Jak správně sestavit mlýny pro motorový kumě

Řezačky Motoboblock: které jsou lépe aktivní šavlí nebo husí nohy, jak je sestavit vlastními rukama, kresbami a velikostmi

Výhody jednotky Virgin Cutting Unit NMB-603 od ostatních výrobců: snížená hladina hluku a malé množství škodlivých látek ve výfukových školách. V místech běžného pobytu je povoleno používat procházku

Charakteristiky jednotky Virgin Cutting Unit NMB-603:

 • Rozměry jednotek: Délka 110 cm, šířka 50 cm, výška 90 cm, s ohledem na rukojeť.
 • Hmotnost struktury je 100 kg.
 • Průměr válce motoru 68 mm.
 • Počet rychlostí motoru. 3600 za minutu, objem. 196 cm.Krychle.
 • Převodovka převodovky, spuštění motorové jednotky. příručka.
 • Kola ve velikosti 4.00-10.
 • V případě potřeby můžete nainstalovat kola většího průměru.
 • Celkový počet programů: 4, z nichž zpětný. 1.
 • Tankovní olej: U benzínových motorů, 4 údery. Olej musí být vybrán v sezóně. syntetický v zimě, semintetický nebo minerál. v létě.
 • Benzín: AI-92, AI-95.

Jak sestavit a nainstalovat řezačky na jeden traktor

Chcete-li začít pracovat s mini-traktorem, nejprve sbírejte řezačky ze standardní sady. Zahrnuje: 8 párů nožů (pára se skládá z 1 levého a 1 pravého nože), spojovacích prostředků (ořechy, podložky, šrouby). Pokyny pro sběr jsou součástí podrobností, které jsou pečlivě studovány. Následující doporučení také pomohou vyhnout se problémům:

 • Řezací prvky jsou položeny ve dvojicích, takže je snazší určit pravé a levé nože;
 • Nože jsou nainstalovány na osy rotoru kolmo k sobě;
 • Na jednom bloku jsou 4 nože kombinovány a připojeny k převodovkám;
 • Zkontrolujte správnou sestavu;
 • Utáhněte spojovací prvky.

Při sestavování se ujistěte, že během provozu narazila aktivní naostřená část do půdy. Chyby při vyvážení osy povedou ke skutečnosti, že stroj vstoupí do stroje během pěstování Země. Pokud se neodchýlíte od pokynů, shromáždění nebude trvat déle než 60 minut a část se ukáže jako silná.

Pokud se zkušený letní rezident vyrovná s předchozí fází, pak je sestavená část na motorickém kultivátoru obvykle nainstalována společně. Tím se vyhýbá zraněním a také nepoškodí zemědělskou technologii. Nejprve se zvedne mini.pedator. Volant je odoláván hotovými kozami vyrobenými ze dřeva nebo sražených křížů s deskami. Optimální výška podpory je 50 cm. Pokud je stroj stabilní, kola jsou z něj odstraněna, namísto toho jsou nainstalovány mlýny shromážděné dříve. Na obou stranách jsou nainstalovány speciální desky, které umožňují hladce pohybovat se traktorem procházky a učinit je stabilnější.

Návrh traktoru procházky

Před sestavením řezačky musíte přijít na to, co je kultivátor motoru a co je v něm zahrnuto. Horní část rámu je obvykle svařována. Palivová nádrž, motor je nainstalován zde. Upevnění se provádí na závorkách. Samotný motor nebo napájecí jednotka je vybaven spojkou a převodovkou. Jeho síla může být odlišná, vše záleží na typu a účelu motorového kultur.

Řezačky jsou schématem 2 bloků, každá má 12 samostatných mlýnů. Pro každý blok se používají 3 samostatné uzly se 4 noži, které jsou namontovány v úhlu 90 °. Poloha uzlů má posun 30 °. Pro výrobu jednoho nože se používá ocelový list, jehož tloušťka je 5 mm.

