Jakým způsobem by se měl zastřihovač trávy otočit

Jak pracovat s motocyklem (Trimmer)

Princip provozu a zařízení motocyklu se příliš neliší od žádné jiné malé techniky benzínové zahrady, například řetězové pily, motorizované kabiny nebo motorky. Konstrukce motocyklů je založena na benzínovém dvoudobém karburátoru s jedním válcem (méně často čtyřtaktní), předkrm na ruce a systém chlazení vzduchu. Motor pracuje na palivové směsi benzínu a dvoudobého motorového oleje v poměru 1:50. Podíl palivové směsi se může lišit od standardu v závislosti na jednotlivých doporučeních výrobce uvedeného v pokynech pro provoz produktu. Vždy dodržujte doporučený podíl. Sekání hlavy je sekání s rybářskou linií nebo kovovým řezacím nožem, pila. Přenos revolucí motoru do náhlavní soupravy dochází podle následujícího schématu: klikový hřídel. spojka spojky. spojková deska. přední hřídel. kónická převodovka. sečení hlavy (nůž).

Pro dosažení dobrých výsledků a také dlouhodobého provozu zařízení je důležité správně provozovat a starat se o motocykl. I když poprvé držíte motocykl ve svých rukou, rychle zvládnete správnou techniku ​​Kosba. Zařízení se jednoduše otáčí podél půlkruhu zprava doleva, přičemž se postupně pohybuje vpřed.Níže vám ukážeme hlavní techniku ​​a některé techniky, se kterými můžete rychle sekat i velké oblasti a dosáhnout nejlepších výsledků jako Kota.

Hlavní technika Kosby. Nejčastěji používané.

Vzhledem k tomu, že řezací nástroj se otáčí proti směru hodinových ručiček, v pracovní praxi je nejběžnějším pohybem sečení zprava doleva pohyb.Výhoda této metody: Poselá tráva padá na již posetý povrch.

Velké, dokonce i povrchy. Správný příjem.

Velké i povrchy jste nejlépe posekáním čtvercovou metodou. Oblast je distribuována ve čtvercích, pak vždy pracujete po celém vnější straně.

Hlavní technika v případě vysoké trávy.

S velmi vysokou trávou nebo tvrdou trávou plevelů se doporučuje sekat v obou směrech pohybu: nejprve vyříznete horní část sečení trávy jedním pohybem pravým pohybem, s blížícím se pohybem (doleva). Dolní. Poseká tráva a v tomto případě zbývá ležet nalevo.

Podél svahu. Prášek pro sečení.

Budete dobře postupovat přímým sečením, zejména na svahu: kousněte jeden sečení rovnoběžně se sklonem a pak se vrátíte do zkoseného proužku. Potom sečte další sečení výše. A tady se poselá tráva vždy zapadá na již posetý povrch.

Mistrovské obcházení překážek. Usmívat se hravě.

Abych péct blízko stromů nebo keřů, nepoškozuji uzly nebo kufry, řezací vlákno se nejlépe hodí. Pokud je mnoho rostlin na krátkou vzdálenost od sebe, tady před nabídkou KOSM. Chcete.li to provést, použijte ochranu svých motocyklů jako vodítko. Řídit to po celou dobu přímo podél kufru stromu nebo keře a pohybujte se kolem nich. Hlaveň zůstane chráněna, území kolem hlavně bude krtek.

Jak používat zastřihovač pro trávu, pokud je tráva velmi vysoká

Pokud jste po příjezdu do chaty zjistili, že tráva je velmi vysoká, pravděpodobně nebude možné provést sečení jednou pasáží s jednou pasáží. Pokud se to pokusíte sekat přímo pod kořenem, pak bude jednoduše zabaleno do cívky. A v důsledku toho to zablokuje. To znamená, že zastřihovač pro trávu prostě nemůže fungovat. Navíc se může přehřát a selhat.

Pokud je tráva příliš vysoká, musí být sečení provedeno při několika návštěvách. Nejprve musíte snížit horní část rostlin. A teprve potom je sečte pod kořenem.

V každém případě by však v případě vinutí by měla být práce pozastavena k čištění zařízení. A teprve poté pokračujte v Kosbu. Tím se zabrání přehřátí zařízení a jeho zhroucení.

