Strunová sekačka STIHL fs 55 se neotáčí

Příčiny ztráty výkonu sekačky na trávu. Sekačka na trávu nevyvíjí plný výkon

Každý člověk, majitel zahrady nebo pozemku, si je dobře vědom problémů s nadměrnou vegetací. Nyní je tu strunová sekačka, která úspěšně nahradila ruční vyžínač trávy. Obsluha stroje je velmi snadná, ale stejně jako u jiných strojů dochází k poruchám v důsledku nepříznivých podmínek nebo nesprávného používání. Je zcela běžné, že vyžínače trávy nezvyšují rychlost. Abychom tomuto problému přišli na kloub, je třeba pochopit některé aspekty funkce stroje.

Všechny vyžínače trávy jsou rozděleny podle napájení: benzínové nebo elektrické (síťové nebo akumulátorové). Je třeba poznamenat, že benzínové sekačky jsou v mnoha ohledech lepší než jejich elektrické a bateriové protějšky. I když všechny plní podobné funkce, existují mezi nimi velké rozdíly ve výkonnosti, manévrovatelnosti a účinnosti. Obecný princip fungování je však u všech typů ručních sekaček stejný. jsou poháněny motory (dvou- nebo čtyřtaktními spalovacími motory nebo elektromotory), které pohánějí žací ústrojí (cívku s cepy nebo kovový disk). Všechny komponenty jsou namontovány na rovném nebo zakřiveném rameni, včetně tlačítek na rukojeti.

strunová, sekačka, stihl

Protože problém nízkých otáček je typický spíše pro benzínové verze vyžínačů, bude jim věnována větší pozornost. Díky nim se sekačka velmi snadno ovládá a je nenáročná na údržbu. A většina jeho závad je způsobena neznalostí základů, jak je popsáno v příručce. Proto je důležité, abyste si před zahájením práce se strojem pečlivě přečetli pokyny výrobce. Při startování motoru postupujte zejména takto:

 • zapněte tlačítko zapalování;
 • několikrát stiskněte silikonové tlačítko, abyste doplnili benzín;
 • zavřete klapku sytiče;
 • Přesuňte páčku plynu do polohy vysokých otáček;
 • Nejprve mírně zatáhněte za rukojeť startéru, dokud neucítíte odpor motoru, a poté prudce zatáhněte.

Pokud se sekačka rozběhne, ale poté se zastaví, nastavte klapku sytiče do mezipolohy a zkuste to znovu. Když motor běží, musíte vypnout plyn a otevřít vzduchovou klapku, protože vyžínač pracuje pouze na sání.

Důležité! Provoz strunové sekačky závisí na různých vlivech prostředí. V horkém počasí potřebuje stroj více času na vychladnutí. Motor se také silně přehřívá při práci v husté nebo zarostlé vegetaci. Každých 15 až 20 minut je nutná pětiminutová přestávka.

Technické údaje a funkce

Díky ručnímu palivovému čerpadlu lze snadno čerpat palivo do karburátoru. To je důležité zejména v případě, že sekačka dlouho stojí. Průběžné doplňování paliva je rychlý start i po „dlouhé dovolené“.

Ochranné brýle a žací hlava jsou součástí stroje. Příručka na našich webových stránkách vám pomůže pochopit konstrukci stroje a další podrobnosti.

Další užitečné informace naleznete v následujícím dokumentu:

Zakřivený žací rám STIHL FS 38 se zaoblenou rukojetí stojí za pozornost. Díky své konstrukci se stroj snadno čistí ve stísněných nebo omezených prostorech.

Všechny ovládací prvky se nacházejí na praktické rukojeti, takže nemusíte hledat daleko, abyste našli správný spínač. Takový okamžik je při provozu důležitý, protože obsluha může pracovat, aniž by byla rozptylována, a nastavovat chod stroje bez dalších pohybů.

Sekačky na trávu

Pro ošetřování travních porostů je k dispozici řada různých nástrojů. Při výběru takového vybavení je třeba se seznámit s nabídkou produktů. STIHL nabízí následující řadu benzinového elektrického nářadí:

 • FS 38, FS 45 C-E, FS 50 C-E, FS55, FS.
 • Modely FS 70 C-E, FS 94 RC-E, FS 100, FS 120, FS 130, FS.
 • kobylka na baterie.
 • Napájení ze sítě.
 • Strunová sekačka na trávu.
 • Bezdrátový luční koník.

benzínové vyžínače trávy této značky jsou velmi oblíbené. Při výběru zařízení je třeba znát všechny funkce konkrétního modelu.

