Jak řezat porcelánové dlaždice bez čipů

Rysy materiálu

Porcelánové kameniny se vyrábí stisknutím směsi hlíny, křemenného písku, sparu pole a dalších minerálů s následnou střelbou s vysokou teplotou.

Výsledkem je hustý materiál s skromným množstvím pórů a nejvyšší tvrdostí. 7. 8 jednotek na stupnici Moos.

Pro srovnání: Corundum má stejnou tvrdost (Sapphire a Ruby zahrnují tuto rozmanitost minerálů), pouze diamanty a některé další materiály mají velký indikátor.

Tato funkce činí porcelán.rezistentní porcelán, a to i s nejintenzivnějšími zatíženími, ale zároveň je velmi obtížné zpracovat.

Problém je zhoršen křehkostí materiálu: s neopatrnými akcemi na přední straně se objevují čipy. Proto je otázka výběru nástroje pro řezání porcelánových dlaždic velmi důležitá.

Jak vybrat správný disk?

V závislosti na modifikaci disku je úhlová bruska schopna zpracovat různé typy materiálů. kovy, dřevo, porcelánové dlaždice, vyztužený beton, přírodní kámen atd.

Jaká cena kruhu závisí na tom, co?

Vyměnitelné prvky určené pro zpracování pevných materiálů zpravidla mají diamantový postřik, což dává špičku zvláštní sílu. Je to diamantový povlak, který výrazně zvyšuje náklady. Ale jsou to nejodolnější a nejodolnější a snadno se vyrovnat se složitými zpracovatelskými úkoly.

Zjednodušenou možností je kamenný disk navržený tak, aby viděl malou dlaždici. Stojí to mnohem levnější, ale opotřebovává se rychleji, vytváří hodně prachu a neumožňuje dosáhnout vysoké přesnosti zpracování.

Konečné náklady na produkt jsou ovlivněny cenovou politikou výrobce. Produkty z takových významných světových značek jako Hitachi, Bosch, Distar budou stát mnohem více než produkty méně „propagovaných“ značek.

Profesionální kruhy pro řezání porcelánových dlaždic o průměru 125 mm až 350 mm se také liší ve vysokých nákladech. Liší se maximálním trváním služby, vynikající kvality abrazivního postřiku a řezání, i když pravidelně používáte. Takové trysky mohou řezat nejen dlaždice, ale také mramorové, žulové pole a dokonce i zesílený beton.

Důležité! Čím větší je tloušťka vrstvy diamantového stříkání kruhu, tím větší je množství odpadní vody, kterou je schopna zpracovat.

Technologie řezání manuálních dlaždic

Protože nejběžnějším způsobem zpracování keramické žuly doma je manuální řezačka dlaždic, stojí za to zvážit podrobněji, jak s tímto nástrojem snížit porcelánovou dlaždici.

Před provedením přímého řezu je nutné aplikovat řezací linky na porcelánové dlaždice se značkou. Dále musíte položit prvek na základě zařízení, korelovat úroveň řezacího kola a rybářskou linii pro řezací oříznutí. Pokud plánujete udělat několik plátků s jednou velikostí, pak by měl být omezující rám opraven šroubem v jedné poloze. Dlaždice musí být držena jednou rukou a ve druhé, aby držela držadlo řezačky dlaždic.

Pak musíte zvednout rukojeť tak, aby kolo ovlivnilo povrch horní části prvku, po kterém k vám přitáhneme rukojeť a nakrájíme porcelánovou dlaždici. Je nutné provádět více než jeden průchod kolem kola, zatímco stiskněte mírným tlakem, což stačí k označení řezané čáry. Pokud je v této linii prováděna celá řada projíždějících škrtů, je výsledkem nízkou kvalitu.

Pro oddělení porcelánových dlaždic podle uvedeného řezu by měla být základna držadla nainstalována speciální „křídla“ na nižší úrovni. Je vhodné přilepit okraje „křídel“ se speciální stuhou, která zachrání dlaždici před zbytečnými výtisky a stopami. Někteří odborníci opravují prvek ve vhodné poloze, po které tlačí rukojeť prsty a lehce porazí s dlaní.