Stojan je vyroben z kovového rohu 6340 mm. Nože jsou připevněny k stojanu, druhý konec je přivařen k přírubě, aby kombinoval 4 nože do jedné struktury. Celý mlýn je spojen šrouby, podložky, příruby. Design je spolehlivý, je schopen odolat významným zatížením.

Pokud je plánováno pro neustálé používání tohoto zařízení, musíte upřednostňovat pouze možnosti továrny.

Řezačky továrny s nožinami ve tvaru šavle

Ti, kteří začnou používat Motobloky, kladou otázku: Které nože je nejlepší vzít? Typy motorických kultivátorů lze podmíněně kombinovat do 2 velkých skupin:

Mlýny ve tvaru sobolí jsou vhodné pro všechny typy práce.

Forma frézování ve tvaru šavle je nejoblíbenější, právě taková schémata se nazývají standardní. Jsou efektivní, účinnost používání tohoto konkrétního typu byla prokázána po celá desetiletí. Kultivátoři motoru, se kterými jsou řezačky v soupravě v sadě, mají tvar šavle.

Je to vhodné pro jakýkoli typ práce. Výhody, které mají mlýny ve tvaru šavle, jsou zřejmé. Tvar nožů je optimální. Jsou vhodné pro provádění různých typů práce. Pro výrobu nožů se používá pouze ocel s vysokou kvalitou uhlíku, jejíž síla je vysoká.

Mlýny ve tvaru sobolu mají skládací design, díky kterému je jejich instalace a údržba jednoduchá a efektivní. Ocel, ze které jsou nože vyrobeny, není zcela náchylná k svařovací práci. Pro zlepšení mechanických vlastností produktu se během výroby používá tepelná věž s výzvou SO. Ocel pro sílu je ošetřen vysokofrekvenčními proudy.

Řezačky továrny „husí tlapy“

Není to tak dávno, Mills se začal používat pro Motobloky, které se nazývaly „husí tlapy“. Osvědčili se dobře, nejčastěji se používají ke zpracování pevných a složitých půd.

Je to takové řezačky, které se používají při pěstování by měly být prováděny v obtížných podmínkách na skalnatých půdách. Návrh „husích nohou“ je vyroben nepřetržitý, který poskytuje nejvyšší ukazatele síly zařízení.

Mlýny jsou k dispozici ve standardních velikostech:

 • Šířka nožů je 41 cm;
 • Délka nožů je 38 cm;
 • Výška struktury. 38 cm;
 • Hmotnost řezačky je 16 kg;
 • Přípustná provozní rychlost kultivátoru motoru s takovými noži je 2-5 km/h.

Co jsou plusy řezaček „husí nohou“, je možné jej nainstalovat na vlastní pěst? Je to vhodné pro zpracování půdy, boje s plevelem. Zbývající modely nebudou schopny lépe se vypořádat s prací.

Pro skalnaté a pevné půdy jsou řezačky „husí nohy“ jednoduše nezbytné. Z výhod je třeba poznamenat, že ocel řezaček v tomto případě je svařována.

V případě potřeby můžete provést opravy doma a ne kupovat nové nože, protože je to nákladné.

Řezačka tohoto typu má také nevýhody. Hlavní nevýhodou je, že pro výrobu se používá obyčejná uhlíková ocel. Síla samotného designu je na vysoké úrovni, ale materiál ztrácí trochu dalších odrůd.

správně, sestavit, mlýny

Taková frézovací řezačka by měla být pravidelně kontrolována, když se práce provádí na hliněných půdách, s pěstováním panenských zemí. Knihy nože mohou být zakřivené nebo jednoduše rozbité.

Oprava však není příliš komplikovaná, svařovací stroj se obvykle používá pro zlomený nůž, poté je zlomenina důkladně vyleštěna.