FS 55 benzínová sekačka na trávu

Jedná se o lehký model z řady lehkých nožů Tento grasshopper se vyplatí, zejména při použití nožů s ostřím z karbidu wolframu. Výkon se zvyšuje natolik, že palivo dochází již po jedné hodině provozu. Každý zastřihovač je přesně zkonstruován tak, aby byl co nejvyváženější. To vysvětluje jeho oblibu u zákazníků v mnoha zemích. Spolehlivý spalovací motor s objemem 27,2 cm3, nenáročný na údržbu. Vnitřní strana je opatřena speciální chromovou vrstvou pro větší odolnost. Výsledkem je delší životnost výrobku.

Karburátor byl na základě dlouholetých zkušeností optimalizován tak, aby se neucpával. Ruční pumpa usnadňuje čerpání benzinu při studených startech.

Elektronický zapalovací systém v zapouzdřeném krytu zajišťuje okamžité spuštění vyžínače i v těch nejnáročnějších podmínkách. Použití podpůrného přepětí umožňuje rychlé zažehnutí jiskry a prodlužuje její hoření, což snižuje množství výfukových plynů vypouštěných do ovzduší.

Jak si vlastnoručně vyrobit pluh pro motorový kypřič

Křovinořezy STIHL FS 55 byly navrženy s účinným systémem odpružení, který zvyšuje komfort obsluhy. Tlumí vibrace motoru i při sečení na svazích.

všechny díly jsou vyrobeny z vysoce kvalitních a odolných materiálů. Přímá tyč je vyrobena z kované oceli. To umožňuje přenášet značné zatížení při trvale vysoké rychlosti lopatek nebo vedení. Pro maximální přesnost a výkon při sečení jsou vyžínače vybaveny ergonomickou rukojetí na kolo. Pro větší pohodlí je vybaven protiskluzovými gumovými rukojeťmi. Jedním z nich je řídicí centrum s přepínači, které regulují provoz zařízení. To umožňuje ovládání křovinořezu jednou rukou.

Obliba vyžínače trávy tohoto modelu je dána jeho všestranností a pohodlím:

 • Výkon motoru 1 hp.
 • Objem nádrže 0,33 litru.
 • Maximální šířka řezu 0,4 m.
 • Délka strunové sekačky 1,7 metru.
 • Hmotnost 5 kg.
 • Hladina provozního hluku nepřesahuje 90 dB.

Navzdory poměrně vysokému výkonu spotřebuje pouze 150 mililitrů paliva za hodinu. A to při maximálním výkonu, což z něj dělá vyžínač trávy.

Sekačka STIHL FS 55 zvládne sekání menších a středně velkých trávníků na zahradě nebo kolem domu. Dokáže se vypořádat i s mladými, divoce rostoucími plevely. Díky malým rozměrům lze strunovou sekačku používat i na místech s omezeným prostorem: kolem plotů, na cestách, chodnících a v záhonech nebo na jiných obtížně přístupných místech.

Vysoké prodejní výsledky nejsou dány pouze technickými vlastnostmi a všestranností, ale také příslušenstvím, které je součástí stroje:

 • Hlava AutoCut je patentovaná konstrukce. Pro zastřihovač se používá vysoce pevná šňůra.
 • Kované ocelové nože.
 • Plastové ochranné brýle.
 • Ramenní popruh pro snadné přenášení a sekání.
 • Sada servisního nářadí.

Nejlepší elektrické lopaty a sněhové frézy na odklízení sněhu

Pro sekání suché trávy do výšky 0,25 m a tvrdých plevelů můžete zakoupit dvoučepelový nůž.

Jaký nástavec použít pro sekání trávy benzínovou sekačkou na trávu

Při konstrukci řetězových pil se používají dva typy řezacích nástavců nebo fréz. Čepel je tvořena cívkou vlasce a ocelovou nebo plastovou čepelí. Co je nejlepší volbou pro nářadí poháněné benzinem? Zde naleznete informace o tom, jak vybrat vyžínací kotouče a struny pro váš vyžínač, a také o jejich typech a konstrukčních vlastnostech. Podívejme se krátce na to, jaké typy nožů by se měly používat na vyžínačích a sekačkách s pojezdem.

  Pro sečení měkké trávy se používá struna navinutá na bubnu nebo cívce. místo kovových kotoučů se žací nože používají všude tam, kde tráva roste v blízkosti stromů, budov, plotů a jiných překážek. Linka pro vyžínače umožňuje kvalitní řezání kolem překážek bez poškození konstrukce nástroje

Volba řezného nástavce závisí na tom, kde nářadí používáte. Pokud plánujete pracovat na zahradě, vždy volíte strunovou sekačku, zatímco pro sekání na polích a stepích se používají kotouče se 3-4 a více stébly trávy a kotouče s jemnými zuby.

strunová, sekačka, stihl

To je zajímavé! Ve většině případů se frézy nedodávají s nástrojem, takže se kupující může sám rozhodnout, zda potřebuje střihací šňůru nebo ocelový kotouč.