Pokud se naměřená část nezlomila, pak ještě více porazili

Stává se, že se dlaždice nezlomí a po několika úderech, ale na tom, jak řezat porcelánové dlaždice, nezáleží, protože tento prvek je již pro použití jako dekorativní povlak nevhodný. Zbývá začít pracovat s novými dlaždicemi

Pokud je řezací okraj viditelná, když je dlaždice upevněna na místě, můžete také vyrovnat nerovnoměrné rohy s brusným papírem nebo broušením. Masters obvykle má několik typů zpracování broušení kamene různých povrchů dlaždice. V případech, kdy je například jedna výřez pokryta jinou dlaždicí, podél vnějšího rohu, rozdrťte problém problémové strany.

Jak snížit porcelánovou úhlovou brusku

Práce začíná skutečností, že na povrchu dlaždic nakreslí rybářskou linii pro zastřihovače, podle kterého provedou řez. Za tímto účelem použijte speciální zatraceně s karbidovou věží nebo velmi tenkou značkou.

Dlaždice jsou umístěny na rovném povrchu a upevněny svorkou nebo pevně přitlačeny k povrchu. Doporučuje se používat substrát, například překližkovou list nebo deska na dřevo.

Řez se provádí na přední straně. Ukazuje se tedy, že většina manželství a žetonů bude na zadní straně. Ve směru se provádí disk na dlaždice na rohovém mlýnku, pokaždé se prohlubuje na 1?2 mm. Doporučuje se trochu odchýlit od linie, protože diamantový kruh v procesu „jí“ několik milimetrů dlaždic. Je vhodné to udělat s jedním hladkým pohybem, vyhýbat se trhnutím a zpomalením na okraji.

Pokud existuje asistent, pak může pomocí vysavače odstranit prach a odpadky, v hojnosti vytvořené během suchého řezání.

Při zpracování porcelánových dlaždic musí rohová bruska přísně dodržovat bezpečnostní pravidla. Nelze odstranit ochranné pouzdro z rohového mlýnku, používat kruhy nevhodného průměru a také pracovat bez osobního ochranného vybavení: brýle, respirátor, rukavice.

Bezpečnostní opatření

Rohová mlýnka pro řezání dlaždic je jedním z nejvíce traumatických elektrických nářadí. Proto dodržování bezpečnostních opatření pomůže zachovat nejen zdraví, ale někdy i život pána.

 • Pracujte pouze ve speciálním obleku, brýlích, rukavicích, respirátoru, speciálním;
 • Neodstraňujte ochranné pouzdro z těla zařízení;
 • Vyjměte síťovou šňůru zpod nohou, zabraňte tomu, aby se dostala pod nohy nebo do řezací zóny;
 • Řezání dlaždic s rohovými brusky bez čipů se provádí pouze ve směru samo o sobě, pevně drží jednotku oběma rukama;
 • Ponoření trysky do dlaždice není víc než na poloměru kruhu;
 • Vyvarujte se maximální a minimální rychlosti otáčení;
 • Zabraňte jakýmkoli kapalinám vstoupit do rohu rohové brusky;
 • Pracujte pouze v dobře větrané místnosti kvůli vysokému nebezpečí exploze prachu.

Self.cutting porcelánové dlaždice a reliéfy keramické dlaždice

Musím hned říci, že vzhledem k tvrdosti porcelánových dlaždic a jejího reliéfního povrchu nebude fungovat pro řezání dlaždic. Můžete to samozřejmě zkusit, ale výsledkem bude porcelánová dlaždice rozbitá na Smithereens. Pro řezání „v rovném“ nebo kudrnatém řezání porcelánových dlaždic a reliéfu keramických dlaždic se používají úhlové brusné stroje (rohové brusky) s diamantovým diskem.

Použití čtverce a jednoduché tužky na přední povrchu porcelánové dlaždice se vyrábí značení.

Pozornost!

Na přední straně materiálu se vždy provádí označení a řezání na reliéfních dlaždicích a porcelánových dlaždicích. Jinak, pokud odříznete na zádech, mohou se na přední straně objevit nežádoucí čipy.

Po položení porcelánových dlaždic na plochý a stabilní povrch, zpočátku otočný diamantový disk rohového mlýnku s lehkým tlakem jednou podél nakreslené čáry.

Po dokončení prvního povrchového nápoje se na začátku provádí diamantový disk na začátku a na konci linie řezu pro celou tloušťku porcelánové dlaždice. Tyto řezy jsou 10-20 mm. Jsou potřebné, aby porcelánové dlaždice netrpěla v oblasti rohů.