Při sestavování obvodu byste měli spolupracovat, protože hmotnost designu je významná. Je důležité nezaměňovat směr instalace nožů na ose. Při sestavování by se ostření mělo dívat na zpracovanou půdu. K posílení řezačky použijte zámek, je umístěn na výstupní ose.

Schéma sestavy řezačky

Fotografie 1 je dobře viditelný design, funkce mlýna. Schéma je jednoduché, ale než začnete používat zařízení, měli byste se s ním pečlivě seznámit.

Návrh řezačky obsahuje prvky jako:

 • Osa rotoru, která může mít jinou délku (může být jedna nebo rozdělena na 2 díly, t. E. Mlýn bude shromažďován ze 2 částí);
 • Krátká otočná osa;
 • SO.povolený prst vybavený fixarem;
 • Pravé a levé nože;
 • Ořechy, šrouby, podložky, které jsou nezbytné pro upevnění celé struktury.

Směr rotace. proti směru hodinových ručiček. Půdní mlýny jakéhokoli typu jsou nástroje pro tvarování, není třeba používat další ostření. Neměli byste používat ostření bez potřeby, může to zničit strukturu.

Během instalace řezaček může nastat potíže, taková práce se nedoporučuje provést takovou práci.

Pro montáž se používají speciální kozy ve tvaru x vyrobené ze dřeva, jejichž výška je asi 50 cm. To vám umožní rychle a snadno umístit kola na design.

Před sestavením by měl být jednotný traktor pečlivě zakrytý napětím a poté nakloněn na asi 45 °. Bit kozy jsou obvykle desky, které jsou mezi sebou ztraceny ve střední části ve tvaru X, nahrazeny pod stávající rukojetí řízení. Poté je odstraněno kolo vozíku, jsou umístěny řezačky vybrané velikosti.

Užitečné tipy

Za účelem optimalizace zatížení a prodloužení doby trvání životnosti kultivátora je šířka uvolnění vybrána změnou počtu řezacích půd.

Upravit hloubku čepele umožňuje přizpůsobitelnou radu. Provádí veškerou práci, žádné úsilí na jednotný traktor nemusí být aplikováno. Popisovač volantu je mírně přitlačen k zemi, kupón vstupuje do půdy více a zpomaluje průběh technologie, čímž se zvyšuje hloubku kultivace.

Aby převodovka nespočívá proti nezpracované zemi, zařízení je trochu houpačky.

Při práci s kultivátorem musí uživatel přesně držet záda, ruce. na úrovni pásu. Tato pozice těla přispívá k delšímu provozu jednotky a neublíží zdraví.

Pokud jsou čepele po dlouhém používání vykopány, musí být naostřeny rohovou mlýnem. Pro jednoduchost údržby jsou vybrány nože. Typ půdy má velký vliv na řezací hrany. V mokré nebo těžké zemi se nože rychleji opotřebovávají.

Pro pohodlnější práci a vysoce kvalitní pěstování půdy by měla frekvence rotace řezačky pro blok motoru konzoly dosáhnout 275 ot / min, kultivátora. 140 ot / min.

Pokud mechanizované zařízení nefunguje dobře s řezačkou půdy, je nutné zjistit příčinu poruchy a včas ji eliminovat. Pokud není možné provést opravy, obraťte se na pomoc s odborníky.

Typy frézování

Aktivní mlýn ve tvaru šavle je dodáván od výrobce v rozebrané verzi. Důvodem je nejen skutečnost, že produkt je kompaktnější (tj. Je levnější a snadnější transport), ale také s rysy kovu, které se nelíbí svařování. Před instalací řezačky na jeden traktor je nutné jej sbírat.