Pokud je s elektrickým systémem vše v pořádku, zkontrolujte karburátor.

Použití tenkého lana místo rybářského vlasce. vyplatí se ho použít na křovinořezu??

Tato myšlenka napadla snad každého, kdo někdy sekal 10 akrů přerostlé trávy. Na první pohled to vypadá jako dobrý nápad. Drát je pevnější než vlasec, tolik se neopotřebovává. Ale není to tak jednoduché.

strunová, sekačka, stihl

– 3. Alexander

Klady: Nízká hmotnost.Nízká spotřeba paliva.Příslušenství.
Nevýhody: Konstrukce spojky, podélný zdvih vnějšího kalichu.Hlasité klapání a cvakání.
Recenze: Hnací hřídel.Flexibilní a štíhlé.Je nutné jej přepracovat pomocí přídavných pouzder v tyči.Omlouváme se za nákup sf 55, žádná rada ke koupi.

– 2. stroibol

Klady: Zatím funguje.
Nevýhody: Chybějící otvor a mazací šroub převodovky, přestože popis je v návodu k obsluze od února, kdy byla tato „novinka“ zavedena. Zdá se, že to bylo provedeno záměrně, aby se zkrátila životnost křovinořezu. mazací šroub převodovky je k dispozici i u nejlevnějších čínských sekaček. Jak tato změna souvisí s. nesrozumitelné.
Recenze: Dlouho jsem si vybíral křovinořez. Asi rok jsem sledoval recenze, vše zvážil a rozhodl se zaplatit více, abych získal kvalitní výrobek, ale nakonec jsem se minul s cílem. Koupil v březnu, když tam byla malá sleva, a když jsme ji vyndali z krabice, sestavený, našel novinku společnosti. Nejprve jsem si myslel, že mi dali falešný, ale po kontaktu s oficiálním zástupcem společnosti se ukázalo, že se jedná o únorovou novinku společnosti. Výrobek jsem si koupil v březnu, a když jsem vyjmul krabici a dal ji dohromady, uvědomil jsem si, že to byla vada výrobku. vyvrtat díru, vyříznout závit, vložit šroub. Ale vybral jsem si, co jsem si myslel, že je renomovaná značka. Jsem velmi rozrušená. nejste spokojeni s nákupem((((

– 2. Roman D.

Klady: Dostatečně lehká
Nevýhody: není spolehlivý. Za ty peníze to nestojí. A ano. vibrace.
Recenze: Po dvou letech. Třikrát jsem ho odvezl do servisu a teď je zase zpátky. Po zahřátí se zastaví. Nedoporučuji ji kupovat. Soused pomáhá se svou čínskou sekačkou. Je těžký, ale funguje jako hodinky a je třikrát levnější.

Přijeďte na chalupu, je čas sekat. Ale je tu jedna věc. vibrace. Kompletní demontáž sekačky spolu s žací lištou. Všechny šrouby byly dotažené. Na straně hřídele spojky není žádné pouzdro nebo se pouzdro propadlo (také může způsobovat vibrace), nelze s jistotou říci t.к. Když jsem sekačku rozebíral, neměl jsem po ruce hořák. Nejzajímavější částí je nyní spojka, respektive její vnější část, která má hřídel prodlouženou asi o pět milimetrů, což je příčinou vibrací. Šroub nemá tlačit na závoru. ale vůle by neměla být příliš velká. Nejprve jsem si myslel, že je to uvolněný šroub, a zkontroloval jsem ho imbusovým klíčem. je utažen, takže šroub je delší, než by měl být. Jsem zámečník. bude fungovat. Nastíním: šroub je našroubován skrz vnitřní čtverec, do kterého je vložen kabel pohonu, a šroub je širší než otvor čtverce. Nasadíte šroub, pak mosaznou objímku a poté pojistný kroužek. Abyste mohli šroub nasadit, musíte odstranit pojistný kroužek, pak vytáhnout pouzdro a pak vytáhnout šroub. Západkový kroužek je na jedno použití, nemá žádné otvory pro vytahovač kroužku a nemohl jsem ho zvednout tenkým šroubovákem ani tenkým nožem. Т.Tyto pojistné kroužky doma nemám. a nemám doma ani pojistný kroužek. Neodstřihl jsem ho. Sestavil sekačku a šel sekat na vibrující benzínovou sekačku.