řezat, porcelánové, dlaždice, čipů

Podél dříve provedeného podélného řezu prochází rohová mlýn.

Musím říci, že pro řezání hladkých keramických dlaždic se používá také úhlová mlýnka s diamantovým disku, například pokud je nutné provést řezání postavy. V závislosti na dříve vyvinutém designovém projektu může být nutné řezat keramické dlaždice podél křivky, například rybářská linie pro řezací zastřihovač není nutná ani, ale poloměr. Takovou práci nelze provést s náhorní plošinou, protože je navržena pouze pro intenzitu i pro řezání v přímé linii.

Populární porcelánové dlaždice

Marmo Agat PG 01 Lappato 60×120 Porcelán

Porcelánové dlaždice Lusso Light PG 01 Lappato 60×120

Caramone Border Calacatta Extra White 60,7×60.7

řezat, porcelánové, dlaždice, čipů

Grande Marble Look Frapcino Lux Rett Porcelain. 120×240

Bosco Decor Beige Mix R9 7.River 60×60

Porcelánové dlaždice kouzlo Extra Laurent 60×60 TAS.

Všechny sbírky porcelánových dlaždic

Řezání porcelánové dlaždice

Při provádění opravy se čelí jen stěnám. Porcelánové dlaždice jsou položeny na podlahy v koupelně a toaletě. umělý materiál, který nahrazuje žula a mramor. Jeho náklady jsou mnohokrát méně přirozené, ale podle parametrů tvrdosti a otěru je porcelánové dlaždice překonávají. Nedávno získal rozsáhlé rozdělení. Může být také řezán pomocí úhlové brusky.

K tomu musíte znát hlavní metody zpracování materiálu doma.

 • Musíte si vybrat ten správný řezací nástroj. Měl by být napsán pro to, co se používá: porcelánové dlaždice, pevná keramika atd.Str.
 • Chcete.li čipy méně, vyberte disk s nepřetržitým aplikací špičky. Tloušťka by měla být minimální.
 • Vyberte si Cut.out Circle, který má velkou výšku Almas.
 • Rohový mlýnek by měl mít řadič rychlosti.

Po výběru nástroje připraví pracoviště a začnou řezat porcelánovou dlaždici rohovou bruskou. K tomu musíte provést takové konzistentní akce.

 • Umístěte materiál na rovný povrch umístěním tenké pěny nebo podobného materiálu pod ním.
 • Bezpečně opravte dlaždici na povrchu svorkou.
 • Chcete.li snížit čipy, přilepte maskovací pásku a označte značení, podle kterého je nutné odříznout nadbytečnou část.
 • Připravte vysavač k odstranění prachu.
 • .
 • Doporučuje se řezat ne na označené linii, ale trochu pryč. To se provádí pro následné mletí konce porcelánové dlaždice, aby se odstranily nepravidelnosti a čipy.

Podle těchto jednoduchých doporučení můžete podlahové dlaždice odříznout vlastními rukama rukama.

Řezání rohu broušení

Rohový broušený stroj (úhlová bruska). Univerzální nástroj pro řezání a zpracování mnoha materiálů. Vzhledem ke své univerzalitě se nevztahuje na specifikace

Aby bylo možné odříznout porcelánové dlaždice, je vhodný téměř jakýkoli rohový mlýnek. Není potřeba vysoká síla. Malý, lehký nástroj je dokonce výhodnější. Zatáčky jsou důležitější, ne moc. Výkonný nástroj sníží dlaždici rychleji, ale jen rychlost zde může mít negativně ovlivnit. dopadne méně pečlivě.

Hlavním problémem je výběr řezacího kruhu. Je to volba kruhu, která by měla být věnována zvláštní pozornost. A nejde o velikost přistání (je to uděleno).

Výběr řezacího disku

Materiál je řezán pouze diamantovými disky. Discáty diamantu produkují dva typy: pevné a segment. Pro dosažení nejlepších výsledků se doporučuje pokusit se provést řezy s různými řezy. Pro řezání porcelánových dlaždic existují funkce při použití kontinuálních i segmentovaných disků:

  Kontinuální jsou umístěny výrobci hlavně pro řezání „mokré“. T.E. Pro řezání chlazením vody nebo speciálních tekutin. A nejsou používány pro řezání bez chlazení, protože mohou rychle selhat. Kdy je však úkolem získat řez s co nejméně čipy, je to kontinuální disk, který může být lépe vhodný. Toto je situační a do značné míry závislé na konkrétním materiálu (kvalita, tloušťka, reliéf atd.), Který je zpracován;

Je lepší dodržovat doporučení výrobců disků

Výška řezné hrany by měla být větší než tloušťka dlaždice (ovlivňuje čistotu řezu).