Systém

Správně, přesně a jasně napsané textové pokyny pro sestavení řezačky je nezbytným dokumentem pro výrobu této práce. Je však také velmi výhodné, pokud existuje kvalitativně sestavený systém řezání pro řezací blok po ruce. Protože informace často lépe vnímá osoba prostřednictvím kreseb, a ne skrze slova. To znamená, že jeden v tomto případě dokonale doplňuje druhého. Také na internetu můžete snadno najít spoustu video sestav řezačky, včetně těch, kde Mistr nejen shromažďuje řezačku, ale také vysvětluje, co přesně dělá. Pro publikum se tedy ukázalo jasněji jasněji.

Nezbytné materiály a nástroje

V aktivním mlýně ve tvaru šavle se navzájem používají pouze šroubované komponenty součástí. To znamená, že složité a drahé vybavení (například svařovací stroj) nebude muset být použity. Stejně jako není nutné mít zvláštní pracovní dovednosti. každý člověk se dokáže vyrovnat, a to i bez zvláštního školení. Šrouby, ořechy a podložky, zpravidla jsou již s frézováním kompletní. Stává se však, že továrna byla obecně zapomenuta dát požadovanou tašku nebo udělat chybu s množstvím (v balíčku je méně montážních prvků, než je požadováno). Poté lze potřebné podrobnosti zakoupit na trhu, ve stavebním supermarketu nebo ve specializovaném obchodě. to je vůbec problém. Mnoho z nich má také klíč vhodné velikosti v garáži nebo doma, a pokud najednou ne, pak nákup správného nástroje nezasáhne rozpočet.

správně, sestavit, mlýny

Postup

Stručně řečeno, pak sestavení řezaček pro procházku.Behind Tractor se provádí v následujícím pořadí:

 • Vyberte správný směr rotace. Koneckonců, během operace naostřená část řezačky narazila do země.
 • Pomocí šroubů nainstalujte řezačky frézovací řezačky do hnízd, které jsou pro to speciálně navrženy.
 • Poté položte podložky na šrouby a důkladně utáhněte ořechy.

Není tak snadné dělat chyby v tomto procesu, protože vše je jasné, dokonce i intuitivně. Měli byste však věnovat pozornost skutečnosti, že na čepelích pomocí reliéfů u výrobce se aplikuje laminace L a R. L Znamená, že část bude nainstalována na levé straně a R. vpravo, respektive.

K hlavní části je připojena další část pomocí PIN. Limitující disk je připojen ke zbytku šroubu a matice jednotky.

Saber.Shaped nebo „Active“ Mills

Nejúčinnějším detailem pro zpracování povrchu je aktivní mlýn, který může kvůli jeho konfiguraci fungovat v jakýchkoli problémových oblastech. Provoz neexistují prakticky žádná omezení, ale zároveň mnoho farmářů doporučuje používat na měkké půdě nože ve tvaru Sabre. Je.li to žádoucí, je povoleno používat motobloky ve skalnatých oblastech s velkým počtem kořenů, protože šance na možné rozpad nožů je téměř minimální.

Nože na aktivních řezačkách jsou jejich 4 díly a rovnoměrně se nacházejí v designu pod devadesát stupňů. Zpravidla je na jedné straně zařízení připevněna ze dvou až tří takových bloků a někdy i pět prvků může dosáhnout jejich čísla. Vše záleží na síle vaší procházky.Behind Tractor a jeho celkové hmotnosti, to samé platí pro šířku připojených částí.

Každý nůž vypadá vizuálně jako obyčejný zakřivený kovový pás, ale s určitým výkonem jsou tyto tipy velmi hluboko do země a ničí všechny zbytečné komponenty. Pokud mluvíme o tom, jak si vyrobit mlýny ve tvaru Sabre, měli byste radit speciální jarní ocel značky 50xgFA.

Výroba aktivní řezačky

Mezi zemědělci a jen milovníky zahrady jsou zařízení ve tvaru Sabre nejoblíbenější díky efektivnímu a jednoduchému designu, který lze snadno sestavit doma. Pro výrobu aktivní řezačky budete potřebovat kovový pruh vysoce silné oceli, rohového mlýnku, další díly pro přímý výkop, malou trubku a jakýkoli svařovací stroj.