Moje hodnocení: ? Nedoporučuji kupovat sekačku STIHL FS 55

– 1. Rus Ber

Klady: Usnadnění. Cena. A velkým přínosem pro servisní střediska, protože každý rok si tam!
Nevýhody: Jednou za rok vám vypoví službu karburátor. Je jedno, jak moc se snažíte, ale pracujete 5-6krát ročně na 21 akrech. Karburátor měním důsledně každý rok.
Recenze: Tento model bych nedoporučoval vůbec nikomu. Používá se 5 let a je to pátý karburátor. S těmito případy jsem se u nikoho nesetkal. Pořídím si další kosu, ale ne Shtil

Ztratili jste naději, vyberte si japonštinu nebo čínštinu copepe? Nebo si možná koupím 100 m kabelu a budu mít kilowattový výkon z elektřiny. Zatracený Shtihl s jejich programem plánovaného zastarávání, čínské karburátory, zúžené kanály, některé primery, ucpané příruby, na staré pile to všechno fungovalo dobře. Ze srdce vám přeji zkázu, vy nenasytní kapitalisté.

– 1. Sergei Yu.

Klady: Koupil jsem ve značkovém obchodě benzínovou strunovou sekačku na trávu STIHL FS 55, tam běží to zkontrolovat, vše v pořádku.
Nevýhody: Nemůže nastartovat, trápí se.
Recenze: Asi jsem měl jen smůlu a vadu. Vlastním STIHL FS 55, více než 5 let a celou tu dobu jsem ho opravoval, vzal jsem ho do servisu, vyměnil karburátor. jednu sezónu více či méně a pak znovu problémy, žádný start, takže každý rok. Letos jsem natankoval benzín, nastartoval napoprvé, posekal půl pozemku o rozloze 4 hektary a zastavil. Beze slov, tančím s tamburínou, prodám to přes AVito a zapomenu jako zlý sen. Koupil jsem si ho na opravu nebo sekání? ?

– 1. V instalaci Leonid

Klady: Šikovný, můžete sekat dlouho (vzal jsem si ho, abych nahradil elektrický, který se v létě rychle přehřívá a vypíná se tepelně) Je dostatečně tichý a výkonný (sekal jsem trávu až do výšky 70 cm)
Nevýhody: Po měsíci začal vibrovat a vydávat kovový zvuk. Po dalším měsíci se začal při startu zadrhávat. Nebýt té příšerné SLUŽBY, bylo by to v pořádku.
Recenze: Kdybyste mi řekli, že služba je tak kvalitní, nekoupil bych žádnou techniku za žádné peníze! Používám motorovou pilu od této společnosti již druhým rokem a neměl jsem žádné problémy. Takže otázka, která společnost koupit trimmer nestál. Přečtěte si mnoho pozitivních ohlasů zde a koupil od oficiálního prodejce. Takže když vyžínač přestal pracovat, zjistil jsem, že služba jako taková není služba, existují licencované přijímače stejné jako prodejci zařízení. První telefonní číslo uvedené na oficiálních stránkách neodpovídalo, druhé bylo autoopravna, dovolal jsem se na třetí a šel jsem. Po příchodu do dodávky na opravu jsem zjistil, že s největší pravděpodobností to bylo kvůli benzínu, t.к. uchovávat benzín déle než 20 dní, klesne oktanové číslo téměř na nulu! Karburátor se rozbil kvůli benzinu. Benzín jsem koupil v Lukoilu, mám účtenky. Dále to bylo ještě strmější, rozhodnutí, zda se jedná o záruční případ, se činí v ústřední kanceláři na základě popisu příjemce. Volající jej může popsat jako záruční případ nebo může být takový, že se o záruční případ nejedná. Podle mého názoru se zkrátka jedná o zjevné vydírání v duchu Sovětského svazu. Všechny zdroje říkají, že trvanlivost benzínu od 3 let, nikde jinde jsem nenašel nesmysl o skladování za 20 dní. Mimochodem, za expertízu mi naúčtovali 800. Na recepci se podívali na prázdnou jízdenku a prodejní doklad a nic neřekli a řekli mi, že půl hodiny poté, co jsem odešel, musel se vrátit přes provoz, zavolat prodejce a zařídit, aby se vyplněný lístek zde. Zkrátka jsem ztratil půl dne a byl zcela zklamán službami této společnosti. Aby si někdo nemyslel, že to píše konkurenti (ostatní recenze jsou tak skvělé) Moje číslo je 915 349 2199 mé jméno je Leonid vám může poslat fotografie dokumentů a adresy těchto technických center.

Nyní nakupují:

Služba je informačním zdrojem a není veřejnou nabídkou. Podrobné a doplňující informace o produktech a službách, dostupnosti, cenách a možnostech dodání získáte kliknutím na odkaz odpovídající položce, o kterou máte zájem.