Jak zaběhnout benzínovou strunovou sekačku na trávu

největších chyb, kterých se můžete dopustit při provozu sekačky na trávu

Před spuštěním plynové strunové sekačky je třeba pravidelně kontrolovat převodovku. Nedostatek oleje nebo jeho malé množství zvyšuje tření v převodovce, která pracuje při poměrně vysokých otáčkách. To vede k přehřívání a nadměrnému přenosu. Porucha převodovky sekačky na trávu. Zabraňuje takovému poškození během provozu a pomáhá při pravidelných kontrolách.

Pokud je před spuštěním plynového opletení v převodovce nedostatečné množství maziva nebo není žádné, vloží se do pouzdra „LITOL“. Za tímto účelem vyšroubujte šroub na ohybu skříně převodovky a stříkněte 1-2 ml LITOLU.

Jak správně zaběhnout čtyřtaktní motor?

Fáze záběhu probíhá, když motor běží na 50-75 % svého maximálního výkonu. Každých 20 minut práce udělejte přestávku a nechte motor 15 minut vychladnout, poté cyklus opakujte. V tomto režimu pracujte přibližně 5 hodin a poté vyměňte olej.

Doba sečení Benzínové vyžínače trávy lze používat delší dobu. Průměrně může běžet až 40-60 minut nebo do vyčerpání paliva. V každém případě by přestávka neměla být kratší než deset minut, nebo lépe, pokud je všech dvacet minut.

Ruční benzínové sekačky: hmotnost a typ rukojeti

Někdy se zákazník mýlí, když si myslí, že hmotnost a typ rukojeti jsou při výběru stroje zbytečné. To je mylná představa. Hmotnost má vliv na to, jak dlouho může obsluha bez problémů pracovat. Čím je stroj těžší, tím méně času strávíte prací.

Výkonné vyžínače trávy obvykle váží šest až deset kilogramů. Pokud se rozhodnete pro model, musíte pečlivě prozkoumat rozsah dodávky. Tyto modely jsou vždy vybaveny ramenními popruhy, které usnadňují manipulaci.

Při prohlídce modelu je třeba věnovat pozornost také typu rukojeti. Zastřihovač se vám musí při práci dobře a pohodlně držet v ruce. Většina benzinových ručních sekaček má rukojeť ve tvaru T, která je praktická a šikovná.

Příprava správné palivové směsi

Před spuštěním nového motoru sekačky musíte také správně připravit palivovou směs. Jak víte, pro dvoutaktní motory se vyrábí ze speciálního dvoutaktního oleje a benzínu v určitém poměru. Doporučené poměry oleje můžete zjistit z návodu k použití dodaného s nářadím nebo ze štítku maziva. Doporučený typ paliva i doporučený typ motorového oleje najdete v příručce.

Připravte si palivo v malém množství, které vystačí na jedno sečení trávy. Pro palivo používejte speciální plastové kanystry nebo samostatné skleněné či kovové nádoby. Nejlépe je doplnit olej lékařskou stříkačkou.

Mnoho lidí považuje přípravu palivové směsi za obtížnou, když si jdou vyzkoušet novou sekačku na trávu. Důvodem je rozpor mezi příručkou výrobce nářadí a příručkou výrobce motorového oleje. První z nich doporučuje mísicí poměr 1:25. Ostatní doporučují 1:50. Komu věřit?? Co dělat?

Pokud podle odborníků výrobci píší v návodu ke křovinořezům poměr „1:25“ nebo „1:30“, jedná se s největší pravděpodobností o levný stroj se špatným chlazením nebo o výrobce, který neví, jaký olej bude zákazník přidávat. Nezapomeňte, že příliš mnoho maziva neprospívá výkonu strunové sekačky. Přebytečný olej se za chodu motoru zcela nevypálí. Vypouští koks a ucpává válec a píst.

Co dělat v této situaci při zavádění nového nástroje?? Ideálním řešením je koupit olej, který doporučuje výrobce sekačky. V případě zaběhnutých motorů, kdy nemůžete koupit doporučený olej, je nejlepší pořídit si kvalitní olej Husqvarna pro dvoutaktní benzínové nářadí stejného jména. Není levný, ale vydrží dlouho. Musíte ho smíchat způsobem popsaným v návodu na plechovce.

Startování vznětových a zážehových motorů

K poruše motoru dochází nejen po zakoupení nového zařízení, ale také po instalaci nového motoru, po větších opravách, modernizaci nebo výměně jednotlivých součástí motorového kypřiče (motokultivátoru).

Před zahájením postupu je nutné zkontrolovat správnost a kvalitu montáže zařízení, upevnění všech spojovacích šroubů a přítomnost požadovaných maziv. Další kroky jsou následující

 • Nalijte potřebné množství oleje do klikové skříně, zkontrolujte hladinu oleje hladinovou sondou.
 • Do palivové nádrže doplňte potřebné množství paliva (benzin A92 nebo nafta, podle typu motoru).
 • Zkontrolujte připojení snímače hladiny oleje k relé.
 • Otevřete ventil palivové nádrže.
 • Několikrát zapněte startér motoru, aniž byste se podívali do zapalování. U vznětového motoru musí být zapnutý dekompresor.
 • Otevřete sytič benzínového karburátoru.
 • Spusťte motor a zavřete vrata, jakmile se zahřeje.
zaběhnout, strunovou, sekačku, trávu

Poté můžete spustit motor. V první fázi je vhodné začít s nízkými otáčkami a postupně je zvyšovat až těsně nad průměrné otáčky. V tomto případě je nutné, aby všechny převodové stupně motorového kypřiče pracovaly jeden po druhém po dobu 1-2 hodin. To vám umožní otestovat nejen motor, ale také převodovku stroje.