Stojí za zmínku, že staré automobilové prameny a další podobné produkty jsou docela vhodné jako zařízení orby. Hlavní prvky řezačky by měly být ohnuty stejným směrem a oříznuty na jednu velikost. Pomocí svařovacího stroje můžete snadno připojit získané struktury k hlavnímu potrubí. Důležité! Distribuovat řezací části by měly být rovnoměrně a z různých stran trubky.

Pokud potřebujete domácí mlýn pro konkrétní účely a okamžitě víte, jakým způsobem se lopatky pohybují, doporučuje se je navíc naostřit požadovaným směrem, čímž se zvyšuje napájení a kvalitu příjmu. Po obdržení sestaveného mechanismu jej musíte dobře opravit na traktoru procházky a okamžitě vyzkoušet řezačku v akci. Po objevení určitých nepřesností v práci nebo jiných problémech lze design snadno odstranit a upravit v závislosti na potřebách. Předtím, než začnete vyrábět řezačky pro motory pro chůze na vlastní ruce, doporučujeme vám zobrazit speciální video pokyny prezentované na konci článku.

Jak sestavit mlýny na procházku.Behind Tractor

Motobogloks a motorické kultivátoři společnosti Aurora a v zásadě, stejně jako v mnoha jiných výrobcích, jsou dodávány s řezačci v rozemelené formě. Proces sestavování frézování závodů se často pro majitele nové technologie stává problémem. V tomto článku popíšeme z podrobností tohoto návrháře pro sběr pracovních mlýnů. Pro techniku ​​Aurory jsou v závislosti na modelu k dispozici řezačky na osách, dvě velikosti. Průměr osy pro lehké zařízení je 23 mm a pro těžké 32 mm.

Mlýny pro lehké motobloky a kultivující se shromažďují docela snadno. Chcete.li to provést, nainstalujte čepele do speciálních instalačních hnízd a připevněte je šrouby. Je nutné věnovat pozornost směru špičky čepele. Měla by se dívat směrem k Motobogu. Kromě toho má každá čepel označení. Pokud je označen dopis CHITRQUOT, znamená to nasazeno na pravou stranu, vlevo v levici.

správně, sestavit, mlýny

Každá další část je stanovena z předchozí části pomocí špendlíku a zablokována vlásenkou. Řezací disk musí být opraven šroubem. V závislosti na síle zařízení bude množství frézovacích rostlin odlišné. Jejich počet může být 24, 32 nebo 40.

Počet lopatek se může také lišit a může být tři nebo čtyři na sekci. Důvodem je počet spojovacích prostředků na ose. Pokud je osa frézovací řezačky rovná, bez přemístění vzhledem k sobě navzájem, pak počet čepelí bude tři. Pro modely s vysídleným. Čtyři.

Čtyři řezačky.sběrné řezačky se shromažďují postupně, jeden vlevo, jeden vpravo. Bude snazší sestavit mlýny, pokud na samém začátku rozdělíte levé a pravé čepele na dvě části, pro levé a pravé mlýny.

Tři.lobed se shromažďují jinak. První čepel je nainstalována na ose a fixována šroubem. V budoucnu bude muset být tento šroub odstraněn, aby se opravil další čepel. Pokud byl první nainstalován mimo desku, pak by zbývající dva měly být namontovány zevnitř upevňovací desky. U tří.lobed řezaček jsou značení CHITLQUOT a CHITRQUOT nainstalovány samostatně pro každou stranu.