Rada! Zkontrolujte stav disku před každým řezem. S jakýmikoli odchylkami se disk změní, jinak se zvyšuje riziko čipů.

Technika

 • Dejte značení na dlaždici. Za tímto účelem je nejlepší použít stavební značku.
 • Dlaždice na rovném povrchu. V některých případech bude pohodlnější opravit dlaždici na povrch se svorkami nebo ji opravit v pracovním stole.
 • Chcete.li získat rovnoměrný řez, můžete navíc posílit svorky podél řezaného linie kovového proužku. Pak bude nutné podél toho.
 • Řezání se provádí na přední straně, protože výstup je největším počtem čipů. Můžete udělat dvojitý řez. Nejprve nakreslete malou brázdu na přední straně a proveďte hlavní řez na zadní straně. Tato metoda minimalizuje poškození předního povrchu.
 • Pokud na řez neexistují žádné přísné požadavky, nemůžete to vidět až do konce. Poté, co jste provedli řezy, rozbijte sporák rukama.
 • .
 • V případě potřeby navíc vyleštěte řez.

Obecná doporučení

Použití rohového mlýnku je nezbytné používat ochranné vybavení:

 • Oblek, který zakrývá nohy a paže;
 • Ochranné brýle (nejlépe maska);
 • Ochranné rukavice nebo rukavice;
 • Respirátor (je vyžadován značným množstvím práce).
 • Schopnost snížit prvek téměř jakéhokoli tvaru. Pro snížení postavy jsou zapotřebí dobré dovednosti při práci s nástroji;
 • Možnost řezání dlaždic již položených;
 • Dostupnost nástroje.
 • Traumatické nebezpečí;
 • Je velmi obtížné získat geometricky přesné řezy;
 • Velká složitost získání čistého řezu bez čipů;
 • Nízká rychlost práce;
 • Velké množství prachu a hluku.

S pomocí rohové brusky nebude možné získat perfektní řez poprvé. Pro získání přesných řezů bez čipů se odřízly odloučením z linie 2-5 mm. Poté přiveďte do požadovaných velikostí broušením. Jedná se o poměrně časově náročnou operaci a zabere hodně času, proto se doporučuje provádět pouze prvky, které budou na prominentním místě.

Nebo použijte trik, jako v níže uvedeném videu:

Blok: 3/5 | Letní postavy: 4391

Než řezání porcelánových dlaždic?

Existují 2 typy zpracování porcelánových dlaždic: mechanický a ne.gydroish. Výběr metody je určen povahou a konfigurací řezu, tloušťkou dlaždice a kvalitou sekcí.

První typ zahrnuje použití řezačky dlaždic (elektrické nebo manuální), úhlového brusného stroje, elektrické skládačky, kruhovou pilu, řezačku skla atd. Metody zpracování mechanických nástrojů jsou rozděleny na suché a mokré. Technologie řezání mokré metodou zahrnuje zásobování vody do řezací zóny, aby se vychladl řezací disk z přehřátí a odstranění prachových částic.

V suché metodě nejsou řezací prvek a povrch dlaždic navlhčeni. Mechanical Sharp je obtížné dosáhnout kvalitního řezání bez hranolků a prasklin. Je výhodné provádět jednoduché přímé řezy a řezy pod 45 stupňů s takovým nástrojem.

Pomocí těchto metod je možné přesně odolávat všem velikostem a vyrovnat se. Je možné získat figurované produkty s komplexní konfigurací a různými řezy. Řezy dlaždic jsou prováděny na speciálních průmyslových strojích vyžadujících dobře vytvořený a zkušený personál.

Řezání doma, porcelánové dlaždice jsou pro rohovou brusku nejpohodlnější, protože se jedná o univerzální nástroj a je k dispozici v každém domě. Ke zpracování kamene se používají speciální diamantové řezací disky. Tloušťka řezacího kruhu by měla být nejméně 2 mm a výška pracovní hrany by měla být o něco větší než tloušťka dlaždice.

