směru hodinových ručiček, protože je na levém vlákně. Poté musí být kazeta odšroubována z hřídele převodovky a otočit ji doleva (pravé vlákno).

Demontáž šroubováku

Nejčastěji, abyste našli poruchu a opravili zařízení, budete ji muset rozebrat. Protože všechna zařízení jsou navenek podobná, připomínající tvar zbraně, jejich demontáž může být reprezentována ve formě doporučení pro opravu interskolového šroubováku:

 • Za prvé, blok baterie je odpojen. Chcete.li to provést, musíte stisknout západku a neomezit modul.
 • Všechny šrouby pomocí kuše jsou odstraněny podél obvodu zařízení.
 • Po odšroubování šroubů jsou dvě poloviny pouzdra odpojeny, zatímco struktury nainstalované v drážkách dodržují.
 • Spínač rychlosti, tlačítko Start a zpětný mechanismus jsou úhledně odpojeny.
 • Z odstraněné poloviny je extrahována převodovka. Chcete.li jej odstranit, budete muset klikat převodovku na sedadle.
změnit, kartáče, elektrické

Sestava se vyskytuje v opačném pořadí. V tomto případě je nutné zajistit, aby všechny odstraněné prvky a dráty byly umístěny ve výklencích speciálně pro ně.

Aby se vytvořil mazivo mechanických částí nebo obnovil převodovku, musí se často rozkládat. Za tímto účelem je ochranná deska nejprve odstraněna, poté jsou šrouby odstraněny v kruhu a horní kryt se odstraní. Jako mazání se používají materiály na návštěvě, například rty. Je důležité si uvědomit, že je téměř nemožné provést vážnou opravu převodovky šroubováku pomocí vlastních rukou, protože samostatně ozubená kola nevyrábějí výrobci. Proto, když je poškozen, budete muset vyměnit celý blok.

Dalším prvkem, který je třeba rozebrat, je kazeta. Jedná se o rychle zabalený design, který je pevně stanoven pomocí závitového připojení, šroubu nebo kuželu Morse. V první metodě bude nutné odšroubovat držák hexagonálním klíčem a poté nainstalovat klíč do kazety, pevně ji stlačte. Kazeta je odšroubována rotací klíče.

S druhou formou spojení pomocí šroubováku proti směru hodinových ručiček je šroub umístěný uprostřed houby kazety zkroucený. Dále, instalací a držením klíče ve tvaru m v rtech, musí být klíč otočen proti směru hodinových ručiček s ostrým pohybem. Extrahování montáže pomocí kuželové morsy je úhledně fouká do konce kazety.

Jaké poruchy nepodléhají opravě

Vadné části nejsou nejčastěji opraveny. Je vhodné získat nové originální nebo podobné prvky a nainstalovat je na oplátku za poškozené, aby neztrácely čas a úsilí o odstranění poruchy. To platí pro lhostejné tlačítko napájení, motor, když je kotevní vinutí odříznuto, snížená šachta převodovky, poškozené části kazety atd.D. Také byste neměli samostatně opravit nabíječku bez vhodných zkušeností.

Obvykle se šroubováky rozbijí z obecných důvodů, bez ohledu na jejich značku a náklady Mezi nimi:

 • Chyby v provozu Pokud začnete vrtat beton v zařízení s nízkým výkonem, bude to fungovat pouze dva až tři dny.
 • Nadbytek přípustné pracovní doby. Šroubováky jsou navrženy pro domácí a profesionální použití. První by neměl fungovat ne více než pár hodin denně, posledně druhá může fungovat déle.
 • Nepřirovnání s pravidly úložiště. Technologie je zakázána udržovat vlhké a studené místnosti. Vlhkost vede k oxidaci mechanických a elektrických částí a chlad ničí baterie. Kromě vlhkosti se zařízení bojí přímého slunečního světla. Přehřáté šroubováky s vysokou pravděpodobností budou během provozu hořet.
 • Nesprávné nabíjecí baterie. Není dovoleno je nechat na dlouhou dobu propuštěné a také překročit dobu nabíjení. Nejméně čtyři až osmkrát měsíčně jsou spuštěny a umožňují mu dlouho pracovat.

V důsledku doporučení pro péči a používání jí vlastník vybavení poskytne dlouhou životnost, bez ohledu na to, zda byla vyrobena v Číně nebo v Evropě.

Při rozbití elektrického šroubováku zařízení diagnostikujte a můžete jej opravit sami. Většina rozbitých detailů je nemožné nebo obtížně opravit, takže je třeba je změnit na obsluhující. Při nákupu náhradních dílů musíte zkontrolovat, zda nové prvky odpovídají starým. Pokud tomu tak není, zařízení nebude fungovat a v nejhorším případě. bude to zcela poškozeno.

změnit, kartáče, elektrické