Druhá fáze zahrnuje kultivaci, orbu a přepravu malých nákladů (do 200 kg). V této fázi je velmi důležité nepřekročit přípustné zatížení jednonápravového traktoru uvedené v návodu k obsluze. Příklad: Pokud je maximální hloubka zpracování půdy uvedená v technickém listu 30 cm, neponořujte kypřič při startování motoru více než 15 cm.

Startování vznětového motoru se v zásadě neliší od startování zážehového motoru, ale je třeba si uvědomit, že žádný motor nemá rád dlouhý volnoběh při vysokých otáčkách. Jedná se o velmi častou chybu, která vede k vážným následkům, včetně generální opravy motoru. Proces rozkladu může u různých výkonných kypřičů trvat až 10 hodin.

ČTĚTE, jakým olejem naplnit sekačku Husqvarna

Po poruše motoru a bloku válců musí být olej v klikové skříni a převodovce vyměněn za nový podle doporučení v návodu k obsluze.

Vyžínače trávy, jsou oblíbené. Tyto levné stroje lze použít v letních domech, soukromých farmách, zemědělských podnicích a veřejných službách. Praktičnost těchto zařízení však mohou ocenit pouze ti, kteří dokáží správně začít.

První spuštění vyžínače trávy

Když je vše zkontrolováno a palivová směs je v nádrži, je čas poprvé nastartovat vyžínač trávy před spuštěním. K tomu je třeba provést následující kroky:

 • Křovinořez umístěte na rovný vodorovný povrch;
 • Přesuňte páčku sytiče do zavřené polohy;
 • Do karburátoru napumpujte několik pumpiček základního náplně;
 • Zapněte spínač zapalování;
 • Jemně vytáhněte startovací šňůru, dokud neucítíte odpor;
 • Poté proveďte 34 trhnutí strunou, dokud se sekačka nerozjede;
 • Po nastartování otevřete klapku sytiče.

Pokud sekačka nenastartuje nebo se zastaví po prvním pokusu, mírně otevřete klapku sytiče na karburátoru a zkuste to znovu.

Kontrola a mazání převodovky sekačky na trávu

Před trvalým spuštěním benzinové strunové sekačky zkontrolujte převodovku. Nedostatek maziva nebo příliš malé množství maziva zvyšuje tření v převodovce, která pracuje při relativně vysokých otáčkách. V důsledku toho se převody přehřívají. Porucha převodovky křovinořezu. Aby se zabránilo takovému poškození během používání a pomáhá neustále kontrolovat.

Pokud před spuštěním benzínové sekačky zjistíte, že převodovka neobsahuje dostatek maziva nebo že v ní není žádné mazivo, je třeba do skříně přidat „LITOL“. Za tímto účelem povolte šroub na ohybu v převodové skříni a nastříkejte 1. 2 ml přípravku LITOL.

Po každých 8 až 10 hodinách práce s benzínovým vyžínačem doplňte do převodovky výložníku mazivo.

Několik dalších tipů pro práci s křovinořezem

Stříhání. Držte hlavu strunové sekačky přímo nad zemí pod úhlem. Práce je hotová do konce struny. Nechte strunovou sekačku běžet vlastní rychlostí. Netlačte strunu vyžínače na posekanou plochu! Motor a žací hlava jsou přetížené. mohou se rozbít nebo roztavit!

Ořezávání. Strunová sekačka je ideální pro sekání trávy, která je běžnou sekačkou obtížně dostupná. Při řezání udržujte strunu rovnoběžně se zemí. Vyvarujte se přitlačování žacího nože k zemi, protože by mohlo dojít k poškození trávníku a poškození nástroje.

Ořezávání pomocí nože. Sekání ze strany na stranu vratným pohybem; pohyb zprava doleva je pracovní pohyb a zleva doprava je vratný pohyb. Ostří by mělo sekat trávu levým okrajem (mezi 8 a 12 na hodinovém ciferníku).

Ruční benzínové sekačky: Hmotnost a typ rukojeti

Někdy se zákazník mylně domnívá, že při výběru stroje není třeba brát v úvahu hmotnost a typ rukojeti. To je mylná představa. Hmotnost určuje, jak dlouho bude obsluha nepřetržitě pracovat. Čím je stroj těžší, tím kratší dobu budete pracovat.

Výkonné vyžínače trávy obvykle váží šest až deset kilogramů. Pokud jste se rozhodli pro takový stroj, je třeba se pozorně podívat na jeho vybavení. Tyto modely jsou vždy vybaveny ramenními popruhy, které usnadňují práci.

V přehledu modelů věnujte pozornost také typu rukojeti. Při sekání musíte elektrické nářadí držet bezpečně a pohodlně v rukou

Většina benzinových ručních sekaček má rukojeť ve tvaru T. je to praktické a šikovné.

Práce s plynovými nůžkami na živý plot

Sekačka na trávu (plynová strunová sekačka) se nejčastěji používá na volnoběh. Rozdělení. Motor běží při nízkých otáčkách bez zatížení. Sekačku je třeba nejprve nastartovat a nechat běžet. Nejlépe je sekat s linkou, protože sekání trávy méně zatěžuje motor než sekání sena nebo keřů.

Při prvním spuštění motoru není nutné pracovat po celou dobu. Po volnoběhu je nejlepší sekat trávník 10-15 minut, pak stroj vypnout a nechat ho trochu vychladnout. Nůžky na živý plot používejte opatrně, bez prudkých pohybů, abyste se vyhnuli nárazu do tvrdých předmětů (kamenů). Glasperlen může nepříznivě ovlivnit provoz dosud nespuštěných součástí. V některých případech se při práci objevuje hraní, hluk a hučení. Tomu lze snadno předejít, pokud je sekačka na trávu správně spuštěna.