Vyvažování pera

Pro snadnou práci s benzocosou musíte najít správnou polohu úchytů. Pro pohodlí konfigurace je vhodné najít model se samostatným nastavením úchytů. V takových modelech je rukojeť připojena ke čtyřem šroubům. Na horní šrouby můžete upravit úhel rotace držadel. Po odstranění spodních šroubů můžete pod růstem upravit rukojeť.

Některé modely benzoů jsou vybaveny párovým úchytkem, které neupravují úhel rotace. Aby se zabránilo nohám v odpočinku s takovými copánky při práci s takovými copánky, musí být sníženy na pracovní šachtě. Musíte se ohýbat nebo zvednout trávník posezený na snížené držadla, takže když se dlouhodobě práce nebo ruka unaví, záda nebo ruka.

Pracujte bez přípravy webu

Před zahájením práce je nutné se starat o výživu pro vaše bzučení. Zpravidla mají zahradní zastřihovače velmi malý ocas, vyžadující spojení prodlužovacího kabelu. Je důležité správně umístit cívku s kabelem, aby při jízdě nezasahovala do práce. Při používání ocelových nožů, které lze poškodit cop. Délka šňůry by měla stačit na konec místa, kabel by měl vždy zůstat v pozadí. Pokud je šňůra příliš krátká, jsou zastávky kvůli tažení shtepsel z výstupu nevyhnutelné.

Aby se šňůra nezaměnila a nedodržela se ke keřům, můžete použít prodlužovací kabel.

V žádném případě byste neměli ukládat benzín v plastových nádobách z pod vodou. Při smíchání palivové směsi se hromadí statický náboj, můžete „chytit“ jiskru.

Proto na čerpacích stanicích není dovoleno doplňovat benzín na plastové kanály, pouze v kovu. Před nalití benzínu do kovového nádoby je lepší jej položit na zem, takže statika je z případu odstraněna.

Existují však situace, kdy jednoduché manipulace s motocyklem nepomáhají. Motor stále nezačíná. V tomto případě probíháme, kontrolujeme systém napájení a zapalování, vedený pravidlem „Motor nefunguje, pokud jej není co spálit nebo zapálit“.

Jak navíjet rybářskou linii pro zastřihovač do sečení hlavy zastřihovače pro trávu nebo motocykl

Video podrobně ukazuje, jak navíjet rybářskou linii pro zastřihovač na zastřihovač cívky pro trávu nebo motocykl. Plynová čára je oblečená.

V tomto článku jsme přišli na to, jak navíjet rybářskou linii pro zastřihovač na zastřihovač cívky pro trávu. A pokud jste udělali všechno správně, pak při stisknutí a držení cívky by se mělo znovu natáhnout. Trammerovy linie pro zastřihovač pro trávu. Velmi důležitý prvek, bez kterého nástroj ztrácí svou funkčnost. Ve skutečnosti je to srdce zastřihovače pro trávu. Proto proveďte nákup ve specializovaném obchodě zahradního vybavení a přistupujte k výběru se zvláštní pozorností. Při nákupu nové rybářské linky pro zastřihovač nezapomeňte ji porovnat s kusem starého použitého řezného prvku.

Jak sekat trávu zastřihovačem s kovovým nožem

Jak se hranice pohybu se pohybuje, pohybujte palivem a taškou.

Pokud se tráva stala dolů: Musíte podat volant dopředu a sekat doleva se sklonem úchytů doleva (sektor ~ 11 hodin) a pravou s náklonem pro kliky doprava (sektor ~ 1 hodina) a nespěchejte!, sekat trávu čistě a tak, aby „nekopoval“ Zemi.

Během sečení trávy (a zatáčky) nezapomeňte se rozhlédnout kolem!:

 • Chcete.li si všimnout gestikulace druhých, utopte motor a odstraňte sluchátka,
 • Takže blíže než 15 milionů dětí, zvířat, diváků a asistentů se nepřijdou, t.Na. Když se kovový nůž v trávě srazil s nehybným předmětem, zastřihovač pro trávu nebo sekačku na trávu (motocykl) může být silně vržen na stranu nebo rozšířený zpět a zastřihovač pro trávu se otáčí rychlostí až 10 500 ot / min. A je schopen odříznout ruku nebo nohu.Také, když tráva zesměšuje zastřihovač zpod nůž, mohou létat různé předměty (drcený kámen, sklo, odpadky) a ricochet).

Jak sekat trávu s zastřihovačem (více o technice sečení)

Revoluce motoru, když zastřihovač seká v závislosti na zatížení motoru. tím silnější tráva a samozřejmě je těžší než motor, odvážnější, který potřebujete k otevření „díry“ (škrticí klapku v difusoru karburátoru).