Odrůdy frézovacích řezaček

Strukturálně řezačka půdy je sada nožů na zpracování půdy umístěné na rotující ose. Takový modul dvou částí je nainstalován na hnacích hřídelích kol na obou stranách energetické jednotky. Díky tomuto lokalitě je Unoic Tractor během kultivace schopen se pohybovat samostatně.

správně, sestavit, mlýny

Můžete také rozlišit typ motobloků pomocí zavěšených řezaček, jehož rotační pohyb dává napájecí hřídeli. Modul je umístěn za energetickou jednotkou a nezúčastní se implementace pohybu. Motobloky typu MTZ, Neva, Foreman, Sich, Agro jsou právě vyráběny v různých úpravách, s napájecí šachtou a bez.

Aktivní (šatně se šatně)

Bloky nožů na takových řezačkách se skládají ze čtyř řezacích prvků umístěných 90 °. Takové bloky na jedné straně jednotky mohou být 2, 3 nebo více. Počet nožů a šířka modulu závisí na hmotnosti traktoru chůze a jeho síly.

Nože jsou zakřivené pruhy silné slitiny oceli. Pro vlastní manufakturizaci v přítomnosti tepelného zpracování, následované kalením, se jarní ocel typu 50 khffa dokázal dobře. Ohyby nože mají střídavě jiný směr.

Konstrukce aktivní řezačky umožňuje pěstování v oblastech s kameny a kořeny bez nebezpečí pro zlomení nožů. Použití tohoto typu zařízení je však vhodné na půdě zpracovaných světlem.

„Husí tlapy“

Řezací prvky takových mlýnů jsou vyrobeny ve formě trojúhelníku vyrobeného ze silné oceli umístěné na konci stojanu. Toto uspořádání způsobilo takové extravagantní jméno.

Stejně jako v případě aktivních řezaček je šířka a počet bloků nože určena hmotností a silou motorového kultivátoru. Počet řezacích prvků umístěných kolem obvodu v bloku nože od 4 nebo více. Zvýšení počtu nožů zahrnuje lepší mletí půdy, ale síla energetické jednotky bude nutné zvýšit.

Tyto typy frézovacích rostlin jsou navrženy ke zpracování těžkých druhů půd a panenských zemí. Přítomnost rozvětvených kořenových systémů v půdě vede k častému ucpávání modulu.

Oba typy běžeckých mlýnů mají své výhody a nevýhody. Při výběru možnosti pro nezávislou výrobu je nutné vzít v úvahu strukturu půdy, nezbytný stupeň broušení půdy, rozvržení a síly energetické jednotky, složitost a metodologii výroby.

To je zajímavé: zda koupit jeden.axle traktor Forza 105. známe všechny nuance

Užitečné tipy

Za účelem optimalizace zatížení a prodloužení doby trvání životnosti kultivátora je šířka uvolnění vybrána změnou počtu řezacích půd.

Upravit hloubku čepele umožňuje přizpůsobitelnou radu. Provádí veškerou práci, žádné úsilí na jednotný traktor nemusí být aplikováno. Popisovač volantu je mírně přitlačen k zemi, kupón vstupuje do půdy více a zpomaluje průběh technologie, čímž se zvyšuje hloubku kultivace.

Aby převodovka nespočívá proti nezpracované zemi, zařízení je trochu houpačky.

Při práci s kultivátorem musí uživatel přesně držet záda, ruce. na úrovni pásu. Tato pozice těla přispívá k delšímu provozu jednotky a neublíží zdraví.

Pokud jsou čepele po dlouhém používání vykopány, musí být naostřeny rohovou mlýnem. Pro jednoduchost údržby jsou vybrány nože. Typ půdy má velký vliv na řezací hrany. V mokré nebo těžké zemi se nože rychleji opotřebovávají.

Pro pohodlnější práci a vysoce kvalitní pěstování půdy by měla frekvence rotace řezačky pro blok motoru konzoly dosáhnout 275 ot / min, kultivátora. 140 ot / min.

Pokud mechanizované zařízení nefunguje dobře s řezačkou půdy, je nutné zjistit příčinu poruchy a včas ji eliminovat. Pokud není možné provést opravy, obraťte se na pomoc s odborníky.