Jakákoli mlýnka na úhel je vhodná, ale je pohodlnější pracovat s malým aparátem. Síla nezáleží, t. Na. Lepší řez při nízké rychlosti. Nástroj se bude vyrovnat s materiálem dlaždic jakékoli tloušťky, je možné produkovat přímé i kudrnaté řezy. Při použití rohové brusky by mělo být pochopeno, že nelze dosáhnout vysoké kvality. Bude nutné přidat okraje navíc. Během řezání se vytvoří velké množství fragmentů a prachových částic a je obtížné s touto jednotkou zpracovat mnoho dlaždic.

 • Značení se aplikuje na zasklenou stranu;
 • Dlaždice je umístěna na plochém plochém povrchu (doporučuje se ji opravit svorkou);
 • Jemně prohloubí a prohlubujte o 1 průchod ne více než 3 mm;
 • Několikrát jde o řez;
 • . Na. Dostatek hmotnosti úhlu broušení;
 • Výsledné čipy jsou leštěny souborem nebo brusným papírem.

Rohový mlýn je považován za extrémně traumatické vybavení, takže při práci s ním je nutné pozorovat bezpečnostní opatření a používat osobní ochranné vybavení (plastové brýle nebo maska, ochranné rukavice, respirátor).

Kruhová pila a elektrická

V poměrně velkém množství může být řezání porcelánových dlaždic pro podlahu kruhovou pilou. Pro práci je nutné použít řezací kruh s diamantovým stříkáním. Po označení je produkt položen na pracovní plochu a poté se úhledně přesuňte směrem k rotujícímu řeznému disku. Tento nástroj provádí pouze přímé řezy. Použití kruhu vyžaduje extrémní pozornost a opatrnost, t. Na. Porcelánové kameniny se pohybují ručně přímo v řezací zóně.

K řezání této pevné dlaždice lze použít elektrickou skládačku, což umožňuje přímé řezy i komplexní figurativní zpracování. Pro práci s porcelánovými dlaždicemi musíte změnit soubor pro diamantové vlákno.

 • Řez se provádí podle značení aplikovaného tužkou;
 • Pro usnadnění řezání je produkt zvlhčen;
 • Je nutné neustále foukat vytvořený prach z pracovní oblasti, takže kvalita řezu bude lepší;
 • Musíte přesunout nástroj pomalu a pečlivě a pečlivě sledovat zpracování okrajů dlaždic (čipy jsou možné).

Řezání materiálu dlaždic pomocí skládačky se zřídka provádí, t. Na. Je zapotřebí určitá dovednost držení tohoto nástroje.

Mechanické a elektrické dlaždice

Ruční mechanické řezání dlaždic je vhodné pro řezání dlaždic, které nepřesahují 12 mm tloušťku. Mohou vyrobit rohy a provádět rovné sekce. Je důležité si provést správný výběr řezačky dlaždic pro porcelánové dlaždice, t. Na. Tento materiál se liší od jednoduché dlaždice ve velkých velikostech a tloušťce. Je nutné se zaměřit na obecné rozměry zařízení, napájení a délky rukojeti, tloušťku řezacího prvku a další parametry.

Předem označené dlaždice jsou umístěny na posteli zařízení, takže řezací video je přesně na značkové lince. Potom stisknou páku a mírně na ni přitlačují kočár s řezacím válcem podél linie. Páka je přenesena do středu a se síla zasáhne dlaždice. Výsledný řez není vždy docela rovnoměrný a hladký, musí být navíc zpracován souborem. To vše trvá příliš mnoho času.

Je mnohem snazší snížit porcelánové dlaždice dalším zařízením, které poskytuje vysokou kvalitu práce a snižuje pravděpodobnost manželství na nulu. Řezačka elektrických dlaždic je speciálně navržena pro řezání dlaždic z různých materiálů. Jako funkční řezací prvek se používá diamantový kruh, pro jehož chlazení, které je voda dodávána do oblasti řezu.

Vyřízněte porcelánové dlaždice podle následující technologie:

 • Na lesklé přední straně dlaždic se provádí značení;
 • Jednotka je nainstalována na rovném povrchu (stůl, pracovní stůl);
 • Produkt je položen do řezačky dlaždic, zatímco začátek značkovací linie je kombinován s ukazatelem na zařízení;
 • Nástroj je zahrnut;
 • Dlaždice je ručně tlačena do řezacího kruhu.