Pracovní rychlost motoru během sečení trávy pomocí zastřihovače se snaží udržet konstantní (o něco vyšší než střední). Více či méně plyn. pouze v závislosti na celkovém zatížení motoru. Není třeba úplně zlikvidovat plyn (a okamžitě zrychlit) s každou vlnou copánek na trávu. A spojka není dlouho a hrany na hnací šachtě mohou „předjíždět“ a celkové opotřebení zastřihovače pro trávu (motocykly) se prudce zvyšuje.

zastřihovač, trávy

Před sečením trávy zjistíme parametry webu

(Chcete.li vědět, které nože si vzít, kolik paliva a času je potřeba)

zastřihovač, trávy
 • Hustota trávy;
 • Tvrdost trávy;
 • Nádhera trávy;
 • Tkaní trávy;
 • (Výška a tloušťka trávy nejsou důležité)
 • Hranice místa;
 • Jaké nepravidelnosti (jak přijít);
 • Přítomnost skrytých překážek (pamatujte)
 • To není řezané (keře, květiny, sazenice).

Sekat trávu v létě je katastrofa a nejen domácí úkol, jak používat zastřihovač. Pokud je váš dvůr nebo web silně zarostl trávou, můžete vás vyděsit, ale tato část článku pomůže zjistit, jak sekat trávu s zastřihovačem snadnější a méně dráždivé.

Výběr pily disku

Existují tři kroužky se stejným vnějším (30 mm), ale v různých vnitřních průměrech se to liší od sebe na šířku. Tyto prsteny jsou navrženy tak, aby kompenzovaly rozdíl mezi přistávací otvorkou pilového disku a odvetným prvkem na upínacím puku většího průměru.

Jak správně používat zastřihovač

Zahradní oříznutí pro trávu jsou účinné. Newchers si myslí, že je snadné pracovat s sekačkou na trávu, protože ji musíte zahrnout do zásuvky nebo nalití paliva, ale to se nelíbí úplně.

Účinnost nástroje Garden a jeho životnost přímo závisí na provozních podmínkách. Před použitím zastřihovače pro trávu proto musíte provést přípravné práce.

Trávník, se kterým potřebujete sekat trávu, je pečlivě prozkoumán. Nezapomeňte odstranit sklo a velké kameny. Poté, co odletěli zpod pracovní sekačky, mohou člověka zranit. Odstraňují drát z trávníku, protože může být navinut na rotujícím prvku, rozbijte sekačku.

Poté se přesunou do instalace řezacího systému. Existují oříznutí pro trávu s nízkým výkonem v prodeji, které používají pouze rybářskou linii pro zastřihovače. Je navržen pro sečení šťavnaté a měkké trávy. Existují však modely s kapacitou více než 1 kilowatty, na nichž jsou nainstalovány kovové nože. Řezají setí a další tvrdé plevele, ořízněte mladý keř.

Chcete.li nahradit šňůru noži, musíte odšroubovat montážní matici, nainstalovat řezací prvek. Pak musí být matice vrácena na místo, utáhněte ji klíčem.

Operátor se musí starat o svou bezpečnost. Sekat trávu v těsném ochranném oblečení. K ochraně očí se používají speciální brýle, budou chránit před prachem, trávou a létajícími odpadky. Ruce jsou pokryty rukavicemi.

Elektrický zastřihovač pro trávu je zahrnut do sítě a modely baterií jsou nabíjeny několik hodin před zahájením provozu. Palivo se nalije do benzínové sekačky.

Sekačka je udržována tak, aby cívka nebo nůž byla umístěna rovnoběžná se zemí. Když je nástroj nainstalován ve správné poloze, je součástí motoru. Poté, co je tráva zmatená, je sekačka vypnuta.

zastřihovač, trávy

První start

Před prvním spuštěním provozovatel shromažďuje sekačku, postup je popsán v pokynech, které jsou připojeny k produktu.

Pokud je zastřihovač trávy benzín, je nutně zkontrolován před operací. Palivová nádrž je naplněna podél krku.

Motor by měl fungovat pro palivo, takže při prvním spuštění by měl fungovat několik minut bez zatížení. Poté začněte sekat trávu.

Jak doplňovat benzotrimer

Motokos pracující na benzínu jsou se dvěma motory a čtyřmi motory. První možnost je mnohem běžnější. Jaké jsou rozdíly mezi nimi:

 • U ořezávačů s 2-taktovým motorem je odezva na stisknutí páky inkluze rychlejší (z tohoto důvodu je sekačka na trávu hlavně vybavena tímto typem motoru);
 • Nástroj s motorem o dvou stromech bude mnohem snazší a také snadnější údržba;
 • Spotřeba paliva ve dvoutaktním motoru je vyšší než ve 4-tah s podobným výkonem asi 30%;
 • Motor 4X-STREK je šetrnější k životnímu prostředí, protože palivo v něm úplně hoří a není vrženo do atmosféry, stejně jako jeho hladina hluku je mnohem nižší;
 • A nejdůležitějším rozlišovacím prvkem je doplňování doplňování: 2x-krevní motor je vybaven jednou běžnou nádrží, kde se benzín smíchán s máslem nalil; 4x-takt má samostatnou plynovou nádrž a nádrž na motorový olej.

Pro tankování je nutné používat čerstvý benzín AI-92 nebo AI-95 a vysoce kvalitní motorový olej pro zahradní vybavení (pro motory 2x- a 4-takty, výrobci produkují různé olej). Olej lze použít minerál, polosýntetický nebo syntetický.

Podíl benzínu a oleje pro oříznutí s motorem 2x-takt najdete z pokynů pro konkrétní model. Obvykle je to 50: 1, v některých případech se doporučují proporce 25: 1 nebo 40: 1. Připravte palivovou směs v samostatné nádobě s přesným dodržováním proporcí. Nikdy nelijte kapaliny „očima“ přímo do nádrže, aniž byste je předem míchali. Podrobné pokyny pro míchání benzomalamu s videem a popisem najdete na našich webových stránkách zde.

Běh

Před zahájením provozu se benzíny nutně srolují. Operátor zapne motor, musí chvíli pracovat na nečinnosti. Je nutné zajistit, aby se motor nepřehřál, zatížení by nemělo být.

Při běhu dovnitř motocykly postupně zvyšují zátěž. Pokud začnete pracovat s vysokou rychlostí, motor bude fungovat dobře, ovlivní to další práci sečení.

Při prvním spuštění byste neměli plně vyvinout dočasný zdroj. Poté, co motor pracuje na volnoběhu, můžete pokračovat ve zpracování trávníku. Sekačka na trávu by měla fungovat ne více než 15 minut, po které je motor vypnutý, musí se ochladit.

Pokud potřebujete spustit elektrista, je cop nejprve shromážděn. Poté provedení zkušebního zahájení nejméně 3-5krát. Pokud motor funguje dobře, jděte na sečení. Nejprve pracují nejvýše 5 minut, pak se trvání práce postupně zvyšuje.

zastřihovač, trávy

Jak nosit pás

Pokud má nástroj držák ramen, před zahájením práce visí na rameni. Zastřihovač trávy je upevněn na obou ramenou, pokud má páteř.

Model s popisem na kole je držen s 2 rukama, rukojeť ve tvaru D je zabalena do dlaně. Pás musí být nošen tak, aby byl pohodlný, pak se záda neunaví.

Jak snížit trávník tak, aby se ukázalo, že je dokonce

Aby byla tráva na trávníku oříznuta rovnoměrně, je nutné během provozu co nejnižší sekačku snížit sekačku. Stránka musí být rozdělena na čtverce. Musíte pracovat, pohybovat se ve směru hodinových ručiček. V tomto případě bude seno vždy ležet nalevo, aniž by zasahovalo pod nohama.

Kosim pod seno

Je lepší sekat seno ne s rybářskou linií, ale kovovým disku. Tráva je řezána pod kořenem a udržuje svou délku co nejvíce.

Točení vysoké trávy

Pokud potřebujete sekat vysokou trávu, provádí se to v několika oblecích. Trávník zpracovává 2-3krát. Rotující část je snížena shora dolů, v takovém případě tráva není navijána.

Operátor si musí pamatovat, že tráva rána na cívku vede k přehřátí motoru. Pokud k tomu došlo, motocykl je vypnutý a cívka je vyčištěna.

Nejúčinnější trávu se sešezou s koncem rybářské linie a ne po celé délce. Ve druhém případě tento nástroj funguje horší, přetížení motoru je možné. Pokud potřebujete řezat trávu na místě velké plochy, pro zvýšení účinnosti zastřihovače pro trávu, musíte být nakloněni směrem k sečení.